Resultat för Øst Junior/Senior Langbane 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 07-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 22-08-2014 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 30-06-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 788 | 27.78 | 1:00.05 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 58.77 | |||||||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | 689 | 29.35 | 1:02.79 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:01.86 | |||||||||
3 | Anne Føyn | 2002 | 688 | 29.21 | 1:02.82 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.76 | |||||||||
4 | Karoline Barrett | 2002 | 672 | 28.81 | 1:03.34 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.76 | |||||||||
5 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 656 | 29.98 | 1:03.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.82 | |||||||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 655 | 29.79 | 1:03.86 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.20 | |||||||||
7 | Maj Howardsen | 1997 | 635 | 30.65 | 1:04.54 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.91 | |||||||||
8 | Andrea Paaske | 2001 | 631 | 29.31 | 1:04.67 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:02.92 | |||||||||
9 | Schastine Tabor | 2005 | 662 | 29.85 | 1:03.63 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.85 | |||||||||
10 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 605 | 30.51 | 1:05.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.68 | |||||||||
11 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 587 | 31.07 | 1:06.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.68 | |||||||||
12 | Lærke Rask Sander | 2002 | 582 | 30.92 | 1:06.45 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.58 | |||||||||
13 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 565 | 30.85 | 1:07.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.27 | |||||||||
14 | Ella Korre Stenholt | 2003 | 553 | 30.73 | 1:07.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.72 | |||||||||
15 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 537 | 31.43 | 1:08.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.29 | |||||||||
16 | Wilma Anker | 2004 | 498 | 32.43 | 1:09.97 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:07.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:02 |