2021-01-22   16:51:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line - uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Viking Line - uinnit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: Feb 8, 2020 to Feb 8, 2020
Event 20, 50m Backstroke Men 10 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Niilo Lappalainen 2011 Nokian Pyry +0.86 44.63
2 Eetu Ääri 2010 Uimaseura Kaarina +0.98 46.45 +1.82
3 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry 47.62 +2.99
4 Lauri Seppälä 2010 Åbo Simklubb +0.70 49.56 +4.93
5 Venni Alho 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.84 51.83 +7.20
6 Matias Holma 2011 Loimaan Uimaseura 53.45 +8.82
7 Eino Kytöjoki 2010 Aurajoen Uinti Ry +1.03 55.05 +10.42
8 Max Grimbaum 2010 Åbo Simklubb +0.69 55.10 +10.47
9 Aatos Courtiol Lummaa 2010 Åbo Simklubb +0.81 59.16 +14.53
10 Anton Saarinen 2010 Uimaseura Kaarina +1.05 1:03.52 +18.89
Event official at: 8.2.2020 17.37.26
Event 20, 50m Backstroke Men 11 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sisu Tikka 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.72 45.08
2 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb 46.15 +1.07
3 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.77 46.89 +1.81
4 Olli Vanne 2009 Swimming Team Rauma +0.97 49.40 +4.32
5 Niilo Lehtinen 2009 Aurajoen Uinti Ry 50.02 +4.94
6 Veeti Elonen 2009 Swimming Team Rauma 50.91 +5.83
7 Matvey Chekhonin 2009 Swimming Team Rauma +0.80 51.00 +5.92
8 Veikka Kiukkonen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.90 52.17 +7.09
9 Veeti Jalava 2009 Swimming Team Rauma +0.86 56.96 +11.88
10 Verneri Mäkinen 2009 Åbo Simklubb +0.99 58.88 +13.80
11 Alex Ailio 2009 Åbo Simklubb 1:00.23 +15.15
12 Eeli Mikkonen 2009 Swimming Team Rauma +0.92 1:03.00 +17.92
13 Mikael Haapanen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.81 1:04.58 +19.50
14 Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb +0.94 1:05.93 +20.85
Event official at: 8.2.2020 17.37.26
Event 20, 50m Backstroke Men 12 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb +0.60 27.59
2 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat +0.71 28.43 +0.84
3 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb +0.62 30.18 +2.59
4 Kaleva Latvala 1984 Kokkolan Uimaseura +0.70 30.58 +2.99
5 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb +0.70 31.68 +4.09
6 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb +0.65 31.80 +4.21
7 Oliver Priimägi 2005 Someron Esa 31.83 +4.24
8 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb +0.70 32.27 +4.68
9 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.63 32.38 +4.79
10 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo +0.69 32.71 +5.12
11 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi +0.84 33.31 +5.72
12 Leevi Saarinen 2006 Uinti-Vakka +0.75 34.69 +7.10
13 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.67 34.96 +7.37
14 Leevi Jalava 2004 Swimming Team Rauma +0.71 36.18 +8.59
15 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.73 36.53 +8.94
16 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat +0.70 37.17 +9.58
17 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.69 37.65 +10.06
18 Mikko Forsberg 2004 Nummelan Kisaajat +1.01 37.80 +10.21
19 Elias Laine 2003 Åbo Simklubb +1.01 37.87 +10.28
20 Marko Nieminen 1977 Loimaan Uimaseura +0.83 39.52 +11.93
21 Jasu Nieminen 2007 Loimaan Uimaseura +0.82 40.46 +12.87
22 Kaapo Virtanen 2008 Åbo Simklubb +0.84 40.86 +13.27
23 Otso Jalli 2008 Gladius Kirkkonummi +0.72 41.82 +14.23
24 Eino Polari 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.80 41.88 +14.29
25 Elias Salo 2007 Vesihelmen Uimaseura +0.82 43.14 +15.55
25 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb +0.82 43.14 +15.55
27 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.70 43.41 +15.82
28 Mikko Salmi 2007 Nummelan Kisaajat +0.85 44.62 +17.03
29 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.71 45.38 +17.79
30 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.87 45.72 +18.13
31 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb +0.95 46.23 +18.64
32 Benjamin Milovanov 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 46.66 +19.07
33 Kaspar Ragnar Markus Varik 2007 Gladius Kirkkonummi +0.88 46.76 +19.17
34 Urho Lumiainen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 47.16 +19.57
35 Taavi Mattila 2006 Loimaan Uimaseura +0.87 48.31 +20.72
36 Oliver Rautala 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.86 48.64 +21.05
37 Leevi Suna 2008 Åbo Simklubb +0.80 50.01 +22.42
38 Eloi Norrman 2008 Åbo Simklubb +0.97 50.46 +22.87
39 Nikke Laine 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.95 50.90 +23.31
40 Julius Cario 2008 Gladius Kirkkonummi +0.88 51.00 +23.41
41 Aleksi Nurmi 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.79 51.09 +23.50
42 Juho Erkkilä 2004 Vesihelmen Uimaseura +0.75 52.92 +25.33
43 Eliel Lintula 2007 Uimaseura Kaarina +0.84 52.95 +25.36
44 Elmeri Hauninen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.83 53.63 +26.04
45 Kasper Snickars 2008 Åbo Simklubb +0.81 55.44 +27.85
46 Eemeli Eloranta 2008 Åbo Simklubb +0.81 59.57 +31.98
47 Viktor Hautala 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.70 1:00.47 +32.88
- Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti Ry DNS
- Lauri-Pekka Pakomäki 2006 Åbo Simklubb DNS
- Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 8.2.2020 17.37.26
2020-02-08 17.37.32 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner