Results for Region Syd Turnering 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 3 | Udskriftsdato | 22 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2020 |
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 423 | 31.82 | 1:07.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.40 | |||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 554 | 29.60 | 1:01.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.82 | |||||||||
2 | Maria Hall | 2003 | 489 | 30.79 | 1:04.59 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:03.77 | |||||||||
3 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 488 | 31.26 | 1:04.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.17 | |||||||||
4 | Kathrine Weide | 2004 | 462 | 31.14 | 1:05.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.71 | |||||||||
5 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 441 | 31.87 | 1:06.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
6 | Stephanie de Bruijn | 2005 | 434 | 31.90 | 1:07.22 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:08.64 | |||||||||
7 | Marie Zou Jensen | 2005 | 428 | 32.57 | 1:07.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.99 | |||||||||
8 | Alberte Faurby | 2005 | 392 | 33.30 | 1:09.56 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.92 | |||||||||
9 | Liv Bendixen | 2004 | 383 | 32.91 | 1:10.05 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:11.21 | |||||||||
10 | Astrid Gregersen | 2005 | 370 | 34.61 | 1:10.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.62 | |||||||||
11 | Liv Kousgaard | 2003 | 343 | 34.24 | 1:12.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.97 | |||||||||
12 | Emily Schjelderup Pedersen | 2004 | 284 | 37.72 | 1:17.43 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:19.87 | |||||||||
13 | Nanna W Povlsen | 2005 | 264 | 37.58 | 1:19.31 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.55 | |||||||||
14 | Victoria Klinkby | 2004 | 187 | 41.77 | 1:29.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.23 | |||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 559 | 29.53 | 1:01.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.25 | |||||||||
2 | Signe Jensen | 2007 | 488 | 31.19 | 1:04.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.52 | |||||||||
3 | Millie Møller | 2007 | 472 | 31.08 | 1:05.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
4 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 464 | 32.30 | 1:05.72 | |||||
DeltaSwim | 1:06.26 | |||||||||
5 | Anna Mai Andersen | 2006 | 443 | 33.05 | 1:06.75 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.29 | |||||||||
6 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 428 | 33.59 | 1:07.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
7 | Sophia Jochumsen | 2006 | 375 | 33.41 | 1:10.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
8 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 366 | 34.49 | 1:11.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.33 | |||||||||
9 | Lærke Jervelund | 2007 | 341 | 35.45 | 1:12.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
10 | Mille Holmberg | 2006 | 330 | 35.37 | 1:13.67 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.89 | |||||||||
11 | Mathilde Søe | 2008 | 296 | 37.27 | 1:16.34 | |||||
DeltaSwim | 1:19.06 | |||||||||
12 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 294 | 38.93 | 1:16.51 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.23 | |||||||||
13 | Astrid Hansen | 2006 | 294 | 36.82 | 1:16.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
14 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 288 | 36.00 | 1:17.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
15 | Lotta Træger | 2008 | 279 | 36.72 | 1:17.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.79 | |||||||||
16 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 270 | 38.02 | 1:18.73 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:21.50 | |||||||||
17 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 265 | 39.08 | 1:19.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.43 | |||||||||
18 | Alista Maslobojeva | 2007 | 243 | 38.38 | 1:21.58 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.12 | |||||||||
19 | Ea Gram Møller | 2006 | 237 | 40.47 | 1:22.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.79 | |||||||||
20 | Sille Freltoft | 2008 | 234 | 40.06 | 1:22.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.94 | |||||||||
21 | Tilde Lindeblad | 2006 | 233 | 39.12 | 1:22.64 | |||||
DeltaSwim | 1:15.08 | |||||||||
22 | Josefine Nielsen | 2007 | 231 | 40.87 | 1:22.94 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:30.67 | |||||||||
23 | Sofia Nielsen | 2008 | 230 | 37.98 | 1:23.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.79 | |||||||||
24 | Lea Timmermand | 2008 | 230 | 40.18 | 1:23.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
25 | Astrid Kortnum | 2007 | 223 | 40.44 | 1:23.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
26 | Karla Jæger | 2008 | 206 | 40.60 | 1:26.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.84 | |||||||||
27 | Astrid Hartmann | 2008 | 187 | 42.27 | 1:28.92 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.02 | |||||||||
28 | Naya Davidsen | 2008 | 187 | 41.70 | 1:29.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.22 | |||||||||
29 | Emma Vilhelmsen | 2007 | 176 | 42.65 | 1:30.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.57 | |||||||||
30 | Cathrine Boisen | 2008 | 174 | 41.56 | 1:31.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.52 | |||||||||
31 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 172 | 43.16 | 1:31.51 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.75 | |||||||||
32 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 167 | 42.06 | 1:32.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.61 | |||||||||
33 | Rebekka From | 2008 | 133 | 45.56 | 1:39.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
34 | Liv K. L. Jensen | 2008 | 113 | 49.95 | 1:45.12 | |||||
DeltaSwim | 1:46.68 | |||||||||
35 | Ayla Elise Ancher | 2008 | 108 | 49.09 | 1:46.76 | |||||
DeltaSwim | 1:42.81 | |||||||||
36 | Signe Søgaard | 2007 | 104 | 51.03 | 1:48.11 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:44.54 | |||||||||
37 | Lea H Mammen | 2008 | 95 | 53.50 | 1:51.47 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.38 | |||||||||
- | Kamma K Bundsgaard | 2007 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | 1:47.01 | |||||||||
- | Maria Møberg Nielsen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:20.71 | |||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 264 | 38.24 | 1:19.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
2 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 230 | 41.18 | 1:23.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.95 | |||||||||
3 | Dicte Underbjerg | 2010 | 191 | 41.60 | 1:28.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.05 | |||||||||
4 | Ida Riddersholm | 2009 | 167 | 41.61 | 1:32.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.88 | |||||||||
5 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 164 | 44.50 | 1:32.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.50 | |||||||||
6 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 153 | 44.98 | 1:35.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.75 | |||||||||
7 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 143 | 45.25 | 1:37.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.84 | |||||||||
8 | Cecilie Nielsen | 2009 | 141 | 45.79 | 1:37.60 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:44.61 | |||||||||
9 | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | 140 | 45.70 | 1:37.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.67 | |||||||||
10 | Alberte Hansen | 2009 | 139 | 45.74 | 1:38.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.95 | |||||||||
11 | Filippa Victoria Pascu | 2009 | 139 | 47.17 | 1:38.17 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:44.34 | |||||||||
12 | Kaya Bull-Sørensen | 2009 | 134 | 47.39 | 1:39.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
13 | Liv Rong Hansen | 2010 | 113 | 50.89 | 1:45.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.04 | |||||||||
14 | Nikoline Frederik Axelsen | 2010 | 110 | 50.38 | 1:45.94 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:39.60 | |||||||||
15 | Marlie Møller Wilstrup | 2009 | 109 | 50.14 | 1:46.47 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:39.42 | |||||||||
16 | Camilla H Graversen | 2010 | 107 | 50.81 | 1:47.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.20 | |||||||||
17 | Gry Skou Mortensen | 2009 | 104 | 48.62 | 1:48.03 | |||||
DeltaSwim | 1:49.59 | |||||||||
18 | Frida Agerskov | 2009 | 98 | 53.66 | 1:50.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:56.87 | |||||||||
19 | Rishika Shankarganesh | 2009 | 65 | 57.34 | 2:06.15 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Sofie Jerløv | 2009 | 54 | 1:00.72 | 2:14.24 | |||||
DeltaSwim | 2:15.21 | |||||||||
21 | Liv Veisberg Christensen | 2010 | 46 | 1:06.80 | 2:21.30 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Elizabeth Garbacenka | 2010 | 37 | 1:09.54 | 2:32.36 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.98 | |||||||||
- | Sofie Fur Lisby | 2010 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.89 | |||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Jemima Patterson | 2011 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 22 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:05 |