2021-01-22   16:28:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line - uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Viking Line - uinnit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: Feb 8, 2020 to Feb 8, 2020
Event 16, 100m Freestyle Men 11 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Niilo Lappalainen 2011 Nokian Pyry +0.72 1:20.73
50m: 38.61
100m: 1:20.73
(42.12)
2 Sisu Tikka 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.74 1:24.88 +4.15
50m: 39.75
100m: 1:24.88
(45.13)
3 Eetu Ääri 2010 Uimaseura Kaarina +0.59 1:25.23 +4.50
50m: 41.18
100m: 1:25.23
(44.05)
4 Lauri Seppälä 2010 Åbo Simklubb +0.77 1:30.03 +9.30
50m: 42.57
100m: 1:30.03
(47.46)
5 Veeti Elonen 2009 Swimming Team Rauma +0.85 1:31.40 +10.67
50m: 42.21
100m: 1:31.40
(49.19)
6 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.81 1:32.57 +11.84
50m: 44.37
100m: 1:32.57
(48.20)
7 Olli Vanne 2009 Swimming Team Rauma +0.70 1:35.38 +14.65
50m: 44.90
100m: 1:35.38
(50.48)
8 Niilo Lehtinen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.92 1:35.88 +15.15
50m: 45.23
100m: 1:35.88
(50.65)
9 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb +0.74 1:37.34 +16.61
50m: 46.21
100m: 1:37.34
(51.13)
10 Veeti Jalava 2009 Swimming Team Rauma +0.80 1:37.81 +17.08
50m: 46.46
100m: 1:37.81
(51.35)
11 Max Grimbaum 2010 Åbo Simklubb +0.79 1:39.01 +18.28
50m: 45.47
100m: 1:39.01
(53.54)
12 Matvey Chekhonin 2009 Swimming Team Rauma +0.83 1:41.04 +20.31
50m: 47.42
100m: 1:41.04
(53.62)
13 Eeli Mikkonen 2009 Swimming Team Rauma +1.00 1:44.78 +24.05
50m: 51.80
100m: 1:44.78
(52.98)
14 Alex Ailio 2009 Åbo Simklubb +0.80 1:46.60 +25.87
50m: 48.55
100m: 1:46.60
(58.05)
15 Aatos Courtiol Lummaa 2010 Åbo Simklubb 1:51.81 +31.08
50m: 51.56
100m: 1:51.81
(1:00.25)
16 Veikka Kiukkonen 2009 Aurajoen Uinti Ry 1:54.57 +33.84
50m: 54.15
100m: 1:54.57
(1:00.42)
17 Verneri Mäkinen 2009 Åbo Simklubb +0.81 1:59.10 +38.37
50m: 53.91
100m: 1:59.10
(1:05.19)
18 Eino Kytöjoki 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.99 2:01.94 +41.21
50m: 55.67
100m: 2:01.94
(1:06.27)
19 Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb +0.77 2:12.62 +51.89
50m: 1:00.05
100m: 2:12.62
(1:12.57)
- Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 8.2.2020 16.24.32
Event 16, 100m Freestyle Men 12-16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Juuso Leppänen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.64 55.18
50m: 26.68
100m: 55.18
(28.50)
2 Seweryn Andrzej Pastucha 2004 Raision Urheilijat +0.73 57.07 +1.89
50m: 27.74
100m: 57.07
(29.33)
3 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb +0.77 58.37 +3.19
50m: 28.08
100m: 58.37
(30.29)
4 Oliver Priimägi 2005 Someron Esa +0.88 59.82 +4.64
50m: 28.60
100m: 59.82
(31.22)
5 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.67 59.84 +4.66
50m: 28.51
100m: 59.84
(31.33)
6 Lauri-Matti Huhtasalo 2004 Pihlavan Työväen Urheilijat +0.73 59.85 +4.67
50m: 27.95
100m: 59.85
(31.90)
7 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.63 1:01.44 +6.26
50m: 29.45
100m: 1:01.44
(31.99)
8 Eero Mäenpää 2005 Åbo Simklubb +0.64 1:01.49 +6.31
50m: 29.97
100m: 1:01.49
(31.52)
9 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.77 1:01.73 +6.55
50m: 30.56
100m: 1:01.73
(31.17)
10 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb +0.65 1:01.79 +6.61
50m: 29.77
100m: 1:01.79
(32.02)
11 Lauri Aho 2006 Raision Urheilijat +0.69 1:01.90 +6.72
50m: 30.92
100m: 1:01.90
(30.98)
12 Joonas Arponen 2005 Rauman Uimaseura +0.76 1:02.46 +7.28
50m: 29.99
100m: 1:02.46
(32.47)
13 ivan kovalchuk 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.68 1:02.86 +7.68
50m: 30.06
100m: 1:02.86
(32.80)
14 Joel Korte 2005 Swimming Team Rauma +0.79 1:02.87 +7.69
50m: 30.05
100m: 1:02.87
(32.82)
15 Maksim Amosov 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.72 1:02.94 +7.76
50m: 29.73
100m: 1:02.94
(33.21)
16 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap +0.64 1:03.00 +7.82
50m: 30.32
100m: 1:03.00
(32.68)
17 Jesse Anoschkin 2004 Pihlavan Työväen Urheilijat +0.68 1:03.64 +8.46
50m: 30.34
100m: 1:03.64
(33.30)
18 Rasmus Rekola 2004 Åbo Simklubb +0.64 1:04.99 +9.81
50m: 31.74
100m: 1:04.99
(33.25)
19 Aaro Törnström 2006 Raision Urheilijat +0.79 1:05.35 +10.17
50m: 31.22
100m: 1:05.35
(34.13)
20 vilho verronen 2004 Swimming Team Rauma +0.66 1:05.39 +10.21
50m: 30.35
100m: 1:05.39
(35.04)
21 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo +0.73 1:05.83 +10.65
50m: 32.81
100m: 1:05.83
(33.02)
22 Leevi Jalava 2004 Swimming Team Rauma +0.78 1:06.06 +10.88
50m: 31.41
100m: 1:06.06
(34.65)
23 Jami Oravasaari 2004 Laitilan Jyske +0.78 1:06.29 +11.11
50m: 32.83
100m: 1:06.29
(33.46)
24 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb +0.65 1:06.43 +11.25
50m: 32.21
100m: 1:06.43
(34.22)
25 Ville Suojasto 2006 Raision Urheilijat +0.71 1:06.49 +11.31
50m: 32.04
100m: 1:06.49
(34.45)
26 Aapo Nurminen 2006 Raision Urheilijat +0.79 1:06.81 +11.63
50m: 32.44
100m: 1:06.81
(34.37)
27 Romeo Maranzani 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.84 1:06.83 +11.65
50m: 31.87
100m: 1:06.83
(34.96)
28 Felix Kandolin 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.70 1:07.39 +12.21
50m: 31.80
100m: 1:07.39
(35.59)
29 Leevi Saarinen 2006 Uinti-Vakka +0.76 1:08.03 +12.85
50m: 32.95
100m: 1:08.03
(35.08)
30 Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.74 1:08.34 +13.16
50m: 32.48
100m: 1:08.34
(35.86)
31 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb +0.72 1:08.38 +13.20
50m: 32.85
100m: 1:08.38
(35.53)
32 Mikael Elo 2004 Laitilan Jyske +0.87 1:09.98 +14.80
50m: 32.41
100m: 1:09.98
(37.57)
33 Einari Palmu 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.69 1:10.75 +15.57
50m: 32.59
100m: 1:10.75
(38.16)
34 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.87 1:10.84 +15.66
50m: 34.28
100m: 1:10.84
(36.56)
35 Vilho Okkonen 2006 Rauman Uimaseura +0.75 1:11.15 +15.97
50m: 33.98
100m: 1:11.15
(37.17)
36 Linus Korin 2006 Åbo Simklubb +0.50 1:11.24 +16.06
50m: 34.50
100m: 1:11.24
(36.74)
37 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.67 1:11.60 +16.42
50m: 34.66
100m: 1:11.60
(36.94)
38 Voitto Vuorenjuuri 2007 Gladius Kirkkonummi +0.87 1:12.14 +16.96
50m: 34.43
100m: 1:12.14
(37.71)
39 Ismail Fedulin 2006 Åbo Simklubb +0.76 1:12.58 +17.40
50m: 32.94
100m: 1:12.58
(39.64)
40 Eelis Lummaa 2007 Åbo Simklubb +0.73 1:12.70 +17.52
50m: 34.55
100m: 1:12.70
(38.15)
41 Ossi Tikka 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.68 1:14.84 +19.66
50m: 35.33
100m: 1:14.84
(39.51)
42 Kaapo Virtanen 2008 Åbo Simklubb +0.87 1:14.95 +19.77
50m: 35.61
100m: 1:14.95
(39.34)
43 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb +0.85 1:15.46 +20.28
50m: 36.57
100m: 1:15.46
(38.89)
44 Max Hyvärinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.77 1:15.60 +20.42
50m: 35.26
100m: 1:15.60
(40.34)
45 Roope Piironen 2007 Loimaan Uimaseura +0.80 1:15.71 +20.53
50m: 35.91
100m: 1:15.71
(39.80)
46 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb +0.68 1:16.31 +21.13
50m: 35.91
100m: 1:16.31
(40.40)
47 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.77 1:16.85 +21.67
50m: 35.59
100m: 1:16.85
(41.26)
48 Daniel Przado 2008 Rauman Uimaseura +0.79 1:16.91 +21.73
50m: 36.58
100m: 1:16.91
(40.33)
49 Robert Pukki 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.70 1:18.04 +22.86
50m: 37.62
100m: 1:18.04
(40.42)
50 Max Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.82 1:18.06 +22.88
50m: 37.34
100m: 1:18.06
(40.72)
51 Elias Salo 2007 Vesihelmen Uimaseura +1.01 1:18.52 +23.34
50m: 37.01
100m: 1:18.52
(41.51)
52 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb +0.68 1:18.67 +23.49
50m: 40.58
100m: 1:18.67
(38.09)
53 Aatos de Carvalho 2006 Porin Uimaseura +0.90 1:18.72 +23.54
50m: 37.59
100m: 1:18.72
(41.13)
54 Eino Polari 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.79 1:19.02 +23.84
50m: 37.34
100m: 1:19.02
(41.68)
55 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.71 1:19.70 +24.52
50m: 37.34
100m: 1:19.70
(42.36)
56 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.70 1:20.97 +25.79
50m: 38.06
100m: 1:20.97
(42.91)
57 Nicoló Manzone 2005 Åbo Simklubb +0.71 1:21.08 +25.90
50m: 40.02
100m: 1:21.08
(41.06)
58 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb +0.79 1:21.11 +25.93
50m: 38.86
100m: 1:21.11
(42.25)
59 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.81 1:21.93 +26.75
50m: 38.39
100m: 1:21.93
(43.54)
60 Ilari Linderborg 2006 Åbo Simklubb +0.70 1:22.19 +27.01
50m: 40.40
100m: 1:22.19
(41.79)
61 Casper Manzone 2005 Åbo Simklubb +0.69 1:23.27 +28.09
50m: 39.87
100m: 1:23.27
(43.40)
62 Lauri Kirjonen 2007 Åbo Simklubb +0.88 1:23.42 +28.24
50m: 39.48
100m: 1:23.42
(43.94)
63 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.76 1:23.95 +28.77
50m: 40.58
100m: 1:23.95
(43.37)
64 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.85 1:24.64 +29.46
50m: 41.40
100m: 1:24.64
(43.24)
65 Mikko Salmi 2007 Nummelan Kisaajat +0.81 1:26.44 +31.26
50m: 39.55
100m: 1:26.44
(46.89)
66 Sisu Korpinen 2006 Åbo Simklubb +0.76 1:27.19 +32.01
50m: 40.82
100m: 1:27.19
(46.37)
67 Oliver Rautala 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.83 1:27.29 +32.11
50m: 43.07
100m: 1:27.29
(44.22)
68 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb +0.87 1:27.78 +32.60
50m: 42.27
100m: 1:27.78
(45.51)
69 Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.83 1:28.81 +33.63
50m: 40.78
100m: 1:28.81
(48.03)
70 Urho Lumiainen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.83 1:29.04 +33.86
50m: 41.55
100m: 1:29.04
(47.49)
71 Taavi Mattila 2006 Loimaan Uimaseura +0.82 1:31.11 +35.93
50m: 44.17
100m: 1:31.11
(46.94)
72 Benjamin Milovanov 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.92 1:31.68 +36.50
50m: 43.25
100m: 1:31.68
(48.43)
73 Eero Silander 2008 Rauman Uimaseura +1.12 1:32.11 +36.93
50m: 44.79
100m: 1:32.11
(47.32)
74 Juho Erkkilä 2004 Vesihelmen Uimaseura +0.66 1:32.92 +37.74
50m: 42.86
100m: 1:32.92
(50.06)
75 Eliel Lintula 2007 Uimaseura Kaarina +0.85 1:33.34 +38.16
50m: 41.88
100m: 1:33.34
(51.46)
76 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.83 1:33.41 +38.23
50m: 43.28
100m: 1:33.41
(50.13)
77 Leevi Lahtinen 2008 Vesihelmen Uimaseura 1:35.60 +40.42
50m: 46.66
100m: 1:35.60
(48.94)
78 Aleksi Nurmi 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.79 1:36.42 +41.24
50m: 43.65
100m: 1:36.42
(52.77)
79 Eemeli Eloranta 2008 Åbo Simklubb +0.87 1:40.51 +45.33
50m: 46.46
100m: 1:40.51
(54.05)
80 Elmeri Hauninen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.95 1:44.20 +49.02
50m: 48.96
100m: 1:44.20
(55.24)
81 Eloi Norrman 2008 Åbo Simklubb +0.78 1:45.30 +50.12
50m: 45.34
100m: 1:45.30
(59.96)
82 Viktor Hautala 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.90 1:46.12 +50.94
50m: 50.75
100m: 1:46.12
(55.37)
83 Kasper Snickars 2008 Åbo Simklubb +0.84 1:46.90 +51.72
50m: 49.51
100m: 1:46.90
(57.39)
- Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb +0.33 DSQ SW 4.4
- Nikke Laine 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.55 DSQ SW 4.4
- Santeri Leinonen 2005 Rauman Uimaseura +0.48 DSQ SW 4.4
- Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.63 DNF
Event official at: 8.2.2020 16.24.32
Event 16, 100m Freestyle Men 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb +0.70 55.40
50m: 26.75
100m: 55.40
(28.65)
2 Jani-Markus Sula 1999 Åbo Simklubb +0.69 56.77 +1.37
50m: 27.20
100m: 56.77
(29.57)
3 Otso Mäkivuokko 2003 Gladius Kirkkonummi +0.70 1:01.40 +6.00
50m: 29.91
100m: 1:01.40
(31.49)
4 Kasper Holopainen 2003 Nummelan Kisaajat +0.73 1:03.97 +8.57
50m: 30.73
100m: 1:03.97
(33.24)
5 Elias Laine 2003 Åbo Simklubb +0.84 1:05.66 +10.26
50m: 31.13
100m: 1:05.66
(34.53)
Event official at: 8.2.2020 16.24.32
2020-02-08 16.24.40 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Aurajoen Uinti Ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner