Tulokset UGP 1 2020-2021, Kungsbacka
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Frisim D 15-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Böhrén |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.55 |
524 |
2:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Hyvönen |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.66 |
497 |
2:19.34 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miray Beybutov |
2005 |
Simklubben S02 |
|
489 |
2:20.09 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Gullberg |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.78 |
483 |
2:20.65 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Fredriksson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.70 |
460 |
2:23.00 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikki Berggren |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.75 |
448 |
2:24.22 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Pettersson |
2005 |
Simklubben Stimmet |
+0.72 |
448 |
2:24.30 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Fritzson |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.83 |
414 |
2:28.05 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmi Engström |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.97 |
410 |
2:28.55 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elly Sjöberg |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.65 |
407 |
2:28.95 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bianca Havner |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.74 |
395 |
2:30.46 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Johansson |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.64 |
373 |
2:33.40 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Blomberg |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.78 |
354 |
2:36.02 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nora Levin |
2005 |
Simklubben Stimmet |
|
236 |
2:58.63 |
+41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 09:11:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Frisim D 15-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelia Sundqvist |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
+0.86 |
592 |
2:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stella Warborn |
2003 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.82 |
544 |
2:15.24 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Sandberg |
2004 |
Simklubben 1970 |
+0.63 |
525 |
2:16.83 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Hallman |
2003 |
Simklubben 1970 |
+0.68 |
490 |
2:20.04 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellie Geigel |
2003 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.80 |
445 |
2:24.61 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Lilja |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.57 |
404 |
2:29.33 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
337 |
2:38.58 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 09:11:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 09:12:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim D 15-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.79 |
623 |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miray Beybutov |
2005 |
Simklubben S02 |
|
453 |
1:21.17 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Engström |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.71 |
402 |
1:24.46 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Öberg |
2005 |
Simklubben Stimmet |
+0.72 |
377 |
1:26.29 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecka Berlin |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
367 |
1:27.06 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilda Hägglund |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
337 |
1:29.56 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beatrice Andersson |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.66 |
329 |
1:30.26 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Pålsson |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.68 |
328 |
1:30.40 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Fritzson |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.84 |
312 |
1:31.88 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Curlow |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.58 |
282 |
1:35.06 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmalina Ottosson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elicia Allard |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 09:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim D 15-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
+0.71 |
606 |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Berggren |
2003 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.79 |
543 |
1:16.43 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurjona Ragnheidardottir |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.66 |
533 |
1:16.90 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Berge Kleber |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.79 |
492 |
1:18.99 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Sillerström |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.78 |
487 |
1:19.23 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Skanse |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.61 |
487 |
1:19.26 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Karlsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.74 |
479 |
1:19.66 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Hilbert |
2004 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.75 |
454 |
1:21.13 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Esborn |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
+0.61 |
446 |
1:21.59 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elna Magnusson |
2004 |
Simklubben S02 |
+0.70 |
415 |
1:23.56 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Nilsson |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
+0.92 |
393 |
1:25.12 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saga Nikumaa |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
296 |
1:33.51 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 09:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 09:28:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Ryggsim D 15-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Holmqvist |
2005 |
Simklubben S02 |
+0.72 |
528 |
2:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Johansson |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.89 |
416 |
2:39.61 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Johansson |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.91 |
308 |
2:56.55 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 09:39:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Ryggsim D 15-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Nyqvist |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.73 |
528 |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
+0.69 |
508 |
2:29.34 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nirvana Cavka |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.76 |
375 |
2:45.26 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 09:39:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 09:40:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim D 15-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilda Häll |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.70 |
583 |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gaëlle Ovise |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.56 |
429 |
1:12.36 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikki Berggren |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.70 |
412 |
1:13.36 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bianca Havner |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.61 |
353 |
1:17.24 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Fritzson |
2005 |
Simklubben 1970 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmalina Ottosson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 09:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim D 15-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karin Widerberg |
2003 |
Simklubben Laxen |
+0.74 |
577 |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Persson |
2004 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.57 |
526 |
1:07.63 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
+0.63 |
517 |
1:08.02 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Sandberg |
2004 |
Simklubben 1970 |
+0.69 |
483 |
1:09.60 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Hopmark |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.72 |
459 |
1:10.79 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elna Magnusson |
2004 |
Simklubben S02 |
+0.81 |
432 |
1:12.20 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellie Geigel |
2003 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.63 |
414 |
1:13.27 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
391 |
1:14.64 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Martinez Jonsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.79 |
372 |
1:15.93 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saga Nikumaa |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.95 |
277 |
1:23.70 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 09:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 09:50:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley D 15-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilda Häll |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.75 |
585 |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sally Olsson |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.82 |
510 |
2:32.49 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Hyvönen |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
423 |
2:42.29 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Pettersson |
2005 |
Simklubben Stimmet |
+0.80 |
421 |
2:42.51 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beatrice Andersson |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.70 |
389 |
2:46.92 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Öberg |
2005 |
Simklubben Stimmet |
+0.63 |
368 |
2:49.93 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Hansson |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.79 |
266 |
3:09.37 |
+43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nora Levin |
2005 |
Simklubben Stimmet |
+0.61 |
225 |
3:20.24 |
+54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elicia Allard |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 10:12:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley D 15-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thura Snorradottir |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.71 |
508 |
2:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
+0.67 |
495 |
2:34.02 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lia Bromander |
2004 |
Simklubben S02 |
|
465 |
2:37.29 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lova Skanse |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.73 |
406 |
2:44.50 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Lilja |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.64 |
392 |
2:46.44 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Nilsson |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
335 |
2:55.42 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 10:12:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 10:13:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim D 15-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Böhrén |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.83 |
576 |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Berlin |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
525 |
1:02.28 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.79 |
496 |
1:03.48 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Johansson |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.83 |
461 |
1:05.02 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gaëlle Ovise |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.48 |
437 |
1:06.20 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Pålsson |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.84 |
425 |
1:06.80 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmi Engström |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.77 |
414 |
1:07.39 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Fritzson |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.85 |
412 |
1:07.49 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikki Berggren |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.65 |
412 |
1:07.50 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alicia Fredriksson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.57 |
407 |
1:07.80 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elly Sjöberg |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.71 |
404 |
1:07.94 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilda Hägglund |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.59 |
404 |
1:07.96 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bianca Havner |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.71 |
387 |
1:08.90 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Curlow |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.57 |
311 |
1:14.09 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 10:28:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim D 15-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Persson |
2004 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.72 |
527 |
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Hopmark |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.71 |
510 |
1:02.88 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Hallman |
2003 |
Simklubben 1970 |
|
498 |
1:03.39 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
+0.72 |
491 |
1:03.67 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Hilbert |
2004 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.80 |
441 |
1:06.01 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Lilja |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.71 |
412 |
1:07.48 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Karlsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.59 |
412 |
1:07.51 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lova Skanse |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.73 |
408 |
1:07.75 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thea Runnestad |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.84 |
401 |
1:08.10 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Esborn |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
+0.47 |
393 |
1:08.56 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Simonsson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.50 |
362 |
1:10.45 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Nilsson |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
357 |
1:10.78 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga Nikumaa |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.78 |
339 |
1:12.03 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nirvana Cavka |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.67 |
328 |
1:12.82 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
323 |
1:13.20 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Hagberg |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
297 |
1:15.26 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 10:28:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 10:29:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim D 15-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Gullberg |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.78 |
482 |
2:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miray Beybutov |
2005 |
Simklubben S02 |
|
453 |
2:55.11 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Hansson |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.87 |
313 |
3:17.99 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 10:42:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim D 15-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Warborn |
2003 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.79 |
621 |
2:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurjona Ragnheidardottir |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.70 |
541 |
2:45.06 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Berggren |
2003 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.81 |
536 |
2:45.62 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Berge Kleber |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.67 |
484 |
2:51.36 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.84 |
461 |
2:54.09 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Sillerström |
2003 |
Simklubben S02 |
|
446 |
2:56.06 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 10:42:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 10:43:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim D 15-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilda Häll |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.74 |
554 |
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Böhrén |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.84 |
418 |
1:13.40 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Pettersson |
2005 |
Simklubben Stimmet |
+0.71 |
403 |
1:14.31 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Hyvönen |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.85 |
399 |
1:14.53 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Johansson |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.92 |
395 |
1:14.75 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sally Olsson |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.83 |
379 |
1:15.80 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Öberg |
2005 |
Simklubben Stimmet |
+0.78 |
373 |
1:16.22 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Fritzson |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.81 |
353 |
1:17.62 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Pålsson |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.79 |
339 |
1:18.71 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Johansson |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.84 |
332 |
1:19.23 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elly Sjöberg |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.79 |
323 |
1:19.97 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Blomberg |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.92 |
291 |
1:22.82 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Curlow |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.75 |
243 |
1:27.91 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nora Levin |
2005 |
Simklubben Stimmet |
+0.92 |
191 |
1:35.30 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Holmqvist |
2005 |
Simklubben S02 |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilda Hägglund |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elicia Allard |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 11:01:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim D 15-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
+0.67 |
520 |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thura Snorradottir |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.70 |
504 |
1:08.96 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Persson |
2004 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.75 |
502 |
1:09.02 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lia Bromander |
2004 |
Simklubben S02 |
+0.74 |
486 |
1:09.81 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karin Widerberg |
2003 |
Simklubben Laxen |
+0.79 |
461 |
1:11.04 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Hallman |
2003 |
Simklubben 1970 |
+0.75 |
420 |
1:13.26 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Sillerström |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.82 |
392 |
1:14.94 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Simonsson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.74 |
365 |
1:16.76 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nirvana Cavka |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.81 |
350 |
1:17.85 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Runnestad |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.91 |
342 |
1:18.43 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Martinez Jonsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.85 |
316 |
1:20.54 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.96 |
251 |
1:26.95 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Hagberg |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.73 |
211 |
1:32.18 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 11:01:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 11:01:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Fjärilsim D 15-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmalina Ottosson |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 11:14:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Fjärilsim D 15-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Nyqvist |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.83 |
569 |
2:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Sundqvist |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
+0.80 |
521 |
2:28.61 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
+0.67 |
484 |
2:32.26 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Sandberg |
2004 |
Simklubben 1970 |
+0.53 |
464 |
2:34.43 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elna Magnusson |
2004 |
Simklubben S02 |
+0.78 |
433 |
2:38.04 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Berge Kleber |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
345 |
2:50.42 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 11:14:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 11:14:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Frisim D 14 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Holmblad |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.71 |
560 |
2:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmy Fjeld |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.56 |
523 |
2:17.02 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.82 |
500 |
2:19.12 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigrid Hildebrand |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.58 |
498 |
2:19.24 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Berge Kleber |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
473 |
2:21.65 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Axelsson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
396 |
2:30.34 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nellie Lindell |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.76 |
395 |
2:30.49 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Ivarsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.63 |
371 |
2:33.67 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Lövenkjaer |
2006 |
Simklubben Stimmet |
+0.70 |
352 |
2:36.28 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Evelina Hallman |
2006 |
Simklubben 1970 |
+0.61 |
334 |
2:39.03 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 13:36:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 13:37:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim D 14 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Febe Westerdahl |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.67 |
535 |
1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Mankinen Leonkrone |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.80 |
517 |
1:17.66 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Carlsson-Djerf |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.74 |
480 |
1:19.62 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Gustafsson |
2006 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.63 |
353 |
1:28.20 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Enna Karanovic |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.81 |
331 |
1:30.09 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja McAdam |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.68 |
319 |
1:31.21 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Bengtsson |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
309 |
1:32.18 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnéa Samuelsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
294 |
1:33.70 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanne Nielsen |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.75 |
292 |
1:33.95 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecka Hohensee |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.81 |
259 |
1:37.75 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Lidén |
2006 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.82 |
234 |
1:41.08 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Duzman |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
114 |
2:08.48 |
+51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 13:55:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 13:57:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Ryggsim D 14 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Sjöström |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.76 |
530 |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Berge Kleber |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.83 |
457 |
2:34.78 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Ljungdahl |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.88 |
409 |
2:40.55 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicol Bertic |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.74 |
329 |
2:52.61 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Laaksonen |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 14:27:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 14:27:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Fjärilsim D 14 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Dalberg |
2006 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.76 |
443 |
1:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja McAdam |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.79 |
401 |
1:14.04 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Lövenkjaer |
2006 |
Simklubben Stimmet |
+0.71 |
285 |
1:22.95 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 14:34:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 14:34:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Medley D 14 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Sjöström |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
550 |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Holmblad |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.76 |
493 |
2:34.20 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Laaksonen |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.65 |
393 |
2:46.24 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nellie Siversjö |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.85 |
383 |
2:47.77 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 14:44:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 14:45:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim D 14 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Ljungdahl |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.76 |
527 |
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigrid Hildebrand |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.66 |
512 |
1:02.79 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmy Fjeld |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.69 |
446 |
1:05.75 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanne Nielsen |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.53 |
416 |
1:07.28 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nellie Siversjö |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.80 |
412 |
1:07.49 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Axelsson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
374 |
1:09.71 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enna Karanovic |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.77 |
354 |
1:11.01 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Gustafsson |
2006 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
349 |
1:11.34 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Evelina Hallman |
2006 |
Simklubben 1970 |
+0.84 |
343 |
1:11.77 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moa Bengtsson |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.86 |
277 |
1:17.00 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Lidén |
2006 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.87 |
210 |
1:24.45 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Duzman |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
140 |
1:36.65 |
+34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 15:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 15:24:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Bröstsim D 14 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Carlsson-Djerf |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.73 |
495 |
2:50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Mankinen Leonkrone |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.77 |
476 |
2:52.25 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Lindell |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.71 |
416 |
3:00.24 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Ivarsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
412 |
3:00.73 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.82 |
412 |
3:00.74 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 15:45:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 15:46:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim D 14 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Sjöström |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.75 |
578 |
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Holmblad |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.78 |
519 |
1:08.26 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Febe Westerdahl |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.97 |
450 |
1:11.62 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmy Fjeld |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.76 |
424 |
1:13.01 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nellie Siversjö |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.86 |
368 |
1:16.53 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elise Dalberg |
2006 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.78 |
361 |
1:17.02 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Lövenkjaer |
2006 |
Simklubben Stimmet |
+0.78 |
305 |
1:21.54 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnéa Samuelsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.85 |
300 |
1:21.95 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enna Karanovic |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.87 |
278 |
1:24.06 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Evelina Hallman |
2006 |
Simklubben 1970 |
+0.94 |
248 |
1:27.25 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Bengtsson |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.88 |
245 |
1:27.64 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rebecka Hohensee |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
219 |
1:30.94 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovisa Lidén |
2006 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.96 |
214 |
1:31.67 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Duzman |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.82 |
129 |
1:48.59 |
+42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 16:05:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 16:16:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Fjärilsim D 14 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicol Bertic |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.74 |
321 |
2:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Berge Kleber |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.83 |
318 |
2:55.07 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 16:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 16:23:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Frisim D 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Johansson |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.82 |
525 |
2:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabell Wertheim |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.92 |
391 |
2:30.94 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilda Boman |
2008 |
Simklubben 1970 |
+0.85 |
338 |
2:38.46 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecka Viktorsson |
2008 |
Simklubben Laxen |
|
316 |
2:42.10 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Gentzel |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.66 |
303 |
2:44.24 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 13:47:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Frisim D 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Staafgård |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
524 |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Axelsson |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.73 |
497 |
2:19.35 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Flyckt |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
+0.61 |
462 |
2:22.78 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Andersson |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.79 |
445 |
2:24.62 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Gustafsson |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
|
407 |
2:28.91 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Möllborn |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.62 |
386 |
2:31.56 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Josefson |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.77 |
377 |
2:32.86 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alice Wickberg |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.77 |
329 |
2:39.91 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Miriam Schedvin |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.70 |
281 |
2:48.47 |
+31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Carlqvist |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.71 |
148 |
3:28.42 |
+1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 13:47:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 13:47:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Bröstsim D 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Håkansson |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
429 |
1:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zoe Kanen |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.74 |
427 |
1:22.75 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Fredriksson |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
+0.69 |
424 |
1:22.95 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Sundqvist |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.62 |
330 |
1:30.17 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Jacobsson |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.78 |
313 |
1:31.78 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Pettersson |
2007 |
Simklubben S02 |
|
284 |
1:34.84 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Haglund |
2007 |
Simklubben S02 |
|
275 |
1:35.82 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilja Wennesjö |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.86 |
259 |
1:37.81 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Holmqvist |
2007 |
Simklubben S02 |
|
246 |
1:39.40 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Halvardsson |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.77 |
243 |
1:39.85 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nova Niemi |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.80 |
240 |
1:40.27 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Göransson |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.65 |
217 |
1:43.74 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 14:05:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Bröstsim D 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Ahlstedt |
2008 |
Simklubben S02 |
+0.64 |
447 |
1:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Billström |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.75 |
396 |
1:24.89 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Nordberg |
2008 |
Simklubben S02 |
|
347 |
1:28.71 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adiyat Coles |
2008 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.87 |
285 |
1:34.74 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Nilsson |
2008 |
Simklubben Stimmet |
+0.72 |
249 |
1:39.09 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 14:05:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 14:06:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim D 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben Alingsås |
+0.91 |
442 |
2:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Fransson |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.77 |
350 |
2:49.09 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Pettersson |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.77 |
293 |
2:59.51 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 14:31:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim D 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.76 |
295 |
2:59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.75 |
230 |
3:14.43 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 14:31:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 14:31:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Fjärilsim D 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.83 |
390 |
1:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annalie Rutter |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.67 |
356 |
1:17.00 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Möllborn |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.65 |
325 |
1:19.38 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Linders |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.68 |
279 |
1:23.55 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Dahlgren |
2007 |
Angereds Simklubb |
+0.78 |
138 |
1:45.55 |
+30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 14:39:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Fjärilsim D 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabell Wertheim |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
213 |
1:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Gentzel |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.68 |
197 |
1:33.78 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 14:39:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 14:40:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Medley D 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Axelsson |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.70 |
476 |
2:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Flyckt |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
+0.73 |
425 |
2:41.98 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Andersson |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.88 |
404 |
2:44.72 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben Alingsås |
|
392 |
2:46.42 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Wickberg |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.93 |
316 |
2:58.76 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Josefson |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.74 |
300 |
3:01.98 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Pettersson |
2007 |
Simklubben S02 |
|
280 |
3:06.25 |
+30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nova Niemi |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.59 |
276 |
3:07.02 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Holmqvist |
2007 |
Simklubben S02 |
|
246 |
3:14.33 |
+38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Haglund |
2007 |
Simklubben S02 |
|
220 |
3:21.61 |
+45.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vida Eriksson |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.72 |
204 |
3:26.71 |
+50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Dahlgren |
2007 |
Angereds Simklubb |
+0.86 |
184 |
3:34.22 |
+58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 15:01:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Medley D 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Ahlstedt |
2008 |
Simklubben S02 |
|
412 |
2:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Nordberg |
2008 |
Simklubben S02 |
+0.66 |
333 |
2:55.79 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilda Boman |
2008 |
Simklubben 1970 |
+0.84 |
315 |
2:58.93 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Nilsson |
2008 |
Simklubben Stimmet |
|
296 |
3:02.73 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tindra Leijon |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 15:01:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 15:01:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Frisim D 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Håkansson |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.56 |
453 |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Gustafsson |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.55 |
437 |
1:06.17 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zoe Kanen |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.79 |
412 |
1:07.53 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Håkansson |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
404 |
1:07.95 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Fredriksson |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
|
388 |
1:08.87 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annalie Rutter |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.66 |
368 |
1:10.10 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Fransson |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.72 |
342 |
1:11.80 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Sundqvist |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.51 |
315 |
1:13.80 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Josefson |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.89 |
311 |
1:14.15 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Wickberg |
2007 |
Simklubben S02 |
|
301 |
1:14.95 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilja Wennesjö |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.94 |
280 |
1:16.73 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Lund |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
246 |
1:20.17 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Jacobsson |
2007 |
Simklubben S02 |
|
229 |
1:22.11 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filippa Halvardsson |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.75 |
219 |
1:23.24 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Haglund |
2007 |
Simklubben S02 |
|
210 |
1:24.52 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vida Eriksson |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.69 |
205 |
1:25.15 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Dahlgren |
2007 |
Angereds Simklubb |
+0.82 |
202 |
1:25.57 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alice Carlqvist |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.93 |
179 |
1:29.15 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Göransson |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.78 |
176 |
1:29.61 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 15:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Frisim D 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Johansson |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.75 |
549 |
1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Ahlstedt |
2008 |
Simklubben S02 |
|
417 |
1:07.23 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Billström |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
389 |
1:08.79 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adiyat Coles |
2008 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.77 |
352 |
1:11.13 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
|
290 |
1:15.91 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tindra Leijon |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.67 |
177 |
1:29.38 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 15:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 15:35:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Bröstsim D 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Axelsson |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.72 |
470 |
2:52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Fredriksson |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
377 |
3:06.15 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miriam Schedvin |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.71 |
278 |
3:26.18 |
+33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Jacobsson |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.96 |
265 |
3:29.38 |
+36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Lund |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
240 |
3:36.36 |
+43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Göransson |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
222 |
3:42.00 |
+49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 15:50:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Bröstsim D 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Nordberg |
2008 |
Simklubben S02 |
|
351 |
3:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Viktorsson |
2008 |
Simklubben Laxen |
+0.71 |
292 |
3:22.84 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 15:50:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 15:50:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Ryggsim D 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Flyckt |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
+0.81 |
444 |
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Staafgård |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.74 |
437 |
1:12.30 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Håkansson |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.90 |
346 |
1:18.16 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Gustafsson |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.63 |
333 |
1:19.16 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Möllborn |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.80 |
307 |
1:21.31 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Linders |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.86 |
303 |
1:21.64 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Holmqvist |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.79 |
278 |
1:24.05 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nova Niemi |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.85 |
228 |
1:29.83 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vida Eriksson |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.92 |
224 |
1:30.32 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Halvardsson |
2007 |
Simklubben S02 |
|
181 |
1:37.03 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Carlqvist |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.92 |
133 |
1:47.40 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 16:15:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Ryggsim D 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Johansson |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.86 |
387 |
1:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.84 |
284 |
1:23.50 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilda Boman |
2008 |
Simklubben 1970 |
+0.84 |
260 |
1:25.95 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Nilsson |
2008 |
Simklubben Stimmet |
+0.86 |
258 |
1:26.13 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adiyat Coles |
2008 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.80 |
244 |
1:27.80 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.87 |
192 |
1:35.06 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tindra Leijon |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.87 |
160 |
1:40.93 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 16:15:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 16:15:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m Fjärilsim D 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
344 |
2:50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-10 16:24:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 16:25:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m Frisim H 14-17 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Måns Bengtsson |
2006 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.72 |
439 |
2:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Freiholtz |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.57 |
426 |
2:12.05 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lowe Stenberg |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.74 |
422 |
2:12.40 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isac Johansson |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
338 |
2:22.65 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Shafie |
2006 |
Simklubben S02 |
+0.65 |
304 |
2:27.70 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Vlanikolin |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 09:09:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m Frisim H 14-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Kvorning |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.65 |
549 |
2:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.63 |
535 |
2:02.38 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.55 |
509 |
2:04.44 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kailan Jimenez |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.77 |
449 |
2:09.69 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petter Bergdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.77 |
448 |
2:09.86 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leon Larsson |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.67 |
397 |
2:15.13 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 09:09:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m Frisim H 14-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.65 |
582 |
1:58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Olsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
+0.81 |
577 |
1:59.33 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
+0.68 |
573 |
1:59.57 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.72 |
565 |
2:00.15 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.58 |
534 |
2:02.43 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.74 |
503 |
2:04.92 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Sköld |
2004 |
Simklubben S02 |
+0.72 |
483 |
2:06.59 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
+0.80 |
455 |
2:09.15 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Rilby |
2004 |
Simklubben S02 |
+0.82 |
439 |
2:10.71 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Lundgren |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.71 |
425 |
2:12.13 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.81 |
401 |
2:14.74 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Hakopian |
2004 |
Simklubben Laxen |
+0.67 |
356 |
2:20.13 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 09:09:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 09:09:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Bröstsim H 14-17 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Windeman |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.68 |
380 |
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Törnqvist |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.86 |
345 |
1:19.27 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Johnsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.74 |
332 |
1:20.24 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Shafie |
2006 |
Simklubben S02 |
+0.73 |
318 |
1:21.46 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Paulin |
2006 |
Simklubben S02 |
|
260 |
1:27.08 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Olofsson |
2006 |
Simklubben S02 |
+0.78 |
256 |
1:27.56 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Mumford |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.55 |
186 |
1:37.37 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 09:22:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Bröstsim H 14-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.75 |
411 |
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bence Barnabás Márkus |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.66 |
376 |
1:17.01 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melker Boman |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.66 |
350 |
1:18.88 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Rosdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.61 |
334 |
1:20.12 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
John Åhlund |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.76 |
198 |
1:35.32 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Andersson |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 09:22:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Bröstsim H 14-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Ekholm |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.67 |
517 |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.75 |
490 |
1:10.51 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.68 |
474 |
1:11.29 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Lidbom |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.70 |
356 |
1:18.46 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 09:22:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 09:22:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 200m Ryggsim H 14-17 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lowe Stenberg |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.74 |
387 |
2:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.89 |
372 |
2:26.84 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonah Hullegård |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.79 |
363 |
2:27.96 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 09:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 200m Ryggsim H 14-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.72 |
327 |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Sundqvist |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.71 |
290 |
2:39.43 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 09:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 200m Ryggsim H 14-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Rilby |
2004 |
Simklubben S02 |
|
376 |
2:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 09:33:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 09:34:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Fjärilsim H 14-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Kvorning |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.65 |
545 |
58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Love Nystedt |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.75 |
318 |
1:10.38 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John Åhlund |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.67 |
111 |
1:39.86 |
+41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 09:45:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Fjärilsim H 14-17 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Kvarnhäll |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.70 |
340 |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Viktorsson |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.78 |
303 |
1:11.51 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Magnusson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.88 |
256 |
1:15.67 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Vlanikolin |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 09:45:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Fjärilsim H 14-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Almqvist |
2004 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.70 |
510 |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.55 |
445 |
1:02.94 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
+0.83 |
409 |
1:04.77 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustaf Jonsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
+0.75 |
383 |
1:06.15 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.72 |
379 |
1:06.43 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Nilsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
+0.85 |
356 |
1:07.80 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Lundgren |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 09:45:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 09:46:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Medley H 14-17 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Måns Bengtsson |
2006 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.72 |
435 |
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Freiholtz |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.71 |
415 |
2:26.86 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Chawki |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.86 |
394 |
2:29.47 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Paulin |
2006 |
Simklubben S02 |
+0.76 |
273 |
2:48.86 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:12:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Medley H 14-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.67 |
454 |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bence Barnabás Márkus |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.60 |
376 |
2:31.79 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melker Boman |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.84 |
368 |
2:32.94 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Ymén |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.78 |
331 |
2:38.41 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:12:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Medley H 14-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.70 |
532 |
2:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Sköld |
2004 |
Simklubben S02 |
+0.58 |
445 |
2:23.57 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Lidbom |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.75 |
355 |
2:34.70 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:12:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 10:13:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 100m Frisim H 14-17 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Windeman |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.63 |
459 |
58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Johnsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.71 |
428 |
59.62 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Törnqvist |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.61 |
389 |
1:01.51 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Amrén |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.58 |
360 |
1:03.17 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isac Johansson |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.59 |
340 |
1:04.33 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Olofsson |
2006 |
Simklubben S02 |
+0.77 |
282 |
1:08.48 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Mumford |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.58 |
204 |
1:16.33 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:26:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 100m Frisim H 14-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Kvorning |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.64 |
552 |
54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.66 |
537 |
55.28 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kailan Jimenez |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.66 |
508 |
56.29 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leon Larsson |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.61 |
386 |
1:01.71 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hampus Rosdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.79 |
359 |
1:03.21 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.79 |
359 |
1:03.21 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
John Åhlund |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.86 |
205 |
1:16.18 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Andersson |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:26:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 100m Frisim H 14-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teo Mravac |
2004 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.72 |
517 |
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredrik Ekholm |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.68 |
497 |
56.72 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.55 |
487 |
57.11 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Lundgren |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.71 |
446 |
58.80 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.86 |
436 |
59.26 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.69 |
431 |
59.48 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustaf Jonsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
+0.81 |
399 |
1:01.03 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
249 |
1:11.43 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:26:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 10:27:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Bröstsim H 14-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melker Boman |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.67 |
305 |
2:58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:37:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Bröstsim H 14-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.79 |
461 |
2:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.69 |
456 |
2:36.09 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.78 |
416 |
2:40.88 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:37:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Bröstsim H 14-17 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.61 |
356 |
2:49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Shafie |
2006 |
Simklubben S02 |
+0.74 |
337 |
2:52.52 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Kvarnhäll |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.78 |
336 |
2:52.73 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonah Hullegård |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.70 |
336 |
2:52.77 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edvin Viktorsson |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.69 |
300 |
2:59.40 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Paulin |
2006 |
Simklubben S02 |
+0.69 |
278 |
3:03.90 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:37:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 10:38:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Ryggsim H 14-17 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Måns Bengtsson |
2006 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.84 |
413 |
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lowe Stenberg |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.71 |
380 |
1:07.43 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Chawki |
2006 |
Simklubben Laxen |
+0.71 |
370 |
1:08.08 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Amrén |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.70 |
270 |
1:15.60 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isac Johansson |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
256 |
1:16.89 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Magnusson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.93 |
181 |
1:26.38 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:53:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Ryggsim H 14-17 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.74 |
449 |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kailan Jimenez |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.69 |
408 |
1:05.90 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Petter Bergdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.74 |
355 |
1:08.97 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.68 |
336 |
1:10.29 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Love Nystedt |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.74 |
329 |
1:10.80 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Sundqvist |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.70 |
285 |
1:14.20 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.91 |
269 |
1:15.68 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hampus Rosdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.77 |
268 |
1:15.74 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leon Larsson |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.75 |
268 |
1:15.76 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Ymén |
2005 |
Simklubben Laxen |
+0.76 |
246 |
1:17.92 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Andersson |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:53:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Ryggsim H 14-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.64 |
487 |
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Almqvist |
2004 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.75 |
458 |
1:03.39 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Olsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
+0.85 |
413 |
1:05.60 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Rilby |
2004 |
Simklubben S02 |
|
369 |
1:08.11 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Nilsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
+0.80 |
356 |
1:08.91 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Lidbom |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
+0.80 |
340 |
1:09.97 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Hakopian |
2004 |
Simklubben Laxen |
+0.77 |
315 |
1:11.78 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.80 |
250 |
1:17.50 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:53:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 10:54:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 200m Fjärilsim H 14-17 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.74 |
510 |
2:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
+0.71 |
460 |
2:20.14 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 10:59:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 11:00:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 200m Frisim H 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Lambertsson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
260 |
2:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
+0.73 |
232 |
2:41.51 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Ellison |
2008 |
Simklubben S02 |
+0.58 |
209 |
2:47.34 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannes Johnsson |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.58 |
193 |
2:51.79 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Wiik |
2008 |
Simklubben S02 |
+0.60 |
145 |
3:09.11 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 13:39:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 200m Frisim H 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Karlsson |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.62 |
396 |
2:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.63 |
367 |
2:18.69 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Strömstedt |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.64 |
359 |
2:19.74 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Hedberg |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.78 |
293 |
2:29.51 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mio Hernandez |
2007 |
Simklubben S02 |
|
276 |
2:32.45 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Walter Jerling |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.54 |
257 |
2:36.10 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Westmann |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.82 |
232 |
2:41.61 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 13:39:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 13:39:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 100m Bröstsim H 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Hedström |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.70 |
423 |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hörgren |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.76 |
383 |
1:16.54 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Väinölä |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.87 |
265 |
1:26.55 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Meuller |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
259 |
1:27.17 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Hedberg |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.79 |
254 |
1:27.70 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Walter Jerling |
2007 |
Simklubben S02 |
|
251 |
1:28.10 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Alström |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
242 |
1:29.12 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Lövdahl |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.67 |
233 |
1:30.34 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilgot Andersson |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.64 |
229 |
1:30.80 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Nurislamova |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.75 |
216 |
1:32.65 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Boman |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
193 |
1:36.22 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Klintelius |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.65 |
191 |
1:36.44 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Landgren |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
191 |
1:36.52 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Kalin |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
184 |
1:37.75 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Jacobsson |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.81 |
130 |
1:49.57 |
+35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Westmann |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 13:50:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 100m Bröstsim H 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arda Beybutov |
2008 |
Simklubben S02 |
|
219 |
1:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Svensson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
164 |
1:41.48 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Landmer |
2008 |
Simklubben S02 |
|
124 |
1:51.36 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eric Fredgren |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent Bjurinder Sundsten |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 13:50:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 13:51:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 200m Ryggsim H 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mio Hernandez |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.72 |
242 |
2:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 14:01:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 200m Ryggsim H 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Ekstrand |
2008 |
Simklubben Laxen |
+0.76 |
202 |
2:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Wiik |
2008 |
Simklubben S02 |
+0.85 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 14:01:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 14:01:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 100m Fjärilsim H 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Thorsell |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.51 |
312 |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.62 |
279 |
1:13.55 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emrik Hammar |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.71 |
272 |
1:14.13 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Henriksson |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.60 |
239 |
1:17.40 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Andersson |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
234 |
1:17.99 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Tellander |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
188 |
1:23.81 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Alström |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
176 |
1:25.76 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 14:08:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 14:08:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 200m Medley H 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alejandro Poller |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.71 |
355 |
2:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isac Dolck |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.55 |
257 |
2:52.27 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mio Hernandez |
2007 |
Simklubben S02 |
|
242 |
2:55.69 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Lövdahl |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 14:31:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 200m Medley H 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arda Beybutov |
2008 |
Simklubben S02 |
|
229 |
2:59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Svensson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.65 |
207 |
3:05.25 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Lambertsson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.70 |
205 |
3:05.80 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
|
187 |
3:11.67 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Johansson |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
139 |
3:31.41 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 14:31:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 14:32:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 100m Frisim H 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alejandro Poller |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.69 |
428 |
59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Thorsell |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.39 |
417 |
1:00.11 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Karlsson |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.63 |
413 |
1:00.32 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Meuller |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
357 |
1:03.33 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Andersson |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.64 |
314 |
1:06.05 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emrik Hammar |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.71 |
314 |
1:06.08 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Hedberg |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.72 |
288 |
1:08.00 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilgot Andersson |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.75 |
279 |
1:08.74 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Klintelius |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.66 |
277 |
1:08.86 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Walter Jerling |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.58 |
269 |
1:09.56 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Väinölä |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.70 |
265 |
1:09.91 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Nurislamova |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
|
215 |
1:14.90 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Ottosson |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.79 |
209 |
1:15.72 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Alvstrand |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.98 |
206 |
1:16.07 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julius Boman |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
203 |
1:16.44 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filip Kalin |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.48 |
197 |
1:17.17 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Jacobsson |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.64 |
189 |
1:18.23 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Westmann |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 14:45:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 100m Frisim H 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Ekstrand |
2008 |
Simklubben Laxen |
+0.57 |
213 |
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Ellison |
2008 |
Simklubben S02 |
+0.54 |
200 |
1:16.77 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannes Johnsson |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
199 |
1:16.86 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Johansson |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
151 |
1:24.27 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Landmer |
2008 |
Simklubben S02 |
|
146 |
1:25.25 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eric Fredgren |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.68 |
70 |
1:49.01 |
+33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent Bjurinder Sundsten |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 14:45:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 14:45:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 200m Bröstsim H 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Hörgren |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.73 |
357 |
2:49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Alström |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.70 |
250 |
3:10.70 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Henriksson |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
198 |
3:25.90 |
+36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Landgren |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.42 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 14:54:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 14:55:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 100m Ryggsim H 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Hedström |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.70 |
311 |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Strömstedt |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.88 |
243 |
1:18.33 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isac Dolck |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.69 |
201 |
1:23.39 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilgot Andersson |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.81 |
193 |
1:24.48 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Nurislamova |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.83 |
188 |
1:25.28 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Tellander |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.80 |
187 |
1:25.45 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Alvstrand |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.90 |
164 |
1:29.17 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Ottosson |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.83 |
138 |
1:34.49 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 15:08:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 100m Ryggsim H 12-13 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arda Beybutov |
2008 |
Simklubben S02 |
+0.85 |
210 |
1:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Lambertsson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.92 |
205 |
1:22.82 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
+0.75 |
191 |
1:24.82 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Ekstrand |
2008 |
Simklubben Laxen |
+0.82 |
171 |
1:28.00 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Svensson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.72 |
171 |
1:28.05 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Ellison |
2008 |
Simklubben S02 |
+0.85 |
143 |
1:33.35 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Wiik |
2008 |
Simklubben S02 |
+0.63 |
139 |
1:34.34 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Landmer |
2008 |
Simklubben S02 |
|
88 |
1:49.75 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eric Fredgren |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.90 |
52 |
2:10.76 |
+48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent Bjurinder Sundsten |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 15:08:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 15:08:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kungsbacka Badhus |
Arrangör: |
VSSF & KBSS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 59, 200m Fjärilsim H 12-13 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Karlsson |
2007 |
Simklubben Laxen |
+0.63 |
325 |
2:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Meuller |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
292 |
2:43.15 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-10-11 15:13:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 15:13:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|