Resultater for Nordea Swim Cup Odense
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Swim Cup Odense 2010 | Udskriftsdato | 26 juni 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | OSK |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 18 år og yngre |
Sponsor: Lemvigh-Müller |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 618 | 29.72 | 1:00.97 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Paaske | 1992 | 611 | 29.93 | 1:01.21 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | 611 | 30.16 | 1:01.21 | |||||
Dansk Svømmeunion | ||||||||||
4 | Emil K. Mortensen | 1993 | 560 | 31.00 | 1:03.00 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Frederik Christensen | 1992 | 554 | 31.13 | 1:03.25 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Petersen | 1993 | 505 | 32.37 | 1:05.24 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Felix Zähringer | 1994 | 488 | 31.90 | 1:05.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Holm Morsø | 1993 | 478 | 31.88 | 1:06.44 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Benjamin Jensen | 1994 | 453 | 32.48 | 1:07.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 380 | 34.63 | 1:11.73 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Steven Carney | 1994 | 370 | 35.12 | 1:12.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 367 | 35.77 | 1:12.57 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 308 | 36.51 | 1:16.94 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Sponsor: Lemvigh-Müller |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 594 | 30.29 | 1:01.80 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 593 | 29.52 | 1:01.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 554 | 31.18 | 1:03.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 495 | 30.95 | 1:05.67 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolai Ammekilde | 1990 | 489 | 31.39 | 1:05.94 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 26 juni 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |