2018-08-22   05:54:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM Linköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:14   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 1, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.25  1:09.99  1:49.04    2:28.59   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    34.30  1:12.99  1:53.24    2:33.72   
Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    33.39  1:12.38  1:52.83    2:34.36   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    34.91  1:16.23  1:58.57    2:41.61   
Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.42  1:16.12  1:58.29    2:41.89   
Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap    34.62  1:15.19  1:57.67    2:43.41   
Maria Åkesson  1992  Västerviks Simsällskap    35.91  1:18.39  2:01.95    2:45.71   
Johanna Sjögren  1993  Västerviks Simsällskap    37.82  1:22.33  2:09.68    2:59.19   
Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    37.41  1:23.56  2:13.12    3:02.65   
10  Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    38.95  1:25.57  2:14.74    3:02.73   
Emma Tall  1992  Växjö Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:21   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Jonsson  1993  Växjö Simsällskap    26.49        56.42   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS    26.90        58.42   
Nikola Stojmenovic  1988  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.69        59.22   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    27.25        59.27   
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    27.86        59.67   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    28.78        1:02.23   
Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap    29.13        1:02.55   
Björn Gunnarsson  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.75        1:02.59   
Tomas Andolfsson  1987  Hultsfreds Simsällskap    27.47        1:03.04   
10  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.14        1:03.17   
11  Erik Falk  1991  Anderstorps Simsällskap    29.94        1:05.04   
12  Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    31.48        1:07.12   
13  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    30.59        1:07.44   
14  Ivan Liljeqvist  1996  Jönköpings Simsällskap    31.65        1:07.70   
15  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    31.51        1:07.71   
16  Marcus Johansson  1995  Nässjö SLS    30.40        1:07.81   
17  Andreas Mann  1994  Värnamo Simsällskap    31.03        1:08.71   
18  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    32.02        1:09.03   
19  Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    31.80        1:09.77   
20  David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    32.75        1:09.92   
21  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    32.57        1:10.15   
22  Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    31.65        1:10.19   
23  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.93        1:10.82   
24  Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap    32.46        1:10.85   
25  John Classon  1995  Kalmar Simsällskap    33.19        1:10.97   
26  Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap    32.31        1:11.24   
27  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.88        1:11.52   
28  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    34.60        1:15.65   
29  Johan Ranstad  1993  Växjö Simsällskap    33.68        1:18.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:44   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Palm  1992  Linköpings Allmänna SS            30.69   
Rebecka Palm  1990  Linköpings Allmänna SS            31.36   
Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS            32.19   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            33.01   
Emelie Johansson  1992  Växjö Simsällskap            33.33   
Gabriella Ivarsson  1992  Motala Simsällskap            33.39   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            33.50   
Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.94   
Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.31   
10  Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap            34.58   
11  Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            34.67   
12  Sara Lundbergh  1993  Ljungby Simsällskap            34.97   
13  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            35.04   
14  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS            35.28   
14  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.28   
16  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            35.34   
17  Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.47   
18  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS            35.90   
19  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            35.98   
20  Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            36.12   
21  Johanna Skoglund  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            36.48   
22  Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap            36.93   
23  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            37.05   
24  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap            37.31   
25  Anna Björnberg  1992  Västerviks Simsällskap            37.47   
26  Matilda Olsén  1994  Kalmar Simsällskap            37.74   
27  Ida Jensen  1996  Ljungby Simsällskap            37.78   
28  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.95   
29  Therese Karlsson  1995  Motala Simsällskap            38.02   
30  Jenny Sjölund  1996  Kalmar Simsällskap            38.45   
31  Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap            38.48   
32  Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap            38.54   
33  Maria Schultzén  1995  Linköpings Allmänna SS            38.59   
34  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap            39.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:37   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Deniz Hekmati  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.42   
Martin Wärn  1989  Motala Simsällskap            31.13   
Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap            31.35   
Toni Galic  1989  Jönköpings Simsällskap            31.45   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS            31.95   
Robin Pålsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.88   
Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap            33.22   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            33.32   
Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            34.12   
10  Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap            34.21   
11  Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.45   
12  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.52   
13  Philip Wallman  1993  Oskarshamns Simsällskap            35.21   
14  Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS            35.68   
15  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.93   
16  Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap            37.41   
17  Hampus Andersson  1994  Motala Simsällskap            37.52   
18  Kevin Kilit  1995  Jönköpings Simsällskap            37.83   
19  Viktor Casimir  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.33   
20  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.57   
21  Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap            39.08   
Jakob Dorch  1985  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:41   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 5, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap    39.27  1:23.93  2:09.13    2:54.49   
Klara Axesol Thunberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    39.23  1:24.96  2:11.80    2:59.61   
Paula Busic  1992  Växjö Simsällskap    40.17  1:26.89  2:14.90    3:01.90   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    40.32  1:26.54  2:14.03    3:02.01   
Angelica Willstein  1997  Växjö Simsällskap    41.56  1:28.04  2:15.51    3:03.61   
Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS    42.05  1:28.52  2:16.90    3:04.78   
Martina Ågren  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.99  1:27.74  2:15.64    3:05.14   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap    39.60  1:26.79  2:16.71    3:07.78   
Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:58   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jesper Jonsson  1993  Växjö Simsällskap    1:00.97  2:06.27  3:10.49    4:11.52   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    1:01.21  2:06.52  3:10.55    4:12.20   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS    1:02.40  2:07.89  3:13.61    4:17.14   
Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    1:02.72  2:08.05  3:13.67    4:18.40   
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    1:01.29  2:07.25  3:14.83    4:23.72   
Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap    1:02.16  2:09.55  3:18.12    4:27.02   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS    1:02.43  2:09.99  3:19.00    4:27.55   
Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap    1:02.94  2:12.22  3:23.39    4:33.33   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:04.50  2:14.55  3:25.06    4:34.01   
10  Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    1:05.15  2:15.14  3:26.59    4:37.49   
11  Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    1:06.65  2:17.18  3:27.97    4:39.04   
12  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    1:06.37  2:17.64  3:29.90    4:41.42   
13  Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    1:07.82  2:21.33  3:35.65    4:50.68   
14  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    1:09.78  2:26.40  3:41.12    4:54.98   
15  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:08.02  2:23.94  3:42.13    4:58.41   
16  Joakim Enell  1993  Nässjö SLS    1:09.09  2:24.77  3:42.77    5:00.24   
17  Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap    1:10.51  2:26.18  3:44.40    5:03.15   
18  Johan Ranstad  1993  Växjö Simsällskap    1:09.45  2:27.39  3:46.76    5:05.47   
19  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.85  2:29.83  3:51.50    5:10.79   
20  Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    1:13.60  2:34.58  3:56.76    5:16.72   
21  Johan Ulander  1995  Linköpings Allmänna SS    1:12.34  2:34.70  4:00.77    5:27.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:04   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Ivarsson  1992  Motala Simsällskap            27.30   
Rebecka Palm  1990  Linköpings Allmänna SS            27.34   
Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS            27.83   
Evelina Karlsson  1990  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.91   
Caroline Palm  1992  Linköpings Allmänna SS            28.23   
Lovisa Liljeblad  1991  Motala Simsällskap            28.31   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            28.38   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            28.39   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.09   
10  Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            29.23   
11  Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap            29.33   
12  Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap            29.34   
13  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS            29.49   
14  Emma Tall  1992  Växjö Simsällskap            29.51   
15  Emelie Johansson  1992  Växjö Simsällskap            29.66   
16  Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS            29.87   
17  Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.88   
18  Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            30.12   
19  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            30.33   
20  Anna Björnberg  1992  Västerviks Simsällskap            30.46   
20  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.46   
22  Sara Lundbergh  1993  Ljungby Simsällskap            30.52   
23  Lizette Berggården  1993  Linköpings Allmänna SS            30.60   
23  Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            30.60   
25  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS            30.62   
26  Klara Axesol Thunberg  1996  Oskarshamns Simsällskap            30.65   
27  Amanda Axelsson  1992  Kalmar Simsällskap            30.73   
28  Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.86   
29  Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap            30.99   
30  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.02   
31  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.29   
32  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            31.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:09   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.89   
Nikola Stojmenovic  1988  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.36   
Martin Wärn  1989  Motala Simsällskap            29.73   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap            29.81   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap            30.07   
Tomas Andolfsson  1987  Hultsfreds Simsällskap            30.16   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            30.77   
Markus Möricke  1994  Växjö Simsällskap            32.00   
Erik Falk  1991  Anderstorps Simsällskap            32.09   
10  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            33.18   
11  Robin Pålsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.28   
12  Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap            33.32   
13  John Classon  1995  Kalmar Simsällskap            33.35   
14  Andreas Mann  1994  Värnamo Simsällskap            33.50   
15  Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS            33.65   
16  Philip Wallman  1993  Oskarshamns Simsällskap            34.03   
17  Hampus Andersson  1994  Motala Simsällskap            34.24   
18  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            34.74   
19  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.10   
20  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.26   
21  David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap            35.60   
22  William Myrlander  1997  Nässjö SLS            36.04   
23  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.24   
Jakob Dorch  1985  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:45   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 9, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Lass Lag 1  1900  Linköpings Allmänna SS            8:32.66   
  Rebecka Palm  1990      1:00.74  2:05.90      2:05.90   
  Caroline Palm  1992      1:01.42  2:08.22      4:14.12   
  Frida Jakobsson  1992      1:02.19  2:09.17      6:23.29   
  Vilma Ekström  1994      1:01.85  2:09.37      8:32.66   
                     
Nkk Lag 1  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            9:12.42   
  Evelina Karlsson  1990      1:05.68  2:13.98      2:13.98   
  Michelle Franzén  1993      1:06.90  2:17.33      4:31.31   
  Ida Nyman  1993      1:09.97  2:21.66      6:52.97   
  Elin Podéus  1997      1:07.20  2:19.45      9:12.42   
                     
Motala SS Dam  1995  Motala Simsällskap            9:16.28   
  Therese Karlsson  1995      1:11.66  2:28.33      2:28.33   
  Gabriella Ivarsson  1992      1:03.88  2:11.95      4:40.28   
  Alice Ivarsson  1996      1:05.41  2:17.78      6:58.06   
  Lovisa Liljeblad  1991      1:06.53  2:18.22      9:16.28   
                     
Lass Lag 2  1995  Linköpings Allmänna SS            9:39.54   
  Madelene Andersson  1995      1:08.35  2:21.28      2:21.28   
  Daniela Kindstrand  1997      1:08.91  2:23.32      4:44.60   
  Linnea Magnusson  1996      1:09.85  2:25.11      7:09.71   
  Sofia Zand  1997      1:09.85  2:29.83      9:39.54   
                     
Nässjö SLS Lag 1  1995  Nässjö SLS            9:47.53   
  Matilda Axelsson  1995      1:11.62  2:28.89      2:28.89   
  Sandra Jonsson  1991      1:10.88  2:28.78      4:57.67   
  Alice Holmberg  1995      1:09.90  2:25.97      7:23.64   
  Annie Myrlander  1995      1:09.66  2:23.89      9:47.53   
                     
Växjö SS Lag 1  1995  Växjö Simsällskap            9:48.11   
  Emma Tall  1992      1:10.25  2:23.35      2:23.35   
  Ebba Stillman  1996      1:12.35  2:30.92      4:54.27   
  Linnéa Möricke  1996      1:09.70  2:23.59      7:17.86   
  Emelie Johansson  1992      1:12.67  2:30.25      9:48.11   
                     
Lag 1 Kalmar  1992  Kalmar Simsällskap            9:59.17   
  Jenny Sjölund  1996      1:10.36  2:28.71      2:28.71   
  Amanda Axelsson  1992      1:14.16  2:30.37      4:59.08   
  Martina Johansson  1994      1:10.31  2:27.75      7:26.83   
  Isabell Heiding  1996      1:11.05  2:32.34      9:59.17   
                     
Nässjö SLS Lag 2  1995  Nässjö SLS            10:35.58   
  Vendela Juberg  1995      1:11.90  2:31.67      2:31.67   
  Anna Andersson  1993      1:13.36  2:33.77      5:05.44   
  Johanna Nilsson  1996      1:18.33  2:38.72      7:44.16   
  Malin Enell  1997      1:22.14  2:51.42      10:35.58   
                     
Lass Lag 3  1995  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  11 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:08   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 10, 4X200m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Jss Herrar Lag 1  1995  Jönköpings Simsällskap            8:22.35   
  Toni Galic  1989      57.45  1:59.72      1:59.72   
  Axel Pettersson  1995      1:02.28  2:08.58      4:08.30   
  Daniel Forndal  1997      1:04.30  2:13.71      6:22.01   
  Anton Andersson  1993      56.88  2:00.34      8:22.35   
                     
Nkk Lag 1  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            8:26.44   
  Björn Gunnarsson  1989      1:04.75  2:05.54      2:05.54   
  Stefan Stojmenovic  1993      58.72  2:02.75      4:08.29   
  Fredrik Rosenberg  1993      59.82  2:05.40      6:13.69   
  Henrik Podéus  1995      1:03.34  2:12.75      8:26.44   
                     
Växjö SS Lag 1  1995  Växjö Simsällskap            8:33.42   
  Jesper Jonsson  1993      57.04  1:58.88      1:58.88   
  Martin Dahlberg  1992      1:00.38  2:04.40      4:03.28   
  Markus Möricke  1994      1:02.76  2:12.19      6:15.47   
  Johan Ranstad  1993      1:05.17  2:17.95      8:33.42   
                     
Motala SS Herr  1995  Motala Simsällskap            8:56.54   
  Hampus Andersson  1994      1:04.85  2:20.93      2:20.93   
  Gusten Eriksson  1994      1:02.17  2:08.99      4:29.92   
  Kalle Lindborg  1994      1:01.15  2:06.82      6:36.74   
  Martin Wärn  1989      1:05.68  2:19.80      8:56.54   
                     
Jss Herrar Lag 2  1995  Jönköpings Simsällskap            9:08.94   
  Emil Gustavsson  1995      1:02.56  2:10.19      2:10.19   
  Viktor Rochowiak  1993      1:02.77  2:17.54      4:27.73   
  Abel Fistume  1995      1:07.95  2:23.86      6:51.59   
  Ivan Liljeqvist  1996      1:03.98  2:17.35      9:08.94   
                     
Lass Lag 3  1995  Linköpings Allmänna SS            9:11.98   
  Carl Norlander  1997      1:05.89  2:16.53      2:16.53   
  Oskar Johnsson  1996      1:05.18  2:18.53      4:35.06   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      1:04.34  2:14.61      6:49.67   
  Daniel Olsson  1996      1:07.40  2:22.31      9:11.98   
                     
Nässjö SLS Lag 1  1995  Nässjö SLS            9:23.14   
  Viktor Myrlander  1993      1:06.62  2:17.71      2:17.71   
  Joakim Enell  1993      1:08.18  2:21.03      4:38.74   
  Marcus Johansson  1995      1:08.05  2:18.84      6:57.58   
  Joacim Castensson  1995      1:10.27  2:25.56      9:23.14   
                     
Lag 1 Kalmar  1992  Kalmar Simsällskap            9:24.11   
  Arvid Salomonsson  1995      1:08.42  2:17.54      2:17.54   
  Martin Åsenius  1994      1:08.53  2:20.56      4:38.10   
  David Larsson  1996      1:09.34  2:23.08      7:01.18   
  Kim A-Q  1995      1:08.89  2:22.93      9:24.11   
                     
Anderstorps Simsällskap  1996  Anderstorps Simsällskap            9:41.34   
  Henry Kerman  1997      1:15.38  2:35.70      2:35.70   
  Markus Malm  1997      1:12.86  2:29.64      5:05.34   
  Zackarias Holmstrand  1996      1:06.27  2:19.72      7:25.06   
  Erik Falk  1991      1:04.86  2:16.28      9:41.34   
                     
10  Nässjö SLS Lag 2  1995  Nässjö SLS            10:25.99   
  William Myrlander  1997      1:12.90  2:31.54      2:31.54   
  Victor Johansson  1998      1:14.50  2:34.13      5:05.67   
  Alfred Roos  1996      1:20.50  2:44.95      7:50.62   
  Kim Myrlander  1991      1:14.78  2:35.37      10:25.99   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Jonsson  1993  Växjö Simsällskap            25.87   
Martin Wärn  1989  Motala Simsällskap            26.75   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS            26.81   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            26.85   
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap            27.01   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.03   
Tomas Andolfsson  1987  Hultsfreds Simsällskap            27.11   
Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS            27.18   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap            27.31   
10  Erik Falk  1991  Anderstorps Simsällskap            27.79   
11  Simon Skoglund  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.01   
12  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.28   
13  Andreas Mann  1994  Värnamo Simsällskap            28.35   
14  Jonas Riffer  1990  Linköpings Allmänna SS            28.58   
15  Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap            28.61   
16  Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap            28.87   
17  Marcus Johansson  1995  Nässjö SLS            28.96   
18  Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap            29.20   
19  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            29.28   
20  Andreas Nilsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.35   
21  Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap            29.50   
22  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.64   
23  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            29.68   
24  Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS            29.83   
25  Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            29.90   
26  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            29.92   
27  Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap            30.04   
28  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            30.11   
29  Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap            30.38   
30  Hampus Andersson  1994  Motala Simsällskap            30.58   
31  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            31.01   
32  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.03   
33  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS            31.16   
34  David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap            31.19   
35  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.46   
36  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.66   
37  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            32.30   
38  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            32.90   
Jakob Dorch  1985  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Mikael Wåhlin  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 12, 200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecka Palm  1990  Linköpings Allmänna SS    29.68  1:01.51  1:33.77    2:06.06   
Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS    29.85  1:02.92  1:36.75    2:10.40   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    29.95  1:02.67  1:36.65    2:11.02   
Gabriella Ivarsson  1992  Motala Simsällskap    30.59  1:04.38  1:38.40    2:12.93   
Sanna Öhgren  1991  Linköpings Allmänna SS    31.33  1:05.19  1:39.63    2:14.81   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.55  1:05.60  1:40.78    2:16.08   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.21  1:05.97  1:41.67    2:16.74   
Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    31.38  1:06.33  1:42.50    2:19.60   
Lovisa Liljeblad  1991  Motala Simsällskap    32.29  1:07.84  1:44.73    2:20.57   
10  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    32.34  1:08.33  1:44.63    2:20.82   
11  Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    31.41  1:07.74  1:45.34    2:22.19   
12  Emma Tall  1992  Växjö Simsällskap    32.10  1:08.67  1:45.51    2:22.48   
13  Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    32.64  1:08.91  1:46.10    2:23.10   
14  Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    32.53  1:09.74  1:47.11    2:23.74   
15  Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.33  1:08.48  1:46.22    2:24.32   
16  Klara Axesol Thunberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    32.38  1:08.18  1:46.29    2:24.54   
17  Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.37  1:10.03  1:48.51    2:25.23   
18  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    32.41  1:09.03  1:47.24    2:25.43   
19  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS    32.54  1:09.29  1:47.48    2:25.52   
20  Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap    32.20  1:09.04  1:47.68    2:25.65   
21  Martina Ågren  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.64  1:10.45  1:49.15    2:26.57   
22  Amanda Axelsson  1992  Kalmar Simsällskap    32.56  1:09.80  1:48.36    2:26.82   
23  Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap    33.06  1:10.46  1:49.75    2:28.09   
24  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    33.61  1:11.50  1:50.61    2:29.24   
25  Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap    33.80  1:11.93  1:50.83    2:30.15   
26  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    32.87  1:10.75  1:50.71    2:31.19   
27  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.36  1:12.09  1:52.79    2:33.15   
28  Paula Busic  1992  Växjö Simsällskap    34.32  1:13.90  1:54.57    2:35.85   
Sara Crifält  1991  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joachim Wiking  1987  Linköpings Allmänna SS    30.26        1:02.14   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    30.34        1:02.76   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS    31.11        1:05.22   
Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS    31.90        1:07.88   
Markus Möricke  1994  Växjö Simsällskap    32.67        1:08.14   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap    33.19        1:08.64   
Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    33.45        1:09.01   
Andreas Mann  1994  Värnamo Simsällskap    35.21        1:10.82   
Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap    34.32        1:11.63   
10  Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    34.40        1:11.94   
11  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS    33.71        1:11.98   
12  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    34.06        1:12.09   
13  Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    35.38        1:12.49   
14  John Classon  1995  Kalmar Simsällskap    34.31        1:12.58   
15  David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    36.33        1:13.34   
16  Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    36.23        1:14.08   
17  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.27        1:15.56   
18  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.95        1:15.79   
19  William Myrlander  1997  Nässjö SLS    36.49        1:17.06   
20  Jens Grundmark  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.13        1:22.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:45   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Caroline Palm  1992  Linköpings Allmänna SS    32.03        1:05.12   
Beatrice Andersson  1989  Jönköpings Simsällskap    31.90        1:05.40   
Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS    33.61        1:08.60   
Hanna Dahlqvist  1995  Växjö Simsällskap    34.17        1:10.91   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    33.92        1:11.67   
Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.19        1:12.60   
Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap    35.85        1:13.51   
Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap    35.85        1:13.52   
Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.15        1:13.96   
10  Sanna Öhgren  1991  Linköpings Allmänna SS    36.27        1:14.17   
11  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    35.42        1:14.37   
12  Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.22        1:15.14   
13  Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    36.81        1:15.37   
14  Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    36.40        1:15.46   
15  Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap    35.83        1:15.57   
16  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.89        1:15.73   
17  Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    36.94        1:15.75   
18  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    36.54        1:15.96   
19  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS    36.59        1:16.91   
20  Sara Lundbergh  1993  Ljungby Simsällskap    36.37        1:17.55   
21  Johanna Skoglund  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    37.99        1:18.58   
22  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    38.38        1:19.22   
23  Ida Jensen  1996  Ljungby Simsällskap    38.43        1:19.33   
24  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    37.36        1:19.49   
25  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    38.36        1:19.94   
26  Maria Schultzén  1995  Linköpings Allmänna SS    38.77        1:20.15   
27  Emelie Johansson  1992  Växjö Simsällskap    32.97        1:20.16   
28  Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap    38.17        1:20.26   
29  Anna Björnberg  1992  Västerviks Simsällskap    38.73        1:20.39   
30  Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap    38.91        1:21.20   
31  Jenny Sjölund  1996  Kalmar Simsällskap    39.29        1:21.86   
32  Frida Lundbergh  1995  Ljungby Simsällskap    39.26        1:22.10   
33  Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    39.12        1:22.26   
34  Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap    39.82        1:22.86   
35  Matilda Olsén  1994  Kalmar Simsällskap    39.89        1:22.95   
36  Evelina Kind  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.06        1:24.58   
37  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    40.76        1:25.12   
Sara Crifält  1991  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Therese Karlsson  1995  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:52   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS    33.82  1:11.86  1:50.70    2:30.42   
Toni Galic  1989  Jönköpings Simsällskap    33.93  1:13.31  1:54.25    2:37.46   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    34.60  1:15.45  1:57.08    2:39.13   
Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.81  1:15.46  1:58.31    2:41.51   
Robin Pålsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.69  1:16.82  1:59.53    2:44.16   
Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap    37.64  1:21.87  2:03.52    2:46.09   
Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    38.26  1:22.22  2:08.06    2:55.97   
Philip Wallman  1993  Oskarshamns Simsällskap    36.95  1:21.23  2:09.99    2:58.39   
Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap    39.62  1:25.39  2:13.77    3:03.09   
10  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    39.98  1:27.37  2:15.81    3:04.61   
11  Viktor Casimir  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.32  1:28.23  2:17.63    3:07.45   
12  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.67  1:29.64  2:21.01    3:13.29   
Jakob Dorch  1985  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:37   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 16, 1500m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Malin Thunholm  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.73  2:25.73  3:41.98  4:58.24  19:03.49   
          6:14.41  7:30.68  8:47.50  10:04.25     
          11:20.71  12:38.00  13:55.78  15:13.29     
          16:31.07  17:48.68         
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    1:13.21  2:30.69  3:49.32  5:07.84  19:24.34   
          6:25.91  7:43.73  9:01.79  10:19.95     
          11:38.07  12:56.19  14:14.14  15:32.03     
          16:50.99  18:09.28         
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:15.01  2:33.94  3:52.83  5:11.39  19:43.46   
          6:30.90  7:50.22  9:09.20  10:29.14     
          11:48.61  13:08.52  14:28.29  15:47.96     
          17:07.77  18:25.87         
Angelica Willstein  1997  Växjö Simsällskap    1:13.44  2:32.04  3:52.30  5:13.08  19:56.22   
          6:33.18  7:53.72  9:13.80  10:33.41     
          11:54.30  13:15.26  14:36.65  15:57.37     
          17:17.69  18:38.34         
Jenny Karlsson  1995  Växjö Simsällskap    1:12.76  2:33.30  3:54.72  5:16.98  20:16.75   
          6:39.52  8:02.24  9:24.74  10:46.94     
          12:09.26  13:31.51  14:54.43  16:16.83     
          17:37.83  18:58.43         
Paula Busic  1992  Växjö Simsällskap    1:17.84  2:41.94  4:03.94  5:25.05  20:20.09   
          6:46.41  8:07.82  9:29.19  10:51.29     
          12:12.50  13:34.67  14:57.02  16:19.63     
          17:41.72  19:01.57         
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:16.02  2:35.91  3:58.29  5:20.55  20:23.66   
          6:43.74  8:06.05  9:27.72  10:49.97     
          12:11.80  13:33.42  14:55.70  16:18.74     
          17:41.72  19:02.96         
Maria Åkesson  1992  Västerviks Simsällskap    1:17.35  2:41.49  4:06.01  5:31.22  21:08.91   
          6:56.16  8:21.13  9:46.52  11:12.82     
          12:38.01  14:03.79  15:28.65  16:54.81     
          18:20.08  19:44.96         
Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap    1:16.13  2:39.97  4:04.77  5:29.81  21:13.79   
          6:54.86  8:20.34  9:46.23  11:11.12     
          12:37.63  14:03.12  15:28.93  16:55.18     
          18:22.63  19:49.68         
10  Agnes Pap  1995  Ljungby Simsällskap    1:20.95  2:49.57  4:18.93  5:47.87  22:05.01   
          7:16.31  8:46.16  10:13.90  11:42.30     
          13:11.62  14:40.69  16:09.67  17:38.93     
          19:07.65  20:37.39         
11  Johanna Skoglund  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    1:21.79  2:52.97  4:25.97  6:00.00  23:16.82   
          7:35.59  9:11.97  10:48.02  12:23.98     
          13:59.44  15:34.12  17:10.13  18:45.11     
          20:18.72  21:49.88         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  12:23   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 17, 200m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Jonsson  1993  Växjö Simsällskap    26.87  55.91  1:25.48    1:55.20   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    26.69  55.86  1:26.53    1:58.58   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS    27.14  56.91  1:27.79    1:58.69   
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    27.55  57.61  1:28.65    1:59.94   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.13  57.72  1:28.96    2:00.60   
Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    29.30  1:00.84  1:32.29    2:03.44   
Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap    28.22  59.74  1:31.95    2:03.93   
Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap    27.96  59.75  1:32.27    2:05.00   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    27.83  59.41  1:33.06    2:05.95   
10  Andreas Mann  1994  Värnamo Simsällskap    29.50  1:01.63  1:34.00    2:07.05   
11  Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    29.33  1:01.44  1:34.16    2:07.38   
12  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS    28.93  1:01.44  1:34.81    2:08.46   
13  Jonas Riffer  1990  Linköpings Allmänna SS    28.63  1:01.56  1:36.86    2:10.83   
14  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    29.74  1:02.74  1:37.73    2:11.38   
15  Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    30.82  1:04.44  1:38.23    2:11.43   
15  Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    29.29  1:02.60  1:36.67    2:11.43   
17  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.97  1:03.73  1:38.48    2:12.21   
18  Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap    30.71  1:04.78  1:38.71    2:12.46   
19  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    30.33  1:05.01  1:38.73    2:12.80   
20  Tomas Andolfsson  1987  Hultsfreds Simsällskap    27.41  1:00.55  1:36.41    2:13.13   
21  Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    30.82  1:05.15  1:39.53    2:13.21   
22  Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    31.26  1:05.15  1:39.69    2:14.21   
23  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    30.38  1:05.02  1:39.61    2:14.44   
24  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS    29.74  1:03.64  1:38.85    2:15.14   
25  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    30.38  1:04.67  1:39.93    2:15.43   
26  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    30.11  1:05.39  1:41.63    2:17.08   
27  Hampus Andersson  1994  Motala Simsällskap    30.67  1:06.33  1:41.68    2:17.64   
28  Joakim Enell  1993  Nässjö SLS    32.07  1:06.80  1:42.78    2:17.83   
29  Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap    31.83  1:07.06  1:42.95    2:17.88   
30  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    31.24  1:06.99  1:42.18    2:18.07   
31  Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap    29.96  1:05.12  1:41.25    2:18.08   
32  Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    31.84  1:06.28  1:41.73    2:18.64   
33  Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap    28.91  1:03.54  1:40.41    2:19.18   
34  Johan Ranstad  1993  Växjö Simsällskap    30.39  1:05.85  1:42.57    2:19.41   
35  Kevin Kilit  1995  Jönköpings Simsällskap    31.59  1:09.18  1:43.80    2:19.66   
36  Jens Grundmark  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.78  1:06.73  1:43.98    2:20.49   
37  Ivan Liljeqvist  1996  Jönköpings Simsällskap    30.67  1:05.75  1:42.89    2:20.75   
38  Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.70  1:06.05  1:43.34    2:20.79   
39  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS    31.58  1:08.16  1:45.61    2:23.43   
40  Philip Wallman  1993  Oskarshamns Simsällskap    30.72  1:06.73  1:45.71    2:25.38   
Martin Wärn  1989  Motala Simsällskap            DNS   
Måns Cederberg  1993  Motala Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 18, 4X100m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Lag 1  1900  Linköpings Allmänna SS            3:56.01   
  Frida Jakobsson  1992      28.50  59.40      59.40   
  Vilma Ekström  1994      28.31  59.84      1:59.24   
  Caroline Palm  1992      28.00  58.61      2:57.85   
  Rebecka Palm  1990      27.69  58.16      3:56.01   
                     
Motala SS Dam  1995  Motala Simsällskap            4:10.94   
  Lovisa Liljeblad  1991      29.37  1:02.55      1:02.55   
  Gabriella Ivarsson  1992      28.15  59.92      2:02.47   
  Ellen Thor  1997      31.82  1:06.57      3:09.04   
  Alice Ivarsson  1996      29.87  1:01.90      4:10.94   
                     
Nässjö SLS Lag 1  1995  Nässjö SLS            4:21.68   
  Alice Holmberg  1995      29.82  1:03.96      1:03.96   
  Sandra Jonsson  1991      31.73  1:07.76      2:11.72   
  Matilda Axelsson  1995      31.00  1:05.62      3:17.34   
  Annie Myrlander  1995      30.42  1:04.34      4:21.68   
                     
Lass Lag 3  1995  Linköpings Allmänna SS            4:23.31   
  Linnea Magnusson  1996      31.59  1:05.72      1:05.72   
  Madelene Andersson  1995      31.09  1:06.60      2:12.32   
  Daniela Kindstrand  1997      30.75  1:04.15      3:16.47   
  Sofia Zand  1997      31.70  1:06.84      4:23.31   
                     
Växjö SS Lag 1  1995  Växjö Simsällskap            4:25.84   
  Emma Tall  1992      30.33  1:03.94      1:03.94   
  Emelie Johansson  1992      31.30  1:06.88      2:10.82   
  Ebba Stillman  1996      32.41  1:07.85      3:18.67   
  Hanna Dahlqvist  1995      31.33  1:07.17      4:25.84   
                     
Jss Damer Lag 1  1995  Jönköpings Simsällskap            4:27.44   
  Beatrice Andersson  1989      28.76  1:00.40      1:00.40   
  Emelia Karlsson  1997      33.07  1:11.30      2:11.70   
  Felicia Wallgren  1995      31.47  1:07.34      3:19.04   
  Cornelia Andersson  1995      31.52  1:08.40      4:27.44   
                     
Lag 1 Kalmar  1992  Kalmar Simsällskap            4:29.37   
  Jenny Sjölund  1996      31.84  1:09.02      1:09.02   
  Amanda Axelsson  1992      31.27  1:06.52      2:15.54   
  Martina Johansson  1994      31.17  1:06.86      3:22.40   
  Isabell Heiding  1996      31.19  1:06.97      4:29.37   
                     
Värnamo SS Lag  1996  Värnamo Simsällskap            4:29.92   
  Lina Colvås  1992      31.37  1:07.03      1:07.03   
  Johanna Pettersson  1996      30.76  1:06.11      2:13.14   
  Mathilda Gärdesmed  1994      30.57  1:04.82      3:17.96   
  Karin Åström  1997      33.44  1:11.96      4:29.92   
                     
Lag 2 Kalmar  1992  Kalmar Simsällskap            4:37.29   
  Patricia Zonta-Gustavsson  1994      32.73  1:09.46      1:09.46   
  Miranda Arvidsson  1998      32.60  1:11.24      2:20.70   
  Josefin Lewton  1997      32.91  1:07.26      3:27.96   
  Sally Goodwin  1994      33.41  1:09.33      4:37.29   
                     
10  Nässjö SLS Lag 2  1995  Nässjö SLS            4:47.70   
  Vendela Juberg  1995      32.74  1:09.04      1:09.04   
  Anna Andersson  1993      32.69  1:09.89      2:18.93   
  Johanna Nilsson  1996      34.59  1:12.08      3:31.01   
  Linn Jarnehammar  1996      36.29  1:16.69      4:47.70   
                     
11  Ljungby SS  1995  Ljungby Simsällskap            4:51.84   
  Frida Lundbergh  1995      33.75  1:11.69      1:11.69   
  Ida Jensen  1996      34.60  1:13.51      2:25.20   
  Sara Lundbergh  1993      32.53  1:09.70      3:34.90   
  Agnes Pap  1995      35.60  1:16.94      4:51.84   
                     
Växjö SS Lag 2  1995  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
Nkk Lag 1  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Jonsson  1993  Växjö Simsällskap    28.42  1:01.39  1:36.34    2:11.33   
Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap    30.68  1:05.67  1:42.31    2:19.37   
Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap    31.79  1:07.84  1:45.29    2:23.07   
Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap    30.43  1:06.21  1:44.98    2:23.20   
Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    31.82  1:08.55  1:47.83    2:27.98   
Nicodemus Stiller  1991  Växjö Simsällskap    30.76  1:07.95  1:47.68    2:28.92   
Marcus Johansson  1995  Nässjö SLS    33.45  1:12.69  1:52.58    2:31.61   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    34.04  1:13.58  1:54.18    2:33.12   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    33.80  1:12.98  1:53.53    2:33.65   
10  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    32.65  1:11.74  1:52.06    2:33.66   
11  David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    35.41  1:15.42  1:56.86    2:37.28   
12  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.93  1:17.62  1:58.86    2:39.10   
13  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.48  1:13.51  1:56.08    2:41.44   
14  William Myrlander  1997  Nässjö SLS    35.85  1:18.30  2:06.97    2:54.06   
15  Ivan Liljeqvist  1996  Jönköpings Simsällskap    34.76  1:17.10  2:05.34    2:54.55   
16  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    36.71  1:22.55  2:09.89    2:54.83   
17  Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    38.53  1:25.43  2:14.03    3:01.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Palm  1990  Linköpings Allmänna SS            28.43   
Beatrice Andersson  1989  Jönköpings Simsällskap            29.48   
Gabriella Ivarsson  1992  Motala Simsällskap            29.55   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            30.13   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            30.15   
Erika Carlén  1994  Jönköpings Simsällskap            30.94   
Linda Pettersson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.94   
Caroline Palm  1992  Linköpings Allmänna SS            31.05   
Emma Tall  1992  Växjö Simsällskap            31.31   
10  Tove Törnström  1991  Linköpings Allmänna SS            31.33   
11  Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            31.40   
12  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS            31.41   
13  Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap            31.43   
14  Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS            31.49   
15  Lovisa Liljeblad  1991  Motala Simsällskap            31.63   
16  Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.68   
17  Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            31.72   
18  Emelie Johansson  1992  Växjö Simsällskap            31.92   
19  Hanna Dahlqvist  1995  Växjö Simsällskap            31.96   
20  Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap            32.63   
21  Sara Lundbergh  1993  Ljungby Simsällskap            32.74   
22  Sally Goodwin  1994  Kalmar Simsällskap            32.89   
23  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            33.01   
24  Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.07   
25  Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap            33.23   
26  Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            33.25   
26  Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.25   
28  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap            33.38   
29  Maria Åkesson  1992  Västerviks Simsällskap            34.10   
30  Johanna Sjögren  1993  Västerviks Simsällskap            34.26   
31  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap            34.34   
32  Patricia Zonta-Gustavsson  1994  Kalmar Simsällskap            34.39   
33  Jenny Sjölund  1996  Kalmar Simsällskap            35.09   
34  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.25   
35  Paula Busic  1992  Växjö Simsällskap            35.51   
36  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap            35.99   
37  Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap            37.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 21, 200m Medley Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Toni Galic  1989  Jönköpings Simsällskap    28.49  1:04.68  1:43.24    2:13.67   
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    28.26  1:03.89  1:43.56    2:14.25   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    28.36  1:05.11  1:46.91    2:18.14   
Deniz Hekmati  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.84  1:07.33  1:46.94    2:19.13   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    29.68  1:05.24  1:48.99    2:20.93   
Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap    28.75  1:06.80  1:47.29    2:21.31   
Tobias Törnström  1988  Linköpings Allmänna SS    29.41  1:05.94  1:46.95    2:21.61   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS    30.08  1:09.90  1:47.66    2:22.38   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    31.54  1:10.55  1:54.86    2:29.45   
10  Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    32.01  1:12.26  1:55.52    2:30.25   
11  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    31.66  1:11.94  1:57.50    2:30.78   
12  Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    31.96  1:11.45  1:56.71    2:31.22   
13  Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap    31.56  1:09.88  1:56.77    2:31.86   
14  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    32.29  1:12.49  1:58.07    2:32.72   
15  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS    30.34  1:12.22  2:00.33    2:33.95   
16  Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    31.70  1:14.30  2:00.39    2:34.05   
17  Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS    29.63  1:09.13  1:57.14    2:34.44   
18  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap    33.90  1:19.29  1:59.54    2:35.57   
19  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    34.13  1:19.95  2:03.13    2:39.87   
20  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap    32.70  1:17.55  2:05.03    2:45.27   
21  Ivan Liljeqvist  1996  Jönköpings Simsällskap    33.34  1:20.14  2:12.18    2:47.64   
22  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.29  1:20.56  2:10.97    2:47.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 22, 400m Medley Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Evelina Karlsson  1990  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.03  2:35.45  4:02.02    5:10.54   
Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS    1:12.86  2:31.61  4:03.11    5:13.55   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.75  2:37.33  4:17.56    5:27.52   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    1:15.83  2:41.25  4:16.84    5:28.18   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    1:14.19  2:38.02  4:16.29    5:28.35   
Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap    1:14.23  2:35.60  4:14.95    5:29.74   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.23  2:42.01  4:21.39    5:39.47   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    1:19.34  2:50.49  4:23.15    5:39.80   
Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    1:14.08  2:46.26  4:23.83    5:43.39   
10  Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap    1:15.29  2:49.83  4:24.66    5:45.63   
11  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    1:21.27  2:50.79  4:34.45    5:52.31   
12  Klara Axesol Thunberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    1:20.10  2:56.03  4:35.50    5:54.32   
13  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    1:27.85  3:00.70  4:47.60    6:13.15   
14  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:29.20  3:07.67  5:01.83    6:22.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:00   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 23, 100m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.54        54.91   
Tomas Andolfsson  1987  Hultsfreds Simsällskap    25.44        55.14   
Mikael Wåhlin  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.88        55.28   
Simon Skoglund  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.35        55.38   
Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.15        56.93   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap    27.93        57.48   
Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap    27.89        58.00   
Martin Wärn  1989  Motala Simsällskap    28.12        58.20   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    28.43        58.58   
10  Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    27.97        58.77   
11  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    28.44        58.92   
12  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS    28.40        59.28   
13  Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    27.93        59.32   
14  Andreas Mann  1994  Värnamo Simsällskap    28.83        59.63   
15  Erik Falk  1991  Anderstorps Simsällskap    28.10        59.68   
16  Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    28.22        59.70   
17  Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap    28.56        59.76   
18  Markus Möricke  1994  Växjö Simsällskap    28.62        59.99   
19  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    28.24        1:00.02   
20  Andreas Nilsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.41        1:00.35   
21  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    28.92        1:00.83   
22  Philip Wallman  1993  Oskarshamns Simsällskap    28.71        1:01.72   
22  Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap    29.67        1:01.72   
24  Joakim Enell  1993  Nässjö SLS    30.02        1:01.89   
25  Jens Grundmark  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.06        1:02.60   
26  Johan Ranstad  1993  Växjö Simsällskap    29.72        1:03.02   
27  Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap    29.67        1:03.47   
28  Hampus Andersson  1994  Motala Simsällskap    29.80        1:03.56   
29  Kevin Kilit  1995  Jönköpings Simsällskap    30.72        1:03.89   
30  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap    30.70        1:03.99   
31  Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.12        1:05.49   
32  Ivan Liljeqvist  1996  Jönköpings Simsällskap    31.40        1:05.55   
33  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    31.03        1:05.63   
Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap            DNS   
Måns Cederberg  1993  Motala Simsällskap            DNS   
Jesper Jonsson  1993  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:03   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 24, 50m Bröstsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            35.73   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            35.76   
Beatrice Andersson  1989  Jönköpings Simsällskap            36.19   
Rebecka Palm  1990  Linköpings Allmänna SS            36.60   
Caroline Palm  1992  Linköpings Allmänna SS            36.60   
Erika Carlén  1994  Jönköpings Simsällskap            36.99   
Sara Lundbergh  1993  Ljungby Simsällskap            37.11   
Gabriella Ivarsson  1992  Motala Simsällskap            37.36   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap            37.40   
10  Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS            37.54   
11  Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            38.39   
12  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS            38.72   
13  Linda Pettersson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.88   
14  Paula Busic  1992  Växjö Simsällskap            38.91   
15  Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            39.25   
16  Angelica Willstein  1997  Växjö Simsällskap            39.28   
17  Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap            39.48   
18  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            39.66   
19  Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.67   
20  Lovisa Liljeblad  1991  Motala Simsällskap            39.82   
21  Frida Lundbergh  1995  Ljungby Simsällskap            39.84   
22  Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap            39.93   
23  Sandra Jonsson  1991  Nässjö SLS            40.03   
24  Frida Nelson  1993  Oskarshamns Simsällskap            40.09   
25  Martina Ågren  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.44   
26  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap            42.25   
27  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap            43.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  12 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:53   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 25, 1500m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    1:02.70  2:10.11  3:17.86  4:26.63  16:45.34   
          5:34.35  6:41.83  7:49.27  8:56.55     
          10:04.04  11:11.11  12:18.66  13:25.63     
          14:32.73  15:39.97         
Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    1:04.04  2:11.16  3:19.72  4:29.30  17:20.29   
          5:39.06  6:48.94  7:59.25  9:09.74     
          10:19.77  11:29.82  12:39.79  13:50.34     
          15:00.91  16:11.81         
Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap    1:05.12  2:14.55  3:25.51  4:36.82  17:38.75   
          5:48.88  7:01.48  8:13.67  9:25.75     
          10:35.87  11:46.77  12:57.07  14:07.58     
          15:18.15  16:29.28         
Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:03.38  2:11.74  3:21.44  4:32.42  17:45.71   
          5:43.83  6:55.50  8:07.32  9:19.58     
          10:31.97  11:44.48  12:56.98  14:09.02     
          15:21.57  16:34.73         
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    1:06.60  2:18.00  3:30.44  4:42.39  17:54.29   
          5:55.39  7:07.41  8:19.80  9:31.06     
          10:43.33  11:55.64  13:07.92  14:20.12     
          15:31.90  16:43.85         
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.68  2:19.03  3:31.04  4:43.91  18:03.63   
          5:56.68  7:09.59  8:21.93  9:34.60     
          10:47.00  12:00.10  13:12.75  14:26.45     
          15:39.76  16:52.44         
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    1:08.59  2:22.27  3:36.31  4:50.46  18:22.24   
          6:04.84  7:18.90  8:33.06  9:47.31     
          11:01.15  12:15.95  13:29.36  14:43.66     
          15:57.31  17:10.59         
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    1:09.33  2:23.78  3:38.71  4:54.08  18:49.90   
          6:09.18  7:25.06  8:40.35  9:56.41     
          11:11.98  12:27.59  13:43.37  14:59.77     
          16:14.97  17:33.58         
Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    1:12.33  2:27.14  3:42.15  4:57.76  18:51.41   
          6:14.09  7:31.05  8:46.42  10:02.93     
          11:18.27  12:35.52  13:51.71  15:06.94     
          16:21.78  17:35.89         
10  Andreas Mann  1994  Värnamo Simsällskap    1:10.19  2:26.19  3:41.78  4:57.62  18:55.51   
          6:14.53  7:32.18  8:49.86  10:07.16     
          11:23.03  12:39.27  13:55.81  15:12.43     
          16:28.53  17:43.18         
11  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    1:11.27  2:26.77  3:42.67  4:59.41  19:01.14   
          6:16.07  7:32.09  8:49.01  10:05.65     
          11:22.62  12:40.08  13:58.06  15:17.43     
          16:33.00  17:48.68         
12  Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap    1:09.06  2:23.67  3:40.48  4:58.71  19:31.82   
          6:17.01  7:33.98  8:52.35  10:09.92     
          11:27.67  12:47.00  14:06.94  15:27.38     
          16:48.48  18:09.91         
13  Johan Ranstad  1993  Växjö Simsällskap    1:13.09  2:35.74  3:56.37  5:17.30  19:49.67   
          6:37.72  7:57.65  9:17.34  10:38.11     
          11:57.44  13:18.65  14:38.96  15:56.97     
          17:14.73  18:33.34         
14  Joakim Enell  1993  Nässjö SLS    1:14.86  2:36.36  3:58.90  5:20.63  20:19.43   
          6:41.91  8:04.73  9:27.37  10:49.25     
          12:12.62  13:35.47  14:58.12  16:21.21     
          17:42.69  19:02.54         
Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:12   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Palm  1990  Linköpings Allmänna SS    27.79        57.94   
Caroline Palm  1992  Linköpings Allmänna SS    28.68        59.52   
Gabriella Ivarsson  1992  Motala Simsällskap    28.38        59.53   
Beatrice Andersson  1989  Jönköpings Simsällskap    28.49        59.65   
Linda Pettersson  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.75        59.89   
Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS    28.72        1:00.06   
Erika Carlén  1994  Jönköpings Simsällskap    29.12        1:00.23   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    29.16        1:00.42   
Sanna Öhgren  1991  Linköpings Allmänna SS    29.70        1:01.91   
10  Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    29.97        1:02.60   
11  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.53        1:03.11   
12  Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap    30.72        1:03.83   
13  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS    30.47        1:03.87   
14  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    30.58        1:04.12   
15  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    31.20        1:04.57   
16  Emelie Johansson  1992  Växjö Simsällskap    30.51        1:04.71   
17  Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.06        1:05.13   
18  Emma Tall  1992  Växjö Simsällskap    30.73        1:05.17   
19  Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    30.83        1:05.39   
20  Klara Axesol Thunberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    31.60        1:05.77   
21  Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    31.21        1:05.78   
22  Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    31.93        1:06.08   
23  Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap    31.60        1:06.28   
24  Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap    31.96        1:06.58   
25  Amanda Axelsson  1992  Kalmar Simsällskap    31.69        1:06.64   
26  Martina Ågren  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.96        1:06.80   
27  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    32.18        1:06.93   
28  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    31.94        1:06.95   
29  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS    31.70        1:07.04   
30  Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap    32.26        1:07.05   
31  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    32.43        1:07.49   
32  Paula Busic  1992  Växjö Simsällskap    32.66        1:10.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 27, 400m Medley Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    1:03.39  2:19.23  3:42.86    4:48.80   
Toni Galic  1989  Jönköpings Simsällskap    1:05.00  2:22.22  3:45.43    4:54.22   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS    1:06.95  2:29.69  3:48.70    4:59.13   
Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    1:09.36  2:28.78  4:00.90    5:06.43   
Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap    1:03.99  2:27.63  4:01.44    5:09.87   
Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap    1:09.14  2:28.73  4:03.10    5:10.47   
Anton Nieminen  1992  Motala Simsällskap    1:11.23  2:37.36  4:04.20    5:12.02   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    1:13.40  2:34.46  4:06.07    5:15.33   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    1:10.71  2:31.56  4:04.52    5:17.18   
10  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.48  2:32.08  4:08.79    5:18.81   
11  Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    1:06.81  2:33.92  4:08.18    5:20.81   
12  Nicodemus Stiller  1991  Växjö Simsällskap    1:09.01  2:36.94  4:07.38    5:21.81   
13  Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    1:11.57  2:33.97  4:10.17    5:24.67   
14  Marcus Johansson  1995  Nässjö SLS    1:10.81  2:38.47  4:13.99    5:25.55   
15  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:11.90  2:38.65  4:14.29    5:27.64   
16  Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    1:16.25  2:45.03  4:15.57    5:32.10   
17  Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap    1:09.77  2:38.53  4:22.74    5:35.41   
18  Johan Ranstad  1993  Växjö Simsällskap    1:19.61  2:47.42  4:24.27    5:40.81   
19  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.30  2:58.16  4:36.98    5:54.40   
20  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.31  2:50.69  4:37.01    5:56.25   
21  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    1:17.60  2:50.70  4:44.37    6:00.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 28, 200m Ryggsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Beatrice Andersson  1989  Jönköpings Simsällskap    32.72  1:07.91  1:44.19    2:20.33   
Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS    35.00  1:11.77  1:50.04    2:27.11   
Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.28  1:15.01  1:54.21    2:32.24   
Hanna Dahlqvist  1995  Växjö Simsällskap    34.70  1:13.50  1:53.06    2:32.69   
Erika Carlén  1994  Jönköpings Simsällskap    35.87  1:13.72  1:54.10    2:33.22   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    36.84  1:16.48  1:57.08    2:37.44   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.04  1:17.05  1:57.28    2:37.65   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    37.15  1:16.85  1:57.66    2:38.41   
Martina Johansson  1994  Kalmar Simsällskap    37.93  1:17.97  1:58.96    2:39.54   
10  Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap    38.89  1:19.32  2:01.27    2:41.71   
11  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    37.92  1:18.75  2:00.72    2:41.75   
12  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    38.96  1:20.68  2:02.25    2:43.11   
13  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.18  1:20.16  2:03.39    2:45.49   
14  Malin Pettersson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.61  1:19.49  2:02.79    2:46.10   
15  Ida Jensen  1996  Ljungby Simsällskap    39.65  1:22.18  2:05.89    2:47.70   
16  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    39.45  1:22.72  2:06.33    2:48.18   
17  Johanna Skoglund  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.25  1:22.34  2:06.54    2:48.83   
18  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    39.26  1:22.51  2:06.75    2:50.07   
19  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    38.75  1:21.93  2:06.01    2:50.28   
20  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    39.75  1:22.76  2:06.72    2:50.39   
21  Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    39.71  1:22.92  2:07.25    2:50.59   
22  Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap    40.16  1:23.09  2:07.40    2:50.60   
23  Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    40.04  1:24.46  2:09.01    2:52.52   
24  Maria Schultzén  1995  Linköpings Allmänna SS    39.68  1:23.88  2:08.96    2:54.35   
25  Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap    40.94  1:25.76  2:11.17    2:56.45   
26  Matilda Olsén  1994  Kalmar Simsällskap    40.60  1:25.21  2:11.74    2:56.59   
27  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    41.14  1:26.93  2:12.68    2:59.47   
28  Evelina Kind  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    42.03  1:28.65  2:17.99    3:03.88   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 29, 200m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    31.17  1:04.96  1:39.62    2:13.07   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.32  1:04.85  1:40.77    2:15.18   
Joachim Wiking  1987  Linköpings Allmänna SS    31.55  1:05.12  1:40.60    2:15.22   
Carl Holmertz  1990  Linköpings Allmänna SS    32.13  1:06.58  1:43.81    2:22.53   
Tobias Törnström  1988  Linköpings Allmänna SS    33.81  1:09.12  1:45.26    2:22.69   
Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS    33.09  1:09.25  1:47.99    2:26.22   
Markus Möricke  1994  Växjö Simsällskap    34.30  1:11.34  1:49.82    2:27.14   
Tomas Andolfsson  1987  Hultsfreds Simsällskap    32.39  1:10.60  1:50.41    2:30.82   
Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap    35.56  1:14.40  1:52.88    2:30.88   
10  Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    36.06  1:14.79  1:53.98    2:31.69   
11  Andreas Mann  1994  Värnamo Simsällskap    36.74  1:15.46  1:54.40    2:31.75   
12  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    35.03  1:15.09  1:54.67    2:33.86   
13  David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    37.35  1:16.46  1:56.82    2:35.64   
14  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    35.69  1:15.70  1:56.20    2:35.87   
15  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.01  1:17.33  1:57.50    2:37.29   
16  John Classon  1995  Kalmar Simsällskap    37.26  1:17.72  1:58.27    2:38.22   
17  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.81  1:18.43  2:00.77    2:41.64   
18  Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    38.88  1:21.01  2:02.89    2:42.01   
19  William Myrlander  1997  Nässjö SLS    38.75  1:20.90  2:02.96    2:43.28   
20  Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    39.57  1:22.92  2:05.17    2:46.86   
21  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.68  1:25.62  2:11.48    2:54.93   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Palm  1990  Linköpings Allmänna SS    29.95        1:03.82   
Sanna Öhgren  1991  Linköpings Allmänna SS    31.73        1:07.23   
Tove Törnström  1991  Linköpings Allmänna SS    31.67        1:07.45   
Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    31.38        1:08.41   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    32.22        1:08.87   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap    32.69        1:09.93   
Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap    33.34        1:11.36   
Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap    33.12        1:11.54   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap    32.47        1:11.62   
10  Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    32.61        1:12.23   
11  Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    34.35        1:12.85   
12  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    33.64        1:13.46   
13  Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    34.43        1:13.71   
14  Hanna Dahlqvist  1995  Växjö Simsällskap    33.39        1:14.02   
15  Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap    34.29        1:14.04   
16  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS    33.37        1:14.11   
17  Emelie Johansson  1992  Växjö Simsällskap    33.01        1:14.62   
18  Maria Åkesson  1992  Västerviks Simsällskap    34.98        1:15.15   
19  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    35.42        1:16.77   
20  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    36.26        1:17.01   
20  Johanna Sjögren  1993  Västerviks Simsällskap    35.05        1:17.01   
22  Sally Goodwin  1994  Kalmar Simsällskap    36.30        1:17.13   
23  Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    34.61        1:17.20   
24  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    35.99        1:17.68   
25  Emma Tall  1992  Växjö Simsällskap    35.84        1:18.20   
26  Jenny Sjölund  1996  Kalmar Simsällskap    35.63        1:18.38   
27  Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.66        1:19.20   
28  Patricia Zonta-Gustavsson  1994  Kalmar Simsällskap    35.65        1:19.24   
29  Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    37.55        1:21.51   
30  Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    38.90        1:24.94   
31  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    37.62        1:25.00   
Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:16   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 31, 100m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap    32.70        1:09.87   
Deniz Hekmati  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.63        1:10.10   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS    33.16        1:10.32   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.79        1:11.90   
Martin Wärn  1989  Motala Simsällskap    33.87        1:12.08   
Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap    34.75        1:13.62   
Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.29        1:13.91   
Robin Pålsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.09        1:13.93   
Zacharias Sjöberg  1991  Linköpings Allmänna SS    33.25        1:14.03   
10  Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    34.72        1:14.41   
11  Hampus Andersson  1994  Motala Simsällskap    35.12        1:16.64   
12  Andreas Hemström  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.26        1:17.67   
13  Philip Wallman  1993  Oskarshamns Simsällskap    35.99        1:20.10   
14  Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap    37.54        1:20.30   
15  Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap    37.45        1:21.21   
16  Nicodemus Stiller  1991  Växjö Simsällskap    37.38        1:21.25   
17  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.29        1:21.34   
18  Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    39.25        1:22.20   
19  Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap    38.85        1:23.03   
20  Viktor Casimir  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.04        1:23.34   
21  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.19        1:24.77   
22  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    39.90        1:24.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 32, 800m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Caroline Palm  1992  Linköpings Allmänna SS    1:05.33  2:15.77  3:26.31  4:37.66  9:23.47   
          5:49.63  7:01.33  8:13.00       
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.93  2:22.19  3:36.32  4:50.21  9:43.96   
          6:04.47  7:18.98  8:32.48       
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.38  2:21.93  3:35.16  4:49.25  9:48.29   
          6:04.26  7:19.22  8:34.89       
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    1:09.73  2:25.32  3:42.03  4:58.65  10:08.50   
          6:16.51  7:34.92  8:53.94       
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.21  2:30.43  3:47.19  5:05.63  10:13.71   
          6:22.87  7:41.13  8:58.45       
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    1:13.26  2:31.62  3:49.85  5:08.79  10:15.34   
          6:26.51  7:44.07  9:00.45       
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:11.22  2:29.37  3:47.01  5:04.87  10:15.87   
          6:23.66  7:41.48  8:59.75       
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    1:13.91  2:33.20  3:50.92  5:10.29  10:18.29   
          6:28.15  7:46.31  9:02.89       
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:13.41  2:31.19  3:50.15  5:08.34  10:18.90   
          6:26.79  7:44.48  9:01.99       
10  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    1:12.66  2:32.36  3:52.60  5:12.97  10:24.34   
          6:32.61  7:50.65  9:08.51       
11  Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    1:13.13  2:30.11  3:49.07  5:08.03  10:32.85   
          6:28.64  7:50.40  9:11.88       
12  Jenny Karlsson  1995  Växjö Simsällskap    1:14.04  2:34.55  3:54.48  5:15.23  10:35.00   
          6:36.55  7:57.37  9:17.46       
13  Martina Ågren  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.99  2:35.43  3:57.53  5:19.14  10:40.23   
          6:41.61  8:04.22  9:23.46       
14  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS    1:14.72  2:35.32  3:58.01  5:20.66  10:44.77   
          6:43.13  8:05.46  9:27.09       
15  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:19.10  2:42.21  4:05.30  5:29.73  11:03.93   
          6:53.35  8:17.53  9:41.50       
16  Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap    1:16.34  2:40.96  4:07.56  5:33.36  11:15.70   
          6:59.43  8:26.82  9:53.41       
17  Maria Åkesson  1992  Västerviks Simsällskap    1:17.01  2:42.20  4:08.61  5:34.74  11:21.89   
          7:01.49  8:28.31  9:54.88       
18  Agnes Pap  1995  Ljungby Simsällskap    1:18.20  2:46.07  4:15.71  5:44.70  11:39.85   
          7:13.17  8:41.95  10:11.48       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 33, 4X100m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Jss Herrar Lag 1  1995  Jönköpings Simsällskap            3:41.93   
  Viktor Rochowiak  1993      27.05  56.97      56.97   
  Toni Galic  1989      26.13  54.60      1:51.57   
  Axel Pettersson  1995      26.82  56.91      2:48.48   
  Anton Andersson  1993      25.47  53.45      3:41.93   
                     
Lass Lag 2  1995  Linköpings Allmänna SS            3:47.41   
  Carl Holmertz  1990      26.65  55.74      55.74   
  Joachim Wiking  1987      26.74  56.27      1:52.01   
  Zacharias Sjöberg  1991      27.12  57.52      2:49.53   
  Samuel Bälter  1991      26.93  57.88      3:47.41   
                     
Motala SS Herr  1995  Motala Simsällskap            3:50.98   
  Kalle Lindborg  1994      27.58  56.82      56.82   
  Anton Nieminen  1992      27.51  57.20      1:54.02   
  Martin Wärn  1989      26.98  57.35      2:51.37   
  Gusten Eriksson  1994      28.72  59.61      3:50.98   
                     
Växjö SS Lag 1  1995  Växjö Simsällskap            3:56.79   
  Jesper Jonsson  1993      28.63  58.96      58.96   
  Martin Dahlberg  1992      27.10  57.26      1:56.22   
  Markus Möricke  1994      27.92  59.62      2:55.84   
  Rickard Stenow  1993      28.96  1:00.95      3:56.79   
                     
Nässjö SLS Lag 1  1995  Nässjö SLS            3:57.27   
  Erik Johansson  1994      28.34  59.07      59.07   
  Martin Magnusson  1994      27.93  57.53      1:56.60   
  Viktor Myrlander  1993      28.43  1:00.52      2:57.12   
  Joakim Enell  1993      28.98  1:00.15      3:57.27   
                     
Lag 1 Kalmar  1992  Kalmar Simsällskap            4:09.63   
  Arvid Salomonsson  1995      29.69  1:01.31      1:01.31   
  Martin Åsenius  1994      28.06  59.86      2:01.17   
  John Classon  1995      30.20  1:04.78      3:05.95   
  David Larsson  1996      30.36  1:03.68      4:09.63   
                     
Lass Lag 3  1995  Linköpings Allmänna SS            4:10.25   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      28.34  59.31      59.31   
  Oskar Johnsson  1996      29.61  1:02.28      2:01.59   
  Carl Norlander  1997      30.32  1:03.86      3:05.45   
  Daniel Olsson  1996      30.08  1:04.80      4:10.25   
                     
Jss Herrar Lag 2  1995  Jönköpings Simsällskap            4:14.87   
  Emil Gustavsson  1995      29.68  1:02.58      1:02.58   
  Daniel Forndal  1997      30.57  1:03.59      2:06.17   
  Kevin Kilit  1995      29.47  1:03.10      3:09.27   
  Abel Fistume  1995      29.92  1:05.60      4:14.87   
                     
Nässjö SLS Lag 2  1995  Nässjö SLS            4:16.29   
  Joacim Castensson  1995      30.17  1:02.63      1:02.63   
  Marcus Johansson  1995      29.27  1:01.02      2:03.65   
  William Myrlander  1997      31.95  1:06.59      3:10.24   
  Kim Myrlander  1991      31.30  1:06.05      4:16.29   
                     
10  Nkk Lag 1  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:16.72   
  Henrik Podéus  1995      30.10  1:02.60      1:02.60   
  Marcus Forsgren  1996      29.93  1:03.82      2:06.42   
  Kevin Thorvaldsson  1995      31.36  1:04.36      3:10.78   
  David Josefsson  1997      31.29  1:05.94      4:16.72   
                     
11  Anderstorps Simsällskap  1996  Anderstorps Simsällskap            4:33.99   
  Gustaf Mild  1997      32.33  1:08.00      1:08.00   
  Markus Malm  1997      31.56  1:07.52      2:15.52   
  Henry Kerman  1997      34.20  1:12.20      3:27.72   
  Zackarias Holmstrand  1996      30.95  1:06.27      4:33.99   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  14:06   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 34, 100m Bröstsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS    37.62        1:19.42   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    38.99        1:20.79   
Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap    38.62        1:21.80   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap    38.45        1:22.42   
Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS    38.95        1:23.31   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap    39.38        1:23.87   
Klara Axesol Thunberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    39.23        1:23.97   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    40.45        1:24.81   
Frida Nelson  1993  Oskarshamns Simsällskap    40.28        1:24.92   
10  Paula Busic  1992  Växjö Simsällskap    39.01        1:25.58   
11  Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    40.55        1:26.09   
12  Martina Ågren  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.73        1:26.40   
13  Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap    39.49        1:26.70   
14  Lovisa Liljeblad  1991  Motala Simsällskap    40.24        1:27.55   
15  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    41.45        1:28.21   
16  Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap    40.98        1:30.56   
17  Mana Shams  1996  Jönköpings Simsällskap    43.41        1:32.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  14:11   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tomas Andolfsson  1987  Hultsfreds Simsällskap            24.70   
Jonas Riffer  1990  Linköpings Allmänna SS            25.13   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.29   
Martin Wärn  1989  Motala Simsällskap            25.54   
Marcus Lindström  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.57   
Simon Skoglund  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.57   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap            25.72   
Joakim Tevell  1990  Linköpings Allmänna SS            25.73   
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap            25.80   
10  Samuel Bälter  1991  Linköpings Allmänna SS            25.98   
11  Anton Jansson  1992  Västerviks Simsällskap            26.06   
12  Carl Holmertz  1990  Linköpings Allmänna SS            26.07   
13  Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap            26.14   
14  Erik Falk  1991  Anderstorps Simsällskap            26.59   
15  Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap            26.63   
16  Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            26.64   
17  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS            26.67   
18  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            26.91   
18  Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap            26.91   
20  Andreas Hemström  1991  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.25   
21  Markus Möricke  1994  Växjö Simsällskap            27.32   
21  Andreas Nilsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.32   
21  Andreas Mann  1994  Värnamo Simsällskap            27.32   
24  Philip Wallman  1993  Oskarshamns Simsällskap            27.35   
25  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            27.37   
26  Erik Johansson  1994  Nässjö SLS            27.46   
27  Anton Nieminen  1992  Motala Simsällskap            27.57   
28  Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap            27.62   
29  Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS            27.70   
30  Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap            27.86   
31  Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap            28.01   
32  Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap            28.13   
33  Hampus Andersson  1994  Motala Simsällskap            28.22   
34  Ivan Liljeqvist  1996  Jönköpings Simsällskap            28.29   
35  Jens Grundmark  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.34   
36  Kevin Kilit  1995  Jönköpings Simsällskap            28.35   
37  Johan Ranstad  1993  Växjö Simsällskap            28.36   
38  Zackarias Holmstrand  1996  Anderstorps Simsällskap            28.48   
39  Joakim Enell  1993  Nässjö SLS            28.51   
39  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap            28.51   
41  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap            28.78   
42  Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.62   
43  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            30.15   
44  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            30.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  14:29   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 36, 400m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    1:04.00  2:12.64  3:23.74    4:35.53   
Caroline Palm  1992  Linköpings Allmänna SS    1:03.70  2:13.98  3:25.95    4:36.75   
Erika Carlén  1994  Jönköpings Simsällskap    1:05.21  2:15.42  3:27.33    4:37.63   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.52  2:23.03  3:37.71    4:51.00   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.64  2:23.95  3:38.21    4:51.78   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    1:11.05  2:26.06  3:41.70    4:55.36   
Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    1:12.87  2:28.62  3:44.34    4:57.26   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    1:11.20  2:28.60  3:45.21    4:57.32   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    1:11.80  2:28.10  3:44.27    4:57.86   
10  Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    1:11.86  2:26.97  3:43.09    4:58.28   
11  Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.71  2:29.14  3:46.08    4:59.85   
12  Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    1:12.12  2:29.23  3:45.44    5:00.75   
13  Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap    1:11.30  2:30.21  3:49.05    5:01.73   
14  Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap    1:11.39  2:28.90  3:47.26    5:05.08   
15  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:12.94  2:30.52  3:49.38    5:07.00   
16  Klara Axesol Thunberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    1:11.63  2:30.23  3:51.01    5:11.38   
17  Jenny Karlsson  1995  Växjö Simsällskap    1:13.68  2:33.60  3:54.27    5:11.94   
18  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.92  2:33.01  3:54.40    5:14.87   
19  Cecilia Johansson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:16.17  2:37.30  3:58.97    5:18.44   
20  Maria Åkesson  1992  Västerviks Simsällskap    1:15.48  2:39.02  4:02.97    5:25.30   
21  Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap    1:16.51  2:40.87  4:04.88    5:25.79   
22  Agnes Pap  1995  Ljungby Simsällskap    1:20.14  2:49.34  4:18.83    5:47.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 37, 800m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    1:02.25  2:09.80  3:17.22  4:23.67  8:45.75   
          5:29.23  6:35.35  7:41.69       
Anton Nieminen  1992  Motala Simsällskap    1:02.68  2:09.87  3:17.55  4:24.46  8:46.53   
          5:30.43  6:36.71  7:43.46       
Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    1:03.28  2:10.47  3:18.02  4:25.74  8:55.89   
          5:33.58  6:41.74  7:49.37       
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    1:02.85  2:10.23  3:18.60  4:27.41  9:04.12   
          5:36.90  6:47.23  7:57.31       
Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap    1:02.85  2:10.93  3:19.62  4:29.62  9:04.18   
          5:39.33  6:49.94  7:58.80       
Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:04.32  2:12.23  3:21.21  4:31.77  9:14.53   
          5:42.14  6:53.98  8:04.94       
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    1:07.32  2:18.32  3:29.96  4:42.11  9:29.39   
          5:54.30  7:06.98  8:19.43       
Nils Åström  1993  Värnamo Simsällskap    1:05.41  2:16.62  3:29.72  4:42.97  9:30.50   
          5:56.32  7:08.99  8:21.47       
Andreas Mann  1994  Värnamo Simsällskap    1:05.69  2:18.17  3:31.37  4:43.73  9:31.06   
          5:56.70  7:09.71  8:22.03       
10  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    1:07.73  2:20.64  3:33.79  4:47.02  9:34.34   
          5:59.76  7:12.49  8:24.00       
11  Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    1:06.29  2:17.09  3:28.76  4:41.67  9:36.75   
          5:55.01  7:08.64  8:22.23       
12  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.28  2:20.91  3:33.66  4:47.20  9:42.57   
          6:00.94  7:15.34  8:29.97       
13  Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap    1:10.83  2:27.23  3:42.54  4:58.69  10:07.57   
          6:15.04  7:31.94  8:49.76       
14  Johan Ranstad  1993  Växjö Simsällskap    1:07.95  2:23.84  3:42.31  5:00.65  10:12.42   
          6:18.86  7:38.15  8:55.69       
15  Jovan Ostojic  1994  Värnamo Simsällskap    1:08.67  2:24.37  3:41.05  4:58.80  10:14.49   
          6:19.68  7:40.16  8:58.53       
16  Joakim Enell  1993  Nässjö SLS    1:10.31  2:27.42  3:45.01  5:03.80  10:19.06   
          6:23.14  7:42.38  9:01.68       
17  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:10.41  2:27.69  3:46.64  5:06.71  10:25.01   
          6:26.84  7:46.99  9:07.42       
18  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.45  2:32.76  3:55.01  5:17.94  10:41.39   
          6:39.13  8:02.19  9:25.07       
19  Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap    1:09.55  2:25.34  3:45.05  5:05.41  10:42.03   
          6:28.02  7:56.91  9:25.65       
Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap            DNF   
                     
Toni Galic  1989  Jönköpings Simsällskap            DNF   
                     
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 38, 200m Medley Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Beatrice Andersson  1989  Jönköpings Simsällskap    30.60  1:06.35  1:48.57    2:21.92   
Rebecka Palm  1990  Linköpings Allmänna SS    29.08  1:06.81  1:49.98    2:22.04   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    31.26  1:11.86  1:52.27    2:26.54   
Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS    32.16  1:10.00  1:55.52    2:27.56   
Gabriella Ivarsson  1992  Motala Simsällskap    31.50  1:12.41  1:55.69    2:29.24   
Sanna Öhgren  1991  Linköpings Allmänna SS    32.30  1:11.04  1:56.62    2:30.05   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.42  1:12.30  1:59.65    2:33.80   
Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    31.74  1:13.60  1:59.61    2:34.69   
Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.36  1:14.49  1:58.92    2:35.64   
10  Lovisa Liljeblad  1991  Motala Simsällskap    32.56  1:16.04  2:03.36    2:38.13   
11  Tove Törnström  1991  Linköpings Allmänna SS    31.30  1:12.98  2:01.58    2:39.20   
12  Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    34.17  1:16.94  2:04.72    2:41.82   
13  Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap    33.89  1:18.47  2:04.23    2:42.15   
14  Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap    35.28  1:18.84  2:06.54    2:43.37   
15  Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    35.36  1:18.51  2:07.08    2:44.50   
16  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    35.83  1:21.28  2:06.63    2:44.53   
17  Hanna Dahlqvist  1995  Växjö Simsällskap    34.57  1:17.55  2:07.96    2:46.36   
18  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    34.16  1:17.98  2:08.06    2:47.28   
19  Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    36.24  1:22.23  2:09.59    2:47.85   
20  Paula Busic  1992  Växjö Simsällskap    35.39  1:22.30  2:09.23    2:51.72   
21  Jonna Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    37.78  1:24.12  2:14.64    2:57.24   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:34   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 39, 4X100m Medley Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Lag 1  1900  Linköpings Allmänna SS            4:04.28   
  Carl Holmertz  1990      30.06  1:01.46      1:01.46   
  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993      32.60  1:09.36      2:10.82   
  Oscar Ekström  1994      26.95  58.90      3:09.72   
  Jonas Riffer  1990      25.73  54.56      4:04.28   
                     
Jss Herrar Lag 1  1995  Jönköpings Simsällskap            4:09.73   
  Axel Pettersson  1995      30.51  1:02.65      1:02.65   
  Toni Galic  1989      32.48  1:09.75      2:12.40   
  Anton Andersson  1993      27.61  1:00.12      3:12.52   
  Viktor Rochowiak  1993      26.77  57.21      4:09.73   
                     
Växjö SS Lag 1  1995  Växjö Simsällskap            4:26.62   
  Markus Möricke  1994      33.44  1:08.58      1:08.58   
  Nicodemus Stiller  1991      35.44  1:16.21      2:24.79   
  Rickard Stenow  1993      29.17  1:03.69      3:28.48   
  Martin Dahlberg  1992      27.75  58.14      4:26.62   
                     
Motala SS Herr  1995  Motala Simsällskap            4:28.40   
  Gusten Eriksson  1994      35.21  1:12.10      1:12.10   
  Martin Wärn  1989      34.10  1:13.19      2:25.29   
  Kalle Lindborg  1994      30.35  1:04.75      3:30.04   
  Anton Nieminen  1992      28.32  58.36      4:28.40   
                     
Nässjö SLS Lag 1  1995  Nässjö SLS            4:33.77   
  Martin Magnusson  1994      34.20  1:09.82      1:09.82   
  Viktor Myrlander  1993      36.17  1:19.93      2:29.75   
  Marcus Johansson  1995      30.36  1:05.21      3:34.96   
  Erik Johansson  1994      28.09  58.81      4:33.77   
                     
Lass Lag 3  1995  Linköpings Allmänna SS            4:39.00   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      32.41  1:07.11      1:07.11   
  Grim Sjöberg  1995      35.41  1:16.59      2:23.70   
  Carl Norlander  1997      33.06  1:10.38      3:34.08   
  Oskar Johnsson  1996      31.15  1:04.92      4:39.00   
                     
Jss Herrar Lag 2  1995  Jönköpings Simsällskap            4:41.33   
  Daniel Forndal  1997      36.80  1:14.57      1:14.57   
  Sebastian Dobrescu  1994      34.52  1:15.18      2:29.75   
  Ivan Liljeqvist  1996      31.45  1:09.12      3:38.87   
  Emil Gustavsson  1995      29.65  1:02.46      4:41.33   
                     
Anderstorps Simsällskap  1996  Anderstorps Simsällskap            5:00.90   
  Erik Falk  1991      33.65  1:10.39      1:10.39   
  Gustaf Mild  1997      40.79  1:26.68      2:37.07   
  Henry Kerman  1997      35.18  1:18.71      3:55.78   
  Zackarias Holmstrand  1996      31.14  1:05.12      5:00.90   
                     
Nässjö SLS Lag 2  1995  Nässjö SLS            5:04.95   
  William Myrlander  1997      37.59  1:17.77      1:17.77   
  Alfred Roos  1996      39.69  1:26.45      2:44.22   
  Victor Johansson  1998      35.66  1:18.19      4:02.41   
  Joacim Castensson  1995      29.29  1:02.54      5:04.95   
                     
Lag 1 Kalmar  1992  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 50m    Utskriftsdatum  13 juni 2010   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:03   
  Arrangör  LASS         
 
 
Gren 40, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Lag 1  1900  Linköpings Allmänna SS            4:22.32   
  Caroline Palm  1992      31.98  1:05.18      1:05.18   
  Vilma Ekström  1994      34.73  1:14.45      2:19.63   
  Rebecka Palm  1990      29.69  1:03.72      3:23.35   
  Frida Jakobsson  1992      28.46  58.97      4:22.32   
                     
Motala SS Dam  1995  Motala Simsällskap            4:40.26   
  Alice Ivarsson  1996      34.46  1:11.46      1:11.46   
  Paulina Johansson  1993      37.68  1:20.71      2:32.17   
  Gabriella Ivarsson  1992      30.22  1:05.96      3:38.13   
  Lovisa Liljeblad  1991      29.74  1:02.13      4:40.26   
                     
Jss Damer Lag 1  1995  Jönköpings Simsällskap            4:46.31   
  Erika Carlén  1994      33.45  1:09.36      1:09.36   
  Beatrice Andersson  1989      36.48  1:17.32      2:26.68   
  Felicia Wallgren  1995      33.81  1:14.34      3:41.02   
  Cornelia Andersson  1995      30.96  1:05.29      4:46.31   
                     
Lass Lag 3  1995  Linköpings Allmänna SS            4:54.96   
  Daniela Kindstrand  1997      37.14  1:15.37      1:15.37   
  Victoria Forsman  1995      37.89  1:20.23      2:35.60   
  Madelene Andersson  1995      31.83  1:10.74      3:46.34   
  Linnea Magnusson  1996      32.99  1:08.62      4:54.96   
                     
Växjö SS Lag 1  1995  Växjö Simsällskap            5:02.50   
  Hanna Dahlqvist  1995      36.26  1:15.69      1:15.69   
  Paula Busic  1992      38.84  1:28.96      2:44.65   
  Lina Johansson  1994      30.29  1:11.77      3:56.42   
  Emelie Johansson  1992      29.95  1:06.08      5:02.50   
                     
Värnamo SS Lag  1996  Värnamo Simsällskap            5:04.58   
  Johanna Pettersson  1996      37.52  1:16.75      1:16.75   
  Lina Colvås  1992      38.97  1:25.57      2:42.32   
  Mathilda Gärdesmed  1994      31.87  1:09.18      3:51.50   
  Karin Åström  1997      34.17  1:13.08      5:04.58   
                     
Lag 2 Kalmar  1992  Kalmar Simsällskap            5:13.90   
  Josefin Lewton  1997      37.34  1:15.48      1:15.48   
  Miranda Arvidsson  1998      43.04  1:34.68      2:50.16   
  Jenny Sjölund  1996      34.39  1:15.93      4:06.09   
  Isabell Heiding  1996      31.89  1:07.81      5:13.90