2021-01-22   16:23:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line - uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Viking Line - uinnit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: Feb 8, 2020 to Feb 8, 2020
Event 8, 100m Breaststroke Men 12 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb +0.74 1:39.56
50m: 47.28
100m: 1:39.56
(52.28)
2 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.76 1:44.50 +4.94
50m: 49.78
100m: 1:44.50
(54.72)
3 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb +0.84 1:44.72 +5.16
50m: 48.66
100m: 1:44.72
(56.06)
4 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.72 1:48.87 +9.31
50m: 52.33
100m: 1:48.87
(56.54)
5 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.84 1:49.67 +10.11
50m: 51.41
100m: 1:49.67
(58.26)
6 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb +0.67 1:49.87 +10.31
50m: 52.44
100m: 1:49.87
(57.43)
7 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.77 1:50.15 +10.59
50m: 51.62
100m: 1:50.15
(58.53)
8 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb +0.85 1:50.50 +10.94
50m: 53.18
100m: 1:50.50
(57.32)
9 Veeti Elonen 2009 Swimming Team Rauma +0.94 1:51.86 +12.30
50m: 54.42
100m: 1:51.86
(57.44)
10 Daniel Przado 2008 Rauman Uimaseura +0.79 1:52.16 +12.60
50m: 55.07
100m: 1:52.16
(57.09)
11 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb +0.72 1:52.24 +12.68
50m: 55.19
100m: 1:52.24
(57.05)
12 Arttu Kaskimies 2008 Gladius Kirkkonummi +0.64 1:53.26 +13.70
50m: 55.65
100m: 1:53.26
(57.61)
13 Veeti Jalava 2009 Swimming Team Rauma +0.85 1:57.44 +17.88
50m: 55.33
100m: 1:57.44
(1:02.11)
14 Olli Vanne 2009 Swimming Team Rauma +0.77 1:58.89 +19.33
50m: 57.45
100m: 1:58.89
(1:01.44)
15 Niilo Lehtinen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.79 1:59.62 +20.06
50m: 56.24
100m: 1:59.62
(1:03.38)
16 Eero Silander 2008 Rauman Uimaseura +1.22 1:59.82 +20.26
50m: 57.62
100m: 1:59.82
(1:02.20)
17 Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.85 2:00.60 +21.04
50m: 56.58
100m: 2:00.60
(1:04.02)
18 Severi Saario 2008 Uinti-Vakka +0.81 2:00.70 +21.14
50m: 57.59
100m: 2:00.70
(1:03.11)
19 Lauri Seppälä 2010 Åbo Simklubb +0.88 2:03.98 +24.42
50m: 59.67
100m: 2:03.98
(1:04.31)
20 Julius Cario 2008 Gladius Kirkkonummi +0.80 2:04.11 +24.55
50m: 59.87
100m: 2:04.11
(1:04.24)
21 Elmeri Hauninen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.92 2:06.52 +26.96
50m: 57.07
100m: 2:06.52
(1:09.45)
22 Eemeli Eloranta 2008 Åbo Simklubb +0.80 2:06.81 +27.25
50m: 58.45
100m: 2:06.81
(1:08.36)
23 Anton Saarinen 2010 Uimaseura Kaarina +0.95 2:07.46 +27.90
50m: 1:00.88
100m: 2:07.46
(1:06.58)
24 Eetu Ääri 2010 Uimaseura Kaarina +0.71 2:07.47 +27.91
50m: 1:00.12
100m: 2:07.47
(1:07.35)
25 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.82 2:12.65 +33.09
50m: 1:04.93
100m: 2:12.65
(1:07.72)
26 Eeli Mikkonen 2009 Swimming Team Rauma +1.19 2:14.50 +34.94
50m: 1:07.61
100m: 2:14.50
(1:06.89)
27 Benjamin Milovanov 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.92 2:18.33 +38.77
50m: 1:03.42
100m: 2:18.33
(1:14.91)
- Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb +0.57 DSQ SW 4.4
- Eloi Norrman 2008 Åbo Simklubb +0.82 DSQ SW 7.6 Maaliintulo
- IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.60 DSQ SW 4.4
- Urho Lumiainen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.68 DSQ SW 4.4
- Kasper Snickars 2008 Åbo Simklubb +0.87 DSQ SW 7.5 50 m
- Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb +0.85 DSQ SW 7.6
Event official at: 8.2.2020 13.31.18
Event 8, 100m Breaststroke Men 13-16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.62 1:14.88
50m: 34.80
100m: 1:14.88
(40.08)
2 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.78 1:14.90 +0.02
50m: 34.17
100m: 1:14.90
(40.73)
3 Oliver Priimägi 2005 Someron Esa +0.92 1:17.06 +2.18
50m: 36.13
100m: 1:17.06
(40.93)
4 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb +0.61 1:17.23 +2.35
50m: 35.88
100m: 1:17.23
(41.35)
5 Santeri Ahinko 2004 Vesihelmen Uimaseura +0.86 1:18.82 +3.94
50m: 36.64
100m: 1:18.82
(42.18)
6 vilho verronen 2004 Swimming Team Rauma +0.71 1:19.05 +4.17
50m: 36.77
100m: 1:19.05
(42.28)
7 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura +0.83 1:19.11 +4.23
50m: 37.11
100m: 1:19.11
(42.00)
8 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.68 1:19.82 +4.94
50m: 36.63
100m: 1:19.82
(43.19)
9 Lauri Aho 2006 Raision Urheilijat +0.72 1:20.48 +5.60
50m: 40.09
100m: 1:20.48
(40.39)
10 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.66 1:24.73 +9.85
50m: 39.56
100m: 1:24.73
(45.17)
11 Maksim Amosov 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.73 1:25.30 +10.42
50m: 39.12
100m: 1:25.30
(46.18)
12 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb +0.63 1:25.45 +10.57
50m: 40.03
100m: 1:25.45
(45.42)
13 Felix Kandolin 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.75 1:26.38 +11.50
50m: 40.13
100m: 1:26.38
(46.25)
14 Joel Korte 2005 Swimming Team Rauma +0.79 1:27.35 +12.47
50m: 39.99
100m: 1:27.35
(47.36)
15 Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.66 1:27.46 +12.58
50m: 39.34
100m: 1:27.46
(48.12)
16 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb +0.68 1:30.48 +15.60
50m: 42.17
100m: 1:30.48
(48.31)
17 Jesse Anoschkin 2004 Pihlavan Työväen Urheilijat +0.70 1:32.08 +17.20
50m: 42.38
100m: 1:32.08
(49.70)
18 Mikael Elo 2004 Laitilan Jyske +0.90 1:33.18 +18.30
50m: 42.17
100m: 1:33.18
(51.01)
19 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb +0.69 1:33.72 +18.84
50m: 45.71
100m: 1:33.72
(48.01)
20 Vilho Okkonen 2006 Rauman Uimaseura +0.79 1:33.91 +19.03
50m: 44.37
100m: 1:33.91
(49.54)
21 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo +0.70 1:34.16 +19.28
50m: 45.21
100m: 1:34.16
(48.95)
22 Max Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.80 1:34.94 +20.06
50m: 43.94
100m: 1:34.94
(51.00)
23 Linus Korin 2006 Åbo Simklubb +0.73 1:36.24 +21.36
50m: 47.59
100m: 1:36.24
(48.65)
24 Elias Salo 2007 Vesihelmen Uimaseura +0.82 1:36.38 +21.50
50m: 45.28
100m: 1:36.38
(51.10)
25 Oliver Jokinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.73 1:37.71 +22.83
50m: 44.21
100m: 1:37.71
(53.50)
26 Eelis Lummaa 2007 Åbo Simklubb +0.73 1:39.42 +24.54
50m: 46.58
100m: 1:39.42
(52.84)
27 Santeri Leinonen 2005 Rauman Uimaseura +0.85 1:40.05 +25.17
50m: 47.37
100m: 1:40.05
(52.68)
28 Ilari Linderborg 2006 Åbo Simklubb +0.80 1:41.61 +26.73
50m: 50.21
100m: 1:41.61
(51.40)
29 Jasu Nieminen 2007 Loimaan Uimaseura +0.67 1:43.30 +28.42
50m: 48.73
100m: 1:43.30
(54.57)
30 Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.87 1:43.34 +28.46
50m: 47.31
100m: 1:43.34
(56.03)
31 Ismail Fedulin 2006 Åbo Simklubb +0.76 1:46.59 +31.71
50m: 46.51
100m: 1:46.59
(1:00.08)
32 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.83 1:47.18 +32.30
50m: 51.60
100m: 1:47.18
(55.58)
33 Henri Porma 2006 Vesihelmen Uimaseura +0.87 1:47.77 +32.89
50m: 49.50
100m: 1:47.77
(58.27)
34 Ilmari Kunttu 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.93 1:48.24 +33.36
50m: 52.68
100m: 1:48.24
(55.56)
35 Ossi Tikka 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.64 1:49.65 +34.77
50m: 50.22
100m: 1:49.65
(59.43)
36 Sisu Korpinen 2006 Åbo Simklubb +0.76 1:53.02 +38.14
50m: 51.60
100m: 1:53.02
(1:01.42)
37 Casper Manzone 2005 Åbo Simklubb +0.72 1:53.04 +38.16
50m: 51.18
100m: 1:53.04
(1:01.86)
38 Nikke Laine 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.68 1:54.76 +39.88
50m: 53.63
100m: 1:54.76
(1:01.13)
39 Oliver Rautala 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.74 1:55.73 +40.85
50m: 56.38
100m: 1:55.73
(59.35)
40 Eetu Lahtinen 2007 Gladius Kirkkonummi +0.85 2:01.11 +46.23
50m: 56.95
100m: 2:01.11
(1:04.16)
41 Aleksi Nurmi 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.72 2:04.36 +49.48
50m: 58.86
100m: 2:04.36
(1:05.50)
- Robert Pukki 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.39 DSQ SW 4.4.
- Eliel Lintula 2007 Uimaseura Kaarina +0.89 DSQ SW 7.3
- Lauri Kirjonen 2007 Åbo Simklubb +0.92 DSQ SW 7.4
- Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.53 DSQ SW 4.4
- Lauri-Pekka Pakomäki 2006 Åbo Simklubb DNS
Event official at: 8.2.2020 13.31.18
Event 8, 100m Breaststroke Men 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tapio Junninen 1995 Vanders +0.68 1:04.95
50m: 30.56
100m: 1:04.95
(34.39)
2 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb +0.72 1:06.66 +1.71
50m: 31.64
100m: 1:06.66
(35.02)
3 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb +0.69 1:07.88 +2.93
50m: 32.08
100m: 1:07.88
(35.80)
4 Heikki Väkeväinen 2002 Gladius Kirkkonummi +0.72 1:17.46 +12.51
50m: 36.61
100m: 1:17.46
(40.85)
5 Aaro Puutio 2003 Åbo Simklubb +0.78 1:17.90 +12.95
50m: 35.80
100m: 1:17.90
(42.10)
6 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.67 1:19.60 +14.65
50m: 36.92
100m: 1:19.60
(42.68)
7 Mikael Jokinen 2001 Loimaan Uimaseura +0.66 1:21.45 +16.50
50m: 37.10
100m: 1:21.45
(44.35)
8 Tommi Kahlos 1978 Aurajoen Uinti Ry +0.77 1:25.51 +20.56
50m: 39.17
100m: 1:25.51
(46.34)
9 Mikko Majamäki 1982 Aurajoen Uinti Ry +0.85 1:28.35 +23.40
50m: 41.38
100m: 1:28.35
(46.97)
10 Marko Nieminen 1977 Loimaan Uimaseura +0.86 1:28.51 +23.56
50m: 39.91
100m: 1:28.51
(48.60)
- Johannes Lindroos 1996 Aurajoen Uinti Ry +0.73 DNF
Event official at: 8.2.2020 13.31.18
2020-02-08 13.31.30 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner