2021-01-22   16:30:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line - uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Viking Line - uinnit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: Feb 8, 2020 to Feb 8, 2020
Event 23, 200m Individual Medley Women 10 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anni Lappalainen 2010 Nokian Pyry +0.83 3:21.76
50m: 46.57
100m: 1:38.24
(51.67)
150m: 2:35.82
(57.58)
200m: 3:21.76
(45.94)
2 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi +0.81 3:25.50 +3.74
50m: 41.65
100m: 1:35.33
(53.68)
150m: 2:36.58
(1:01.25)
200m: 3:25.50
(48.92)
3 Laura Toivonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.76 3:38.11 +16.35
50m: 50.38
100m: 1:41.77
(51.39)
150m: 2:49.46
(1:07.69)
200m: 3:38.11
(48.65)
4 Helmi Rantala 2010 Åbo Simklubb +0.66 3:48.21 +26.45
50m: 1:01.73
100m: 1:54.72
(52.99)
150m: 3:02.77
(1:08.05)
200m: 3:48.21
(45.44)
- Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb +0.97 DSQ SW 8.2
Event official at: 8.2.2020 18.27.53
Event 23, 200m Individual Medley Women 11-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.78 2:37.49
50m: 32.57
100m: 1:12.21
(39.64)
150m: 2:00.99
(48.78)
200m: 2:37.49
(36.50)
2 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat +0.76 2:44.91 +7.42
50m: 38.09
100m: 1:22.27
(44.18)
150m: 2:08.59
(46.32)
200m: 2:44.91
(36.32)
3 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura +0.81 2:51.32 +13.83
50m: 36.62
100m: 1:21.48
(44.86)
150m: 2:12.02
(50.54)
200m: 2:51.32
(39.30)
4 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.76 2:59.59 +22.10
50m: 37.10
100m: 1:26.40
(49.30)
150m: 2:19.67
(53.27)
200m: 2:59.59
(39.92)
5 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.93 3:00.01 +22.52
50m: 39.17
100m: 1:27.25
(48.08)
150m: 2:22.03
(54.78)
200m: 3:00.01
(37.98)
6 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.74 3:01.72 +24.23
50m: 39.36
100m: 1:26.55
(47.19)
150m: 2:24.56
(58.01)
200m: 3:01.72
(37.16)
7 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.92 3:01.74 +24.25
50m: 42.76
100m: 1:28.45
(45.69)
150m: 2:22.37
(53.92)
200m: 3:01.74
(39.37)
8 Lotta Luotola 2008 Åbo Simklubb +0.76 3:05.52 +28.03
50m: 43.93
100m: 1:31.70
(47.77)
150m: 2:26.21
(54.51)
200m: 3:05.52
(39.31)
9 Ella Haavisto 2007 Gladius Kirkkonummi +0.78 3:08.27 +30.78
50m: 38.51
100m: 1:28.91
(50.40)
150m: 2:26.06
(57.15)
200m: 3:08.27
(42.21)
10 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.84 3:13.74 +36.25
50m: 43.79
100m: 1:32.84
(49.05)
150m: 2:30.03
(57.19)
200m: 3:13.74
(43.71)
11 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb +0.74 3:16.91 +39.42
50m: 44.63
100m: 1:34.36
(49.73)
150m: 2:34.06
(59.70)
200m: 3:16.91
(42.85)
12 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb +0.84 3:20.58 +43.09
50m: 48.29
100m: 1:40.77
(52.48)
150m: 2:38.96
(58.19)
200m: 3:20.58
(41.62)
13 Saara Pakomäki 2008 Åbo Simklubb +0.88 3:22.19 +44.70
50m: 45.34
100m: 1:40.87
(55.53)
150m: 2:39.41
(58.54)
200m: 3:22.19
(42.78)
14 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat +0.91 3:22.45 +44.96
50m: 47.58
100m: 1:40.42
(52.84)
150m: 2:39.52
(59.10)
200m: 3:22.45
(42.93)
15 Emilia Leinonen 2007 Uimaseura Kaarina +0.81 3:24.86 +47.37
50m: 46.00
100m: 1:39.69
(53.69)
150m: 2:37.95
(58.26)
200m: 3:24.86
(46.91)
16 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.72 3:26.80 +49.31
50m: 47.59
100m: 1:45.66
(58.07)
150m: 2:40.82
(55.16)
200m: 3:26.80
(45.98)
17 Ilona Nordman 2008 Swimming Team Rauma +0.78 3:33.58 +56.09
50m: 47.58
100m: 1:43.27
(55.69)
150m: 2:44.62
(1:01.35)
200m: 3:33.58
(48.96)
18 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.86 3:42.99 +1:05.50
50m: 55.05
100m: 1:53.74
(58.69)
150m: 2:57.37
(1:03.63)
200m: 3:42.99
(45.62)
19 Emma Karimäki 2009 Åbo Simklubb +0.75 3:50.16 +1:12.67
50m: 57.99
100m: 1:54.31
(56.32)
150m: 3:00.69
(1:06.38)
200m: 3:50.16
(49.47)
20 Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb 3:52.39 +1:14.90
50m: 58.67
100m: 1:52.91
(54.24)
150m: 3:01.97
(1:09.06)
200m: 3:52.39
(50.42)
21 Ida sulonen 2009 Åbo Simklubb +0.90 4:04.90 +1:27.41
50m: 58.09
100m: 1:58.85
(1:00.76)
150m: 3:12.02
(1:13.17)
200m: 4:04.90
(52.88)
22 Annika Andersen 2008 Åbo Simklubb +0.95 4:09.37 +1:31.88
50m: 1:08.88
100m: 2:14.77
(1:05.89)
150m: 3:18.20
(1:03.43)
200m: 4:09.37
(51.17)
- Iiris Paloposki 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.36 DSQ SW 4.4
Event official at: 8.2.2020 18.27.53
Event 23, 200m Individual Medley Women 14 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nea-Amanda Heinola 2000 Nummelan Kisaajat +0.80 2:21.52
50m: 29.04
100m: 1:04.76
(35.72)
150m: 1:47.17
(42.41)
200m: 2:21.52
(34.35)
2 Iris Hanski 2003 Åbo Simklubb +0.66 2:29.39 +7.87
50m: 31.84
100m: 1:09.58
(37.74)
150m: 1:54.47
(44.89)
200m: 2:29.39
(34.92)
3 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb +0.77 2:30.80 +9.28
50m: 33.44
100m: 1:14.29
(40.85)
150m: 1:56.03
(41.74)
200m: 2:30.80
(34.77)
4 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb +0.81 2:32.48 +10.96
50m: 31.58
100m: 1:11.83
(40.25)
150m: 1:57.25
(45.42)
200m: 2:32.48
(35.23)
5 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb +0.83 2:32.81 +11.29
50m: 35.01
100m: 1:12.26
(37.25)
150m: 1:58.23
(45.97)
200m: 2:32.81
(34.58)
6 Juulia Käräjämies 2003 Nummelan Kisaajat +0.72 2:33.61 +12.09
50m: 32.62
100m: 1:13.86
(41.24)
150m: 1:57.83
(43.97)
200m: 2:33.61
(35.78)
7 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb +0.82 2:35.47 +13.95
50m: 32.31
100m: 1:12.53
(40.22)
150m: 1:58.58
(46.05)
200m: 2:35.47
(36.89)
8 Emma Uusküla 2002 Raision Urheilijat +0.78 2:36.00 +14.48
50m: 31.54
100m: 1:13.81
(42.27)
150m: 1:58.00
(44.19)
200m: 2:36.00
(38.00)
9 Milla Karttunen 2005 Raision Urheilijat +0.83 2:36.86 +15.34
50m: 32.97
100m: 1:14.37
(41.40)
150m: 1:59.41
(45.04)
200m: 2:36.86
(37.45)
10 Kerttu Nurmi 2003 Åbo Simklubb +0.76 2:37.40 +15.88
50m: 34.70
100m: 1:13.90
(39.20)
150m: 2:01.55
(47.65)
200m: 2:37.40
(35.85)
11 Anni Hyttinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.74 2:39.09 +17.57
50m: 33.42
100m: 1:16.46
(43.04)
150m: 2:02.38
(45.92)
200m: 2:39.09
(36.71)
12 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb +0.76 2:40.33 +18.81
50m: 35.12
100m: 1:17.16
(42.04)
150m: 2:05.28
(48.12)
200m: 2:40.33
(35.05)
13 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.73 2:41.00 +19.48
50m: 37.02
100m: 1:20.29
(43.27)
150m: 2:03.69
(43.40)
200m: 2:41.00
(37.31)
14 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb +0.79 2:41.95 +20.43
50m: 34.83
100m: 1:17.77
(42.94)
150m: 2:08.14
(50.37)
200m: 2:41.95
(33.81)
15 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura +0.77 2:42.03 +20.51
50m: 36.09
100m: 1:21.82
(45.73)
150m: 2:06.34
(44.52)
200m: 2:42.03
(35.69)
16 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.73 2:42.18 +20.66
50m: 36.31
100m: 1:18.42
(42.11)
150m: 2:07.07
(48.65)
200m: 2:42.18
(35.11)
17 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb +0.73 2:42.23 +20.71
50m: 32.73
100m: 1:16.48
(43.75)
150m: 2:04.81
(48.33)
200m: 2:42.23
(37.42)
18 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb +0.79 2:42.44 +20.92
50m: 33.29
100m: 1:17.27
(43.98)
150m: 2:05.40
(48.13)
200m: 2:42.44
(37.04)
19 Milla Lempiälä 2005 Eura Swimming Team +0.73 2:42.87 +21.35
50m: 36.08
100m: 1:18.96
(42.88)
150m: 2:06.89
(47.93)
200m: 2:42.87
(35.98)
20 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo +0.73 2:43.07 +21.55
50m: 38.65
100m: 1:21.77
(43.12)
150m: 2:09.15
(47.38)
200m: 2:43.07
(33.92)
21 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb +0.74 2:43.96 +22.44
50m: 36.02
100m: 1:20.77
(44.75)
150m: 2:09.52
(48.75)
200m: 2:43.96
(34.44)
22 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb +0.74 2:44.40 +22.88
50m: 36.37
100m: 1:18.09
(41.72)
150m: 2:09.09
(51.00)
200m: 2:44.40
(35.31)
23 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.86 2:44.42 +22.90
50m: 36.60
100m: 1:22.11
(45.51)
150m: 2:07.75
(45.64)
200m: 2:44.42
(36.67)
24 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.88 2:46.05 +24.53
50m: 33.08
100m: 1:16.86
(43.78)
150m: 2:10.04
(53.18)
200m: 2:46.05
(36.01)
25 Kaisla Korvonen 2006 Åbo Simklubb +0.69 2:47.31 +25.79
50m: 36.25
100m: 1:19.73
(43.48)
150m: 2:09.71
(49.98)
200m: 2:47.31
(37.60)
26 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.74 2:47.58 +26.06
50m: 37.01
100m: 1:20.37
(43.36)
150m: 2:11.57
(51.20)
200m: 2:47.58
(36.01)
27 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo +0.69 2:48.26 +26.74
50m: 39.21
100m: 1:20.86
(41.65)
150m: 2:10.30
(49.44)
200m: 2:48.26
(37.96)
28 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.67 2:49.56 +28.04
50m: 36.72
100m: 1:19.78
(43.06)
150m: 2:10.56
(50.78)
200m: 2:49.56
(39.00)
29 Hilda Helo 2003 Åbo Simklubb +0.64 2:51.44 +29.92
50m: 34.23
100m: 1:20.01
(45.78)
150m: 2:15.21
(55.20)
200m: 2:51.44
(36.23)
30 Sanni Jouppi 2004 Swimming Team Rauma +0.82 2:55.24 +33.72
50m: 37.16
100m: 1:22.97
(45.81)
150m: 2:16.26
(53.29)
200m: 2:55.24
(38.98)
31 Maikki Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina +0.92 2:58.98 +37.46
50m: 39.78
100m: 1:27.15
(47.37)
150m: 2:21.41
(54.26)
200m: 2:58.98
(37.57)
32 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.83 2:59.47 +37.95
50m: 36.43
100m: 1:25.82
(49.39)
150m: 2:19.85
(54.03)
200m: 2:59.47
(39.62)
33 Heidi Javanainen 2003 Swimming Team Rauma +0.85 3:04.47 +42.95
50m: 40.10
100m: 1:27.63
(47.53)
150m: 2:21.58
(53.95)
200m: 3:04.47
(42.89)
34 Ulla Haarala 2004 Uimaseura Kaarina +0.95 3:08.32 +46.80
50m: 43.89
100m: 1:33.91
(50.02)
150m: 2:25.96
(52.05)
200m: 3:08.32
(42.36)
35 Pinja Suominen 2006 Gladius Kirkkonummi +0.81 3:12.67 +51.15
50m: 40.24
100m: 1:32.31
(52.07)
150m: 2:27.69
(55.38)
200m: 3:12.67
(44.98)
36 Ronja Rantanen 2005 Porin Uimaseura +0.79 3:15.14 +53.62
50m: 44.94
100m: 1:37.00
(52.06)
150m: 2:32.39
(55.39)
200m: 3:15.14
(42.75)
37 Amanda Rahola 2003 Porin Uimaseura +0.74 3:16.35 +54.83
50m: 43.77
100m: 1:33.96
(50.19)
150m: 2:31.43
(57.47)
200m: 3:16.35
(44.92)
38 Elsi Tuominen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.74 3:20.29 +58.77
50m: 43.55
100m: 1:34.82
(51.27)
150m: 2:35.55
(1:00.73)
200m: 3:20.29
(44.74)
39 Alina Vanhatalo 2006 Uimaseura Kaarina +0.87 3:27.34 +1:05.82
50m: 48.14
100m: 1:41.40
(53.26)
150m: 2:43.33
(1:01.93)
200m: 3:27.34
(44.01)
40 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina +0.80 3:30.34 +1:08.82
50m: 51.07
100m: 1:45.77
(54.70)
150m: 2:41.96
(56.19)
200m: 3:30.34
(48.38)
41 Waula Taimela 2005 Gladius Kirkkonummi +0.80 3:32.31 +1:10.79
50m: 50.61
100m: 1:43.08
(52.47)
150m: 2:45.94
(1:02.86)
200m: 3:32.31
(46.37)
42 Janika Hinkkanen 2005 Gladius Kirkkonummi +0.84 3:34.23 +1:12.71
50m: 48.59
100m: 1:43.18
(54.59)
150m: 2:47.65
(1:04.47)
200m: 3:34.23
(46.58)
43 Lulu Luukkaa 2006 Aurajoen Uinti Ry +1.02 3:47.23 +1:25.71
50m: 57.15
100m: 1:54.20
(57.05)
150m: 2:55.15
(1:00.95)
200m: 3:47.23
(52.08)
Event official at: 8.2.2020 18.27.53
2020-02-08 18.28.00 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner