Resultat för Sundsvalls Cup 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 1, 200m Ry Damer 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.10 | 1:24.18 | 2:08.93 | 2:50.21 | |||
2 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.48 | 1:28.92 | 2:16.45 | 3:01.55 | |||
3 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.11 | 1:28.74 | 2:17.14 | 3:02.99 | |||
4 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.27 | 1:32.36 | 2:22.95 | 3:11.40 | |||
5 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 44.06 | 1:32.62 | 2:23.88 | 3:12.54 | |||
6 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 48.24 | 1:43.65 | 2:38.52 | 3:31.02 | |||
7 | Solveig Natvig Løvseth | 1999 | Vestbyen IL | 50.42 | 1:45.43 | 2:40.57 | 3:31.68 | |||
- | Kristina Vizec | 1999 | Vestbyen IL | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Ry Damer 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.11 | 1:15.70 | 1:58.47 | 2:40.61 | |||
2 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.06 | 1:17.79 | 1:59.91 | 2:40.96 | |||
3 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.50 | 1:19.03 | 2:01.04 | 2:41.69 | |||
4 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 36.26 | 1:17.83 | 2:00.67 | 2:42.41 | |||
5 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.19 | 1:22.36 | 2:04.71 | 2:45.50 | |||
6 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 39.26 | 1:20.49 | 2:03.88 | 2:45.81 | |||
7 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 38.26 | 1:21.09 | 2:05.04 | 2:46.69 | |||
8 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.42 | 1:22.98 | 2:08.05 | 2:51.32 | |||
9 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 41.04 | 1:26.71 | 2:13.98 | 2:58.71 | |||
10 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.16 | 1:30.04 | 2:17.56 | 3:03.48 | |||
11 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.88 | 1:30.76 | 2:19.65 | 3:06.30 | |||
12 | Julia Lindgren | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.65 | 1:45.89 | 2:43.25 | 3:37.30 | |||
Gren 1, 200m Ry Damer 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 36.04 | 1:14.26 | 1:54.15 | 2:32.72 | |||
2 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 36.56 | 1:15.83 | 1:55.81 | 2:35.71 | |||
3 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.83 | 1:14.89 | 1:55.79 | 2:35.90 | |||
4 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 39.42 | 1:21.95 | 2:05.83 | 2:47.12 | |||
5 | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | 39.87 | 1:22.13 | 2:06.33 | 2:49.50 | |||
6 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.74 | 1:22.80 | 2:07.25 | 2:50.78 | |||
7 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 39.02 | 1:21.82 | 2:07.27 | 2:51.67 | |||
8 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 40.86 | 1:24.56 | 2:08.67 | 2:52.13 | |||
9 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.51 | 1:23.00 | 2:08.69 | 2:53.18 | |||
10 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.79 | 1:36.15 | 2:29.49 | 3:21.95 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 2, 200m Ry Herrar 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 42.21 | 1:30.04 | 2:17.50 | 3:00.38 | |||
2 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 43.04 | 1:31.28 | 2:21.03 | 3:08.44 | |||
3 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 51.61 | 1:48.21 | 3:39.40 | 3:39.40 | |||
4 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 53.34 | 1:51.65 | 2:48.05 | 3:42.73 | |||
5 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 54.55 | 1:50.61 | 2:48.52 | 3:44.57 | |||
Gren 2, 200m Ry Herrar 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.09 | 1:13.02 | 1:52.24 | 2:30.37 | |||
2 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.87 | 1:15.76 | 1:56.38 | 2:35.14 | |||
3 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 36.01 | 1:15.16 | 1:55.60 | 2:35.36 | |||
4 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.94 | 1:15.98 | 1:57.04 | 2:36.18 | |||
5 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.07 | 1:18.43 | 1:59.30 | 2:38.49 | |||
6 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.52 | 1:16.61 | 1:59.20 | 2:42.15 | |||
7 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.79 | 1:21.68 | 2:04.58 | 2:45.95 | |||
8 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 4:25.73 | 2:46.57 | |||||
9 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 41.33 | 1:26.89 | 2:12.78 | 2:55.34 | |||
10 | Johan Jonsson | 1997 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.38 | 1:27.37 | 1:27.56 | 2:57.59 | |||
11 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 42.56 | 1:28.10 | 2:14.06 | 2:58.45 | |||
12 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 47.53 | 1:42.94 | 2:38.29 | 3:30.17 | |||
Gren 2, 200m Ry Herrar 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.60 | 1:02.27 | 1:35.28 | 2:07.96 | |||
2 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.51 | 1:04.13 | 1:38.93 | 2:14.36 | |||
3 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 32.92 | 1:08.03 | 1:43.99 | 2:20.00 | |||
4 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.38 | 1:09.18 | 1:45.78 | 2:22.44 | |||
5 | Per Bergman | 1992 | Simklubben Ägir | 33.06 | 1:09.09 | 1:47.06 | 2:23.70 | |||
6 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.39 | 1:11.02 | 1:49.76 | 2:28.29 | |||
7 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 38.68 | 1:19.95 | 2:02.40 | 2:43.84 | |||
8 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 36.92 | 1:17.54 | 2:01.15 | 2:43.96 | |||
9 | Tim Zetterström | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.49 | 1:19.96 | 2:03.76 | 2:46.53 | |||
- | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 07:53 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 3, 50m Br Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 45.93 | ||||||
2 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.50 | ||||||
3 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 50.55 | ||||||
4 | Anjelica Westin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 51.07 | ||||||
5 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 53.40 | ||||||
6 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 53.81 | ||||||
7 | Anna Lundström | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 55.52 | ||||||
8 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 55.66 | ||||||
9 | Anna Ebadian | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 55.74 | ||||||
10 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.84 | ||||||
11 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 56.04 | ||||||
12 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 56.85 | ||||||
13 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 56.98 | ||||||
14 | Nellie Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 58.54 | ||||||
15 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:00.60 | ||||||
16 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:00.66 | ||||||
17 | Madeleine Young Shing | 2001 | Bollnäs Simsällskap | 1:02.15 | ||||||
18 | Sara Hjalte | 2001 | Timrå Simklubb | 1:07.70 | ||||||
19 | Viola Carlsson-Block | 2000 | Timrå Simklubb | 1:12.87 | ||||||
- | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Fröjd | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tora Hamborg | 2000 | Vestbyen IL | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Br Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.63 | ||||||
2 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.30 | ||||||
3 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 43.15 | ||||||
4 | Nathalie Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 44.01 | ||||||
5 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.66 | ||||||
6 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.93 | ||||||
7 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 45.13 | ||||||
8 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.37 | ||||||
9 | Elina Söderblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.66 | ||||||
10 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 45.75 | ||||||
11 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.89 | ||||||
12 | Maria Renlund | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.37 | ||||||
13 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.53 | ||||||
14 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 46.55 | ||||||
15 | Mia Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 46.59 | ||||||
16 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 47.44 | ||||||
17 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.52 | ||||||
18 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 47.53 | ||||||
19 | Kristina Vizec | 1999 | Vestbyen IL | 47.80 | ||||||
20 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 48.53 | ||||||
21 | Frida Forsberg | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 48.85 | ||||||
22 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 49.03 | ||||||
23 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.05 | ||||||
24 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 50.03 | ||||||
25 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.34 | ||||||
26 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 50.39 | ||||||
27 | Sanna Persson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.59 | ||||||
28 | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 50.90 | ||||||
29 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.34 | ||||||
30 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 52.28 | ||||||
31 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 52.87 | ||||||
32 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 54.27 | ||||||
33 | Olivia Good Lindberg | 1999 | Spårvägens Simförening | 54.91 | ||||||
34 | Sandra Nordhus | 1998 | Vestbyen IL | 55.42 | ||||||
35 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 56.08 | ||||||
36 | Elvira Nyman | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 56.09 | ||||||
37 | Eirin Amalie Hovin | 1999 | Vestbyen IL | 57.08 | ||||||
38 | Thea Mårvik | 1999 | Vestbyen IL | 1:00.82 | ||||||
39 | Lovisa Eriksson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:10.28 | ||||||
- | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nora Lindberg | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Br Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.15 | ||||||
2 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 37.95 | ||||||
3 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.40 | ||||||
4 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.58 | ||||||
5 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.84 | ||||||
6 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 39.33 | ||||||
7 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 40.39 | ||||||
8 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.59 | ||||||
9 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 41.96 | ||||||
10 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 44.23 | ||||||
11 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 44.31 | ||||||
12 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 44.84 | ||||||
13 | Lisa Orvestedt | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.93 | ||||||
14 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 44.99 | ||||||
15 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.46 | ||||||
16 | Elsa Lindqvist | 1997 | Simklubben Ägir | 45.75 | ||||||
17 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.33 | ||||||
18 | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.55 | ||||||
19 | Julia Wallbäcks | 1997 | Bollnäs Simsällskap | 47.57 | ||||||
20 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 47.92 | ||||||
21 | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 48.82 | ||||||
22 | Josephin Petersson | 1996 | Bollnäs Simsällskap | 49.79 | ||||||
23 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 49.90 | ||||||
24 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.50 | ||||||
25 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 53.88 | ||||||
26 | Cecilia Lundin | 1997 | Timrå Simklubb | 53.91 | ||||||
Gren 3, 50m Br Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 33.25 | ||||||
2 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 34.69 | ||||||
3 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.73 | ||||||
4 | Towa Svärd | 1987 | Simklubben Ägir | 35.91 | ||||||
5 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.03 | ||||||
5 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 36.03 | ||||||
7 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 36.46 | ||||||
8 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 37.17 | ||||||
9 | Matilda Åhlström | 1991 | Bollnäs Simsällskap | 37.30 | ||||||
10 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 37.77 | ||||||
11 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.31 | ||||||
12 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 38.41 | ||||||
13 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.52 | ||||||
14 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.85 | ||||||
15 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 42.95 | ||||||
16 | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | 43.43 | ||||||
17 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 43.48 | ||||||
18 | Miriam Erixon | 1993 | Härnösands Simsällskap | 43.88 | ||||||
19 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.52 | ||||||
20 | Nina Lindström | 1990 | Simklubben Ägir | 45.56 | ||||||
21 | Susanne Persson | 1993 | Simklubben Ägir | 45.90 | ||||||
22 | Elin Lindblom | 1995 | Härnösands Simsällskap | 46.35 | ||||||
23 | Madeleine Mickelsson | 1995 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.74 | ||||||
- | Johanna Lundqvist | 1994 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 07:53 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 4, 50m Br Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.84 | ||||||
2 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 59.59 | ||||||
3 | Jesper Westfal | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:04.19 | ||||||
4 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.35 | ||||||
- | Holger Hjältman | 2001 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Westfal | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Br Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 43.88 | ||||||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 46.75 | ||||||
3 | Gabriel Lindgren | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.59 | ||||||
4 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 48.68 | ||||||
5 | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 51.36 | ||||||
6 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 51.79 | ||||||
7 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 51.81 | ||||||
8 | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.19 | ||||||
9 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 53.03 | ||||||
10 | Iver Ørbog | 1999 | Vestbyen IL | 53.79 | ||||||
11 | Carl Taube | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 57.45 | ||||||
12 | William Tubbin | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:12.16 | ||||||
- | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ted Larsson | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Br Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.27 | ||||||
2 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.92 | ||||||
3 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 36.84 | ||||||
4 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.44 | ||||||
5 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.87 | ||||||
6 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 38.03 | ||||||
7 | Mårten Melander | 1996 | Bollnäs Simsällskap | 38.11 | ||||||
8 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 38.39 | ||||||
9 | Jonas Strømgren | 1996 | Vestbyen IL | 39.05 | ||||||
10 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 39.53 | ||||||
11 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.78 | ||||||
12 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.99 | ||||||
13 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 42.92 | ||||||
14 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 43.43 | ||||||
15 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 43.86 | ||||||
16 | Oskar Wåhlander | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.31 | ||||||
17 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 45.03 | ||||||
18 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.41 | ||||||
19 | Johan Jonsson | 1997 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.94 | ||||||
- | Johan Näslund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Br Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Sandin | 1992 | Simklubben Ägir | 31.24 | ||||||
2 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 31.33 | ||||||
3 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.12 | ||||||
4 | Christopher Wolf | 1993 | Vestbyen IL | 32.14 | ||||||
5 | Viktor Sandin | 1991 | Simklubben Ägir | 32.72 | ||||||
6 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.75 | ||||||
7 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 33.02 | ||||||
8 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.12 | ||||||
9 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.14 | ||||||
10 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.67 | ||||||
11 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.34 | ||||||
12 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.84 | ||||||
13 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.44 | ||||||
14 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.47 | ||||||
15 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 35.51 | ||||||
16 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.34 | ||||||
17 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 39.07 | ||||||
18 | Simon Rydstedt | 1994 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.29 | ||||||
19 | Andreas Ericson | 1993 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.17 | ||||||
20 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 43.66 | ||||||
- | Emil Nilsson | 1992 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 5, 200m Me Damer 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.15 | 1:27.79 | 2:24.54 | 3:07.07 | |||
2 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 45.09 | 1:34.29 | 2:28.77 | 3:12.69 | |||
3 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.13 | 1:35.33 | 2:32.35 | 3:13.36 | |||
4 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.51 | 1:37.58 | 2:33.91 | 3:14.39 | |||
5 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 43.06 | 1:34.17 | 2:30.09 | 3:15.20 | |||
6 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 50.57 | 1:45.98 | 2:41.05 | 3:29.28 | |||
- | Elina Söderblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Me Damer 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.12 | 1:10.68 | 1:57.82 | 2:33.77 | |||
2 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.96 | 1:16.60 | 2:01.54 | 2:40.27 | |||
3 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 34.17 | 1:17.03 | 2:04.73 | 2:42.32 | |||
4 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.55 | 1:18.60 | 2:04.71 | 2:43.99 | |||
5 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.91 | 1:18.32 | 2:11.82 | 2:48.02 | |||
6 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.18 | 1:25.06 | 2:10.33 | 2:48.23 | |||
7 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.83 | 1:23.36 | 2:15.52 | 2:55.29 | |||
8 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.48 | 1:22.85 | 2:17.49 | 2:57.23 | |||
9 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.53 | 1:24.79 | 2:18.18 | 2:57.36 | |||
10 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 39.63 | 1:27.15 | 2:17.48 | 2:57.97 | |||
11 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 38.84 | 1:30.57 | 2:19.85 | 3:05.26 | |||
12 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.49 | 1:29.96 | 2:24.33 | 3:06.84 | |||
13 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 43.86 | 1:34.44 | 2:27.97 | 3:12.82 | |||
14 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 41.74 | 1:38.50 | 2:35.58 | 3:19.59 | |||
- | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | DNF | ||||||
- | Sanna Ehrnholm | 1997 | Vestbyen IL | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Me Damer 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lisa Magnusson | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 35.17 | 1:13.81 | 1:57.52 | 2:32.98 | |||
2 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 33.93 | 1:14.72 | 1:58.19 | 2:34.70 | |||
3 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.30 | 1:15.82 | 2:00.87 | 2:36.13 | |||
4 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.76 | 1:16.80 | 2:00.81 | 2:37.10 | |||
5 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 34.63 | 1:16.51 | 2:01.37 | 2:39.56 | |||
6 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.08 | 1:15.50 | 2:04.25 | 2:39.66 | |||
7 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 38.50 | 1:24.36 | 2:09.38 | 2:46.67 | |||
8 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.50 | 1:21.28 | 2:13.35 | 2:48.97 | |||
9 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 35.66 | 1:21.71 | 2:08.71 | 2:50.07 | |||
10 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.79 | 1:19.18 | 2:12.17 | 2:51.27 | |||
11 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 39.10 | 1:23.08 | 2:12.72 | 2:54.28 | |||
12 | Marthe Korsvoll | 1991 | Vestbyen IL | 35.29 | 1:19.30 | 2:12.81 | 2:57.07 | |||
13 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.73 | 1:34.59 | 2:30.47 | 3:11.60 | |||
14 | Elin Lindblom | 1995 | Härnösands Simsällskap | 47.86 | 1:43.80 | 2:40.22 | 3:33.23 | |||
- | Johanna Lundqvist | 1994 | Simklubben Ägir | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:27 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:41 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 6, 200m Me Herrar 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.06 | 1:22.01 | 2:12.99 | 2:51.84 | |||
- | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 200m Me Herrar 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.53 | 1:12.34 | 1:58.34 | 2:32.28 | |||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 35.68 | 1:15.27 | 2:00.26 | 2:35.84 | |||
3 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 33.95 | 1:14.51 | 2:01.69 | 2:38.82 | |||
4 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.96 | 1:22.07 | 2:10.90 | 2:49.10 | |||
5 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.27 | 1:17.22 | 2:10.50 | 2:49.64 | |||
6 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 39.34 | 1:22.89 | 2:15.53 | 2:50.21 | |||
7 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 35.50 | 1:19.99 | 2:13.50 | 2:50.36 | |||
8 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.47 | 1:19.79 | 2:11.11 | 2:50.43 | |||
9 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.58 | 1:20.39 | 2:10.02 | 2:54.26 | |||
10 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.77 | 1:26.62 | 2:20.69 | 3:01.67 | |||
11 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.75 | 1:27.67 | 2:25.21 | 3:05.96 | |||
12 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 48.69 | 1:41.72 | 2:40.27 | 3:21.10 | |||
- | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 200m Me Herrar 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.85 | 1:04.33 | 1:43.06 | 2:13.39 | |||
2 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.74 | 1:03.53 | 1:43.91 | 2:15.57 | |||
3 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.00 | 1:04.56 | 1:45.44 | 2:20.36 | |||
4 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.19 | 1:09.87 | 1:50.83 | 2:25.47 | |||
5 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.01 | 1:08.03 | 1:52.91 | 2:26.95 | |||
6 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.15 | 1:08.94 | 1:53.42 | 2:27.72 | |||
7 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.02 | 1:12.35 | 1:56.52 | 2:31.13 | |||
8 | Andreas Ericson | 1993 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.02 | 1:15.04 | 2:02.49 | 2:38.36 | |||
9 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 35.43 | 1:18.22 | 2:04.69 | 2:42.29 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:41 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 07:53 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 7, 100m Fr Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 38.42 | 1:18.81 | |||||
2 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 40.11 | 1:24.67 | |||||
3 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 40.14 | 1:26.41 | |||||
4 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 43.96 | 1:32.46 | |||||
5 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.24 | 1:32.81 | |||||
6 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 44.85 | 1:35.53 | |||||
7 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.08 | 1:36.32 | |||||
8 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.48 | 1:39.62 | |||||
9 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 46.26 | 1:40.30 | |||||
10 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 47.19 | 1:40.41 | |||||
11 | Anjelica Westin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 48.06 | 1:43.76 | |||||
12 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 49.02 | 1:45.72 | |||||
13 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 51.06 | 1:49.22 | |||||
14 | Anna Lundström | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 54.13 | 1:50.42 | |||||
15 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 55.56 | 1:59.86 | |||||
- | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Ebadian | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Fr Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 33.71 | 1:09.68 | |||||
2 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.08 | 1:14.10 | |||||
3 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.10 | 1:14.13 | |||||
4 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.86 | 1:16.32 | |||||
5 | Frida Forsberg | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 37.19 | 1:16.34 | |||||
6 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.83 | 1:17.55 | |||||
7 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Vestbyen IL | 37.19 | 1:17.70 | |||||
8 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 38.24 | 1:18.18 | |||||
9 | Mia Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 38.42 | 1:18.76 | |||||
10 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.11 | 1:18.78 | |||||
11 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 39.79 | 1:18.93 | |||||
12 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.01 | 1:19.39 | |||||
13 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.04 | 1:19.95 | |||||
14 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 38.54 | 1:20.66 | |||||
15 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.20 | 1:21.26 | |||||
16 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.75 | 1:21.50 | |||||
17 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 39.70 | 1:21.62 | |||||
18 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 39.86 | 1:22.45 | |||||
19 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 40.56 | 1:22.66 | |||||
20 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 39.41 | 1:22.92 | |||||
21 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.79 | 1:22.96 | |||||
22 | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.65 | 1:24.23 | |||||
23 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.49 | 1:24.25 | |||||
24 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.69 | 1:24.80 | |||||
25 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.68 | 1:25.07 | |||||
26 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.06 | 1:25.48 | |||||
27 | Solveig Natvig Løvseth | 1999 | Vestbyen IL | 42.51 | 1:26.72 | |||||
28 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.60 | 1:26.77 | |||||
29 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 41.24 | 1:27.09 | |||||
30 | Elina Söderblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.22 | 1:28.20 | |||||
31 | Maria Renlund | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.71 | 1:28.31 | |||||
32 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.22 | 1:29.38 | |||||
33 | Nora Lindberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.24 | 1:29.49 | |||||
34 | Kristina Vizec | 1999 | Vestbyen IL | 41.69 | 1:30.09 | |||||
35 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.20 | 1:30.75 | |||||
36 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.92 | 1:31.67 | |||||
37 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.56 | 1:32.52 | |||||
38 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.91 | 1:33.89 | |||||
39 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.71 | 1:34.74 | |||||
40 | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.13 | 1:38.47 | |||||
41 | Elvira Nyman | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.18 | 1:39.32 | |||||
42 | Marion Riseth Rognli | 1999 | Vestbyen IL | 47.98 | 1:40.07 | |||||
43 | Sandra Nordhus | 1998 | Vestbyen IL | 48.62 | 1:41.81 | |||||
44 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 47.98 | 1:45.68 | |||||
45 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 50.12 | 1:45.76 | |||||
46 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 52.88 | 1:51.01 | |||||
- | Olivia Good Lindberg | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Fr Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 29.46 | 1:01.64 | |||||
2 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 31.87 | 1:05.85 | |||||
3 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 31.47 | 1:06.02 | |||||
4 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.13 | 1:06.92 | |||||
5 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.51 | 1:07.91 | |||||
6 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.05 | 1:08.24 | |||||
7 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.88 | 1:08.39 | |||||
8 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.40 | 1:08.59 | |||||
9 | Molly Bollbring | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.71 | 1:08.65 | |||||
10 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 33.49 | 1:09.04 | |||||
11 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.28 | 1:10.60 | |||||
12 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.25 | 1:11.41 | |||||
13 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.59 | 1:11.91 | |||||
14 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.35 | 1:12.12 | |||||
15 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 35.95 | 1:13.16 | |||||
16 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 35.27 | 1:13.47 | |||||
17 | Lovisa Mannela | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.76 | 1:14.08 | |||||
18 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 35.54 | 1:14.40 | |||||
19 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 36.46 | 1:15.75 | |||||
20 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.51 | 1:15.79 | |||||
21 | Sanna Ehrnholm | 1997 | Vestbyen IL | 36.03 | 1:16.62 | |||||
22 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 37.01 | 1:17.31 | |||||
23 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.40 | 1:18.58 | |||||
24 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.18 | 1:18.81 | |||||
25 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 37.76 | 1:20.15 | |||||
26 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 38.15 | 1:20.47 | |||||
27 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 39.59 | 1:21.52 | |||||
28 | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.58 | 1:22.23 | |||||
29 | Julia Lindgren | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.40 | 1:23.23 | |||||
30 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 38.89 | 1:23.70 | |||||
31 | Elsa Lindqvist | 1997 | Simklubben Ägir | 39.82 | 1:25.24 | |||||
32 | Lisa Orvestedt | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.29 | 1:28.50 | |||||
33 | Josephin Petersson | 1996 | Bollnäs Simsällskap | 41.78 | 1:28.75 | |||||
34 | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 45.20 | 1:30.68 | |||||
35 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.90 | 1:31.73 | |||||
- | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Fr Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.65 | 58.84 | |||||
2 | Sara Ghaffari | 1992 | Bollnäs Simsällskap | 28.19 | 59.75 | |||||
3 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 29.27 | 1:00.44 | |||||
4 | Towa Svärd | 1987 | Simklubben Ägir | 29.31 | 1:00.52 | |||||
5 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 29.19 | 1:01.66 | |||||
6 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 30.42 | 1:02.86 | |||||
7 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.10 | 1:03.10 | |||||
8 | Matilda Åhlström | 1991 | Bollnäs Simsällskap | 29.36 | 1:03.13 | |||||
9 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.50 | 1:03.22 | |||||
10 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.79 | 1:03.52 | |||||
11 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 30.38 | 1:04.37 | |||||
12 | Mikaela Eriksson | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.12 | 1:04.71 | |||||
13 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.46 | 1:04.97 | |||||
14 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.53 | 1:05.08 | |||||
15 | Trine Hage Gangåssæter | 1994 | Vestbyen IL | 31.94 | 1:06.80 | |||||
16 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.54 | 1:07.76 | |||||
17 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 32.98 | 1:08.04 | |||||
18 | Moa Nilsson | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 32.94 | 1:08.31 | |||||
19 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 32.79 | 1:08.99 | |||||
20 | Marthe Korsvoll | 1991 | Vestbyen IL | 33.23 | 1:09.11 | |||||
21 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.46 | 1:09.32 | |||||
22 | Saga Hjalmarsson | 1990 | Simklubben Ägir | 33.91 | 1:10.52 | |||||
23 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 34.71 | 1:12.02 | |||||
24 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.96 | 1:12.17 | |||||
25 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 36.21 | 1:14.21 | |||||
26 | Kjersti Dyrset | 1995 | Vestbyen IL | 35.56 | 1:14.69 | |||||
27 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.28 | 1:15.03 | |||||
28 | Kristina Sandström | 1990 | Piteå Sim | 34.80 | 1:15.28 | |||||
29 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 35.35 | 1:15.50 | |||||
30 | Nina Lindström | 1990 | Simklubben Ägir | 39.03 | 1:21.42 | |||||
31 | Madeleine Mickelsson | 1995 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.72 | 1:23.87 | |||||
32 | Susanne Persson | 1993 | Simklubben Ägir | 41.08 | 1:26.21 | |||||
- | Therese Beckman | 1995 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 07:53 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 07:53 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 8, 100m Fr Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.52 | 1:31.72 | |||||
2 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.37 | 1:31.86 | |||||
3 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 49.75 | 1:44.65 | |||||
Gren 8, 100m Fr Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.76 | 1:10.94 | |||||
2 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 34.76 | 1:12.97 | |||||
3 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 35.33 | 1:13.06 | |||||
4 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 34.74 | 1:14.53 | |||||
5 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 34.77 | 1:14.65 | |||||
6 | Joel Magnusson | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 35.62 | 1:15.34 | |||||
7 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.81 | 1:18.08 | |||||
8 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 37.97 | 1:18.42 | |||||
9 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 39.27 | 1:21.12 | |||||
10 | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 40.07 | 1:25.11 | |||||
11 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 41.30 | 1:27.41 | |||||
12 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 41.45 | 1:28.13 | |||||
13 | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.39 | 1:29.85 | |||||
14 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.77 | 1:31.82 | |||||
15 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 42.03 | 1:32.19 | |||||
16 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 45.31 | 1:33.23 | |||||
17 | Carl Taube | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.36 | 1:36.61 | |||||
18 | Iver Ørbog | 1999 | Vestbyen IL | 47.39 | 1:42.55 | |||||
- | Gabriel Lindgren | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Fr Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.36 | 59.47 | |||||
2 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.83 | 59.65 | |||||
3 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 29.61 | 1:01.44 | |||||
4 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 29.74 | 1:02.07 | |||||
5 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.03 | 1:02.31 | |||||
6 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 30.13 | 1:02.51 | |||||
7 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 30.48 | 1:03.37 | |||||
8 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.45 | 1:03.77 | |||||
9 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.48 | 1:05.55 | |||||
10 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 31.59 | 1:05.90 | |||||
11 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.00 | 1:06.53 | |||||
12 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.57 | 1:06.82 | |||||
13 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.68 | 1:07.41 | |||||
14 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.83 | 1:07.53 | |||||
15 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 32.21 | 1:07.54 | |||||
16 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.30 | 1:07.75 | |||||
17 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.11 | 1:08.00 | |||||
18 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.83 | 1:08.32 | |||||
19 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.23 | 1:08.34 | |||||
20 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.50 | 1:08.37 | |||||
21 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.27 | 1:08.74 | |||||
22 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.61 | 1:08.82 | |||||
23 | Christoffer Jørgensen | 1996 | Vestbyen IL | 33.54 | 1:08.95 | |||||
24 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.44 | 1:09.81 | |||||
25 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.55 | 1:09.90 | |||||
26 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.88 | 1:11.11 | |||||
27 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.81 | 1:12.33 | |||||
28 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 35.00 | 1:12.50 | |||||
29 | Mårten Melander | 1996 | Bollnäs Simsällskap | 35.50 | 1:13.05 | |||||
30 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.86 | 1:14.70 | |||||
31 | Johan Jonsson | 1997 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.84 | 1:15.40 | |||||
32 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.59 | 1:15.45 | |||||
33 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.28 | 1:16.86 | |||||
34 | Oskar Wåhlander | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.09 | 1:17.49 | |||||
35 | Rohan Savander | 1996 | Simklubben Ägir | 37.84 | 1:20.49 | |||||
36 | Johan Näslund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 44.96 | 1:33.73 | |||||
- | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Fr Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klas Wiréhn | 1985 | Linköpings Allmänna SS | 25.40 | 53.49 | |||||
2 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 26.35 | 55.16 | |||||
3 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 27.27 | 55.63 | |||||
4 | Emil Nilsson | 1992 | Simklubben Ägir | 26.62 | 55.66 | |||||
5 | Arvid Sandin | 1992 | Simklubben Ägir | 25.93 | 55.67 | |||||
6 | Christian Tronvoll | 1994 | Vestbyen IL | 26.50 | 55.92 | |||||
7 | Johan Magnusson | 1991 | Simklubben Ägir | 26.88 | 56.14 | |||||
8 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.95 | 56.34 | |||||
9 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 27.15 | 56.70 | |||||
10 | Timay Edholm | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 26.82 | 57.01 | |||||
11 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 26.99 | 57.03 | |||||
12 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.32 | 57.08 | |||||
13 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 27.27 | 57.31 | |||||
13 | Per Bergman | 1992 | Simklubben Ägir | 27.70 | 57.31 | |||||
15 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 26.26 | 57.95 | |||||
16 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 28.15 | 58.00 | |||||
17 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.62 | 58.14 | |||||
18 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 27.84 | 58.33 | |||||
19 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.32 | 59.57 | |||||
20 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.89 | 59.92 | |||||
21 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.82 | 1:00.19 | |||||
22 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.19 | 1:01.07 | |||||
23 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 29.01 | 1:02.79 | |||||
24 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.78 | 1:03.09 | |||||
25 | Simon Rydstedt | 1994 | Hudiksvalls Simsällskap | 30.43 | 1:04.17 | |||||
26 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 31.26 | 1:05.05 | |||||
27 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 31.43 | 1:05.60 | |||||
- | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tim Zetterström | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 07:53 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 07:53 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 9, 4X100m Me Damer 13 oä, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:37.56 | ||||||
Cecilia Svensson | 1997 | 34.69 | 1:12.72 | 1:12.72 | ||||||
Ulrica Sandgren | 1994 | 32.94 | 1:12.29 | 2:25.01 | ||||||
Tilda Blick | 1996 | 30.49 | 1:09.44 | 3:34.45 | ||||||
Rebecka Bolt | 1993 | 29.24 | 1:03.11 | 4:37.56 | ||||||
2 | Spårvägen Sim Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 4:45.26 | ||||||
Cecilia Wallén | 1995 | 34.73 | 1:11.32 | 1:11.32 | ||||||
Sophie Näsström | 1993 | 36.03 | 1:17.80 | 2:29.12 | ||||||
Emma Bring | 1995 | 32.48 | 1:10.76 | 3:39.88 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 30.62 | 1:05.38 | 4:45.26 | ||||||
3 | Skellefteå Damer [1990] | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 4:46.39 | ||||||
Linda Holmgren | 1993 | 33.58 | 1:08.53 | 1:08.53 | ||||||
Julia Jakobsson | 1993 | 37.54 | 1:21.43 | 2:29.96 | ||||||
Ann Dernstedt | 1993 | 33.66 | 1:13.34 | 3:43.30 | ||||||
Marica Nilsson | 1991 | 30.07 | 1:03.09 | 4:46.39 | ||||||
4 | SK Ägir Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Ägir | 4:46.68 | ||||||
Karolina Näsén | 1996 | 36.65 | 1:17.98 | 1:17.98 | ||||||
Matilda Sjödin | 1995 | 37.86 | 1:21.78 | 2:39.76 | ||||||
Towa Svärd | 1987 | 29.32 | 1:04.28 | 3:44.04 | ||||||
Matilda Angermund | 1993 | 29.77 | 1:02.64 | 4:46.68 | ||||||
5 | Bollnäs SS Damer Lag 1 | 1992 | Bollnäs Simsällskap | 4:52.42 | ||||||
Lisa Magnusson | 1994 | 35.29 | 1:14.26 | 1:14.26 | ||||||
Matilda Åhlström | 1991 | 35.96 | 1:19.28 | 2:33.54 | ||||||
Sara Ghaffari | 1992 | 32.52 | 1:10.57 | 3:44.11 | ||||||
Moa Nilsson | 1994 | 32.85 | 1:08.31 | 4:52.42 | ||||||
6 | Umeå SS Damer | 0 | Umeå Simsällskap | 4:59.26 | ||||||
Saga Berntson | 1994 | 35.66 | 1:13.64 | 1:13.64 | ||||||
Stephanie Johansson | 1994 | 36.42 | 1:18.49 | 2:32.13 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 35.57 | 1:18.70 | 3:50.83 | ||||||
Klara Annell | 1996 | 32.36 | 1:08.43 | 4:59.26 | ||||||
7 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:02.94 | ||||||
Saskia Kuhlins | 1996 | 36.36 | 1:15.74 | 1:15.74 | ||||||
Jessica Billquist | 1996 | 37.34 | 1:21.87 | 2:37.61 | ||||||
Ida Edin | 1996 | 34.78 | 1:16.68 | 3:54.29 | ||||||
Maria Pros | 1992 | 32.52 | 1:08.65 | 5:02.94 | ||||||
8 | Öass Damer Lag1 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 5:11.03 | ||||||
Ronja Nilsson | 1993 | 33.01 | 1:09.81 | 1:09.81 | ||||||
Therese Högberg | 1996 | 43.00 | 1:33.44 | 2:43.25 | ||||||
Linnea Gilliusson | 1995 | 35.76 | 1:17.71 | 4:00.96 | ||||||
Kajsa Morén | 1995 | 33.40 | 1:10.07 | 5:11.03 | ||||||
9 | Spårvägen Sim Lag 3 | 0 | Spårvägens Simförening | 5:17.08 | ||||||
Amalie Boje | 1995 | 38.61 | 1:20.87 | 1:20.87 | ||||||
Erika Gardelin | 1997 | 39.42 | 1:25.87 | 2:46.74 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 37.66 | 1:21.34 | 4:08.08 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 32.89 | 1:09.00 | 5:17.08 | ||||||
10 | Harnäs Sku Damer [1911] | 0 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 5:19.03 | ||||||
Melinda Maxe | 1992 | 39.68 | 1:22.20 | 1:22.20 | ||||||
Lisa Orvestedt | 1996 | 44.85 | 1:35.20 | 2:57.40 | ||||||
Louise Zettergren | 1997 | 35.47 | 1:16.01 | 4:13.41 | ||||||
Mikaela Eriksson | 1994 | 30.94 | 1:05.62 | 5:19.03 | ||||||
11 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 5:21.85 | ||||||
Eveline Westberg | 1997 | 38.28 | 1:19.17 | 1:19.17 | ||||||
Emelie Finell | 1996 | 39.59 | 1:24.85 | 2:44.02 | ||||||
Lovisa Mannela | 1997 | 38.60 | 1:28.71 | 4:12.73 | ||||||
Matilda Vestberg | 1996 | 32.42 | 1:09.12 | 5:21.85 | ||||||
12 | Umeå SS Damer 1 | 1994 | Umeå Simsällskap | 5:40.63 | ||||||
Christina Bengtsson | 1994 | 38.53 | 1:20.98 | 1:20.98 | ||||||
Michaela Drake | 1996 | 42.47 | 1:29.69 | 2:50.67 | ||||||
Olivia Sandgren | 1993 | 38.92 | 1:26.15 | 4:16.82 | ||||||
Molly Ångström | 1997 | 39.60 | 1:23.81 | 5:40.63 | ||||||
13 | Vestbyen J1. Jr | 0 | Vestbyen IL | 5:40.92 | ||||||
Trine Hage Gangåssæter | 1994 | 38.81 | 1:21.67 | 1:21.67 | ||||||
Sanna Ehrnholm | 1997 | 43.46 | 1:33.64 | 2:55.31 | ||||||
Kjersti Dyrset | 1995 | 39.70 | 1:38.54 | 4:33.85 | ||||||
Marthe Korsvoll | 1991 | 32.68 | 1:07.07 | 5:40.92 | ||||||
14 | Härnösand Damer [1911] | 0 | Härnösands Simsällskap | 5:42.63 | ||||||
Frida Bladin | 1993 | 38.67 | 1:19.45 | 1:19.45 | ||||||
Elin Lindblom | 1995 | 47.28 | 2:16.25 | 3:35.70 | ||||||
Miriam Erixon | 1993 | 45.88 | 1:21.55 | 4:57.25 | ||||||
Fanny Lindblom | 1997 | 45.38 | 45.38 | 5:42.63 | ||||||
15 | Sundsvall Damer Lag 3 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 6:01.22 | ||||||
Mona Ebadian | 1996 | 48.95 | 1:40.34 | 1:40.34 | ||||||
Cassandra Magnusson | 1997 | 41.77 | 1:29.30 | 3:09.64 | ||||||
Molly Bollbring | 1996 | 39.17 | 1:26.88 | 4:36.52 | ||||||
Ann Brännlund | 1997 | 39.56 | 1:24.70 | 6:01.22 | ||||||
16 | Njurunda Damer [1911] | 0 | Njurunda Simsällskap | 6:03.96 | ||||||
Rebecca Wiklund | 1994 | 43.23 | 1:27.86 | 1:27.86 | ||||||
Maria Eriksson | 1997 | 52.16 | 1:55.17 | 3:23.03 | ||||||
My Lemnert | 1996 | 41.26 | 1:28.16 | 4:51.19 | ||||||
Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | 34.47 | 1:12.77 | 6:03.96 | ||||||
17 | Öass Damer Lag3 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 6:14.93 | ||||||
Emily Berglund | 1996 | 43.67 | 1:30.06 | 1:30.06 | ||||||
Elin Ödmark | 1995 | 45.06 | 1:37.27 | 3:07.33 | ||||||
Julia Lindgren | 1996 | 48.21 | 1:45.69 | 4:53.02 | ||||||
Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | 37.84 | 1:21.91 | 6:14.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 07:53 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 07:53 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 10, 4X100m Me Herrar 13 oä, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:07.04 | ||||||
Timay Edholm | 1993 | 30.60 | 1:05.06 | 1:05.06 | ||||||
Johannes Skagius | 1995 | 30.23 | 1:06.33 | 2:11.39 | ||||||
Carl Wikblom | 1987 | 26.89 | 59.75 | 3:11.14 | ||||||
Johan Dahlgren | 1986 | 26.37 | 55.90 | 4:07.04 | ||||||
2 | Ö-Viks ASS Herrar Lag 1 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 4:09.27 | ||||||
Magnus Edlund | 1991 | 28.94 | 1:01.57 | 1:01.57 | ||||||
Carl-Henrik Henriksson | 1994 | 33.22 | 1:11.69 | 2:13.26 | ||||||
Andreas Edlund | 1989 | 28.28 | 1:01.18 | 3:14.44 | ||||||
Emil Gilliusson | 1993 | 26.10 | 54.83 | 4:09.27 | ||||||
3 | SK Ägir Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Ägir | 4:09.37 | ||||||
Per Bergman | 1992 | 32.89 | 1:06.24 | 1:06.24 | ||||||
Arvid Sandin | 1992 | 32.23 | 1:09.66 | 2:15.90 | ||||||
Johan Magnusson | 1991 | 27.50 | 58.92 | 3:14.82 | ||||||
Emil Nilsson | 1992 | 25.98 | 54.55 | 4:09.37 | ||||||
4 | Skellefteå Herrar | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 4:21.31 | ||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 29.21 | 1:00.35 | 1:00.35 | ||||||
Arvid Wiklund | 1991 | 35.07 | 1:17.14 | 2:17.49 | ||||||
Mattias Lindgren | 1990 | 29.95 | 1:05.99 | 3:23.48 | ||||||
Oskar Mikaelsson | 1995 | 27.19 | 57.83 | 4:21.31 | ||||||
5 | Umeå SS Herrar | 0 | Umeå Simsällskap | 4:26.27 | ||||||
Charlie Bostedt | 1986 | 30.37 | 1:04.75 | 1:04.75 | ||||||
Malik Novo | 1994 | 35.62 | 1:16.58 | 2:21.33 | ||||||
Eric Smedlund | 1994 | 28.18 | 1:00.27 | 3:21.60 | ||||||
Filip Sund | 1997 | 30.33 | 1:04.67 | 4:26.27 | ||||||
6 | Spårvägen Sim Herrar | 1987 | Spårvägens Simförening | 4:27.12 | ||||||
Christoffer Malmgren | 1994 | 32.90 | 1:07.94 | 1:07.94 | ||||||
Tobias Gustafson | 1994 | 33.56 | 1:12.92 | 2:20.86 | ||||||
Ali Adel Ali | 1994 | 30.29 | 1:06.77 | 3:27.63 | ||||||
Haider Adel Ali | 1995 | 27.57 | 59.49 | 4:27.12 | ||||||
7 | Spårvägen Sim Lag 2 | 1993 | Spårvägens Simförening | 4:44.42 | ||||||
Tobias Backlund | 1995 | 34.10 | 1:11.23 | 1:11.23 | ||||||
Tobias Henriksson | 1996 | 35.90 | 1:18.06 | 2:29.29 | ||||||
Anton Lüning | 1996 | 32.92 | 1:13.84 | 3:43.13 | ||||||
Mattias Freiholtz | 1996 | 29.48 | 1:01.29 | 4:44.42 | ||||||
8 | Harnäs Sku Herrar [1996] | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 4:45.71 | ||||||
Linus Rhodin | 1996 | 35.38 | 1:12.94 | 1:12.94 | ||||||
Robert Lindblom | 1995 | 32.84 | 1:12.83 | 2:25.77 | ||||||
Tim Zetterström | 1995 | 35.95 | 1:17.60 | 3:43.37 | ||||||
Andreas Ericson | 1993 | 29.64 | 1:02.34 | 4:45.71 | ||||||
9 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:52.44 | ||||||
Lars Rydberg | 1993 | 36.11 | 1:16.48 | 1:16.48 | ||||||
Eric Lundström | 1996 | 34.57 | 1:14.82 | 2:31.30 | ||||||
Benjamin Dzihic | 1997 | 37.72 | 1:17.41 | 3:48.71 | ||||||
Dominik Jackiewicz | 1996 | 30.38 | 1:03.73 | 4:52.44 | ||||||
10 | Vestbyen G1 Jr. | 0 | Vestbyen IL | 5:03.69 | ||||||
Christian Tronvoll | 1994 | 34.95 | 1:11.03 | 1:11.03 | ||||||
Christopher Wolf | 1993 | 32.92 | 1:11.21 | 2:22.24 | ||||||
Morten Olden Larsen | 1998 | 41.92 | 1:32.08 | 3:54.32 | ||||||
Christoffer Jørgensen | 1996 | 32.38 | 1:09.37 | 5:03.69 | ||||||
11 | SK Ägir Herrar Lag 2 | 0 | Simklubben Ägir | 5:08.12 | ||||||
Marcus Åsberg | 1996 | 38.27 | 1:18.35 | 1:18.35 | ||||||
Viktor Sandin | 1991 | 34.98 | 1:14.66 | 2:33.01 | ||||||
Niklas Block | 1995 | 34.97 | 1:15.59 | 3:48.60 | ||||||
Rohan Savander | 1996 | 36.98 | 1:19.52 | 5:08.12 | ||||||
12 | Sundsvall Herrar Lag 3 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 5:24.48 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 37.81 | 1:17.24 | 1:17.24 | ||||||
Samuel Westrin | 1996 | 38.67 | 1:23.42 | 2:40.66 | ||||||
Johan Strandberg | 1997 | 43.64 | 1:33.17 | 4:13.83 | ||||||
Johan Norlin | 1997 | 33.71 | 1:10.65 | 5:24.48 | ||||||
13 | Burträsk Herrar | 0 | Burträsk Simpolare | 5:37.70 | ||||||
Isak Viklund | 1998 | 46.41 | 1:36.39 | 1:36.39 | ||||||
Anton Lindgren | 1996 | 44.48 | 1:34.41 | 3:10.80 | ||||||
Filip Svedberg | 1997 | 35.40 | 1:17.67 | 4:28.47 | ||||||
Andreas Lindmark | 1995 | 31.99 | 1:09.23 | 5:37.70 | ||||||
- | Härnösand Herrar [1911] | 0 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Spårvägen Sim Lag 3 | 1993 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 41.39 | 1:26.11 | 1:26.11 | ||||||
Patrik Eriksson | 1996 | 36.82 | 2:45.82 | |||||||
David Holm-Reise | 1997 | 4:04.01 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 07:53 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 11, 50m Fr Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 35.58 | ||||||
2 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.93 | ||||||
3 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.16 | ||||||
4 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.53 | ||||||
5 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 43.08 | ||||||
6 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 43.30 | ||||||
7 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 43.46 | ||||||
8 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 43.94 | ||||||
9 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.58 | ||||||
10 | Tora Hamborg | 2000 | Vestbyen IL | 44.66 | ||||||
11 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.18 | ||||||
12 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 45.98 | ||||||
13 | Anna Lundström | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 46.37 | ||||||
14 | Anjelica Westin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 47.40 | ||||||
15 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 47.80 | ||||||
16 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 48.60 | ||||||
17 | Anna Ebadian | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 49.73 | ||||||
18 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.44 | ||||||
19 | Anna Fröjd | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 53.22 | ||||||
20 | Nellie Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 53.37 | ||||||
21 | Madeleine Young Shing | 2001 | Bollnäs Simsällskap | 53.86 | ||||||
22 | Sara Hjalte | 2001 | Timrå Simklubb | 59.80 | ||||||
- | Viola Carlsson-Block | 2000 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Fr Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 32.53 | ||||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.87 | ||||||
3 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.97 | ||||||
4 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.54 | ||||||
5 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.88 | ||||||
6 | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 34.19 | ||||||
7 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.26 | ||||||
8 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.33 | ||||||
9 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.41 | ||||||
10 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.69 | ||||||
11 | Frida Forsberg | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 35.45 | ||||||
12 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 35.57 | ||||||
13 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.65 | ||||||
14 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.87 | ||||||
15 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 36.25 | ||||||
15 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.25 | ||||||
17 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 36.36 | ||||||
18 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.66 | ||||||
19 | Mia Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 36.72 | ||||||
20 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Vestbyen IL | 36.82 | ||||||
21 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.22 | ||||||
22 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.58 | ||||||
23 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.64 | ||||||
24 | Maria Renlund | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.66 | ||||||
25 | Elina Söderblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 37.79 | ||||||
26 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 37.90 | ||||||
27 | Kristina Vizec | 1999 | Vestbyen IL | 38.04 | ||||||
28 | Nathalie Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.17 | ||||||
29 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 38.23 | ||||||
30 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.26 | ||||||
31 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.44 | ||||||
31 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 38.44 | ||||||
33 | Sanna Persson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.46 | ||||||
34 | Solveig Natvig Løvseth | 1999 | Vestbyen IL | 39.84 | ||||||
35 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.87 | ||||||
36 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.08 | ||||||
37 | Nora Lindberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.76 | ||||||
38 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.87 | ||||||
39 | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.03 | ||||||
40 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 42.20 | ||||||
41 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.57 | ||||||
42 | Eirin Amalie Hovin | 1999 | Vestbyen IL | 43.13 | ||||||
43 | Julia Rådberg | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 43.98 | ||||||
44 | Elvira Nyman | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.82 | ||||||
45 | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.01 | ||||||
46 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.32 | ||||||
47 | Marion Riseth Rognli | 1999 | Vestbyen IL | 45.70 | ||||||
48 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.88 | ||||||
49 | Sandra Nordhus | 1998 | Vestbyen IL | 46.52 | ||||||
50 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 47.97 | ||||||
51 | Thea Mårvik | 1999 | Vestbyen IL | 50.83 | ||||||
52 | Lovisa Eriksson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:28.36 | ||||||
- | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Fr Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 29.86 | ||||||
2 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.46 | ||||||
3 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.50 | ||||||
4 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.80 | ||||||
5 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.10 | ||||||
6 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.27 | ||||||
7 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.28 | ||||||
8 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 31.62 | ||||||
9 | Molly Bollbring | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.67 | ||||||
10 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 31.77 | ||||||
11 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.84 | ||||||
12 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.22 | ||||||
13 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.42 | ||||||
14 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.51 | ||||||
15 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.61 | ||||||
16 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.84 | ||||||
17 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.08 | ||||||
18 | Lovisa Mannela | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.82 | ||||||
19 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 33.97 | ||||||
20 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 33.99 | ||||||
21 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 34.42 | ||||||
22 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 34.56 | ||||||
23 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 34.68 | ||||||
24 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.88 | ||||||
25 | Sanna Ehrnholm | 1997 | Vestbyen IL | 35.23 | ||||||
26 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.32 | ||||||
27 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 35.97 | ||||||
28 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 36.17 | ||||||
29 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 36.20 | ||||||
30 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.41 | ||||||
31 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 37.22 | ||||||
32 | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.30 | ||||||
33 | Elsa Lindqvist | 1997 | Simklubben Ägir | 38.27 | ||||||
34 | Lisa Orvestedt | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.74 | ||||||
35 | Josephin Petersson | 1996 | Bollnäs Simsällskap | 39.96 | ||||||
36 | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 40.85 | ||||||
37 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.46 | ||||||
38 | Cecilia Lundin | 1997 | Timrå Simklubb | 51.52 | ||||||
- | Julia Wallbäcks | 1997 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Fr Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Towa Svärd | 1987 | Simklubben Ägir | 27.35 | ||||||
2 | Sara Ghaffari | 1992 | Bollnäs Simsällskap | 27.99 | ||||||
3 | Matilda Åhlström | 1991 | Bollnäs Simsällskap | 28.08 | ||||||
4 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 28.36 | ||||||
5 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.39 | ||||||
6 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.40 | ||||||
7 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 28.61 | ||||||
8 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 28.65 | ||||||
9 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.97 | ||||||
10 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.17 | ||||||
11 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 29.26 | ||||||
12 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.38 | ||||||
13 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.41 | ||||||
14 | Mikaela Eriksson | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.56 | ||||||
15 | Trine Hage Gangåssæter | 1994 | Vestbyen IL | 31.02 | ||||||
16 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.27 | ||||||
17 | Marthe Korsvoll | 1991 | Vestbyen IL | 31.29 | ||||||
18 | Moa Nilsson | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 31.43 | ||||||
19 | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | 31.71 | ||||||
20 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.96 | ||||||
21 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 32.29 | ||||||
22 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.69 | ||||||
23 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.98 | ||||||
24 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.04 | ||||||
25 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 33.89 | ||||||
26 | Kristina Sandström | 1990 | Piteå Sim | 33.93 | ||||||
27 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 33.98 | ||||||
28 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.12 | ||||||
29 | Kjersti Dyrset | 1995 | Vestbyen IL | 34.43 | ||||||
30 | Miriam Erixon | 1993 | Härnösands Simsällskap | 34.56 | ||||||
31 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.47 | ||||||
32 | Johanna Lundqvist | 1994 | Simklubben Ägir | 35.50 | ||||||
33 | Therese Beckman | 1995 | Simklubben Ägir | 35.88 | ||||||
34 | Nina Lindström | 1990 | Simklubben Ägir | 37.01 | ||||||
35 | Madeleine Mickelsson | 1995 | Hudiksvalls Simsällskap | 37.16 | ||||||
36 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.33 | ||||||
37 | Susanne Persson | 1993 | Simklubben Ägir | 38.78 | ||||||
38 | Elin Lindblom | 1995 | Härnösands Simsällskap | 39.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 12, 50m Fr Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.79 | ||||||
2 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.15 | ||||||
3 | Holger Hjältman | 2001 | Timrå Simklubb | 44.81 | ||||||
4 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 47.69 | ||||||
5 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 58.63 | ||||||
6 | Jesper Westfal | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 59.62 | ||||||
7 | Linus Westfal | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:05.77 | ||||||
Gren 12, 50m Fr Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 31.83 | ||||||
2 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 32.97 | ||||||
3 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 32.99 | ||||||
4 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.96 | ||||||
5 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 34.21 | ||||||
6 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 35.05 | ||||||
7 | Joel Magnusson | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 35.80 | ||||||
8 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 37.13 | ||||||
9 | Gabriel Lindgren | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.35 | ||||||
10 | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 37.72 | ||||||
11 | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 37.92 | ||||||
12 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.54 | ||||||
12 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 39.54 | ||||||
14 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 40.11 | ||||||
15 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.45 | ||||||
16 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 44.11 | ||||||
17 | Carl Taube | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 46.00 | ||||||
18 | Ted Larsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.26 | ||||||
19 | Iver Ørbog | 1999 | Vestbyen IL | 46.83 | ||||||
20 | William Tubbin | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:21.68 | ||||||
- | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Fr Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 27.56 | ||||||
2 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 27.83 | ||||||
3 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.89 | ||||||
4 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 28.15 | ||||||
5 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 28.46 | ||||||
6 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 28.74 | ||||||
7 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 29.17 | ||||||
8 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.25 | ||||||
9 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.41 | ||||||
10 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.68 | ||||||
11 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 29.87 | ||||||
12 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.94 | ||||||
13 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 30.08 | ||||||
14 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.37 | ||||||
15 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.93 | ||||||
16 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.01 | ||||||
17 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.06 | ||||||
18 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.11 | ||||||
19 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.14 | ||||||
20 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 31.21 | ||||||
21 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.36 | ||||||
22 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.48 | ||||||
23 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.77 | ||||||
24 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.89 | ||||||
25 | Christoffer Jørgensen | 1996 | Vestbyen IL | 32.10 | ||||||
26 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.14 | ||||||
27 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.20 | ||||||
28 | Mårten Melander | 1996 | Bollnäs Simsällskap | 32.30 | ||||||
29 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.01 | ||||||
30 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.33 | ||||||
31 | Johan Jonsson | 1997 | Hudiksvalls Simsällskap | 33.58 | ||||||
32 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.65 | ||||||
33 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 33.68 | ||||||
34 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.85 | ||||||
35 | Oskar Wåhlander | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.90 | ||||||
36 | Rohan Savander | 1996 | Simklubben Ägir | 36.63 | ||||||
37 | Johan Näslund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 42.04 | ||||||
- | Jonas Strømgren | 1996 | Vestbyen IL | DNS | ||||||
Gren 12, 50m Fr Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klas Wiréhn | 1985 | Linköpings Allmänna SS | 24.49 | ||||||
2 | Arvid Sandin | 1992 | Simklubben Ägir | 25.09 | ||||||
3 | Timay Edholm | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 25.18 | ||||||
4 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.25 | ||||||
5 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 25.31 | ||||||
6 | Christian Tronvoll | 1994 | Vestbyen IL | 25.44 | ||||||
7 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 25.47 | ||||||
8 | Emil Nilsson | 1992 | Simklubben Ägir | 25.75 | ||||||
9 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 25.79 | ||||||
10 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 25.81 | ||||||
11 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 25.95 | ||||||
12 | Viktor Sandin | 1991 | Simklubben Ägir | 26.11 | ||||||
13 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 26.27 | ||||||
14 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.51 | ||||||
15 | Per Bergman | 1992 | Simklubben Ägir | 26.77 | ||||||
16 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 26.79 | ||||||
17 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.99 | ||||||
18 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 27.00 | ||||||
19 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.13 | ||||||
19 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.13 | ||||||
21 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 27.37 | ||||||
22 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 27.92 | ||||||
23 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 27.93 | ||||||
24 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.99 | ||||||
25 | Andreas Ericson | 1993 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.47 | ||||||
26 | Simon Rydstedt | 1994 | Hudiksvalls Simsällskap | 29.49 | ||||||
27 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 29.60 | ||||||
28 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 30.01 | ||||||
29 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 30.35 | ||||||
30 | Tim Zetterström | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.64 | ||||||
31 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 30.99 | ||||||
- | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 13, 200m Fj Damer 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 35.94 | 1:19.37 | 2:04.76 | 2:51.15 | |||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 37.75 | 1:25.17 | 2:13.25 | 2:55.36 | |||
3 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.02 | 1:25.04 | 2:12.74 | 2:58.77 | |||
4 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 43.57 | 1:38.91 | 2:31.46 | 3:24.54 | |||
5 | Julia Lindgren | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.88 | 1:46.13 | 2:45.62 | 3:45.08 | |||
Gren 13, 200m Fj Damer 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 35.65 | 1:15.80 | 1:57.06 | 2:39.02 | |||
2 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 35.78 | 1:17.53 | 2:00.73 | 2:43.70 | |||
3 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.34 | 1:19.75 | 2:02.61 | 2:44.91 | |||
4 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 36.18 | 1:16.80 | 2:00.12 | 2:47.88 | |||
5 | Saga Hjalmarsson | 1990 | Simklubben Ägir | 39.11 | 1:25.01 | 2:12.35 | 2:56.94 | |||
6 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.12 | 1:22.86 | 2:12.18 | 3:01.23 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 14, 200m Fj Herrar 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 39.56 | 1:25.64 | 2:13.32 | 3:00.27 | |||
Gren 14, 200m Fj Herrar 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 38.29 | 1:23.11 | 2:09.73 | 2:51.45 | |||
- | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 14, 200m Fj Herrar 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.68 | 1:02.97 | 1:37.21 | 2:10.83 | |||
2 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 30.43 | 1:03.66 | 1:37.93 | 2:11.46 | |||
3 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 32.71 | 1:09.01 | 1:46.21 | 2:22.81 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 07:52 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 15, 100m Me Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 45.21 | 1:30.72 | |||||
2 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 46.66 | 1:36.19 | |||||
3 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.48 | 1:42.68 | |||||
4 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.93 | 1:51.21 | |||||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 57.57 | 1:57.70 | |||||
6 | Anjelica Westin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:02.66 | 2:00.01 | |||||
7 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 57.91 | 2:00.72 | |||||
- | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Me Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.74 | 1:22.67 | |||||
2 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.84 | 1:23.72 | |||||
3 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.29 | 1:23.87 | |||||
4 | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.80 | 1:25.57 | |||||
5 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.39 | 1:26.35 | |||||
6 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.79 | 1:27.49 | |||||
7 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.50 | 1:28.20 | |||||
8 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 43.18 | 1:29.98 | |||||
9 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.38 | 1:30.03 | |||||
10 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.14 | 1:30.28 | |||||
11 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.88 | 1:30.59 | |||||
12 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 44.16 | 1:30.83 | |||||
13 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 44.79 | 1:30.86 | |||||
14 | Mia Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 44.21 | 1:31.21 | |||||
15 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.45 | 1:32.38 | |||||
16 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.50 | 1:33.52 | |||||
17 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.97 | 1:34.30 | |||||
18 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 47.92 | 1:34.31 | |||||
19 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Vestbyen IL | 45.10 | 1:35.22 | |||||
20 | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 45.06 | 1:36.01 | |||||
21 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.39 | 1:37.30 | |||||
22 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.59 | 1:37.34 | |||||
23 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 49.48 | 1:38.15 | |||||
24 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.15 | 1:39.05 | |||||
25 | Solveig Natvig Løvseth | 1999 | Vestbyen IL | 47.78 | 1:39.29 | |||||
26 | Elina Söderblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 51.17 | 1:39.89 | |||||
27 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.49 | 1:39.97 | |||||
28 | Maria Renlund | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.52 | 1:40.12 | |||||
29 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.94 | 1:40.34 | |||||
30 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 48.40 | 1:40.91 | |||||
31 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 50.66 | 1:42.42 | |||||
32 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 49.28 | 1:42.51 | |||||
33 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 49.37 | 1:43.23 | |||||
34 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 53.13 | 1:50.57 | |||||
35 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 57.44 | 1:58.55 | |||||
36 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:02.88 | 2:01.89 | |||||
- | Julia Rådberg | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Nora Lindberg | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Thea Mårvik | 1999 | Vestbyen IL | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Me Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.50 | 1:14.14 | |||||
2 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.27 | 1:14.53 | |||||
3 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.31 | 1:16.00 | |||||
4 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.15 | 1:17.00 | |||||
5 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.24 | 1:17.80 | |||||
6 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.19 | 1:19.73 | |||||
7 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 36.35 | 1:19.90 | |||||
8 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.27 | 1:19.91 | |||||
9 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.45 | 1:20.53 | |||||
10 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.23 | 1:21.08 | |||||
11 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.21 | 1:21.13 | |||||
12 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 38.70 | 1:21.70 | |||||
13 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.29 | 1:22.04 | |||||
14 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 40.96 | 1:22.91 | |||||
15 | Molly Bollbring | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.28 | 1:22.96 | |||||
16 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.71 | 1:23.50 | |||||
17 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 41.60 | 1:23.65 | |||||
18 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.02 | 1:25.78 | |||||
19 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 42.52 | 1:26.55 | |||||
20 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.75 | 1:29.14 | |||||
21 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 44.73 | 1:31.69 | |||||
22 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 43.23 | 1:33.28 | |||||
23 | Elsa Lindqvist | 1997 | Simklubben Ägir | 44.63 | 1:35.26 | |||||
24 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 47.72 | 1:36.69 | |||||
25 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 48.74 | 1:39.33 | |||||
26 | Josephin Petersson | 1996 | Bollnäs Simsällskap | 48.94 | 1:40.82 | |||||
27 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 50.88 | 1:46.33 | |||||
- | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisa Orvestedt | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Me Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Towa Svärd | 1987 | Simklubben Ägir | 31.19 | 1:07.30 | |||||
2 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 33.11 | 1:09.45 | |||||
3 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 32.41 | 1:09.68 | |||||
4 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.59 | 1:10.74 | |||||
5 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.27 | 1:11.53 | |||||
6 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.71 | 1:12.73 | |||||
7 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.55 | 1:13.39 | |||||
8 | Sara Ghaffari | 1992 | Bollnäs Simsällskap | 32.57 | 1:13.67 | |||||
9 | Lisa Magnusson | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 34.71 | 1:13.75 | |||||
10 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 35.21 | 1:14.29 | |||||
11 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.99 | 1:14.50 | |||||
12 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 35.11 | 1:15.24 | |||||
13 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 35.74 | 1:15.62 | |||||
14 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 36.24 | 1:15.71 | |||||
15 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.03 | 1:16.88 | |||||
16 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.29 | 1:17.04 | |||||
17 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 36.33 | 1:17.25 | |||||
18 | Marthe Korsvoll | 1991 | Vestbyen IL | 36.30 | 1:19.57 | |||||
19 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 39.48 | 1:20.93 | |||||
20 | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | 37.19 | 1:21.48 | |||||
21 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 38.35 | 1:22.04 | |||||
22 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.48 | 1:22.08 | |||||
23 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 39.64 | 1:24.90 | |||||
24 | Miriam Erixon | 1993 | Härnösands Simsällskap | 40.40 | 1:26.06 | |||||
25 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 41.64 | 1:26.11 | |||||
26 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.62 | 1:29.99 | |||||
27 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.29 | 1:31.10 | |||||
28 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.04 | 1:33.95 | |||||
29 | Elin Lindblom | 1995 | Härnösands Simsällskap | 45.36 | 1:37.40 | |||||
30 | Madeleine Mickelsson | 1995 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.79 | 1:37.71 | |||||
- | Therese Beckman | 1995 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 07:52 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 07:52 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 16, 100m Me Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.60 | 1:42.69 | |||||
- | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Me Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.43 | 1:20.54 | |||||
2 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 38.66 | 1:23.40 | |||||
3 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.54 | 1:25.94 | |||||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 40.19 | 1:29.29 | |||||
5 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 42.14 | 1:29.40 | |||||
6 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 42.04 | 1:29.50 | |||||
7 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.17 | 1:30.00 | |||||
8 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 45.32 | 1:36.36 | |||||
9 | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 50.67 | 1:41.26 | |||||
10 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 49.47 | 1:43.33 | |||||
11 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 50.16 | 1:43.86 | |||||
12 | Carl Taube | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 53.14 | 1:55.19 | |||||
- | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Magnusson | 1998 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Me Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.65 | 1:09.36 | |||||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.30 | 1:10.88 | |||||
3 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.26 | 1:11.37 | |||||
4 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.48 | 1:13.34 | |||||
5 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.02 | 1:13.92 | |||||
6 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.89 | 1:14.56 | |||||
7 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.78 | 1:15.78 | |||||
8 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.35 | 1:16.15 | |||||
9 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 34.65 | 1:16.29 | |||||
10 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.91 | 1:16.30 | |||||
11 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 37.36 | 1:17.19 | |||||
12 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.12 | 1:19.35 | |||||
13 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 37.63 | 1:20.18 | |||||
14 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.88 | 1:20.34 | |||||
15 | Mårten Melander | 1996 | Bollnäs Simsällskap | 40.84 | 1:21.49 | |||||
16 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.67 | 1:22.64 | |||||
17 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.89 | 1:23.32 | |||||
18 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 38.56 | 1:23.35 | |||||
19 | Jonas Strømgren | 1996 | Vestbyen IL | 41.26 | 1:24.98 | |||||
20 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.48 | 1:25.40 | |||||
21 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 40.86 | 1:25.94 | |||||
22 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 41.16 | 1:27.77 | |||||
23 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 45.95 | 1:30.55 | |||||
24 | Johan Jonsson | 1997 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.09 | 1:30.83 | |||||
25 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 42.23 | 1:31.05 | |||||
26 | Johan Näslund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 46.43 | 1:40.00 | |||||
- | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Me Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Sandin | 1992 | Simklubben Ägir | 29.20 | 1:02.33 | |||||
2 | Timay Edholm | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 27.60 | 1:03.00 | |||||
3 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.47 | 1:03.47 | |||||
4 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 29.14 | 1:04.29 | |||||
5 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 31.23 | 1:04.77 | |||||
6 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.66 | 1:04.79 | |||||
7 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 29.54 | 1:04.84 | |||||
8 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 29.12 | 1:05.00 | |||||
9 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 31.65 | 1:05.32 | |||||
10 | Christopher Wolf | 1993 | Vestbyen IL | 31.93 | 1:05.65 | |||||
11 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.99 | 1:06.27 | |||||
12 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.12 | 1:06.34 | |||||
13 | Emil Nilsson | 1992 | Simklubben Ägir | 31.40 | 1:06.45 | |||||
14 | Per Bergman | 1992 | Simklubben Ägir | 31.09 | 1:07.07 | |||||
15 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.86 | 1:07.89 | |||||
16 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.56 | 1:08.45 | |||||
17 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.95 | 1:08.53 | |||||
18 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.32 | 1:09.38 | |||||
19 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.00 | 1:10.14 | |||||
20 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.49 | 1:10.52 | |||||
21 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.68 | 1:11.14 | |||||
22 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.47 | 1:12.28 | |||||
23 | Viktor Sandin | 1991 | Simklubben Ägir | 34.60 | 1:12.45 | |||||
24 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.52 | 1:13.29 | |||||
25 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 36.86 | 1:15.83 | |||||
26 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 36.52 | 1:15.98 | |||||
27 | Simon Rydstedt | 1994 | Hudiksvalls Simsällskap | 35.35 | 1:17.67 | |||||
28 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 39.23 | 1:23.36 | |||||
- | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 07:52 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 07:52 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 17, 400m Fr Damer 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:22.54 | 2:52.47 | 4:21.96 | 5:46.25 | |||
2 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:25.72 | 2:58.45 | 4:31.15 | 6:01.19 | |||
3 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 1:28.91 | 3:07.23 | 4:45.83 | 6:19.90 | |||
4 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 1:28.38 | 3:07.94 | 4:48.25 | 6:19.98 | |||
5 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:33.28 | 3:12.49 | 4:52.03 | 6:24.76 | |||
6 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:31.48 | 3:10.96 | 4:51.14 | 6:27.34 | |||
7 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 1:33.72 | 3:15.65 | 4:59.21 | 6:33.99 | |||
8 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:41.44 | 3:28.99 | 5:18.92 | 7:05.14 | |||
Gren 17, 400m Fr Damer 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:06.77 | 2:18.56 | 3:30.72 | 4:41.52 | |||
2 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 1:10.03 | 2:25.56 | 3:40.39 | 4:52.35 | |||
3 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:12.74 | 2:30.82 | 3:50.58 | 5:08.73 | |||
4 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 1:13.66 | 2:34.77 | 3:55.93 | 5:12.48 | |||
5 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:14.94 | 2:35.94 | 3:57.28 | 5:16.15 | |||
6 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 1:18.11 | 2:42.95 | 4:09.06 | 5:33.42 | |||
7 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:19.09 | 2:47.46 | 4:13.54 | 5:38.02 | |||
8 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 1:18.44 | 2:44.31 | 4:11.57 | 5:38.46 | |||
9 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:26.85 | 2:59.46 | 4:32.22 | 6:00.84 | |||
10 | Lovisa Mannela | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:25.15 | 2:57.85 | 4:29.89 | 6:02.39 | |||
11 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 1:27.58 | 3:05.16 | 4:46.23 | 6:23.53 | |||
12 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:30.02 | 3:08.78 | 4:49.70 | 6:26.88 | |||
13 | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:43.29 | 3:29.97 | 5:17.55 | 7:00.41 | |||
- | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 17, 400m Fr Damer 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:11.01 | 2:26.67 | 3:40.65 | 4:52.14 | |||
2 | Mikaela Eriksson | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:11.88 | 2:30.37 | 3:48.81 | 5:04.56 | |||
3 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 1:11.12 | 2:27.41 | 3:44.14 | 5:04.78 | |||
4 | Saga Hjalmarsson | 1990 | Simklubben Ägir | 1:13.07 | 2:30.83 | 3:49.42 | 5:06.39 | |||
5 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:12.61 | 2:31.50 | 3:51.27 | 5:10.65 | |||
6 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:11.75 | 2:30.55 | 3:51.79 | 5:10.71 | |||
7 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 1:17.12 | 2:38.86 | 3:57.39 | 5:15.73 | |||
8 | Nina Lindström | 1990 | Simklubben Ägir | 1:25.87 | 2:58.40 | 4:32.00 | 6:04.71 | |||
9 | Johanna Lundqvist | 1994 | Simklubben Ägir | 1:22.95 | 2:54.71 | 4:29.82 | 6:04.87 | |||
10 | Susanne Persson | 1993 | Simklubben Ägir | 1:33.16 | 3:12.19 | 4:54.70 | 6:35.57 | |||
- | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 07:52 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 07:52 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 18, 400m Fr Herrar 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:17.42 | 2:43.85 | 4:10.86 | 5:31.94 | |||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 1:24.42 | 2:53.44 | 4:21.89 | 5:45.30 | |||
3 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 1:34.10 | 3:19.66 | 5:07.32 | 6:51.93 | |||
4 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:37.27 | 3:25.69 | 5:17.24 | 6:55.19 | |||
5 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 1:42.59 | 3:34.12 | 5:21.96 | 7:04.84 | |||
Gren 18, 400m Fr Herrar 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:04.94 | 2:15.70 | 3:29.71 | 4:43.39 | |||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:05.96 | 2:18.63 | 3:33.03 | 4:43.45 | |||
3 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:06.91 | 2:20.88 | 3:36.10 | 4:47.73 | |||
4 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:07.72 | 2:21.52 | 3:36.71 | 4:48.18 | |||
5 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:12.14 | 2:28.36 | 3:47.73 | 5:05.17 | |||
6 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:12.13 | 2:31.55 | 3:52.15 | 5:07.83 | |||
7 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:14.32 | 2:34.80 | 3:53.42 | 5:11.14 | |||
8 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 1:13.11 | 2:33.75 | 3:55.90 | 5:13.73 | |||
9 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:14.48 | 2:37.03 | 4:00.10 | 5:21.27 | |||
10 | Christoffer Jørgensen | 1996 | Vestbyen IL | 1:15.24 | 2:36.04 | 3:58.86 | 5:24.02 | |||
11 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:17.92 | 2:42.22 | 4:06.32 | 5:26.06 | |||
12 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:18.77 | 2:44.14 | 4:09.79 | 5:34.81 | |||
13 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 1:19.37 | 2:46.53 | 4:15.32 | 5:42.69 | |||
14 | Oskar Wåhlander | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:28.06 | 2:59.77 | 4:29.66 | 5:59.03 | |||
15 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 1:32.08 | 3:06.55 | 4:40.98 | 6:19.67 | |||
16 | Rohan Savander | 1996 | Simklubben Ägir | 1:34.29 | 3:20.07 | 5:09.95 | 6:53.74 | |||
Gren 18, 400m Fr Herrar 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:02.38 | 2:09.95 | 3:15.68 | 4:19.03 | |||
2 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:03.28 | 2:09.38 | 3:15.62 | 4:19.22 | |||
3 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:02.30 | 2:09.64 | 3:16.12 | 4:20.54 | |||
4 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 1:03.84 | 2:13.23 | 3:24.36 | 4:34.38 | |||
5 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:04.86 | 2:15.17 | 3:25.46 | 4:35.26 | |||
6 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:06.35 | 2:18.15 | 3:30.46 | 4:40.94 | |||
7 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 1:09.45 | 2:26.95 | 3:43.85 | 4:59.02 | |||
8 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 1:10.28 | 2:26.48 | 3:44.03 | 5:02.12 | |||
9 | Andreas Ericson | 1993 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:09.99 | 2:26.69 | 3:46.83 | 5:06.25 | |||
10 | Tim Zetterström | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:12.55 | 2:31.97 | 3:54.37 | 5:12.06 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 07:52 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 07:52 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 19, 4X50m Me Damer 12 oy, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Damer [1998] | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 2:37.51 | ||||||
Lina Bergqvist | 1998 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Frida Hedlund | 1999 | 46.09 | 1:23.78 | |||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 40.42 | 2:04.20 | |||||||
Viktoria Terosdotter | 1998 | 33.31 | 2:37.51 | |||||||
2 | Umeå SS Damer [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:47.88 | ||||||
Saga Sandström | 2000 | 41.43 | 41.43 | |||||||
Clara Hedman | 1999 | 44.06 | 1:25.49 | |||||||
Arezo Shamsgovara | 1998 | 46.75 | 2:12.24 | |||||||
Sofia Sund | 1999 | 35.64 | 2:47.88 | |||||||
3 | Spårvägen Sim Lag 2 | 1998 | Spårvägens Simförening | 2:51.75 | ||||||
Malin Ingvarsson | 1998 | 45.39 | 45.39 | |||||||
Wilma Andersson | 1998 | 48.09 | 1:33.48 | |||||||
Nina Bring | 1999 | 43.37 | 2:16.85 | |||||||
Alice Franzén | 1998 | 34.90 | 2:51.75 | |||||||
4 | Spårvägen Sim Lag 3 | 1998 | Spårvägens Simförening | 2:58.45 | ||||||
Lina Malm | 1998 | 43.83 | 43.83 | |||||||
Sandra Pernkrans | 1999 | 49.21 | 1:33.04 | |||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 48.22 | 2:21.26 | |||||||
Matilda Flood | 1999 | 37.19 | 2:58.45 | |||||||
5 | Sundsvall Damer Lag 3 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 3:04.82 | ||||||
Malin Krohn | 1998 | 45.49 | 45.49 | |||||||
Frida Kårén | 1998 | 49.13 | 1:34.62 | |||||||
Lisa Näslund | 1999 | 49.12 | 2:23.74 | |||||||
Olivia Lindgren | 1999 | 41.08 | 3:04.82 | |||||||
- | Njurunda Damer [1998] | 1998 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Spårvägen Sim Lag 1 | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Sundsvall Damer Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vestbyen IL Lag 2 | 1998 | Vestbyen IL | DSQ | ||||||
- | Vestbyen J1. Jr | 1998 | Vestbyen IL | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 07:52 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 07:52 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 20, 4X50m Me Herrar 12 oy, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Herrar [1998] | 1998 | Spårvägens Simförening | 2:48.86 | ||||||
Alex Peschel | 1998 | 44.15 | 44.15 | |||||||
Ted Larsson | 1999 | 56.98 | 1:41.13 | |||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 34.44 | 2:15.57 | |||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 33.29 | 2:48.86 | |||||||
2 | Umeå SS Herrar [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:59.51 | ||||||
Fredrik Levin | 1998 | 40.52 | 40.52 | |||||||
André Alp Persson | 2001 | 59.18 | 1:39.70 | |||||||
Isak Wikström | 1999 | 37.27 | 2:16.97 | |||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 42.54 | 2:59.51 | |||||||
3 | Sundsvall Herrar [1998] | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 3:23.18 | ||||||
Martin Storkamp | 1998 | 48.44 | 48.44 | |||||||
Carl Taube | 1999 | 1:00.04 | 1:48.48 | |||||||
Joel Mannela | 1999 | 48.48 | 2:36.96 | |||||||
Johan Ekengren | 2001 | 46.22 | 3:23.18 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 07:52 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 21, 200m Fr Damer 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.47 | 1:20.05 | 2:02.99 | 2:43.88 | |||
2 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 38.24 | 1:20.15 | 2:03.93 | 2:44.55 | |||
3 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.20 | 1:21.31 | 2:05.50 | 2:46.07 | |||
4 | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.65 | 1:20.29 | 2:05.28 | 2:47.85 | |||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.46 | 1:19.79 | 2:05.05 | 2:48.88 | |||
6 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 38.94 | 1:23.30 | 2:07.03 | 2:50.44 | |||
7 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Vestbyen IL | 39.35 | 1:25.04 | 2:12.17 | 2:56.28 | |||
8 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.24 | 1:26.32 | 2:14.04 | 2:58.05 | |||
9 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.77 | 1:30.45 | 2:16.86 | 2:59.93 | |||
10 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 40.28 | 1:27.97 | 2:18.06 | 3:00.64 | |||
11 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 41.44 | 1:29.34 | 2:17.47 | 3:01.51 | |||
12 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.69 | 1:27.30 | 2:15.80 | 3:01.76 | |||
13 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 41.34 | 1:28.90 | 2:17.46 | 3:01.80 | |||
14 | Solveig Natvig Løvseth | 1999 | Vestbyen IL | 42.56 | 1:31.32 | 2:21.64 | 3:08.77 | |||
15 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.00 | 1:29.45 | 2:20.95 | 3:10.74 | |||
16 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.32 | 1:33.52 | 2:25.40 | 3:14.34 | |||
17 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.76 | 1:38.50 | 2:31.14 | 3:19.45 | |||
18 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 47.90 | 1:46.12 | 2:47.99 | 3:47.37 | |||
- | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 200m Fr Damer 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 30.56 | 1:05.02 | 1:40.22 | 2:14.71 | |||
2 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 32.27 | 1:08.93 | 1:46.27 | 2:23.53 | |||
3 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.00 | 1:09.30 | 1:47.38 | 2:24.42 | |||
4 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 33.56 | 1:11.58 | 1:49.50 | 2:26.11 | |||
5 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.82 | 1:09.81 | 1:48.39 | 2:26.36 | |||
6 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.69 | 1:12.57 | 1:51.67 | 2:29.76 | |||
7 | Molly Bollbring | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.01 | 1:12.54 | 1:52.55 | 2:31.25 | |||
8 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.24 | 1:13.68 | 1:53.88 | 2:32.21 | |||
9 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.28 | 1:14.07 | 1:54.85 | 2:32.80 | |||
10 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.50 | 1:11.95 | 1:54.88 | 2:35.14 | |||
11 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.33 | 1:15.63 | 1:55.58 | 2:35.25 | |||
12 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 36.21 | 1:16.98 | 1:59.04 | 2:40.06 | |||
13 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 37.59 | 1:19.81 | 2:03.09 | 2:43.60 | |||
14 | Lovisa Mannela | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 36.85 | 1:19.16 | 2:03.63 | 2:47.06 | |||
15 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 36.32 | 1:18.42 | 2:03.25 | 2:48.01 | |||
16 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 37.76 | 1:20.81 | 2:06.05 | 2:48.65 | |||
17 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.06 | 1:21.50 | 2:08.23 | 2:53.03 | |||
18 | Maja Westerlund | 1996 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.77 | 1:23.23 | 2:09.14 | 2:53.06 | |||
19 | Julia Lindgren | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.15 | 1:24.44 | 2:10.12 | 2:54.42 | |||
20 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 40.58 | 1:27.51 | 2:16.03 | 3:00.56 | |||
21 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 41.04 | 1:27.66 | 2:16.52 | 3:01.82 | |||
22 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 41.86 | 1:30.23 | 2:17.99 | 3:02.57 | |||
23 | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 46.65 | 1:37.94 | 2:31.05 | 3:18.69 | |||
24 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.87 | 1:35.05 | 2:28.48 | 3:18.84 | |||
Gren 21, 200m Fr Damer 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Ghaffari | 1992 | Bollnäs Simsällskap | 31.72 | 1:06.42 | 1:40.33 | 2:12.35 | |||
2 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.69 | 1:04.65 | 1:39.45 | 2:13.74 | |||
3 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 31.88 | 1:07.82 | 1:43.57 | 2:18.61 | |||
4 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 32.10 | 1:08.14 | 1:44.92 | 2:20.38 | |||
5 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.53 | 1:09.11 | 1:45.89 | 2:20.58 | |||
6 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.73 | 1:08.12 | 1:44.83 | 2:20.95 | |||
7 | Mikaela Eriksson | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.96 | 1:08.75 | 1:45.52 | 2:21.19 | |||
8 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 33.66 | 1:11.35 | 1:49.29 | 2:25.93 | |||
9 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.30 | 1:10.01 | 1:48.68 | 2:27.33 | |||
10 | Saga Hjalmarsson | 1990 | Simklubben Ägir | 35.02 | 1:12.89 | 1:51.54 | 2:28.96 | |||
11 | Moa Nilsson | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 34.47 | 1:12.59 | 1:51.65 | 2:29.10 | |||
12 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.35 | 1:13.29 | 1:52.36 | 2:30.35 | |||
13 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 35.30 | 1:14.32 | 1:53.74 | 2:30.94 | |||
14 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.37 | 1:13.88 | 1:53.51 | 2:31.16 | |||
15 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 35.49 | 1:14.80 | 1:55.82 | 2:35.96 | |||
16 | Kristina Sandström | 1990 | Piteå Sim | 36.35 | 1:17.30 | 1:59.93 | 2:41.85 | |||
17 | Nina Lindström | 1990 | Simklubben Ägir | 38.94 | 1:22.81 | 2:08.36 | 2:53.01 | |||
18 | Therese Beckman | 1995 | Simklubben Ägir | 39.18 | 1:23.81 | 2:13.58 | 2:58.87 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 22, 200m Fr Herrar 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 35.33 | 1:16.85 | 1:58.28 | 2:38.50 | |||
2 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 36.81 | 1:18.75 | 2:01.15 | 2:41.62 | |||
3 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 37.13 | 1:19.19 | 1:59.02 | 2:44.20 | |||
4 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.35 | 1:23.60 | 2:08.67 | 2:52.86 | |||
5 | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.28 | 1:31.10 | 2:22.09 | 3:11.69 | |||
6 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 42.13 | 1:33.35 | 2:24.05 | 3:13.35 | |||
7 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 42.45 | 1:33.80 | 2:25.84 | 3:16.44 | |||
8 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 46.09 | 1:38.94 | 2:32.00 | 3:22.38 | |||
Gren 22, 200m Fr Herrar 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.30 | 1:04.03 | 1:39.45 | 2:14.11 | |||
2 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 30.54 | 1:04.84 | 1:40.60 | 2:15.72 | |||
3 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.81 | 1:05.84 | 1:42.44 | 2:16.98 | |||
4 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 31.43 | 1:07.47 | 1:44.44 | 2:19.11 | |||
5 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.70 | 1:07.05 | 1:44.03 | 2:19.32 | |||
6 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.23 | 1:08.02 | 1:45.03 | 2:22.05 | |||
7 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.91 | 1:09.56 | 1:47.12 | 2:23.88 | |||
8 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.27 | 1:10.76 | 1:49.24 | 2:26.39 | |||
9 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 33.27 | 1:10.69 | 1:49.92 | 2:27.12 | |||
10 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.01 | 1:10.77 | 1:50.87 | 2:29.39 | |||
11 | Christoffer Jørgensen | 1996 | Vestbyen IL | 33.44 | 1:11.46 | 1:51.65 | 2:29.89 | |||
12 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.73 | 1:13.52 | 1:53.18 | 2:30.59 | |||
13 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 32.02 | 1:10.13 | 1:50.74 | 2:31.15 | |||
14 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 35.14 | 1:14.53 | 1:54.19 | 2:31.70 | |||
15 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.49 | 1:13.20 | 1:52.94 | 2:31.86 | |||
16 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.23 | 1:12.77 | 1:53.73 | 2:33.49 | |||
17 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.05 | 1:14.58 | 1:54.41 | 2:34.32 | |||
18 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.91 | 1:16.94 | 1:57.20 | 2:35.29 | |||
19 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.49 | 1:16.33 | 1:58.89 | 2:38.52 | |||
20 | Johan Jonsson | 1997 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.68 | 1:19.30 | 2:02.62 | 2:42.06 | |||
21 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.99 | 1:16.97 | 2:02.12 | 2:46.43 | |||
22 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.54 | 1:20.79 | 2:05.35 | 2:46.88 | |||
23 | Oskar Wåhlander | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.42 | 1:23.70 | 2:07.38 | 2:51.80 | |||
24 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.58 | 1:24.06 | 2:11.97 | 2:56.64 | |||
25 | Rohan Savander | 1996 | Simklubben Ägir | 39.81 | 1:25.82 | 2:13.64 | 3:02.90 | |||
Gren 22, 200m Fr Herrar 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.31 | 58.20 | 1:30.52 | 2:01.48 | |||
2 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.71 | 1:00.21 | 1:31.88 | 2:02.68 | |||
3 | Emil Nilsson | 1992 | Simklubben Ägir | 28.67 | 59.96 | 1:32.33 | 2:03.08 | |||
4 | Per Bergman | 1992 | Simklubben Ägir | 29.10 | 1:00.17 | 1:32.53 | 2:03.64 | |||
5 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.03 | 1:01.87 | 1:34.64 | 2:05.25 | |||
6 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 28.89 | 1:00.83 | 1:33.49 | 2:05.31 | |||
7 | Arvid Sandin | 1992 | Simklubben Ägir | 28.72 | 1:00.67 | 1:33.52 | 2:07.12 | |||
8 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 27.63 | 58.71 | 1:32.50 | 2:08.02 | |||
9 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.75 | 1:03.07 | 1:36.96 | 2:09.77 | |||
10 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.64 | 1:03.18 | 1:37.68 | 2:11.06 | |||
11 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 32.73 | 1:08.97 | 1:44.94 | 2:19.38 | |||
12 | Andreas Ericson | 1993 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.81 | 1:07.03 | 1:43.72 | 2:19.69 | |||
13 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 32.17 | 1:08.75 | 1:46.81 | 2:23.44 | |||
14 | Tim Zetterström | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.91 | 1:10.14 | 1:49.08 | 2:27.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 23, 100m Br Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 48.09 | 1:39.83 | |||||
2 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 50.13 | 1:44.65 | |||||
3 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 48.98 | 1:47.62 | |||||
4 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 50.44 | 1:48.77 | |||||
5 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 56.18 | 1:54.47 | |||||
6 | Anjelica Westin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 55.83 | 1:57.13 | |||||
7 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 57.15 | 2:01.32 | |||||
8 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 55.69 | 2:01.64 | |||||
9 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 58.59 | 2:02.96 | |||||
10 | Anna Ebadian | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 57.17 | 2:05.24 | |||||
11 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:02.03 | 2:07.33 | |||||
12 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:01.23 | 2:09.20 | |||||
13 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 59.12 | 2:09.33 | |||||
- | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tora Hamborg | 2000 | Vestbyen IL | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Br Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.59 | 1:30.10 | |||||
2 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.03 | 1:31.99 | |||||
3 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 43.65 | 1:33.10 | |||||
4 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 47.51 | 1:36.35 | |||||
5 | Nathalie Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 46.30 | 1:38.36 | |||||
6 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.31 | 1:38.46 | |||||
7 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 46.45 | 1:38.48 | |||||
8 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.53 | 1:41.36 | |||||
9 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 47.58 | 1:41.84 | |||||
10 | Frida Forsberg | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 51.64 | 1:42.22 | |||||
11 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.49 | 1:42.55 | |||||
12 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 51.10 | 1:43.72 | |||||
13 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 49.54 | 1:44.86 | |||||
14 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.06 | 1:47.54 | |||||
15 | Kristina Vizec | 1999 | Vestbyen IL | 49.43 | 1:47.65 | |||||
16 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.56 | 1:48.07 | |||||
17 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.14 | 1:48.12 | |||||
18 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 52.47 | 1:51.41 | |||||
19 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 54.02 | 1:52.43 | |||||
20 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 55.65 | 1:54.15 | |||||
21 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 56.63 | 1:55.44 | |||||
22 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:00.02 | 2:04.96 | |||||
23 | Sandra Nordhus | 1998 | Vestbyen IL | 1:00.27 | 2:07.48 | |||||
24 | Thea Mårvik | 1999 | Vestbyen IL | 1:05.45 | 2:20.54 | |||||
25 | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:11.82 | 2:29.14 | |||||
- | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Br Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.08 | 1:20.45 | |||||
2 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.83 | 1:23.38 | |||||
3 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.75 | 1:24.54 | |||||
4 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.93 | 1:25.33 | |||||
5 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 40.78 | 1:25.69 | |||||
6 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 41.85 | 1:28.02 | |||||
7 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 41.89 | 1:28.33 | |||||
8 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 41.55 | 1:28.60 | |||||
9 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 43.06 | 1:30.08 | |||||
10 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.79 | 1:31.64 | |||||
11 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 43.79 | 1:32.14 | |||||
12 | Sanna Ehrnholm | 1997 | Vestbyen IL | 44.08 | 1:32.20 | |||||
13 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 46.18 | 1:35.38 | |||||
14 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 45.69 | 1:35.67 | |||||
15 | Lisa Orvestedt | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.28 | 1:38.78 | |||||
16 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.62 | 1:38.89 | |||||
17 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 47.01 | 1:38.97 | |||||
18 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 47.31 | 1:40.09 | |||||
19 | Elsa Lindqvist | 1997 | Simklubben Ägir | 46.34 | 1:40.87 | |||||
20 | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.96 | 1:45.06 | |||||
21 | Maja Westerlund | 1996 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.25 | 1:46.74 | |||||
22 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 50.80 | 1:48.00 | |||||
23 | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 52.92 | 1:49.19 | |||||
24 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 52.98 | 1:51.12 | |||||
25 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 53.91 | 1:57.71 | |||||
- | Josephin Petersson | 1996 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Wallbäcks | 1997 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Br Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 34.48 | 1:14.04 | |||||
2 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 35.57 | 1:15.01 | |||||
3 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.60 | 1:19.31 | |||||
4 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 37.44 | 1:19.36 | |||||
5 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.49 | 1:19.69 | |||||
6 | Matilda Åhlström | 1991 | Bollnäs Simsällskap | 37.39 | 1:21.13 | |||||
7 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 38.39 | 1:21.25 | |||||
8 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 38.21 | 1:21.30 | |||||
9 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 38.65 | 1:22.10 | |||||
10 | Lisa Magnusson | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 39.18 | 1:23.10 | |||||
11 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 39.64 | 1:23.91 | |||||
12 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 39.80 | 1:24.92 | |||||
13 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.75 | 1:26.49 | |||||
14 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 42.20 | 1:28.88 | |||||
15 | Miriam Erixon | 1993 | Härnösands Simsällskap | 44.48 | 1:33.01 | |||||
16 | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | 45.08 | 1:35.17 | |||||
17 | Johanna Lundqvist | 1994 | Simklubben Ägir | 45.39 | 1:37.86 | |||||
18 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.94 | 1:40.33 | |||||
19 | Elin Lindblom | 1995 | Härnösands Simsällskap | 47.93 | 1:40.88 | |||||
20 | Susanne Persson | 1993 | Simklubben Ägir | 48.53 | 1:41.19 | |||||
21 | Madeleine Mickelsson | 1995 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.42 | 1:48.66 | |||||
- | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 24, 100m Br Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.20 | 1:54.91 | |||||
2 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 59.37 | 2:03.20 | |||||
3 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 1:13.25 | 2:42.17 | |||||
- | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Br Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.17 | 1:29.17 | |||||
2 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 46.24 | 1:36.67 | |||||
3 | Gabriel Lindgren | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.31 | 1:51.99 | |||||
4 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 52.19 | 1:52.02 | |||||
5 | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 55.21 | 1:57.63 | |||||
6 | Iver Ørbog | 1999 | Vestbyen IL | 56.15 | 1:59.13 | |||||
7 | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 57.45 | 2:05.89 | |||||
8 | Carl Taube | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:02.07 | 2:12.26 | |||||
9 | William Tubbin | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:12.25 | 2:35.20 | |||||
- | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Br Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 35.68 | 1:16.15 | |||||
2 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.12 | 1:17.62 | |||||
3 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.82 | 1:19.46 | |||||
4 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.37 | 1:22.39 | |||||
5 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 39.17 | 1:22.63 | |||||
6 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.48 | 1:23.62 | |||||
7 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.08 | 1:23.68 | |||||
8 | Mårten Melander | 1996 | Bollnäs Simsällskap | 39.92 | 1:24.03 | |||||
9 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.49 | 1:26.00 | |||||
10 | Jonas Strømgren | 1996 | Vestbyen IL | 40.13 | 1:26.40 | |||||
11 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 43.24 | 1:33.17 | |||||
12 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.04 | 1:33.60 | |||||
13 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 45.34 | 1:34.11 | |||||
14 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 44.21 | 1:34.37 | |||||
15 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.88 | 1:38.28 | |||||
16 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 49.13 | 1:44.66 | |||||
17 | Johan Näslund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 54.46 | 1:54.11 | |||||
Gren 24, 100m Br Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 32.41 | 1:08.21 | |||||
2 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 32.26 | 1:09.04 | |||||
3 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.60 | 1:10.00 | |||||
4 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.80 | 1:10.74 | |||||
5 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.24 | 1:11.34 | |||||
6 | Christopher Wolf | 1993 | Vestbyen IL | 33.02 | 1:11.44 | |||||
7 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.41 | 1:11.77 | |||||
8 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.96 | 1:12.36 | |||||
9 | Viktor Sandin | 1991 | Simklubben Ägir | 34.14 | 1:12.68 | |||||
10 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.59 | 1:13.29 | |||||
11 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 35.27 | 1:14.96 | |||||
12 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.32 | 1:16.23 | |||||
13 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.87 | 1:16.28 | |||||
14 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.12 | 1:18.89 | |||||
15 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 37.04 | 1:19.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 25, 400m Me Damer 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:47.82 | 3:34.79 | 5:31.30 | 7:02.76 | |||
Gren 25, 400m Me Damer 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 1:20.77 | 2:52.48 | 4:31.69 | 5:48.66 | |||
2 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 1:36.43 | 3:16.32 | 5:01.52 | 6:31.83 | |||
3 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:37.79 | 3:21.34 | 5:14.05 | 6:39.36 | |||
Gren 25, 400m Me Damer 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:16.66 | 2:41.35 | 4:12.74 | 5:27.78 | |||
2 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 1:15.47 | 2:42.02 | 4:15.69 | 5:32.60 | |||
3 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 1:14.81 | 2:49.35 | 4:18.37 | 5:36.86 | |||
4 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 1:31.12 | 3:05.66 | 4:39.66 | 5:57.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 26, 400m Me Herrar 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 1:26.34 | 3:07.45 | 4:59.48 | 6:25.07 | |||
Gren 26, 400m Me Herrar 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
- | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 400m Me Herrar 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 1:02.77 | 2:17.21 | 3:37.77 | 4:41.22 | |||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 1:21.24 | 2:50.55 | 4:24.30 | 5:41.17 | |||
3 | Andreas Ericson | 1993 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:19.42 | 2:50.23 | 4:31.63 | 5:53.87 | |||
4 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 1:21.51 | 3:01.36 | 4:52.13 | 6:20.46 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 27, 50m Ry Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 39.82 | ||||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 44.61 | ||||||
3 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 45.70 | ||||||
4 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.03 | ||||||
5 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 46.38 | ||||||
6 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 48.71 | ||||||
7 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 49.94 | ||||||
8 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 50.13 | ||||||
9 | Anna Lundström | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 51.24 | ||||||
10 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 52.06 | ||||||
11 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 52.63 | ||||||
12 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 53.19 | ||||||
13 | Anna Fröjd | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 53.25 | ||||||
14 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 53.65 | ||||||
15 | Madeleine Young Shing | 2001 | Bollnäs Simsällskap | 53.84 | ||||||
16 | Tora Hamborg | 2000 | Vestbyen IL | 55.31 | ||||||
17 | Anjelica Westin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 55.95 | ||||||
18 | Nellie Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 56.57 | ||||||
19 | Anna Ebadian | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 57.11 | ||||||
20 | Viola Carlsson-Block | 2000 | Timrå Simklubb | 57.43 | ||||||
21 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 57.58 | ||||||
22 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 59.19 | ||||||
Gren 27, 50m Ry Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.54 | ||||||
2 | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.66 | ||||||
3 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.85 | ||||||
4 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.70 | ||||||
5 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 39.81 | ||||||
6 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.88 | ||||||
7 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.58 | ||||||
8 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.79 | ||||||
9 | Frida Forsberg | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 42.13 | ||||||
10 | Mia Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 42.43 | ||||||
11 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.76 | ||||||
12 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.98 | ||||||
13 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.16 | ||||||
14 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 43.82 | ||||||
15 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 43.88 | ||||||
16 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 43.98 | ||||||
17 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.00 | ||||||
18 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 44.46 | ||||||
19 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Vestbyen IL | 44.68 | ||||||
20 | Nora Lindberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.79 | ||||||
21 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 45.08 | ||||||
22 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.10 | ||||||
23 | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 45.29 | ||||||
24 | Nathalie Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 45.63 | ||||||
25 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.96 | ||||||
26 | Olivia Good Lindberg | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.11 | ||||||
27 | Eirin Amalie Hovin | 1999 | Vestbyen IL | 46.67 | ||||||
28 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 46.91 | ||||||
29 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 47.12 | ||||||
30 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.23 | ||||||
31 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.45 | ||||||
32 | Solveig Natvig Løvseth | 1999 | Vestbyen IL | 48.10 | ||||||
33 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 48.19 | ||||||
34 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.60 | ||||||
35 | Kristina Vizec | 1999 | Vestbyen IL | 48.63 | ||||||
36 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 49.78 | ||||||
37 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 49.84 | ||||||
38 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.16 | ||||||
39 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 51.69 | ||||||
40 | Marion Riseth Rognli | 1999 | Vestbyen IL | 52.12 | ||||||
41 | Sandra Nordhus | 1998 | Vestbyen IL | 54.19 | ||||||
42 | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 59.91 | ||||||
43 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:01.67 | ||||||
Gren 27, 50m Ry Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.78 | ||||||
2 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 35.38 | ||||||
3 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.02 | ||||||
4 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 36.21 | ||||||
5 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.14 | ||||||
6 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.42 | ||||||
7 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.46 | ||||||
8 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 39.94 | ||||||
9 | Julia Wallbäcks | 1997 | Bollnäs Simsällskap | 40.32 | ||||||
10 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.83 | ||||||
11 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.99 | ||||||
12 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 41.21 | ||||||
13 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 41.68 | ||||||
14 | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.15 | ||||||
15 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 43.60 | ||||||
16 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 43.69 | ||||||
17 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 44.98 | ||||||
18 | Elsa Lindqvist | 1997 | Simklubben Ägir | 45.38 | ||||||
19 | Lisa Orvestedt | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.74 | ||||||
20 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 46.10 | ||||||
21 | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 50.07 | ||||||
- | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Ry Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.53 | ||||||
2 | Sara Ghaffari | 1992 | Bollnäs Simsällskap | 31.12 | ||||||
3 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.42 | ||||||
4 | Matilda Åhlström | 1991 | Bollnäs Simsällskap | 33.75 | ||||||
5 | Lisa Magnusson | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 34.36 | ||||||
6 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 35.11 | ||||||
7 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.92 | ||||||
8 | Trine Hage Gangåssæter | 1994 | Vestbyen IL | 36.25 | ||||||
9 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 36.31 | ||||||
10 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.74 | ||||||
11 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 37.57 | ||||||
12 | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | 38.56 | ||||||
13 | Moa Nilsson | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 39.65 | ||||||
14 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.99 | ||||||
15 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 40.03 | ||||||
16 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.24 | ||||||
17 | Johanna Lundqvist | 1994 | Simklubben Ägir | 44.11 | ||||||
18 | Nina Lindström | 1990 | Simklubben Ägir | 45.20 | ||||||
19 | Madeleine Mickelsson | 1995 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.71 | ||||||
20 | Susanne Persson | 1993 | Simklubben Ägir | 48.30 | ||||||
- | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 28, 50m Ry Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.42 | ||||||
2 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 52.39 | ||||||
3 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 53.93 | ||||||
4 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 55.78 | ||||||
Gren 28, 50m Ry Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.31 | ||||||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 39.90 | ||||||
3 | Joel Magnusson | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 41.15 | ||||||
4 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.77 | ||||||
5 | Morten Olden Larsen | 1998 | Vestbyen IL | 43.11 | ||||||
6 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 43.14 | ||||||
7 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 45.00 | ||||||
8 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 48.47 | ||||||
9 | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.18 | ||||||
10 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 49.45 | ||||||
11 | Ted Larsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.47 | ||||||
12 | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 51.51 | ||||||
13 | Gabriel Lindgren | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 52.94 | ||||||
14 | Carl Taube | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 53.18 | ||||||
- | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Iver Ørbog | 1999 | Vestbyen IL | DSQ | ||||||
- | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Tubbin | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 50m Ry Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.90 | ||||||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.96 | ||||||
3 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.10 | ||||||
4 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.77 | ||||||
5 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 33.92 | ||||||
6 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.77 | ||||||
7 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.90 | ||||||
8 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.15 | ||||||
9 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.26 | ||||||
10 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 35.40 | ||||||
11 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 35.45 | ||||||
12 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.96 | ||||||
13 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 36.28 | ||||||
14 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 36.51 | ||||||
15 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 37.94 | ||||||
16 | Christoffer Jørgensen | 1996 | Vestbyen IL | 38.74 | ||||||
17 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.46 | ||||||
18 | Johan Jonsson | 1997 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.50 | ||||||
19 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 39.91 | ||||||
20 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 40.26 | ||||||
21 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 41.17 | ||||||
22 | Oskar Wåhlander | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.99 | ||||||
23 | Johan Näslund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 45.31 | ||||||
24 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 45.32 | ||||||
- | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 50m Ry Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.08 | ||||||
2 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.42 | ||||||
3 | Timay Edholm | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 29.16 | ||||||
4 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.01 | ||||||
5 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 30.18 | ||||||
6 | Arvid Sandin | 1992 | Simklubben Ägir | 30.23 | ||||||
7 | Christian Tronvoll | 1994 | Vestbyen IL | 30.55 | ||||||
8 | Per Bergman | 1992 | Simklubben Ägir | 30.95 | ||||||
9 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.38 | ||||||
10 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.89 | ||||||
11 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.04 | ||||||
12 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.06 | ||||||
13 | Emil Nilsson | 1992 | Simklubben Ägir | 32.19 | ||||||
14 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 32.84 | ||||||
15 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.14 | ||||||
16 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.15 | ||||||
17 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 33.92 | ||||||
18 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.30 | ||||||
19 | Viktor Sandin | 1991 | Simklubben Ägir | 35.07 | ||||||
20 | Simon Rydstedt | 1994 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.07 | ||||||
21 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 36.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 29, 100m Fj Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 52.10 | 1:59.19 | |||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 57.55 | 2:00.45 | |||||
Gren 29, 100m Fj Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.32 | 1:33.06 | |||||
2 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 45.79 | 1:34.76 | |||||
3 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 46.00 | 1:35.01 | |||||
4 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.16 | 1:40.03 | |||||
5 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 54.64 | 1:54.86 | |||||
6 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 55.14 | 1:55.70 | |||||
Gren 29, 100m Fj Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.45 | 1:13.25 | |||||
2 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.14 | 1:13.55 | |||||
3 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.97 | 1:15.33 | |||||
4 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.11 | 1:16.39 | |||||
5 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 34.18 | 1:17.15 | |||||
6 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.00 | 1:17.30 | |||||
7 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.11 | 1:19.96 | |||||
8 | Molly Bollbring | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 40.29 | 1:25.89 | |||||
9 | Lovisa Mannela | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.63 | 1:26.19 | |||||
10 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.93 | 1:28.38 | |||||
11 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.84 | 1:28.67 | |||||
12 | Sanna Ehrnholm | 1997 | Vestbyen IL | 42.55 | 1:29.97 | |||||
13 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.47 | 1:30.74 | |||||
14 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 41.34 | 1:33.80 | |||||
15 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 43.14 | 1:37.53 | |||||
16 | Julia Lindgren | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.55 | 1:44.23 | |||||
- | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 29, 100m Fj Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Ghaffari | 1992 | Bollnäs Simsällskap | 31.03 | 1:05.34 | |||||
2 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 30.82 | 1:05.79 | |||||
3 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.51 | 1:10.53 | |||||
4 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.36 | 1:12.09 | |||||
5 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.55 | 1:12.16 | |||||
6 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.09 | 1:12.35 | |||||
7 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 34.76 | 1:15.29 | |||||
8 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.07 | 1:15.70 | |||||
9 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.13 | 1:17.50 | |||||
10 | Mikaela Eriksson | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.17 | 1:17.62 | |||||
11 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 36.73 | 1:20.54 | |||||
12 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 39.40 | 1:26.54 | |||||
13 | Marthe Korsvoll | 1991 | Vestbyen IL | 35.70 | 1:27.97 | |||||
- | Therese Beckman | 1995 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 30, 100m Fj Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 38.16 | 1:24.46 | |||||
2 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.02 | 1:24.90 | |||||
3 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 42.28 | 1:32.05 | |||||
4 | Joel Magnusson | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 43.83 | 1:38.76 | |||||
Gren 30, 100m Fj Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.40 | 1:09.64 | |||||
2 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.76 | 1:10.73 | |||||
3 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.65 | 1:12.86 | |||||
4 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.03 | 1:12.91 | |||||
5 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.00 | 1:13.70 | |||||
6 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.05 | 1:14.06 | |||||
7 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.42 | 1:15.45 | |||||
8 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 34.99 | 1:15.62 | |||||
9 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.34 | 1:16.59 | |||||
10 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.31 | 1:16.65 | |||||
11 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.57 | 1:16.80 | |||||
12 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.17 | 1:18.37 | |||||
13 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.84 | 1:18.75 | |||||
14 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.85 | 1:26.48 | |||||
15 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 40.93 | 1:28.12 | |||||
16 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.93 | 1:29.83 | |||||
17 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.27 | 1:33.55 | |||||
- | Jonas Strømgren | 1996 | Vestbyen IL | DNS | ||||||
- | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Fj Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.97 | 59.35 | |||||
2 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.70 | 59.46 | |||||
3 | Timay Edholm | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 28.36 | 1:01.28 | |||||
4 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 28.05 | 1:01.91 | |||||
5 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.91 | 1:02.64 | |||||
6 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 29.41 | 1:03.30 | |||||
7 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.68 | 1:03.89 | |||||
8 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.87 | 1:04.29 | |||||
9 | Per Bergman | 1992 | Simklubben Ägir | 30.55 | 1:05.40 | |||||
10 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 30.25 | 1:05.95 | |||||
11 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.56 | 1:06.24 | |||||
12 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 30.60 | 1:07.76 | |||||
13 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.74 | 1:07.93 | |||||
14 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 30.70 | 1:08.17 | |||||
15 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 35.27 | 1:19.55 | |||||
16 | Tim Zetterström | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.30 | 1:21.84 | |||||
17 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 38.16 | 1:22.19 | |||||
- | Simon Rydstedt | 1994 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 31, 4X50m Fr Damer 12 oy, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Damer [1998] | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 2:12.36 | ||||||
Viktoria Terosdotter | 1998 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Frida Hedlund | 1999 | 34.81 | 1:09.09 | |||||||
Lina Bergqvist | 1998 | 31.14 | 1:40.23 | |||||||
Maja Bollbring | 1999 | 32.13 | 2:12.36 | |||||||
2 | Spårvägen Sim Lag 1 | 1998 | Spårvägens Simförening | 2:13.02 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Alice Franzén | 1998 | 33.82 | 1:07.68 | |||||||
Julia Nilsson | 1999 | 33.84 | 1:41.52 | |||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 31.50 | 2:13.02 | |||||||
3 | Umeå SS Damer [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:24.08 | ||||||
Saga Sandström | 2000 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Sofia Sund | 1999 | 37.76 | 1:13.35 | |||||||
Arezo Shamsgovara | 1998 | 34.82 | 1:48.17 | |||||||
Clara Hedman | 1999 | 35.91 | 2:24.08 | |||||||
4 | Spårvägen Sim Lag 2 | 1998 | Spårvägens Simförening | 2:28.04 | ||||||
Moa Lindahl | 1999 | 35.90 | 35.90 | |||||||
Olivia Good Lindberg | 1999 | 37.61 | 1:13.51 | |||||||
Lina Malm | 1998 | 36.58 | 1:50.09 | |||||||
Wilma Andersson | 1998 | 37.95 | 2:28.04 | |||||||
5 | Vestbyen J1. Jr | 1998 | Vestbyen IL | 2:29.75 | ||||||
Cecilie Jørgensen | 1998 | 36.69 | 36.69 | |||||||
Mia Olden Larsen | 1998 | 23.21 | 59.90 | |||||||
Solveig Natvig Løvseth | 1999 | 51.00 | 1:50.90 | |||||||
Kristina Vizec | 1999 | 38.85 | 2:29.75 | |||||||
6 | Spårvägen Sim Lag 3 | 1998 | Spårvägens Simförening | 2:36.72 | ||||||
Nora Lindberg | 1998 | 38.97 | 38.97 | |||||||
Matilda Flood | 1999 | 37.68 | 1:16.65 | |||||||
Fanny Odin | 2000 | 42.94 | 1:59.59 | |||||||
Nina Bring | 1999 | 37.13 | 2:36.72 | |||||||
7 | Sundsvall Damer Lag 3 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 2:41.21 | ||||||
Nathalie Mattsson | 1998 | 37.76 | 37.76 | |||||||
Wilma Persson | 2001 | 40.61 | 1:18.37 | |||||||
Frida Kårén | 1998 | 42.63 | 2:01.00 | |||||||
Malin Krohn | 1998 | 40.21 | 2:41.21 | |||||||
8 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 2:44.25 | ||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 37.65 | 37.65 | |||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 36.52 | 1:14.17 | |||||||
Anna Fröjd | 2001 | 51.70 | 2:05.87 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 38.38 | 2:44.25 | |||||||
9 | Sundsvalls SS Lag 5 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 3:05.54 | ||||||
Mathilda Sjöbom | 1999 | 48.52 | 48.52 | |||||||
Anna Lundström | 2000 | 44.76 | 1:33.28 | |||||||
Sofia Mannela | 2001 | 44.73 | 2:18.01 | |||||||
Julia Danielsson | 2000 | 47.53 | 3:05.54 | |||||||
10 | Vestbyen IL Lag 2 | 1998 | Vestbyen IL | 3:05.63 | ||||||
Eirin Amalie Hovin | 1999 | 44.03 | 44.03 | |||||||
Marion Riseth Rognli | 1999 | 46.67 | 1:30.70 | |||||||
Tora Hamborg | 2000 | 49.34 | 2:20.04 | |||||||
Sandra Nordhus | 1998 | 45.59 | 3:05.63 | |||||||
11 | Sundsvall SS Lag 4 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 3:08.56 | ||||||
Lisa Näslund | 1999 | 43.39 | 43.39 | |||||||
Anna Ebadian | 2000 | 53.30 | 1:36.69 | |||||||
Kristin Larsson | 1999 | 43.88 | 2:20.57 | |||||||
Ellen Strandberg | 2001 | 47.99 | 3:08.56 | |||||||
- | Njurunda Damer [1998] | 1998 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Elenora Hedin | 1998 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Ellen Näslund | 2000 | 44.51 | 1:22.37 | |||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 44.79 | 2:07.16 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:38 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 32, 4X50m Fr Herrar 12 oy, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Herrar [1998] | 1998 | Umeå Simsällskap | 2:26.47 | ||||||
Fredrik Levin | 1998 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Isak Wikström | 1999 | 33.47 | 1:06.37 | |||||||
Filip Orre Sandström | 1999 | 40.98 | 1:47.35 | |||||||
André Alp Persson | 2001 | 39.12 | 2:26.47 | |||||||
2 | Spårvägen Herrar [1998] | 1998 | Spårvägens Simförening | 2:26.68 | ||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 32.00 | 32.00 | |||||||
Ted Larsson | 1999 | 44.44 | 1:16.44 | |||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 34.24 | 1:50.68 | |||||||
Alex Peschel | 1998 | 36.00 | 2:26.68 | |||||||
3 | Njurunda Herrar [1998] | 1998 | Njurunda Simsällskap | 2:36.11 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Olle Larson Wermelin | 1999 | 40.29 | 1:14.00 | |||||||
Rasmus Ulin | 2000 | 47.45 | 2:01.45 | |||||||
Johan Björklund | 1999 | 34.66 | 2:36.11 | |||||||
4 | Sundsvall Herrar [1998] | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 2:51.64 | ||||||
Joel Mannela | 1999 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Johan Ekengren | 2001 | 47.02 | 1:25.74 | |||||||
Carl Taube | 1999 | 46.65 | 2:12.39 | |||||||
Martin Storkamp | 1998 | 39.25 | 2:51.64 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:38 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 14:42 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 33, 50m Fj Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 44.96 | ||||||
2 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 47.59 | ||||||
3 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 53.42 | ||||||
4 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 59.84 | ||||||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:00.09 | ||||||
Gren 33, 50m Fj Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.67 | ||||||
2 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.77 | ||||||
3 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.90 | ||||||
4 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.49 | ||||||
5 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.80 | ||||||
6 | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.99 | ||||||
7 | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 44.83 | ||||||
8 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.57 | ||||||
9 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 49.58 | ||||||
10 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.81 | ||||||
11 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 51.02 | ||||||
12 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 51.59 | ||||||
13 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 52.24 | ||||||
14 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 54.73 | ||||||
- | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Fj Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.56 | ||||||
2 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 32.46 | ||||||
3 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.48 | ||||||
4 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 32.99 | ||||||
5 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.44 | ||||||
6 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.37 | ||||||
7 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 37.13 | ||||||
8 | Lovisa Mannela | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.22 | ||||||
9 | Molly Bollbring | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 37.64 | ||||||
10 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 37.68 | ||||||
11 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 38.03 | ||||||
12 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.56 | ||||||
13 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 38.58 | ||||||
14 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.97 | ||||||
15 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.24 | ||||||
15 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 40.24 | ||||||
17 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 40.54 | ||||||
18 | Maja Westerlund | 1996 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.14 | ||||||
19 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 43.87 | ||||||
20 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 44.91 | ||||||
21 | Josephin Petersson | 1996 | Bollnäs Simsällskap | 46.49 | ||||||
22 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 49.56 | ||||||
Gren 33, 50m Fj Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Enbom | 1991 | Bodens BK Simklubb | 29.08 | ||||||
2 | Sara Ghaffari | 1992 | Bollnäs Simsällskap | 30.08 | ||||||
3 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 30.37 | ||||||
4 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 31.02 | ||||||
5 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 31.06 | ||||||
6 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.13 | ||||||
7 | Matilda Åhlström | 1991 | Bollnäs Simsällskap | 32.69 | ||||||
8 | Amanda Rosberg | 1992 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.81 | ||||||
9 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.17 | ||||||
10 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.18 | ||||||
11 | Mikaela Eriksson | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.29 | ||||||
12 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.70 | ||||||
13 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.87 | ||||||
14 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.17 | ||||||
15 | Moa Nilsson | 1994 | Bollnäs Simsällskap | 34.91 | ||||||
16 | Saga Hjalmarsson | 1990 | Simklubben Ägir | 35.74 | ||||||
17 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 36.64 | ||||||
18 | Miriam Erixon | 1993 | Härnösands Simsällskap | 36.65 | ||||||
19 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.32 | ||||||
20 | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | 37.64 | ||||||
21 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 37.66 | ||||||
22 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 37.73 | ||||||
23 | Therese Beckman | 1995 | Simklubben Ägir | 40.34 | ||||||
24 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 43.20 | ||||||
25 | Johanna Lundqvist | 1994 | Simklubben Ägir | 43.53 | ||||||
26 | Madeleine Mickelsson | 1995 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.01 | ||||||
- | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 14:42 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 34, 50m Fj Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.91 | ||||||
2 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 58.77 | ||||||
Gren 34, 50m Fj Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 35.11 | ||||||
2 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 36.73 | ||||||
3 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 36.80 | ||||||
4 | Joel Magnusson | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 38.08 | ||||||
5 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 42.06 | ||||||
6 | Filip Lindberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.82 | ||||||
7 | Carl Taube | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 55.12 | ||||||
- | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 34, 50m Fj Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.12 | ||||||
2 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 31.98 | ||||||
3 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.42 | ||||||
4 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 32.94 | ||||||
5 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.19 | ||||||
6 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.71 | ||||||
7 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.77 | ||||||
8 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 33.98 | ||||||
9 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.59 | ||||||
10 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.93 | ||||||
10 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.93 | ||||||
12 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 36.87 | ||||||
13 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 38.03 | ||||||
14 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.42 | ||||||
15 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 39.99 | ||||||
16 | Oskar Wåhlander | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.27 | ||||||
17 | Johan Jonsson | 1997 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.36 | ||||||
18 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 44.57 | ||||||
19 | Rohan Savander | 1996 | Simklubben Ägir | 45.66 | ||||||
20 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 46.84 | ||||||
- | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 34, 50m Fj Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.09 | ||||||
2 | Arvid Sandin | 1992 | Simklubben Ägir | 27.15 | ||||||
3 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 27.24 | ||||||
4 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.25 | ||||||
5 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.53 | ||||||
6 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 27.79 | ||||||
7 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 28.34 | ||||||
8 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.41 | ||||||
9 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 28.43 | ||||||
10 | Viktor Sandin | 1991 | Simklubben Ägir | 28.94 | ||||||
11 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 29.11 | ||||||
12 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.53 | ||||||
13 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.67 | ||||||
14 | Per Bergman | 1992 | Simklubben Ägir | 29.80 | ||||||
15 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.88 | ||||||
16 | Emil Nilsson | 1992 | Simklubben Ägir | 30.37 | ||||||
17 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.68 | ||||||
18 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.15 | ||||||
19 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 33.89 | ||||||
20 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 34.20 | ||||||
21 | Simon Rydstedt | 1994 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.25 | ||||||
22 | Andreas Ericson | 1993 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.32 | ||||||
- | Timay Edholm | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tim Zetterström | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 35, 200m Br Damer 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 46.73 | 1:38.12 | 2:29.97 | 3:19.37 | |||
2 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.55 | 1:41.17 | 2:35.63 | 3:27.63 | |||
3 | Nathalie Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 50.44 | 1:45.65 | 2:40.62 | 3:32.72 | |||
4 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 49.82 | 1:45.37 | 2:41.11 | 3:34.15 | |||
5 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 50.64 | 1:46.40 | 2:41.88 | 3:35.68 | |||
6 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 49.96 | 1:47.93 | 2:45.51 | 3:40.31 | |||
7 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 52.06 | 1:51.47 | 2:50.52 | 3:47.14 | |||
8 | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 54.21 | 1:55.81 | 2:57.85 | 3:58.14 | |||
9 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 56.46 | 1:58.79 | 3:02.28 | 4:01.40 | |||
10 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 55.31 | 1:57.21 | 3:01.24 | 4:03.24 | |||
- | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 35, 200m Br Damer 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.16 | 1:27.85 | 2:15.27 | 3:00.31 | |||
2 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 43.31 | 1:32.25 | 2:21.41 | 3:08.33 | |||
3 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 42.84 | 1:30.57 | 2:19.78 | 3:08.40 | |||
4 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 43.43 | 1:31.93 | 2:22.01 | 3:10.84 | |||
5 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 42.89 | 1:33.11 | 2:23.24 | 3:11.99 | |||
6 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 46.28 | 1:36.75 | 2:28.80 | 3:18.86 | |||
7 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 44.82 | 1:36.12 | 2:29.38 | 3:19.65 | |||
8 | Elsa Lindqvist | 1997 | Simklubben Ägir | 46.30 | 1:39.05 | 2:33.65 | 3:27.47 | |||
9 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 47.87 | 1:43.21 | 2:38.33 | 3:32.14 | |||
10 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 48.82 | 1:44.55 | 2:40.96 | 3:33.33 | |||
11 | Maja Westerlund | 1996 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.60 | 1:44.57 | 2:39.97 | 3:33.83 | |||
12 | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 54.66 | 1:55.48 | 2:54.73 | 3:51.97 | |||
13 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 53.62 | 1:57.02 | 3:01.40 | 4:05.91 | |||
- | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
- | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | DNS | ||||||
Gren 35, 200m Br Damer 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 36.52 | 1:17.62 | 1:59.49 | 2:41.76 | |||
2 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.30 | 1:21.33 | 2:05.25 | 2:48.75 | |||
3 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 39.26 | 1:22.68 | 2:06.29 | 2:50.54 | |||
4 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 40.37 | 1:25.52 | 2:10.07 | 2:54.69 | |||
5 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.10 | 1:25.29 | 2:10.59 | 2:56.59 | |||
6 | Miriam Erixon | 1993 | Härnösands Simsällskap | 46.48 | 1:38.15 | 2:28.98 | 3:18.50 | |||
7 | Nina Lindström | 1990 | Simklubben Ägir | 48.76 | 1:41.41 | 2:36.11 | 3:29.23 | |||
8 | Elin Lindblom | 1995 | Härnösands Simsällskap | 48.66 | 1:42.53 | 2:38.69 | 3:33.26 | |||
9 | Susanne Persson | 1993 | Simklubben Ägir | 50.56 | 1:47.73 | 2:44.24 | 3:38.65 | |||
- | Lisa Magnusson | 1994 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 36, 200m Br Herrar 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 40.90 | 1:26.26 | 2:12.34 | 2:57.83 | |||
2 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 41.38 | 1:28.44 | 2:15.42 | 2:57.85 | |||
3 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 41.02 | 1:26.74 | 2:14.46 | 3:00.40 | |||
3 | Mårten Melander | 1996 | Bollnäs Simsällskap | 41.40 | 1:27.96 | 2:15.44 | 3:00.40 | |||
5 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 42.29 | 1:29.67 | 2:17.91 | 3:05.55 | |||
6 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.78 | 1:30.52 | 2:19.50 | 3:05.56 | |||
7 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 44.06 | 1:33.16 | 2:23.53 | 3:14.97 | |||
8 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 47.22 | 1:39.46 | 2:33.77 | 3:25.10 | |||
- | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 200m Br Herrar 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.14 | 1:14.32 | 1:53.74 | 2:33.76 | |||
2 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 33.36 | 1:10.96 | 1:51.23 | 2:33.99 | |||
3 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 35.12 | 1:15.33 | 1:57.39 | 2:36.32 | |||
4 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 36.55 | 1:16.49 | 1:56.92 | 2:36.35 | |||
5 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 36.01 | 1:17.02 | 1:59.92 | 2:44.00 | |||
6 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.82 | 1:19.67 | 2:07.99 | 2:57.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 37, 100m Ry Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 42.25 | 1:25.71 | |||||
2 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 48.34 | 1:39.02 | |||||
3 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 49.71 | 1:40.85 | |||||
4 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 48.03 | 1:41.38 | |||||
5 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 51.16 | 1:48.37 | |||||
6 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 54.46 | 1:50.97 | |||||
7 | Anna Lundström | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 55.17 | 1:54.12 | |||||
8 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 56.12 | 1:55.07 | |||||
9 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 57.92 | 1:57.02 | |||||
10 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:01.03 | 2:04.24 | |||||
11 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 58.18 | 2:05.76 | |||||
12 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:04.10 | 2:10.53 | |||||
- | Anna Ebadian | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Ry Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.82 | 1:19.48 | |||||
2 | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.34 | 1:23.62 | |||||
3 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.91 | 1:24.81 | |||||
4 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.44 | 1:29.80 | |||||
5 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 47.43 | 1:33.43 | |||||
6 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 46.52 | 1:34.21 | |||||
7 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 47.55 | 1:36.25 | |||||
8 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 49.04 | 1:40.31 | |||||
9 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 49.97 | 1:40.51 | |||||
10 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 49.32 | 1:41.42 | |||||
11 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 52.40 | 1:47.08 | |||||
12 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 55.00 | 1:51.25 | |||||
13 | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:01.47 | 2:06.38 | |||||
- | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Ry Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.78 | 1:13.06 | |||||
2 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.32 | 1:18.51 | |||||
3 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.14 | 1:20.67 | |||||
4 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 39.95 | 1:20.90 | |||||
5 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 38.91 | 1:21.15 | |||||
6 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 41.12 | 1:24.92 | |||||
7 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 42.21 | 1:28.22 | |||||
8 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.78 | 1:29.29 | |||||
9 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 47.03 | 1:38.40 | |||||
10 | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 55.79 | 1:51.98 | |||||
- | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Wallbäcks | 1997 | Bollnäs Simsällskap | DNF | ||||||
- | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Ry Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Ghaffari | 1992 | Bollnäs Simsällskap | 32.92 | 1:07.61 | |||||
2 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.71 | 1:08.10 | |||||
3 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 37.24 | 1:16.58 | |||||
4 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.21 | 1:17.21 | |||||
5 | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | 38.82 | 1:18.87 | |||||
6 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.11 | 1:21.19 | |||||
7 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.13 | 1:21.68 | |||||
8 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 39.93 | 1:22.07 | |||||
9 | Mikaela Eriksson | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.77 | 1:22.12 | |||||
10 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 42.65 | 1:26.25 | |||||
11 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.30 | 1:29.60 | |||||
12 | Elin Ödmark | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.18 | 1:31.04 | |||||
13 | Johanna Lundqvist | 1994 | Simklubben Ägir | 47.59 | 1:38.60 | |||||
- | Therese Beckman | 1995 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 38, 100m Ry Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 55.23 | 1:55.14 | |||||
- | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Ry Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 40.14 | 1:21.96 | |||||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 42.23 | 1:27.17 | |||||
3 | Joel Magnusson | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 42.95 | 1:27.71 | |||||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 45.12 | 1:30.04 | |||||
5 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 46.27 | 1:36.53 | |||||
6 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 52.47 | 1:46.05 | |||||
7 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 55.75 | 1:53.32 | |||||
8 | Carl Taube | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:00.15 | 1:59.71 | |||||
- | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Ry Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.37 | 1:11.66 | |||||
2 | Linus Rhodin | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.19 | 1:12.71 | |||||
3 | Adam Rydstedt | 1996 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.15 | 1:13.99 | |||||
4 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 37.58 | 1:18.45 | |||||
5 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 39.77 | 1:20.95 | |||||
6 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.61 | 1:21.34 | |||||
7 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 39.46 | 1:21.57 | |||||
8 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.42 | 1:23.56 | |||||
9 | Johan Jonsson | 1997 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.76 | 1:26.33 | |||||
10 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 43.83 | 1:29.43 | |||||
11 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 45.76 | 1:32.97 | |||||
12 | Johan Näslund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 46.87 | 1:36.13 | |||||
13 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 47.13 | 1:37.45 | |||||
14 | Rohan Savander | 1996 | Simklubben Ägir | 50.55 | 1:45.37 | |||||
- | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oskar Wåhlander | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Ry Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magnus Edlund | 1991 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.11 | 1:00.14 | |||||
2 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.65 | 1:00.38 | |||||
3 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 30.69 | 1:01.88 | |||||
4 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.96 | 1:03.66 | |||||
5 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 31.78 | 1:05.44 | |||||
6 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.84 | 1:07.33 | |||||
7 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.59 | 1:07.87 | |||||
8 | Per Bergman | 1992 | Simklubben Ägir | 34.11 | 1:08.15 | |||||
9 | Emil Nilsson | 1992 | Simklubben Ägir | 33.70 | 1:09.47 | |||||
10 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 36.93 | 1:14.98 | |||||
11 | Andreas Ericson | 1993 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.01 | 1:17.06 | |||||
12 | Simon Rydstedt | 1994 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.29 | 1:19.11 | |||||
13 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 39.22 | 1:19.19 | |||||
14 | Tim Zetterström | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.20 | 1:20.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 39, 4X100m Fr Damer 13 oä, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skellefteå Damer [1990] | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 4:13.04 | ||||||
Linda Holmgren | 1993 | 29.66 | 1:01.47 | 1:01.47 | ||||||
Marica Nilsson | 1991 | 29.59 | 1:02.43 | 2:03.90 | ||||||
Julia Jakobsson | 1993 | 29.50 | 1:02.35 | 3:06.25 | ||||||
Ann Dernstedt | 1993 | 32.20 | 1:06.79 | 4:13.04 | ||||||
2 | Bollnäs SS Damer Lag 1 | 1992 | Bollnäs Simsällskap | 4:18.07 | ||||||
Sara Ghaffari | 1992 | 29.87 | 1:01.89 | 1:01.89 | ||||||
Lisa Magnusson | 1994 | 31.43 | 1:06.57 | 2:08.46 | ||||||
Moa Nilsson | 1994 | 32.39 | 1:08.25 | 3:16.71 | ||||||
Matilda Åhlström | 1991 | 29.46 | 1:01.36 | 4:18.07 | ||||||
3 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:19.69 | ||||||
Rebecka Bolt | 1993 | 30.19 | 1:03.35 | 1:03.35 | ||||||
Molly Bollbring | 1996 | 31.12 | 1:06.72 | 2:10.07 | ||||||
Ulrica Sandgren | 1994 | 28.62 | 1:00.47 | 3:10.54 | ||||||
Cassandra Magnusson | 1997 | 33.15 | 1:09.15 | 4:19.69 | ||||||
4 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:22.38 | ||||||
Tilda Blick | 1996 | 29.66 | 1:02.00 | 1:02.00 | ||||||
Matilda Vestberg | 1996 | 31.23 | 1:06.36 | 2:08.36 | ||||||
Eveline Westberg | 1997 | 31.86 | 1:07.55 | 3:15.91 | ||||||
Cecilia Svensson | 1997 | 30.92 | 1:06.47 | 4:22.38 | ||||||
5 | Umeå SS Damer | 0 | Umeå Simsällskap | 4:25.31 | ||||||
Saga Berntson | 1994 | 32.02 | 1:06.74 | 1:06.74 | ||||||
Stephanie Johansson | 1994 | 30.03 | 1:01.97 | 2:08.71 | ||||||
Klara Annell | 1996 | 32.63 | 1:09.40 | 3:18.11 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 31.96 | 1:07.20 | 4:25.31 | ||||||
6 | SK Ägir Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Ägir | 4:31.74 | ||||||
Karolina Näsén | 1996 | 32.50 | 1:07.35 | 1:07.35 | ||||||
Matilda Angermund | 1993 | 30.26 | 1:03.99 | 2:11.34 | ||||||
Matilda Sjödin | 1995 | 33.58 | 1:10.45 | 3:21.79 | ||||||
Saga Hjalmarsson | 1990 | 33.20 | 1:09.95 | 4:31.74 | ||||||
7 | Harnäs Sku Damer [1911] | 0 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 4:53.20 | ||||||
Melinda Maxe | 1992 | 32.59 | 1:08.77 | 1:08.77 | ||||||
Lisa Orvestedt | 1996 | 40.95 | 1:29.66 | 2:38.43 | ||||||
Mikaela Eriksson | 1994 | 31.25 | 1:05.76 | 3:44.19 | ||||||
Louise Zettergren | 1997 | 32.52 | 1:09.01 | 4:53.20 | ||||||
8 | Njurunda Damer [1911] | 0 | Njurunda Simsällskap | 4:59.14 | ||||||
Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | 35.67 | 1:14.77 | 1:14.77 | ||||||
Rebecca Wiklund | 1994 | 34.61 | 1:11.46 | 2:26.23 | ||||||
Maria Eriksson | 1997 | 38.04 | 1:19.97 | 3:46.20 | ||||||
My Lemnert | 1996 | 34.33 | 1:12.94 | 4:59.14 | ||||||
9 | Umeå SS Damer 1 | 1994 | Umeå Simsällskap | 5:12.44 | ||||||
Olivia Sandgren | 1993 | 34.37 | 1:13.03 | 1:13.03 | ||||||
Christina Bengtsson | 1994 | 34.36 | 1:12.88 | 2:25.91 | ||||||
Michaela Drake | 1996 | 37.00 | 1:19.32 | 3:45.23 | ||||||
Molly Ångström | 1997 | 41.41 | 1:27.21 | 5:12.44 | ||||||
10 | SK Ägir Damer Lag 2 | 0 | Simklubben Ägir | 5:22.12 | ||||||
Therese Beckman | 1995 | 37.08 | 1:19.42 | 1:19.42 | ||||||
Nina Lindström | 1990 | 38.83 | 1:18.73 | 2:38.15 | ||||||
Paula Oscarsson | 1999 | 40.92 | 1:25.40 | 4:03.55 | ||||||
Johanna Lundqvist | 1994 | 37.69 | 1:18.57 | 5:22.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Cup 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 40, 4X100m Fr Herrar 13 oä, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Ägir Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Ägir | 3:45.91 | ||||||
Arvid Sandin | 1992 | 26.01 | 54.86 | 54.86 | ||||||
Emil Nilsson | 1992 | 25.99 | 55.17 | 1:50.03 | ||||||
Per Bergman | 1992 | 27.31 | 56.50 | 2:46.53 | ||||||
Marcus Åsberg | 1996 | 28.06 | 59.38 | 3:45.91 | ||||||
2 | Skellefteå Herrar | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:50.30 | ||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 26.46 | 54.96 | 54.96 | ||||||
Mattias Lindgren | 1990 | 27.40 | 58.17 | 1:53.13 | ||||||
Oskar Mikaelsson | 1995 | 27.62 | 58.11 | 2:51.24 | ||||||
Herman Lindström | 1996 | 28.00 | 59.06 | 3:50.30 | ||||||
3 | Harnäs Sku Herrar [1996] | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 4:18.68 | ||||||
Petter Cyrén | 1996 | 31.41 | 1:04.96 | 1:04.96 | ||||||
Andreas Ericson | 1993 | 29.86 | 1:04.95 | 2:09.91 | ||||||
Linus Rhodin | 1996 | 32.07 | 1:07.90 | 3:17.81 | ||||||
Robert Lindblom | 1995 | 27.94 | 1:00.87 | 4:18.68 | ||||||
4 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 4:31.57 | ||||||
Benjamin Dzihic | 1997 | 32.38 | 1:08.01 | 1:08.01 | ||||||
Lars Rydberg | 1993 | 30.84 | 1:04.86 | 2:12.87 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 32.07 | 1:07.92 | 3:20.79 | ||||||
Samuel Westrin | 1996 | 33.42 | 1:10.78 | 4:31.57 | ||||||
5 | Härnösand Herrar [1911] | 0 | Härnösands Simsällskap | 4:32.28 | ||||||
Joel Westerlind | 1996 | 29.60 | 1:02.35 | 1:02.35 | ||||||
Jelle Kranenbarg | 1996 | 32.98 | 1:09.47 | 2:11.82 | ||||||
Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | 34.00 | 1:12.73 | 3:24.55 | ||||||
Daniel Edmark | 1996 | 32.41 | 1:07.73 | 4:32.28 | ||||||
6 | Umeå SS Herrar | 0 | Umeå Simsällskap | 4:33.21 | ||||||
Filip Sund | 1997 | 32.39 | 1:07.20 | 1:07.20 | ||||||
Johan Bonnedahl | 1997 | 34.86 | 1:15.18 | 2:22.38 | ||||||
Leo Sandström | 1997 | 35.25 | 1:15.48 | 3:37.86 | ||||||
Eric Smedlund | 1994 | 26.44 | 55.35 | 4:33.21 | ||||||
7 | Burträsk Herrar | 0 | Burträsk Simpolare | 4:51.89 | ||||||
Andreas Lindmark | 1995 | 31.41 | 1:06.83 | 1:06.83 | ||||||
Filip Svedberg | 1997 | 31.76 | 1:06.44 | 2:13.27 | ||||||
Anton Lindgren | 1996 | 34.70 | 1:11.95 | 3:25.22 | ||||||
Isak Viklund | 1998 | 39.53 | 1:26.67 | 4:51.89 | ||||||
- | Sundsvall Herrar Lag 3 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Johan Norlin | 1997 | |||||||||
Samuel Westrin | 1996 | |||||||||
Johan Strandberg | 1997 | |||||||||
Johan Näslund | 1997 | DNS | ||||||||
- | Umeå SS Herrar 2 [1911] | 0 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
Vadim Alexevev | 1996 | |||||||||
Johan Bonnedahl | 1997 | |||||||||
Leo Sandström | 1997 | |||||||||
Filip Sund | 1997 | DNS | ||||||||
- | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:55 |