2021-01-22   16:08:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line - uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Viking Line - uinnit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: Feb 8, 2020 to Feb 8, 2020
Event 19, 50m Backstroke Women 9 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ella Ääri 2011 Uimaseura Kaarina +0.73 55.48
2 Iida Korpi 2012 Uimaseura Kaarina +0.70 56.77 +1.29
3 Lotta Kunttu 2011 Aurajoen Uinti Ry +1.02 1:03.33 +7.85
4 Elli Kiviluoto 2011 Åbo Simklubb +0.70 1:03.57 +8.09
- Josefine Nordman 2011 Åbo Simklubb +0.78 DSQ SW 6.5
Event official at: 8.2.2020 17.22.24
Event 19, 50m Backstroke Women 10 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anni Lappalainen 2010 Nokian Pyry 44.91
2 Nea Pippola 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.68 51.04 +6.13
3 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti Ry 53.17 +8.26
4 Mette Selivaara 2010 Porin Uimaseura +0.85 53.94 +9.03
5 Inka Tomula 2010 Porin Uimaseura 54.68 +9.77
6 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb +0.75 55.29 +10.38
7 Anna Liljeberg 2010 Aurajoen Uinti Ry +1.33 56.12 +11.21
8 Emmi Pekanheimo 2010 Åbo Simklubb +0.95 56.42 +11.51
9 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb +0.59 1:00.27 +15.36
- Aava Salmiosalo 2010 Åbo Simklubb +0.97 DSQ SW 6.5
Event official at: 8.2.2020 17.22.24
Event 19, 50m Backstroke Women 11 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emilie Pärnänen 2002 Åbo Simklubb +0.61 30.04
2 Alina Antila 2004 Nurmijärven Uinti +0.62 30.51 +0.47
3 Iris Hanski 2003 Åbo Simklubb +0.55 31.90 +1.86
4 Aino-Kaisa Paatos 2004 Raision Urheilijat +0.73 31.96 +1.92
5 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb +0.73 32.48 +2.44
6 Kerttu Nurmi 2003 Åbo Simklubb +0.66 32.77 +2.73
7 Vilma Iisalo 2001 Raision Urheilijat +0.67 32.96 +2.92
8 Senni Mattila 2003 Rauman Uimaseura +0.59 33.07 +3.03
9 Oona Sirkiä 2004 Åbo Simklubb +0.69 33.57 +3.53
10 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.73 33.67 +3.63
11 Jenna Juhola 2006 Rauman Uimaseura +0.67 34.03 +3.99
11 Ella-Maija Syväniemi 2004 Gladius Kirkkonummi 34.03 +3.99
13 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb +0.89 34.25 +4.21
14 Kaisla Korvonen 2006 Åbo Simklubb 34.55 +4.51
15 Ella Alanko 2003 Aurajoen Uinti Ry +0.74 34.82 +4.78
16 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb +0.77 35.40 +5.36
17 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb +0.80 35.70 +5.66
18 viola penttilä 2004 Swimming Team Rauma +0.94 35.83 +5.79
19 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat +0.70 36.57 +6.53
20 Heidi Javanainen 2003 Swimming Team Rauma +0.83 36.71 +6.67
21 Veera Tall 2005 Porin Uimaseura +0.58 36.90 +6.86
22 Eerika Kivistö 2006 Swimming Team Rauma +0.79 37.63 +7.59
23 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.89 37.65 +7.61
24 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.77 37.85 +7.81
25 Olivia Uusitorppa 2004 Swimming Team Rauma +0.72 38.28 +8.24
26 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.70 38.64 +8.60
27 Viivi Laiho 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.82 39.03 +8.99
28 Milja Korhonen 2006 Nurmijärven Uinti 39.13 +9.09
29 Rahma Ezzat 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.78 40.10 +10.06
30 Mia Karolina Müürsepp 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.77 40.62 +10.58
31 Saara Seppälä 2005 Nummelan Kisaajat +0.72 40.76 +10.72
32 Ella Haavisto 2007 Gladius Kirkkonummi +0.80 41.20 +11.16
33 Nelli Ranne 2007 Porin Uimaseura +0.91 41.33 +11.29
34 Jemina Oravasaari 2006 Laitilan Jyske +0.81 41.36 +11.32
35 Alina Vanhatalo 2006 Uimaseura Kaarina +0.83 41.62 +11.58
36 Roosa Lahti 2004 Åbo Simklubb +0.77 42.01 +11.97
37 Amanda Ahmaoja 2005 Porin Uimaseura 42.05 +12.01
38 Venla Ristimäki 2004 Loimaan Uimaseura 42.38 +12.34
39 Janika Hinkkanen 2005 Gladius Kirkkonummi +0.74 43.53 +13.49
40 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb +0.83 43.65 +13.61
41 Waula Taimela 2005 Gladius Kirkkonummi +0.94 44.12 +14.08
42 Amanda Uusitalo 2008 Gladius Kirkkonummi +0.99 44.32 +14.28
43 Elina Toivonen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.95 44.40 +14.36
44 Essi Kallio 2008 Loimaan Uimaseura +0.69 44.51 +14.47
45 Nella Hyvärinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.63 44.88 +14.84
46 Aino Kajonen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.94 45.22 +15.18
47 Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb 45.38 +15.34
48 Josefiina Björklöf 2008 Swimming Team Rauma +0.91 45.70 +15.66
49 Ida-Linnea Nelimarkka 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.58 46.80 +16.76
50 Kira Viitanen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.88 47.74 +17.70
51 Paulina Deltuvaite 2008 Porin Uimaseura +0.77 48.47 +18.43
52 Michelle Virta 2006 Uimaseura Kaarina +0.94 48.48 +18.44
53 Iiris Paloposki 2007 Aurajoen Uinti Ry 48.73 +18.69
54 Elviira Salminen 2006 Porin Uimaseura 49.04 +19.00
55 Veera Kiukkonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 49.05 +19.01
56 Lulu Luukkaa 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.74 49.12 +19.08
57 Alisa Uusitorppa 2007 Swimming Team Rauma +0.88 49.83 +19.79
58 Nea Niemi 2008 Aurajoen Uinti Ry 50.56 +20.52
59 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb +0.75 50.89 +20.85
60 Stella Seppälä 2007 Porin Uimaseura 51.00 +20.96
61 Julia Belov 2007 Porin Uimaseura +0.77 51.48 +21.44
62 Aliisa Kunttu 2008 Aurajoen Uinti Ry 51.50 +21.46
63 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.94 51.67 +21.63
64 Bettina Heikkilä 2004 Porin Uimaseura 53.33 +23.29
65 Ines Kuorilehto 2009 Gladius Kirkkonummi +0.93 53.46 +23.42
66 Eevi Klaara Orenshtein 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 53.86 +23.82
67 Annika Andersen 2008 Åbo Simklubb +0.99 54.42 +24.38
68 Aada Kanervo 2009 Uimaseura Kaarina +1.05 55.26 +25.22
69 Enna Hautero 2008 Rauman Uimaseura 55.91 +25.87
70 ISABELLA NORRMAN 2008 Åbo Simklubb +0.94 57.74 +27.70
71 Ia  Vesterlund 2008 Porin Uimaseura +1.03 58.11 +28.07
72 Peppi Viljanen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.91 58.12 +28.08
73 Aava Kukko 2009 Åbo Simklubb +0.81 58.78 +28.74
74 Joanna Fernández Mieronkosk 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.96 1:09.98 +39.94
- Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb DNS
Event official at: 8.2.2020 17.22.24
2020-02-08 17.22.30 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner