Resultater for XIII FINA WMC 2010 Valhalla venue
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 9 (Finals) - Per Age Group with lap times
Results Event 9 (Finals) - Per Age Group with lap times |
|
|
Competition name |
XIII Fina World Masters Champi |
|
Print Date |
07 August 2010 |
|
|
Competition place |
Gothenburg Valhalla |
|
Print Time |
16:39 |
|
|
Organizer |
Fina/SSF |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
2010-08-02 |
|
|
|
|
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 85 - 89 years |
Start time 09:00 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Tausz Ronai |
1924 |
Club de Regatas Flamengo |
BRA |
3:49.41 |
6:39.38 |
10:26.83 |
|
13:11.37 |
CR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 80 - 84 years |
Start time 09:00 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toshiko Amano |
1926 |
SUIEIKAI |
JPN |
5:38.84 |
9:13.84 |
13:47.68 |
|
16:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 75 - 79 years |
Start time 09:00 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ursula Froehlich |
1935 |
Rheingauer Schwimm Club |
GER |
2:20.56 |
4:28.04 |
6:53.20 |
|
8:36.43 |
|
2 |
Eulah Varty |
1934 |
The Ontario Masters Swimmers |
CAN |
2:33.78 |
4:55.10 |
7:33.05 |
|
9:45.02 |
|
3 |
Mae Waldie |
1935 |
Team Quebec |
CAN |
2:47.96 |
5:05.33 |
7:55.24 |
|
9:55.93 |
|
4 |
Michiko Tokano |
1934 |
Tokyo DC Komazawa |
JPN |
2:41.06 |
5:15.29 |
8:33.48 |
|
10:52.51 |
|
5 |
Hikichi Mayumi |
1935 |
WAVE SENDAI |
JPN |
3:24.84 |
6:26.18 |
9:53.36 |
|
12:34.07 |
|
6 |
Elena Placci |
1935 |
Circulo de la Fuerza Aerea |
ARG |
3:04.68 |
6:16.54 |
9:37.23 |
|
12:42.36 |
|
7 |
Maria Helena Ruiz |
1932 |
Mac-Nina |
BRA |
4:29.99 |
8:33.45 |
12:12.76 |
|
15:29.97 |
|
- |
Ruth Hertzberg |
1932 |
Colorado Masters Swimming |
USA |
|
|
|
|
NT |
|
- |
Birthe Møller-Jensen |
1932 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
DSQ |
BaE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 70 - 74 years |
Start time 09:00 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helga Reich |
1936 |
SC Wiking Herne 1921 |
GER |
1:54.55 |
4:03.82 |
6:14.35 |
|
8:01.16 |
|
2 |
Hiroko Kobayashi |
1940 |
Live Sport Shogen |
JPN |
2:01.31 |
4:18.07 |
6:36.08 |
|
8:28.16 |
|
3 |
Cynthia Andrade |
1939 |
Club de Regatas Flamengo |
BRA |
2:12.59 |
4:40.52 |
6:49.61 |
|
8:52.49 |
|
4 |
Mitsuko Endo |
1937 |
SC RENASSANCE WASEDA |
JPN |
2:14.92 |
4:33.71 |
7:07.12 |
|
9:00.89 |
|
5 |
Sandra Lea |
1939 |
Inverness |
GBR |
2:21.99 |
4:42.48 |
7:29.04 |
|
9:40.41 |
|
6 |
Atsuko Takeuchi |
1936 |
KYOEI SC |
JPN |
2:30.76 |
5:09.90 |
8:00.26 |
|
9:52.95 |
|
7 |
Fusae Maruyama |
1938 |
Saginuma |
JPN |
2:35.89 |
5:18.22 |
8:11.14 |
|
10:20.16 |
|
8 |
Toshiko Tsuchiya |
1938 |
NAGUMOSUIEIDO |
JPN |
2:51.21 |
5:26.71 |
8:26.67 |
|
10:26.38 |
|
9 |
Lea Schoen |
1937 |
Amaral Masters |
BRA |
3:06.80 |
5:56.44 |
9:25.16 |
|
11:40.47 |
|
10 |
Shirley Dacey |
1936 |
The Ontario Masters Swimmers |
CAN |
3:33.35 |
6:15.71 |
9:34.42 |
|
11:58.67 |
|
11 |
Rita De Carolis |
1940 |
AMATORI NUOTO SAVONA |
ITA |
3:05.00 |
6:14.10 |
9:34.10 |
|
12:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 65 - 69 years |
Start time 09:00 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elaine Blower |
1945 |
Barnet Copthall Swimming Club |
GBR |
1:51.52 |
3:45.42 |
5:56.42 |
|
7:34.74 |
|
2 |
Daniela Barnea |
1944 |
Masters of South Texas |
USA |
1:47.23 |
3:47.76 |
5:45.89 |
|
7:36.86 |
|
3 |
Mary Pohlmann |
1945 |
St Louis Area Masters (SLAM) |
USA |
1:53.79 |
3:49.13 |
6:16.56 |
|
8:02.86 |
|
4 |
Georgina Hamilton |
1943 |
Barnet Copthall Swimming Club |
GBR |
1:58.23 |
4:10.65 |
6:22.16 |
|
8:07.95 |
|
5 |
Herilene Freitas |
1942 |
Club de Regatas Flamengo |
BRA |
2:01.11 |
3:57.42 |
6:25.09 |
|
8:14.75 |
|
6 |
Sigrid Koch |
1941 |
Helmstedter SV |
GER |
2:10.05 |
4:20.71 |
6:40.00 |
|
8:29.41 |
|
7 |
Anne Long |
1942 |
University of San Francisco |
USA |
2:20.56 |
4:30.39 |
6:53.90 |
|
8:44.65 |
|
8 |
Matty van Der Veen |
1944 |
Old Dutch |
NED |
2:09.58 |
4:41.11 |
6:59.31 |
|
8:56.66 |
|
9 |
Mieko Ota |
1944 |
PS SENNAN SWIMMING |
JPN |
2:07.24 |
4:45.69 |
7:14.87 |
|
9:07.49 |
|
10 |
Saito Ryoko |
1941 |
SAKURAMBO |
JPN |
2:28.17 |
5:11.97 |
7:38.70 |
|
9:42.04 |
|
11 |
Fumika Harano |
1941 |
Ogori SS Fukuoka |
JPN |
2:34.33 |
5:04.80 |
7:48.54 |
|
9:50.05 |
|
12 |
Roswita Norris |
1942 |
Davis Aquatic Masters |
USA |
2:58.35 |
5:24.04 |
7:53.38 |
|
10:06.33 |
|
13 |
Ann Louise Onton |
1943 |
Connecticut Masters |
USA |
2:20.05 |
6:32.57 |
10:10.67 |
|
10:10.67 |
|
14 |
Rosalie Lutvey |
1944 |
Toowoomba Tadpoles |
AUS |
2:44.82 |
5:28.66 |
8:28.85 |
|
10:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 60 - 64 years |
Start time 09:00 |
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 55 - 59 years |
Start time 09:00 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Vaca |
1953 |
ANV Mexico |
MEX |
1:23.63 |
3:02.36 |
4:51.19 |
|
6:13.20 |
|
2 |
Junko Sato |
1954 |
Ryogoku Kingyo |
JPN |
1:24.37 |
3:08.08 |
5:03.46 |
|
6:25.86 |
|
3 |
Irina Shangina |
1955 |
Neva Stars |
RUS |
1:32.54 |
3:16.48 |
4:57.09 |
|
6:29.13 |
|
4 |
Marion Hillenbrand |
1954 |
SG Stadtwerke München |
GER |
1:34.45 |
3:22.54 |
5:09.06 |
|
6:44.49 |
|
5 |
Araceli Rodriguez |
1955 |
Acuatica Nelson Vargas |
MEX |
1:38.79 |
3:28.89 |
5:17.07 |
|
6:46.78 |
|
6 |
Thérèse Sharkey |
1955 |
Winelands |
RSA |
1:51.94 |
3:30.52 |
5:30.94 |
|
6:57.62 |
|
7 |
Jo Matthews |
1955 |
Shear Magic Masterton Masters |
NZL |
1:29.72 |
3:20.88 |
5:18.85 |
|
6:58.19 |
|
8 |
Claudia Koch |
1952 |
Stadtwerke München |
GER |
1:34.20 |
3:27.24 |
5:25.92 |
|
7:00.88 |
|
9 |
Alena Pospisilova |
1954 |
Bohemians Praha |
CZE |
1:41.80 |
3:35.21 |
5:32.79 |
|
7:06.29 |
|
10 |
Elena Kolyadina |
1955 |
Pregel |
RUS |
1:47.96 |
3:47.27 |
5:41.03 |
|
7:21.84 |
|
11 |
Alison Wilson |
1954 |
Shrewsbury |
GBR |
1:48.66 |
3:37.52 |
5:48.31 |
|
7:28.19 |
|
12 |
Adrian Yveline |
1952 |
CN MORLAIX |
FRA |
1:49.15 |
3:48.11 |
5:56.58 |
|
7:33.49 |
|
13 |
Diane Ragalie |
1952 |
Illinois Masters |
USA |
1:51.63 |
3:52.70 |
6:01.12 |
|
7:34.01 |
|
14 |
Heike Dräger |
1952 |
Helmstedter SV |
GER |
1:56.17 |
3:51.84 |
5:58.62 |
|
7:46.81 |
|
15 |
Brigitte Weinzierl |
1952 |
SV Lohhof e.V. |
GER |
1:59.09 |
4:01.23 |
6:09.74 |
|
7:56.05 |
|
16 |
Lúcia Silva |
1954 |
Club de Regatas Flamengo |
BRA |
1:52.54 |
3:58.23 |
6:15.61 |
|
7:56.43 |
|
17 |
Genevieve Langlois Lordez |
1953 |
Lagardère Paris Racing |
FRA |
1:56.34 |
4:02.34 |
6:19.83 |
|
8:02.73 |
|
18 |
Rosario Castillo |
1951 |
Fundacio Claror |
ESP |
2:08.91 |
4:24.37 |
6:46.45 |
|
8:42.11 |
|
19 |
Maria deFátima Reis Pires |
1954 |
Brasilia Masters |
BRA |
2:16.16 |
4:36.31 |
6:55.67 |
|
8:52.65 |
|
20 |
Linda Callaway |
1953 |
Masters of South Texas |
USA |
2:14.63 |
4:34.27 |
7:05.16 |
|
8:56.31 |
|
21 |
Viviana Yoquet |
1955 |
SANTAFESINOS DE NEUQUEN |
ARG |
2:17.38 |
4:35.45 |
6:55.41 |
|
9:00.44 |
|
- |
Rosa Eimannsberger |
1952 |
ESN Nanterre |
FRA |
|
|
|
|
NT |
|
- |
Graciete Barros |
1955 |
Academia D´stak |
BRA |
|
|
|
|
DSQ |
BrL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 50 - 54 years |
Start time 09:00 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Judith Hattle |
1960 |
Carlisle Masters |
GBR |
1:17.04 |
2:48.32 |
4:29.31 |
|
5:56.39 |
|
2 |
Colette Crabbe |
1956 |
Oregon |
USA |
1:19.74 |
2:55.71 |
4:37.58 |
|
6:01.10 |
|
3 |
Renate Christ |
1960 |
SC Wiking Herne 1921 |
GER |
1:23.06 |
3:04.15 |
4:48.22 |
|
6:11.90 |
|
4 |
Amanda Heath |
1957 |
Spencer Swim Team |
GBR |
1:25.15 |
3:06.43 |
4:47.30 |
|
6:12.24 |
|
5 |
Denise Brown |
1959 |
Michigan Masters |
USA |
1:22.48 |
2:57.75 |
4:53.53 |
|
6:13.78 |
|
6 |
Aleksandra Niespodziana |
1958 |
MASTERS ASTORIA BYDGOSZCZ |
POL |
1:21.63 |
3:03.70 |
4:56.31 |
|
6:21.50 |
|
7 |
Patricia Verhagen vd Helm |
1959 |
AquAmigos |
NED |
1:25.97 |
3:06.68 |
5:01.55 |
|
6:23.13 |
|
8 |
Birgit Holmstoel |
1960 |
SC Steinhagen-Amshausen |
GER |
1:27.76 |
3:15.40 |
4:58.10 |
|
6:26.17 |
|
9 |
Larisa Nagovitsyna |
1959 |
Tsunami |
RUS |
1:26.54 |
3:05.35 |
4:56.42 |
|
6:27.34 |
|
10 |
Toshimi Sato |
1959 |
Konami Sayama |
JPN |
1:38.34 |
3:18.79 |
5:04.03 |
|
6:35.58 |
|
11 |
Sue Jensen |
1960 |
New England Masters |
USA |
1:31.67 |
3:20.38 |
5:16.45 |
|
6:38.31 |
|
12 |
Olga Kedrova |
1960 |
Poseidon Moscow |
RUS |
1:34.98 |
3:20.83 |
5:10.01 |
|
6:39.91 |
|
13 |
Robin O´Leary |
1957 |
USMS PNA |
USA |
1:39.40 |
3:22.64 |
5:12.12 |
|
6:40.64 |
|
14 |
Dawn Jaeger |
1956 |
PNA |
USA |
1:25.81 |
3:15.24 |
5:12.22 |
|
6:43.65 |
|
15 |
Natalia Aleshchenko |
1957 |
Pregel |
RUS |
1:32.50 |
3:24.42 |
5:21.33 |
|
6:54.49 |
|
16 |
Ana Maria M. Escutia |
1957 |
CLUB NAUTICO ZARATE |
ARG |
1:31.68 |
3:20.03 |
5:21.42 |
|
6:55.15 |
|
17 |
Hella Dietze |
1958 |
Chemnitzer SG Helbersdorf |
GER |
1:41.45 |
3:33.58 |
5:29.23 |
|
7:01.30 |
|
18 |
Aranzazu Aránega |
1957 |
Tenerife Masters |
ESP |
1:40.44 |
3:32.71 |
5:28.30 |
|
7:01.51 |
|
19 |
Anne Morrissey |
1960 |
Phoenix |
IRL |
1:35.86 |
3:37.64 |
5:28.74 |
|
7:01.91 |
|
20 |
Shelagh Bantock |
1956 |
London Silver Dolphins |
CAN |
1:43.36 |
3:35.72 |
5:39.20 |
|
7:11.84 |
|
21 |
Rosana Andrade |
1960 |
Masters of South Texas |
USA |
1:39.33 |
3:26.17 |
5:35.20 |
|
7:12.79 |
|
22 |
Pia van der Molen |
1960 |
H.Z.P.C. Heerenveen |
NED |
1:47.25 |
3:38.15 |
5:43.11 |
|
7:19.10 |
|
23 |
Rocio De Vergara |
1960 |
CLUB NATACION VILLALBA |
ESP |
1:49.26 |
3:36.38 |
5:38.97 |
|
7:19.51 |
|
24 |
Sylvie Godart |
1960 |
Stade Valeriquais Natation |
FRA |
1:47.62 |
3:45.96 |
5:50.65 |
|
7:21.87 |
|
25 |
Carmen Foz Baldiz |
1960 |
CLUB NATACION COVIBAR RIVAS |
ESP |
1:56.55 |
4:08.28 |
6:20.32 |
|
8:17.68 |
|
26 |
Mariko Ukai |
1956 |
CFC MORIOKA |
JPN |
2:16.76 |
4:18.20 |
6:42.38 |
|
8:25.92 |
|
27 |
Ursula Manhart |
1958 |
Union Suedstadt |
AUT |
2:05.01 |
4:30.06 |
6:45.62 |
|
8:39.61 |
|
- |
Marina Roshchina |
1956 |
Troyka |
RUS |
|
|
|
|
NT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 45 - 49 years |
Start time 09:00 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marzena Kulis |
1964 |
Team Marche Master |
ITA |
1:14.78 |
2:48.99 |
4:19.51 |
|
5:37.03 |
|
2 |
Dorit Gierke |
1965 |
WV Wunstorf |
GER |
1:16.31 |
2:47.72 |
4:27.64 |
|
5:42.55 |
|
3 |
Susanne Reibel-Oberle |
1964 |
SSV Lahr |
GER |
1:11.87 |
2:40.76 |
4:22.62 |
|
5:43.11 |
|
4 |
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:16.38 |
2:47.50 |
4:28.09 |
|
5:45.58 |
|
5 |
Marta Rumyantseva |
1964 |
Tsunami |
RUS |
1:25.94 |
3:01.22 |
4:40.61 |
|
6:03.66 |
|
6 |
Rita Lázár |
1962 |
Egri Senior Úszóklub |
HUN |
1:31.89 |
2:59.63 |
4:45.69 |
|
6:06.97 |
|
7 |
Sandrine Le Meur |
1964 |
CL OMNISPORTS VERNOUILLET |
FRA |
1:19.68 |
3:00.89 |
4:47.82 |
|
6:11.39 |
|
8 |
Ellen Garne |
1965 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:25.67 |
3:03.17 |
4:50.05 |
|
6:13.98 |
|
9 |
Monika Dechert |
1963 |
Schwimmclub Holzland |
GER |
1:25.89 |
3:08.86 |
5:02.62 |
|
6:28.66 |
|
10 |
Svetlana Kozlova |
1965 |
Neva Stars |
RUS |
1:34.44 |
3:14.43 |
5:01.75 |
|
6:34.63 |
|
11 |
Maryna Poliakova |
1963 |
Gavrily4 Masters |
UKR |
1:40.97 |
3:19.25 |
5:10.80 |
|
6:39.63 |
|
12 |
Camacho Martha |
1965 |
El Milenio |
CRC |
1:34.68 |
3:24.81 |
5:12.32 |
|
6:42.61 |
|
13 |
María Regina Matheu |
1964 |
Guatemaster |
GUA |
1:42.59 |
3:30.95 |
5:24.18 |
|
6:55.69 |
|
14 |
Annegret Birth |
1965 |
SSV Ostring 93 e.V. |
GER |
1:38.54 |
3:24.74 |
5:22.60 |
|
6:59.10 |
|
15 |
Emanuela Bittante |
1961 |
ONDABLU s.c.s.d. |
ITA |
1:43.77 |
3:39.03 |
5:33.06 |
|
7:11.65 |
|
16 |
Mercedes Martin Crespo |
1962 |
CLUB NATACION COVIBAR RIVAS |
ESP |
1:48.05 |
3:50.59 |
5:45.07 |
|
7:19.94 |
|
17 |
Therin Sergine |
1964 |
ANDERNOS ESPADONS-THALASSA |
FRA |
1:52.40 |
3:58.37 |
5:56.06 |
|
7:33.19 |
|
18 |
Tatiana Abu Nijmeh |
1965 |
Stockholmspolisens Sim IF |
SWE |
1:43.14 |
3:46.40 |
5:55.15 |
|
7:34.62 |
|
19 |
Shizuka Yasuda |
1964 |
Renaissance Sangenjaya |
JPN |
1:48.57 |
3:55.02 |
6:07.59 |
|
7:42.93 |
|
20 |
Alie Visser |
1964 |
H.Z.P.C. Heerenveen |
NED |
1:46.19 |
3:43.45 |
5:53.88 |
|
7:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 40 - 44 years |
Start time 09:00 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Girardet |
1970 |
Cercle des Nageurs de Nyon |
SUI |
1:15.12 |
2:43.92 |
4:24.46 |
|
5:41.49 |
|
2 |
Laura Palasciano |
1970 |
Circolo Canottieri Aniene |
ITA |
1:14.23 |
2:41.40 |
4:25.89 |
|
5:41.99 |
|
3 |
Nora Haide Toledano |
1969 |
Casablanca México |
MEX |
1:16.41 |
2:43.77 |
4:32.59 |
|
5:55.98 |
|
4 |
Lucilla Corio |
1966 |
RN Saronno |
ITA |
1:21.04 |
2:53.89 |
4:48.63 |
|
6:09.84 |
|
5 |
Anna-Carin Nordin |
1970 |
IFK Lidingö Simklubb |
SWE |
1:21.67 |
2:58.49 |
4:50.95 |
|
6:15.12 |
|
6 |
Olena Ierantseva |
1966 |
Aqua Masters Swim Club Kiev |
UKR |
1:39.31 |
3:13.80 |
5:05.12 |
|
6:34.85 |
|
7 |
Teodora König |
1966 |
TSV Vorhalle |
GER |
1:31.26 |
3:13.44 |
5:05.62 |
|
6:36.28 |
|
8 |
Estelle Lecureur |
1968 |
Club Nautique Le Havre |
FRA |
1:34.40 |
3:20.00 |
5:20.99 |
|
6:53.02 |
|
9 |
Barbara Verginelli |
1969 |
Due Ponti |
ITA |
1:37.24 |
3:19.12 |
5:20.52 |
|
6:58.88 |
|
10 |
Anne Leroy |
1967 |
DAUPHINS CHATELLERAULT |
FRA |
1:45.05 |
3:36.64 |
5:32.86 |
|
7:12.96 |
|
- |
Ursula Schröck |
1966 |
Libertador Natacion Masters |
ARG |
|
|
|
|
DSQ |
BrL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 35 - 39 years |
Start time 09:00 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Åsa Neij |
1972 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:10.58 |
2:30.98 |
4:07.39 |
|
5:20.69 |
|
2 |
Oxana Bronitskaya |
1972 |
Tsunami |
RUS |
1:14.83 |
2:40.69 |
4:15.27 |
|
5:28.62 |
|
3 |
Claudia Nuñez Nuñez |
1974 |
Asoc. Jose Hernandez |
ARG |
1:12.90 |
2:35.00 |
4:11.16 |
|
5:29.02 |
|
3 |
Marit Breitfeld |
1975 |
Hamburger Schwimmclub |
GER |
1:12.46 |
2:44.88 |
4:13.27 |
|
5:29.02 |
|
5 |
Cecilia Kentell |
1975 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.62 |
2:42.27 |
4:17.15 |
|
5:33.66 |
|
6 |
Nicola Latty |
1971 |
Oundle and District |
GBR |
1:12.93 |
2:41.37 |
4:22.30 |
|
5:36.07 |
|
7 |
Dora Cerva |
1974 |
Sprint Fortuna SC |
HUN |
1:13.12 |
2:42.27 |
4:18.98 |
|
5:36.08 |
|
8 |
Ulrike Döscher |
1974 |
SV Poseidon Hamburg |
GER |
1:10.97 |
2:43.33 |
4:20.72 |
|
5:38.81 |
|
9 |
Jane Kelsey |
1975 |
Red Tide of NY |
USA |
1:15.10 |
2:41.82 |
4:26.21 |
|
5:39.26 |
|
10 |
Monika Messner |
1973 |
SU citynet@Hall |
AUT |
1:17.49 |
2:46.50 |
4:30.17 |
|
5:49.68 |
|
11 |
Xhervelle Muriel |
1973 |
Embourg Natation |
BEL |
1:19.01 |
2:53.24 |
4:31.37 |
|
5:50.87 |
|
12 |
Karen Driver |
1971 |
Colne ASC |
GBR |
1:26.92 |
3:02.47 |
4:42.08 |
|
5:59.45 |
|
13 |
Katja Hechel |
1971 |
SG Glems |
GER |
1:21.96 |
2:54.85 |
4:40.31 |
|
6:02.13 |
|
14 |
Sarah Knapman |
1972 |
Eastbourne Swimming Club |
GBR |
1:22.84 |
2:57.69 |
4:44.25 |
|
6:04.67 |
|
15 |
Claire Amner |
1974 |
Cape Town Masters SC |
RSA |
1:27.10 |
3:00.86 |
4:43.55 |
|
6:06.08 |
|
16 |
Liselotte Joling |
1975 |
PSV |
NED |
1:24.48 |
3:02.96 |
4:44.68 |
|
6:07.98 |
|
17 |
Mercedes Aybar |
1972 |
Dominicana Masters |
DOM |
1:23.63 |
3:00.94 |
4:51.50 |
|
6:15.76 |
|
18 |
Tatiana Debellemanière |
1975 |
Marcq Natation |
FRA |
1:32.11 |
3:08.72 |
4:55.81 |
|
6:21.61 |
|
19 |
Nichelle Pajeau |
1974 |
Evanston Masters |
USA |
1:31.74 |
3:19.53 |
5:03.31 |
|
6:32.15 |
|
20 |
Giada Pucci |
1975 |
Centro Nuoto Bastia |
ITA |
1:33.56 |
3:23.30 |
5:08.02 |
|
6:36.03 |
|
- |
Maria Teresa Aguilar |
1975 |
BUAP |
MEX |
|
|
|
|
NT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 30 - 34 years |
Start time 09:00 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Janitzki |
1980 |
Waspo 08 Göttingen |
GER |
1:09.89 |
2:33.63 |
3:58.68 |
|
5:09.95 |
|
2 |
Valerie Hadd |
1978 |
English Bay Swim Club |
CAN |
1:11.48 |
2:32.26 |
4:02.73 |
|
5:15.37 |
|
3 |
Velez Anne |
1979 |
SO Millau natation |
FRA |
1:12.09 |
2:34.60 |
4:03.39 |
|
5:16.25 |
|
4 |
Maria Vitazka |
1979 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.35 |
2:38.28 |
4:12.29 |
|
5:24.17 |
|
5 |
Lucia Bussotti |
1979 |
Amici del Nuoto Firenze |
ITA |
1:15.48 |
2:39.46 |
4:11.36 |
|
5:28.52 |
|
6 |
Anna Barnes |
1980 |
Picton Masters |
AUS |
1:12.45 |
2:40.55 |
4:13.50 |
|
5:29.73 |
|
7 |
Viola Oertel |
1976 |
SG Dreieich |
GER |
1:11.87 |
2:41.71 |
4:16.91 |
|
5:35.73 |
|
8 |
Daniela Lange |
1976 |
SC Hellas Einbeck |
GER |
1:15.27 |
2:45.36 |
4:27.71 |
|
5:38.89 |
|
9 |
Katharine Nimmo |
1976 |
Gloucester Masters |
GBR |
1:13.60 |
2:44.27 |
4:24.20 |
|
5:39.49 |
|
10 |
Alison Peakman |
1979 |
Birmingham Masters |
GBR |
1:15.84 |
2:40.55 |
4:21.95 |
|
5:41.60 |
|
11 |
Christine Kluetemeyer |
1979 |
SSG Bremen/Bremerhaven |
GER |
1:16.12 |
2:51.19 |
4:32.06 |
|
5:51.98 |
|
12 |
Johanna Johansson |
1978 |
Täby Sim |
SWE |
1:19.36 |
2:54.07 |
4:34.40 |
|
5:52.53 |
|
13 |
Gisela Noemi Angelico |
1979 |
Libertador Natacion Masters |
ARG |
1:18.61 |
2:52.68 |
4:36.38 |
|
5:57.98 |
|
14 |
Emma Davies |
1979 |
City of Derby Swimming Club |
GBR |
1:19.78 |
2:53.44 |
4:41.14 |
|
5:59.37 |
|
15 |
Emerentia Knebel |
1976 |
KZPC Kerkrade |
NED |
1:20.59 |
2:54.71 |
4:42.78 |
|
6:03.67 |
|
16 |
Clizia Borrello |
1976 |
ASA Cinisello ASD |
ITA |
1:21.05 |
2:52.42 |
4:41.91 |
|
6:06.80 |
|
17 |
Meri Viljanen |
1980 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
1:21.35 |
2:56.17 |
4:40.15 |
|
6:07.34 |
|
18 |
Monica Ramirez |
1977 |
Casablanca México |
MEX |
1:21.86 |
3:05.67 |
4:47.42 |
|
6:11.18 |
|
19 |
Céline Clogenson |
1980 |
Neptune Club de France |
FRA |
1:25.56 |
3:04.43 |
4:49.88 |
|
6:16.28 |
|
20 |
Rosemarie Twomey |
1976 |
Dolphin Masters |
IRL |
1:19.45 |
3:00.86 |
4:51.04 |
|
6:17.54 |
|
21 |
Paula Pajanian |
1976 |
Club de Regatas Flamengo |
BRA |
1:23.73 |
3:05.48 |
4:58.47 |
|
6:29.85 |
|
22 |
Yvonne Gerritsen |
1980 |
DES |
NED |
1:28.74 |
3:18.01 |
5:04.01 |
|
6:37.88 |
|
- |
Sabine Desagre |
1977 |
Orca Natation Soignies |
BEL |
|
|
|
|
NT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 400m Ind Me Women, Finals 25 - 29 years |
Start time 09:00 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marit Blömer |
1984 |
SG Ruhr |
GER |
1:12.39 |
2:35.74 |
4:09.03 |
|
5:19.92 |
|
2 |
Susanne Hock |
1983 |
TV Bad Mergentheim |
GER |
1:15.51 |
2:42.03 |
4:11.42 |
|
5:28.83 |
|
3 |
Nele Vanbuel |
1985 |
Barvaux |
BEL |
1:10.93 |
2:38.86 |
4:08.47 |
|
5:29.20 |
|
4 |
Sara English |
1982 |
Castlebar |
IRL |
1:14.76 |
2:40.17 |
4:15.24 |
|
5:33.45 |
|
5 |
Ana Elisa Rodal Rosas |
1982 |
Casablanca México |
MEX |
1:13.46 |
2:45.59 |
4:21.26 |
|
5:35.23 |
|
6 |
Nadya Putter |
1983 |
ZV Vlaardingen Schiedam |
NED |
1:13.00 |
2:38.67 |
4:21.00 |
|
5:38.32 |
|
7 |
Cecile van Oppen |
1982 |
Cally Masters Islington |
GBR |
1:14.79 |
2:42.52 |
4:22.59 |
|
5:40.49 |
|
8 |
Victoria Hillenbrand |
1984 |
SG Stadtwerke München |
GER |
1:19.03 |
2:45.58 |
4:21.96 |
|
5:40.91 |
|
9 |
Diletta Lugano |
1984 |
Derthona Nuoto |
ITA |
1:10.63 |
2:37.60 |
4:21.29 |
|
5:41.71 |
|
10 |
Virginie Graveleau |
1985 |
CA Cholet |
FRA |
1:20.96 |
2:49.22 |
4:25.08 |
|
5:45.86 |
|
11 |
Britta Weber |
1982 |
SG Wuppertal |
GER |
1:18.48 |
2:50.59 |
4:27.02 |
|
5:45.89 |
|
12 |
Magdalena Bolewska |
1984 |
MKP Torunczyk Torun |
POL |
1:15.45 |
2:46.17 |
4:21.72 |
|
5:46.22 |
|
13 |
Ingrid von Beckmann |
1982 |
Cally Masters Islington |
GBR |
1:16.85 |
2:48.93 |
4:23.23 |
|
5:46.24 |
|
14 |
Grace C. MUñOZ LOZANO |
1982 |
CLUB DEPORTIVO DIANA QUINTANA |
ECU |
1:17.77 |
2:47.75 |
4:31.26 |
|
5:49.80 |
|
15 |
Tina Matt |
1984 |
SC Villingen |
GER |
1:17.85 |
2:54.63 |
4:33.19 |
|
5:52.99 |
|
16 |
Myriam Desroches |
1983 |
Team Quebec |
CAN |
1:23.50 |
2:59.06 |
4:40.87 |
|
6:01.57 |
|
17 |
Cátia Valente |
1984 |
Clube de Campismo Luz e Vida |
POR |
1:27.43 |
3:00.01 |
4:42.24 |
|
6:06.31 |
|
18 |
Katharina Görtz |
1984 |
SG Badenweiler-Neuenburg |
GER |
1:20.11 |
2:57.53 |
4:42.64 |
|
6:07.70 |
|
19 |
Line Ekander |
1981 |
Aarhus GF |
DEN |
1:23.57 |
3:03.55 |
4:45.40 |
|
6:07.81 |
|
20 |
Linda Hoogendam |
1983 |
d´ELFT |
NED |
1:22.51 |
2:54.28 |
4:50.17 |
|
6:08.58 |
|
21 |
Annika Langer |
1982 |
SC Hakoah Wien |
AUT |
1:26.97 |
3:03.38 |
4:50.90 |
|
6:19.81 |
|
22 |
Christina Herbold |
1981 |
1. FCN |
GER |
1:29.05 |
3:05.92 |
4:55.21 |
|
6:25.03 |
|
23 |
Linda Holmberg |
1981 |
Simklubben Triton |
SWE |
1:20.99 |
2:57.66 |
4:52.22 |
|
6:26.34 |
|
- |
Annette Vogelsang |
1984 |
Z.V. De Bron |
NED |
|
|
|
|
NT |
|
- |
Katja Buntins |
1985 |
SC Humboldt |
GER |
|
|
|
|
NT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.18.00 |
Print Date |
07 August 2010 |
Licensed to: Västsvenska Simförbundet |
Print Time |
16:39 |
|