Tulokset Novo Nordisk Hillerød Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 30.98 | 1:07.44 | |||||
2 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.38 | 1:07.71 | |||||
3 | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 34.24 | 1:12.42 | |||||
4 | Rasmus Ærenlund | 1992 | Værløse Svømmeklub | 35.53 | 1:15.79 | |||||
5 | Jeppe Nejlund | 1993 | Værløse Svømmeklub | 39.36 | 1:24.30 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Jakobsen | 1994 | Orient Svømning | 34.45 | 1:12.19 | |||||
2 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 35.02 | 1:15.47 | |||||
3 | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub | 36.96 | 1:16.41 | |||||
4 | Asbjørn Munk | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 36.99 | 1:17.64 | |||||
5 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 36.66 | 1:18.24 | |||||
6 | Victor Haurholm | 1995 | Orient Svømning | 37.31 | 1:19.48 | |||||
7 | Søren Lund | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 39.43 | 1:22.19 | |||||
8 | Lars Elsborg | 1994 | Værløse Svømmeklub | 39.18 | 1:23.22 | |||||
9 | Mathias Petersen | 1995 | Værløse Svømmeklub | 41.14 | 1:26.07 | |||||
- | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.46 | 1:14.68 | |||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 34.78 | 1:14.97 | |||||
3 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 36.48 | 1:16.92 | |||||
4 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 36.10 | 1:17.78 | |||||
5 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 38.65 | 1:21.19 | |||||
6 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 40.59 | 1:25.61 | |||||
7 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.45 | 1:30.14 | |||||
8 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 43.15 | 1:30.95 | |||||
9 | Gustav Pedersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 48.64 | 1:46.22 | |||||
10 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | 50.37 | 1:48.51 | |||||
11 | Alexander Barholm-Hansen | 1997 | Værløse Svømmeklub | 55.05 | 1:59.56 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Noah Thompson | 1998 | Herlev Svømning | 45.04 | 1:34.15 | |||||
2 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 45.29 | 1:34.61 | |||||
3 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 45.29 | 1:34.79 | |||||
4 | Magnus Thode | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.35 | 1:37.63 | |||||
5 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | Værløse Svømmeklub | 47.68 | 1:40.73 | |||||
6 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 48.45 | 1:42.80 | |||||
7 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 50.87 | 1:45.05 | |||||
8 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 50.81 | 1:46.45 | |||||
9 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 53.22 | 1:48.45 | |||||
10 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 51.54 | 1:48.68 | |||||
11 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 52.69 | 1:50.28 | |||||
12 | Magnus L.b. Nielsen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 56.55 | 1:59.35 | |||||
13 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 59.28 | 2:00.96 | |||||
14 | Frederik Filtenborg | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:00.30 | 2:01.78 | |||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carl-Emil Auguestesen | 1998 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Flytag v start | |||||
- | Anton Juncker Neldeberg | 1998 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DSQ | 1 hånd vend 75 m | |||||
- | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Michael Due | 1998 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Asynkron ben | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 48.40 | 1:40.13 | |||||
2 | Aleksander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 56.15 | 1:58.16 | |||||
3 | Andreas E. Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 57.74 | 2:04.36 | |||||
4 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:08.78 | 2:27.57 | |||||
5 | Malthe Ørum | 2000 | Herlev Svømning | 1:13.14 | 2:36.91 | |||||
- | Oliver Kaiser | 2000 | Allerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Janick Jacobsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Vend 1 hånd 25 m | |||||
- | Emil Kjaer Jensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Afslut m 1 hånd | |||||
- | Markus Julian Lange | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Flyben v bryst | |||||
- | Tobias Stavngaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |