Resultater for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 19-05-2016 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 19-05-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 24-03-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 764 | 30.75 | 1:02.97 | |||||
Herlev Svømning | 1:01.69 | |||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 722 | 31.05 | 1:04.16 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:04.36 | |||||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | 713 | 31.32 | 1:04.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.71 | |||||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 665 | 32.09 | 1:05.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.20 | |||||||||
5 | Schastine Tabor | 2005 | 656 | 32.59 | 1:06.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.40 | |||||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | 642 | 32.95 | 1:06.73 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.05 | |||||||||
7 | Ella Korre Stenholt | 2003 | 634 | 32.28 | 1:07.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.14 | |||||||||
8 | Josefine Nielsen | 2005 | 606 | 32.89 | 1:08.01 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:08.35 | |||||||||
9 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 602 | 33.86 | 1:08.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.21 | |||||||||
10 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 601 | 33.65 | 1:08.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:05.58 | |||||||||
11 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 595 | 32.33 | 1:08.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.42 | |||||||||
12 | Maria Lund | 2003 | 593 | 33.54 | 1:08.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.66 | |||||||||
13 | Zenia Aarestrup | 2001 | 585 | 33.50 | 1:08.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.33 | |||||||||
14 | Lærke Rask Sander | 2002 | 575 | 33.64 | 1:09.23 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.07 | |||||||||
15 | Annika Britt Larsen | 2005 | 554 | 34.19 | 1:10.06 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.55 | |||||||||
16 | Cecilie Elkjær | 2001 | 543 | 34.00 | 1:10.53 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:06.83 | |||||||||
17 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 538 | 33.76 | 1:10.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.85 | |||||||||
18 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 532 | 34.50 | 1:11.02 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.23 | |||||||||
18 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 532 | 34.62 | 1:11.02 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.13 | |||||||||
20 | Camilla Hougaard | 2002 | 531 | 34.28 | 1:11.06 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.75 | |||||||||
21 | Alma Olivarius | 2005 | 529 | 34.29 | 1:11.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.91 | |||||||||
22 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 523 | 33.56 | 1:11.43 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.43 | |||||||||
23 | Julie Segato | 2005 | 516 | 35.18 | 1:11.74 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.85 | |||||||||
24 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 514 | 34.97 | 1:11.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
25 | Linnea Hietala | 2004 | 512 | 35.06 | 1:11.94 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.33 | |||||||||
26 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 511 | 34.36 | 1:12.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
27 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 509 | 34.67 | 1:12.09 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:10.09 | |||||||||
28 | Karoline K. Larsen | 2004 | 506 | 35.44 | 1:12.24 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.49 | |||||||||
29 | Rebecca Petersen | 2005 | 504 | 35.17 | 1:12.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.43 | |||||||||
30 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 487 | 35.03 | 1:13.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.82 | |||||||||
31 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 482 | 35.83 | 1:13.42 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.32 | |||||||||
32 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 474 | 36.02 | 1:13.80 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:11.10 | |||||||||
33 | Sille Andersen | 2003 | 472 | 36.23 | 1:13.93 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
34 | Signe Holm Hansen | 2005 | 470 | 36.99 | 1:14.00 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.24 | |||||||||
35 | Catrine Porsdal | 2005 | 468 | 36.39 | 1:14.12 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.29 | |||||||||
36 | Josefine Krumbak | 2004 | 465 | 36.93 | 1:14.26 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
37 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 464 | 35.00 | 1:14.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.84 | |||||||||
38 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 464 | 35.19 | 1:14.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.38 | |||||||||
39 | Freja Petersen | 2000 | 463 | 35.39 | 1:14.39 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:12.36 | |||||||||
40 | Emma Mølholm | 2005 | 462 | 36.65 | 1:14.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.11 | |||||||||
40 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 462 | 35.30 | 1:14.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.19 | |||||||||
42 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 461 | 36.19 | 1:14.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.30 | |||||||||
43 | Olivia Augustinus | 2004 | 460 | 36.52 | 1:14.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
44 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 459 | 36.27 | 1:14.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.23 | |||||||||
45 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 455 | 34.93 | 1:14.80 | |||||
Næstved IF | 1:11.08 | |||||||||
46 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 446 | 36.49 | 1:15.33 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.81 | |||||||||
47 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 429 | 36.47 | 1:16.28 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.14 | |||||||||
48 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 425 | 36.50 | 1:16.52 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.31 | |||||||||
49 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 411 | 37.11 | 1:17.41 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.40 | |||||||||
- | Ella Gohr Metz | 2005 | DSQ | sw6.4 efb. v/50m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:19 |