2018-11-16   19:12:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden distrikt Skuru

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    37.18        1:19.40   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    39.39        1:23.03   
Enya Mcpheat  1997  Skuru Idrottsklubb    41.20        1:26.61   
Emina Bjelak  1997  Simklubben Neptun    43.22        1:28.33   
Nicki Poutos  1997  Tyresö Simsällskap    41.77        1:28.59   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    42.94        1:28.89   
Carolina Wiorek  1997  Simklubben Neptun    42.36        1:29.16   
Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    42.87        1:30.31   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    43.70        1:31.54   
10  Amargi Soumi  1997  Södertälje Simsällskap    44.23        1:34.23   
11  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    44.72        1:34.83   
12  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    43.97        1:35.22   
13  Towa Karlsson  1997  Södertälje Simsällskap    45.05        1:35.44   
14  Emilia Herlitz  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    45.25        1:35.57   
15  Daniela Pavicevic  1997  Stockholmspolisens Sim IF    45.38        1:35.97   
16  Ulrika Blom  1997  Skuru Idrottsklubb    44.68        1:36.25   
17  Felicia Takman  1997  Simklubben Neptun    46.42        1:37.23   
18  Mathilda Goike  1997  Södertälje Simsällskap    48.05        1:37.84   
19  Isabella Jegebo  1997  Simklubben Neptun    46.27        1:38.76   
20  Sofie Hallberg  1997  Södertörns Simsällskap    45.56        1:41.16   
21  Sofia Glabik  1997  Skuru Idrottsklubb    49.51        1:41.23   
22  Sofia Nyberg Starck  1997  Tyresö Simsällskap    48.54        1:41.70   
23  Ellen Grimborg  1997  Tyresö Simsällskap    48.65        1:42.21   
24  Ellinor Hedgren-Rylander  1997  Simklubben Neptun    48.77        1:42.61   
25  Elin Österberg  1997  Skuru Idrottsklubb    48.92        1:43.99   
26  Felizia Ljungqvist  1997  Södertörns Simsällskap    49.34        1:44.96   
27  Ylva Dahlstedt  1997  Skuru Idrottsklubb    48.79        1:46.94   
28  Nora Hassako  1997  Södertörns Simsällskap    51.04        1:47.22   
29  Ida Norstroem  1997  Södertälje Simsällskap    49.46        1:50.11   
Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:27   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    40.53        1:23.52   
Martin Blomquist  1997  Stockholmspolisens Sim IF    40.81        1:26.50   
Stefan Kureljusic  1997  Södertälje Simsällskap    40.62        1:26.85   
Nisse Jansson  1997  Skuru Idrottsklubb    40.93        1:29.28   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    42.81        1:30.04   
Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    43.38        1:30.34   
Alexander Gabri  1997  Stockholmspolisens Sim IF    42.97        1:31.18   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    44.18        1:31.68   
Niklas Blom  1997  Södertörns Simsällskap    42.90        1:34.57   
10  Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    50.07        1:43.89   
11  Marcus Jansson  1997  Tyresö Simsällskap    47.51        1:44.20   
12  Gustav Fitger  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.82        1:45.06   
13  Sebastian Malmberg  1997  Simklubben Neptun    50.23        1:46.96   
14  Antonio Novevski  1997  Södertörns Simsällskap    52.33        1:50.44   
Victor Batysjkin  1997  Simklubben Neptun            DNS   
Gustav Jakobsson  1997  Simklubben Neptun            DSQ   
Nebay Araya  1997  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:27 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ronja Mcdonald  1998  Stockholmspolisens Sim IF    46.41        1:36.58   
Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap    47.38        1:39.03   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    47.08        1:39.23   
Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    47.24        1:41.10   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    47.41        1:42.02   
Josefin Enström  1998  Stockholmspolisens Sim IF    47.82        1:42.03   
Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    50.07        1:43.26   
Nathalie Rodhe  1998  Simklubben Neptun    48.22        1:43.55   
Sefanit Rezene  1998  Stockholmspolisens Sim IF    48.14        1:43.96   
10  Johanna Berglund  1998  Simklubben Neptun    51.13        1:45.08   
11  Tove Lassi  1998  Södertörns Simsällskap    49.24        1:46.49   
12  Olivia Sundermeyer  1998  Skuru Idrottsklubb    49.06        1:46.75   
13  Maria Tolkatcheva  1998  Tyresö Simsällskap    50.49        1:47.71   
14  Elin Eriksson  1998  Södertörns Simsällskap    52.31        1:50.09   
15  Amanda Holmberg  1998  Skuru Idrottsklubb    50.84        1:50.68   
16  Carolina Bruun  1998  Södertälje Simsällskap    53.30        1:51.34   
17  Anna Ekholm  1998  Simklubben Neptun    53.28        1:51.87   
18  Jonna Arkevret Söderlund  1998  Simklubben Neptun    55.02        1:53.81   
19  Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap    54.68        1:55.29   
20  Lisa Holm  1998  Simklubben Neptun    53.53        1:57.81   
Agnes Gabrielsson  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:41 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:50   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    40.78        1:29.50   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    45.62        1:34.35   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    45.80        1:37.81   
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    48.82        1:41.23   
Adel Araya  1998  Stockholmspolisens Sim IF    47.80        1:42.62   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.32        1:42.62   
Patricio Gabriel  1998  Simklubben Neptun    49.63        1:42.74   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    49.58        1:43.11   
Joakim Olsson  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    52.26        1:50.86   
10  Jesper Nyman  1998  Tyresö Simsällskap    55.33        1:53.83   
11  Hans Hägg  1998  Skuru Idrottsklubb    53.56        1:53.96   
12  Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    54.53        1:56.00   
13  Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    54.94        1:58.08   
14  Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap    58.16        2:05.43   
Hugo Härmark  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Patric Lilja  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Teodor Stensö  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Thimmy Wallmon  1998  Tyresö Simsällskap            DSQ   
William Svalander  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    29.90        1:02.55   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    30.42        1:04.13   
Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    31.30        1:05.26   
Carolina Wiorek  1997  Simklubben Neptun    31.79        1:07.29   
Emina Bjelak  1997  Simklubben Neptun    32.71        1:07.78   
Enya Mcpheat  1997  Skuru Idrottsklubb    32.84        1:08.53   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    33.43        1:09.26   
Emilia Herlitz  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    32.04        1:09.66   
Malin Klingre  1997  Tyresö Simsällskap    33.98        1:11.33   
10  Nathalie Grigorenko  1997  Stockholmspolisens Sim IF    34.79        1:12.48   
11  Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    35.24        1:12.59   
12  Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    34.73        1:12.63   
13  Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    35.45        1:13.05   
14  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    35.00        1:13.56   
15  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    35.27        1:14.05   
16  Ulrika Blom  1997  Skuru Idrottsklubb    35.83        1:15.44   
17  Daniela Pavicevic  1997  Stockholmspolisens Sim IF    35.81        1:15.69   
18  Towa Karlsson  1997  Södertälje Simsällskap    36.91        1:16.79   
19  Ellinor Hedgren-Rylander  1997  Simklubben Neptun    37.22        1:17.57   
20  Nicki Poutos  1997  Tyresö Simsällskap    37.68        1:17.96   
21  Ellen Grimborg  1997  Tyresö Simsällskap    37.44        1:18.08   
22  Felicia Takman  1997  Simklubben Neptun    37.68        1:18.49   
23  Amargi Soumi  1997  Södertälje Simsällskap    38.06        1:20.46   
24  Mathilda Goike  1997  Södertälje Simsällskap    39.09        1:20.50   
25  Ylva Dahlstedt  1997  Skuru Idrottsklubb    38.54        1:21.76   
26  Kelly Lindberg  1997  Tyresö Simsällskap    39.14        1:22.14   
27  Klara Tillqvist-Larsson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    39.69        1:23.34   
28  Ida Norstroem  1997  Södertälje Simsällskap    40.46        1:23.44   
29  Sofia Glabik  1997  Skuru Idrottsklubb    39.99        1:24.61   
30  Felizia Ljungqvist  1997  Södertörns Simsällskap    40.79        1:24.68   
31  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    40.90        1:24.95   
32  Linnea Norman  1997  Tyresö Simsällskap    41.33        1:25.56   
33  Ebba Bergström  1997  Södertörns Simsällskap    40.31        1:25.73   
34  Sofie Hallberg  1997  Södertörns Simsällskap    41.31        1:26.00   
35  Nora Hassako  1997  Södertörns Simsällskap    42.90        1:29.92   
36  Elin Österberg  1997  Skuru Idrottsklubb    43.50        1:30.87   
Elmira Shahmalekpour  1997  Södertörns Simsällskap            DNS   
Isabella Jegebo  1997  Simklubben Neptun            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    31.83        1:05.62   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    31.29        1:06.47   
Stefan Kureljusic  1997  Södertälje Simsällskap    31.38        1:06.48   
Martin Blomquist  1997  Stockholmspolisens Sim IF    32.15        1:06.70   
Alexander Lind  1997  Södertälje Simsällskap    32.34        1:07.39   
Niklas Blom  1997  Södertörns Simsällskap    32.42        1:07.54   
Albin Thelin  1997  Södertälje Simsällskap    32.54        1:08.03   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    32.40        1:08.30   
Elias Sjöblom  1997  Stockholmspolisens Sim IF    33.06        1:09.01   
10  Nisse Jansson  1997  Skuru Idrottsklubb    32.70        1:09.05   
11  Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb    33.33        1:09.99   
12  Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    33.16        1:11.39   
13  Vincent Kiippa  1997  Skuru Idrottsklubb    34.56        1:13.23   
14  Andreas Strandt  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.78        1:14.06   
15  Sebastian Malmberg  1997  Simklubben Neptun    35.14        1:14.35   
16  Emil Lundberg  1997  Södertälje Simsällskap    35.01        1:14.72   
17  Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    36.00        1:14.90   
18  Nebay Araya  1997  Stockholmspolisens Sim IF    34.86        1:15.71   
19  Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    36.20        1:16.61   
20  Jacob Moss  1997  Simklubben Neptun    39.21        1:22.90   
21  Gustav Fitger  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.01        1:22.97   
22  Antonio Novevski  1997  Södertörns Simsällskap    39.29        1:23.46   
23  Ivar Forsling  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.19        1:23.75   
24  Filip Egnell  1997  Skuru Idrottsklubb    40.77        1:25.16   
25  Christian Scheid  1997  Tyresö Simsällskap    40.12        1:25.22   
26  Gustav Jakobsson  1997  Simklubben Neptun    41.16        1:28.31   
Victor Batysjkin  1997  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:17 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Engsoo  1998  Södertälje Simsällskap    31.81        1:07.25   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    33.06        1:10.65   
Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF    37.08        1:17.43   
Maria Tolkatcheva  1998  Tyresö Simsällskap    37.33        1:18.06   
Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap    37.26        1:18.47   
Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    37.80        1:18.78   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    38.12        1:18.85   
Anna Ekholm  1998  Simklubben Neptun    37.52        1:19.06   
Hanna Mcmahon  1998  Stockholmspolisens Sim IF    39.38        1:23.30   
10  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    39.13        1:23.50   
11  Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    38.16        1:24.18   
12  Nathalie Rodhe  1998  Simklubben Neptun    37.97        1:24.83   
13  Elin Eriksson  1998  Södertörns Simsällskap    40.48        1:27.35   
14  Josefin Enström  1998  Stockholmspolisens Sim IF    41.23        1:28.44   
15  Olivia Sundermeyer  1998  Skuru Idrottsklubb    42.61        1:28.78   
16  Carolina Bruun  1998  Södertälje Simsällskap    41.05        1:29.07   
17  Amanda Holmberg  1998  Skuru Idrottsklubb    43.54        1:30.99   
18  Johanna Berglund  1998  Simklubben Neptun    42.44        1:32.05   
19  Erica Eneström  1998  Stockholmspolisens Sim IF    41.85        1:32.99   
20  Lisa Holm  1998  Simklubben Neptun    43.86        1:33.37   
21  Klara-Linnea Tronders  1998  Stockholmspolisens Sim IF    45.47        1:35.77   
22  Jonna Arkevret Söderlund  1998  Simklubben Neptun    43.74        1:35.81   
23  Miranda Duzmann  1998  Skuru Idrottsklubb    45.42        1:37.45   
24  Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap    49.25        1:42.89   
25  Agnes Gabrielsson  1998  Simklubben Neptun    50.21        1:47.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:38   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    32.71        1:08.83   
Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.14        1:11.81   
Patricio Gabriel  1998  Simklubben Neptun    35.37        1:12.88   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    35.70        1:13.46   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    34.84        1:13.47   
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap    36.63        1:15.48   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    36.47        1:15.86   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.27        1:15.89   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    36.94        1:16.10   
10  Viktor Bäckström  1998  Stockholmspolisens Sim IF    36.38        1:17.05   
11  Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    39.72        1:18.99   
12  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap            1:19.09  tlb 
13  Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.78        1:19.96   
14  Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    39.87        1:20.71   
15  Philip Ericsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.89        1:23.16   
16  Jack Hyvén Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb    38.82        1:23.52   
17  Joakim Olsson  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.43        1:27.60   
18  Hugo Härmark  1998  Simklubben Neptun    44.01        1:30.83   
19  Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    40.58        1:31.09   
20  William Svalander  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.22        1:34.17   
21  Hans Hägg  1998  Skuru Idrottsklubb    46.09        1:37.26   
22  Teodor Stensö  1998  Simklubben Neptun    44.96        1:39.87   
23  Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap    48.15        1:42.44   
24  Jesper Nyman  1998  Tyresö Simsällskap    48.76        1:42.69   
25  Patric Lilja  1998  Simklubben Neptun    50.99        1:47.94   
Filipp Lernbo  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Thimmy Wallmon  1998  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 9, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Södertälje Lag 1  Södertälje Simsällskap            4:59.13   
  Alexandra Engsoo  1998      35.22  1:13.57      1:13.57   
  Erica Christensen  1997      41.54  1:29.50      2:43.07   
  Sandra Mattsson-Coll  1997      34.75  1:13.19      3:56.26   
  Alida Ramdén  1997      29.60  1:02.87      4:59.13   
                     
Skuru Lag 1  Skuru Idrottsklubb            5:05.83   
  Sofia von Sydow  1997      38.48  1:20.34      1:20.34   
  Enya Mcpheat  1997      38.64  1:22.91      2:43.25   
  Marlene Pavlu Lewin  1997      32.71  1:12.03      3:55.28   
  Anna Hassler  1998      32.76  1:10.55      5:05.83   
                     
Polisen Sim Lag 1  Stockholmspolisens Sim IF            5:26.65   
  Josefine Gidlöf  1997      41.11  1:24.73      1:24.73   
  Ayleen Burt  1997      40.96  1:27.08      2:51.81   
  Daniela Pavicevic  1997      38.48  1:24.45      4:16.26   
  Nathalie Grigorenko  1997      33.18  1:10.39      5:26.65   
                     
Södertörn SS  Södertörns Simsällskap            5:42.53   
  Josefin Öster  1997      40.87  1:25.19      1:25.19   
  Sofie Hallberg  1997      46.51  1:40.77      3:05.96   
  Vilma Unnermark  1997      35.45  1:16.44      4:22.40   
  Lena Westerlund  1998      37.13  1:20.13      5:42.53   
                     
Södertälje Lag 2  Södertälje Simsällskap            6:01.21   
  Sara Emmesjö  1998      44.44  1:31.09      1:31.09   
  Amargi Soumi  1997      46.32  1:37.18      3:08.27   
  Towa Karlsson  1997      44.58  2:11.60      5:19.87   
  Mathilda Goike  1997      41.34  41.34      6:01.21   
                     
Skuru Lag 2  Skuru Idrottsklubb            6:11.55   
  Ylva Dahlstedt  1997      44.40  1:30.18      1:30.18   
  Johanna Norin  1998      48.27  1:42.15      3:12.33   
  Ulrika Blom  1997      41.30  1:39.47      4:51.80   
  Lise Öberg  1998      37.44  1:19.75      6:11.55   
                     
Polisen Sim Lag 2  Stockholmspolisens Sim IF            DNF   
  Hanna Mcmahon  1998      47.99        1:35.71   
                     
Polisen Sim Lag 3  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
SK Neptun Lag 1  Simklubben Neptun            DSQ   
  Ellinor Hedgren-Rylander  1997      43.13        1:28.87   
                     
SK Neptun Lag 2  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
Tyresö SS Lag 1  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:11 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:30   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 10, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Södertälje Lag 1  Södertälje Simsällskap            5:02.45   
  Alexander Lind  1997      36.10  1:13.03      1:13.03   
  Axel Ydenius  1997      41.63  1:26.57      2:39.60   
  Stefan Kureljusic  1997      33.92  1:15.15      3:54.75   
  Albin Thelin  1997      32.68  1:07.70      5:02.45   
                     
Skuru Lag 1  Skuru Idrottsklubb            5:07.49   
  Hannes Hjärne  1997      35.96  1:14.14      1:14.14   
  Petter Lindberg  1997      39.77  1:25.71      2:39.85   
  Axel Bååthe  1997      35.20  1:21.66      4:01.51   
  Nisse Jansson  1997      30.79  1:05.98      5:07.49   
                     
Polisen Sim Lag 1  Stockholmspolisens Sim IF            5:27.79   
  Elias Sjöblom  1997      39.53  1:22.71      1:22.71   
  Martin Blomquist  1997      38.21  1:24.54      2:47.25   
  Christian Norberg  1998      39.89  1:27.72      4:14.97   
  Killian Walsh  1998      34.09  1:12.82      5:27.79   
                     
Södertälje Lag 2  Södertälje Simsällskap            6:02.99   
  Sebastian Tellgren  1998      45.25  1:31.48      1:31.48   
  Ludwig Hareskog  1998      48.28  1:42.71      3:14.19   
  Emil Lundberg  1997      40.07  1:27.47      4:41.66   
  Adrian Panahi  1998      38.79  1:21.33      6:02.99   
                     
Skuru Lag 2  Skuru Idrottsklubb            6:05.55   
  Jack Hyvén Ekström  1998      43.63  1:30.50      1:30.50   
  Filip Egnell  1997      52.62  1:55.56      3:26.06   
  William Lulek  1998      39.27  1:27.26      4:53.32   
  Vincent Kiippa  1997      33.85  1:12.23      6:05.55   
                     
SK Neptun Lag 2  Simklubben Neptun            7:09.77   
  Hugo Härmark  1998      50.86  1:44.31      1:44.31   
  Teodor Stensö  1998      58.97  2:06.31      3:50.62   
  Patricio Gabriel  1998      40.72  1:28.65      5:19.27   
  Patric Lilja  1998      51.10  1:50.50      7:09.77   
                     
Polisen Sim Lag 2  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
  Marcus Svensson  1997      41.72        1:25.71   
                     
Polisen Sim Lag 3  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
  Niclas Eriksson  1998      45.73  1:34.06      1:34.06   
  Adel Araya  1998              3:15.55   
                     
Saltsjöbaden IF  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
SK Neptun Lag 1  Simklubben Neptun            DSQ   
  Jacob Moss  1997      46.13        1:34.33   
                     
Södertörn SS  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:30 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    32.49        1:10.52   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    35.14        1:15.12   
Emina Bjelak  1997  Simklubben Neptun    34.79        1:15.35   
Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    34.80        1:15.41   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    35.42        1:18.93   
Emilia Herlitz  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.57        1:20.79   
Daniela Pavicevic  1997  Stockholmspolisens Sim IF    38.74        1:25.94   
Ellinor Hedgren-Rylander  1997  Simklubben Neptun    41.15        1:31.65   
Ulrika Blom  1997  Skuru Idrottsklubb    42.33        1:38.95   
10  Ida Norstroem  1997  Södertälje Simsällskap    48.40        1:47.89   
11  Mathilda Goike  1997  Södertälje Simsällskap    49.11        1:49.09   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Carolina Wiorek  1997  Simklubben Neptun            DSQ   
Klara Tillqvist-Larsson  1997  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stefan Kureljusic  1997  Södertälje Simsällskap    34.89        1:16.04   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    36.63        1:18.45   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    36.42        1:20.51   
Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    38.65        1:22.92   
Albin Thelin  1997  Södertälje Simsällskap    36.70        1:24.16   
Andreas Strandt  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.85        1:25.15   
Nisse Jansson  1997  Skuru Idrottsklubb    38.04        1:26.72   
Emil Lundberg  1997  Södertälje Simsällskap    41.19        1:27.18   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    46.70        1:36.09   
Jacob Moss  1997  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:12 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:19   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    39.62        1:25.78   
Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF    41.39        1:28.70   
Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    45.78        1:38.46   
Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap    53.42        1:54.09   
Agnes Gabrielsson  1998  Simklubben Neptun            DNF   
Anna Ekholm  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Lisa Holm  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:19 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Patricio Gabriel  1998  Simklubben Neptun    39.54        1:25.21   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    39.77        1:26.33   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    40.15        1:27.88   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    41.53        1:28.92   
Viktor Bäckström  1998  Stockholmspolisens Sim IF    41.42        1:33.06   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    51.98        1:42.59   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    51.58        1:47.33   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    51.76        1:50.00   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    53.08        1:55.52   
10  Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    53.70        2:01.66   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Philip Ericsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Thimmy Wallmon  1998  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:45   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    34.86        1:11.18   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    37.43        1:15.69   
Emina Bjelak  1997  Simklubben Neptun    38.04        1:17.62   
Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    38.23        1:18.07   
Enya Mcpheat  1997  Skuru Idrottsklubb    38.53        1:19.21   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    38.48        1:19.54   
Emilia Herlitz  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.89        1:22.66   
Malin Klingre  1997  Tyresö Simsällskap    41.27        1:23.02   
Carolina Wiorek  1997  Simklubben Neptun    41.72        1:23.64   
10  Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    41.86        1:25.29   
11  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    42.40        1:25.84   
12  Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    41.11        1:26.08   
13  Nathalie Grigorenko  1997  Stockholmspolisens Sim IF    43.80        1:27.29   
14  Ulrika Blom  1997  Skuru Idrottsklubb    42.18        1:27.56   
15  Ellinor Hedgren-Rylander  1997  Simklubben Neptun    43.80        1:28.13   
16  Felicia Takman  1997  Simklubben Neptun    44.01        1:30.40   
17  Linnea Norman  1997  Tyresö Simsällskap    45.48        1:31.51   
18  Ylva Dahlstedt  1997  Skuru Idrottsklubb    43.91        1:33.49   
19  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    47.40        1:34.62   
20  Sofie Hallberg  1997  Södertörns Simsällskap    48.19        1:36.10   
21  Ida Norstroem  1997  Södertälje Simsällskap    47.65        1:38.69   
22  Mathilda Goike  1997  Södertälje Simsällskap    49.55        1:41.22   
Ebba Bergström  1997  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Ellen Grimborg  1997  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:45 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Lind  1997  Södertälje Simsällskap    36.20        1:12.85   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    35.99        1:13.67   
Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    38.19        1:17.27   
Elias Sjöblom  1997  Stockholmspolisens Sim IF    39.09        1:20.00   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    39.76        1:20.04   
Niklas Blom  1997  Södertörns Simsällskap    40.65        1:23.84   
Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    40.93        1:24.55   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    40.75        1:24.88   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    42.50        1:24.94   
10  Emil Lundberg  1997  Södertälje Simsällskap    42.95        1:26.85   
11  Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb    41.27        1:27.70   
12  Sebastian Malmberg  1997  Simklubben Neptun    43.41        1:28.29   
13  Alexander Gabri  1997  Stockholmspolisens Sim IF    43.24        1:28.86   
14  Vincent Kiippa  1997  Skuru Idrottsklubb    43.50        1:29.79   
15  Jacob Moss  1997  Simklubben Neptun    46.78        1:38.18   
16  Gustav Jakobsson  1997  Simklubben Neptun    48.75        1:41.78   
17  Darko Mitrovic  1997  Tyresö Simsällskap    51.87        1:47.83   
Albin Thelin  1997  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Christian Scheid  1997  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Filip Egnell  1997  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Stefan Kureljusic  1997  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:57   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Engsoo  1998  Södertälje Simsällskap    35.82        1:13.27   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    39.42        1:23.02   
Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap    42.80        1:26.20   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    43.21        1:28.38   
Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    45.51        1:32.75   
Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    45.50        1:33.48   
Hanna Mcmahon  1998  Stockholmspolisens Sim IF    46.81        1:33.49   
Anna Ekholm  1998  Simklubben Neptun    45.93        1:33.78   
Nathalie Rodhe  1998  Simklubben Neptun    46.44        1:36.08   
10  Johanna Berglund  1998  Simklubben Neptun    48.43        1:37.65   
11  Elin Eriksson  1998  Södertörns Simsällskap    48.03        1:39.60   
12  Jonna Arkevret Söderlund  1998  Simklubben Neptun    49.90        1:43.10   
13  Lisa Holm  1998  Simklubben Neptun    48.49        1:44.30   
14  Erica Eneström  1998  Stockholmspolisens Sim IF    52.72        1:47.46   
14  Sefanit Rezene  1998  Stockholmspolisens Sim IF    1:47.46        1:47.46   
16  Ronja Mcdonald  1998  Stockholmspolisens Sim IF    51.07        1:49.56   
17  Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap    54.72        1:50.34   
18  Klara-Linnea Tronders  1998  Stockholmspolisens Sim IF    56.44        1:58.35   
Carolina Bruun  1998  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:57 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    38.50        1:20.91   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.76        1:22.22   
Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF    39.90        1:22.33   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    42.16        1:26.75   
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap    41.89        1:27.14   
Patricio Gabriel  1998  Simklubben Neptun    44.16        1:28.30   
Jack Hyvén Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb    45.51        1:30.43   
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    46.67        1:30.80   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    47.04        1:33.64   
10  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    45.56        1:35.83   
11  Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    51.65        1:42.66   
12  Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    51.12        1:44.32   
13  Teodor Stensö  1998  Simklubben Neptun    54.83        1:53.33   
Filipp Lernbo  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Hugo Härmark  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Joakim Olsson  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Patric Lilja  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 19, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Södertälje Lag 1  Södertälje Simsällskap            4:28.46   
  Alida Ramdén  1997      30.54  1:05.04      1:05.04   
  Alexandra Engsoo  1998      31.49  1:07.08      2:12.12   
  Erica Christensen  1997      34.14  1:11.61      3:23.73   
  Sandra Mattsson-Coll  1997      30.67  1:04.73      4:28.46   
                     
Skuru Lag 1  Skuru Idrottsklubb            4:29.27   
  Marlene Pavlu Lewin  1997      29.81  1:01.74      1:01.74   
  Enya Mcpheat  1997      32.52  1:08.50      2:10.24   
  Sofia von Sydow  1997      32.76  1:09.69      3:19.93   
  Anna Hassler  1998      32.70  1:09.34      4:29.27   
                     
Polisen Sim Lag 1  Stockholmspolisens Sim IF            4:51.93   
  Nathalie Grigorenko  1997      33.76  1:12.51      1:12.51   
  Josefine Gidlöf  1997      35.05  1:12.83      2:25.34   
  Ayleen Burt  1997      34.31  1:11.32      3:36.66   
  Daniela Pavicevic  1997      35.96  1:15.27      4:51.93   
                     
Tyresö SS Lag 1  Tyresö Simsällskap            5:02.29   
  Elin Törnqvist  1998      37.76  1:18.25      1:18.25   
  Ellen Grimborg  1997      36.19  1:15.44      2:33.69   
  Maria Tolkatcheva  1998      36.23  1:16.64      3:50.33   
  Malin Klingre  1997      34.53  1:11.96      5:02.29   
                     
Södertörn SS  Södertörns Simsällskap            5:09.54   
  Vilma Unnermark  1997      33.52  1:09.28      1:09.28   
  Josefin Öster  1997      35.11  1:14.50      2:23.78   
  Sofie Hallberg  1997      39.34  1:22.13      3:45.91   
  Lena Westerlund  1998      39.04  1:23.63      5:09.54   
                     
Skuru Lag 2  Skuru Idrottsklubb            5:22.05   
  Ulrika Blom  1997      35.07  1:14.44      1:14.44   
  Ylva Dahlstedt  1997      37.98  1:21.23      2:35.67   
  Lise Öberg  1998      38.89  1:22.62      3:58.29   
  Johanna Norin  1998      39.03  1:23.76      5:22.05   
                     
Polisen Sim Lag 2  Stockholmspolisens Sim IF            5:32.79   
  Linda von Fircks  1998      39.17  1:19.74      1:19.74   
  Klara Tillqvist-Larsson  1997      40.53  1:25.70      2:45.44   
  Hanna Hansson  1997      40.36  1:24.51      4:09.95   
  Hanna Mcmahon  1998      38.60  1:22.84      5:32.79   
                     
Södertälje Lag 2  Södertälje Simsällskap            5:34.10   
  Ida Norstroem  1997      39.45  1:25.14      1:25.14   
  Mathilda Goike  1997      40.90  1:24.35      2:49.49   
  Carolina Bruun  1998      40.00  1:24.71      4:14.20   
  Sara Emmesjö  1998      38.82  1:19.90      5:34.10   
                     
SK Neptun Lag 2  Simklubben Neptun            5:43.24   
  Johanna Berglund  1998      40.87  1:25.53      1:25.53   
  Lisa Holm  1998      40.92  2:09.32      3:34.85   
  Nathalie Rodhe  1998      45.65  1:24.28      4:59.13   
  Anna Ekholm  1998      44.11  44.11      5:43.24   
                     
10  Polisen Sim Lag 3  Stockholmspolisens Sim IF            6:13.82   
  Sefanit Rezene  1998      43.02  1:35.68      1:35.68   
  Klara-Linnea Tronders  1998      47.48  1:37.76      3:13.44   
  Erica Eneström  1998      43.94  1:34.42      4:47.86   
  Josefin Enström  1998      40.24  1:25.96      6:13.82   
                     
Tyresö SS Lag 2  Tyresö Simsällskap            DNS   
  Elin Törnqvist  1998                 
  Ellen Grimborg  1997                 
  Maria Tolkatcheva  1998                 
  Malin Klingre  1997              DNS   
                     
SK Neptun Lag 1  Simklubben Neptun            DSQ   
  Felicia Takman  1997      37.77  1:20.49      1:20.49   
  Ellinor Hedgren-Rylander  1997              2:36.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  29 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 20, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Skuru Lag 1  Skuru Idrottsklubb            4:29.69   
  Hannes Hjärne  1997      30.74  1:05.33      1:05.33   
  Axel Bååthe  1997      31.89  1:08.02      2:13.35   
  William Lulek  1998      32.67  1:10.04      3:23.39   
  Nisse Jansson  1997      31.20  1:06.30      4:29.69   
                     
Polisen Sim Lag 1  Stockholmspolisens Sim IF            4:41.43   
  Elias Sjöblom  1997      33.61  1:09.37      1:09.37   
  Martin Blomquist  1997      33.05  1:09.02      2:18.39   
  Killian Walsh  1998      33.76  1:12.17      3:30.56   
  Christian Norberg  1998      34.39  1:10.87      4:41.43   
                     
Södertörn SS  Södertörns Simsällskap            5:05.72   
  Alexej Filinau  1998      37.17  1:17.80      1:17.80   
  Wilmer Tingbrand  1998      38.97  1:20.96      2:38.76   
  Zack Abelsson  1998      38.48  1:19.18      3:57.94   
  Niklas Blom  1997      31.67  1:07.78      5:05.72   
                     
Skuru Lag 2  Skuru Idrottsklubb            5:12.92   
  Petter Lindberg  1997      33.38  1:10.57      1:10.57   
  Vincent Kiippa  1997      34.68  1:13.76      2:24.33   
  Jack Hyvén Ekström  1998      37.05  1:19.42      3:43.75   
  Filip Egnell  1997      42.02  1:29.17      5:12.92   
                     
SK Neptun Lag 1  Simklubben Neptun            5:13.21   
  Jacob Gyllberg  2000      39.87  1:24.27      1:24.27   
  Sebastian Malmberg  1997      35.04  1:13.85      2:38.12   
  Gustav Jakobsson  1997      41.05  1:27.30      4:05.42   
  Filip Weidlitz  1997      32.40  1:07.79      5:13.21   
                     
Polisen Sim Lag 2  Stockholmspolisens Sim IF            5:14.64   
  Alexander Gabri  1997      37.94  1:20.09      1:20.09   
  Dennis Wilkman  1998      36.33  1:16.51      2:36.60   
  Viktor Bäckström  1998      38.38  1:22.51      3:59.11   
  Marcus Svensson  1997      35.84  1:15.53      5:14.64   
                     
Saltsjöbaden IF  Saltsjöbadens Idrottsförening            5:33.23   
  Andreas Strandt  1997      34.90  1:16.01      1:16.01   
  Simon Gipperth  1998      40.77  1:25.73      2:41.74   
  Joakim Olsson  1998      43.29  1:29.59      4:11.33   
  Elias Altman  1998      37.88  1:21.90      5:33.23   
                     
SK Neptun Lag 2  Simklubben Neptun            6:12.16   
  Patric Lilja  1998      50.51  1:48.22      1:48.22   
  Hugo Härmark  1998      42.91  1:27.63      3:15.85   
  Ieodor Stensö  1998      46.98  1:43.33      4:59.18   
  Patricio Gabriel  1998      35.01  1:12.98      6:12.16   
                     
Södertälje Lag 1  Södertälje Simsällskap            DSQ   
  Alexander Lind  1997      34.78        1:12.76   
                     
Södertälje Lag 2  Södertälje Simsällskap            DSQ   
  Emil Lundberg  1997      36.82        1:18.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  29 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:19   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    36.56        1:21.04   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    41.15        1:26.57   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    40.75        1:31.28   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    40.52        1:31.77   
Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    40.78        1:32.30   
Casandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap    42.24        1:35.83   
Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    43.16        1:35.96   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    44.62        1:36.71   
Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap    42.83        1:36.77   
10  Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap    45.17        1:36.90   
11  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    45.38        1:39.77   
12  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    45.30        1:40.25   
13  Cajsa Loqvist  1999  Södertörns Simsällskap    50.31        1:42.52   
14  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    50.47        1:42.88   
15  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    48.40        1:43.59   
16  Lovisa Egnel  1999  Skuru Idrottsklubb    49.62        1:49.40   
17  Caroline Malmberg  1999  Simklubben Neptun    46.54        1:55.42   
Cecilia Wåhlén  1999  Simklubben Neptun            DSQ   
Dimi Poutos  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Ellen Forsling  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Johanna Orr  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Josefin Sehmi  1999  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Maj-Britt Galdo  1999  Mälarhöjdens Simsällskap            DSQ   
Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:19 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:30   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    35.79        1:20.06   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    36.18        1:21.08   
David Rawichi  1999  Skuru Idrottsklubb    42.72        1:36.32   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    47.12        1:43.59   
Martin Engstrand  1999  Tyresö Simsällskap    48.61        1:44.46   
Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    48.35        1:44.68   
David Toreborg  1999  Simklubben Neptun    55.67        1:56.29   
Olle Sköld  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Philip Parsons  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:30 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:55   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 23, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    33.06  1:13.83  2:00.63    2:36.55   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    35.16  1:17.89  2:05.06    2:41.48   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    34.92  1:17.87  2:09.32    2:46.74   
Emina Bjelak  1997  Simklubben Neptun    36.66  1:19.59  2:11.12    2:48.41   
Enya Mcpheat  1997  Skuru Idrottsklubb    38.01  1:22.83  2:10.19    2:49.22   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    38.45  1:22.94  2:13.48    2:50.52   
Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    38.83  1:26.05  2:16.59    2:56.27   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    42.25  1:26.07  2:19.32    2:58.97   
Nicki Poutos  1997  Tyresö Simsällskap    40.03  1:27.62  2:19.53    3:02.51   
10  Emilia Herlitz  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.68  1:23.09  2:19.40    3:05.51   
11  Ellinor Hedgren-Rylander  1997  Simklubben Neptun    40.42  1:29.72  2:24.37    3:05.93   
12  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    45.71  1:31.80  2:26.86    3:06.40   
13  Malin Klingre  1997  Tyresö Simsällskap    42.40  1:29.46  2:26.66    3:06.61   
14  Towa Karlsson  1997  Södertälje Simsällskap    44.23  1:34.14  2:26.94    3:10.64   
15  Nathalie Grigorenko  1997  Stockholmspolisens Sim IF    39.64  1:28.59  2:26.75    3:11.77   
16  Felicia Takman  1997  Simklubben Neptun    1:37.61  2:32.02  3:14.88    3:14.88   
17  Sofia Nyberg Starck  1997  Tyresö Simsällskap    41.03  1:31.96  2:31.38    3:15.67   
18  Ylva Dahlstedt  1997  Skuru Idrottsklubb    48.51  1:38.80  2:38.27    3:25.88   
Amanda Rönn  1997  Simklubben Neptun            DSQ   
Amargi Soumi  1997  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Carolina Wiorek  1997  Simklubben Neptun            DSQ   
Daniela Pavicevic  1997  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Ida Norstroem  1997  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Isabella Jegebo  1997  Simklubben Neptun            DSQ   
Kristen Rohoum  1997  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Mathilda Goike  1997  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Ulrika Blom  1997  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:55 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  12:22   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 24, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stefan Kureljusic  1997  Södertälje Simsällskap    36.16  1:17.24  2:07.74    2:44.37   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    34.12  1:16.19  2:08.93    2:45.38   
Martin Blomquist  1997  Stockholmspolisens Sim IF    38.79  1:19.87  2:07.53    2:45.44   
Nisse Jansson  1997  Skuru Idrottsklubb    36.98  1:18.47  2:09.41    2:46.69   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    38.16  1:18.76  2:09.61    2:48.05   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    36.88  1:21.37  2:12.61    2:48.89   
Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    39.47  1:21.05  2:12.95    2:49.78   
Alexander Lind  1997  Södertälje Simsällskap    39.47  1:20.99  2:15.90    2:52.66   
Alexander Gabri  1997  Stockholmspolisens Sim IF    41.01  1:29.98  2:19.68    3:02.30   
10  Andreas Strandt  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.19  1:30.30  2:27.69    3:08.78   
11  Sebastian Malmberg  1997  Simklubben Neptun    41.08  1:29.19  2:29.48    3:10.30   
12  Vincent Kiippa  1997  Skuru Idrottsklubb    40.78  1:31.68  2:32.25    3:16.92   
13  Antonio Novevski  1997  Södertörns Simsällskap    47.72  1:41.04  2:41.12    3:26.38   
Emil Lundberg  1997  Södertälje Simsällskap            DNS   
Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  12:22 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:03   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun            47.42   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            49.34   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            50.65   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun            50.70   
Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            51.22   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            51.44   
Sofia Nilsson  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.71   
Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb            52.89   
Ebba Lindholm  2000  Mälarhöjdens Simsällskap            52.92   
10  Alva Pellebäck  2001  Ösmo Simsällskap            52.98   
11  Chanda Smeds  2001  Simklubben Neptun            53.01   
12  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            53.22   
13  Julia Kenning  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.71   
14  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            54.21   
15  Julia Andreasen  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            55.06   
16  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            55.78   
17  Julia Ekholm  2001  Simklubben Neptun            56.24   
18  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            56.45   
19  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            57.32   
20  Filippa Berg  2000  Simklubben Neptun            57.37   
21  Frida Johannesson Sjölind  2000  Simklubben Neptun            59.42   
22  Ella Sjöberg  2001  Skuru Idrottsklubb            1:00.94   
23  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb            1:04.05   
24  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:04.35   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            DNS   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun            DNS   
Clara Ekholm  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
Elin Manfredsson  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Emma Reichuber  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Felicia Bruun  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            45.92   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap            51.90   
Måns Skogman  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.02   
Ferenc Szabo  2000  Ösmo Simsällskap            54.11   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            54.30   
Carl Ekholm  2000  Simklubben Neptun            54.59   
Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap            54.84   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            55.83   
Henry Tossavainen  2001  Södertälje Simsällskap            58.53   
10  Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun            58.59   
11  Nisse Gustavsson  2001  Södertälje Simsällskap            59.76   
12  Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap            1:00.13   
13  Philip Missuna  2001  Skuru Idrottsklubb            1:00.21   
14  Adam Sehmi  2001  Södertälje Simsällskap            1:00.30   
15  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            1:01.79   
16  Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap            1:02.90   
17  Wilmeer Hareskog  2001  Södertälje Simsällskap            1:05.27   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Emil Gustavsson  2000  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Jacob Gyllberg  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
Kaspar Zalomski  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    42.74        1:31.40   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    45.41        1:36.97   
Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    48.67        1:39.86   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    50.24        1:46.22   
Johanna Orr  1999  Tyresö Simsällskap    53.54        1:48.45   
Dimi Poutos  1999  Tyresö Simsällskap    52.16        1:49.05   
Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    51.60        1:50.12   
Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap    53.11        1:50.17   
Cajsa Loqvist  1999  Södertörns Simsällskap    52.20        1:50.70   
10  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    53.17        1:52.80   
11  Jennifer Karlsson  1999  Södertörns Simsällskap    54.14        1:53.45   
12  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    54.83        1:54.63   
13  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    54.87        1:55.63   
14  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    57.46        1:56.84   
15  Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap    56.22        1:57.22   
16  Maj-Britt Galdo  1999  Mälarhöjdens Simsällskap    55.89        2:00.16   
17  Betty Asgedum  1999  Stockholmspolisens Sim IF    55.66        2:01.15   
18  Hanna Grimborg  1999  Tyresö Simsällskap    57.24        2:01.37   
19  Cecilia Wåhlén  1999  Simklubben Neptun    56.77        2:04.63   
20  Johanna Hammargren  1999  Södertörns Simsällskap    57.93        2:04.74   
21  Josefin Sehmi  1999  Södertälje Simsällskap    59.76        2:06.06   
22  Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens Sim IF    56.74        2:08.48   
Caroline Malmberg  1999  Simklubben Neptun            DSQ   
Ellen Forsling  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Sandra Eisa Robdyee  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    43.80        1:31.58   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    45.72        1:36.34   
Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap    51.68        1:47.34   
Martin Engstrand  1999  Tyresö Simsällskap    53.33        1:52.55   
Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    55.61        1:58.95   
Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    55.33        1:59.90   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    59.08        2:04.33   
Elias Törnqvist  1999  Tyresö Simsällskap    1:00.25        2:06.90   
David Toreborg  1999  Simklubben Neptun    1:05.71        2:18.07   
Philip Parsons  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
William Wennberg-Adevik  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:38   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            34.75   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            36.79   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun            37.21   
Victoria Stolt  2000  Tyresö Simsällskap            37.22   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            38.48   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF            39.94   
Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb            40.76   
Ebba Lindholm  2000  Mälarhöjdens Simsällskap            42.10   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            42.18   
10  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            42.45   
11  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            43.46   
12  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            43.72   
13  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            44.27   
14  Julia Andreasen  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.35   
15  Julia Ekholm  2001  Simklubben Neptun            44.61   
16  Sofia Nilsson  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.76   
17  Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            45.79   
18  Chanda Smeds  2001  Simklubben Neptun            46.40   
19  Filippa Berg  2000  Simklubben Neptun            47.24   
20  Clara Ekholm  2001  Simklubben Neptun            47.98   
21  Felicia Bruun  2000  Södertälje Simsällskap            48.20   
22  Josefine Orr  2000  Tyresö Simsällskap            48.39   
23  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb            50.09   
24  Julia Kenning  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            50.76   
25  Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            50.79   
26  Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun            52.03   
27  Ella Sjöberg  2001  Skuru Idrottsklubb            52.48   
28  Emma Norin  2001  Skuru Idrottsklubb            52.83   
29  Emma Reichuber  2000  Skuru Idrottsklubb            54.08   
30  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            54.78   
31  Frida Johannesson Sjölind  2000  Simklubben Neptun            55.88   
32  Elin Manfredsson  2001  Södertälje Simsällskap            1:02.77   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            DNS   
Hermella Tesfay  2000  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun            DNS   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            33.50   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            37.99   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            38.22   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap            38.28   
Jacob Gyllberg  2000  Simklubben Neptun            38.88   
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap            39.36   
Måns Skogman  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            39.99   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun            41.53   
Carl Ekholm  2000  Simklubben Neptun            42.02   
10  Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens Sim IF            42.91   
11  Kaspar Zalomski  2000  Simklubben Neptun            43.46   
12  David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            44.01   
13  Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.83   
14  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            49.01   
15  Nisse Gustavsson  2001  Södertälje Simsällskap            50.32   
16  Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap            51.72   
17  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap            52.43   
18  Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            53.92   
19  Adam Sehmi  2001  Södertälje Simsällskap            55.14   
20  Wilmeer Hareskog  2001  Södertälje Simsällskap            1:03.88   
Emil Gustavsson  2000  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Henry Tossavainen  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Philip Missuna  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:00   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    33.55        1:12.64   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    41.19        1:21.53   
Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap    39.09        1:22.33   
Casandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap    39.07        1:23.69   
Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    39.99        1:24.33   
Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    39.42        1:24.33   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    39.90        1:25.37   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    40.93        1:26.67   
Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap    42.86        1:27.45   
10  Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap    44.19        1:30.03   
11  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    41.36        1:30.87   
12  Pernilla Hultberg  1999  Tyresö Simsällskap    43.22        1:30.95   
13  Sara Kuhner  1999  Stockholmspolisens Sim IF    42.44        1:31.77   
14  Elisa Onegård  1999  Tyresö Simsällskap    44.21        1:32.07   
15  Jennifer Karlsson  1999  Södertörns Simsällskap    43.08        1:33.05   
16  Lovisa Egnel  1999  Skuru Idrottsklubb    43.15        1:33.88   
17  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    44.28        1:34.54   
18  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    44.60        1:35.64   
19  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    44.84        1:36.84   
20  Sandra Eisa Robdyee  1999  Stockholmspolisens Sim IF    45.58        1:36.88   
21  Josefin Sehmi  1999  Södertälje Simsällskap    46.91        1:38.92   
22  Nikolina Stenman  1999  Stockholmspolisens Sim IF    46.34        1:39.34   
23  Jessica Enström  1999  Stockholmspolisens Sim IF    46.17        1:41.30   
23  Wilma Tillqvist-Larsson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    46.11        1:41.30   
25  Katarina Häglund  1999  Stockholmspolisens Sim IF    46.42        1:42.24   
26  Betty Asgedum  1999  Stockholmspolisens Sim IF    46.17        1:42.29   
27  Johanna Hammargren  1999  Södertörns Simsällskap    49.53        1:44.77   
28  Ellen Forsling  1999  Saltsjöbadens Idrottsförening    48.01        1:49.26   
29  Caroline Malmberg  1999  Simklubben Neptun    1:51.02        1:51.02   
29  Cecilia Wåhlén  1999  Simklubben Neptun    53.20        1:51.02   
31  Felicia Hauzenberger  1999  Skuru Idrottsklubb    51.54        1:52.64   
Dimi Poutos  1999  Tyresö Simsällskap            DNS   
Miranda Gothe  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:00 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    32.49        1:10.12   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    34.10        1:11.93   
David Rawichi  1999  Skuru Idrottsklubb    38.65        1:23.13   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    40.72        1:26.48   
Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    42.00        1:26.90   
Olle Sköld  1999  Tyresö Simsällskap    42.90        1:30.08   
Philip Parsons  1999  Tyresö Simsällskap    44.45        1:31.50   
Elias Törnqvist  1999  Tyresö Simsällskap    46.59        1:35.70   
Kevin Ballchand  1999  Södertörns Simsällskap    44.56        1:36.85   
10  Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap    46.32        1:37.77   
11  Toby Huxtable  1999  Skuru Idrottsklubb    49.36        1:40.46   
12  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    49.76        1:41.71   
13  Arizona Nilsson-Spegel  1999  Stockholmspolisens Sim IF    48.90        1:47.44   
14  David Toreborg  1999  Simklubben Neptun    52.65        1:51.58   
Martin Engstrand  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 33, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    1:10.23  2:24.60  3:40.12    4:52.40   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    1:07.55  2:21.42  3:38.43    4:52.49   
Emina Bjelak  1997  Simklubben Neptun    1:12.21  2:30.43  3:51.16    5:10.00   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    1:15.56  2:36.57  3:58.30    5:13.84   
Carolina Wiorek  1997  Simklubben Neptun    1:16.93  2:39.97  4:02.89    5:21.92   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    1:17.63  2:42.67  4:08.31    5:28.81   
Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    1:18.94  2:44.40  4:11.07    5:37.55   
Amanda Rönn  1997  Simklubben Neptun    1:24.62  2:56.26  4:28.25    5:57.96   
Amargi Soumi  1997  Södertälje Simsällskap    1:27.38  3:00.92  4:34.56    6:06.49   
10  Ellinor Hedgren-Rylander  1997  Simklubben Neptun    1:28.55  3:05.38  4:38.85    6:06.61   
11  Nathalie Grigorenko  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:28.83  3:01.08  4:37.12    6:07.06   
12  Towa Karlsson  1997  Södertälje Simsällskap    1:29.12  3:04.19  4:39.21    6:12.54   
13  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:32.30  3:11.80  4:49.26    6:19.98   
14  Ylva Dahlstedt  1997  Skuru Idrottsklubb    1:28.60  3:07.92  4:46.65    6:21.98   
15  Mathilda Goike  1997  Södertälje Simsällskap    1:29.84  3:08.57  4:48.78    6:25.26   
16  Klara Tillqvist-Larsson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:35.99  3:15.41  4:53.64    6:28.03   
17  Ida Norstroem  1997  Södertälje Simsällskap    1:38.15  3:22.21  5:04.94    6:44.98   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap            DNS   
Kristen Rohoum  1997  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  13:57   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 34, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    1:10.63  2:29.96  3:52.22    5:11.72   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    1:16.15  2:37.24  3:59.16    5:17.78   
Elias Sjöblom  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:16.97  2:40.63  4:01.32    5:17.88   
Alexander Lind  1997  Södertälje Simsällskap    1:17.90  2:40.83  4:02.67    5:19.60   
Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb    1:16.67  2:42.80  4:10.46    5:32.33   
Stefan Kureljusic  1997  Södertälje Simsällskap    1:16.32  2:41.68  4:09.62    5:33.17   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    1:20.93  2:46.43  4:11.03    5:34.97   
Albin Thelin  1997  Södertälje Simsällskap    1:16.93  2:44.62  4:11.66    5:36.26   
Emil Lundberg  1997  Södertälje Simsällskap    1:22.26  2:51.88  4:20.24    5:43.17   
10  Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:17.70  2:45.43  4:15.77    5:44.26   
11  Sebastian Malmberg  1997  Simklubben Neptun    1:21.87  2:51.74  4:20.32    5:44.30   
12  Vincent Kiippa  1997  Skuru Idrottsklubb    1:25.25  2:59.05  4:32.35    5:59.90   
13  Alexander Gabri  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:23.29  2:56.63  4:31.66    6:03.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  13:57 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  14:51   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 35, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertälje Lag 3  Södertälje Simsällskap            2:48.90   
  Frida Nano  1999      43.04        43.04   
  Elin Jansmarker  1999      46.93        1:29.97   
  Hilma Ramdén  2000      41.76        2:11.73   
  Lenina Mariani-Lopez  1999      37.17        2:48.90   
                     
