Resultater for A6 cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | A6 |
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stinna Pedersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 33.36 | 1:11.03 | 1:51.07 | 2:30.62 | |||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 30.25 | 1:02.38 | 1:35.28 | 2:07.72 | |||
2 | Julie Lunau | 1995 | A6 | 31.13 | 1:04.85 | 1:39.18 | 2:13.21 | |||
3 | Julie Langhorn | 1994 | A6 | 1:06.96 | 1:42.15 | 2:16.56 | 2:16.56 | |||
4 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 32.65 | 1:08.02 | 1:42.62 | 2:17.44 | |||
5 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 31.91 | 1:08.23 | 1:45.91 | 2:23.37 | |||
6 | Helena Pedersen | 1994 | A6 | 33.15 | 1:10.60 | 1:49.78 | 2:27.75 | |||
7 | Simone Isbye | 1994 | A6 | 35.54 | 1:14.01 | 1:53.10 | 2:28.92 | |||
8 | Anna Jensen | 1995 | A6 | 35.06 | 1:15.35 | 1:57.80 | 2:39.58 | |||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mai-Britt Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 33.08 | 1:09.85 | 1:47.56 | 2:24.06 | |||
2 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 35.55 | 1:14.27 | 1:52.49 | 2:29.21 | |||
3 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 33.21 | 1:10.90 | 1:50.83 | 2:29.29 | |||
4 | Anna Pil Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 35.24 | 1:14.13 | 1:53.42 | 2:33.24 | |||
5 | Maria Engberg Nielsen | 1996 | Ringsted Svømme Klub | 34.64 | 1:13.42 | 1:54.01 | 2:33.69 | |||
6 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 34.96 | 1:15.07 | 1:56.76 | 2:35.62 | |||
7 | Klara Tetzschenner Madsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.22 | 1:15.34 | 1:56.60 | 2:36.00 | |||
8 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 36.90 | 1:16.61 | 1:58.50 | 2:37.99 | |||
9 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 35.66 | 1:17.81 | 2:01.01 | 2:42.50 | |||
10 | Victoria Laursen | 1997 | GI-40 Hermes | 38.06 | 1:20.10 | 2:03.65 | 2:44.45 | |||
11 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.08 | 1:16.92 | 2:01.18 | 2:46.31 | |||
- | Cecilie Kristiansen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karen Gjerløff | 1998 | A6 | 34.13 | 1:13.14 | 1:52.01 | 2:29.76 | |||
2 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 33.83 | 1:11.98 | 1:52.14 | 2:30.64 | |||
3 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.92 | 1:12.47 | 1:52.08 | 2:31.13 | |||
4 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 34.57 | 1:12.53 | 1:52.98 | 2:31.89 | |||
5 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.79 | 1:13.40 | 1:56.09 | 2:36.97 | |||
6 | Katrine Hvid | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.01 | 1:18.56 | 1:59.63 | 2:37.90 | |||
7 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 38.10 | 1:21.57 | 2:07.12 | 2:51.01 | |||
8 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.90 | 1:22.55 | 2:08.56 | 2:52.01 | |||
9 | Nikoline Kjeldsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.65 | 1:23.77 | 2:09.05 | 2:52.09 | |||
10 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 41.87 | 1:28.59 | 2:14.61 | 2:56.66 | |||
11 | Pernille Asmussen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 38.62 | 1:24.23 | 2:11.10 | 2:57.05 | |||
12 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 41.23 | 1:26.15 | 2:11.57 | 2:57.31 | |||
13 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 39.30 | 1:25.19 | 2:12.64 | 2:59.31 | |||
14 | Natalie Løwe Legin | 1998 | A6 | 38.18 | 1:25.85 | 2:12.06 | 3:02.95 | |||
15 | Asta Therese Jepsen | 1998 | Herlev Svømning | 41.49 | 1:30.64 | 2:20.08 | 3:07.39 | |||
16 | Helena Kopp | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 41.71 | 1:30.80 | 2:20.98 | 3:08.51 | |||
17 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 43.46 | 1:32.80 | 2:23.97 | 3:08.97 | |||
18 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 42.62 | 1:32.25 | 2:22.22 | 3:09.49 | |||
19 | Pernille Weberg | 1999 | Allerød Svømmeklub | 41.73 | 1:30.73 | 2:22.37 | 3:12.85 | |||
20 | Sandra Danielsen | 1998 | A6 | 3:14.98 | ||||||
21 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 43.57 | 1:32.13 | 2:24.75 | 3:16.93 | |||
22 | Sarah Bjørnholdt | 1999 | GI-40 Hermes | 3:19.20 | ||||||
23 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 3:20.61 | ||||||
24 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | GI-40 Hermes | 44.71 | 1:38.25 | 2:33.57 | 3:23.63 | |||
25 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 45.46 | 1:38.22 | 2:34.22 | 3:29.57 | |||
26 | Freja B. Hansen | 1999 | A6 | 3:32.59 | ||||||
27 | Mille Rask Sander | 1999 | GI-40 Hermes | 3:38.02 | ||||||
28 | Laura Hartz | 1998 | Herlev Svømning | 3:48.80 | ||||||
- | Sophia H. Sundgreen | 1999 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 38.65 | 1:22.02 | 2:04.40 | 2:44.40 | |||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 38.56 | 1:24.50 | 2:10.44 | 2:53.26 | |||
3 | Mira Mass | 2000 | A6 | 42.83 | 1:30.34 | 2:15.75 | 3:01.93 | |||
4 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 39.89 | 1:27.68 | 2:17.54 | 3:06.09 | |||
5 | My Weitling | 2000 | A6 | 45.61 | 1:35.41 | 2:21.74 | 3:09.34 | |||
6 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 45.20 | 1:35.53 | 2:25.39 | 3:11.12 | |||
7 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 42.38 | 1:32.30 | 2:24.01 | 3:12.90 | |||
8 | Natalie Amalieh Lysdal | 2000 | A6 | 3:32.79 | ||||||
9 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 3:33.50 | ||||||
10 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 47.98 | 1:45.17 | 2:44.59 | 3:37.85 | |||
11 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 3:38.12 | ||||||
12 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | A6 | 3:38.81 | ||||||
13 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 49.69 | 1:47.84 | 2:47.25 | 3:41.82 | |||
14 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 51.76 | 1:48.74 | 2:48.23 | 3:45.47 | |||
15 | Natasha Magnus | 2000 | A6 | 3:45.95 | ||||||
16 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 3:49.14 | ||||||
17 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:55.65 | ||||||
18 | Nanna Sørine Olafsen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:58.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 09:50 |