Results for Öppna Sörmländska Medleymästerskapen 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Öppna Sörmländska Medleymäster | Utskriftsdatum | 24 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Strängnäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2010 |
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | 428 | 30.85 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | 393 | 31.73 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
3 | Pamela Beyermann | 1998 | 365 | 32.53 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
4 | Emma Bergkvist | 2000 | 287 | 35.25 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
5 | Amanda Fors | 1998 | 283 | 35.40 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
6 | Clara Wadsten | 1999 | 266 | 36.17 | ||||||
Trosabygdens Simsällska | ||||||||||
7 | My Lord | 1999 | 260 | 36.42 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Linnea Åkerman | 1999 | 249 | 36.98 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Amanda Hyllbrandt | 1999 | 238 | 37.53 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
10 | Ida Hofvander | 1998 | 235 | 37.66 | ||||||
Trosabygdens Simsällska | ||||||||||
11 | Tilda Fransson | 1998 | 228 | 38.04 | ||||||
Nora Simsällskap | ||||||||||
12 | Elin Strand | 1998 | 225 | 38.20 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
13 | Amanda Granlund | 1999 | 206 | 39.39 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Emelie Blomberg | 1999 | 196 | 40.01 | ||||||
Trosabygdens Simsällska | ||||||||||
15 | Anna Bäckdahl | 1999 | 195 | 40.10 | ||||||
Trosabygdens Simsällska | ||||||||||
16 | Josefine Regard | 2000 | 190 | 40.42 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
17 | Wilma Wennerberg | 2001 | 186 | 40.75 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
18 | Jennifer Kaplin | 1998 | 177 | 41.44 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
19 | Johanna Ly | 2000 | 170 | 41.93 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
20 | Amanda Kullman | 2000 | 162 | 42.67 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
21 | Tova Persson | 2000 | 159 | 42.91 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
22 | Clara Lönnberg | 2001 | 152 | 43.52 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
23 | Ellinor Larsson | 1999 | 145 | 44.21 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
24 | Felicia Carlsson | 1998 | 121 | 47.04 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
25 | Isabella Röbech | 2000 | 107 | 49.04 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
26 | Veronica Örnåker | 1999 | 102 | 49.84 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
27 | Cassandra Sjöberg | 1999 | 93 | 51.32 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
28 | Helena Westerlund | 1999 | 85 | 52.83 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
29 | Tilda Granlund | 2001 | 82 | 53.47 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
30 | Agnes Tinglöv | 2001 | 69 | 56.63 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Johanna Kahlbom | 1999 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Felicia Fors | 1996 | 435 | 30.68 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
2 | Madeleine Porshagen | 1997 | 401 | 31.52 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | 385 | 31.95 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
4 | Nelly Neuman | 1996 | 376 | 32.22 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
5 | Elin Löfving | 1997 | 368 | 32.44 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Anna Gustavsson | 1997 | 342 | 33.26 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Embla Tinglöv | 1996 | 306 | 34.49 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Madeleine Svensson | 1997 | 295 | 34.94 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
9 | Ronja Kaplin | 1996 | 288 | 35.20 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
10 | Cornelia Zetterman | 1997 | 278 | 35.62 | ||||||
Nora Simsällskap | ||||||||||
11 | Agnes Skogfors | 1996 | 263 | 36.27 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
12 | Tyra Bremer | 1996 | 237 | 37.56 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
13 | Sofia Landin | 1997 | 230 | 37.94 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
14 | Jasmine Pesonen | 1996 | 201 | 39.66 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
15 | Ronja Isokääntä | 1997 | 192 | 40.33 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jennifer Schwartz | 1994 | 492 | 29.45 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Ebba Engström | 1995 | 475 | 29.80 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
3 | Frida Idesten | 1995 | 459 | 30.15 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Hanna Karlsson | 1995 | 380 | 32.09 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Klara Lindström | 1994 | 368 | 32.44 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Julia Åslin | 1995 | 325 | 33.83 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Emma Bergvall | 1995 | 250 | 36.91 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Ewelyn Närsten | 1995 | DNS | |||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Therese Trostemo | 1993 | 432 | 30.75 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
2 | Veronica Österman | 1992 | 389 | 31.86 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2010 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:30 |