Resultater for Silkeborg Swim Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
13 - 14 år: Signe Tolstrup (1995) 2:49.14 2008-08-31 |
13 - 14 år: Signe Tolstrup (1995) 2:49.14 2008-08-31 |
15 - 16 år: Nicole Møller (1993) 2:47.08 2009-08-23 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 2:56.06 2005-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 40.70 | 1:25.53 | 2:10.86 | 2:55.75 | |||
2 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 38.67 | 1:57.11 | 2:13.30 | 3:02.57 | |||
3 | Julie Jepsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 42.52 | 1:29.35 | 2:15.83 | 3:02.62 | |||
4 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 43.05 | 1:33.03 | 2:21.34 | 3:11.18 | |||
5 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 41.20 | 1:29.43 | 2:19.37 | 3:11.42 | |||
6 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 43.63 | 1:32.15 | 2:22.34 | 3:12.38 | |||
7 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 43.24 | 1:32.92 | 2:24.08 | 3:15.09 | |||
8 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 44.19 | 1:34.73 | 2:26.08 | 3:18.38 | |||
9 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 44.72 | 1:36.74 | 2:28.16 | 3:20.75 | |||
10 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 44.58 | 1:36.78 | 2:29.14 | 3:20.96 | |||
11 | Amalie Lorenzen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 43.85 | 1:33.85 | 2:26.69 | 3:22.47 | |||
12 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 45.80 | 1:38.44 | 2:31.45 | 3:23.38 | |||
13 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 46.49 | 1:38.82 | 2:31.02 | 3:24.18 | |||
14 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 46.95 | 1:39.89 | 2:32.04 | 3:24.25 | |||
15 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 44.57 | 1:36.05 | 2:31.26 | 3:24.78 | |||
16 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 47.25 | 1:40.52 | 2:34.83 | 3:28.63 | |||
17 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 47.46 | 1:40.10 | 2:35.07 | 3:29.91 | |||
18 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 46.43 | 1:39.70 | 2:34.88 | 3:32.23 | |||
19 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 47.34 | 1:42.51 | 2:37.10 | 3:32.30 | |||
20 | Marie Kjeldgaard | 1996 | Randers GF Neptun | 48.27 | 1:53.53 | 2:38.42 | 3:33.22 | |||
21 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 44.83 | 1:40.03 | 2:37.32 | 3:34.44 | |||
22 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 50.08 | 1:46.11 | 2:43.43 | 3:40.52 | |||
23 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 50.66 | 2:11.84 | 2:45.67 | 3:41.72 | |||
24 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 48.06 | 1:44.57 | 2:43.59 | 3:41.79 | |||
25 | Sofie Skibsted | 1997 | Randers GF Neptun | 49.15 | 1:45.60 | 2:45.94 | 3:43.83 | |||
26 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 50.99 | 1:51.51 | 2:51.97 | 3:56.93 | |||
27 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 56.03 | 1:59.33 | 3:05.92 | 4:12.07 | |||
- | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 |
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:54.25 | ||||||
2 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 3:01.19 | ||||||
3 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 3:01.57 | ||||||
4 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 3:05.85 | ||||||
5 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 3:07.38 | ||||||
6 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 3:10.55 | ||||||
7 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 3:10.60 | ||||||
8 | Cedric Rzesacz | 1998 | Ssg Braunschweig | 3:15.81 | ||||||
9 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 3:18.68 | ||||||
10 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 3:19.39 | ||||||
11 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 3:25.97 | ||||||
12 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 3:34.32 | ||||||
13 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:36.72 | ||||||
14 | Morgan Lauritsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 3:44.99 | ||||||
15 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 3:45.91 | ||||||
16 | Simon Nørgård | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 3:46.09 | ||||||
17 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:46.79 | ||||||
18 | Tobias Jensen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 3:59.13 | ||||||
19 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 4:01.47 | ||||||
20 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 4:19.46 | ||||||
21 | Martin Holmershøj | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 5:02.48 | ||||||
- | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 |
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 2:42.81 | ||||||
2 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:50.98 | ||||||
3 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 3:07.19 | ||||||
4 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 3:35.58 | ||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 |
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:30.15 | ||||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 2:48.02 | ||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 |
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 2:29.91 | ||||||
2 | Martin Madsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 2:52.71 | ||||||
3 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 3:02.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 1:16.88 2007-08-25 |
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
17 år og ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.03 | 1:11.47 | |||||
2 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 35.22 | 1:12.28 | |||||
3 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 35.84 | 1:13.27 | |||||
4 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.10 | 1:13.85 | |||||
5 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 36.66 | 1:14.37 | |||||
6 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 35.89 | 1:14.50 | |||||
7 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.78 | 1:15.22 | |||||
8 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 36.72 | 1:16.42 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
9 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.23 | 1:16.44 | |||||
10 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 37.13 | 1:16.81 | |||||
11 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 37.21 | 1:17.27 | |||||
12 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 37.16 | 1:17.87 | |||||
13 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 38.38 | 1:18.67 | |||||
14 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.10 | 1:18.74 | |||||
15 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 38.03 | 1:18.77 | |||||
16 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 39.07 | 1:19.46 | |||||
17 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 38.66 | 1:19.68 | |||||
18 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 38.05 | 1:20.96 | |||||
19 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 39.02 | 1:21.05 | |||||
20 | Julie Jepsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 40.06 | 1:21.68 | |||||
21 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 39.67 | 1:21.99 | |||||
22 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.31 | 1:23.40 | |||||
23 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 39.99 | 1:23.54 | |||||
24 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 41.18 | 1:24.37 | |||||
25 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 40.51 | 1:25.21 | |||||
26 | Nele Tschachschal | 1999 | Ssg Braunschweig | 38.50 | 1:25.22 | |||||
27 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 41.20 | 1:26.11 | |||||
28 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 41.72 | 1:26.39 | |||||
29 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 41.75 | 1:26.78 | |||||
30 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 42.54 | 1:27.69 | |||||
31 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 41.99 | 1:28.04 | |||||
32 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.92 | 1:28.13 | |||||
33 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 42.16 | 1:28.19 | |||||
34 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 43.53 | 1:28.34 | |||||
35 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 42.57 | 1:28.42 | |||||
36 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 42.26 | 1:28.82 | |||||
37 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 42.85 | 1:29.02 | |||||
38 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 44.21 | 1:29.22 | |||||
39 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 44.22 | 1:30.15 | |||||
40 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 42.58 | 1:30.35 | |||||
41 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 42.81 | 1:30.38 | |||||
42 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 44.87 | 1:32.84 | |||||
43 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 43.48 | 1:34.05 | |||||
44 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 45.19 | 1:34.50 | |||||
45 | Ida Marie Ø. Melsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 45.92 | 1:34.69 | |||||
46 | Emilie Strøm | 1998 | Dragør Svømmeklub | 46.22 | 1:36.10 | |||||
47 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 45.60 | 1:36.53 | |||||
48 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 46.09 | 1:36.98 | |||||
49 | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 46.88 | 1:37.44 | |||||
50 | Laura Blendstrup Rasmusse | 1999 | Randers GF Neptun | 46.44 | 1:38.46 | |||||
51 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 59.01 | 1:40.00 | |||||
52 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 48.52 | 1:43.12 | |||||
53 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 49.16 | 1:43.33 | |||||
54 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 49.21 | 1:43.40 | |||||
55 | Sigrid Mogensen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 51.59 | 1:44.49 | |||||
56 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 50.98 | 1:46.25 | |||||
57 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 51.74 | 1:48.46 | |||||
58 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 52.61 | 1:49.11 | |||||
59 | Alberte Levin Pedersen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 51.40 | 1:51.58 | |||||
60 | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | 1:16.64 | 1:59.74 | |||||
61 | Nicoline Monse | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 58.95 | 2:02.06 | |||||
62 | Johanne Juul Petersen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.53 | 2:08.55 | |||||
63 | Katja V. Clausen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 59.33 | 2:10.23 | |||||
64 | Mathilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 2:29.91 | 2:29.91 | |||||
65 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 2:30.15 | 2:30.15 | |||||
66 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:42.81 | 2:42.81 | |||||
- | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | På mave efter v.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 1:16.88 2007-08-25 |
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
17 år og ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.84 | 1:09.76 | |||||
2 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 34.28 | 1:10.78 | |||||
3 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 35.32 | 1:11.63 | |||||
4 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 34.86 | 1:12.14 | |||||
5 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.55 | 1:13.13 | |||||
6 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.91 | 1:14.39 | |||||
7 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.14 | 1:16.30 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
8 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 38.39 | 1:18.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.12 2008-08-30 |
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 |
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 58.38 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:13.16 | ||||||
2 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 1:15.29 | ||||||
3 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:15.83 | ||||||
4 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.57 | ||||||
5 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:17.08 | ||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:17.69 | ||||||
7 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.95 | ||||||
8 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.60 | ||||||
9 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:18.65 | ||||||
10 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 1:19.38 | ||||||
11 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.86 | ||||||
12 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 1:20.92 | ||||||
13 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 1:22.85 | ||||||
14 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.24 | ||||||
15 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.27 | ||||||
16 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.33 | ||||||
17 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:25.41 | ||||||
18 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:25.68 | ||||||
19 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.79 | ||||||
20 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.99 | ||||||
21 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:28.83 | ||||||
22 | Andreas Johansson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:30.24 | ||||||
23 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 1:30.59 | ||||||
24 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:31.88 | ||||||
25 | Lasse Foss Sylon | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:33.56 | ||||||
26 | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:34.05 | ||||||
27 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.55 | ||||||
28 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 1:37.59 | ||||||
29 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 1:38.18 | ||||||
30 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:38.71 | ||||||
31 | Stefan Abildtrup | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 1:40.24 | ||||||
32 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:41.99 | ||||||
33 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:42.32 | ||||||
34 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 1:42.96 | ||||||
35 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 1:42.99 | ||||||
36 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:43.44 | ||||||
37 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:45.17 | ||||||
38 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:45.41 | ||||||
39 | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:46.16 | ||||||
40 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:48.49 | ||||||
41 | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | 1:50.67 | ||||||
42 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 1:51.48 | ||||||
43 | Christian Møller | 1997 | Dragør Svømmeklub | 1:53.02 | ||||||
44 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:54.13 | ||||||
45 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:55.17 | ||||||
46 | Victor Borch-Olsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:57.56 | ||||||
47 | Morgan Lauritsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:00.52 | ||||||
48 | Hjalmar Kjærn | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 2:10.86 | ||||||
- | Marc Salomonsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | DNF | ||||||
- | Esben Norup | 1996 | Dragør Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v. 50 m | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.12 2008-08-30 |
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 |
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 58.38 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 1:07.17 | ||||||
2 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.41 | ||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.41 | ||||||
4 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.56 | ||||||
5 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 1:11.67 | ||||||
6 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:13.75 | ||||||
7 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:13.94 | ||||||
8 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.59 | ||||||
9 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:14.67 | ||||||
10 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 1:15.50 | ||||||
11 | Kristian Broløs | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.63 | ||||||
12 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:16.16 | ||||||
13 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.68 | ||||||
14 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.24 | ||||||
15 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 1:23.90 | ||||||
16 | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | 1:24.94 | ||||||
17 | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 1:25.04 | ||||||
18 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.52 | ||||||
19 | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | 1:25.58 | ||||||
20 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 1:27.85 | ||||||
21 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:34.58 | ||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.12 2008-08-30 |
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 |
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 58.38 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 1:03.75 | ||||||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 1:04.76 | ||||||
3 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:11.22 | ||||||
4 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:11.37 | ||||||
5 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 1:12.34 | ||||||
6 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 1:14.54 | ||||||
7 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.88 | ||||||
8 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 1:15.53 | ||||||
9 | Christian Andersen | 1993 | Næstved IF | 1:20.55 | ||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.12 2008-08-30 |
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 |
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 58.38 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 1:04.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.12 2008-08-30 |
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 |
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 58.38 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.51 | 1:03.00 | |||||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 31.05 | 1:03.22 | |||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 31.38 | 1:04.57 | |||||
4 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.27 | 1:06.08 | |||||
5 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 32.79 | 1:08.07 | |||||
6 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 34.08 | 1:11.18 | |||||
7 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.41 | 1:12.27 | |||||
8 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 34.71 | 1:12.28 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende |
12 år og yngre: |
13 - 14 år: |
15 - 16 år: |
17 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.64 | ||||||
2 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 29.89 | ||||||
3 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.39 | ||||||
4 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.72 | ||||||
5 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.90 | ||||||
6 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 31.46 | ||||||
7 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.03 | ||||||
8 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 32.86 | ||||||
9 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 32.93 | ||||||
10 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 33.14 | ||||||
11 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 33.21 | ||||||
12 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 33.30 | ||||||
13 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | Næstved IF | 33.46 | ||||||
14 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 33.47 | ||||||
15 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.54 | ||||||
16 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.59 | ||||||
17 | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | 33.66 | ||||||
18 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.69 | ||||||
19 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 33.84 | ||||||
20 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.89 | ||||||
21 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.03 | ||||||
22 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.27 | ||||||
23 | Eva Vernaleken | 1996 | Ssg Braunschweig | 34.35 | ||||||
24 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.56 | ||||||
25 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.71 | ||||||
26 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.95 | ||||||
27 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 34.96 | ||||||
28 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.03 | ||||||
29 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.10 | ||||||
30 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 35.15 | ||||||
31 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 35.43 | ||||||
32 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.45 | ||||||
33 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.79 | ||||||
34 | Elisa Nilsson | 1996 | Næstved IF | 36.47 | ||||||
35 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.54 | ||||||
36 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 36.64 | ||||||
37 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 37.00 | ||||||
38 | Jessica Lillenthal | 1996 | Ssg Braunschweig | 37.27 | ||||||
39 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 37.74 | ||||||
40 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.15 | ||||||
41 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.17 | ||||||
42 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 38.18 | ||||||
43 | Zoe Steffens | 1994 | Ssg Braunschweig | 38.22 | ||||||
44 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 38.40 | ||||||
45 | Astrid Delrin | 1999 | Køge Svømmeklub | 38.47 | ||||||
46 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.04 | ||||||
47 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 39.44 | ||||||
48 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 39.77 | ||||||
49 | Stephanie Sohnekind | 1998 | Ssg Braunschweig | 40.15 | ||||||
50 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 40.80 | ||||||
51 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.43 | ||||||
52 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.87 | ||||||
53 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.46 | ||||||
54 | Marie Kjeldgaard | 1996 | Randers GF Neptun | 42.69 | ||||||
55 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 42.70 | ||||||
56 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 43.24 | ||||||
57 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 43.55 | ||||||
58 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 44.25 | ||||||
59 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 44.53 | ||||||
60 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 46.02 | ||||||
61 | Caroline D. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 46.79 | ||||||
62 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 47.71 | ||||||
63 | Mille D. Rasmussen | 1999 | Køge Svømmeklub | 47.88 | ||||||
64 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 48.27 | ||||||
65 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 48.78 | ||||||
66 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 49.19 | ||||||
67 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 49.96 | ||||||
68 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 50.88 | ||||||
69 | Simone Baür Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 50.95 | ||||||
70 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 53.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler |
12 år og yngre: |
13 - 14 år: |
15 - 16 år: |
17 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.92 | ||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.07 | ||||||
3 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.60 | ||||||
4 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.92 | ||||||
5 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.00 | ||||||
6 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.05 | ||||||
7 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.07 | ||||||
8 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.14 | ||||||
9 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.36 | ||||||
10 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.55 | ||||||
11 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.67 | ||||||
12 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.71 | ||||||
13 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.97 | ||||||
14 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.07 | ||||||
15 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 32.57 | ||||||
16 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 32.72 | ||||||
17 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 32.75 | ||||||
18 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 33.47 | ||||||
19 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 33.64 | ||||||
20 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: |
15 - 16 år: |
17 - 18 år: |
19 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 28.93 | ||||||
2 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.35 | ||||||
3 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 30.65 | ||||||
4 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.01 | ||||||
5 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.01 | ||||||
6 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.57 | ||||||
7 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 32.90 | ||||||
8 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.73 | ||||||
9 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 33.78 | ||||||
10 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 34.23 | ||||||
11 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 34.82 | ||||||
12 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 34.84 | ||||||
13 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 35.31 | ||||||
14 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 36.24 | ||||||
15 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 36.43 | ||||||
16 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 36.66 | ||||||
17 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 37.01 | ||||||
18 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 37.60 | ||||||
19 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 39.50 | ||||||
20 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 40.14 | ||||||
21 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 40.23 | ||||||
22 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 40.69 | ||||||
23 | Simon Nørgård | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 41.47 | ||||||
24 | Jonas Junge | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 41.95 | ||||||
25 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 42.18 | ||||||
26 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 42.91 | ||||||
27 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 43.05 | ||||||
28 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 43.09 | ||||||
29 | Andreas Johansson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 43.26 | ||||||
30 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 43.37 | ||||||
31 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 43.86 | ||||||
32 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 44.67 | ||||||
33 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 45.06 | ||||||
34 | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | 45.53 | ||||||
35 | Stefan Abildtrup | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 45.94 | ||||||
36 | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | 46.32 | ||||||
37 | Martin Teit Bruun Anderse | 1998 | Køge Svømmeklub | 46.98 | ||||||
38 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 47.76 | ||||||
39 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 48.25 | ||||||
40 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 49.09 | ||||||
41 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 49.83 | ||||||
42 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 50.40 | ||||||
43 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 50.44 | ||||||
44 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 50.58 | ||||||
45 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 52.43 | ||||||
46 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 58.06 | ||||||
47 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 58.79 | ||||||
- | Marc Salomonsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lau Osric | 1999 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Arme fremført u.v. | |||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: |
15 - 16 år: |
17 - 18 år: |
19 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robin Thöne | 1995 | Ssg Braunschweig | 28.49 | ||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.70 | ||||||
3 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.93 | ||||||
4 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 30.19 | ||||||
5 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 30.59 | ||||||
6 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 31.22 | ||||||
7 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.28 | ||||||
8 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.31 | ||||||
9 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.46 | ||||||
10 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 33.53 | ||||||
11 | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | 36.76 | ||||||
12 | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 36.90 | ||||||
13 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.32 | ||||||
14 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 41.23 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: |
15 - 16 år: |
17 - 18 år: |
19 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.40 | ||||||
2 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.68 | ||||||
3 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 28.53 | ||||||
4 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 29.53 | ||||||
5 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.77 | ||||||
6 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 32.27 | ||||||
7 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.07 | ||||||
8 | Christian Andersen | 1993 | Næstved IF | 35.52 | ||||||
- | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: |
15 - 16 år: |
17 - 18 år: |
19 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 27.79 | ||||||
2 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 28.31 | ||||||
3 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 29.31 | ||||||
4 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 31.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
14 år og yngre: |
15 - 16 år: |
17 - 18 år: |
19 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.02 | ||||||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.97 | ||||||
3 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 28.04 | ||||||
4 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 28.10 | ||||||
5 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.17 | ||||||
6 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.39 | ||||||
7 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.41 | ||||||
8 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.74 | ||||||
9 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 29.01 | ||||||
10 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 29.02 | ||||||
11 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 29.22 | ||||||
11 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.22 | ||||||
13 | Robin Thöne | 1995 | Ssg Braunschweig | 29.39 | ||||||
14 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 29.55 | ||||||
15 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 29.59 | ||||||
16 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.78 | ||||||
17 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 29.81 | ||||||
18 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.85 | ||||||
19 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.25 | ||||||
20 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 34.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:31.48 2009-08-22 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:02.33 | ||||||
2 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:05.07 | ||||||
3 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:07.75 | ||||||
4 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 3:09.82 | ||||||
5 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:09.92 | ||||||
6 | Astrid Delrin | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:10.99 | ||||||
7 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 3:14.93 | ||||||
8 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 3:15.99 | ||||||
9 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:20.35 | ||||||
10 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:21.58 | ||||||
11 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:21.66 | ||||||
12 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:22.36 | ||||||
13 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 3:22.66 | ||||||
14 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:25.29 | ||||||
15 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:32.16 | ||||||
16 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:33.06 | ||||||
17 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:34.07 | ||||||
18 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:34.50 | ||||||
19 | Ida Marie Ø. Melsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:40.39 | ||||||
20 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 3:40.60 | ||||||
21 | Alberte Levin Pedersen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 4:21.45 | ||||||
- | Simone Baür Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:31.48 2009-08-22 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:42.18 | ||||||
2 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:46.21 | ||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:47.75 | ||||||
4 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:49.02 | ||||||
5 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:51.48 | ||||||
6 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 2:52.80 | ||||||
7 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 2:53.19 | ||||||
8 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:54.16 | ||||||
9 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 3:00.04 | ||||||
10 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 3:03.35 | ||||||
11 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 3:05.20 | ||||||
12 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 3:05.39 | ||||||
13 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 3:10.47 | ||||||
14 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 3:15.23 | ||||||
15 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:18.73 | ||||||
16 | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:19.07 | ||||||
17 | Sofie Skibsted | 1997 | Randers GF Neptun | 3:28.66 | ||||||
18 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 3:35.96 | ||||||
19 | Caroline D. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:43.75 | ||||||
- | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:31.48 2009-08-22 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:32.42 | ||||||
2 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 2:43.37 | ||||||
3 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:44.40 | ||||||
4 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 2:46.73 | ||||||
5 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | Næstved IF | 2:47.53 | ||||||
6 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:50.57 | ||||||
7 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 2:52.67 | ||||||
8 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 2:54.64 | ||||||
9 | Amalie Lorenzen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 3:04.60 | ||||||
10 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 3:12.20 | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:31.48 2009-08-22 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:37.46 | ||||||
2 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:50.10 | ||||||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 2:55.65 | ||||||
4 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 2:59.97 | ||||||
5 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 3:13.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 2:41.10 | ||||||
2 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:45.30 | ||||||
3 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:47.17 | ||||||
4 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 2:48.61 | ||||||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:51.92 | ||||||
6 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 2:58.48 | ||||||
7 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 3:00.54 | ||||||
8 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 3:09.49 | ||||||
9 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 3:10.57 | ||||||
10 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 3:12.07 | ||||||
11 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:13.26 | ||||||
12 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:14.56 | ||||||
13 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:20.55 | ||||||
14 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 3:21.04 | ||||||
15 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:21.08 | ||||||
16 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:21.31 | ||||||
17 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 3:23.03 | ||||||
18 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 3:23.40 | ||||||
19 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:28.79 | ||||||
20 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:29.21 | ||||||
21 | Martin Teit Bruun Anderse | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:32.45 | ||||||
22 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:38.12 | ||||||
23 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 3:40.10 | ||||||
- | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marc Salomonsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | Asym arme v. 50 m | |||||
- | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Asym.arme v. 50 m | |||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 2:24.63 | ||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 2:24.74 | ||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:31.73 | ||||||
4 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 2:32.77 | ||||||
5 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 2:33.83 | ||||||
6 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 2:38.80 | ||||||
7 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 2:39.98 | ||||||
8 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:40.35 | ||||||
9 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 2:43.86 | ||||||
10 | Kristian Broløs | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:45.59 | ||||||
11 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:58.02 | ||||||
12 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 3:01.36 | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:16.96 | ||||||
2 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:38.24 | ||||||
3 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:46.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Freja Østergaard (1995) 1:06.39 2007-08-25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 |
15 - 16 år: Amalie Birksnfeldt (1990) 1:00.31 2006-08-26 |
17 år og ældre: Micha Østergaaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:07.27 | ||||||
2 | Stephanie Sohnekind | 1998 | Ssg Braunschweig | 1:11.37 | ||||||
3 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:11.39 | ||||||
4 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:13.78 | ||||||
5 | Nele Tschachschal | 1999 | Ssg Braunschweig | 1:15.18 | ||||||
6 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:15.41 | ||||||
7 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:18.54 | ||||||
8 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.90 | ||||||
9 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:21.21 | ||||||
10 | Emilie Strøm | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:22.18 | ||||||
11 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:22.43 | ||||||
12 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:24.66 | ||||||
13 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:25.02 | ||||||
14 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:26.26 | ||||||
15 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:28.53 | ||||||
16 | Laura Blendstrup Rasmusse | 1999 | Randers GF Neptun | 1:28.58 | ||||||
17 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:29.12 | ||||||
18 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:29.89 | ||||||
19 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:30.45 | ||||||
20 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:34.27 | ||||||
21 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:35.34 | ||||||
22 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:35.74 | ||||||
23 | Mille D. Rasmussen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:37.42 | ||||||
24 | Nicoline Monse | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:39.92 | ||||||
25 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:40.96 | ||||||
26 | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | 1:45.00 | ||||||
27 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:45.57 | ||||||
28 | Marie Froberg | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:54.49 | ||||||
29 | Jovanna Matic | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:58.96 | ||||||
30 | Kristine Erikstad | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:08.95 | ||||||
- | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Freja Østergaard (1995) 1:06.39 2007-08-25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 |
15 - 16 år: Amalie Birksnfeldt (1990) 1:00.31 2006-08-26 |
17 år og ældre: Micha Østergaaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:01.94 | ||||||
2 | Eva Vernaleken | 1996 | Ssg Braunschweig | 1:05.54 | ||||||
3 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:06.71 | ||||||
4 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:07.29 | ||||||
5 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:08.11 | ||||||
6 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.41 | ||||||
7 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.17 | ||||||
8 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:09.66 | ||||||
9 | Jessica Lillenthal | 1996 | Ssg Braunschweig | 1:09.84 | ||||||
10 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.72 | ||||||
11 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:11.17 | ||||||
12 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 1:11.28 | ||||||
13 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.41 | ||||||
14 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:12.89 | ||||||
15 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:13.53 | ||||||
16 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:13.86 | ||||||
17 | Elisa Nilsson | 1996 | Næstved IF | 1:14.30 | ||||||
18 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.51 | ||||||
19 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 1:16.36 | ||||||
20 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.63 | ||||||
21 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 1:16.67 | ||||||
22 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 1:17.45 | ||||||
23 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:17.47 | ||||||
24 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:17.61 | ||||||
25 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 1:18.89 | ||||||
26 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:21.16 | ||||||
27 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:22.35 | ||||||
28 | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.98 | ||||||
29 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.83 | ||||||
30 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:25.86 | ||||||
31 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 1:28.50 | ||||||
32 | Sofie Skibsted | 1997 | Randers GF Neptun | 1:30.26 | ||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Freja Østergaard (1995) 1:06.39 2007-08-25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 |
15 - 16 år: Amalie Birksnfeldt (1990) 1:00.31 2006-08-26 |
17 år og ældre: Micha Østergaaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:01.98 | ||||||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:02.16 | ||||||
3 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:03.12 | ||||||
4 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:03.52 | ||||||
5 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:04.12 | ||||||
6 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:05.38 | ||||||
7 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.94 | ||||||
8 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 1:07.13 | ||||||
9 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.35 | ||||||
10 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.15 | ||||||
11 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.20 | ||||||
12 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.21 | ||||||
13 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.32 | ||||||
14 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 1:08.80 | ||||||
15 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 1:09.17 | ||||||
16 | Zoe Steffens | 1994 | Ssg Braunschweig | 1:11.86 | ||||||
17 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:13.29 | ||||||
18 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:13.84 | ||||||
19 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.93 | ||||||
20 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:14.35 | ||||||
21 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 1:17.30 | ||||||
22 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.05 | ||||||
23 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 1:20.64 | ||||||
24 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 1:23.98 | ||||||
- | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
- | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Freja Østergaard (1995) 1:06.39 2007-08-25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 |
15 - 16 år: Amalie Birksnfeldt (1990) 1:00.31 2006-08-26 |
17 år og ældre: Micha Østergaaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 1:02.21 | ||||||
2 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 1:03.87 | ||||||
3 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:04.84 | ||||||
4 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.42 | ||||||
5 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.02 | ||||||
6 | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | 1:10.86 | ||||||
7 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
12 år og yngre: Freja Østergaard (1995) 1:06.39 2007-08-25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 |
15 - 16 år: Amalie Birksnfeldt (1990) 1:00.31 2006-08-26 |
17 år og ældre: Micha Østergaaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.22 | 59.76 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.47 | 1:01.52 | |||||
3 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.98 | 1:01.54 | |||||
4 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.59 | 1:03.20 | |||||
5 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 30.84 | 1:03.98 | |||||
6 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 29.80 | 1:04.40 | |||||
7 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.19 | 1:04.44 | |||||
8 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 31.38 | 1:05.04 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 |
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.01 | 1:00.64 | |||||
2 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.29 | 1:01.75 | |||||
3 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 29.93 | 1:02.93 | |||||
4 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 30.63 | 1:03.20 | |||||
5 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.53 | 1:03.25 | |||||
6 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 30.71 | 1:03.73 | |||||
7 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 29.95 | 1:03.80 | |||||
8 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.71 | 1:03.96 | |||||
9 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 31.32 | 1:05.09 | |||||
10 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.23 | 1:05.65 | |||||
11 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.69 | 1:06.15 | |||||
12 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 32.22 | 1:06.77 | |||||
13 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 32.04 | 1:07.33 | |||||
14 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.03 | 1:07.62 | |||||
15 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 33.36 | 1:08.50 | |||||
16 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 32.46 | 1:08.87 | |||||
17 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.75 | 1:09.05 | |||||
18 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 32.38 | 1:09.99 | |||||
19 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 33.51 | 1:10.24 | |||||
20 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.15 | 1:11.72 | |||||
21 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 34.52 | 1:12.59 | |||||
22 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.78 | 1:13.14 | |||||
23 | Lasse Foss Sylon | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.03 | 1:13.83 | |||||
24 | Jonas Junge | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 35.11 | 1:15.04 | |||||
25 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 35.48 | 1:15.21 | |||||
26 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 35.40 | 1:15.47 | |||||
27 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 34.62 | 1:15.86 | |||||
28 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 36.21 | 1:16.11 | |||||
29 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 35.23 | 1:16.81 | |||||
30 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 37.56 | 1:16.89 | |||||
31 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 36.55 | 1:17.09 | |||||
32 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 37.83 | 1:18.32 | |||||
33 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.08 | 1:19.05 | |||||
34 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 37.05 | 1:19.07 | |||||
35 | Andreas Johansson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 39.21 | 1:19.88 | |||||
36 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 37.55 | 1:20.08 | |||||
37 | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | 38.68 | 1:21.03 | |||||
38 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 38.85 | 1:21.65 | |||||
39 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 40.10 | 1:22.38 | |||||
40 | Stefan Abildtrup | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 39.10 | 1:22.86 | |||||
41 | Tobias Jensen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 39.98 | 1:25.29 | |||||
42 | Morgan Lauritsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 40.85 | 1:26.70 | |||||
43 | Christian Møller | 1997 | Dragør Svømmeklub | 40.21 | 1:26.94 | |||||
44 | Lau Osric | 1999 | Køge Svømmeklub | 40.53 | 1:27.08 | |||||
45 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 38.15 | 1:27.15 | |||||
46 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 42.42 | 1:27.68 | |||||
47 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 40.89 | 1:28.88 | |||||
48 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 41.55 | 1:29.24 | |||||
49 | Esben Norup | 1996 | Dragør Svømmeklub | 41.15 | 1:29.81 | |||||
50 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.45 | 1:30.48 | |||||
51 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 43.08 | 1:31.03 | |||||
52 | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | 42.61 | 1:32.13 | |||||
53 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 43.38 | 1:33.22 | |||||
54 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 43.91 | 1:33.81 | |||||
55 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.88 | 1:34.72 | |||||
56 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 42.87 | 1:35.02 | |||||
57 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 45.01 | 1:37.92 | |||||
58 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 45.94 | 1:38.37 | |||||
59 | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | 43.43 | 1:39.44 | |||||
60 | Victor Borch-Olsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 51.23 | 1:46.52 | |||||
61 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 50.89 | 1:55.19 | |||||
62 | Martin Holmershøj | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 52.77 | 1:59.01 | |||||
- | Marc Salomonsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tystartv | |||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 |
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.13 | 58.99 | |||||
2 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 28.01 | 59.64 | |||||
3 | Robin Thöne | 1995 | Ssg Braunschweig | 28.07 | 59.97 | |||||
4 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.83 | 1:00.11 | |||||
5 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.68 | 1:00.72 | |||||
6 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.47 | 1:02.01 | |||||
7 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.33 | 1:02.47 | |||||
8 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 30.18 | 1:02.48 | |||||
9 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.68 | 1:02.49 | |||||
10 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.38 | 1:02.63 | |||||
11 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.32 | 1:03.54 | |||||
12 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.19 | 1:04.94 | |||||
13 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 30.61 | 1:05.13 | |||||
14 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.77 | 1:05.47 | |||||
15 | Kristian Broløs | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.92 | 1:06.51 | |||||
16 | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | 32.80 | 1:08.61 | |||||
17 | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | 33.30 | 1:09.83 | |||||
18 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 35.49 | 1:15.33 | |||||
19 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 37.21 | 1:20.30 | |||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 |
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.71 | 55.21 | |||||
2 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 28.24 | 57.97 | |||||
3 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 27.47 | 58.04 | |||||
4 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 27.76 | 58.43 | |||||
5 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 28.59 | 59.21 | |||||
6 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.09 | 1:03.34 | |||||
7 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.27 | 1:03.56 | |||||
8 | Christian Andersen | 1993 | Næstved IF | 31.56 | 1:04.05 | |||||
9 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 30.57 | 1:04.70 | |||||
10 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 30.59 | 1:05.07 | |||||
- | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 2 par badebukser | |||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 |
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 28.22 | 56.94 | |||||
2 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 29.82 | 59.83 | |||||
3 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 29.10 | 1:00.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 |
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 26.86 | 55.51 | |||||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.87 | 55.72 | |||||
3 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.82 | 55.89 | |||||
4 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 27.93 | 58.45 | |||||
5 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 27.64 | 58.70 | |||||
6 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 28.81 | 59.17 | |||||
7 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.23 | 1:00.71 | |||||
8 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 29.92 | 1:03.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: |
13 - 14 år: |
15 - 16 år: |
17 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 41.93 | ||||||
2 | Astrid Delrin | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.50 | ||||||
3 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.92 | ||||||
4 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 45.20 | ||||||
5 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 46.69 | ||||||
6 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 46.84 | ||||||
7 | Emilie Neumann | 1998 | Dragør Svømmeklub | 46.92 | ||||||
8 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 46.93 | ||||||
9 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 47.36 | ||||||
10 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 47.96 | ||||||
11 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 47.98 | ||||||
12 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 48.67 | ||||||
13 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 49.05 | ||||||
14 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 49.14 | ||||||
15 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 49.31 | ||||||
16 | Mathilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 50.02 | ||||||
17 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 50.79 | ||||||
18 | Melisa Ôzdemir | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 50.94 | ||||||
19 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 51.05 | ||||||
20 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 51.29 | ||||||
21 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 51.97 | ||||||
22 | Simone Baür Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 52.92 | ||||||
23 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 53.32 | ||||||
24 | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | 53.39 | ||||||
25 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 53.64 | ||||||
26 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 53.68 | ||||||
27 | Johanne Juul Petersen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 54.66 | ||||||
28 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 54.74 | ||||||
29 | Mille D. Rasmussen | 1999 | Køge Svømmeklub | 55.23 | ||||||
30 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 56.03 | ||||||
31 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 56.31 | ||||||
32 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 56.57 | ||||||
33 | Katja V. Clausen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 57.96 | ||||||
34 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:03.23 | ||||||
35 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:03.55 | ||||||
- | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v/afslutning | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: |
13 - 14 år: |
15 - 16 år: |
17 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.48 | ||||||
2 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.79 | ||||||
3 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 39.18 | ||||||
4 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 40.22 | ||||||
5 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 40.28 | ||||||
6 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 40.40 | ||||||
7 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 40.91 | ||||||
8 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 41.19 | ||||||
9 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 41.51 | ||||||
10 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.32 | ||||||
11 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.71 | ||||||
12 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 43.24 | ||||||
13 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 43.31 | ||||||
14 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 43.57 | ||||||
15 | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 44.78 | ||||||
16 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 44.82 | ||||||
17 | Elisa Nilsson | 1996 | Næstved IF | 45.00 | ||||||
18 | Marie Kjeldgaard | 1996 | Randers GF Neptun | 45.44 | ||||||
19 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 45.74 | ||||||
20 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 45.87 | ||||||
21 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 46.14 | ||||||
22 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 46.30 | ||||||
23 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 47.93 | ||||||
24 | Sigrid Mogensen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 49.74 | ||||||
25 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 51.03 | ||||||
26 | Caroline D. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 51.89 | ||||||
- | Cecilie Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Fl. flyben i start | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: |
13 - 14 år: |
15 - 16 år: |
17 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.70 | ||||||
2 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.55 | ||||||
3 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 38.20 | ||||||
4 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.32 | ||||||
5 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 41.05 | ||||||
6 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 41.41 | ||||||
7 | Amalie Lorenzen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 42.44 | ||||||
8 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 44.18 | ||||||
9 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 44.71 | ||||||
10 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 46.84 | ||||||
- | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | DNS | ||||||
- | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: |
13 - 14 år: |
15 - 16 år: |
17 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 40.46 | ||||||
2 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 41.99 | ||||||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 42.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
12 år og yngre: |
13 - 14 år: |
15 - 16 år: |
17 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.97 | ||||||
2 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.06 | ||||||
3 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.25 | ||||||
4 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.28 | ||||||
4 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.28 | ||||||
6 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.38 | ||||||
7 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.39 | ||||||
8 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.40 | ||||||
9 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 37.47 | ||||||
10 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.50 | ||||||
11 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.54 | ||||||
12 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.67 | ||||||
13 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.84 | ||||||
14 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.94 | ||||||
15 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.95 | ||||||
16 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.99 | ||||||
17 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.10 | ||||||
18 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.31 | ||||||
19 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.41 | ||||||
20 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 38.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:34 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
14 år og yngre: |
15 - 16 år: |
17 - 18 år: |
19 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 30.96 | ||||||
2 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.47 | ||||||
3 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 32.43 | ||||||
4 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 33.03 | ||||||
5 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.87 | ||||||
6 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 33.89 | ||||||
7 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 34.16 | ||||||
8 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.39 | ||||||
9 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 35.48 | ||||||
10 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.09 | ||||||
11 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 36.79 | ||||||
12 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 36.86 | ||||||
13 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 36.87 | ||||||
14 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.47 | ||||||
15 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 37.71 | ||||||
16 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 38.15 | ||||||
17 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 38.51 | ||||||
18 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 40.30 | ||||||
19 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 40.69 | ||||||
20 | Lasse Foss Sylon | 1997 | Køge Svømmeklub | 40.84 | ||||||
21 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 40.91 | ||||||
22 | Cedric Rzesacz | 1998 | Ssg Braunschweig | 41.49 | ||||||
23 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 41.59 | ||||||
24 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.58 | ||||||
25 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 43.51 | ||||||
26 | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | 44.72 | ||||||
27 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 45.32 | ||||||
28 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 45.39 | ||||||
29 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 47.53 | ||||||
30 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 48.75 | ||||||
31 | Simon Nørgård | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 49.40 | ||||||
32 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 49.78 | ||||||
33 | Tobias Jensen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 51.02 | ||||||
34 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 51.07 | ||||||
35 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 52.03 | ||||||
36 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 53.01 | ||||||
37 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 53.37 | ||||||
38 | Lau Osric | 1999 | Køge Svømmeklub | 53.54 | ||||||
39 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 54.04 | ||||||
40 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 54.75 | ||||||
41 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 55.03 | ||||||
42 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 55.98 | ||||||
43 | Martin Teit Bruun Anderse | 1998 | Køge Svømmeklub | 56.03 | ||||||
44 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 56.37 | ||||||
45 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 57.41 | ||||||
45 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 57.41 | ||||||
47 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 57.44 | ||||||
48 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 58.82 | ||||||
49 | Anders Tovborg Søgaard | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:00.38 | ||||||
50 | Martin Holmershøj | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.48 | ||||||
51 | Hjalmar Kjærn | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.92 | ||||||
- | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | DSQ | For sent til start | |||||
- | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | Async. ben | |||||
- | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 1 h. v/afslutning | |||||
- | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Async. ben | |||||
- | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | 1. hånd afslutning | |||||
- | Victor Borch-Olsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Async. ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: |
15 - 16 år: |
17 - 18 år: |
19 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.20 | ||||||
2 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.52 | ||||||
3 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.91 | ||||||
4 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 32.30 | ||||||
5 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 32.63 | ||||||
6 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 32.66 | ||||||
7 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 32.99 | ||||||
8 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 33.10 | ||||||
9 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 33.11 | ||||||
10 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 33.18 | ||||||
11 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 33.86 | ||||||
12 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.91 | ||||||
13 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.93 | ||||||
14 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 34.55 | ||||||
15 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 34.64 | ||||||
16 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 34.94 | ||||||
17 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 34.97 | ||||||
18 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 35.39 | ||||||
- | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | DSQ | Flyben efter start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:34 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:35.28 2009-08-22 |
15 - 16 år: Helena Pedersen (1991) 2:38.59 2007-08-25 |
17 år og ældre: Julie Hougård (1991) 2:25.52 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 41.07 | 1:52.76 | 2:32.78 | 3:31.01 | |||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 49.62 | 1:51.23 | 2:55.41 | 3:59.02 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:35.28 2009-08-22 |
15 - 16 år: Helena Pedersen (1991) 2:38.59 2007-08-25 |
17 år og ældre: Julie Hougård (1991) 2:25.52 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.44 | 1:12.92 | 1:51.51 | 2:33.26 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 41.03 | 1:33.52 | 2:24.57 | 3:11.86 | |||
3 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 43.59 | 1:37.24 | 2:32.09 | 3:26.67 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:35.28 2009-08-22 |
15 - 16 år: Helena Pedersen (1991) 2:38.59 2007-08-25 |
17 år og ældre: Julie Hougård (1991) 2:25.52 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.74 | 1:14.22 | 1:55.15 | 2:35.25 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.91 | 1:29.83 | 2:02.43 | 2:47.59 | |||
3 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 36.71 | 1:19.54 | 2:04.91 | 2:53.17 | |||
4 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 35.55 | 1:19.37 | 2:06.04 | 2:54.67 | |||
5 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.28 | 1:21.59 | 2:08.62 | 2:57.30 | |||
6 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 36.63 | 1:21.70 | 2:09.30 | 2:58.42 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:35.28 2009-08-22 |
15 - 16 år: Helena Pedersen (1991) 2:38.59 2007-08-25 |
17 år og ældre: Julie Hougård (1991) 2:25.52 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 33.85 | 1:12.81 | 1:52.54 | 2:35.43 | |||
2 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 39.86 | 1:28.97 | 2:19.78 | 3:11.31 | |||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 40.48 | 1:29.39 | 2:21.87 | 3:13.96 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 2:32.10 2005-08-21 |
15 - 16 år: Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 2:11.40 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 2:49.27 | ||||||
2 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 3:27.31 | ||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:53.42 | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 2:32.10 2005-08-21 |
15 - 16 år: Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 2:11.40 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:45.95 | ||||||
2 | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 3:18.82 | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 2:32.10 2005-08-21 |
15 - 16 år: Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 2:11.40 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:19.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
0 år og ældre: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.78 | 2:22.61 | 3:34.70 | 4:47.41 | |||
2 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:09.56 | 2:23.42 | 3:37.52 | 4:48.58 | |||
3 | Julie Jepsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.83 | 2:23.01 | 3:36.86 | 4:51.84 | |||
4 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.27 | 2:22.25 | 3:37.08 | 4:54.52 | |||
5 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:10.60 | 2:27.00 | 3:45.86 | 5:05.60 | |||
6 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.81 | 2:31.78 | 3:50.72 | 5:07.56 | |||
7 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:15.42 | 2:33.75 | 3:51.54 | 5:09.16 | |||
8 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.82 | 2:32.50 | 3:51.85 | 5:10.80 | |||
9 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | Næstved IF | 1:15.67 | 2:37.26 | 3:57.86 | 5:13.26 | |||
10 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.38 | 2:35.47 | 3:55.31 | 5:15.02 | |||
11 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 1:16.17 | 2:39.93 | 4:04.25 | 5:26.44 | |||
12 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:18.58 | 2:42.85 | 4:06.77 | 5:28.98 | |||
12 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 1:16.36 | 2:40.58 | 4:07.25 | 5:28.98 | |||
14 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 1:16.23 | 2:41.23 | 4:07.11 | 5:30.19 | |||
15 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:25.48 | 2:45.88 | 4:15.35 | 5:38.51 | |||
16 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 1:19.92 | 2:47.58 | 4:17.09 | 5:39.72 | |||
17 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:19.67 | 2:47.07 | 4:16.33 | 5:43.97 | |||
18 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 1:21.88 | 2:50.75 | 4:20.10 | 5:46.93 | |||
19 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.78 | 2:50.19 | 4:20.49 | 5:47.65 | |||
20 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.59 | 2:52.80 | 4:22.77 | 5:50.07 | |||
21 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.51 | 2:53.95 | 4:24.48 | 5:50.36 | |||
22 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.36 | 2:51.50 | 4:23.17 | 5:50.39 | |||
23 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 1:20.71 | 2:50.41 | 4:20.36 | 5:51.17 | |||
24 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.15 | 2:55.24 | 4:26.83 | 5:54.60 | |||
25 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:25.96 | 2:56.49 | 4:26.51 | 5:55.95 | |||
26 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.52 | 2:57.11 | 4:31.73 | 6:02.02 | |||
27 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.02 | 3:06.07 | 4:41.20 | 6:14.00 | |||
28 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.76 | 3:09.33 | 4:59.42 | 6:15.76 | |||
29 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 1:29.86 | 3:06.44 | 4:43.75 | 6:18.43 | |||
30 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.58 | 3:05.02 | 4:43.94 | 6:18.76 | |||
31 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:31.74 | 3:07.97 | 4:52.78 | 6:25.80 | |||
32 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:29.33 | 6:26.44 | |||||
33 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:32.48 | 3:12.48 | 4:52.65 | 6:30.81 | |||
34 | Ida Marie Ø. Melsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:45.01 | 3:39.64 | 5:36.16 | 7:23.12 | |||
- | Alberte Levin Pedersen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:19 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
0 år og ældre: Frans Johannessen (1992) 4:08.39 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.00 | 2:18.10 | 3:28.85 | 4:38.93 | |||
2 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.92 | 2:18.73 | 3:31.43 | 4:43.95 | |||
3 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.72 | 2:20.82 | 3:34.51 | 4:48.47 | |||
4 | Martin Madsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 1:05.87 | 2:18.15 | 3:33.53 | 4:52.64 | |||
5 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.23 | 2:22.28 | 3:37.58 | 4:53.33 | |||
6 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.75 | 2:26.38 | 3:43.30 | 4:58.02 | |||
7 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.28 | 2:17.82 | 3:43.76 | 4:58.29 | |||
8 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 1:11.54 | 2:28.51 | 3:46.33 | 5:01.74 | |||
9 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 1:11.06 | 2:28.71 | 3:49.84 | 5:07.84 | |||
10 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 1:14.15 | 2:34.34 | 3:53.80 | 5:12.09 | |||
11 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.00 | 2:34.82 | 3:55.72 | 5:13.96 | |||
12 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 1:13.81 | 2:35.17 | 3:57.84 | 5:17.63 | |||
13 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.03 | 2:43.64 | 4:08.32 | 5:31.06 | |||
14 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 1:15.86 | 2:40.69 | 4:07.22 | 5:32.24 | |||
15 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 1:27.11 | 2:42.74 | 4:16.96 | 5:33.19 | |||
16 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.49 | 2:45.94 | 4:13.78 | 5:33.27 | |||
17 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.30 | 2:44.78 | 4:12.57 | 5:33.59 | |||
18 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:18.15 | 2:42.99 | 4:10.11 | 5:35.96 | |||
19 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.72 | 2:47.86 | 4:18.62 | 5:46.09 | |||
20 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 1:21.05 | 2:52.23 | 4:25.06 | 5:54.16 | |||
21 | Jonas Junge | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 1:21.28 | 2:52.55 | 4:25.12 | 5:57.23 | |||
22 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.36 | 3:00.91 | 4:34.83 | 6:02.73 | |||
23 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:28.52 | 3:01.46 | 4:35.24 | 6:04.10 | |||
24 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.25 | 3:02.86 | 4:39.09 | 6:09.76 | |||
25 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.37 | 3:04.36 | 4:42.46 | 6:11.50 | |||
26 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.57 | 3:02.31 | 4:40.97 | 6:11.93 | |||
27 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.48 | 3:06.22 | 4:42.65 | 6:14.59 | |||
28 | Tobias Jensen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 1:29.37 | 3:06.65 | 4:46.29 | 6:22.08 | |||
29 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.59 | 3:13.44 | 4:55.73 | 6:37.64 | |||
30 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:40.55 | 3:29.43 | 5:19.15 | 7:05.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 19:15 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 17, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
0 år og ældre: Lyngby 4:10.85 2005-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Ksk 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:11.59 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 30.11 | 1:03.14 | 1:03.14 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 28.79 | 59.82 | 2:02.96 | ||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 29.54 | 1:02.48 | 3:05.44 | ||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 30.99 | 1:06.15 | 4:11.59 | ||||||
2 | Ksk 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:15.83 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 29.85 | 1:01.39 | 1:01.39 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 30.35 | 1:02.77 | 2:04.16 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 31.02 | 1:04.77 | 3:08.93 | ||||||
Josefine Boisen | 1996 | 31.92 | 1:06.90 | 4:15.83 | ||||||
3 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 4:17.51 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 31.34 | 1:06.22 | 1:06.22 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 30.20 | 1:04.22 | 2:10.44 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 29.80 | 1:03.35 | 3:13.79 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 29.97 | 1:03.72 | 4:17.51 | ||||||
4 | Agf Damer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:23.31 | ||||||
Julie Jepsen | 1994 | 31.68 | 1:05.77 | 1:05.77 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 31.56 | 1:06.21 | 2:11.98 | ||||||
Solvej Mathissen | 1994 | 30.79 | 1:05.29 | 3:17.27 | ||||||
Line Aamann | 1993 | 30.72 | 1:06.04 | 4:23.31 | ||||||
5 | Dragør Lady Dragons 1 | 0 | Dragør Svømmeklub | 4:31.81 | ||||||
Ida Louise Steffensen | 1995 | 33.24 | 1:07.73 | 1:07.73 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 31.57 | 1:06.00 | 2:13.73 | ||||||
Helene Hauschultz | 1993 | 32.90 | 1:10.09 | 3:23.82 | ||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 31.91 | 1:07.99 | 4:31.81 | ||||||
6 | Ksk 3 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:33.09 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 32.33 | 1:07.81 | 1:07.81 | ||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 31.52 | 1:07.40 | 2:15.21 | ||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 33.17 | 1:09.74 | 3:24.95 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 31.77 | 1:08.14 | 4:33.09 | ||||||
7 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 4:35.49 | ||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 33.34 | 1:11.52 | 1:11.52 | ||||||
Sofie Gøttler | 1995 | 33.55 | 1:09.62 | 2:21.14 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 33.24 | 1:08.74 | 3:29.88 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 32.32 | 1:05.61 | 4:35.49 | ||||||
8 | Agf Damer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:36.53 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 33.13 | 1:08.64 | 1:08.64 | ||||||
Sara Mogensen | 1995 | 32.52 | 1:09.02 | 2:17.66 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 32.94 | 1:10.70 | 3:28.36 | ||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 31.65 | 1:08.17 | 4:36.53 | ||||||
9 | Rønne Damer | 0 | Rønne Svømme Klub | 4:37.57 | ||||||
Maria Myhre Jespersen | 1995 | 32.96 | 1:09.13 | 1:09.13 | ||||||
Christina G. Sørensen | 1991 | 34.32 | 1:11.08 | 2:20.21 | ||||||
Sophie Lund Schrøder | 1994 | 34.88 | 1:11.91 | 3:32.12 | ||||||
Ditte Johansen | 1994 | 31.15 | 1:05.45 | 4:37.57 | ||||||
10 | Næstved Piger | 1993 | Næstved IF | 4:40.25 | ||||||
Amanda Katrine Pedersen | 1995 | 32.02 | 1:06.51 | 1:06.51 | ||||||
Sara Jensen | 1996 | 33.36 | 1:11.59 | 2:18.10 | ||||||
Julie Brøggler | 1993 | 34.42 | 1:12.42 | 3:30.52 | ||||||
Louise Houmann Larsen | 1995 | 32.95 | 1:09.73 | 4:40.25 | ||||||
11 | Agf Damer 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:42.15 | ||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 32.78 | 1:08.95 | 1:08.95 | ||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 31.64 | 1:07.61 | 2:16.56 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 34.53 | 1:12.72 | 3:29.28 | ||||||
Ulrika Toft | 1995 | 34.42 | 1:12.87 | 4:42.15 | ||||||
12 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:44.67 | ||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 34.34 | 1:13.73 | 1:13.73 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 32.28 | 1:07.75 | 2:21.48 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 32.97 | 1:11.09 | 3:32.57 | ||||||
Laura Funch | 1995 | 34.33 | 1:12.10 | 4:44.67 | ||||||
13 | Silkeborg Damer 3 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 4:57.57 | ||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 34.30 | 1:13.07 | 1:13.07 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 33.49 | 1:11.07 | 2:24.14 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 35.60 | 1:16.03 | 3:40.17 | ||||||
Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 35.98 | 1:17.40 | 4:57.57 | ||||||
14 | Agf Damer 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:01.69 | ||||||
Cornelia Buus | 1994 | 36.76 | 1:17.59 | 1:17.59 | ||||||
Sandra Bram Madsen | 1995 | 35.81 | 1:14.98 | 2:32.57 | ||||||
Maria Pedersen | 1995 | 35.39 | 1:14.55 | 3:47.12 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 33.53 | 1:14.57 | 5:01.69 | ||||||
15 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:03.73 | ||||||
Camilla Madsen | 1997 | 35.20 | 1:14.59 | 1:14.59 | ||||||
Maja Hammer | 1995 | 36.82 | 1:16.14 | 2:30.73 | ||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 35.54 | 1:14.43 | 3:45.16 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 36.95 | 1:18.57 | 5:03.73 | ||||||
16 | Dragør Lady Dragons 2 | 0 | Dragør Svømmeklub | 5:05.72 | ||||||
Helene Dahl | 1996 | 32.40 | 1:08.96 | 1:08.96 | ||||||
Eva Kjaergaard | 1996 | 37.45 | 1:18.31 | 2:27.27 | ||||||
Christine M. Dahl | 1998 | 35.87 | 1:17.72 | 3:44.99 | ||||||
Emilie Strøm | 1998 | 37.03 | 1:20.73 | 5:05.72 | ||||||
17 | Opnør Super Girlz | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 5:09.98 | ||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 34.49 | 1:14.26 | 1:14.26 | ||||||
Cecilie Hagensen | 1998 | 40.79 | 1:29.65 | 2:43.91 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 32.87 | 1:11.02 | 3:54.93 | ||||||
Julie Green | 1994 | 36.42 | 1:15.05 | 5:09.98 | ||||||
18 | Agf Damer 5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:12.75 | ||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 35.54 | 1:14.09 | 1:14.09 | ||||||
Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 36.97 | 1:17.76 | 2:31.85 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 40.10 | 1:28.53 | 4:00.38 | ||||||
Maria Pedersen | 1995 | 33.29 | 1:12.37 | 5:12.75 | ||||||
19 | Silkeborg Damer 5 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 5:18.05 | ||||||
Camilla Mikkelsen | 1998 | 35.78 | 1:15.65 | 1:15.65 | ||||||
Emilie Aagaard | 1997 | 37.44 | 1:20.52 | 2:36.17 | ||||||
Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 37.93 | 1:20.65 | 3:56.82 | ||||||
Anne K. Larsen | 1997 | 37.21 | 1:21.23 | 5:18.05 | ||||||
20 | Hsc Damer 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:20.25 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 36.59 | 1:19.88 | 1:19.88 | ||||||
Amalie Lorenzen | 1994 | 34.67 | 1:13.67 | 2:33.55 | ||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 38.72 | 1:24.28 | 3:57.83 | ||||||
Gry Nikolejsen | 1998 | 38.32 | 1:22.42 | 5:20.25 | ||||||
21 | Ksk 4 | 0 | Køge Svømmeklub | 5:24.17 | ||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 38.38 | 1:23.15 | 1:23.15 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 38.94 | 1:22.59 | 2:45.74 | ||||||
Astrid Delrin | 1999 | 36.60 | 1:16.96 | 4:02.70 | ||||||
Asta Kielgast | 1999 | 38.97 | 1:21.47 | 5:24.17 | ||||||
22 | Mk31 Piger 1 | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 5:38.96 | ||||||
Deidre Ø. Hansen | 1999 | 37.29 | 1:18.21 | 1:18.21 | ||||||
Clara Petersen | 1996 | 39.55 | 1:24.70 | 2:42.91 | ||||||
Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 38.40 | 1:25.65 | 4:08.56 | ||||||
Sarah Brylov | 1997 | 43.24 | 1:30.40 | 5:38.96 | ||||||
23 | Silkeborg Damer 4 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 5:41.33 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 38.94 | 1:24.50 | 1:24.50 | ||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 36.37 | 1:17.37 | 2:41.87 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 43.49 | 1:33.32 | 4:15.19 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 38.96 | 1:26.14 | 5:41.33 | ||||||
24 | Ksk 5 | 0 | Køge Svømmeklub | 5:54.21 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 40.55 | 1:30.50 | 1:30.50 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 37.68 | 1:24.02 | 2:54.52 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 42.12 | 1:29.31 | 4:23.83 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 40.81 | 1:30.38 | 5:54.21 | ||||||
25 | Mk31 Piger 2 | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 6:04.64 | ||||||
Regitze Andersen | 1996 | 40.05 | 1:25.21 | 1:25.21 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 43.17 | 1:34.31 | 2:59.52 | ||||||
Karen Mørch | 1998 | 43.37 | 1:37.66 | 4:37.18 | ||||||
Josefine Pedersen | 1999 | 41.08 | 1:27.46 | 6:04.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:15 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 21 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
0 år og ældre: Kvik 3:43.31 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Agf Herrer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:47.18 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 26.90 | 54.73 | 54.73 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 26.39 | 55.14 | 1:49.87 | ||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 28.26 | 58.87 | 2:48.74 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 27.46 | 58.44 | 3:47.18 | ||||||
2 | Ksk 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 3:48.79 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 26.80 | 55.88 | 55.88 | ||||||
Frederik Christensen | 1992 | 27.14 | 57.20 | 1:53.08 | ||||||
Christian Warm | 1992 | 27.32 | 59.07 | 2:52.15 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 26.48 | 56.64 | 3:48.79 | ||||||
3 | Agf Herrer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:05.66 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 29.75 | 1:02.03 | 1:02.03 | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 29.75 | 1:03.13 | 2:05.16 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 28.60 | 1:01.62 | 3:06.78 | ||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 27.52 | 58.88 | 4:05.66 | ||||||
4 | Ksk 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:06.24 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 29.12 | 1:01.66 | 1:01.66 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 28.03 | 59.96 | 2:01.62 | ||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 29.27 | 1:01.86 | 3:03.48 | ||||||
Magnus Christensen | 1995 | 29.54 | 1:02.76 | 4:06.24 | ||||||
5 | Næstved Boys | 1991 | Næstved IF | 4:10.35 | ||||||
Oliver Vang | 1994 | 28.45 | 1:00.79 | 1:00.79 | ||||||
Christian Andersen | 1993 | 30.02 | 1:03.74 | 2:04.53 | ||||||
Sebastian Vang | 1991 | 28.90 | 1:00.84 | 3:05.37 | ||||||
Theis Ballegaard | 1993 | 30.39 | 1:04.98 | 4:10.35 | ||||||
6 | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:11.23 | ||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 29.79 | 1:04.60 | 1:04.60 | ||||||
Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 31.81 | 1:06.65 | 2:11.25 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 29.08 | 1:00.23 | 3:11.48 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 29.01 | 59.75 | 4:11.23 | ||||||
7 | Grindsted Drenge 1 | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 4:19.19 | ||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 29.42 | 1:01.60 | 1:01.60 | ||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 29.69 | 1:03.72 | 2:05.32 | ||||||
Teddi Rasmussen | 1996 | 30.38 | 1:05.37 | 3:10.69 | ||||||
Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 32.71 | 1:08.50 | 4:19.19 | ||||||
8 | Pink Lightnings | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 4:20.89 | ||||||
Daniel Ydegaard | 1996 | 29.70 | 1:02.72 | 1:02.72 | ||||||
Asger Richard Hansen | 1996 | 29.39 | 1:03.62 | 2:06.34 | ||||||
Mathias Green | 1992 | 30.30 | 1:04.03 | 3:10.37 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 32.98 | 1:10.52 | 4:20.89 | ||||||
9 | Agf Herrer 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:23.56 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 31.05 | 1:04.66 | 1:04.66 | ||||||
Kristian Broløs | 1995 | 31.37 | 1:06.43 | 2:11.09 | ||||||
Sebastian Friis | 1995 | 30.58 | 1:06.07 | 3:17.16 | ||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 31.30 | 1:06.40 | 4:23.56 | ||||||
10 | Ksk 3 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:28.77 | ||||||
Anders Paaske | 1995 | 29.73 | 1:03.27 | 1:03.27 | ||||||
Anders Madsen | 1995 | 30.74 | 1:03.83 | 2:07.10 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 31.61 | 1:06.75 | 3:13.85 | ||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 35.35 | 1:14.92 | 4:28.77 | ||||||
11 | Silkeborg Herrer 3 | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 4:30.14 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 32.48 | 1:10.36 | 1:10.36 | ||||||
Mathias Beck | 1996 | 30.51 | 1:03.90 | 2:14.26 | ||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 31.99 | 1:09.10 | 3:23.36 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 29.77 | 1:06.78 | 4:30.14 | ||||||
12 | Agf Herrer 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:33.73 | ||||||
David Tørring | 1995 | 31.62 | 1:05.38 | 1:05.38 | ||||||
Jesper Jensen | 1996 | 31.85 | 1:06.34 | 2:11.72 | ||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | 33.16 | 1:11.64 | 3:23.36 | ||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 32.87 | 1:10.37 | 4:33.73 | ||||||
13 | Grindsted Drenge 2 | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 4:58.76 | ||||||
Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 32.93 | 1:13.86 | 1:13.86 | ||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 34.33 | 1:15.21 | 2:29.07 | ||||||
Jonas Junge | 1998 | 34.80 | 1:16.79 | 3:45.86 | ||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 34.33 | 1:12.90 | 4:58.76 | ||||||
14 | Opnørs Gufdrenge | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 5:08.13 | ||||||
Nikolai Schack Husted | 1994 | 38.80 | 1:24.18 | 1:24.18 | ||||||
Jesper Jcobsen | 1984 | 35.29 | 1:16.74 | 2:40.92 | ||||||
Mikkel Pedersen | 1996 | 35.12 | 1:16.70 | 3:57.62 | ||||||
Jesper L. Christiansen | 1995 | 32.55 | 1:10.51 | 5:08.13 | ||||||
15 | Dragør Dragons 1 | 0 | Dragør Svømmeklub | 5:15.24 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 35.78 | 1:16.16 | 1:16.16 | ||||||
Magnus Troest | 1997 | 37.32 | 1:16.97 | 2:33.13 | ||||||
Andreas Johansson | 1998 | 38.11 | 1:19.17 | 3:52.30 | ||||||
Thor Friis Skifte | 1997 | 38.19 | 1:22.94 | 5:15.24 | ||||||
16 | Silkeborg Herrer 4 | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 5:15.95 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 38.72 | 1:19.18 | 1:19.18 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 40.15 | 1:24.13 | 2:43.31 | ||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 34.79 | 1:14.04 | 3:57.35 | ||||||
Anders Laursen | 1998 | 38.43 | 1:18.60 | 5:15.95 | ||||||
17 | Agf Herrer 5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:23.41 | ||||||
Toke Cramer | 1998 | 41.60 | 1:32.03 | 1:32.03 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 37.76 | 1:22.57 | 2:54.60 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 35.92 | 1:17.83 | 4:12.43 | ||||||
Jonathan Bitch Holm | 1994 | 32.21 | 1:10.98 | 5:23.41 | ||||||
18 | Ksk 4 | 0 | Køge Svømmeklub | 5:32.59 | ||||||
Oliver Raahauge | 1998 | 40.65 | 1:25.97 | 1:25.97 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 38.02 | 1:21.33 | 2:47.30 | ||||||
Jacob Samuel | 1998 | 40.19 | 1:25.90 | 4:13.20 | ||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 37.63 | 1:19.39 | 5:32.59 | ||||||
19 | Dragør Dragons 2 | 0 | Dragør Svømmeklub | 5:43.00 | ||||||
Rasmus Skalbo | 1998 | 41.82 | 1:31.04 | 1:31.04 | ||||||
Esben Norup | 1996 | 41.92 | 1:30.81 | 3:01.85 | ||||||
