Resultat för Vårsimiaden distrikt Skuru
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass1
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden-Distrikt | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Skuru IK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.81 | 1:07.25 | |||||
2 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.06 | 1:10.65 | |||||
3 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.08 | 1:17.43 | |||||
4 | Maria Tolkatcheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 37.33 | 1:18.06 | |||||
5 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 37.26 | 1:18.47 | |||||
6 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 37.80 | 1:18.78 | |||||
7 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.12 | 1:18.85 | |||||
8 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 37.52 | 1:19.06 | |||||
9 | Hanna Mcmahon | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.38 | 1:23.30 | |||||
10 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.13 | 1:23.50 | |||||
11 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.16 | 1:24.18 | |||||
12 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 37.97 | 1:24.83 | |||||
13 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 40.48 | 1:27.35 | |||||
14 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.23 | 1:28.44 | |||||
15 | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.61 | 1:28.78 | |||||
16 | Carolina Bruun | 1998 | Södertälje Simsällskap | 41.05 | 1:29.07 | |||||
17 | Amanda Holmberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 43.54 | 1:30.99 | |||||
18 | Johanna Berglund | 1998 | Simklubben Neptun | 42.44 | 1:32.05 | |||||
19 | Erica Eneström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.85 | 1:32.99 | |||||
20 | Lisa Holm | 1998 | Simklubben Neptun | 43.86 | 1:33.37 | |||||
21 | Klara-Linnea Tronders | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.47 | 1:35.77 | |||||
22 | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | 43.74 | 1:35.81 | |||||
23 | Miranda Duzmann | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 45.42 | 1:37.45 | |||||
24 | Johanna Wiklund | 1998 | Södertälje Simsällskap | 49.25 | 1:42.89 | |||||
25 | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | 50.21 | 1:47.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:27 |