SK Neptun Lag 1  Simklubben Neptun            2:51.22   
  Michaela Mattsson  1999      44.95        44.95   
  Nora Jomaa  1999      48.53        1:33.48   
  Isabelle Wrejde  1999      35.56        2:09.04   
  Caroline Malmberg  1999      42.18        2:51.22   
                     
Tyresö SS Lag 1  Tyresö Simsällskap            2:52.81   
  Sara Olsson  1999      46.49        46.49   
  Sofie Back  1999      46.07        1:32.56   
  Josefin Ossmyr  1999      40.45        2:13.01   
  Pernilla Hultberg  1999      39.80        2:52.81   
                     
Skuru Lag 1  Skuru Idrottsklubb            3:02.62   
  Lovisa Egnel  1999      47.53        47.53   
  Molly Montimove  1999      51.17        1:38.70   
  Frida Kimander  1999      41.55        2:20.25   
  Signe Nordegren  2000      42.37        3:02.62   
                     
Södertörn SS  Södertörns Simsällskap            3:06.70   
  Cajsa Loqvist  1999      47.32        47.32   
  Jennifer Karlsson  1999      49.07        1:36.39   
  Anna Reinholdz  1999      42.39        2:18.78   
  Johanna Hammargren  1999      47.92        3:06.70   
                     
Polisen Sim Lag 2  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
  Jessica Enström  1999                 
  Wilma Tillqvist-Larsson  1999                 
  Betty Asgedum  1999                 
  Nikolina Stenman  1999              DNS   
                     
Polisen Sim Lag 3  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Polisen Sim Lag 1  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
  Sara Kuhner  1999      49.88        49.88   
  Ida Pettersson  1999      40.67        1:30.55   
                     
Saltsjöbaden IF  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
  Sofia Nilsson  2000      52.90        52.90   
  Julia Kenning  2000      54.01        1:46.91   
                     
SK Neptun Lag 2  Simklubben Neptun            DSQ   
  Filippa Berg  2000      49.65        49.65   
  Frida Johannesson Sjölind  2000      58.96        1:48.61   
                     
Skuru Lag 2  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
  Tilda Eklund  2000      49.91        49.91   
  Nelly Åkerblom  2000      53.58        1:43.49   
                     
Södertälje Lag 4  Södertälje Simsällskap            DSQ   
  Tina Huslid  2000      47.91        47.91   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  14:51 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  13:57   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 36, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertälje Lag 3  Södertälje Simsällskap            2:48.30   
  Björn Seeliger  2000      37.90        37.90   
  Philip Welin-Berger  1999      51.08        1:28.98   
  Erik Brandt  1999      35.75        2:04.73   
  David Erovic  2001      43.57        2:48.30   
                     
Södertörn SS  Södertörns Simsällskap            3:02.41   
  Kevin Ballchand  1999      44.93        44.93   
  Simon Kallvikbacka  1999      55.42        1:40.35   
  Anton Marijanovic  2000      42.45        2:22.80   
  Emil Wikell  1999      39.61        3:02.41   
                     
SK Neptun Lag 1  Simklubben Neptun            DNS   
  Kaspar Zalomski  2000                 
  Jacob Gyllberg  2000                 
  Oliver Rehn  2001                 
  David Toreborg  1999              DNS   
                     
Skuru Lag 1  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
Tyresö SS Lag 1  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  13:57 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 37, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            17.21   
Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            20.28   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun            20.44   
Victoria Stolt  2000  Tyresö Simsällskap            20.47   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun            21.10   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            21.87   
Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            21.91   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF            22.56   
Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb            22.57   
10  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            23.10   
11  Filippa Berg  2000  Simklubben Neptun            23.50   
12  Sofia Nilsson  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            24.72   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Chanda Smeds  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
Ella Sjöberg  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 38, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            16.34   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap            17.94   
Jacob Gyllberg  2000  Simklubben Neptun            18.60   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            18.75   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun            21.00   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Kaspar Zalomski  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 39, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun            35.61   
Casandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            39.95   
Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb            41.86   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap            44.22   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun            45.74   
Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap            47.75   
Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap            48.16   
Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap            49.05   
Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap            51.49   
10  Betty Asgedum  1999  Stockholmspolisens Sim IF            52.15   
Caroline Malmberg  1999  Simklubben Neptun            DSQ   
Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Josefin Sehmi  1999  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Lovisa Egnel  1999  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Nikolina Stenman  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Pernilla Hultberg  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Sandra Eisa Robdyee  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:24 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            34.18   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap            36.09   
Martin Engstrand  1999  Tyresö Simsällskap            44.98   
David Toreborg  1999  Simklubben Neptun            DSQ   
Philip Parsons  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:36   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 41, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Engsoo  1998  Södertälje Simsällskap    39.50  1:19.97  2:16.60    2:53.36   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    38.23  1:23.03  2:14.74    2:53.51   
Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF    41.44  1:29.80  2:27.29    3:09.24   
Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    44.24  1:33.06  2:29.74    3:15.63   
Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    46.54  1:37.49  2:32.90    3:19.81   
Lisa Holm  1998  Simklubben Neptun    45.23  1:42.05  2:44.45    3:36.14   
Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap    53.28  1:50.81  2:52.54    3:44.27   
Anna Ekholm  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Johanna Berglund  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Jonna Arkevret Söderlund  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Nathalie Rodhe  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 42, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    36.98  1:20.42  2:12.91    2:51.85   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    39.19  1:25.32  2:21.02    3:00.11   
Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF    40.45  1:25.02  2:22.06    3:01.75   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    45.38  1:35.88  2:29.35    3:09.69   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    47.93  1:37.25  2:31.49    3:12.28   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    45.74  1:36.07  2:32.81    3:12.51   
Patricio Gabriel  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  15:50   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 43, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            39.76   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun            46.69   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            47.22   
Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            48.11   
Ebba Lindholm  2000  Mälarhöjdens Simsällskap            48.47   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF            48.51   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            48.53   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun            49.21   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            50.62   
10  Julia Andreasen  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.20   
11  Julia Kenning  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.80   
12  Sofia Nilsson  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.82   
13  Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb            52.07   
14  Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            52.31   
15  Felicia Bruun  2000  Södertälje Simsällskap            52.37   
16  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            53.53   
17  Filippa Berg  2000  Simklubben Neptun            53.59   
18  Chanda Smeds  2001  Simklubben Neptun            55.00   
19  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            55.12   
20  Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            55.91   
21  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb            1:00.25   
22  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:01.55   
23  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:01.76   
Frida Johannesson Sjölind  2000  Simklubben Neptun            DNS   
Daniella Lundin Randel  2000  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Elin Manfredsson  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Ella Sjöberg  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:50 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:57   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 44, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            37.55   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap            43.23   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            45.63   
Måns Skogman  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.72   
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap            47.30   
Nisse Gustavsson  2001  Södertälje Simsällskap            52.27   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun            52.86   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens Sim IF            52.91   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap            53.94   
10  Adam Sehmi  2001  Södertälje Simsällskap            57.51   
11  Emil Gustavsson  2000  Ösmo Simsällskap            57.94   
12  Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap            58.43   
13  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            59.06   
14  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap            1:00.21   
Philip Missuna  2001  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Jacob Gyllberg  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
Kaspar Zalomski  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:57 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 45, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    39.66        1:22.06   
Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    42.73        1:29.28   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    46.43        1:33.88   
Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap    47.87        1:35.65   
Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    47.08        1:36.67   
Camilla Dehlin  1999  Södertälje Simsällskap    48.51        1:37.46   
Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    48.26        1:38.39   
Sandra Eisa Robdyee  1999  Stockholmspolisens Sim IF    49.45        1:39.74   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    48.96        1:40.23   
10  Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap    49.23        1:40.88   
11  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    50.08        1:42.16   
12  Wilma Tillqvist-Larsson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    50.85        1:43.62   
13  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    51.01        1:44.87   
14  Josefin Sehmi  1999  Södertälje Simsällskap    52.26        1:46.45   
15  Lovisa Egnel  1999  Skuru Idrottsklubb    51.74        1:46.57   
16  Betty Asgedum  1999  Stockholmspolisens Sim IF    51.88        1:48.37   
17  Caroline Malmberg  1999  Simklubben Neptun    53.33        1:50.32   
18  Sara Kuhner  1999  Stockholmspolisens Sim IF    54.20        1:50.75   
19  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    54.57        1:52.64   
20  Jessica Enström  1999  Stockholmspolisens Sim IF    56.02        1:54.68   
21  Cecilia Wåhlén  1999  Simklubben Neptun    56.15        1:55.38   
22  Maj-Britt Galdo  1999  Mälarhöjdens Simsällskap    56.15        1:56.78   
23  Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens Sim IF    55.61        2:01.18   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Elisa Onegård  1999  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:20   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 46, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    38.83        1:18.74   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    38.37        1:19.38   
Philip Parsons  1999  Tyresö Simsällskap    46.01        1:31.72   
Olle Sköld  1999  Tyresö Simsällskap    46.33        1:34.20   
Kevin Ballchand  1999  Södertörns Simsällskap    50.23        1:42.77   
Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    50.78        1:44.14   
Martin Engstrand  1999  Tyresö Simsällskap    52.30        1:44.24   
Toby Huxtable  1999  Skuru Idrottsklubb    55.22        1:55.13   
Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap    57.50        1:58.16   
David Toreborg  1999  Simklubben Neptun            DSQ   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:20 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:30   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 47, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Engsoo  1998  Södertälje Simsällskap    34.27  1:11.83  1:50.54    2:28.96   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    37.32  1:19.78  2:02.91    2:42.49   
Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF    39.52  1:25.25  2:11.32    2:53.08   
Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    38.75  1:23.51  2:09.59    2:54.14   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    40.24  1:25.14  2:11.07    2:56.88   
Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    40.71  1:28.37  2:14.78    2:58.65   
Sefanit Rezene  1998  Stockholmspolisens Sim IF    41.80  1:30.71  2:20.87    3:07.57   
Nathalie Rodhe  1998  Simklubben Neptun    40.45  1:29.73  2:20.24    3:07.73   
Hanna Mcmahon  1998  Stockholmspolisens Sim IF    40.83  1:28.04  2:16.72    3:08.98   
10  Josefin Enström  1998  Stockholmspolisens Sim IF    42.64  1:31.82  2:23.07    3:10.17   
11  Johanna Berglund  1998  Simklubben Neptun    43.19  1:33.36  2:24.39    3:12.63   
12  Lisa Holm  1998  Simklubben Neptun    43.30  1:35.06  2:29.60    3:19.50   
13  Jonna Arkevret Söderlund  1998  Simklubben Neptun    45.45  1:38.76  2:34.67    3:27.21   
14  Johanna Wiklund  1998  Södertälje Simsällskap    48.16  1:43.21  2:39.49    3:33.51   
Anna Ekholm  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 48, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    34.73  1:14.83  1:56.18    2:32.14   
Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF    35.59  1:15.17  1:55.98    2:35.43   
Patricio Gabriel  1998  Simklubben Neptun    35.72  1:15.90  1:58.16    2:35.72   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    39.39  1:22.81  2:06.97    2:47.54   
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    39.69  1:26.30  2:10.84    2:49.30   
Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.70  1:29.18  2:14.67    2:55.62   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    40.15  1:26.05  2:12.63    2:55.87   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    43.77  1:31.17  2:17.07    2:56.35   
Hugo Härmark  1998  Simklubben Neptun    43.50  1:31.76  2:21.47    3:07.15   
10  Patric Lilja  1998  Simklubben Neptun    50.16  1:49.68  2:51.82    3:50.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:49   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 49, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    40.58        1:30.54   
Victoria Stolt  2000  Tyresö Simsällskap    45.08        1:43.70   
Ebba Lindholm  2000  Mälarhöjdens Simsällskap    50.98        1:45.12   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF    51.12        1:45.48   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    50.96        1:45.82   
Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb    53.34        1:49.91   
Annika Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    51.60        1:50.70   
Filippa Berg  2000  Simklubben Neptun    54.29        1:56.44   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Chanda Smeds  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
Frida Johannesson Sjölind  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Sofia Nilsson  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:49 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  17:16   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 50, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    38.85        1:24.51   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    43.96        1:36.65   
Jacob Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    45.94        1:38.65   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    47.21        1:43.27   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    50.94        1:48.82   
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap    52.11        1:52.80   
Kaspar Zalomski  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  30 maj 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  17:16 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden-Distrikt    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  17:16   
  Arrangör  Skuru IK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-05-29         
 
 
Gren 51, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertälje Lag 3  Södertälje Simsällskap            2:26.37