Erik Kjaergaard | 1999 | 41.22 | 1:26.08 | 4:27.93 | ||||||
Frederik Nerving | 1997 | 36.66 | 1:15.07 | 5:43.00 | ||||||
20 | Opnørs Vikinger | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 6:01.62 | ||||||
Tobias Jensen | 1997 | 40.25 | 1:27.34 | 1:27.34 | ||||||
Patrick Strandlyst | 1997 | 43.16 | 1:35.89 | 3:03.23 | ||||||
Anders Jepsen | 1998 | 40.40 | 1:29.95 | 4:33.18 | ||||||
Mathias Stadsholt | 1998 | 41.24 | 1:28.44 | 6:01.62 | ||||||
21 | Mk31 Drenge 1 | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 6:11.02 | ||||||
Victor Drevskich | 1996 | 32.64 | 1:10.38 | 1:10.38 | ||||||
Malthe Dam Junget | 1999 | 48.34 | 1:45.97 | 2:56.35 | ||||||
Daniel Brylov | 2000 | 46.42 | 1:41.31 | 4:37.66 | ||||||
André Sebastian Ghaziani | 1999 | 42.37 | 1:33.36 | 6:11.02 | ||||||
22 | Hsc Herre 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 6:12.33 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 43.28 | 1:35.01 | 1:35.01 | ||||||
Anders Tovborg Søgaard | 1999 | 44.18 | 1:43.75 | 3:18.76 | ||||||
Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 42.32 | 1:32.06 | 4:50.82 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 39.12 | 1:21.51 | 6:12.33 | ||||||
- | Ksk 5 | 0 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 2 skifte | |||||
Martin Teit Bruun Anderse | 1998 | 38.48 | 1:20.50 | 1:20.50 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 2:52.09 | ||||||||
- | Silkeborg Herrer 1 | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Silkeborg Herrer 2 | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 2 skifte | |||||
Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 29.27 | 1:01.65 | 1:01.65 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 2:02.76 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:33 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
12 år og yngre: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:32.36 2009-08-23 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:13.09 2009-08-23 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stephanie Sohnekind | 1998 | Ssg Braunschweig | 2:38.26 | ||||||
2 | Nele Tschachschal | 1999 | Ssg Braunschweig | 2:45.35 | ||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:47.77 | ||||||
4 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:48.69 | ||||||
5 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:49.95 | ||||||
6 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 2:50.63 | ||||||
7 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 2:52.12 | ||||||
8 | Astrid Delrin | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:54.05 | ||||||
9 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:54.67 | ||||||
10 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:55.97 | ||||||
11 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:56.54 | ||||||
12 | Emilie Strøm | 1998 | Dragør Svømmeklub | 2:58.17 | ||||||
13 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:00.08 | ||||||
14 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 3:00.52 | ||||||
15 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:01.08 | ||||||
16 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:03.46 | ||||||
17 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:06.12 | ||||||
18 | Simone Baür Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:07.71 | ||||||
19 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:08.03 | ||||||
20 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:09.78 | ||||||
21 | Laura Blendstrup Rasmusse | 1999 | Randers GF Neptun | 3:11.73 | ||||||
22 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:16.36 | ||||||
23 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:18.84 | ||||||
24 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 3:18.87 | ||||||
25 | Ida Marie Ø. Melsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:23.16 | ||||||
26 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:25.34 | ||||||
27 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 3:33.52 | ||||||
28 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:40.60 | ||||||
29 | Alberte Levin Pedersen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:51.11 | ||||||
- | Mille D. Rasmussen | 1999 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år og yngre: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:32.36 2009-08-23 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:13.09 2009-08-23 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 2:29.23 | ||||||
2 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:29.81 | ||||||
3 | Jessica Lillenthal | 1996 | Ssg Braunschweig | 2:30.58 | ||||||
4 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:33.40 | ||||||
5 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 2:34.41 | ||||||
6 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:37.67 | ||||||
7 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 2:38.75 | ||||||
8 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:42.72 | ||||||
9 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:42.73 | ||||||
10 | Elisa Nilsson | 1996 | Næstved IF | 2:43.07 | ||||||
11 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 2:47.56 | ||||||
12 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 2:48.20 | ||||||
13 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 2:49.14 | ||||||
14 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 2:49.39 | ||||||
15 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:49.77 | ||||||
16 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 3:00.46 | ||||||
17 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:03.46 | ||||||
18 | Anne K. Larsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:06.45 | ||||||
19 | Sofie Skibsted | 1997 | Randers GF Neptun | 3:09.08 | ||||||
20 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 3:14.09 | ||||||
21 | Caroline D. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:24.53 | ||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år og yngre: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:32.36 2009-08-23 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:13.09 2009-08-23 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:17.78 | ||||||
2 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 2:18.77 | ||||||
3 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 2:21.24 | ||||||
4 | Julie Jepsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 2:22.27 | ||||||
5 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 2:24.30 | ||||||
6 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:25.71 | ||||||
7 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 2:26.09 | ||||||
8 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 2:27.24 | ||||||
9 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | Næstved IF | 2:28.06 | ||||||
10 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:28.86 | ||||||
11 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:29.42 | ||||||
12 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 2:30.47 | ||||||
13 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 2:32.59 | ||||||
14 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 2:34.04 | ||||||
15 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 2:35.36 | ||||||
16 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:35.66 | ||||||
17 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 2:37.86 | ||||||
17 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 2:37.86 | ||||||
19 | Zoe Steffens | 1994 | Ssg Braunschweig | 2:38.21 | ||||||
20 | Amalie Lorenzen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 2:50.24 | ||||||
- | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
- | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
12 år og yngre: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:32.36 2009-08-23 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:13.09 2009-08-23 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 2:22.96 | ||||||
2 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:25.54 | ||||||
3 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:27.50 | ||||||
4 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 2:38.30 | ||||||
5 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 2:42.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
14 år og yngre: Martin Terp Olesen (1994) 2:11.71 2008-08-30 |
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 |
17 - 18 år: Frans Johannessen (1992) 1:59.34 2009-08-22 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 2:18.10 | ||||||
1 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:18.10 | ||||||
3 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 2:18.63 | ||||||
4 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 2:19.99 | ||||||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:21.03 | ||||||
6 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:21.83 | ||||||
7 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 2:22.20 | ||||||
8 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:22.24 | ||||||
9 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:22.58 | ||||||
10 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:24.91 | ||||||
11 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 2:25.35 | ||||||
12 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:30.38 | ||||||
13 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 2:34.89 | ||||||
14 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 2:35.19 | ||||||
15 | Cedric Rzesacz | 1998 | Ssg Braunschweig | 2:36.38 | ||||||
16 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 2:37.24 | ||||||
17 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 2:41.90 | ||||||
18 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 2:42.22 | ||||||
19 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 2:45.52 | ||||||
20 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:47.51 | ||||||
21 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:47.76 | ||||||
22 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:47.97 | ||||||
23 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 2:50.15 | ||||||
24 | Jonas Junge | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 2:50.28 | ||||||
25 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 2:50.65 | ||||||
26 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 2:51.64 | ||||||
27 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:52.14 | ||||||
28 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:53.91 | ||||||
29 | Andreas Johansson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 2:54.12 | ||||||
30 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:54.14 | ||||||
31 | Martin Teit Bruun Anderse | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:54.48 | ||||||
32 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:55.40 | ||||||
33 | Stefan Abildtrup | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 2:55.92 | ||||||
34 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 2:56.17 | ||||||
35 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:56.39 | ||||||
36 | Tobias Jensen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 2:56.62 | ||||||
37 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:57.76 | ||||||
38 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:01.11 | ||||||
39 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 3:02.16 | ||||||
40 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:02.84 | ||||||
41 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:03.08 | ||||||
42 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:03.24 | ||||||
43 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 3:07.29 | ||||||
44 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:08.13 | ||||||
45 | Morgan Lauritsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 3:09.10 | ||||||
46 | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | 3:12.05 | ||||||
47 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:12.82 | ||||||
48 | Simon Nørgård | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 3:13.68 | ||||||
49 | Lau Osric | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:14.23 | ||||||
50 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:16.05 | ||||||
51 | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | 3:18.75 | ||||||
52 | Christian Møller | 1997 | Dragør Svømmeklub | 3:20.98 | ||||||
53 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:23.33 | ||||||
54 | Esben Norup | 1996 | Dragør Svømmeklub | 3:24.97 | ||||||
55 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 3:26.75 | ||||||
56 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:35.95 | ||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Marc Salomonsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
14 år og yngre: Martin Terp Olesen (1994) 2:11.71 2008-08-30 |
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 |
17 - 18 år: Frans Johannessen (1992) 1:59.34 2009-08-22 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 2:12.23 | ||||||
2 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 2:16.11 | ||||||
3 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:18.46 | ||||||
4 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 2:20.41 | ||||||
5 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 2:20.78 | ||||||
6 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 2:21.47 | ||||||
7 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 2:32.94 | ||||||
8 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:38.62 | ||||||
9 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 2:50.34 | ||||||
10 | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | 2:53.60 | ||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
14 år og yngre: Martin Terp Olesen (1994) 2:11.71 2008-08-30 |
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 |
17 - 18 år: Frans Johannessen (1992) 1:59.34 2009-08-22 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:58.74 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:02.71 | ||||||
3 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:10.58 | ||||||
4 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:16.96 | ||||||
5 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:18.12 | ||||||
6 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 2:21.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 1:08.15 2009-08-23 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:19.68 | ||||||
2 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:22.03 | ||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:25.95 | ||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.16 | ||||||
5 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.38 | ||||||
6 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:34.35 | ||||||
7 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:39.14 | ||||||
8 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:48.97 | ||||||
9 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:07.52 | ||||||
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 1:08.15 2009-08-23 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:08.95 | ||||||
2 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:16.25 | ||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.67 | ||||||
4 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.13 | ||||||
5 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.41 | ||||||
6 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:19.84 | ||||||
7 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:19.91 | ||||||
8 | Eva Vernaleken | 1996 | Ssg Braunschweig | 1:20.05 | ||||||
9 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:24.39 | ||||||
10 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:24.41 | ||||||
11 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:24.62 | ||||||
12 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:25.92 | ||||||
13 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:26.16 | ||||||
14 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 1:28.48 | ||||||
15 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 1:30.57 | ||||||
16 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.53 | ||||||
17 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:33.59 | ||||||
18 | Caroline D. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.68 | ||||||
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 1:08.15 2009-08-23 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:08.95 | ||||||
2 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:10.14 | ||||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.75 | ||||||
4 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:13.43 | ||||||
5 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.93 | ||||||
6 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:16.93 | ||||||
7 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.48 | ||||||
8 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:17.51 | ||||||
9 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.88 | ||||||
10 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 1:35.73 | ||||||
11 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.85 | ||||||
- | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 1:08.15 2009-08-23 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:09.92 | ||||||
2 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 1:11.38 | ||||||
3 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.03 | ||||||
4 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 1:18.44 | ||||||
5 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 1:28.69 | ||||||
6 | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | 1:30.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 1:08.15 2009-08-23 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.71 | 1:04.78 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.68 | 1:05.38 | |||||
3 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.75 | 1:07.90 | |||||
4 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.46 | 1:08.08 | |||||
5 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.29 | 1:13.81 | |||||
6 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.83 | 1:15.01 | |||||
7 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 35.08 | 1:15.83 | |||||
8 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 37.24 | 1:20.47 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 1:04.35 2009-08-22 |
15 - 16 år: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
17 - 18 år: Jesper Andersen (1989) 59.35 2007-08-25 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 55.63 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 28.95 | 1:02.33 | |||||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.63 | 1:02.44 | |||||
3 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.24 | 1:05.20 | |||||
4 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.02 | 1:05.44 | |||||
5 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.77 | 1:05.75 | |||||
6 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.17 | 1:06.46 | |||||
7 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.91 | 1:07.33 | |||||
8 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.49 | 1:08.61 | |||||
9 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.02 | 1:08.73 | |||||
10 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.33 | 1:08.77 | |||||
11 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.20 | 1:08.86 | |||||
12 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.56 | 1:09.36 | |||||
13 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 31.90 | 1:09.68 | |||||
14 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.66 | 1:10.58 | |||||
15 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.67 | 1:11.34 | |||||
16 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 33.09 | 1:12.00 | |||||
17 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.49 | 1:12.86 | |||||
18 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 32.74 | 1:13.01 | |||||
19 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.22 | 1:13.98 | |||||
20 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.10 | 1:14.39 | |||||
21 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.91 | 1:15.20 | |||||
22 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.30 | 1:15.47 | |||||
23 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 34.59 | 1:16.00 | |||||
24 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 34.75 | 1:16.33 | |||||
25 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 34.74 | 1:16.96 | |||||
26 | Kristian Broløs | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.16 | 1:17.45 | |||||
27 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.36 | 1:18.63 | |||||
28 | Christian Andersen | 1993 | Næstved IF | 36.18 | 1:19.04 | |||||
28 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 33.20 | 1:19.04 | |||||
30 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 35.30 | 1:19.69 | |||||
31 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 36.42 | 1:21.74 | |||||
32 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 36.99 | 1:22.07 | |||||
33 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.94 | 1:23.87 | |||||
34 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 38.88 | 1:24.63 | |||||
35 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.16 | 1:25.51 | |||||
36 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.43 | 1:25.61 | |||||
37 | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 40.42 | 1:26.42 | |||||
38 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 37.83 | 1:26.87 | |||||
39 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 39.36 | 1:27.92 | |||||
40 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 40.65 | 1:28.50 | |||||
41 | Lasse Foss Sylon | 1997 | Køge Svømmeklub | 40.31 | 1:29.11 | |||||
42 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 40.18 | 1:32.35 | |||||
43 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 41.20 | 1:33.24 | |||||
44 | Andreas Johansson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 44.71 | 1:38.44 | |||||
45 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 44.48 | 1:38.93 | |||||
46 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 43.95 | 1:40.64 | |||||
47 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 49.50 | 1:47.84 | |||||
48 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 49.43 | 1:52.84 | |||||
49 | Morgan Lauritsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 52.38 | 1:55.29 | |||||
- | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Marc Salomonsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 1:04.35 2009-08-22 |
15 - 16 år: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
17 - 18 år: Jesper Andersen (1989) 59.35 2007-08-25 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 55.63 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.01 | 58.66 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 28.58 | 1:00.54 | |||||
3 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 29.45 | 1:02.31 | |||||
4 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.50 | 1:02.51 | |||||
5 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 29.94 | 1:03.91 | |||||
6 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.71 | 1:06.21 | |||||
7 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.64 | 1:06.96 | |||||
8 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.12 | 1:07.04 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
14 år og yngre: |
15 - 16 år: |
17 - 18 år: |
19 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.06 | ||||||
2 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.87 | ||||||
3 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.01 | ||||||
4 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 33.30 | ||||||
5 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.55 | ||||||
6 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.66 | ||||||
7 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 34.57 | ||||||
8 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 34.94 | ||||||
9 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 35.24 | ||||||
10 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 35.60 | ||||||
11 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.69 | ||||||
12 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.92 | ||||||
13 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.93 | ||||||
14 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.00 | ||||||
15 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 36.97 | ||||||
16 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.27 | ||||||
17 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 37.63 | ||||||
18 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 38.29 | ||||||
19 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.33 | ||||||
20 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 38.92 | ||||||
21 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 39.24 | ||||||
21 | Julie Jepsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 39.24 | ||||||
23 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 39.65 | ||||||
24 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 40.38 | ||||||
25 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.54 | ||||||
26 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 40.61 | ||||||
27 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 40.80 | ||||||
28 | Elisa Nilsson | 1996 | Næstved IF | 41.03 | ||||||
28 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 41.03 | ||||||
30 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 41.23 | ||||||
31 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 41.36 | ||||||
32 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 41.75 | ||||||
33 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 42.19 | ||||||
34 | Astrid Delrin | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.94 | ||||||
35 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 43.05 | ||||||
35 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 43.05 | ||||||
37 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 43.07 | ||||||
38 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 43.18 | ||||||
39 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 43.38 | ||||||
40 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 43.52 | ||||||
41 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 43.58 | ||||||
42 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 43.97 | ||||||
43 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 44.01 | ||||||
44 | Laura Blendstrup Rasmusse | 1999 | Randers GF Neptun | 44.06 | ||||||
45 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 44.26 | ||||||
46 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 44.51 | ||||||
47 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 44.70 | ||||||
48 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.75 | ||||||
49 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 44.99 | ||||||
50 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 45.17 | ||||||
51 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 45.38 | ||||||
52 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 45.99 | ||||||
53 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 46.18 | ||||||
54 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 46.24 | ||||||
55 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 46.36 | ||||||
56 | Emilie Strøm | 1998 | Dragør Svømmeklub | 46.49 | ||||||
57 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 46.88 | ||||||
58 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 47.06 | ||||||
59 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 47.30 | ||||||
60 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 47.50 | ||||||
61 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 48.44 | ||||||
62 | Alberte Levin Pedersen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 48.63 | ||||||
63 | Mille D. Rasmussen | 1999 | Køge Svømmeklub | 48.82 | ||||||
64 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 49.13 | ||||||
65 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 49.97 | ||||||
66 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 50.72 | ||||||
67 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 50.78 | ||||||
68 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 51.94 | ||||||
69 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 52.15 | ||||||
70 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 52.45 | ||||||
71 | Simone Baür Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 55.01 | ||||||
72 | Nicoline Monse | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 55.22 | ||||||
73 | Marie Froberg | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 57.81 | ||||||
74 | Jovanna Matic | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 57.95 | ||||||
75 | Kristine Erikstad | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.21 | ||||||
- | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
14 år og yngre: |
15 - 16 år: |
17 - 18 år: |
19 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.17 | ||||||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.62 | ||||||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.71 | ||||||
4 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.86 | ||||||
5 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.89 | ||||||
6 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.95 | ||||||
7 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.96 | ||||||
8 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 33.00 | ||||||
9 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 33.14 | ||||||
10 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.21 | ||||||
11 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.23 | ||||||
12 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.27 | ||||||
13 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.45 | ||||||
14 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.67 | ||||||
15 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.86 | ||||||
16 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.32 | ||||||
17 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.33 | ||||||
18 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.60 | ||||||
19 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.73 | ||||||
20 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 35.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
12 år og yngre: |
13 - 14 år: |
15 - 16 år: |
17 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.35 | ||||||
2 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 34.87 | ||||||
3 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.51 | ||||||
4 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 36.54 | ||||||
5 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 36.65 | ||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 36.76 | ||||||
7 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 37.03 | ||||||
8 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.11 | ||||||
9 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 37.13 | ||||||
10 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 37.98 | ||||||
11 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 39.00 | ||||||
12 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 39.39 | ||||||
13 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 39.67 | ||||||
14 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 40.97 | ||||||
15 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 41.03 | ||||||
16 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 41.17 | ||||||
17 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 42.82 | ||||||
18 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 43.59 | ||||||
19 | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | 44.27 | ||||||
20 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 44.48 | ||||||
21 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 44.89 | ||||||
22 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 45.85 | ||||||
23 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 46.44 | ||||||
24 | Martin Teit Bruun Anderse | 1998 | Køge Svømmeklub | 46.47 | ||||||
25 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 46.64 | ||||||
26 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 47.75 | ||||||
27 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 47.87 | ||||||
28 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 48.72 | ||||||
29 | Christian Møller | 1997 | Dragør Svømmeklub | 48.87 | ||||||
30 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 48.90 | ||||||
31 | Jonas Junge | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 48.94 | ||||||
32 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 49.03 | ||||||
33 | Stefan Abildtrup | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 49.07 | ||||||
34 | Esben Norup | 1996 | Dragør Svømmeklub | 49.22 | ||||||
35 | Tobias Jensen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 49.29 | ||||||
36 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 49.53 | ||||||
37 | Lau Osric | 1999 | Køge Svømmeklub | 49.71 | ||||||
38 | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | 50.62 | ||||||
39 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 51.75 | ||||||
40 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 52.58 | ||||||
41 | Anders Tovborg Søgaard | 1999 | Holstebro Svømme Club | 53.02 | ||||||
42 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 55.25 | ||||||
43 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.24 | ||||||
44 | Martin Holmershøj | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.21 | ||||||
- | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: |
13 - 14 år: |
15 - 16 år: |
17 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.31 | ||||||
2 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 31.36 | ||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.45 | ||||||
4 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 31.59 | ||||||
5 | Robin Thöne | 1995 | Ssg Braunschweig | 32.18 | ||||||
6 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 34.35 | ||||||
7 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.68 | ||||||
8 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.68 | ||||||
9 | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | 37.31 | ||||||
10 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 38.12 | ||||||
11 | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 38.27 | ||||||
12 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 40.15 | ||||||
13 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 43.66 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
12 år og yngre: |
13 - 14 år: |
15 - 16 år: |
17 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 29.63 | ||||||
2 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 33.36 | ||||||
3 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 34.36 | ||||||
4 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.22 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
12 år og yngre: |
13 - 14 år: |
15 - 16 år: |
17 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 30.80 | ||||||
2 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 33.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
12 år og yngre: |
13 - 14 år: |
15 - 16 år: |
17 år og ældre: |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 29.42 | ||||||
2 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.65 | ||||||
3 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.81 | ||||||
4 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.02 | ||||||
5 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.03 | ||||||
6 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 31.04 | ||||||
7 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 31.07 | ||||||
8 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.40 | ||||||
9 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 31.42 | ||||||
10 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 31.59 | ||||||
11 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.62 | ||||||
12 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 31.63 | ||||||
13 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 31.72 | ||||||
14 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 31.94 | ||||||
15 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 32.04 | ||||||
16 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 32.08 | ||||||
17 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.10 | ||||||
18 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.13 | ||||||
19 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 32.19 | ||||||
20 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
13 - 14 år: Frederikke Hedegaard (1993) 1:17.32 2007-08-25 |
15 - 16 år: Viktor B. Bromer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
12 år og yngre: Malene Eriksen (1994) 1:24.76 2006-08-26 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.21 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:30.01 | ||||||
2 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:35.47 | ||||||
3 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.98 | ||||||
4 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:38.55 | ||||||
5 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:39.39 | ||||||
6 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.76 | ||||||
7 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:41.83 | ||||||
8 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:43.09 | ||||||
9 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:43.14 | ||||||
10 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:44.73 | ||||||
11 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:45.32 | ||||||
12 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 1:45.34 | ||||||
13 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:45.89 | ||||||
14 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:46.53 | ||||||
15 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:46.66 | ||||||
16 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:49.50 | ||||||
17 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:51.23 | ||||||
18 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:54.38 | ||||||
19 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 1:54.46 | ||||||
20 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:56.73 | ||||||
21 | Ida Marie Ø. Melsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:01.57 | ||||||
22 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 2:05.84 | ||||||
23 | Alberte Levin Pedersen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:19.40 | ||||||
- | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
13 - 14 år: Frederikke Hedegaard (1993) 1:17.32 2007-08-25 |
15 - 16 år: Viktor B. Bromer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
12 år og yngre: Malene Eriksen (1994) 1:24.76 2006-08-26 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.21 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.36 | ||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:22.58 | ||||||
3 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:23.93 | ||||||
4 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:27.28 | ||||||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:27.99 | ||||||
6 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 1:28.42 | ||||||
7 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:28.66 | ||||||
8 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:29.25 | ||||||
9 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.28 | ||||||
10 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:29.68 | ||||||
11 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 1:30.03 | ||||||
12 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:30.15 | ||||||
13 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:30.61 | ||||||
14 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:32.07 | ||||||
15 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:36.40 | ||||||
16 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 1:36.74 | ||||||
17 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:37.22 | ||||||
18 | Marie Kjeldgaard | 1996 | Randers GF Neptun | 1:38.98 | ||||||
19 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:40.23 | ||||||
20 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:43.50 | ||||||
21 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:44.00 | ||||||
22 | Sofie Skibsted | 1997 | Randers GF Neptun | 1:49.01 | ||||||
- | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | DSQ | 2 flyb. inden pullou | |||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Cravlben v. start | |||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
13 - 14 år: Frederikke Hedegaard (1993) 1:17.32 2007-08-25 |
15 - 16 år: Viktor B. Bromer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
12 år og yngre: Malene Eriksen (1994) 1:24.76 2006-08-26 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.21 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.38 | ||||||
2 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 1:25.48 | ||||||
3 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.33 | ||||||
4 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:27.26 | ||||||
5 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:28.40 | ||||||
6 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:30.77 | ||||||
7 | Amalie Lorenzen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 1:30.95 | ||||||
8 | Zoe Steffens | 1994 | Ssg Braunschweig | 1:37.09 | ||||||
9 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.04 | ||||||
10 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 1:50.31 | ||||||
- | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | DNS | ||||||
- | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
13 - 14 år: Frederikke Hedegaard (1993) 1:17.32 2007-08-25 |
15 - 16 år: Viktor B. Bromer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
12 år og yngre: Malene Eriksen (1994) 1:24.76 2006-08-26 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.21 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 1:28.22 | ||||||
2 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:28.72 | ||||||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 1:30.95 | ||||||
4 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 1:31.83 | ||||||
5 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 1:33.24 | ||||||
6 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 1:33.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
12 år og yngre: Malene Eriksen (1994) 1:24.76 2006-08-26 |
13 - 14 år: Frederikke Hedegaard (1993) 1:17.32 2007-08-25 |
15 - 16 år: Frederikke Hedegaard (1993) 1:19.12 2008-08-30 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.21 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.10 | 1:20.36 | |||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 38.74 | 1:20.41 | |||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 39.14 | 1:20.96 | |||||
4 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 39.00 | 1:21.14 | |||||
5 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 40.81 | 1:24.45 | |||||
6 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.44 | 1:24.90 | |||||
7 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 39.10 | 1:25.02 | |||||
8 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 39.49 | 1:25.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.89 | 1:08.20 | |||||
2 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.57 | 1:10.53 | |||||
3 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 33.48 | 1:10.95 | |||||
4 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.08 | 1:11.30 | |||||
5 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.78 | 1:13.75 | |||||
6 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.84 | 1:14.02 | |||||
7 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 34.52 | 1:15.23 | |||||
8 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 34.61 | 1:17.27 | |||||
9 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 36.19 | 1:17.51 | |||||
10 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 37.76 | 1:19.86 | |||||
11 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.76 | 1:21.03 | |||||
12 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 38.59 | 1:21.12 | |||||
13 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 38.61 | 1:21.58 | |||||
14 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 39.13 | 1:22.05 | |||||
15 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 39.32 | 1:22.51 | |||||
16 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 38.51 | 1:23.04 | |||||
17 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 39.71 | 1:24.44 | |||||
18 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 39.24 | 1:25.01 | |||||
19 | Lasse Foss Sylon | 1997 | Køge Svømmeklub | 41.08 | 1:25.86 | |||||
20 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 40.71 | 1:26.05 | |||||
21 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 40.80 | 1:29.18 | |||||
22 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 43.68 | 1:29.63 | |||||
23 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 41.68 | 1:29.67 | |||||
24 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 42.84 | 1:29.96 | |||||
25 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 43.34 | 1:30.00 | |||||
26 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 42.48 | 1:30.23 | |||||
27 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 41.71 | 1:30.37 | |||||
28 | Cedric Rzesacz | 1998 | Ssg Braunschweig | 42.66 | 1:31.76 | |||||
29 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 43.40 | 1:31.94 | |||||
30 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 42.80 | 1:32.35 | |||||
31 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 44.07 | 1:35.18 | |||||
32 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 45.52 | 1:36.87 | |||||
33 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 46.33 | 1:37.31 | |||||
34 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 46.51 | 1:38.13 | |||||
35 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 46.35 | 1:38.33 | |||||
36 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 47.72 | 1:38.68 | |||||
37 | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | 46.32 | 1:39.39 | |||||
38 | Esben Norup | 1996 | Dragør Svømmeklub | 46.58 | 1:40.38 | |||||
39 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 47.86 | 1:40.55 | |||||
40 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 46.18 | 1:40.62 | |||||
41 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 48.53 | 1:41.37 | |||||
42 | Morgan Lauritsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 48.22 | 1:43.09 | |||||
43 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 49.04 | 1:43.60 | |||||
44 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 49.51 | 1:44.93 | |||||
45 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 50.15 | 1:46.17 | |||||
46 | Simon Nørgård | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 49.70 | 1:46.58 | |||||
47 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 51.88 | 1:47.19 | |||||
48 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 50.97 | 1:47.64 | |||||
49 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 50.60 | 1:49.12 | |||||
50 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 51.54 | 1:49.40 | |||||
51 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 51.67 | 1:51.21 | |||||
52 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 52.17 | 1:51.35 | |||||
53 | Tobias Jensen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 53.05 | 1:52.02 | |||||
54 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 52.18 | 1:53.43 | |||||
55 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 55.72 | 1:56.96 | |||||
56 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 56.89 | 2:00.75 | |||||
57 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 58.67 | 2:01.80 | |||||
58 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 58.13 | 2:04.34 | |||||
- | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | DSQ | Flyben eft. pullout | |||||
- | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | fler flyben v. start | |||||
- | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.69 | 1:08.26 | |||||
2 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.11 | 1:09.21 | |||||
3 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 33.52 | 1:10.42 | |||||
4 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.84 | 1:10.44 | |||||
5 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.89 | 1:13.15 | |||||
6 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.96 | 1:13.89 | |||||
7 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 34.92 | 1:15.24 | |||||
8 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 35.85 | 1:16.92 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:52 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 29.73 2007-08-25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15 - 16 år: Maja Kruse (1989) 27.38 2005-08-21 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stephanie Sohnekind | 1998 | Ssg Braunschweig | 32.70 | ||||||
2 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 33.31 | ||||||
3 | Nele Tschachschal | 1999 | Ssg Braunschweig | 33.63 | ||||||
4 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 33.98 | ||||||
5 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 34.32 | ||||||
6 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.66 | ||||||
7 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 35.15 | ||||||
8 | Astrid Delrin | 1999 | Køge Svømmeklub | 35.43 | ||||||
9 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 36.28 | ||||||
10 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.33 | ||||||
11 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.36 | ||||||
12 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 37.18 | ||||||
13 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 37.38 | ||||||
14 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.71 | ||||||
15 | Simone Baür Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 37.89 | ||||||
16 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 38.11 | ||||||
17 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 38.18 | ||||||
18 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 38.27 | ||||||
19 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.63 | ||||||
20 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 39.14 | ||||||
21 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 39.31 | ||||||
22 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.75 | ||||||
23 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 39.76 | ||||||
24 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 39.86 | ||||||
25 | Mille D. Rasmussen | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.21 | ||||||
26 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 43.96 | ||||||
27 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 45.09 | ||||||
28 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 45.22 | ||||||
29 | Nicoline Monse | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 45.30 | ||||||
30 | Katja V. Clausen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 45.33 | ||||||
31 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 45.73 | ||||||
32 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 46.27 | ||||||
33 | Marie Froberg | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 50.55 | ||||||
34 | Johanne Juul Petersen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 50.87 | ||||||
35 | Jovanna Matic | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 51.19 | ||||||
36 | Kristine Erikstad | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 58.20 | ||||||
- | Emilie Strøm | 1998 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | DNS | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 29.73 2007-08-25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15 - 16 år: Maja Kruse (1989) 27.38 2005-08-21 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.20 | ||||||
2 | Eva Vernaleken | 1996 | Ssg Braunschweig | 30.78 | ||||||
3 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 31.28 | ||||||
4 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.55 | ||||||
5 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.59 | ||||||
6 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.93 | ||||||
7 | Jessica Lillenthal | 1996 | Ssg Braunschweig | 32.45 | ||||||
8 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.72 | ||||||
9 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 32.80 | ||||||
10 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 33.26 | ||||||
11 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.29 | ||||||
12 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.35 | ||||||
13 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 33.47 | ||||||
14 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 33.53 | ||||||
15 | Elisa Nilsson | 1996 | Næstved IF | 33.60 | ||||||
16 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 33.93 | ||||||
17 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 33.97 | ||||||
18 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.00 | ||||||
19 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 34.42 | ||||||
20 | Charina Arent Sørensen | 1997 | Randers GF Neptun | 34.49 | ||||||
21 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 34.60 | ||||||
22 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 34.63 | ||||||
23 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 34.92 | ||||||
24 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.81 | ||||||
25 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 36.56 | ||||||
26 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 36.65 | ||||||
27 | Sigrid Mogensen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.82 | ||||||
28 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 37.66 | ||||||
29 | Caroline D. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 38.77 | ||||||
30 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 39.95 | ||||||
31 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 40.07 | ||||||
- | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 29.73 2007-08-25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15 - 16 år: Maja Kruse (1989) 27.38 2005-08-21 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.64 | ||||||
2 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.56 | ||||||
3 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 29.79 | ||||||
4 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.88 | ||||||
5 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 29.94 | ||||||
6 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.16 | ||||||
7 | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | 30.38 | ||||||
8 | Julie Jepsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.67 | ||||||
9 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | Næstved IF | 30.90 | ||||||
10 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 30.92 | ||||||
11 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.09 | ||||||
12 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.15 | ||||||
13 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 31.43 | ||||||
13 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 31.43 | ||||||
15 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 31.54 | ||||||
16 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.64 | ||||||
17 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 31.79 | ||||||
18 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 31.89 | ||||||
19 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.98 | ||||||
20 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.30 | ||||||
21 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 32.39 | ||||||
22 | Amalie Lorenzen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 32.57 | ||||||
23 | Maja Hammer | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.94 | ||||||
24 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 32.97 | ||||||
25 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 33.73 | ||||||
26 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.66 | ||||||
27 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 34.86 | ||||||
28 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 35.92 | ||||||
29 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 36.33 | ||||||
- | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 29.73 2007-08-25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15 - 16 år: Maja Kruse (1989) 27.38 2005-08-21 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 28.75 | ||||||
2 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.16 | ||||||
3 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.67 | ||||||
4 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.68 | ||||||
5 | Simone Friis | 1991 | IHF Svømning | 30.73 | ||||||
6 | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | 32.14 | ||||||
7 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 33.68 | ||||||
8 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 34.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 29.73 2007-08-25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15 - 16 år: Maja Kruse (1989) 27.38 2005-08-21 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 27.38 | ||||||
2 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.87 | ||||||
3 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 28.95 | ||||||
4 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.99 | ||||||
5 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.24 | ||||||
5 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.24 | ||||||
7 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 29.39 | ||||||
8 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.40 | ||||||
9 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.44 | ||||||
10 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.49 | ||||||
11 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.51 | ||||||
12 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 29.52 | ||||||
13 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 29.54 | ||||||
14 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.56 | ||||||
15 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.58 | ||||||
16 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 29.62 | ||||||
17 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.63 | ||||||
18 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.75 | ||||||
19 | Camilla Rasmussen | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 29.80 | ||||||
20 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 29.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1986) 26.52 2005-08-20 |
15 - 16 år: Danel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
17 - 18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 23.59 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 27.67 | ||||||
2 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 27.85 | ||||||
3 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 28.17 | ||||||
4 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.29 | ||||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 28.50 | ||||||
6 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 28.77 | ||||||
7 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 28.82 | ||||||
8 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 28.97 | ||||||
9 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 29.07 | ||||||
10 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 29.11 | ||||||
11 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.43 | ||||||
12 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.07 | ||||||
13 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 30.23 | ||||||
14 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 30.28 | ||||||
15 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 30.35 | ||||||
16 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 30.44 | ||||||
17 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.55 | ||||||
18 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.90 | ||||||
19 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 31.22 | ||||||
20 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 31.51 | ||||||
21 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.39 | ||||||
22 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 32.58 | ||||||
23 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 32.73 | ||||||
24 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.88 | ||||||
25 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 33.23 | ||||||
26 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.26 | ||||||
27 | Jonas Junge | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 33.40 | ||||||
28 | Philip Færch | 1996 | Randers GF Neptun | 33.44 | ||||||
29 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 33.55 | ||||||
30 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 33.66 | ||||||
31 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 33.94 | ||||||
32 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 34.65 | ||||||
33 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 35.04 | ||||||
34 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.13 | ||||||
35 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 35.22 | ||||||
36 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 35.60 | ||||||
37 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 35.80 | ||||||
38 | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | 35.92 | ||||||
39 | Stefan Abildtrup | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 36.23 | ||||||
40 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.26 | ||||||
41 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 36.27 | ||||||
42 | Andreas Johansson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 36.40 | ||||||
43 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 36.52 | ||||||
44 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.03 | ||||||
45 | Martin Teit Bruun Anderse | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.42 | ||||||
46 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 37.56 | ||||||
47 | Simon Nørgård | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 37.62 | ||||||
48 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.92 | ||||||
49 | Tobias Jensen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 38.53 | ||||||
50 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 38.78 | ||||||
51 | Esben Norup | 1996 | Dragør Svømmeklub | 39.15 | ||||||
52 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 39.34 | ||||||
53 | Christian Møller | 1997 | Dragør Svømmeklub | 39.44 | ||||||
54 | Lau Osric | 1999 | Køge Svømmeklub | 39.60 | ||||||
55 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.87 | ||||||
56 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 40.23 | ||||||
57 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.30 | ||||||
58 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 40.74 | ||||||
59 | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | 41.00 | ||||||
60 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 42.80 | ||||||
61 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 43.76 | ||||||
62 | Anders Tovborg Søgaard | 1999 | Holstebro Svømme Club | 43.92 | ||||||
63 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 45.24 | ||||||
64 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 45.83 | ||||||
65 | Hjalmar Kjærn | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 47.50 | ||||||
66 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 48.44 | ||||||
67 | Martin Holmershøj | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 51.65 | ||||||
- | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1986) 26.52 2005-08-20 |
15 - 16 år: Danel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
17 - 18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 23.59 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 26.37 | ||||||
2 | Robin Thöne | 1995 | Ssg Braunschweig | 26.66 | ||||||
3 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 27.07 | ||||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 27.58 | ||||||
5 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 27.97 | ||||||
6 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.13 | ||||||
7 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 28.59 | ||||||
8 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.05 | ||||||
9 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.69 | ||||||
10 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.73 | ||||||
11 | Kristian Broløs | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.75 | ||||||
12 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 30.71 | ||||||
13 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.75 | ||||||
14 | Jonas Sørensen | 1995 | Randers GF Neptun | 30.86 | ||||||
15 | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 31.33 | ||||||
16 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 33.68 | ||||||
17 | Christopher Jensen | 1995 | Næstved IF | 37.44 | ||||||
18 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 38.66 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1986) 26.52 2005-08-20 |
15 - 16 år: Danel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
17 - 18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 23.59 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.02 | ||||||
2 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.02 | ||||||
3 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 27.19 | ||||||
4 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 28.37 | ||||||
5 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.65 | ||||||
6 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 28.84 | ||||||
7 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 29.08 | ||||||
8 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 29.26 | ||||||
9 | Christian Andersen | 1993 | Næstved IF | 29.29 | ||||||
- | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1986) 26.52 2005-08-20 |
15 - 16 år: Danel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
17 - 18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 23.59 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 24.73 | ||||||
2 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 26.33 | ||||||
3 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 27.17 | ||||||
4 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 27.69 | ||||||
- | Michael Poulsen | 1981 | Silkeborg Svømmeklub | 25.47 | EXTRA | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1986) 26.52 2005-08-20 |
15 - 16 år: Danel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
17 - 18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 |
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 23.59 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 26.31 | ||||||
2 | Robin Thöne | 1995 | Ssg Braunschweig | 26.40 | ||||||
3 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 26.46 | ||||||
4 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 26.55 | ||||||
5 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 26.65 | ||||||
6 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 26.87 | ||||||
7 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.92 | ||||||
8 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 26.97 | ||||||
9 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 27.14 | ||||||
10 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.16 | ||||||
10 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.16 | ||||||
12 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.23 | ||||||
13 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 27.31 | ||||||
14 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 27.33 | ||||||
15 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 27.51 | ||||||
16 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 27.68 | ||||||
17 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 27.74 | ||||||
18 | Robin Thöne | 1995 | Ssg Braunschweig | 27.81 | ||||||
19 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.91 | ||||||
20 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 31.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
12 år og yngre: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:45.59 2008-08-30 |
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 3:06.51 | ||||||
2 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:10.63 | ||||||
3 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:20.98 | ||||||
4 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:21.21 | ||||||
5 | Ida Marie Ø. Melsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:26.49 | ||||||
6 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 3:33.51 | ||||||
7 | Laura Blendstrup Rasmusse | 1999 | Randers GF Neptun | 3:36.66 | ||||||
8 | Emilie Strøm | 1998 | Dragør Svømmeklub | 3:38.19 | ||||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 3:39.36 | ||||||
10 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 3:44.42 | ||||||
11 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:45.20 | ||||||
- | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Svøm. på mave. v. 50 | |||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år og yngre: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:45.59 2008-08-30 |
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:43.85 | ||||||
2 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:52.63 | ||||||
3 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:58.27 | ||||||
4 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 3:00.81 | ||||||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 3:04.29 | ||||||
6 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:14.00 | ||||||
7 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 3:17.32 | ||||||
8 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 3:21.38 | ||||||
9 | Sofie Skibsted | 1997 | Randers GF Neptun | 3:32.04 | ||||||
- | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | DSQ | Sv. på maven v 150 m | |||||
- | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | DSQ | Sv. på maven v. 150 | |||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år og yngre: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:45.59 2008-08-30 |
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 2:42.95 | ||||||
2 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 2:50.89 | ||||||
3 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 3:29.24 | ||||||
- | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
12 år og yngre: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:45.59 2008-08-30 |
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:39.85 | ||||||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 2:46.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Daniel Skaaning (1993) 2:26.76 2006-08-26 |
15 - 16 år: Martin Terp Olesen (1994) 2:22.18 2009-08-23 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:09.05 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.67 | 1:10.97 | 1:48.47 | 2:26.61 | |||
2 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 34.96 | 1:13.34 | 1:52.64 | 2:30.78 | |||
3 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 36.13 | 1:14.81 | 1:54.47 | 2:32.95 | |||
4 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 36.61 | 1:15.73 | 1:55.87 | 2:34.74 | |||
5 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 37.36 | 1:18.65 | 2:00.66 | 2:42.36 | |||
6 | Kristian Broløs | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.90 | 1:20.55 | 2:01.99 | 2:43.16 | |||
7 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.39 | 1:20.35 | 2:03.00 | 2:43.66 | |||
8 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.88 | 1:20.48 | 2:02.80 | 2:44.99 | |||
9 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 39.25 | 1:21.36 | 2:03.90 | 2:47.94 | |||
10 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 39.47 | 1:21.74 | 2:05.43 | 2:49.64 | |||
11 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 43.90 | 1:30.93 | 2:18.92 | 3:03.86 | |||
12 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 42.73 | 1:31.21 | 2:21.38 | 3:10.99 | |||
13 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 44.98 | 1:34.62 | 2:22.46 | 3:12.04 | |||
14 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 48.57 | 1:41.07 | 2:34.90 | 3:26.37 | |||
15 | Isak Gadegaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 47.71 | 1:41.60 | 2:35.29 | 3:27.78 | |||
16 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 50.24 | 1:43.28 | 2:38.38 | 3:29.89 | |||
17 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 52.79 | 1:48.29 | 2:42.65 | 3:31.76 | |||
18 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 52.45 | 1:47.67 | 2:41.41 | 3:34.88 | |||
19 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 51.23 | 1:50.34 | 2:49.37 | 3:46.52 | |||
- | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 2armt. v vend. 100 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 31, 400m Medley Damer, Finaler |
0 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 5:25.99 2005-08-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:13.11 | 2:39.11 | 4:16.10 | 5:32.45 | |||
2 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.25 | 2:42.55 | 4:21.42 | 5:35.77 | |||
3 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:12.08 | 2:42.53 | 4:22.61 | 5:36.83 | |||
4 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:19.07 | 2:53.14 | 4:31.95 | 5:46.82 | |||
5 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:13.99 | 2:46.83 | 4:30.61 | 5:47.00 | |||
6 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:20.91 | 2:48.32 | 4:31.84 | 5:47.03 | |||
7 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:22.36 | 2:53.66 | 4:30.89 | 5:48.55 | |||
8 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | Næstved IF | 1:25.26 | 2:55.68 | 4:36.70 | 5:53.96 | |||
9 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.59 | 2:59.85 | 4:33.53 | 5:55.21 | |||
10 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.00 | 3:04.52 | 4:37.64 | 5:56.54 | |||
11 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:19.05 | 2:56.54 | 4:39.68 | 5:58.91 | |||
12 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:22.75 | 2:57.64 | 4:43.07 | 6:03.35 | |||
13 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.08 | 2:56.44 | 4:47.12 | 6:06.17 | |||
14 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 1:28.21 | 3:03.32 | 4:45.89 | 6:06.73 | |||
15 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:31.85 | 3:07.19 | 4:43.43 | 6:06.90 | |||
16 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:26.47 | 3:05.05 | 4:46.59 | 6:08.09 | |||
17 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 1:36.10 | 3:04.45 | 4:49.36 | 6:11.14 | |||
18 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:26.89 | 3:07.37 | 4:53.35 | 6:15.32 | |||
19 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:27.35 | 3:01.16 | 4:52.31 | 6:17.13 | |||
20 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 1:40.31 | 3:16.80 | 4:53.56 | 6:19.42 | |||
21 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.45 | 3:11.54 | 4:57.03 | 6:26.32 | |||
22 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:46.72 | 3:32.57 | 5:15.45 | 6:42.45 | |||
23 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.64 | 3:26.55 | 5:14.17 | 6:42.90 | |||
24 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:44.86 | 3:28.08 | 5:22.13 | 6:48.27 | |||
25 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:32.99 | 3:23.07 | 5:17.94 | 6:48.32 | |||
26 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 1:44.62 | 3:30.52 | 5:24.23 | 7:00.92 | |||
27 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:46.39 | 3:41.32 | 5:37.08 | 7:08.07 | |||
28 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:11.00 | 4:18.57 | 6:20.79 | 8:00.37 | |||
- | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Christina Arent Sørensen | 1994 | Randers GF Neptun | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 32, 400m Medley Herrer, Finaler |
0 år og ældre: Chris Christensen (1988) 4:34.76 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.92 | 2:14.44 | 3:36.72 | 4:43.19 | |||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 1:03.86 | 2:21.25 | 3:45.65 | 4:55.28 | |||
3 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:09.30 | 2:33.61 | 3:58.15 | 5:10.17 | |||
4 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 1:10.12 | 2:29.46 | 4:04.27 | 5:13.58 | |||
5 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:15.67 | 2:39.38 | 4:04.48 | 5:16.12 | |||
6 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.13 | 2:32.13 | 4:11.13 | 5:23.63 | |||
7 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:13.73 | 2:36.85 | 4:13.33 | 5:24.40 | |||
8 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 1:09.69 | 2:32.11 | 4:14.09 | 5:26.87 | |||
9 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:18.09 | 2:48.98 | 4:15.62 | 5:32.04 | |||
10 | Martin Madsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 1:13.29 | 2:44.38 | 4:20.39 | 5:32.32 | |||
11 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:15.85 | 2:44.31 | 4:26.29 | 5:41.06 | |||
12 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.67 | 2:52.81 | 4:34.39 | 5:53.77 | |||
13 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.70 | 2:48.58 | 4:41.08 | 5:56.74 | |||
14 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:31.01 | 3:05.11 | 4:44.28 | 5:59.69 | |||
15 | Rasmus Rothausen | 1994 | Odder IGF | 1:24.39 | 3:01.92 | 4:41.23 | 6:00.50 | |||
16 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:24.88 | 2:54.48 | 4:40.01 | 6:00.90 | |||
17 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:20.66 | 2:55.99 | 4:46.49 | 6:02.77 | |||
18 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 1:17.57 | 3:01.57 | 4:40.33 | 6:05.21 | |||
19 | Christian Andersen | 1993 | Næstved IF | 1:22.53 | 3:01.02 | 4:46.19 | 6:08.38 | |||
20 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 1:35.20 | 3:11.92 | 5:04.94 | 6:26.79 | |||
21 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 1:34.96 | 3:12.42 | 5:05.03 | 6:27.83 | |||
22 | Lasse Foss Sylon | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:37.72 | 3:24.13 | 5:06.14 | 6:28.57 | |||
23 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.34 | 3:07.28 | 5:04.77 | 6:29.97 | |||
24 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:35.66 | 3:20.12 | 5:10.12 | 6:34.75 | |||
25 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:44.17 | 3:21.40 | 5:12.13 | 6:35.13 | |||
26 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.06 | 3:18.24 | 5:12.17 | 6:41.42 | |||
27 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:48.06 | 3:30.44 | 5:19.29 | 6:51.72 | |||
28 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:57.27 | 3:47.93 | 5:42.43 | 7:24.71 | |||
- | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 33, 4X100m Medley Damer, Finaler |
0 år og ældre: Lyngby 4:43.49 2005-08-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Ksk 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:40.93 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 33.93 | 1:09.39 | 1:09.39 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 38.01 | 1:21.07 | 2:30.46 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 31.66 | 1:07.82 | 3:38.28 | ||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 29.68 | 1:02.65 | 4:40.93 | ||||||
2 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 4:50.09 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 34.87 | 1:12.81 | 1:12.81 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 39.46 | 1:23.21 | 2:36.02 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 31.33 | 1:09.55 | 3:45.57 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 30.30 | 1:04.52 | 4:50.09 | ||||||
3 | Ksk 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:53.10 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 34.57 | 1:11.12 | 1:11.12 | ||||||
Mia Hansgaard | 1996 | 38.27 | 1:22.64 | 2:33.76 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 33.55 | 1:13.79 | 3:47.55 | ||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 30.73 | 1:05.55 | 4:53.10 | ||||||
4 | Agf Damer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:56.66 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 36.83 | 1:17.42 | 1:17.42 | ||||||
Ulrika Toft | 1995 | 37.58 | 1:20.83 | 2:38.25 | ||||||
Maria Pedersen | 1995 | 33.35 | 1:13.13 | 3:51.38 | ||||||
Julie Jepsen | 1994 | 31.11 | 1:05.28 | 4:56.66 | ||||||
5 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 5:06.79 | ||||||
Runa Dalby | 1993 | 39.66 | 1:20.18 | 1:20.18 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 41.91 | 1:28.38 | 2:48.56 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 33.62 | 1:10.59 | 3:59.15 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 32.21 | 1:07.64 | 5:06.79 | ||||||
6 | Agf Damer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:09.96 | ||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 37.25 | 1:16.36 | 1:16.36 | ||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 42.17 | 1:28.44 | 2:44.80 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 36.15 | 1:19.23 | 4:04.03 | ||||||
Line Aamann | 1993 | 31.16 | 1:05.93 | 5:09.96 | ||||||
7 | Agf Damer 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:14.04 | ||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 39.69 | 1:20.24 | 1:20.24 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 42.42 | 1:30.63 | 2:50.87 | ||||||
Solvej Mathissen | 1994 | 34.61 | 1:15.25 | 4:06.12 | ||||||
Sara Mogensen | 1995 | 32.49 | 1:07.92 | 5:14.04 | ||||||
8 | Næstved Piger | 1993 | Næstved IF | 5:18.08 | ||||||
Sara Jensen | 1996 | 39.71 | 1:20.43 | 1:20.43 | ||||||
Louise Houmann Larsen | 1995 | 39.37 | 1:24.85 | 2:45.28 | ||||||
Julie Brøggler | 1993 | 38.44 | 1:26.02 | 4:11.30 | ||||||
Amanda Katrine Pedersen | 1995 | 31.46 | 1:06.78 | 5:18.08 | ||||||
9 | Ksk 3 | 0 | Køge Svømmeklub | 5:21.64 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 37.49 | 1:17.18 | 1:17.18 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 41.78 | 1:30.39 | 2:47.57 | ||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 35.64 | 1:20.87 | 4:08.44 | ||||||
Ida Henriksen | 1998 | 33.97 | 1:13.20 | 5:21.64 | ||||||
10 | Hsc Damer 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:22.44 | ||||||
Laura Funch | 1995 | 42.81 | 1:27.59 | 1:27.59 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 38.79 | 1:22.38 | 2:49.97 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 34.55 | 1:14.74 | 4:04.71 | ||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 36.28 | 1:17.73 | 5:22.44 | ||||||
11 | Silkeborg Damer 3 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 5:28.48 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 39.82 | 1:23.81 | 1:23.81 | ||||||
Sofie Gøttler | 1995 | 40.86 | 1:27.99 | 2:51.80 | ||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 36.87 | 1:31.22 | 4:23.02 | ||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 27.63 | 1:05.46 | 5:28.48 | ||||||
12 | Hsc Damer 5 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:46.57 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 42.52 | 1:28.75 | 1:28.75 | ||||||
Camilla Madsen | 1997 | 44.25 | 1:36.46 | 3:05.21 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 39.69 | 1:29.67 | 4:34.88 | ||||||
Amalie Lorenzen | 1994 | 33.38 | 1:11.69 | 5:46.57 | ||||||
13 | Dragør Lady Dragons 2 | 0 | Dragør Svømmeklub | 5:47.85 | ||||||
Christine M. Dahl | 1998 | 42.45 | 1:28.49 | 1:28.49 | ||||||
Tania Berry | 1998 | 47.20 | 1:40.59 | 3:09.08 | ||||||
Eva Kjaergaard | 1996 | 39.42 | 1:28.53 | 4:37.61 | ||||||
Helene Dahl | 1996 | 32.52 | 1:10.24 | 5:47.85 | ||||||
14 | Opnør Super Girlz | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 5:48.91 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 37.99 | 1:19.38 | 1:19.38 | ||||||
Cecilie Hagensen | 1998 | 49.70 | 1:49.52 | 3:08.90 | ||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 38.26 | 1:26.34 | 4:35.24 | ||||||
Julie Green | 1994 | 35.00 | 1:13.67 | 5:48.91 | ||||||
15 | Silkeborg Damer 5 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 6:12.62 | ||||||
Anne K. Larsen | 1997 | 49.66 | 1:41.98 | 1:41.98 | ||||||
Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 45.13 | 1:35.88 | 3:17.86 | ||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 42.34 | 1:30.49 | 4:48.35 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 39.85 | 1:24.27 | 6:12.62 | ||||||
16 | Agf Damer 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 6:13.22 | ||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 47.69 | 1:38.50 | 1:38.50 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 45.23 | 1:37.36 | 3:15.86 | ||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 41.68 | 1:34.02 | 4:49.88 | ||||||
Sigrid Mogensen | 1997 | 39.99 | 1:23.34 | 6:13.22 | ||||||
17 | Agf Damer 5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 6:19.08 | ||||||
Sandra Bram Madsen | 1995 | 41.85 | 1:27.26 | 1:27.26 | ||||||
Johanne Juul Petersen | 1999 | 57.42 | 2:14.33 | 3:41.59 | ||||||
Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 31.12 | 1:20.53 | 5:02.12 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 36.85 | 1:16.96 | 6:19.08 | ||||||
18 | Silkeborg Damer 4 | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 6:19.86 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 50.35 | 1:43.38 | 1:43.38 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 48.20 | 1:45.00 | 3:28.38 | ||||||
Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 40.82 | 1:33.80 | 5:02.18 | ||||||
Camilla Mikkelsen | 1998 | 36.66 | 1:17.68 | 6:19.86 | ||||||
19 | Ksk 5 | 0 | Køge Svømmeklub | 6:32.56 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 58.56 | 1:50.49 | 1:50.49 | ||||||
Astrid Delrin | 1999 | 42.27 | 1:31.44 | 3:21.93 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 45.15 | 1:44.90 | 5:06.83 | ||||||
Simone Baür Nielsen | 1999 | 39.41 | 1:25.73 | 6:32.56 | ||||||
20 | Hsc Damer 6 | 0 | Holstebro Svømme Club | 6:35.73 | ||||||
Gry Nikolejsen | 1998 | 46.22 | 1:35.38 | 1:35.38 | ||||||
Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 51.65 | 2:07.44 | 3:42.82 | ||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 28.57 | 1:25.10 | 5:07.92 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 42.09 | 1:27.81 | 6:35.73 | ||||||
21 | Ksk 4 | 0 | Køge Svømmeklub | 6:52.06 | ||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 47.77 | 1:41.11 | 1:41.11 | ||||||
Mille D. Rasmussen | 1999 | 55.06 | 1:58.65 | 3:39.76 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 51.44 | 1:52.88 | 5:32.64 | ||||||
Asta Kielgast | 1999 | 37.61 | 1:19.42 | 6:52.06 | ||||||
- | Rønne Damer | 0 | Rønne Svømme Klub | DNS | ||||||
Christina G. Sørensen | 1991 | |||||||||
Sophie Lund Schrøder | 1994 | |||||||||
Ditte Johansen | 1994 | |||||||||
Maria Myhre Jespersen | 1995 | DNS | ||||||||
- | Dragør Lady Dragons 1 | 0 | Dragør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 1 skifte | |||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 37.25 | 1:17.31 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2010 | Udskriftsdato | 22 august 2010 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-08-21 |
Løb 34, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
0 år og ældre: Kvik 4:12.26 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Ksk 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:10.09 | ||||||
Frederik Christensen | 1992 | 31.43 | 1:04.66 | 1:04.66 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 32.03 | 1:08.96 | 2:13.62 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 28.79 | 1:02.49 | 3:16.11 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 25.65 | 53.98 | 4:10.09 | ||||||
2 | Agf Herrer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:11.03 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 31.45 | 1:04.57 | 1:04.57 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 33.35 | 1:10.86 | 2:15.43 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 27.54 | 58.48 | 3:13.91 | ||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 27.11 | 57.12 | 4:11.03 | ||||||
3 | Silkeborg Herrer 1 | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 4:23.74 | ||||||
Felix Zähringer | 1994 | 33.48 | 1:08.89 | 1:08.89 | ||||||
Mads Møller | 1991 | 34.25 | 1:14.03 | 2:22.92 | ||||||
David Adelskov | 1987 | 28.50 | 1:03.27 | 3:26.19 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 27.11 | 57.55 | 4:23.74 | ||||||
4 | Agf Herrer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:37.66 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 34.09 | 1:09.82 | 1:09.82 | ||||||
Sebastian Friis | 1995 | 37.06 | 1:20.53 | 2:30.35 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 29.57 | ||||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 4:37.66 | 4:37.66 | |||||||
5 | Hsc Herre 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:39.25 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 32.67 | 1:06.92 | 1:06.92 | ||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 36.64 | 1:21.02 | 2:27.94 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 31.31 | 1:08.64 | 3:36.58 | ||||||
Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 29.28 | 1:02.67 | 4:39.25 | ||||||
6 | Ksk 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:42.38 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 37.60 | 1:16.84 | 1:16.84 | ||||||
Anders Paaske | 1995 | 34.00 | 1:15.44 | 2:32.28 | ||||||
Anders Madsen | 1995 | 30.53 | 1:07.19 | 3:39.47 | ||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 29.65 | 1:02.91 | 4:42.38 | ||||||
7 | Næstved Boys | 1991 | Næstved IF | 4:47.72 | ||||||
Sebastian Vang | 1991 | 35.75 | 1:10.66 | 1:10.66 | ||||||
Kristian Jensen | 1994 | 35.52 | 1:16.96 | 2:27.62 | ||||||
Nikolai P. Christiansen | 1996 | 35.05 | 1:19.85 | 3:47.47 | ||||||
Oliver Vang | 1994 | 28.01 | 1:00.25 | 4:47.72 | ||||||
8 | Silkeborg Herrer 3 | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 4:48.38 | ||||||
Thomas S. Hansen | 1993 | 35.17 | 1:13.05 | 1:13.05 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 38.21 | 1:25.82 | 2:38.87 | ||||||
Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 31.55 | 1:08.64 | 3:47.51 | ||||||
Mathias Beck | 1996 | 28.95 | 1:00.87 | 4:48.38 | ||||||
9 | Silkeborg Herrer 2 | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 4:52.64 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 35.99 | 1:13.93 | 1:13.93 | ||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 38.92 | 1:22.01 | 2:35.94 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 33.13 | 1:14.30 | 3:50.24 | ||||||
Emil Weis | 1994 | 28.86 | 1:02.40 | 4:52.64 | ||||||
10 | Grindsted Drenge 1 | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 5:01.21 | ||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 36.34 | 1:14.16 | 1:14.16 | ||||||
Teddi Rasmussen | 1996 | 38.18 | 1:21.59 | 2:35.75 | ||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 32.75 | 1:16.61 | 3:52.36 | ||||||
Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 32.80 | 1:08.85 | 5:01.21 | ||||||
11 | Agf Herrer 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:17.23 | ||||||
Kristian Broløs | 1995 | 35.24 | 1:13.46 | 1:13.46 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 46.03 | 1:37.73 | 2:51.19 | ||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | 34.85 | 1:17.98 | 4:09.17 | ||||||
Jesper Jensen | 1996 | 32.12 | 1:08.06 | 5:17.23 | ||||||
12 | Pink Lightnings | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 5:18.32 | ||||||
Mathias Green | 1992 | 37.41 | 1:17.39 | 1:17.39 | ||||||
Daniel Ydegaard | 1996 | 40.80 | 1:28.72 | 2:46.11 | ||||||
Jesper L. Christiansen | 1995 | 39.02 | 1:30.20 | 4:16.31 | ||||||
Asger Richard Hansen | 1996 | 28.57 | 1:02.01 | 5:18.32 | ||||||
13 | Ksk 3 | 0 | Køge Svømmeklub | 5:34.76 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 42.48 | 1:27.47 | 1:27.47 | ||||||
Lasse Foss Sylon | 1997 | 41.86 | 1:27.54 | 2:55.01 | ||||||
Magnus Christensen | 1995 | 37.52 | 1:24.78 | 4:19.79 | ||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 35.79 | 1:14.97 | 5:34.76 | ||||||
14 | Silkeborg Herrer 4 | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 5:49.92 | ||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 43.61 | 1:30.27 | 1:30.27 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 47.66 | 1:38.93 | 3:09.20 | ||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 36.99 | 1:27.93 | 4:37.13 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 34.46 | 1:12.79 | 5:49.92 | ||||||
15 | Dragør Dragons 1 | 0 | Dragør Svømmeklub | 5:50.49 | ||||||
Andreas Johansson | 1998 | 44.83 | 1:30.72 | 1:30.72 | ||||||
Magnus Troest | 1997 | 42.33 | 1:30.37 | 3:01.09 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 40.14 | 1:28.48 | 4:29.57 | ||||||
Thor Friis Skifte | 1997 | 38.40 | 1:20.92 | 5:50.49 | ||||||
16 | Opnørs Gufdrenge | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 5:55.37 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 42.47 | 1:29.87 | 1:29.87 | ||||||
Nikolai Schack Husted | 1994 | 46.23 | 1:40.65 | 3:10.52 | ||||||
Mikkel Pedersen | 1996 | 39.27 | 1:29.48 | 4:40.00 | ||||||
Jesper Jcobsen | 1984 | 35.32 | 1:15.37 | 5:55.37 | ||||||
17 | Grindsted Drenge 2 | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 5:55.72 | ||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 42.51 | 1:25.76 | 1:25.76 | ||||||
Simon Nørgård | 1997 | 50.18 | 1:48.57 | 3:14.33 | ||||||
Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 34.56 | 1:23.41 | 4:37.74 | ||||||
Jonas Junge | 1998 | 35.40 | 1:17.98 | 5:55.72 | ||||||
18 | Ksk 5 | 0 | Køge Svømmeklub | 6:13.98 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 49.16 | 1:43.60 | 1:43.60 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 45.79 | 1:38.92 | 3:22.52 | ||||||
Oliver Raahauge | 1998 | 43.29 | 1:34.20 | 4:56.72 | ||||||
Martin Teit Bruun Anderse | 1998 | 36.35 | 1:17.26 | 6:13.98 | ||||||
19 | Ksk 4 | 0 | Køge Svømmeklub | 6:27.16 | ||||||
Casper Wagner | 1998 | 45.89 | 1:35.58 | 1:35.58 | ||||||
Jacob Samuel | 1998 | 50.62 | 1:47.54 | 3:23.12 | ||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 42.32 | 1:33.89 | 4:57.01 | ||||||
Lau Osric | 1999 | 40.92 | 1:30.15 | 6:27.16 | ||||||
20 | Dragør Dragons 2 | 0 | Dragør Svømmeklub | 6:30.72 | ||||||
Rasmus Skalbo | 1998 | 48.10 | 1:41.63 | 1:41.63 | ||||||
Esben Norup | 1996 | 44.63 | 1:37.82 | 3:19.45 | ||||||
Erik Kjaergaard | 1999 | 51.70 | 1:55.54 | 5:14.99 | ||||||
Frederik Nerving | 1997 | 36.43 | 1:15.73 | 6:30.72 | ||||||
21 | Agf Herrer 5 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 6:36.45 | ||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 44.52 | 1:34.80 | 1:34.80 | ||||||
Isak Gadegaard | 1996 | 48.02 | 1:45.41 | 3:20.21 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 51.13 | 1:50.12 | 5:10.33 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 40.38 | 1:26.12 | 6:36.45 | ||||||
22 | Hsc Herre 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | 6:50.88 | ||||||
Anders Tovborg Søgaard | 1999 | 53.96 | 1:56.40 | 1:56.40 | ||||||
Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 49.87 | 1:44.45 | 3:40.85 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 45.63 | 1:37.80 | 5:18.65 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 41.93 | 1:32.23 | 6:50.88 | ||||||
23 | Opnørs Vikinger | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 7:03.66 | ||||||
Mathias Stadsholt | 1998 | 49.89 | 1:41.58 | 1:41.58 | ||||||
Patrick Strandlyst | 1997 | 54.82 | 1:58.57 | 3:40.15 | ||||||
Tobias Jensen | 1997 | 52.28 | 1:53.32 | 5:33.47 | ||||||
Anders Jepsen | 1998 | 42.26 | 1:30.19 | 7:03.66 | ||||||
- | Agf Herrer 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart 3 skifte | |||||
David Tørring | 1995 | 35.13 | 1:12.70 | 1:12.70 | ||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 38.30 | 2:35.36 | |||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 3:43.49 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:36 |