Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:36 | |||
Järjestäjä | Cetus |
Laji 29, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Robert Kokarev | 1997 | Helsingfors Simsällskap | 34.81 | 1:16.26 | |||||
2 | Topias Vainio | 1997 | Cetus | 37.43 | 1:20.02 | |||||
3 | Miikka Kylmänen | 1998 | Aurajoen Uinti | 37.93 | 1:21.03 | |||||
4 | Niki Räikkönen | 1997 | Aurajoen Uinti | 42.09 | 1:31.53 | |||||
5 | Antti Leiponen | 1998 | Nurmijärven Kunto | 41.25 | 1:32.30 | |||||
6 | Thomas Böckerman | 1997 | Cetus | 42.08 | 1:32.80 | |||||
- | Toni Saharinen | 1997 | Cetus | DSQ | ||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Sampo Heiliö | 1997 | Kotkan Vesi-Veikot | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 29, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.34 | 57.92 | |||||
2 | Mikko Alpola | 1989 | Cetus | 27.59 | 58.33 | |||||
3 | Christopher Kokarev | 1993 | Helsingfors Simsällskap | 27.54 | 59.31 | |||||
4 | Iisakki Ratilainen | 1986 | Joensuun Uimaseura | 28.66 | 1:00.87 | |||||
5 | Niko Pankka | 1995 | Lahden Uimaseura | 29.29 | 1:02.67 | |||||
6 | Valtteri Eloranta | 1992 | Cetus | 29.04 | 1:03.63 | |||||
7 | Eemil Ekdahl | 1993 | Octopus Lohja | 29.52 | 1:03.87 | |||||
8 | Taavi Punkka | 1993 | Cetus | 30.18 | 1:04.16 | |||||
9 | Tony Eriksson | 1995 | Järvenpään Uintiklubi | 29.18 | 1:04.23 | |||||
10 | Tatu Waltari | 1987 | Cetus | 28.16 | 1:04.24 | |||||
11 | Aaro Varheenmaa | 1994 | Simmis Grani | 29.67 | 1:04.37 | |||||
12 | Sami Aaltomaa | 1992 | Kempeleen Pyrintö | 29.68 | 1:04.40 | |||||
13 | Eetu Piiroinen | 1995 | Simmis Grani | 30.18 | 1:05.09 | |||||
14 | Fredrik Åkerlund | 1994 | Cetus | 29.91 | 1:05.11 | |||||
15 | Miika Nordblad | 1991 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.27 | 1:05.54 | |||||
16 | Henri Härkönen | 1993 | Simmis Grani | 29.16 | 1:05.90 | |||||
17 | Tomi Laitila | 1991 | Keravan Uimarit | 28.93 | 1:06.11 | |||||
18 | Juuso Turtiainen | 1989 | Helsingfors Simsällskap | 29.64 | 1:06.60 | |||||
19 | Martin Kartau | 1995 | Simmis Grani | 30.25 | 1:06.67 | |||||
20 | Tero Karvonen | 1994 | Mikkelin Uimaseura | 31.02 | 1:07.94 | |||||
21 | Otto Kuittinen | 1995 | Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 30.74 | 1:08.01 | |||||
22 | Henrik Linna | 1992 | Cetus | 31.05 | 1:08.34 | |||||
23 | Aleksi Raninen | 1994 | Octopus Lohja | 32.61 | 1:08.89 | |||||
24 | Aatu Hurttila | 1993 | Salon Uimarit | 30.95 | 1:09.02 | |||||
25 | Juho Hyrkkänen | 1994 | Mikkelin Uimaseura | 31.43 | 1:09.16 | |||||
26 | Ben Fallström | 1991 | Cetus | 31.27 | 1:09.82 | |||||
27 | Topias Kurikka | 1995 | Cetus | 31.80 | 1:09.97 | |||||
28 | Tuomo Aikioniemi | 1994 | Cetus | 32.71 | 1:10.43 | |||||
29 | Matias Helekorpi | 1995 | Simmis Grani | 32.70 | 1:12.10 | |||||
30 | Emil Kaidesoja | 1995 | Cetus | 32.02 | 1:12.41 | |||||
31 | Mito Joru | 1995 | Nurmijärven Kunto | 34.04 | 1:14.64 | |||||
32 | Joni Virkki | 1995 | Salon Uimarit | 33.06 | 1:15.14 | |||||
33 | Juuso Sirkola | 1996 | Aurajoen Uinti | 35.23 | 1:15.57 | |||||
34 | Ville Leino | 1994 | Nummelan Kisaajat | 33.62 | 1:15.60 | |||||
35 | Santeri Jokinen | 1996 | Helsingfors Simsällskap | 34.56 | 1:15.90 | |||||
36 | Santeri Rantanen | 1996 | Nummelan Kisaajat | 34.45 | 1:16.43 | |||||
37 | Rico Rokka | 1995 | Aurajoen Uinti | 33.98 | 1:16.71 | |||||
38 | Julius Hakanpää | 1994 | Cetus | 32.32 | 1:17.18 | |||||
39 | Ossi Airaksinen | 1996 | Aurajoen Uinti | 37.24 | 1:18.57 | |||||
40 | Henri Heinonen | 1996 | Nummelan Kisaajat | 34.60 | 1:18.59 | |||||
41 | Tim Kontturi | 1996 | Cetus | 36.72 | 1:19.26 | |||||
42 | Konsta Naumanen | 1996 | Joensuun Uimaseura | 36.30 | 1:19.64 | |||||
43 | Miika Nuorinko | 1996 | Nummelan Kisaajat | 37.12 | 1:21.62 | |||||
44 | Tuomas Hyvärinen | 1996 | Cetus | 37.94 | 1:22.10 | |||||
45 | Jasper Järvelä | 1996 | Cetus | 38.21 | 1:22.74 | |||||
46 | Lassi Vilhomaa | 1996 | Helsingfors Simsällskap | 38.07 | 1:23.96 | |||||
47 | Roope Latvala | 1994 | Simmis Grani | 37.99 | 1:25.35 | |||||
48 | Ilja Zaletov | 1996 | Helsingin Uimarit | 37.37 | 1:29.37 | |||||
- | Risto-Pekka Varstela | 1993 | Cetus | DSQ | ||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2010 |
Lisenssi: CETUS | Tulostusaika | 18:36 |