Results for Region Syd Turnering 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Region Syd Turnering 3 | Udskriftsdato | 22 februar 2020 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangr | Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 22 februar 2020 |
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Kjr | 2003 | 524 | 27.55 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 27.06 | |||||||||
2 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 439 | 29.23 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 29.81 | |||||||||
3 | Jeppe Sgaard Rasmussen | 2002 | 297 | 33.28 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | 32.91 | |||||||||
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Clausen | 2005 | 384 | 30.56 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 30.61 | |||||||||
2 | Max Venborg Kromann | 2005 | 294 | 33.38 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 32.26 | |||||||||
3 | Oskar Foss | 2006 | 280 | 33.95 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 32.42 | |||||||||
4 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 249 | 35.28 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 34.73 | |||||||||
5 | Anders Bank Hansen | 2006 | 248 | 35.32 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 35.09 | |||||||||
6 | Jacob Timmermand | 2006 | 236 | 35.92 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 38.40 | |||||||||
7 | Toke stergaard Pedersen | 2007 | 209 | 37.42 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 37.68 | |||||||||
8 | Gustav Sundstrm | 2006 | 208 | 37.49 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 46.87 | |||||||||
9 | Erik Hauge Srensen | 2007 | 204 | 37.73 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 36.69 | |||||||||
10 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 197 | 38.13 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 38.48 | |||||||||
11 | Toke Gormsen | 2006 | 192 | 38.51 | ||||||
Vejen Svmmeklub | 38.28 | |||||||||
12 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | 185 | 38.95 | ||||||
DeltaSwim | 42.87 | |||||||||
13 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 181 | 39.25 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 38.96 | |||||||||
14 | Bastian Ladekjr | 2007 | 165 | 40.47 | ||||||
DeltaSwim | 40.71 | |||||||||
15 | Tristan Bjerre | 2007 | 165 | 40.50 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 40.15 | |||||||||
16 | Simon Juel | 2006 | 163 | 40.63 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 42.49 | |||||||||
17 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 157 | 41.12 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 42.23 | |||||||||
18 | Tobias Holt | 2006 | 154 | 41.37 | ||||||
Svmmeklubben Grindsted | 43.59 | |||||||||
19 | Felix Nielsen | 2006 | 154 | 41.41 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | 42.53 | |||||||||
19 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 154 | 41.41 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 39.76 | |||||||||
21 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 151 | 41.69 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 43.87 | |||||||||
22 | Noah Hier | 2006 | 133 | 43.53 | ||||||
Vejen Svmmeklub | 42.87 | |||||||||
23 | Simon Paschke | 2007 | 131 | 43.72 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 44.78 | |||||||||
24 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 130 | 43.80 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 39.94 | |||||||||
25 | Rasmus Thy | 2007 | 117 | 45.32 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
26 | Niels Bjerrum | 2005 | 114 | 45.82 | ||||||
Svmmeklubben Grindsted | 45.60 | |||||||||
27 | Niels Peter E. Srensen | 2007 | 100 | 47.84 | ||||||
Svmmeklubben Grindsted | 48.77 | |||||||||
28 | Jakub Ciarcinski | 2007 | 81 | 51.26 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 53.75 | |||||||||
29 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 80 | 51.45 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 48.23 | |||||||||
30 | Gustav Fredsholt Svendsen | 2007 | 67 | 54.64 | ||||||
Vejen Svmmeklub | 58.65 | |||||||||
- | Phillip Thomsen | 2007 | DSQ | Efb. 25 m | ||||||
DeltaSwim | 39.80 | |||||||||
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 181 | 39.27 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 39.14 | |||||||||
2 | Oliver Se | 2009 | 166 | 40.36 | ||||||
DeltaSwim | 39.87 | |||||||||
3 | Joakim Kristensen | 2008 | 159 | 40.94 | ||||||
DeltaSwim | 41.26 | |||||||||
4 | Oscar Hgensen | 2008 | 154 | 41.37 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 41.41 | |||||||||
5 | Emil Asger Mller | 2009 | 148 | 41.92 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 46.37 | |||||||||
6 | Simon Christensen | 2009 | 147 | 42.08 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 41.73 | |||||||||
7 | Hektor Bjerre | 2008 | 143 | 42.46 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 42.09 | |||||||||
8 | Alexander Breinholt | 2008 | 130 | 43.79 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 46.07 | |||||||||
9 | Berthram Byskov | 2009 | 129 | 43.96 | ||||||
DeltaSwim | 47.60 | |||||||||
10 | Simon Nissum | 2008 | 119 | 45.06 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 46.70 | |||||||||
11 | Toke Kousgaard | 2008 | 117 | 45.38 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 42.52 | |||||||||
12 | Benjamin Kolding Srensen | 2008 | 115 | 45.60 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 47.64 | |||||||||
13 | Jens Reintoft | 2008 | 101 | 47.69 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 51.00 | |||||||||
14 | Asbjrn Kousgaard | 2008 | 96 | 48.44 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 47.96 | |||||||||
15 | Gustav Dalmose Henriksen | 2008 | 81 | 51.17 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:00.73 | |||||||||
16 | Jonas Liholm | 2008 | 77 | 52.16 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 50.85 | |||||||||
17 | Markus Zou Jensen | 2008 | 73 | 52.96 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 56.74 | |||||||||
18 | Asger Juel | 2009 | 68 | 54.18 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 55.53 | |||||||||
19 | Tobias Mller Jespersen | 2009 | 51 | 59.86 | ||||||
DeltaSwim | 1:02.61 | |||||||||
- | Jeppe Bech Bgedal | 2008 | DNS | |||||||
Esbjerg Svmmeklub | 43.64 | |||||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svmmeklub | 1:02.03 | |||||||||
- | Aksel Fredsholt Svendsen | 2009 | DSQ | Trk i banetov 40 m | ||||||
Vejen Svmmeklub | 57.21 | |||||||||
- | Elias Hylle-Wiig | 2008 | DSQ | Afslut p maven | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Gustav Hansen | 2008 | DSQ | Efb. 25 m | ||||||
Vejle Svmmeklub | 44.16 | |||||||||
- | Iulian Cigoreanu | 2008 | DSQ | Maveliggende 47 m | ||||||
Svmmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Nicolai Pedersen | 2009 | DSQ | Afslut p maven | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
- | Saleh Ayyach | 2009 | DSQ | Efb. 25 m | ||||||
Vejle Svmmeklub | 54.63 | |||||||||
- | Sebastian Drachmann | 2008 | DSQ | Afslut p maven | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 50.42 | |||||||||
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Neuber | 2010 | 102 | 47.47 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 54.57 | |||||||||
2 | Louie Lindblad | 2010 | 87 | 50.06 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 51.99 | |||||||||
3 | Mikkel Guldager Stougaard | 2010 | 76 | 52.29 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 57.20 | |||||||||
4 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 68 | 54.40 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 55.92 | |||||||||
5 | Valdemar Damgaard | 2011 | 61 | 56.33 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:02.92 | |||||||||
- | David Beck Poulsen | 2010 | DSQ | Mavelig. udsvm 25 m | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
- | Lucas Cheuk Wing Tse | 2012 | DSQ | Afslut p maven | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:02.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 22 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |