Results for STT Taastrup Open
Below are all results from the competition shown by session.
Afsnit 1 Fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 2008 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.71 |
290 |
32.85 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
255 |
34.28 |
+1.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.52 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.62 |
238 |
35.07 |
+2.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
227 |
35.61 |
+2.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.96 |
(-23.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.58 |
163 |
39.78 |
+6.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 54.59 |
(-14.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.62 |
147 |
41.17 |
+8.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.91 |
135 |
42.36 |
+9.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-47.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
95 |
47.62 |
+14.77 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.22 |
(-23.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
79 |
50.65 |
+17.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-39.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
69 |
52.95 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-37.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.88 |
46 |
1:00.49 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tristan Hauberg Justesen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 18:25:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
406 |
29.36 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
393 |
29.68 |
+0.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
365 |
30.42 |
+1.06 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
348 |
30.92 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
328 |
31.51 |
+2.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
315 |
31.94 |
+2.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
275 |
33.42 |
+4.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.99 |
261 |
34.01 |
+4.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(-8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
245 |
34.75 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
244 |
34.76 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-55.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.85 |
200 |
37.15 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
134 |
42.43 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.00 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 18:25:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 2005 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
676 |
24.78 |
|
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 23.60 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
621 |
25.48 |
+0.70 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 24.53 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
584 |
26.01 |
+1.23 |
|
Q |
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.55 |
578 |
26.11 |
+1.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
518 |
27.08 |
+2.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
495 |
27.48 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.87 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
485 |
27.68 |
+2.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
476 |
27.85 |
+3.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.66 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
472 |
27.93 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.62 |
470 |
27.96 |
+3.18 |
|
|
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 27.79 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Ravn Borch |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
466 |
28.04 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
459 |
28.18 |
+3.40 |
|
- |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
453 |
28.31 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
432 |
28.77 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
400 |
29.50 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
399 |
29.53 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
390 |
29.76 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
343 |
31.06 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
338 |
31.21 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
221 |
35.94 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-06-2021 18:25:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-06-2021 11:53.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|