Resultater for Kronborg Open 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 102, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carlos Halawi | 2006 | 29.63 | 1:07.52 | 1:52.35 | 2:25.56 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:26.96 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 31.85 | 1:10.08 | 1:52.39 | 2:25.93 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.59 | |||||||||
3 | Jacob Olsson | 2006 | 31.33 | 1:11.94 | 1:53.00 | 2:27.00 | ||||
Kristianstads SLS | 2:26.74 | |||||||||
4 | Magnus Jacobsen | 2006 | 33.04 | 1:13.76 | 1:53.07 | 2:27.66 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.40 | |||||||||
5 | Anton Rytter Bech | 2005 | 31.45 | 1:09.13 | 1:57.61 | 2:30.39 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:03.20 | |||||||||
6 | Oliver Lassen | 2005 | 32.10 | 1:10.78 | 1:54.79 | 2:31.00 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.95 | |||||||||
7 | Theodor Møller | 2005 | 31.69 | 1:10.46 | 1:56.30 | 2:31.18 | ||||
Vest-Brøndby | 2:24.96 | |||||||||
8 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 31.58 | 1:11.43 | 1:56.94 | 2:31.52 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:23.30 | |||||||||
9 | Konrad Clausen | 2005 | 30.90 | 1:11.34 | 1:56.90 | 2:31.72 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:29.91 | |||||||||
10 | Mikkel Andersen | 2005 | 32.00 | 1:10.91 | 1:56.33 | 2:32.39 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.71 | |||||||||
11 | Frederik Gersby | 2006 | 32.64 | 1:14.10 | 1:59.70 | 2:33.50 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:36.49 | |||||||||
12 | Jacob Glans | 2006 | 31.87 | 1:11.07 | 1:56.73 | 2:33.52 | ||||
Kristianstads SLS | 2:29.39 | |||||||||
13 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 34.51 | 1:11.33 | 2:00.13 | 2:34.85 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.63 | |||||||||
14 | Malte Ljunggren | 2006 | 33.88 | 1:16.21 | 1:59.36 | 2:36.21 | ||||
Kristianstads SLS | 2:41.09 | |||||||||
15 | Julius Vadmand | 2005 | 31.00 | 1:12.34 | 1:58.23 | 2:36.43 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:43.06 | |||||||||
16 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 33.70 | 1:12.81 | 2:02.22 | 2:36.61 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.87 | |||||||||
17 | Magnus Løfquist | 2005 | 30.52 | 1:12.26 | 2:00.91 | 2:36.66 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:32.04 | |||||||||
18 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 33.58 | 1:14.13 | 2:02.83 | 2:36.67 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.80 | |||||||||
19 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 33.28 | 1:18.94 | 2:02.20 | 2:37.27 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.65 | |||||||||
20 | Frederik Rasmussen | 2005 | 33.71 | 1:16.89 | 2:02.45 | 2:39.11 | ||||
Swim Team Tåstrup | 2:37.44 | |||||||||
21 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 35.38 | 1:17.49 | 2:05.47 | 2:42.43 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:55.27 | |||||||||
22 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 34.76 | 1:16.69 | 2:04.46 | 2:42.66 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:49.85 | |||||||||
23 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 33.73 | 1:16.13 | 2:04.29 | 2:42.85 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.79 | |||||||||
24 | Viktor Kristiansen | 2006 | 36.21 | 1:18.62 | 2:05.35 | 2:43.16 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:52.33 | |||||||||
25 | Johannes Framke | 2006 | 35.84 | 1:18.45 | 2:04.08 | 2:43.17 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:00.16 | |||||||||
26 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 36.63 | 1:19.14 | 2:05.36 | 2:45.26 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:37.54 | |||||||||
27 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 36.63 | 1:19.91 | 2:09.13 | 2:46.33 | ||||
Vest-Brøndby | 2:45.13 | |||||||||
28 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 35.17 | 1:20.36 | 2:08.88 | 2:46.43 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.25 | |||||||||
29 | Mauritz Otzen | 2005 | 36.25 | 1:22.38 | 2:10.66 | 2:49.27 | ||||
Vest-Brøndby | 2:46.98 | |||||||||
30 | Andy Nguyen | 2006 | 36.86 | 1:22.65 | 2:12.11 | 2:54.36 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:46.43 | |||||||||
31 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 33.68 | 1:20.22 | 2:16.44 | 2:56.23 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:57.58 | |||||||||
32 | Stefan Angjelovski | 2006 | 39.80 | 1:30.17 | 2:24.98 | 3:07.95 | ||||
Farum Svømmeklub | 3:05.34 | |||||||||
- | Gustav Steen Andersen | 2006 | DSQ | På mave v 100 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.28 | |||||||||
- | Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | DSQ | På ryg efter 100 m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:18.51 | |||||||||
- | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | DSQ | På mave v 100 m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:28.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:37 |