2021-01-22   17:54:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line - uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Viking Line - uinnit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: Feb 8, 2020 to Feb 8, 2020
Event 24, 200m Individual Medley Men 11 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Niilo Lappalainen 2011 Nokian Pyry +0.62 3:14.27
50m: 47.97
100m: 1:37.34
(49.37)
150m: 2:32.05
(54.71)
200m: 3:14.27
(42.22)
Event official at: 8.2.2020 18.50.46
Event 24, 200m Individual Medley Men 12-14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.68 2:28.35
50m: 31.34
100m: 1:09.87
(38.53)
150m: 1:53.61
(43.74)
200m: 2:28.35
(34.74)
2 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.70 2:33.94 +5.59
50m: 34.38
100m: 1:14.27
(39.89)
150m: 2:01.41
(47.14)
200m: 2:33.94
(32.53)
3 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap +0.68 2:38.53 +10.18
50m: 36.06
100m: 1:16.96
(40.90)
150m: 2:05.57
(48.61)
200m: 2:38.53
(32.96)
4 Felix Kandolin 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.70 2:44.37 +16.02
50m: 34.57
100m: 1:16.16
(41.59)
150m: 2:05.51
(49.35)
200m: 2:44.37
(38.86)
5 Ville Suojasto 2006 Raision Urheilijat +0.72 2:47.17 +18.82
50m: 40.02
100m: 1:23.24
(43.22)
150m: 2:10.87
(47.63)
200m: 2:47.17
(36.30)
6 Aapo Nurminen 2006 Raision Urheilijat +0.80 2:48.73 +20.38
50m: 37.25
100m: 1:20.55
(43.30)
150m: 2:11.44
(50.89)
200m: 2:48.73
(37.29)
7 Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.72 2:53.22 +24.87
50m: 38.95
100m: 1:24.11
(45.16)
150m: 2:15.09
(50.98)
200m: 2:53.22
(38.13)
8 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb +0.61 2:53.41 +25.06
50m: 37.72
100m: 1:23.03
(45.31)
150m: 2:16.48
(53.45)
200m: 2:53.41
(36.93)
9 Romeo Maranzani 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.85 2:54.89 +26.54
50m: 35.28
100m: 1:23.49
(48.21)
150m: 2:16.84
(53.35)
200m: 2:54.89
(38.05)
10 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb +0.60 2:55.85 +27.50
50m: 40.55
100m: 1:28.83
(48.28)
150m: 2:16.68
(47.85)
200m: 2:55.85
(39.17)
11 Eelis Lummaa 2007 Åbo Simklubb +0.75 3:00.72 +32.37
50m: 41.27
100m: 1:27.14
(45.87)
150m: 2:20.86
(53.72)
200m: 3:00.72
(39.86)
12 Max Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.81 3:03.35 +35.00
50m: 40.04
100m: 1:29.25
(49.21)
150m: 2:23.16
(53.91)
200m: 3:03.35
(40.19)
13 Linus Korin 2006 Åbo Simklubb +0.74 3:03.38 +35.03
50m: 44.39
100m: 1:30.51
(46.12)
150m: 2:24.41
(53.90)
200m: 3:03.38
(38.97)
14 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.84 3:07.56 +39.21
50m: 41.01
100m: 1:30.94
(49.93)
150m: 2:26.98
(56.04)
200m: 3:07.56
(40.58)
15 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb +0.77 3:08.97 +40.62
50m: 43.05
100m: 1:33.29
(50.24)
150m: 2:27.52
(54.23)
200m: 3:08.97
(41.45)
16 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.73 3:12.14 +43.79
50m: 46.03
100m: 1:35.47
(49.44)
150m: 2:28.16
(52.69)
200m: 3:12.14
(43.98)
17 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb +0.77 3:13.09 +44.74
50m: 43.06
100m: 1:31.02
(47.96)
150m: 2:32.17
(1:01.15)
200m: 3:13.09
(40.92)
18 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.76 3:13.32 +44.97
50m: 41.01
100m: 1:30.19
(49.18)
150m: 2:28.50
(58.31)
200m: 3:13.32
(44.82)
19 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.67 3:23.93 +55.58
50m: 44.56
100m: 1:39.77
(55.21)
150m: 2:38.38
(58.61)
200m: 3:23.93
(45.55)
20 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb +0.72 3:27.27 +58.92
50m: 52.89
100m: 1:45.69
(52.80)
150m: 2:45.93
(1:00.24)
200m: 3:27.27
(41.34)
21 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb +0.64 3:27.40 +59.05
50m: 51.58
100m: 1:42.43
(50.85)
150m: 2:45.68
(1:03.25)
200m: 3:27.40
(41.72)
22 Lauri Kirjonen 2007 Åbo Simklubb +0.81 3:40.27 +1:11.92
50m: 53.03
100m: 1:47.82
(54.79)
150m: 2:55.13
(1:07.31)
200m: 3:40.27
(45.14)
23 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb +0.83 3:44.22 +1:15.87
50m: 56.72
100m: 1:55.65
(58.93)
150m: 2:54.90
(59.25)
200m: 3:44.22
(49.32)
24 Ilmari Kunttu 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.98 3:44.26 +1:15.91
50m: 56.08
100m: 1:50.84
(54.76)
150m: 2:52.03
(1:01.19)
200m: 3:44.26
(52.23)
- Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.68 DSQ SW 6.2 su-osuus
- Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb +0.58 DSQ SW 8.3 pu-osuus
- IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.72 DSQ SW 7.6 150m
- Lauri-Pekka Pakomäki 2006 Åbo Simklubb DNS
Event official at: 8.2.2020 18.50.46
Event 24, 200m Individual Medley Men 15 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.65 2:20.96
50m: 30.83
100m: 1:06.81
(35.98)
150m: 1:48.66
(41.85)
200m: 2:20.96
(32.30)
2 Juuso Leppänen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.65 2:23.11 +2.15
50m: 28.26
100m: 1:06.58
(38.32)
150m: 1:49.36
(42.78)
200m: 2:23.11
(33.75)
3 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.77 2:28.86 +7.90
50m: 31.52
100m: 1:09.27
(37.75)
150m: 1:53.64
(44.37)
200m: 2:28.86
(35.22)
4 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb +0.69 2:31.17 +10.21
50m: 31.25
100m: 1:08.34
(37.09)
150m: 1:56.65
(48.31)
200m: 2:31.17
(34.52)
5 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb +0.75 2:33.89 +12.93
50m: 33.32
100m: 1:12.21
(38.89)
150m: 2:02.10
(49.89)
200m: 2:33.89
(31.79)
6 Jasper Oikarainen 2005 Åbo Simklubb +0.67 2:34.23 +13.27
50m: 33.58
100m: 1:15.78
(42.20)
150m: 1:58.87
(43.09)
200m: 2:34.23
(35.36)
7 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb +0.76 2:35.10 +14.14
50m: 33.58
100m: 1:14.91
(41.33)
150m: 2:03.35
(48.44)
200m: 2:35.10
(31.75)
8 Eero Mäenpää 2005 Åbo Simklubb +0.66 2:36.37 +15.41
50m: 32.41
100m: 1:12.15
(39.74)
150m: 2:02.82
(50.67)
200m: 2:36.37
(33.55)
9 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura +0.79 2:37.37 +16.41
50m: 31.34
100m: 1:12.69
(41.35)
150m: 2:00.10
(47.41)
200m: 2:37.37
(37.27)
10 Maksim Amosov 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.76 2:41.76 +20.80
50m: 33.98
100m: 1:15.53
(41.55)
150m: 2:04.44
(48.91)
200m: 2:41.76
(37.32)
11 Kasper Holopainen 2003 Nummelan Kisaajat +0.70 2:44.73 +23.77
50m: 33.91
100m: 1:17.53
(43.62)
150m: 2:06.72
(49.19)
200m: 2:44.73
(38.01)
12 Mio Heinola 2005 Nummelan Kisaajat +0.67 2:44.82 +23.86
50m: 37.60
100m: 1:19.64
(42.04)
150m: 2:08.62
(48.98)
200m: 2:44.82
(36.20)
13 Aaron Hannula 2005 Uimaseura Kaarina +1.11 3:17.54 +56.58
50m: 43.58
100m: 1:33.66
(50.08)
150m: 2:32.64
(58.98)
200m: 3:17.54
(44.90)
- Seweryn Andrzej Pastucha 2004 Raision Urheilijat +0.77 DSQ SW 9.4 su-osuus
Event official at: 8.2.2020 18.50.46
2020-02-08 19.01.07 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner