Resultater for A6 cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 22 maj 2010
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 699 | 31.73 | 1:06.89 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 595 | 32.48 | 1:10.57 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Simone Larsen | 1993 | 341 | 39.50 | 1:24.98 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Belinda Ervolder | 1995 | 520 | 34.32 | 1:13.79 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Isabel Brylov | 1994 | 456 | 36.10 | 1:17.09 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Emma Aabroe | 1994 | 451 | 35.26 | 1:17.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 448 | 34.28 | 1:17.56 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 434 | 38.49 | 1:18.39 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Louise Uglebjerg | 1994 | 419 | 36.24 | 1:19.31 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Stine Damgaard | 1995 | 402 | 39.54 | 1:20.40 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 297 | 42.45 | 1:28.91 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 539 | 33.87 | 1:12.92 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 461 | 35.52 | 1:16.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mette Sannerud | 1997 | 393 | 37.94 | 1:21.00 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Victoria Laursen | 1997 | 348 | 39.53 | 1:24.38 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Thea Stybe Sørensen | 1997 | 343 | 38.69 | 1:24.76 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Karoline Bødker | 1997 | 314 | 40.69 | 1:27.32 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anna Fixdahl | 1997 | 304 | 41.72 | 1:28.28 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Ida Olsson | 1996 | 294 | 42.76 | 1:29.25 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Clara Petersen | 1996 | 278 | 41.83 | 1:30.95 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Sarah Brylov | 1997 | 222 | 47.24 | 1:38.02 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 423 | 36.70 | 1:19.06 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Karen Gjerløff | 1998 | 417 | 36.43 | 1:19.42 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Camilla Skrindo | 1998 | 413 | 37.56 | 1:19.67 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Frederikke Hansen | 1998 | 412 | 37.54 | 1:19.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 405 | 38.06 | 1:20.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Laura Dahl | 1998 | 337 | 40.65 | 1:25.30 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Laura Weinreich | 1998 | 310 | 40.05 | 1:27.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amalie Henum | 1999 | 309 | 40.24 | 1:27.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Stine Lærke Strøm | 1999 | 292 | 43.98 | 1:29.50 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Maja Østergaard | 1998 | 285 | 40.65 | 1:30.20 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Pernille Asmussen | 1998 | 274 | 41.46 | 1:31.38 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emily Krontoft | 1998 | 270 | 42.78 | 1:31.87 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Laura Buchwald | 1998 | 263 | 45.44 | 1:32.68 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Natasja Schultz | 1998 | 251 | 42.36 | 1:34.03 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Rikke Dehn | 1999 | 249 | 44.68 | 1:34.32 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 247 | 44.29 | 1:34.58 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 246 | 46.14 | 1:34.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Freja Gram | 1999 | 241 | 45.39 | 1:35.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
19 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 239 | 42.53 | 1:35.65 | |||||
A6 | ||||||||||
20 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 233 | 45.55 | 1:36.50 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Sarah Wohlert | 1998 | 228 | 45.58 | 1:37.19 | |||||
A6 | ||||||||||
22 | Maja Leth Bang | 1999 | 224 | 46.58 | 1:37.69 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Karen Mørch | 1998 | 218 | 45.00 | 1:38.65 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 211 | 48.04 | 1:39.75 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Fie Hansen | 1999 | 201 | 48.82 | 1:41.26 | |||||
A6 | ||||||||||
26 | Sarah Bjørnholdt | 1999 | 198 | 44.32 | 1:41.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Freja B. Hansen | 1999 | 188 | 50.35 | 1:43.69 | |||||
A6 | ||||||||||
28 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 177 | 52.51 | 1:45.70 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Katrine Normann Olesen | 1998 | 149 | 50.65 | 1:51.90 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mille Rask Sander | 1999 | 116 | 55.39 | 2:01.72 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Sofie Krogsgaard | 1999 | 97 | 1:00.91 | 2:09.07 | |||||
A6 | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 383 | 37.78 | 1:21.71 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 255 | 44.05 | 1:33.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 252 | 43.13 | 1:33.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 211 | 49.21 | 1:39.66 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Christine Greisen | 2000 | 203 | 46.79 | 1:41.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | My Weitling | 2000 | 202 | 49.64 | 1:41.15 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 202 | 52.10 | 1:41.22 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 201 | 48.91 | 1:41.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Celine Brock | 2000 | 187 | 49.07 | 1:43.78 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Clara Marott Schelde | 2000 | 173 | 46.28 | 1:46.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 168 | 52.41 | 1:47.63 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 148 | 54.33 | 1:52.13 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Kamilla Neve | 2000 | 140 | 58.17 | 1:54.23 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | 93 | 1:03.02 | 2:10.82 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Nanna Sørine Olafsen | 2000 | DSQ | asycrome armtag fly | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Natalie Amalieh Lysdal | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 15:19 |