2021-01-22   17:39:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line - uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Viking Line - uinnit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: Feb 8, 2020 to Feb 8, 2020
Event 4, 400m Freestyle Men 13 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.70 5:22.54
50m: 35.67
100m: 1:16.41
(40.74)
150m: 1:58.63
(42.22)
200m: 2:40.05
(41.42)
250m: 3:22.03
(41.98)
300m: 4:04.13
(42.10)
350m: 4:44.91
(40.78)
400m: 5:22.54
(37.63)
2 Felix Kandolin 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.78 5:25.56 +3.02
50m: 35.74
100m: 1:16.18
(40.44)
150m: 1:57.73
(41.55)
200m: 2:39.52
(41.79)
250m: 3:21.50
(41.98)
300m: 4:03.77
(42.27)
350m: 4:45.24
(41.47)
400m: 5:25.56
(40.32)
3 Roope Piironen 2007 Loimaan Uimaseura +0.82 5:41.85 +19.31
50m: 37.51
100m: 1:21.10
(43.59)
150m: 2:04.95
(43.85)
200m: 2:48.44
(43.49)
250m: 3:33.32
(44.88)
300m: 4:16.86
(43.54)
350m: 4:59.98
(43.12)
400m: 5:41.85
(41.87)
4 Voitto Vuorenjuuri 2007 Gladius Kirkkonummi +0.84 5:44.06 +21.52
50m: 35.87
100m: 1:19.18
(43.31)
150m: 2:02.70
(43.52)
200m: 2:47.63
(44.93)
250m: 3:32.61
(44.98)
300m: 4:18.08
(45.47)
350m: 5:02.86
(44.78)
400m: 5:44.06
(41.20)
5 Daniel Przado 2008 Rauman Uimaseura +0.79 5:49.85 +27.31
50m: 36.05
100m: 1:17.21
(41.16)
150m: 2:02.44
(45.23)
200m: 2:46.08
(43.64)
250m: 3:30.67
(44.59)
300m: 4:14.32
(43.65)
350m: 5:06.10
(51.78)
400m: 5:49.85
(43.75)
6 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.76 6:07.25 +44.71
50m: 38.38
100m: 1:25.24
(46.86)
150m: 2:12.53
(47.29)
200m: 3:00.60
(48.07)
250m: 3:49.21
(48.61)
300m: 4:36.49
(47.28)
350m: 5:23.86
(47.37)
400m: 6:07.25
(43.39)
7 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 6:14.78 +52.24
50m: 37.37
100m: 1:24.88
(47.51)
150m: 2:13.08
(48.20)
200m: 3:03.13
(50.05)
250m: 3:51.01
(47.88)
300m: 4:40.69
(49.68)
350m: 5:29.32
(48.63)
400m: 6:14.78
(45.46)
8 Mikko Salmi 2007 Nummelan Kisaajat +0.90 6:21.84 +59.30
50m: 41.11
100m: 1:27.42
(46.31)
150m: 2:17.28
(49.86)
200m: 3:07.15
(49.87)
250m: 3:56.56
(49.41)
300m: 4:46.55
(49.99)
350m: 5:36.81
(50.26)
400m: 6:21.84
(45.03)
9 Otso Jalli 2008 Gladius Kirkkonummi +0.87 6:26.59 +1:04.05
50m: 40.61
100m: 1:28.80
(48.19)
150m: 2:18.71
(49.91)
200m: 3:09.59
(50.88)
250m: 4:00.08
(50.49)
300m: 4:50.05
(49.97)
350m: 5:39.93
(49.88)
400m: 6:26.59
(46.66)
10 Eetu Ääri 2010 Uimaseura Kaarina +0.72 6:27.37 +1:04.83
50m: 42.32
100m: 1:30.42
(48.10)
150m: 2:20.49
(50.07)
200m: 3:11.39
(50.90)
250m: 4:02.79
(51.40)
300m: 4:53.42
(50.63)
350m: 5:43.11
(49.69)
400m: 6:27.37
(44.26)
11 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.85 6:32.19 +1:09.65
50m: 39.75
100m: 1:26.60
(46.85)
150m: 2:16.83
(50.23)
200m: 3:08.13
(51.30)
250m: 4:00.87
(52.74)
300m: 4:52.19
(51.32)
350m: 5:44.31
(52.12)
400m: 6:32.19
(47.88)
12 Kaspar Ragnar Markus Varik 2007 Gladius Kirkkonummi +0.83 6:47.33 +1:24.79
50m: 41.99
100m: 1:32.80
(50.81)
150m: 2:26.01
(53.21)
200m: 3:19.57
(53.56)
250m: 4:13.68
(54.11)
300m: 5:06.27
(52.59)
350m: 5:59.49
(53.22)
400m: 6:47.33
(47.84)
13 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.84 6:49.83 +1:27.29
50m: 43.29
100m: 1:34.25
(50.96)
150m: 2:26.53
(52.28)
200m: 3:19.77
(53.24)
250m: 4:13.04
(53.27)
300m: 5:06.16
(53.12)
350m: 5:59.60
(53.44)
400m: 6:49.83
(50.23)
14 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.82 6:55.06 +1:32.52
50m: 42.39
100m: 1:34.05
(51.66)
150m: 2:27.12
(53.07)
200m: 3:22.42
(55.30)
250m: 4:17.91
(55.49)
300m: 5:13.52
(55.61)
350m: 6:06.37
(52.85)
400m: 6:55.06
(48.69)
- Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.65 DSQ SW 4.4
Event official at: 8.2.2020 11.40.06
Event 4, 400m Freestyle Men 14-16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.67 4:26.45
50m: 29.85
100m: 1:02.95
(33.10)
150m: 1:37.17
(34.22)
200m: 2:11.58
(34.41)
250m: 2:46.79
(35.21)
300m: 3:21.07
(34.28)
350m: 3:54.79
(33.72)
400m: 4:26.45
(31.66)
2 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo +0.72 4:32.27 +5.82
50m: 29.92
100m: 1:04.76
(34.84)
150m: 1:39.62
(34.86)
200m: 2:14.44
(34.82)
250m: 2:49.49
(35.05)
300m: 3:24.40
(34.91)
350m: 3:59.20
(34.80)
400m: 4:32.27
(33.07)
3 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.72 4:32.83 +6.38
50m: 30.47
100m: 1:05.36
(34.89)
150m: 1:40.38
(35.02)
200m: 2:15.33
(34.95)
250m: 2:50.02
(34.69)
300m: 3:24.83
(34.81)
350m: 3:59.73
(34.90)
400m: 4:32.83
(33.10)
4 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb +0.82 4:41.78 +15.33
50m: 30.63
100m: 1:05.91
(35.28)
150m: 1:42.36
(36.45)
200m: 2:18.77
(36.41)
250m: 2:56.70
(37.93)
300m: 3:31.17
(34.47)
350m: 4:08.19
(37.02)
400m: 4:41.78
(33.59)
5 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb +0.77 4:41.93 +15.48
50m: 31.02
100m: 1:06.57
(35.55)
150m: 1:42.76
(36.19)
200m: 2:19.44
(36.68)
250m: 2:56.01
(36.57)
300m: 3:32.24
(36.23)
350m: 4:08.29
(36.05)
400m: 4:41.93
(33.64)
6 Jasper Oikarainen 2005 Åbo Simklubb +0.63 4:50.21 +23.76
50m: 31.50
100m: 1:07.29
(35.79)
150m: 1:44.40
(37.11)
200m: 2:21.93
(37.53)
250m: 2:58.57
(36.64)
300m: 3:36.03
(37.46)
350m: 4:13.95
(37.92)
400m: 4:50.21
(36.26)
7 Ville Suojasto 2006 Raision Urheilijat +0.71 5:02.64 +36.19
50m: 33.35
100m: 1:10.93
(37.58)
150m: 1:50.81
(39.88)
200m: 2:29.65
(38.84)
250m: 3:08.25
(38.60)
300m: 3:47.39
(39.14)
350m: 4:25.58
(38.19)
400m: 5:02.64
(37.06)
8 Aapo Nurminen 2006 Raision Urheilijat +0.83 5:05.32 +38.87
50m: 33.44
100m: 1:10.95
(37.51)
150m: 1:50.30
(39.35)
200m: 2:29.82
(39.52)
250m: 3:08.72
(38.90)
300m: 3:48.51
(39.79)
350m: 4:27.47
(38.96)
400m: 5:05.32
(37.85)
9 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo +0.79 5:06.39 +39.94
50m: 34.39
100m: 1:13.73
(39.34)
150m: 1:54.38
(40.65)
200m: 2:34.08
(39.70)
250m: 3:13.66
(39.58)
300m: 3:52.45
(38.79)
350m: 4:30.70
(38.25)
400m: 5:06.39
(35.69)
10 Max Allén 2005 Åbo Simklubb +0.84 5:10.49 +44.04
50m: 34.24
100m: 1:13.20
(38.96)
150m: 1:53.16
(39.96)
200m: 2:34.19
(41.03)
250m: 3:13.40
(39.21)
300m: 3:53.18
(39.78)
350m: 4:32.78
(39.60)
400m: 5:10.49
(37.71)
11 Romeo Maranzani 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.78 5:11.84 +45.39
50m: 33.40
100m: 1:12.55
(39.15)
150m: 1:52.70
(40.15)
200m: 2:34.09
(41.39)
250m: 3:14.22
(40.13)
300m: 3:55.28
(41.06)
350m: 4:34.80
(39.52)
400m: 5:11.84
(37.04)
12 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.92 5:18.27 +51.82
50m: 36.56
100m: 1:17.31
(40.75)
150m: 1:58.72
(41.41)
200m: 2:40.08
(41.36)
250m: 3:21.35
(41.27)
300m: 4:01.54
(40.19)
350m: 4:41.61
(40.07)
400m: 5:18.27
(36.66)
13 Vilho Okkonen 2006 Rauman Uimaseura +0.80 5:18.69 +52.24
50m: 35.77
100m: 1:16.45
(40.68)
150m: 1:56.88
(40.43)
200m: 2:37.23
(40.35)
250m: 3:18.31
(41.08)
300m: 3:59.13
(40.82)
350m: 4:39.54
(40.41)
400m: 5:18.69
(39.15)
14 Eemeli Arnell 2005 Åbo Simklubb +0.70 5:21.42 +54.97
50m: 34.88
100m: 1:14.57
(39.69)
150m: 1:56.62
(42.05)
200m: 2:38.21
(41.59)
250m: 3:19.39
(41.18)
300m: 4:02.17
(42.78)
350m: 4:42.77
(40.60)
400m: 5:21.42
(38.65)
15 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat +0.64 5:37.31 +1:10.86
50m: 35.72
100m: 1:17.32
(41.60)
150m: 2:00.41
(43.09)
200m: 2:44.15
(43.74)
250m: 3:28.04
(43.89)
300m: 4:12.48
(44.44)
350m: 4:56.18
(43.70)
400m: 5:37.31
(41.13)
16 Max Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.79 6:00.88 +1:34.43
50m: 39.29
100m: 1:24.79
(45.50)
150m: 2:11.68
(46.89)
200m: 2:59.06
(47.38)
250m: 3:45.73
(46.67)
300m: 4:31.14
(45.41)
350m: 5:16.57
(45.43)
400m: 6:00.88
(44.31)
17 Aatos de Carvalho 2006 Porin Uimaseura +1.14 6:06.42 +1:39.97
50m: 39.96
100m: 1:25.65
(45.69)
150m: 2:12.95
(47.30)
200m: 3:01.98
(49.03)
250m: 3:49.13
(47.15)
300m: 4:37.19
(48.06)
350m: 5:23.73
(46.54)
400m: 6:06.42
(42.69)
Event official at: 8.2.2020 11.40.06
Event 4, 400m Freestyle Men 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb +0.71 4:12.27
50m: 29.50
100m: 1:01.19
(31.69)
150m: 1:32.86
(31.67)
200m: 2:04.91
(32.05)
250m: 2:37.06
(32.15)
300m: 3:09.36
(32.30)
350m: 3:41.79
(32.43)
400m: 4:12.27
(30.48)
2 Tapio Junninen 1995 Vanders +0.57 4:19.57 +7.30
50m: 29.59
100m: 1:01.69
(32.10)
150m: 1:34.42
(32.73)
200m: 2:07.77
(33.35)
250m: 2:41.10
(33.33)
300m: 3:14.54
(33.44)
350m: 3:47.72
(33.18)
400m: 4:19.57
(31.85)
3 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat +0.71 4:43.95 +31.68
50m: 32.10
100m: 1:06.33
(34.23)
150m: 1:41.44
(35.11)
200m: 2:17.64
(36.20)
250m: 2:53.88
(36.24)
300m: 3:32.00
(38.12)
350m: 4:09.97
(37.97)
400m: 4:43.95
(33.98)
4 Emil Hanski 1999 Åbo Simklubb +0.68 4:45.40 +33.13
50m: 29.12
100m: 1:03.58
(34.46)
150m: 1:39.42
(35.84)
200m: 2:16.49
(37.07)
250m: 2:53.43
(36.94)
300m: 3:31.13
(37.70)
350m: 4:08.31
(37.18)
400m: 4:45.40
(37.09)
5 Kasper Holopainen 2003 Nummelan Kisaajat +0.73 4:51.54 +39.27
50m: 31.09
100m: 1:05.48
(34.39)
150m: 1:42.31
(36.83)
200m: 2:20.21
(37.90)
250m: 2:58.27
(38.06)
300m: 3:36.51
(38.24)
350m: 4:14.77
(38.26)
400m: 4:51.54
(36.77)
Event official at: 8.2.2020 11.40.06
2020-02-08 11.48.55 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner