2020-10-29   03:49:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SiWa-Seurakilpailut 1/2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 1, 50m Butterfly Men 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olli Alanaatu 2009 Simmis Wanda ry 58.19
Event official at: 25.1.2020 18.42.03
Event 1, 50m Butterfly Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 32.40
2 Vladimir Chubiev 2007 Simmis Wanda ry 47.07 +14.67
3 Felix Enqvist 2007 Simmis Wanda ry 51.16 +18.76
- Risto Hyvenen 2007 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 25.1.2020 18.42.03
Event 1, 50m Butterfly Men 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nico Kulju 2006 Simmis Wanda ry 31.82
2 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry 32.98 +1.16
3 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry 39.89 +8.07
Event official at: 25.1.2020 18.42.03
Event 1, 50m Butterfly Men 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ruslan Samrin 2001 Simmis Wanda ry 514 27.79
2 Taneli Lantta 2001 Simmis Wanda ry 505 27.96 +0.17
3 Rony Kulju 2004 Simmis Wanda ry 434 29.41 +1.62
4 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda ry 407 30.05 +2.26
5 Juho Marjala 2003 Simmis Wanda ry 402 30.16 +2.37
6 Aki Hakkarainen 2003 Simmis Wanda ry 345 31.75 +3.96
7 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry 31.82 +4.03
8 Samuel Syrjänen 2002 Simmis Wanda ry 32.67 +4.88
9 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry 38.40 +10.61
Event official at: 25.1.2020 18.42.03
2020-01-25 18.43.19 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 2, 50m Butterfly Women 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Jokinen 2009 Simmis Wanda ry 207 41.25
2 alisa myllykoski 2009 Simmis Wanda ry 184 42.89 +1.64
3 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry 172 43.89 +2.64
4 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda ry 160 44.91 +3.66
5 Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda ry 158 45.18 +3.93
6 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry 104 51.79 +10.54
7 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda ry 78 57.12 +15.87
Event official at: 25.1.2020 18.49.15
Event 2, 50m Butterfly Women 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry 408 32.93
2 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry 315 35.87 +2.94
3 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry 303 36.34 +3.41
4 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry 287 37.02 +4.09
5 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry 264 38.04 +5.11
6 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry 232 39.71 +6.78
Event official at: 25.1.2020 18.49.15
Event 2, 50m Butterfly Women 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olivia Hellsten 2000 Simmis Wanda ry 518 30.40
2 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry 473 31.34 +0.94
3 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda ry 471 31.39 +0.99
4 Agneta Maria Kallas 2002 Simmis Wanda ry 435 32.24 +1.84
5 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry 408 32.92 +2.52
6 Anni Manninen 2001 Simmis Wanda ry 392 33.36 +2.96
7 Alma Hörkkö 2005 Simmis Wanda ry 382 33.65 +3.25
8 Ella Hörkkö 2001 Simmis Wanda ry 359 34.37 +3.97
9 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda ry 327 35.44 +5.04
10 Päivi Steffen 1971 Simmis Wanda ry 283 37.19 +6.79
11 Mandi Lindroos 2004 Simmis Wanda ry 262 38.15 +7.75
12 Jasmine Errehani 2004 Simmis Wanda ry 247 38.92 +8.52
13 Outi Kaarnamo 1969 Keravan Uimarit 235 39.55 +9.15
14 Reetta Haara 2004 Simmis Wanda ry 173 43.77 +13.37
15 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry 165 44.51 +14.11
16 Annina Hoffren 1981 Simmis Wanda ry 163 44.72 +14.32
17 sari kukkonen 1972 Simmis Wanda ry 147 46.20 +15.80
Event official at: 25.1.2020 18.49.15
2020-01-25 18.50.59 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 3, 50m Backstroke Men 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry 81 55.43
2 Petja Vehviläinen 2009 Simmis Wanda ry 74 57.00 +1.57
3 Rasmus Auranen 2011 Simmis Wanda ry 49 1:05.17 +9.74
- Titus Mattila 2010 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 25.1.2020 18.51.46
Event 3, 50m Backstroke Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 146 45.57
2 Nico Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 138 46.43 +0.86
3 Otso Tuisku 2008 Simmis Wanda ry 105 50.73 +5.16
Event official at: 25.1.2020 18.51.46
Event 3, 50m Backstroke Men 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ruslan Samrin 2001 Simmis Wanda ry 457 31.14
2 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry 393 32.76 +1.62
3 Joona Mikkola 2001 Simmis Wanda ry 344 34.25 +3.11
4 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry 240 38.60 +7.46
Event official at: 25.1.2020 18.51.46
2020-01-25 18.52.39 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 4, 50m Backstroke Women 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda ry 123 54.19
2 Enni Sjölund 2010 Simmis Wanda ry 114 55.56 +1.37
3 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry 114 55.57 +1.38
4 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry 109 56.38 +2.19
5 Sara Pynnönen 2010 Simmis Wanda ry 58 1:09.56 +15.37
Event official at: 25.1.2020 18.58.02
Event 4, 50m Backstroke Women 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry 354 38.12
2 Sanni Aarnivuo 2008 Simmis Wanda ry 304 40.11 +1.99
3 Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry 264 42.02 +3.90
4 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry 221 44.62 +6.50
5 Lumia Malmström 2008 Simmis Wanda ry 88 1:00.54 +22.42
6 Pinja Mattsson 2009 Simmis Wanda ry 78 1:03.00 +24.88
Event official at: 25.1.2020 18.58.02
Event 4, 50m Backstroke Women 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Veea Laakso 2007 Simmis Wanda ry 147 51.06
Event official at: 25.1.2020 18.58.02
Event 4, 50m Backstroke Women 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Lyyra 2003 Simmis Wanda ry 479 34.46
2 Anni Manninen 2001 Simmis Wanda ry 395 36.75 +2.29
3 Milja Aarnivuo 2005 Simmis Wanda ry 386 37.04 +2.58
4 Aada Martikainen 2005 Simmis Wanda ry 205 45.72 +11.26
- Ella Hörkkö 2001 Simmis Wanda ry DSQ SW 4.4
Event official at: 25.1.2020 18.58.02
2020-01-25 18.59.57 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 5, 100m Breaststroke Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 250 1:30.21
50m: 42.83
100m: 1:30.21
(47.38)
2 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry 194 1:38.10 +7.89
50m: 45.61
100m: 1:38.10
(52.49)
3 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 136 1:50.48 +20.27
50m: 52.98
100m: 1:50.48
(57.50)
4 Aatu Airaksinen 2007 Simmis Wanda ry 133 1:51.33 +21.12
50m: 52.81
100m: 1:51.33
(58.52)
5 Emil Kokki 2007 Simmis Wanda ry 120 1:55.13 +24.92
50m: 54.86
100m: 1:55.13
(1:00.27)
6 Vladimir Chubiev 2007 Simmis Wanda ry 117 1:55.98 +25.77
50m: 56.02
100m: 1:55.98
(59.96)
7 Felix Enqvist 2007 Simmis Wanda ry 102 2:01.62 +31.41
50m: 56.35
100m: 2:01.62
(1:05.27)
Event official at: 25.1.2020 19.05.25
Event 5, 100m Breaststroke Men 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Taneli Lantta 2001 Simmis Wanda ry 387 1:18.05
50m: 36.04
100m: 1:18.05
(42.01)
2 Samuel Syrjänen 2002 Simmis Wanda ry 384 1:18.19 +0.14
50m: 36.19
100m: 1:18.19
(42.00)
3 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda ry 327 1:22.51 +4.46
50m: 39.02
100m: 1:22.51
(43.49)
4 Rony Kulju 2004 Simmis Wanda ry 310 1:23.97 +5.92
50m: 39.66
100m: 1:23.97
(44.31)
5 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda ry 294 1:25.48 +7.43
50m: 38.77
100m: 1:25.48
(46.71)
6 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry 283 1:26.58 +8.53
50m: 40.57
100m: 1:26.58
(46.01)
7 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry 221 1:34.05 +16.00
50m: 44.41
100m: 1:34.05
(49.64)
8 Sege Krylov 1996 Simmis Wanda ry 220 1:34.20 +16.15
50m: 44.07
100m: 1:34.20
(50.13)
Event official at: 25.1.2020 19.05.25
2020-01-25 19.05.58 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 6, 100m Breaststroke Women 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 alisa myllykoski 2009 Simmis Wanda ry 283 1:37.57
50m: 47.89
100m: 1:37.57
(49.68)
2 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda ry 155 1:59.23 +21.66
50m: 58.95
100m: 1:59.23
(1:00.28)
Event official at: 25.1.2020 19.10.02
Event 6, 100m Breaststroke Women 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry 424 1:25.31
50m: 40.28
100m: 1:25.31
(45.03)
2 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry 355 1:30.49 +5.18
50m: 43.57
100m: 1:30.49
(46.92)
3 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry 292 1:36.57 +11.26
50m: 46.62
100m: 1:36.57
(49.95)
Event official at: 25.1.2020 19.10.02
Event 6, 100m Breaststroke Women 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Myllykoski 2003 Simmis Wanda ry 466 1:22.68
50m: 39.33
100m: 1:22.68
(43.35)
2 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry 460 1:23.05 +0.37
50m: 39.20
100m: 1:23.05
(43.85)
3 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry 416 1:25.85 +3.17
50m: 40.50
100m: 1:25.85
(45.35)
4 sari kukkonen 1972 Simmis Wanda ry 259 1:40.50 +17.82
50m: 48.92
100m: 1:40.50
(51.58)
Event official at: 25.1.2020 19.10.02
2020-01-25 19.10.41 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 7, 100m Freestyle Men 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Toivo Karinen 2010 Simmis Wanda ry 112 1:37.26
50m: 44.78
100m: 1:37.26
(52.48)
2 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry 110 1:37.82 +0.56
50m: 46.15
100m: 1:37.82
(51.67)
3 Olli Alanaatu 2009 Simmis Wanda ry 103 1:39.98 +2.72
50m: 47.92
100m: 1:39.98
(52.06)
4 Oliver Niemi 2009 Simmis Wanda ry 87 1:45.61 +8.35
50m: 50.14
100m: 1:45.61
(55.47)
5 Petja Vehviläinen 2009 Simmis Wanda ry 60 1:59.23 +21.97
50m: 54.46
100m: 1:59.23
(1:04.77)
Event official at: 25.1.2020 19.15.56
Event 7, 100m Freestyle Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry 200 1:20.17
50m: 36.37
100m: 1:20.17
(43.80)
2 Nico Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 169 1:24.81 +4.64
50m: 39.60
100m: 1:24.81
(45.21)
3 Felix Enqvist 2007 Simmis Wanda ry 162 1:25.94 +5.77
50m: 40.65
100m: 1:25.94
(45.29)
4 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 140 1:30.22 +10.05
50m: 42.93
100m: 1:30.22
(47.29)
5 Emil Kokki 2007 Simmis Wanda ry 131 1:32.35 +12.18
50m: 43.23
100m: 1:32.35
(49.12)
6 Aatu Airaksinen 2007 Simmis Wanda ry 125 1:33.75 +13.58
50m: 43.41
100m: 1:33.75
(50.34)
7 Vladimir Chubiev 2007 Simmis Wanda ry 104 1:39.63 +19.46
50m: 45.71
100m: 1:39.63
(53.92)
- Risto Hyvenen 2007 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 25.1.2020 19.15.56
Event 7, 100m Freestyle Men 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry 353 1:06.35
50m: 31.49
100m: 1:06.35
(34.86)
2 Juuso Kuusala 2006 Simmis Wanda ry 232 1:16.27 +9.92
50m: 35.71
100m: 1:16.27
(40.56)
3 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry 191 1:21.32 +14.97
50m: 37.08
100m: 1:21.32
(44.24)
Event official at: 25.1.2020 19.15.56
Event 7, 100m Freestyle Men 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miro Merinen 2003 Simmis Wanda ry 581 56.21
50m: 26.15
100m: 56.21
(30.06)
2 Ruslan Samrin 2001 Simmis Wanda ry 465 1:00.55 +4.34
50m: 28.03
100m: 1:00.55
(32.52)
3 Juho Marjala 2003 Simmis Wanda ry 393 1:04.03 +7.82
50m: 30.28
100m: 1:04.03
(33.75)
4 Aki Hakkarainen 2003 Simmis Wanda ry 350 1:06.54 +10.33
50m: 31.18
100m: 1:06.54
(35.36)
5 Sege Krylov 1996 Simmis Wanda ry 183 1:22.55 +26.34
50m: 36.92
100m: 1:22.55
(45.63)
6 Ville Rissanen 2001 Simmis Wanda ry 158 1:26.62 +30.41
50m: 37.74
100m: 1:26.62
(48.88)
7 Matti Alpola 1953 Simmis Wanda ry 144 1:29.48 +33.27
50m: 41.12
100m: 1:29.48
(48.36)
Event official at: 25.1.2020 19.15.56
2020-01-25 19.16.23 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 8, 100m Freestyle Women 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda ry 203 1:27.96
50m: 42.62
100m: 1:27.96
(45.34)
2 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry 103 1:50.22 +22.26
50m: 51.53
100m: 1:50.22
(58.69)
3 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry 96 1:52.61 +24.65
50m: 52.18
100m: 1:52.61
(1:00.43)
Event official at: 25.1.2020 19.26.48
Event 8, 100m Freestyle Women 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry 410 1:09.55
50m: 33.83
100m: 1:09.55
(35.72)
2 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry 352 1:13.18 +3.63
50m: 34.91
100m: 1:13.18
(38.27)
3 Sanni Aarnivuo 2008 Simmis Wanda ry 328 1:14.91 +5.36
50m: 36.59
100m: 1:14.91
(38.32)
4 Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry 268 1:20.18 +10.63
50m: 38.97
100m: 1:20.18
(41.21)
5 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry 257 1:21.32 +11.77
50m: 39.26
100m: 1:21.32
(42.06)
6 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry 253 1:21.68 +12.13
50m: 40.04
100m: 1:21.68
(41.64)
7 Lotta Jokinen 2009 Simmis Wanda ry 228 1:24.62 +15.07
50m: 39.44
100m: 1:24.62
(45.18)
8 Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda ry 218 1:25.79 +16.24
50m: 40.36
100m: 1:25.79
(45.43)
9 Hanna Reinikainen 2008 Simmis Wanda ry 211 1:26.80 +17.25
50m: 40.10
100m: 1:26.80
(46.70)
10 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry 202 1:28.08 +18.53
50m: 42.17
100m: 1:28.08
(45.91)
11 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda ry 190 1:29.84 +20.29
50m: 40.87
100m: 1:29.84
(48.97)
12 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda ry 169 1:33.52 +23.97
50m: 46.02
100m: 1:33.52
(47.50)
Event official at: 25.1.2020 19.26.48
Event 8, 100m Freestyle Women 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry 258 1:21.13
50m: 38.16
100m: 1:21.13
(42.97)
2 Säde Tuisku 2006 Simmis Wanda ry 222 1:25.36 +4.23
50m: 38.98
100m: 1:25.36
(46.38)
Event official at: 25.1.2020 19.26.48
Event 8, 100m Freestyle Women 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda ry 564 1:02.55
50m: 30.07
100m: 1:02.55
(32.48)
2 Olivia Hellsten 2000 Simmis Wanda ry 528 1:03.96 +1.41
50m: 30.22
100m: 1:03.96
(33.74)
3 Milja Aarnivuo 2005 Simmis Wanda ry 458 1:07.08 +4.53
50m: 32.51
100m: 1:07.08
(34.57)
4 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry 435 1:08.21 +5.66
50m: 32.06
100m: 1:08.21
(36.15)
5 Laura Hautamäki 2002 Simmis Wanda ry 435 1:08.22 +5.67
50m: 32.90
100m: 1:08.22
(35.32)
6 Sanna Saarinen 1998 Simmis Wanda ry 418 1:09.12 +6.57
50m: 32.74
100m: 1:09.12
(36.38)
7 Outi Kaarnamo 1969 Keravan Uimarit 322 1:15.41 +12.86
50m: 35.69
100m: 1:15.41
(39.72)
8 Mandi Lindroos 2004 Simmis Wanda ry 314 1:16.00 +13.45
50m: 34.78
100m: 1:16.00
(41.22)
9 Peppi Siurola 2004 Simmis Wanda ry 308 1:16.49 +13.94
50m: 35.96
100m: 1:16.49
(40.53)
10 Aada Martikainen 2005 Simmis Wanda ry 256 1:21.38 +18.83
50m: 38.06
100m: 1:21.38
(43.32)
11 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry 255 1:21.52 +18.97
50m: 38.06
100m: 1:21.52
(43.46)
12 Jenna Saarinen 2001 Simmis Wanda ry 249 1:22.15 +19.60
50m: 37.58
100m: 1:22.15
(44.57)
13 Annina Hoffren 1981 Simmis Wanda ry 189 1:30.06 +27.51
50m: 42.58
100m: 1:30.06
(47.48)
Event official at: 25.1.2020 19.26.48
2020-01-25 19.28.08 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 9, 200m Freestyle Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 280 2:35.79
50m: 37.01
100m: 1:17.72
(40.71)
150m: 1:58.99
(41.27)
200m: 2:35.79
(36.80)
Event official at: 25.1.2020 19.33.47
Event 9, 200m Freestyle Men 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry 305 2:31.44
50m: 34.31
100m: 1:11.84
(37.53)
150m: 1:52.02
(40.18)
200m: 2:31.44
(39.42)
2 Juuso Kuusala 2006 Simmis Wanda ry 188 2:57.83 +26.39
50m: 39.29
100m: 1:23.72
(44.43)
150m: 2:11.09
(47.37)
200m: 2:57.83
(46.74)
3 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry 147 3:12.85 +41.41
50m: 39.56
100m: 1:28.88
(49.32)
150m: 2:21.04
(52.16)
200m: 3:12.85
(51.81)
Event official at: 25.1.2020 19.33.47
Event 9, 200m Freestyle Men 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry 474 2:10.79
50m: 30.55
100m: 1:03.74
(33.19)
150m: 1:37.40
(33.66)
200m: 2:10.79
(33.39)
2 Konsta Pekkala 2003 Simmis Wanda ry 469 2:11.26 +0.47
50m: 29.75
100m: 1:02.81
(33.06)
150m: 1:37.54
(34.73)
200m: 2:11.26
(33.72)
3 Rony Kulju 2004 Simmis Wanda ry 446 2:13.43 +2.64
50m: 30.66
100m: 1:04.37
(33.71)
150m: 1:39.77
(35.40)
200m: 2:13.43
(33.66)
4 Markus Salmela 1983 Gamla Polare urheiluseura 326 2:28.16 +17.37
50m: 32.49
100m: 1:10.59
(38.10)
150m: 1:49.66
(39.07)
200m: 2:28.16
(38.50)
5 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry 287 2:34.60 +23.81
50m: 34.88
100m: 1:13.97
(39.09)
150m: 1:55.37
(41.40)
200m: 2:34.60
(39.23)
6 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry 281 2:35.66 +24.87
50m: 34.49
100m: 1:13.36
(38.87)
150m: 1:55.74
(42.38)
200m: 2:35.66
(39.92)
7 Sege Krylov 1996 Simmis Wanda ry 110 3:32.62 +1:21.83
50m: 42.95
100m: 1:34.75
(51.80)
150m: 2:33.68
(58.93)
200m: 3:32.62
(58.94)
Event official at: 25.1.2020 19.33.47
2020-01-25 19.34.22 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 10, 200m Freestyle Women 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 alisa myllykoski 2009 Simmis Wanda ry 237 3:02.49
50m: 41.09
100m: 1:28.41
(47.32)
150m: 2:17.40
(48.99)
200m: 3:02.49
(45.09)
2 Lumia Malmström 2008 Simmis Wanda ry 200 3:13.03 +10.54
50m: 41.73
100m: 1:32.40
(50.67)
150m: 2:24.52
(52.12)
200m: 3:13.03
(48.51)
Event official at: 25.1.2020 20.08.58
Event 10, 200m Freestyle Women 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda ry 453 2:27.05
50m: 33.43
100m: 1:11.52
(38.09)
150m: 1:50.08
(38.56)
200m: 2:27.05
(36.97)
2 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry 422 2:30.52 +3.47
50m: 33.59
100m: 1:12.13
(38.54)
150m: 1:51.82
(39.69)
200m: 2:30.52
(38.70)
3 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry 343 2:41.37 +14.32
50m: 36.94
100m: 1:18.77
(41.83)
150m: 2:02.09
(43.32)
200m: 2:41.37
(39.28)
4 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry 318 2:45.38 +18.33
50m: 38.35
100m: 1:21.60
(43.25)
150m: 2:04.92
(43.32)
200m: 2:45.38
(40.46)
5 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry 318 2:45.44 +18.39
50m: 35.26
100m: 1:17.08
(41.82)
150m: 2:01.62
(44.54)
200m: 2:45.44
(43.82)
6 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry 268 2:55.14 +28.09
50m: 38.20
100m: 1:23.05
(44.85)
150m: 2:11.53
(48.48)
200m: 2:55.14
(43.61)
7 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry 257 2:57.48 +30.43
50m: 40.64
100m: 1:25.88
(45.24)
150m: 2:12.84
(46.96)
200m: 2:57.48
(44.64)
Event official at: 25.1.2020 20.08.58
Event 10, 200m Freestyle Women 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry 548 2:18.06
50m: 31.74
100m: 1:07.50
(35.76)
150m: 1:43.43
(35.93)
200m: 2:18.06
(34.63)
2 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry 533 2:19.28 +1.22
50m: 31.59
100m: 1:07.85
(36.26)
150m: 1:44.16
(36.31)
200m: 2:19.28
(35.12)
3 Ninni From 1988 Simmis Wanda ry 419 2:30.87 +12.81
50m: 33.96
100m: 1:11.87
(37.91)
150m: 1:51.33
(39.46)
200m: 2:30.87
(39.54)
4 Emilia Myllykoski 2003 Simmis Wanda ry 403 2:32.84 +14.78
50m: 34.80
100m: 1:13.24
(38.44)
150m: 1:53.44
(40.20)
200m: 2:32.84
(39.40)
5 Päivi Steffen 1971 Simmis Wanda ry 358 2:39.04 +20.98
50m: 34.90
100m: 1:14.56
(39.66)
150m: 1:57.19
(42.63)
200m: 2:39.04
(41.85)
6 Carrie Turunen 1973 Simmis Wanda ry 320 2:45.12 +27.06
50m: 39.09
100m: 1:20.98
(41.89)
150m: 2:03.85
(42.87)
200m: 2:45.12
(41.27)
7 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry 244 3:00.78 +42.72
50m: 38.95
100m: 1:25.28
(46.33)
150m: 2:12.87
(47.59)
200m: 3:00.78
(47.91)
Event official at: 25.1.2020 20.08.58
2020-01-25 20.09.46 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 11, 50m Breaststroke Men 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olli Alanaatu 2009 Simmis Wanda ry 99 56.03
2 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry 67 1:03.79 +7.76
3 Lenni Parpola 2009 Simmis Wanda ry 66 1:04.02 +7.99
4 Rasmus Auranen 2011 Simmis Wanda ry 57 1:07.07 +11.04
5 Oliver Niemi 2009 Simmis Wanda ry 55 1:07.85 +11.82
Event official at: 25.1.2020 20.10.18
Event 11, 50m Breaststroke Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aatu Airaksinen 2007 Simmis Wanda ry 135 50.48
2 Otso Tuisku 2008 Simmis Wanda ry 96 56.59 +6.11
- Risto Hyvenen 2007 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 25.1.2020 20.10.18
Event 11, 50m Breaststroke Men 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Henri Hietto 2005 Simmis Wanda ry 221 42.86
2 Juuso Kuusala 2006 Simmis Wanda ry 137 50.30 +7.44
Event official at: 25.1.2020 20.10.18
Event 11, 50m Breaststroke Men 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ruslan Samrin 2001 Simmis Wanda ry 353 36.71
2 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda ry 336 37.32 +0.61
3 Markus Salmela 1983 Gamla Polare urheiluseura 331 37.51 +0.80
4 Ville Rissanen 2001 Simmis Wanda ry 318 37.99 +1.28
5 Sege Krylov 1996 Simmis Wanda ry 196 44.67 +7.96
Event official at: 25.1.2020 20.10.18
2020-01-25 20.10.49 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 12, 50m Breaststroke Women 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda ry 171 52.94
2 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry 98 1:03.65 +10.71
3 Sara Pynnönen 2010 Simmis Wanda ry 83 1:07.39 +14.45
Event official at: 25.1.2020 20.11.07
Event 12, 50m Breaststroke Women 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry 280 44.93
2 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry 214 49.08 +4.15
3 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry 198 50.36 +5.43
4 Lotta Jokinen 2009 Simmis Wanda ry 174 52.62 +7.69
5 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda ry 151 55.16 +10.23
6 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry 140 56.55 +11.62
7 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda ry 135 57.23 +12.30
8 Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda ry 127 58.36 +13.43
9 Hanna Reinikainen 2008 Simmis Wanda ry 117 1:00.05 +15.12
10 Helmi Onkamo 2009 Simmis Wanda ry 60 1:14.98 +30.05
Event official at: 25.1.2020 20.11.07
Event 12, 50m Breaststroke Women 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry 297 44.06
2 Veea Laakso 2007 Simmis Wanda ry 85 1:06.68 +22.62
Event official at: 25.1.2020 20.11.07
Event 12, 50m Breaststroke Women 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olivia Hellsten 2000 Simmis Wanda ry 490 37.27
2 Sanna Saarinen 1998 Simmis Wanda ry 399 39.93 +2.66
3 Ella Hörkkö 2001 Simmis Wanda ry 377 40.67 +3.40
4 Anni Manninen 2001 Simmis Wanda ry 370 40.92 +3.65
5 Jasmine Errehani 2004 Simmis Wanda ry 324 42.77 +5.50
6 Mandi Lindroos 2004 Simmis Wanda ry 307 43.57 +6.30
7 Peppi Siurola 2004 Simmis Wanda ry 274 45.26 +7.99
8 Reetta Haara 2004 Simmis Wanda ry 258 46.15 +8.88
9 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry 220 48.69 +11.42
Event official at: 25.1.2020 20.11.07
2020-01-25 20.11.40 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 13, 50m Freestyle Men 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Toivo Karinen 2010 Simmis Wanda ry 122 42.16
2 Olli Alanaatu 2009 Simmis Wanda ry 106 44.10 +1.94
3 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry 105 44.19 +2.03
4 Oliver Niemi 2009 Simmis Wanda ry 73 49.83 +7.67
5 Lenni Parpola 2009 Simmis Wanda ry 69 50.87 +8.71
6 Petja Vehviläinen 2009 Simmis Wanda ry 61 53.00 +10.84
7 Onni Yli-Antola 2011 Simmis Wanda ry 50 56.65 +14.49
8 Aapo Tikkanen 2012 Simmis Wanda ry 49 56.92 +14.76
9 Rasmus Auranen 2011 Simmis Wanda ry 44 58.81 +16.65
- Nilla Hagelin 2010 Simmis Wanda ry DNS
- Titus Mattila 2010 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 25.1.2020 20.16.01
Event 13, 50m Freestyle Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nico Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 179 37.06
2 Emil Kokki 2007 Simmis Wanda ry 121 42.19 +5.13
3 Otso Tuisku 2008 Simmis Wanda ry 115 42.88 +5.82
- DANIEL GLADKOV 2008 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 25.1.2020 20.16.01
Event 13, 50m Freestyle Men 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nico Kulju 2006 Simmis Wanda ry 418 27.95
2 Henri Hietto 2005 Simmis Wanda ry 268 32.40 +4.45
3 Juuso Kuusala 2006 Simmis Wanda ry 219 34.68 +6.73
4 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry 186 36.57 +8.62
Event official at: 25.1.2020 20.16.01
Event 13, 50m Freestyle Men 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miro Merinen 2003 Simmis Wanda ry 538 25.70
2 Ruslan Samrin 2001 Simmis Wanda ry 498 26.38 +0.68
3 Joona Mikkola 2001 Simmis Wanda ry 356 29.48 +3.78
4 Samuel Syrjänen 2002 Simmis Wanda ry 353 29.57 +3.87
5 Aki Hakkarainen 2003 Simmis Wanda ry 314 30.75 +5.05
6 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda ry 306 31.02 +5.32
7 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry 291 31.54 +5.84
8 Karo Ruuska 1981 Simmis Wanda ry 265 32.53 +6.83
9 Sege Krylov 1996 Simmis Wanda ry 204 35.48 +9.78
10 Matti Alpola 1953 Simmis Wanda ry 150 39.33 +13.63
Event official at: 25.1.2020 20.16.01
2020-01-25 20.16.35 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
Seurakilpailut 1-2020
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 25, 2020
Event 14, 50m Freestyle Women 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Enni Sjölund 2010 Simmis Wanda ry 121 47.82
2 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry 104 50.27 +2.45
3 Jenna Suomela 2012 Simmis Wanda ry 93 52.22 +4.40
4 Sara Pynnönen 2010 Simmis Wanda ry 67 58.23 +10.41
5 Meelica Turunen 2010 Simmis Wanda ry 28 1:17.79 +29.97
Event official at: 25.1.2020 20.21.42
Event 14, 50m Freestyle Women 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Liina Nykänen 2008 Simmis Wanda ry 224 38.93
2 Lumia Malmström 2008 Simmis Wanda ry 211 39.71 +0.78
3 Noora Ajoviita 2008 Simmis Wanda ry 117 48.29 +9.36
4 Helmi Onkamo 2009 Simmis Wanda ry 102 50.50 +11.57
Event official at: 25.1.2020 20.21.42
Event 14, 50m Freestyle Women 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda ry 419 31.63
2 Säde Tuisku 2006 Simmis Wanda ry 226 38.84 +7.21
3 Veea Laakso 2007 Simmis Wanda ry 128 46.88 +15.25
Event official at: 25.1.2020 20.21.42
Event 14, 50m Freestyle Women 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry 585 28.29
2 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry 552 28.84 +0.55
3 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry 537 29.11 +0.82
4 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda ry 514 29.53 +1.24
5 Ella Hörkkö 2001 Simmis Wanda ry 467 30.49 +2.20