Resultat för Öppna Sörmländska Medleymästerskapen 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag 24/10 Klockan 10.00 (Insim 08.30)
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Öppna Sörmländska Medleymäster | Utskriftsdatum | 24 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | Strängnäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2010 |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | 380 | 35.49 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
2 | Pamela Beyermann | 1998 | 310 | 37.99 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
3 | Anna Eriksson | 1999 | 274 | 39.56 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
4 | Emma Bergkvist | 2000 | 259 | 40.34 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
5 | Amanda Hyllbrandt | 1999 | 245 | 41.09 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
6 | Clara Wadsten | 1999 | 237 | 41.50 | ||||||
Trosabygdens Simsällska | ||||||||||
7 | Tilda Fransson | 1998 | 210 | 43.24 | tlb | |||||
Nora Simsällskap | ||||||||||
8 | Linnea Åkerman | 1999 | 205 | 43.56 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Amanda Fors | 1998 | 202 | 43.82 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
10 | Anna Bäckdahl | 1999 | 195 | 44.35 | ||||||
Trosabygdens Simsällska | ||||||||||
11 | Jennifer Kaplin | 1998 | 193 | 44.49 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
12 | Elin Strand | 1998 | 183 | 45.28 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
13 | Ida Hofvander | 1998 | 180 | 45.50 | ||||||
Trosabygdens Simsällska | ||||||||||
14 | Amanda Granlund | 1999 | 177 | 45.73 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
15 | Amanda Kullman | 2000 | 174 | 46.00 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
16 | Johanna Ly | 2000 | 170 | 46.38 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
17 | Emelie Blomberg | 1999 | 153 | 48.07 | ||||||
Trosabygdens Simsällska | ||||||||||
18 | My Lord | 1999 | 152 | 48.12 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
19 | Isabella Röbech | 2000 | 142 | 49.26 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
20 | Johanna Kahlbom | 1999 | 132 | 50.43 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
21 | Veronica Örnåker | 1999 | 127 | 51.16 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
22 | Clara Lönnberg | 2001 | 126 | 51.20 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
23 | Tova Persson | 2000 | 125 | 51.46 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
24 | Wilma Wennerberg | 2001 | 124 | 51.54 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
25 | Felicia Carlsson | 1998 | 116 | 52.73 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
26 | Cassandra Sjöberg | 1999 | 100 | 55.39 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
27 | Helena Westerlund | 1999 | 86 | 58.15 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
28 | Tilda Granlund | 2001 | 67 | 1:03.35 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Felicia Fors | 1996 | 372 | 35.74 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
2 | Nelly Neuman | 1996 | 298 | 38.49 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
3 | Elin Löfving | 1997 | 289 | 38.87 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
4 | Madeleine Porshagen | 1997 | 282 | 39.19 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
4 | Moa Sundholm | 1997 | 282 | 39.19 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Cornelia Zetterman | 1997 | 267 | 39.91 | ||||||
Nora Simsällskap | ||||||||||
7 | Anna Gustavsson | 1997 | 243 | 41.17 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Embla Tinglöv | 1996 | 237 | 41.53 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Sofia Landin | 1997 | 194 | 44.36 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
10 | Ronja Kaplin | 1996 | 190 | 44.73 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
11 | Tyra Bremer | 1996 | 185 | 45.13 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
12 | Jasmine Pesonen | 1996 | 172 | 46.25 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
13 | Ronja Isokääntä | 1997 | 171 | 46.31 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
- | Agnes Skogfors | 1996 | DSQ | |||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Madeleine Svensson | 1997 | DSQ | |||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jennifer Schwartz | 1994 | 421 | 34.29 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Ebba Engström | 1995 | 412 | 34.53 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
3 | Frida Idesten | 1995 | 361 | 36.10 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Hanna Karlsson | 1995 | 328 | 37.28 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Klara Lindström | 1994 | 290 | 38.84 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Julia Åslin | 1995 | 172 | 46.23 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Ewelyn Närsten | 1995 | DNS | |||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Emma Bergvall | 1995 | DSQ | |||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Therese Trostemo | 1993 | 304 | 38.21 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
2 | Veronica Österman | 1992 | 301 | 38.36 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2010 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:49 |