Results for Kronborg Open 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag Aften
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Witzell | 2004 | 568 | 30.91 | 1:02.58 | |||||
Simklubben Lödde | 59.94 | |||||||||
2 | Johan Instebø | 2004 | 547 | 31.14 | 1:03.37 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:00.96 | |||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2003 | 508 | 30.96 | 1:04.97 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.26 | |||||||||
4 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 489 | 31.43 | 1:05.81 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 59.16 | |||||||||
5 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 466 | 32.80 | 1:06.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.88 | |||||||||
6 | Tomislav Corluka | 2003 | 449 | 32.95 | 1:07.71 | |||||
Kristianstads SLS | 1:09.17 | |||||||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 436 | 33.33 | 1:08.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.66 | |||||||||
8 | Daniel Mir | 2003 | 428 | 32.99 | 1:08.76 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.47 | |||||||||
9 | Mats Krüger | 2004 | 404 | 34.38 | 1:10.09 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:16.95 | |||||||||
10 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 401 | 35.10 | 1:10.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Tåstrup | 1:08.69 | |||||||||
11 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 389 | 35.19 | 1:10.97 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.07 | |||||||||
12 | Casper Madsen | 2004 | 382 | 34.62 | 1:11.44 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.37 | |||||||||
13 | Ørjan Westre | 2003 | 381 | 34.37 | 1:11.49 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:05.75 | |||||||||
14 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 381 | 35.57 | 1:11.50 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.92 | |||||||||
15 | Herman Modig | 2003 | 376 | 34.91 | 1:11.80 | |||||
Kristianstads SLS | 1:10.93 | |||||||||
16 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 369 | 35.67 | 1:12.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.49 | |||||||||
17 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 349 | 35.25 | 1:13.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.47 | |||||||||
18 | Markus Rydgren | 2003 | 347 | 35.50 | 1:13.73 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:09.65 | |||||||||
19 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 344 | 36.20 | 1:13.98 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:28.33 | |||||||||
20 | Anton Skov Grell | 2004 | 343 | 36.47 | 1:14.01 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:11.52 | |||||||||
21 | Louie Hermansen | 2004 | 341 | 36.27 | 1:14.18 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:14.02 | |||||||||
22 | Elias Rought | 2003 | 332 | 36.24 | 1:14.87 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.68 | |||||||||
23 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 330 | 36.23 | 1:15.02 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:16.93 | |||||||||
24 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 319 | 36.46 | 1:15.84 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
25 | Robin Cakmak | 2004 | 211 | 42.23 | 1:27.06 | |||||
Simklubben Ran | 1:20.47 | |||||||||
- | Hampus Erdös | 2003 | DNS | |||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
- | Olav Byrknes | 2004 | DNS | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:26.47 | |||||||||
- | Victor Enemark Cruse | 2004 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:33.67 | |||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 712 | 28.64 | 58.04 | |||||
Herlev Svømning | 55.05 | |||||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 665 | 29.26 | 59.40 | |||||
Herlev Svømning | 56.83 | |||||||||
3 | Hampus Svensson | 1999 | 590 | 29.49 | 1:01.81 | |||||
Landskrona Simsällskap | 59.19 | |||||||||
4 | Julius Munk | 2000 | 580 | 30.36 | 1:02.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | 59.06 | |||||||||
5 | Oskar Hoff | 1998 | 577 | 29.77 | 1:02.26 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:01.98 | |||||||||
6 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 575 | 30.23 | 1:02.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.17 | |||||||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 540 | 32.25 | 1:03.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.80 | |||||||||
8 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 510 | 31.39 | 1:04.86 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.62 | |||||||||
9 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 509 | 31.96 | 1:04.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 59.85 | |||||||||
10 | Anders Skousen | 2002 | 486 | 31.30 | 1:05.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.23 | |||||||||
11 | Harry Petersson | 2002 | 481 | 32.57 | 1:06.14 | |||||
Kristianstads SLS | 1:04.35 | |||||||||
12 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 426 | 32.51 | 1:08.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:02.05 | |||||||||
13 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 401 | 33.95 | 1:10.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:03.94 | |||||||||
14 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 400 | 34.01 | 1:10.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.80 | |||||||||
15 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 394 | 33.39 | 1:10.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.43 | |||||||||
16 | Christian Ong Hansen | 2001 | 392 | 33.49 | 1:10.83 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.64 | |||||||||
17 | Haris Jazavac | 2002 | 366 | 33.88 | 1:12.44 | |||||
Kristianstads SLS | 1:13.50 | |||||||||
18 | Ahmed Sadoon | 2002 | 351 | 35.45 | 1:13.44 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
19 | Morten Kilhof | 2000 | 350 | 35.95 | 1:13.54 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
20 | Mohammad Hariri | 2002 | 345 | 36.29 | 1:13.87 | |||||
Simklubben Ran | 1:17.80 | |||||||||
21 | Alfred Thunell | 2002 | 269 | 39.22 | 1:20.25 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:17.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |