2021-01-22   16:37:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line - uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Viking Line - uinnit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: Feb 8, 2020 to Feb 8, 2020
Event 7, 100m Breaststroke Women 11 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.69 1:40.03
50m: 47.89
100m: 1:40.03
(52.14)
2 Sofia Danska 2009 Uimaseura Kaarina +0.86 1:41.13 +1.10
50m: 49.30
100m: 1:41.13
(51.83)
3 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb +0.86 1:42.20 +2.17
50m: 48.90
100m: 1:42.20
(53.30)
4 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.87 1:48.64 +8.61
50m: 51.68
100m: 1:48.64
(56.96)
5 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb +0.71 1:48.96 +8.93
50m: 51.24
100m: 1:48.96
(57.72)
6 Iina Koivisto 2010 Vesihelmen Uimaseura +0.78 1:49.31 +9.28
50m: 53.40
100m: 1:49.31
(55.91)
7 Ines Kuorilehto 2009 Gladius Kirkkonummi +0.80 1:54.36 +14.33
50m: 54.88
100m: 1:54.36
(59.48)
8 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi +0.77 1:55.25 +15.22
50m: 53.95
100m: 1:55.25
(1:01.30)
9 Aada Kanervo 2009 Uimaseura Kaarina +1.08 1:56.59 +16.56
50m: 55.43
100m: 1:56.59
(1:01.16)
10 Emilia Valtonen 2009 Rauman Uimaseura +1.00 1:57.08 +17.05
50m: 56.42
100m: 1:57.08
(1:00.66)
11 Emma Karimäki 2009 Åbo Simklubb +0.61 1:57.54 +17.51
50m: 56.63
100m: 1:57.54
(1:00.91)
12 Inka Tomula 2010 Porin Uimaseura +0.77 1:58.01 +17.98
50m: 55.60
100m: 1:58.01
(1:02.41)
13 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb +0.73 1:58.13 +18.10
50m: 57.71
100m: 1:58.13
(1:00.42)
14 Hilkka Salo 2009 Rauman Uimaseura +0.88 2:02.01 +21.98
50m: 57.81
100m: 2:02.01
(1:04.20)
15 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.82 2:02.35 +22.32
50m: 57.51
100m: 2:02.35
(1:04.84)
16 Elsa Ailanen 2009 Swimming Team Rauma 2:04.06 +24.03
50m: 58.00
100m: 2:04.06
(1:06.06)
17 Ida sulonen 2009 Åbo Simklubb +0.97 2:08.05 +28.02
50m: 59.54
100m: 2:08.05
(1:08.51)
18 Olivia Vanne 2010 Salon Uimarit 2:18.71 +38.68
50m: 1:04.59
100m: 2:18.71
(1:14.12)
19 Aava Kukko 2009 Åbo Simklubb +0.85 2:21.50 +41.47
50m: 1:07.72
100m: 2:21.50
(1:13.78)
20 Ella Ääri 2011 Uimaseura Kaarina +0.78 2:22.46 +42.43
50m: 1:08.46
100m: 2:22.46
(1:14.00)
Event official at: 8.2.2020 12.41.21
Event 7, 100m Breaststroke Women 12-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.77 1:18.89
50m: 37.36
100m: 1:18.89
(41.53)
2 Emma Nieminen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.69 1:22.69 +3.80
50m: 38.24
100m: 1:22.69
(44.45)
3 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb +0.65 1:23.01 +4.12
50m: 39.28
100m: 1:23.01
(43.73)
4 Kerttu Taponen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.77 1:26.29 +7.40
50m: 41.00
100m: 1:26.29
(45.29)
5 Hilla Känkänen 2006 Rauman Uimaseura +0.72 1:26.30 +7.41
50m: 39.68
100m: 1:26.30
(46.62)
6 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.83 1:27.89 +9.00
50m: 41.07
100m: 1:27.89
(46.82)
7 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.85 1:28.42 +9.53
50m: 41.05
100m: 1:28.42
(47.37)
8 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.72 1:28.77 +9.88
50m: 42.32
100m: 1:28.77
(46.45)
9 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo +0.69 1:29.92 +11.03
50m: 41.77
100m: 1:29.92
(48.15)
10 Veera Maijala 2005 Rauman Uimaseura +0.79 1:30.68 +11.79
50m: 42.52
100m: 1:30.68
(48.16)
11 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.74 1:30.87 +11.98
50m: 43.68
100m: 1:30.87
(47.19)
12 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.69 1:30.99 +12.10
50m: 43.91
100m: 1:30.99
(47.08)
13 Emilia Johanna Pakkanen 2006 Åbo Simklubb +0.70 1:31.23 +12.34
50m: 42.06
100m: 1:31.23
(49.17)
14 Viivi Laiho 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.80 1:31.37 +12.48
50m: 42.39
100m: 1:31.37
(48.98)
15 Enni Huttunen 2005 Rauman Uimaseura +0.81 1:31.48 +12.59
50m: 42.10
100m: 1:31.48
(49.38)
16 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.69 1:31.74 +12.85
50m: 41.99
100m: 1:31.74
(49.75)
17 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.91 1:33.00 +14.11
50m: 44.24
100m: 1:33.00
(48.76)
18 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 1:33.80 +14.91
50m: 43.98
100m: 1:33.80
(49.82)
19 Linnea Azzola 2007 Porin Uimaseura +0.75 1:33.94 +15.05
50m: 44.46
100m: 1:33.94
(49.48)
20 Nelli Ranne 2007 Porin Uimaseura +0.75 1:36.32 +17.43
50m: 45.41
100m: 1:36.32
(50.91)
21 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.88 1:36.74 +17.85
50m: 45.03
100m: 1:36.74
(51.71)
22 Maikki Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina +0.96 1:37.63 +18.74
50m: 46.07
100m: 1:37.63
(51.56)
23 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina +0.81 1:37.67 +18.78
50m: 45.58
100m: 1:37.67
(52.09)
24 Iisa Vanne 2008 Swimming Team Rauma +0.90 1:38.77 +19.88
50m: 47.70
100m: 1:38.77
(51.07)
25 Elina Toivonen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.87 1:38.97 +20.08
50m: 46.53
100m: 1:38.97
(52.44)
26 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.71 1:39.40 +20.51
50m: 47.94
100m: 1:39.40
(51.46)
27 Lotta Luotola 2008 Åbo Simklubb +0.86 1:41.84 +22.95
50m: 48.76
100m: 1:41.84
(53.08)
28 Siiri Simula 2008 Swimming Team Rauma +0.78 1:43.07 +24.18
50m: 50.17
100m: 1:43.07
(52.90)
29 Veera Kiukkonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.77 1:44.64 +25.75
50m: 46.83
100m: 1:44.64
(57.81)
30 Matilda Jokinen 2008 Loimaan Uimaseura +0.82 1:44.78 +25.89
50m: 49.64
100m: 1:44.78
(55.14)
31 Saara Pakomäki 2008 Åbo Simklubb +0.89 1:46.18 +27.29
50m: 52.40
100m: 1:46.18
(53.78)
32 Amanda Ruusuvaara 2008 Uimaseura Kaarina +0.86 1:50.24 +31.35
50m: 53.87
100m: 1:50.24
(56.37)
33 Amanda Ahmaoja 2005 Porin Uimaseura +0.81 1:50.81 +31.92
50m: 52.68
100m: 1:50.81
(58.13)
34 Ida-Linnea Nelimarkka 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.66 1:52.77 +33.88
50m: 53.16
100m: 1:52.77
(59.61)
35 Ines Saarinen 2008 Porin Uimaseura +0.71 1:53.62 +34.73
50m: 52.44
100m: 1:53.62
(1:01.18)
36 Selma Mäenpää 2007 Åbo Simklubb 1:56.45 +37.56
50m: 56.32
100m: 1:56.45
(1:00.13)
37 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura +0.77 1:56.89 +38.00
50m: 55.93
100m: 1:56.89
(1:00.96)
38 Julia Belov 2007 Porin Uimaseura +0.82 1:57.44 +38.55
50m: 56.35
100m: 1:57.44
(1:01.09)
39 elsa salla 2008 Rauman Uimaseura +0.72 1:58.13 +39.24
50m: 56.21
100m: 1:58.13
(1:01.92)
40 Annika Andersen 2008 Åbo Simklubb +0.80 1:58.26 +39.37
50m: 57.68
100m: 1:58.26
(1:00.58)
41 Eevi Klaara Orenshtein 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.86 1:59.51 +40.62
50m: 54.46
100m: 1:59.51
(1:05.05)
42 Elviira Salminen 2006 Porin Uimaseura +0.82 1:59.53 +40.64
50m: 55.54
100m: 1:59.53
(1:03.99)
43 Annika Leinonen 2008 Rauman Uimaseura +0.99 1:59.87 +40.98
50m: 55.74
100m: 1:59.87
(1:04.13)
44 Peppiina Lettosunti 2008 Porin Uimaseura +0.90 2:01.23 +42.34
50m: 58.29
100m: 2:01.23
(1:02.94)
45 Aava Sulanterä 2007 Uimaseura Kaarina +0.54 2:02.18 +43.29
50m: 58.30
100m: 2:02.18
(1:03.88)
46 Aliisa Kunttu 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 2:02.87 +43.98
50m: 56.00
100m: 2:02.87
(1:06.87)
47 Josefiina Björklöf 2008 Swimming Team Rauma +0.86 2:03.51 +44.62
50m: 1:00.45
100m: 2:03.51
(1:03.06)
48 Stella Seppälä 2007 Porin Uimaseura +0.94 2:03.70 +44.81
50m: 1:00.22
100m: 2:03.70
(1:03.48)
49 Jasmin Salo 2008 Porin Uimaseura +0.80 2:04.85 +45.96
50m: 59.83
100m: 2:04.85
(1:05.02)
50 Enna Hautero 2008 Rauman Uimaseura +0.86 2:04.92 +46.03
50m: 58.96
100m: 2:04.92
(1:05.96)
51 Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb 2:05.77 +46.88
50m: 1:02.43
100m: 2:05.77
(1:03.34)
52 Nea Niemi 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.70 2:14.56 +55.67
50m: 1:00.18
100m: 2:14.56
(1:14.38)
53 ISABELLA NORRMAN 2008 Åbo Simklubb +0.98 2:15.25 +56.36
50m: 1:03.89
100m: 2:15.25
(1:11.36)
- Kira Viitanen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.99 DSQ SW 7.2 Eriaikaisia käsiliik
- Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 8.2.2020 12.41.21
Event 7, 100m Breaststroke Women 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat +0.72 1:12.98
50m: 33.94
100m: 1:12.98
(39.04)
2 Emma Uusküla 2002 Raision Urheilijat +0.75 1:18.90 +5.92
50m: 37.21
100m: 1:18.90
(41.69)
3 Anni Hyttinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.73 1:23.46 +10.48
50m: 39.34
100m: 1:23.46
(44.12)
4 Ella Nore 2002 Rauman Uimaseura +0.75 1:25.64 +12.66
50m: 40.34
100m: 1:25.64
(45.30)
5 Janette Setälä 2001 Aurajoen Uinti Ry +0.72 1:26.26 +13.28
50m: 40.73
100m: 1:26.26
(45.53)
6 Sanni Knuutila 1997 Aurajoen Uinti Ry +0.74 1:26.87 +13.89
50m: 39.20
100m: 1:26.87
(47.67)
7 Anu Tolvanen 1982 Aurajoen Uinti Ry +0.73 1:27.19 +14.21
50m: 39.65
100m: 1:27.19
(47.54)
8 Ida Nordquist 2001 Aurajoen Uinti Ry +0.65 1:28.63 +15.65
50m: 39.69
100m: 1:28.63
(48.94)
9 Cinja Åvist 2003 Nurmijärven Uinti +0.70 1:31.36 +18.38
50m: 39.27
100m: 1:31.36
(52.09)
10 Ulla Haarala 2004 Uimaseura Kaarina +0.83 1:33.84 +20.86
50m: 45.92
100m: 1:33.84
(47.92)
11 Meri Viljanen 1980 Hydra Platypus +0.77 1:36.69 +23.71
50m: 44.67
100m: 1:36.69
(52.02)
12 Roosa Lahti 2004 Åbo Simklubb +0.69 1:37.20 +24.22
50m: 44.58
100m: 1:37.20
(52.62)
13 Amanda Rahola 2003 Porin Uimaseura +0.77 1:40.72 +27.74
50m: 47.07
100m: 1:40.72
(53.65)
14 Bettina Heikkilä 2004 Porin Uimaseura +1.07 1:58.49 +45.51
50m: 56.89
100m: 1:58.49
(1:01.60)
Event official at: 8.2.2020 12.41.21
2020-02-08 12.41.35 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner