2021-01-22   17:59:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line - uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Viking Line - uinnit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: Feb 8, 2020 to Feb 8, 2020
Event 3, 400m Freestyle Women  12 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 5:22.11
50m: 35.95
100m: 1:16.66
(40.71)
150m: 1:57.04
(40.38)
200m: 2:39.15
(42.11)
250m: 3:19.92
(40.77)
300m: 4:01.52
(41.60)
350m: 4:41.75
(40.23)
400m: 5:22.11
(40.36)
2 Iisa Vanne 2008 Swimming Team Rauma +0.84 5:38.40 +16.29
50m: 36.67
100m: 1:18.77
(42.10)
150m: 2:02.24
(43.47)
200m: 2:46.17
(43.93)
250m: 3:31.35
(45.18)
300m: 4:15.15
(43.80)
350m: 4:58.44
(43.29)
400m: 5:38.40
(39.96)
3 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.83 5:38.88 +16.77
50m: 36.41
100m: 1:18.95
(42.54)
150m: 2:02.77
(43.82)
200m: 2:46.85
(44.08)
250m: 3:30.86
(44.01)
300m: 4:14.92
(44.06)
350m: 4:57.89
(42.97)
400m: 5:38.88
(40.99)
4 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.91 5:41.28 +19.17
50m: 36.36
100m: 1:19.09
(42.73)
150m: 2:03.95
(44.86)
200m: 2:48.61
(44.66)
250m: 3:32.80
(44.19)
300m: 4:16.58
(43.78)
350m: 5:01.28
(44.70)
400m: 5:41.28
(40.00)
5 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.92 6:00.17 +38.06
50m: 39.51
100m: 1:25.68
(46.17)
150m: 2:12.15
(46.47)
200m: 2:59.23
(47.08)
250m: 3:46.10
(46.87)
300m: 4:32.98
(46.88)
350m: 5:18.63
(45.65)
400m: 6:00.17
(41.54)
6 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.82 6:01.23 +39.12
50m: 39.44
100m: 1:23.71
(44.27)
150m: 2:10.70
(46.99)
200m: 2:57.60
(46.90)
250m: 3:44.42
(46.82)
300m: 4:31.20
(46.78)
350m: 5:19.02
(47.82)
400m: 6:01.23
(42.21)
7 Sofia Danska 2009 Uimaseura Kaarina +0.84 6:16.41 +54.30
50m: 38.76
100m: 1:24.71
(45.95)
150m: 2:14.67
(49.96)
200m: 3:04.52
(49.85)
250m: 3:54.97
(50.45)
350m: 5:34.25
(5:34.25)
400m: 6:16.41
(42.16)
8 Amanda Ruusuvaara 2008 Uimaseura Kaarina +0.86 6:17.94 +55.83
50m: 38.33
100m: 1:25.53
(47.20)
150m: 2:15.45
(49.92)
200m: 3:05.45
(50.00)
250m: 3:55.16
(49.71)
300m: 4:44.78
(49.62)
350m: 5:34.28
(49.50)
400m: 6:17.94
(43.66)
9 Liine Raantse 2008 Gladius Kirkkonummi +0.83 6:24.65 +1:02.54
50m: 42.42
100m: 1:31.72
(49.30)
150m: 2:21.75
(50.03)
200m: 3:12.98
(51.23)
250m: 4:03.30
(50.32)
300m: 4:54.35
(51.05)
350m: 5:43.04
(48.69)
400m: 6:24.65
(41.61)
10 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat +0.81 6:25.13 +1:03.02
50m: 42.07
100m: 1:31.19
(49.12)
150m: 2:21.46
(50.27)
200m: 3:12.57
(51.11)
250m: 4:03.46
(50.89)
300m: 4:54.67
(51.21)
350m: 5:42.62
(47.95)
400m: 6:25.13
(42.51)
11 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.86 6:36.75 +1:14.64
50m: 41.04
100m: 1:31.05
(50.01)
150m: 2:21.49
(50.44)
200m: 3:13.33
(51.84)
250m: 4:04.02
(50.69)
300m: 4:56.17
(52.15)
350m: 5:45.55
(49.38)
400m: 6:36.75
(51.20)
12 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura +0.76 6:44.87 +1:22.76
50m: 41.57
100m: 1:32.04
(50.47)
150m: 2:24.06
(52.02)
200m: 3:17.36
(53.30)
250m: 4:10.69
(53.33)
300m: 5:03.98
(53.29)
350m: 5:54.47
(50.49)
400m: 6:44.87
(50.40)
13 Miia Salminen 2009 Gladius Kirkkonummi +0.85 7:27.92 +2:05.81
50m: 45.93
100m: 1:42.06
(56.13)
150m: 2:41.38
(59.32)
200m: 3:40.23
(58.85)
250m: 4:37.05
(56.82)
300m: 5:37.42
(1:00.37)
350m: 6:35.90
(58.48)
400m: 7:27.92
(52.02)
14 Venla Kämäräinen 2009 Porin Uimaseura +0.98 8:15.40 +2:53.29
50m: 53.18
100m: 1:53.77
(1:00.59)
150m: 2:57.22
(1:03.45)
200m: 4:01.92
(1:04.70)
250m: 5:06.45
(1:04.53)
300m: 6:12.27
(1:05.82)
350m: 7:17.38
(1:05.11)
400m: 8:15.40
(58.02)
Event official at: 8.2.2020 11.01.46
Event 3, 400m Freestyle Women  13-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb +0.72 4:45.76
50m: 32.52
100m: 1:07.66
(35.14)
150m: 1:43.41
(35.75)
200m: 2:19.32
(35.91)
250m: 2:55.70
(36.38)
300m: 3:32.44
(36.74)
350m: 4:09.66
(37.22)
400m: 4:45.76
(36.10)
2 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat +0.67 4:47.64 +1.88
50m: 32.32
100m: 1:08.68
(36.36)
150m: 1:45.19
(36.51)
200m: 2:22.10
(36.91)
250m: 2:58.45
(36.35)
300m: 3:35.54
(37.09)
350m: 4:11.91
(36.37)
400m: 4:47.64
(35.73)
3 Emilia Niemi 2005 Gladius Kirkkonummi +0.76 4:50.83 +5.07
50m: 32.57
100m: 1:08.69
(36.12)
150m: 1:45.73
(37.04)
200m: 2:22.94
(37.21)
250m: 3:00.27
(37.33)
300m: 3:37.41
(37.14)
350m: 4:14.70
(37.29)
400m: 4:50.83
(36.13)
4 Kerttu Taponen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.79 4:52.89 +7.13
50m: 33.48
100m: 1:09.94
(36.46)
150m: 1:47.49
(37.55)
200m: 2:25.03
(37.54)
250m: 3:02.88
(37.85)
300m: 3:40.43
(37.55)
350m: 4:16.88
(36.45)
400m: 4:52.89
(36.01)
5 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo +0.74 4:53.00 +7.24
50m: 33.20
100m: 1:10.22
(37.02)
150m: 1:47.69
(37.47)
200m: 2:26.01
(38.32)
250m: 3:02.81
(36.80)
300m: 3:40.32
(37.51)
350m: 4:16.98
(36.66)
400m: 4:53.00
(36.02)
6 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura +0.81 4:53.28 +7.52
50m: 33.56
100m: 1:10.62
(37.06)
150m: 1:48.12
(37.50)
200m: 2:25.42
(37.30)
250m: 3:03.13
(37.71)
300m: 3:40.32
(37.19)
350m: 4:18.08
(37.76)
400m: 4:53.28
(35.20)
7 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo +0.76 4:55.90 +10.14
50m: 33.91
100m: 1:10.95
(37.04)
150m: 1:48.92
(37.97)
200m: 2:26.06
(37.14)
250m: 3:04.02
(37.96)
300m: 3:41.65
(37.63)
350m: 4:19.26
(37.61)
400m: 4:55.90
(36.64)
8 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura +0.83 4:58.70 +12.94
50m: 34.57
100m: 1:12.57
(38.00)
150m: 1:50.69
(38.12)
200m: 2:29.35
(38.66)
250m: 3:06.94
(37.59)
300m: 3:45.26
(38.32)
350m: 4:22.59
(37.33)
400m: 4:58.70
(36.11)
9 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo +0.70 5:02.67 +16.91
50m: 33.85
100m: 1:10.96
(37.11)
150m: 1:49.24
(38.28)
200m: 2:26.93
(37.69)
250m: 3:05.75
(38.82)
300m: 3:44.67
(38.92)
350m: 4:24.30
(39.63)
400m: 5:02.67
(38.37)
10 Hilla Känkänen 2006 Rauman Uimaseura +0.75 5:05.53 +19.77
50m: 33.75
100m: 1:11.86
(38.11)
150m: 1:50.92
(39.06)
200m: 2:30.16
(39.24)
250m: 3:08.75
(38.59)
300m: 3:48.76
(40.01)
350m: 4:28.07
(39.31)
400m: 5:05.53
(37.46)
11 Nelli Rauhanen 2005 Raision Urheilijat +0.80 5:06.98 +21.22
50m: 34.05
100m: 1:12.42
(38.37)
150m: 1:50.74
(38.32)
200m: 2:30.13
(39.39)
250m: 3:09.70
(39.57)
300m: 3:49.63
(39.93)
350m: 4:29.44
(39.81)
400m: 5:06.98
(37.54)
12 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.77 5:07.45 +21.69
50m: 35.80
100m: 1:15.23
(39.43)
150m: 1:54.47
(39.24)
200m: 2:34.00
(39.53)
250m: 3:12.75
(38.75)
300m: 3:51.72
(38.97)
350m: 4:30.41
(38.69)
400m: 5:07.45
(37.04)
13 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura +0.88 5:11.43 +25.67
50m: 33.74
100m: 1:12.37
(38.63)
150m: 1:52.34
(39.97)
200m: 2:31.88
(39.54)
250m: 3:12.37
(40.49)
300m: 3:52.81
(40.44)
350m: 4:32.84
(40.03)
400m: 5:11.43
(38.59)
14 Veera Maijala 2005 Rauman Uimaseura +0.82 5:14.59 +28.83
50m: 35.36
100m: 1:14.50
(39.14)
150m: 1:54.43
(39.93)
200m: 2:34.07
(39.64)
250m: 3:14.26
(40.19)
300m: 3:55.06
(40.80)
350m: 4:35.12
(40.06)
400m: 5:14.59
(39.47)
15 Kaisla Korvonen 2006 Åbo Simklubb +0.65 5:18.40 +32.64
50m: 35.94
100m: 1:16.66
(40.72)
150m: 1:57.37
(40.71)
200m: 2:38.63
(41.26)
250m: 3:19.75
(41.12)
300m: 4:00.28
(40.53)
350m: 4:40.74
(40.46)
400m: 5:18.40
(37.66)
16 Rita Heinonen 2006 Raision Urheilijat +0.68 5:19.31 +33.55
50m: 35.56
100m: 1:15.73
(40.17)
150m: 1:57.06
(41.33)
200m: 2:38.57
(41.51)
250m: 3:19.46
(40.89)
300m: 4:00.29
(40.83)
350m: 4:40.28
(39.99)
400m: 5:19.31
(39.03)
17 Eerika Kivistö 2006 Swimming Team Rauma +0.82 5:23.79 +38.03
50m: 35.34
100m: 1:16.94
(41.60)
150m: 1:57.50
(40.56)
200m: 2:38.91
(41.41)
250m: 3:20.34
(41.43)
300m: 4:01.94
(41.60)
350m: 4:44.01
(42.07)
400m: 5:23.79
(39.78)
18 Mia Karolina Müürsepp 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.78 5:31.34 +45.58
50m: 34.73
100m: 1:15.09
(40.36)
150m: 1:56.75
(41.66)
200m: 2:39.46
(42.71)
250m: 3:21.32
(41.86)
300m: 4:04.95
(43.63)
350m: 4:48.70
(43.75)
400m: 5:31.34
(42.64)
19 Vilma Saarimäki 2007 Raision Urheilijat +0.70 5:39.73 +53.97
50m: 36.62
100m: 1:18.22
(41.60)
150m: 2:02.48
(44.26)
200m: 2:46.00
(43.52)
250m: 3:31.32
(45.32)
300m: 4:14.35
(43.03)
350m: 4:58.61
(44.26)
400m: 5:39.73
(41.12)
20 Maija Salokorpi 2007 Åbo Simklubb +0.76 5:40.58 +54.82
50m: 37.09
100m: 1:19.13
(42.04)
150m: 2:02.75
(43.62)
200m: 2:45.54
(42.79)
250m: 3:31.08
(45.54)
300m: 4:16.60
(45.52)
350m: 5:00.50
(43.90)
400m: 5:40.58
(40.08)
21 Ronja Rantanen 2005 Porin Uimaseura +0.91 5:44.18 +58.42
50m: 38.20
100m: 1:21.42
(43.22)
150m: 2:05.78
(44.36)
200m: 2:50.29
(44.51)
250m: 3:33.94
(43.65)
300m: 4:18.34
(44.40)
350m: 5:02.19
(43.85)
400m: 5:44.18
(41.99)
22 Ellen Kivistö 2005 Gladius Kirkkonummi +0.87 5:44.27 +58.51
50m: 35.95
100m: 1:17.14
(41.19)
150m: 2:00.60
(43.46)
200m: 2:44.33
(43.73)
250m: 3:29.34
(45.01)
300m: 4:14.30
(44.96)
350m: 5:01.34
(47.04)
400m: 5:44.27
(42.93)
23 Linnea Azzola 2007 Porin Uimaseura +0.76 5:49.73 +1:03.97
50m: 38.95
100m: 1:22.49
(43.54)
150m: 2:08.12
(45.63)
200m: 2:53.77
(45.65)
250m: 3:37.93
(44.16)
300m: 4:23.60
(45.67)
350m: 5:06.87
(43.27)
400m: 5:49.73
(42.86)
24 Pinja Suominen 2006 Gladius Kirkkonummi +0.79 5:54.44 +1:08.68
50m: 36.97
100m: 1:19.23
(42.26)
150m: 2:04.43
(45.20)
200m: 2:50.59
(46.16)
250m: 3:36.77
(46.18)
300m: 4:23.46
(46.69)
350m: 5:10.11
(46.65)
400m: 5:54.44
(44.33)
25 Ella Haavisto 2007 Gladius Kirkkonummi +0.77 5:55.84 +1:10.08
50m: 37.61
100m: 1:21.56
(43.95)
150m: 2:08.07
(46.51)
200m: 2:53.00
(44.93)
250m: 3:39.71
(46.71)
300m: 4:25.86
(46.15)
350m: 5:11.67
(45.81)
400m: 5:55.84
(44.17)
26 Nelli Ranne 2007 Porin Uimaseura +0.81 5:59.36 +1:13.60
50m: 37.51
100m: 1:22.20
(44.69)
150m: 2:08.65
(46.45)
200m: 2:55.88
(47.23)
250m: 3:42.74
(46.86)
300m: 4:28.94
(46.20)
350m: 5:15.66
(46.72)
400m: 5:59.36
(43.70)
27 Amanda Ahmaoja 2005 Porin Uimaseura +0.82 6:06.58 +1:20.82
50m: 39.57
100m: 1:24.75
(45.18)
150m: 2:11.47
(46.72)
200m: 2:59.80
(48.33)
250m: 3:47.24
(47.44)
300m: 4:35.55
(48.31)
350m: 5:22.57
(47.02)
400m: 6:06.58
(44.01)
28 Waula Taimela 2005 Gladius Kirkkonummi +0.78 6:16.12 +1:30.36
50m: 39.24
100m: 1:24.45
(45.21)
150m: 2:12.95
(48.50)
200m: 3:03.93
(50.98)
250m: 3:53.70
(49.77)
300m: 4:42.33
(48.63)
350m: 5:30.79
(48.46)
400m: 6:16.12
(45.33)
29 Alina Vanhatalo 2006 Uimaseura Kaarina +0.79 6:23.88 +1:38.12
50m: 40.27
100m: 1:28.57
(48.30)
150m: 2:18.89
(50.32)
200m: 3:10.43
(51.54)
250m: 4:02.95
(52.52)
300m: 4:53.86
(50.91)
350m: 5:43.31
(49.45)
400m: 6:23.88
(40.57)
30 Janika Hinkkanen 2005 Gladius Kirkkonummi +0.83 6:29.87 +1:44.11
50m: 40.48
100m: 1:27.65
(47.17)
150m: 2:17.97
(50.32)
200m: 3:08.88
(50.91)
250m: 4:00.25
(51.37)
300m: 4:51.25
(51.00)
350m: 5:41.98
(50.73)
400m: 6:29.87
(47.89)
31 Viliina Sundberg 2006 Nummelan Kisaajat +1.00 7:01.14 +2:15.38
50m: 44.84
100m: 1:40.17
(55.33)
150m: 2:34.35
(54.18)
200m: 3:28.29
(53.94)
250m: 4:24.79
(56.50)
300m: 5:21.80
(57.01)
350m: 6:14.47
(52.67)
400m: 7:01.14
(46.67)
32 Iiris Paloposki 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.82 7:25.33 +2:39.57
50m: 45.16
100m: 1:38.85
(53.69)
150m: 2:35.64
(56.79)
200m: 3:32.94
(57.30)
250m: 4:32.78
(59.84)
300m: 5:30.58
(57.80)
350m: 6:28.59
(58.01)
400m: 7:25.33
(56.74)
- Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 8.2.2020 11.01.46
Event 3, 400m Freestyle Women  16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.70 4:37.49
50m: 31.84
100m: 1:07.30
(35.46)
150m: 1:42.88
(35.58)
200m: 2:17.99
(35.11)
250m: 2:53.44
(35.45)
300m: 3:28.73
(35.29)
350m: 4:03.42
(34.69)
400m: 4:37.49
(34.07)
2 Iris Hanski 2003 Åbo Simklubb +0.66 4:48.63 +11.14
50m: 30.87
100m: 1:05.83
(34.96)
150m: 1:42.16
(36.33)
200m: 2:18.92
(36.76)
250m: 2:56.62
(37.70)
300m: 3:34.32
(37.70)
350m: 4:12.31
(37.99)
400m: 4:48.63
(36.32)
3 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb +0.66 4:56.77 +19.28
50m: 33.07
100m: 1:10.38
(37.31)
150m: 1:47.59
(37.21)
200m: 2:25.63
(38.04)
250m: 3:03.53
(37.90)
300m: 3:42.04
(38.51)
350m: 4:19.76
(37.72)
400m: 4:56.77
(37.01)
4 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb +0.80 4:57.35 +19.86
50m: 33.33
100m: 1:10.86
(37.53)
150m: 1:49.14
(38.28)
200m: 2:28.30
(39.16)
250m: 3:06.91
(38.61)
300m: 3:46.03
(39.12)
350m: 4:23.29
(37.26)
400m: 4:57.35
(34.06)
5 Oona Sirkiä 2004 Åbo Simklubb +0.64 4:57.44 +19.95
50m: 33.15
100m: 1:10.38
(37.23)
150m: 1:47.89
(37.51)
200m: 2:25.91
(38.02)
250m: 3:04.06
(38.15)
300m: 3:42.32
(38.26)
350m: 4:20.19
(37.87)
400m: 4:57.44
(37.25)
5 Riikka Niskala 2004 Raision Urheilijat +0.70 4:57.44 +19.95
50m: 32.28
100m: 1:08.62
(36.34)
150m: 1:46.31
(37.69)
200m: 2:25.07
(38.76)
250m: 3:03.50
(38.43)
300m: 3:42.19
(38.69)
350m: 4:21.69
(39.50)
400m: 4:57.44
(35.75)
7 Mari Ääri 1980 Aurajoen Uinti Ry +0.70 5:10.40 +32.91
50m: 33.68
100m: 1:11.24
(37.56)
150m: 1:50.17
(38.93)
200m: 2:29.89
(39.72)
250m: 3:09.81
(39.92)
300m: 3:49.70
(39.89)
350m: 4:30.37
(40.67)
400m: 5:10.40
(40.03)
8 Hilda Helo 2003 Åbo Simklubb +0.64 5:18.01 +40.52
50m: 34.20
100m: 1:12.56
(38.36)
150m: 1:52.53
(39.97)
200m: 2:33.32
(40.79)
250m: 3:13.96
(40.64)
300m: 3:55.65
(41.69)
350m: 4:38.15
(42.50)
400m: 5:18.01
(39.86)
9 Venla Ristimäki 2004 Loimaan Uimaseura +0.77 6:01.78 +1:24.29
50m: 37.84
100m: 1:21.30
(43.46)
150m: 2:07.56
(46.26)
200m: 2:54.98
(47.42)
250m: 3:42.36
(47.38)
300m: 4:29.74
(47.38)
350m: 5:17.04
(47.30)
400m: 6:01.78
(44.74)
10 Aino Kallio 2003 Loimaan Uimaseura +0.94 6:05.65 +1:28.16
50m: 36.20
100m: 1:19.22
(43.02)
150m: 2:04.96
(45.74)
200m: 2:51.85
(46.89)
250m: 3:39.90
(48.05)
300m: 4:28.67
(48.77)
350m: 5:17.33
(48.66)
400m: 6:05.65
(48.32)
Event official at: 8.2.2020 11.01.46
2020-02-08 11.49.09 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner