Results for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 01-08-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 01-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 06-08-2018 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
723 |
35.81 |
1:13.03 |
1:55.46 |
|
2:34.96 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
698 |
35.70 |
1:15.71 |
1:56.22 |
|
2:36.79 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
|
605 |
37.70 |
1:19.35 |
2:02.23 |
|
2:44.39 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
603 |
38.02 |
1:19.74 |
2:02.61 |
|
2:44.64 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
600 |
37.54 |
1:19.53 |
2:01.84 |
|
2:44.92 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
584 |
37.43 |
1:20.01 |
2:03.20 |
|
2:46.42 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
581 |
39.12 |
1:21.01 |
2:03.49 |
|
2:46.68 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
|
575 |
39.06 |
1:22.98 |
2:05.52 |
|
2:47.27 |
|
|
Næstved IF |
2:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Lünell Bruhn |
2002 |
|
574 |
38.95 |
1:21.79 |
2:04.76 |
|
2:47.29 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
570 |
37.78 |
1:19.96 |
2:03.98 |
|
2:47.68 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
555 |
38.28 |
1:20.70 |
2:04.96 |
|
2:49.20 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
551 |
39.36 |
1:22.85 |
2:06.06 |
|
2:49.66 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Holm |
2004 |
|
547 |
37.92 |
1:21.51 |
2:06.04 |
|
2:50.02 |
|
|
Kalundborg SK |
2:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
542 |
40.15 |
1:24.47 |
2:07.87 |
|
2:50.56 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
517 |
39.83 |
1:23.79 |
2:07.96 |
|
2:53.32 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
|
515 |
39.60 |
1:24.52 |
2:09.11 |
|
2:53.50 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
2:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
|
513 |
39.37 |
1:24.11 |
2:09.38 |
|
2:53.71 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Asta Højberg |
2005 |
|
512 |
39.21 |
1:23.07 |
2:07.66 |
|
2:53.80 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
|
509 |
39.17 |
1:24.31 |
2:08.69 |
|
2:54.21 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofie Bak |
2003 |
|
507 |
39.21 |
1:23.87 |
2:09.46 |
|
2:54.44 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
|
504 |
40.56 |
1:24.76 |
2:09.82 |
|
2:54.71 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lærke Blond |
2003 |
|
495 |
38.80 |
1:22.13 |
2:08.22 |
|
2:55.75 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
|
494 |
40.28 |
1:24.79 |
2:10.43 |
|
2:55.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
485 |
39.54 |
1:25.14 |
2:10.49 |
|
2:57.01 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
|
478 |
39.32 |
1:24.91 |
2:11.71 |
|
2:57.85 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
|
476 |
40.04 |
1:26.93 |
2:13.49 |
|
2:58.13 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lærke Marie Clausen |
2005 |
|
475 |
40.34 |
1:25.76 |
2:11.27 |
|
2:58.25 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
|
471 |
40.88 |
1:27.45 |
2:12.99 |
|
2:58.68 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Luna Luminari |
2005 |
|
466 |
39.45 |
1:24.66 |
2:11.99 |
|
2:59.41 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Cille Kirketerp |
2005 |
|
454 |
41.40 |
1:27.43 |
2:14.95 |
|
3:00.93 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
|
449 |
40.67 |
1:27.71 |
2:14.43 |
|
3:01.63 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
2:48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
|
447 |
41.56 |
1:29.17 |
2:15.13 |
|
3:01.84 |
|
|
Albertslund IF |
2:54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
|
431 |
42.48 |
1:29.27 |
2:16.56 |
|
3:04.13 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
|
430 |
40.52 |
1:27.68 |
2:14.88 |
|
3:04.19 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Johanne Weber |
2005 |
|
430 |
40.98 |
1:26.95 |
2:15.59 |
|
3:04.25 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
|
427 |
43.70 |
1:31.51 |
2:18.80 |
|
3:04.68 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
|
418 |
42.86 |
1:30.53 |
2:18.15 |
|
3:06.03 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
|
417 |
43.06 |
1:30.49 |
2:17.53 |
|
3:06.08 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Vest-Brøndby |
2:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|