Resultat för Aarhus Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2010 | Udskriftsdato | 29 maj 2010 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 08:55 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-05-28 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 19 - 110 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sabrina Frese | 1989 | 620 | 33.42 | ||||||
Tg Heddesheim 1891 E.v. | ||||||||||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 553 | 34.73 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
3 | Josephine Alexandrian | 1989 | 451 | 37.16 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Anette Schütt | 1989 | 448 | 37.26 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
5 | Simone Friis | 1991 | 446 | 37.30 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 701 | 32.09 | ||||||
Kristiansand/ntg | ||||||||||
2 | Oda Marie Siljan | 1992 | 690 | 32.26 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | ||||||||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 576 | 34.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Silje Nilo | 1993 | 528 | 35.26 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Anja Olsen | 1993 | 521 | 35.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Christina Lund | 1993 | 502 | 35.85 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Jenny Brønseth | 1993 | 450 | 37.20 | ||||||
Larvik Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Arberesha Veliqi | 1993 | 405 | 38.51 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Josephine Rasmussen | 1993 | 377 | 39.45 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Elisabeth Hedstrøm | 1992 | 376 | 39.48 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elizabeth Smith | 1995 | 722 | 31.77 | ||||||
Swim Wales | ||||||||||
2 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 530 | 35.22 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Louise Harder | 1995 | 521 | 35.42 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
4 | Solvej Mathiasen | 1994 | 513 | 35.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Anne Cathrine Skinmo | 1995 | 509 | 35.70 | ||||||
Larvik Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Anna Krusell | 1994 | 454 | 37.09 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
7 | Kristine M. Pedersen | 1994 | 450 | 37.20 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Marie-Elise Eriksen | 1994 | 444 | 37.36 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 440 | 37.48 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
10 | Elise Fjeldstad | 1995 | 415 | 38.22 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Sara Mogensen | 1995 | 405 | 38.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 399 | 38.71 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
13 | Johanne Brahe | 1995 | 395 | 38.83 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
14 | Olivia Larsen | 1995 | 353 | 40.32 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 349 | 40.48 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
16 | Christina Mejlgaard | 1994 | 317 | 41.82 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marte Stamland | 1996 | 603 | 33.73 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | ||||||||||
2 | Sofie Reisænen | 1997 | 576 | 34.26 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Amalie Thorstensen | 1996 | 564 | 34.49 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 542 | 34.95 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 506 | 35.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 454 | 37.07 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
7 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 451 | 37.16 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
8 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 450 | 37.20 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Nanna Kristensen | 1996 | 439 | 37.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Madelen Fjørtoft Wolf | 1996 | 427 | 37.86 | ||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Ida Kristine Josdal | 1996 | 415 | 38.22 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Amalie Rasmussen | 1996 | 411 | 38.32 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Maren Mæhre | 1996 | 407 | 38.45 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Johanne Ausland | 1996 | 385 | 39.16 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Ina A. Steinsland | 1996 | 364 | 39.92 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Maren Sofie Aske | 1997 | 351 | 40.39 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Solveig Lund | 1996 | 347 | 40.54 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | 333 | 41.11 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
19 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | 321 | 41.61 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
20 | Christine Holm Egebæk | 1996 | 319 | 41.70 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
21 | Alexandra Veseth Bjerg | 1997 | 314 | 41.92 | ||||||
Larvik Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | 311 | 42.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Rikke Maria Christiansen | 1996 | 279 | 43.64 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
24 | Rikke Legaard Madsen | 1996 | 250 | 45.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Emma Klitnæs | 1996 | 246 | 45.51 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
26 | Madelen Stenberg | 1997 | 240 | 45.86 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Sine Højgaard Sørensen | 1997 | 235 | 46.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 232 | 46.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Sigrid Mogensen | 1997 | 193 | 49.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 181 | 50.39 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Sidsel Thomsen | 1997 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Camilla Olufsen | 1997 | DSQ | Tyvstard | ||||||
Larvik Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 426 | 37.88 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 424 | 37.95 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 423 | 37.98 | ||||||
Larvik Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 353 | 40.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 345 | 40.64 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Una Møller | 1998 | 345 | 40.64 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 329 | 41.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Oda Tørnkvist | 1998 | 329 | 41.30 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 326 | 41.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Ida Ø. Melsen | 1998 | 313 | 41.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Emma H. Christiansen | 1999 | 308 | 42.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Embla Benham | 1998 | 300 | 42.58 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Malene Tørnkvist | 1998 | 299 | 42.61 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | 298 | 42.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Lotte Eide | 1998 | 291 | 43.01 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Heidi Larsen | 1998 | 266 | 44.30 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Julie Pavon Friis | 1999 | 259 | 44.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 255 | 44.95 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
19 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 249 | 45.29 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
20 | Mathilde Opheim | 1998 | 233 | 46.29 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
21 | Vicky Rohde | 1999 | 195 | 49.11 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 183 | 50.23 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Mai Heilmann | 2000 | 126 | 56.86 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Johanne Juul Petersen | 1999 | 102 | 1:01.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2010 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 08:55 |