Resultat för Kronborg Open 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 105, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 32.48 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 33.96 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.37 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 34.14 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
4 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 34.71 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
5 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 34.86 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | 34.93 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 33.17 | |||||||||
7 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 35.30 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 37.37 | |||||||||
8 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 35.87 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
9 | Maya Jacobsen | 2007 | 36.08 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 35.65 | |||||||||
10 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 36.32 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.03 | |||||||||
11 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 36.76 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.60 | |||||||||
12 | Maja Zastrojevic | 2006 | 36.87 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.03 | |||||||||
13 | Karen Markussen | 2007 | 37.05 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 38.29 | |||||||||
14 | Lilja Skov | 2007 | 37.48 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 36.93 | |||||||||
15 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 37.93 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.93 | |||||||||
16 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 38.01 | |||||||
Herlev Svømning | 35.94 | |||||||||
17 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | 38.12 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
18 | Vigga Jacoby | 2007 | 38.37 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.38 | |||||||||
19 | Emma Kestenholz | 2007 | 38.50 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 40.87 | |||||||||
19 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 38.50 | |||||||
Herlev Svømning | 36.18 | |||||||||
21 | Caroline Hansen | 2007 | 38.59 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 40.38 | |||||||||
22 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 39.05 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.17 | |||||||||
23 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 39.18 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.52 | |||||||||
24 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 39.27 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 38.94 | |||||||||
25 | Cecilie Rud | 2006 | 39.38 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 38.80 | |||||||||
26 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 39.45 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 38.40 | |||||||||
27 | Aya Malling | 2006 | 39.47 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 39.31 | |||||||||
27 | Laika Usinger | 2006 | 39.47 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.66 | |||||||||
29 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 39.81 | |||||||
Herlev Svømning | 38.14 | |||||||||
30 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 40.71 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.06 | |||||||||
31 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 41.04 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.82 | |||||||||
32 | Iben Karlsmark | 2007 | 41.66 | |||||||
Herlev Svømning | 43.18 | |||||||||
33 | Sally Emilie Bill | 2007 | 41.67 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 43.63 | |||||||||
34 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 41.69 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
35 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 41.90 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 40.23 | |||||||||
36 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 44.10 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 44.21 | |||||||||
37 | Patricia Christensen | 2007 | 44.59 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 44.67 | |||||||||
38 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 45.75 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.40 | |||||||||
- | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 39.69 | |||||||||
- | Thea Ryttersgaard | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.01 | |||||||||
Løb 105, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 35.40 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.65 | |||||||||
2 | Amelia Eriksen | 2008 | 37.69 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.91 | |||||||||
3 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 37.96 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
4 | Alvilda Højberg | 2008 | 38.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
5 | Freja Kobbernagel | 2008 | 38.56 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.39 | |||||||||
6 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 39.23 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.73 | |||||||||
7 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 39.24 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.95 | |||||||||
8 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 39.45 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.86 | |||||||||
9 | Julie Truelsen | 2008 | 40.62 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 40.42 | |||||||||
10 | Thilde Ethelberg | 2009 | 40.63 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.33 | |||||||||
11 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 40.88 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.19 | |||||||||
12 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 41.70 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.60 | |||||||||
13 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 41.96 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 42.26 | |||||||||
14 | Anna Sofie Skov | 2008 | 42.82 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.33 | |||||||||
15 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 42.87 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.72 | |||||||||
16 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 43.05 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.12 | |||||||||
17 | Esther Bang Laursen | 2009 | 43.11 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.64 | |||||||||
18 | Luka Revitz | 2008 | 43.21 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.64 | |||||||||
19 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 43.73 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.30 | |||||||||
20 | Sally Anna Usinger | 2008 | 44.41 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.35 | |||||||||
21 | Sofie Ross | 2008 | 44.53 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.59 | |||||||||
22 | Emma Søgaard Pedersen | 2010 | 44.58 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.00 | |||||||||
23 | Lamia Taslicukur | 2008 | 45.01 | |||||||
Vest-Brøndby | 52.23 | |||||||||
24 | Amalie Olsen | 2008 | 46.21 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.15 | |||||||||
25 | Caroline Stefansen | 2009 | 46.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.87 | |||||||||
25 | Freja Itenov | 2008 | 46.46 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.29 | |||||||||
27 | Galina Duric | 2008 | 46.70 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.87 | |||||||||
28 | Laura Sandgreen | 2008 | 46.94 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.41 | |||||||||
29 | Mille Therp | 2009 | 48.03 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.77 | |||||||||
30 | Cecilia Janning | 2009 | 48.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.71 | |||||||||
31 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 48.68 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.56 | |||||||||
32 | Mia Kristensen | 2009 | 49.05 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.83 | |||||||||
33 | Fride Nielsen | 2009 | 49.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 55.26 | |||||||||
34 | Cornelia Matthesen | 2009 | 49.37 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.99 | |||||||||
35 | Karoline Toft Jacobsen | 2009 | 49.73 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.40 | |||||||||
36 | Karla Korsgaard Gudme | 2009 | 50.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 55.98 | |||||||||
37 | Mathilde Søgaard | 2008 | 50.58 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.21 | |||||||||
38 | Sara Gaudesen | 2010 | 52.05 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 56.70 | |||||||||
39 | Mathilde Løk Borg | 2010 | 52.12 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 58.79 | |||||||||
40 | Andrea Borg | 2008 | 53.05 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.49 | |||||||||
41 | Ida Matthesen | 2009 | 54.67 | |||||||
Vest-Brøndby | 54.69 | |||||||||
42 | Lin Rit Berthelsen | 2010 | 55.13 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |