Resultat för Kronborg Open 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 126, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Comfort Teltudlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 585 | 27.45 | 59.55 | |||||
Roskilde Svømning | 59.24 | |||||||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 561 | 28.55 | 1:00.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.90 | |||||||||
3 | Carlos Halawi | 2006 | 495 | 29.21 | 1:02.96 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:04.00 | |||||||||
4 | Elias Elmedyb | 2006 | 448 | 31.00 | 1:05.07 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.24 | |||||||||
5 | Magnus Rasmussen | 2006 | 424 | 31.67 | 1:06.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.45 | |||||||||
6 | Tobias Rosengaard | 2005 | 420 | 30.49 | 1:06.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.76 | |||||||||
7 | Theodor Møller | 2005 | 420 | 30.50 | 1:06.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.17 | |||||||||
8 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 414 | 31.82 | 1:06.84 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.18 | |||||||||
9 | Jacob Glans | 2006 | 401 | 31.99 | 1:07.54 | |||||
Kristianstads SLS | 1:07.76 | |||||||||
10 | Konrad Clausen | 2005 | 389 | 31.48 | 1:08.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.43 | |||||||||
11 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 382 | 32.02 | 1:08.65 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.16 | |||||||||
12 | Hugo Haakansson | 2006 | 378 | 33.03 | 1:08.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.04 | |||||||||
13 | Julius Vadmand | 2005 | 373 | 31.49 | 1:09.19 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.99 | |||||||||
14 | Kim Larsson | 2005 | 372 | 32.08 | 1:09.21 | |||||
Simklubben Ran | 1:13.37 | |||||||||
15 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 371 | 32.07 | 1:09.32 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.51 | |||||||||
16 | Gabriel Hachem | 2005 | 369 | 31.16 | 1:09.45 | |||||
Simklubben Ran | 1:09.87 | |||||||||
17 | Yaser Sultan | 2005 | 367 | 32.74 | 1:09.54 | |||||
Simklubben Ran | 1:10.45 | |||||||||
18 | Jacob Olsson | 2006 | 360 | 32.57 | 1:09.97 | |||||
Kristianstads SLS | 1:11.87 | |||||||||
19 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 358 | 33.12 | 1:10.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.34 | |||||||||
20 | Sune Vergmann | 2005 | 357 | 31.56 | 1:10.18 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:07.04 | |||||||||
21 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 356 | 33.05 | 1:10.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.47 | |||||||||
22 | Ludvig Hoff | 2005 | 350 | 31.99 | 1:10.64 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:09.86 | |||||||||
23 | Magnus Jacobsen | 2006 | 341 | 32.22 | 1:11.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.44 | |||||||||
24 | Gabriel Ekelund | 2006 | 338 | 33.20 | 1:11.51 | |||||
Kristianstads SLS | 1:11.32 | |||||||||
25 | Oliver Lassen | 2005 | 328 | 32.00 | 1:12.18 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.94 | |||||||||
26 | Frederik Rasmussen | 2005 | 313 | 33.22 | 1:13.31 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:14.19 | |||||||||
27 | Emil Hjalmarsson | 2006 | 307 | 34.81 | 1:13.83 | |||||
Simklubben Ran | 1:23.01 | |||||||||
28 | William Breuner | 2005 | 304 | 32.66 | 1:14.06 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.76 | |||||||||
29 | Ahmad Alhaj | 2005 | 290 | 33.80 | 1:15.21 | |||||
Simklubben Ran | 1:21.25 | |||||||||
30 | Oscar Høck Just | 2006 | 285 | 34.34 | 1:15.68 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
31 | Aron Paulsson | 2006 | 282 | 36.66 | 1:15.96 | |||||
Simklubben Lödde | 1:18.09 | |||||||||
32 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 277 | 33.87 | 1:16.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
33 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 274 | 34.48 | 1:16.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.78 | |||||||||
34 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 263 | 35.74 | 1:17.73 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
35 | Viktor Kristiansen | 2006 | 262 | 36.44 | 1:17.81 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.89 | |||||||||
36 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 262 | 34.89 | 1:17.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.39 | |||||||||
37 | Bertram Olesen | 2005 | 260 | 33.83 | 1:17.97 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.15 | |||||||||
38 | Axel Wergeland | 2006 | 254 | 35.96 | 1:18.66 | |||||
Simklubben Lödde | 1:16.96 | |||||||||
39 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 249 | 37.36 | 1:19.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.51 | |||||||||
40 | Ted Nilsson | 2006 | 247 | 35.56 | 1:19.33 | |||||
Simklubben Lödde | 1:13.67 | |||||||||
41 | Johannes Framke | 2006 | 245 | 37.09 | 1:19.61 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.68 | |||||||||
42 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 242 | 37.27 | 1:19.89 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:17.66 | |||||||||
43 | Andy Nguyen | 2006 | 227 | 36.82 | 1:21.65 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mustafa Hariri | 2005 | 226 | 37.26 | 1:21.76 | |||||
Simklubben Ran | 1:18.73 | |||||||||
45 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 223 | 37.23 | 1:22.12 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:30.79 | |||||||||
46 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 223 | 37.29 | 1:22.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.04 | |||||||||
47 | Mauritz Otzen | 2005 | 204 | 37.89 | 1:24.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.78 | |||||||||
48 | Hadi Hariri | 2005 | 194 | 38.06 | 1:26.06 | |||||
Simklubben Ran | 1:23.04 | |||||||||
49 | Linus Svensson | 2005 | 152 | 41.23 | 1:33.31 | |||||
Kristianstads SLS | 1:40.50 | |||||||||
50 | Morten Hemmingsen | 2006 | 110 | 43.86 | 1:43.71 | |||||
Roskilde Svømning | 1:45.82 | |||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.20 | |||||||||
Løb 126, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Comfort Teltudlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 433 | 31.56 | 1:05.85 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:08.54 | |||||||||
2 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 315 | 35.00 | 1:13.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.87 | |||||||||
3 | Asger Hvilsom | 2007 | 309 | 34.04 | 1:13.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.82 | |||||||||
4 | Bastian Zahle | 2008 | 250 | 37.85 | 1:19.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Voldmester | 2007 | 244 | 36.49 | 1:19.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
6 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 243 | 37.02 | 1:19.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
7 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 240 | 37.42 | 1:20.07 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.09 | |||||||||
8 | Oliver Björk | 2007 | 240 | 34.73 | 1:20.09 | |||||
Simklubben Lödde | 1:22.37 | |||||||||
9 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 227 | 36.75 | 1:21.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.34 | |||||||||
10 | Benjamin Bonde | 2007 | 227 | 38.73 | 1:21.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.72 | |||||||||
11 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 225 | 36.41 | 1:21.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.52 | |||||||||
12 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 215 | 39.63 | 1:23.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.47 | |||||||||
13 | Victor Rønne | 2007 | 208 | 37.43 | 1:24.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.39 | |||||||||
14 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 172 | 40.45 | 1:29.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.83 | |||||||||
15 | Konradas Juska | 2007 | 165 | 39.37 | 1:30.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.64 | |||||||||
16 | Ib Fang Wang | 2007 | 144 | 42.55 | 1:34.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.40 | |||||||||
17 | Aksel Kirkelund | 2007 | 143 | 44.95 | 1:35.27 | |||||
Herlev Svømning | 1:39.53 | |||||||||
18 | Mathias Hald | 2009 | 137 | 46.81 | 1:36.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:41.92 | |||||||||
19 | Buster Watkin | 2008 | 136 | 44.01 | 1:36.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.30 | |||||||||
20 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 128 | 45.17 | 1:38.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.99 | |||||||||
21 | Conrad Buhl | 2009 | 125 | 44.82 | 1:39.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Bertram Wagner | 2008 | 123 | 46.52 | 1:40.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jacob Hwaiz | 2007 | 119 | 47.53 | 1:41.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:46.99 | |||||||||
24 | Mathias Riis | 2008 | 115 | 46.48 | 1:42.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.81 | |||||||||
25 | Storm Bargmann | 2007 | 115 | 47.78 | 1:42.37 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Frederik Salling | 2009 | 111 | 49.35 | 1:43.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Henry Palm | 2008 | 103 | 46.07 | 1:46.13 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
28 | Anton Wiuf | 2008 | 102 | 47.02 | 1:46.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.73 | |||||||||
29 | Sebastian Björk | 2007 | 100 | 48.15 | 1:47.12 | |||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
30 | Victor Ploug Mattson | 2010 | 96 | 45.94 | 1:48.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | 93 | 49.93 | 1:49.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frederik Billing | 2008 | 90 | 51.87 | 1:50.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.60 | |||||||||
33 | Vilmer Johansson Rönqvist | 2007 | 90 | 47.52 | 1:50.99 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
34 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 89 | 47.90 | 1:51.48 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
35 | Villum Alstrøm | 2008 | 81 | 49.51 | 1:54.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Villads Elias Friis | 2010 | 53 | 1:00.01 | 2:12.25 | |||||
Roskilde Svømning | 2:00.03 | |||||||||
37 | Hussein Azzam | 2008 | 26 | 1:15.15 | 2:46.82 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Loui Krag | 2007 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.26 | |||||||||
- | Albert Singer | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.42 | |||||||||
- | Emil Bantz Nielsen | 2007 | DSQ | Asynk arm fra 40 m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:44.38 | |||||||||
- | Mads Dencher Nielsen | 2007 | DSQ | Ej samtid berø v 100 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:58 |