Resultat för A6 cup 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 719 | 33.45 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Sofie Seheim | 1991 | 692 | 33.88 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Charlotte Jensen | 1992 | 632 | 34.93 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 554 | 36.50 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Nanna Petersen | 1993 | 249 | 47.62 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 35 | 1:31.52 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 446 | 39.24 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Stine Damgaard | 1995 | 432 | 39.66 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Isabel Brylov | 1994 | 416 | 40.14 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Louise Uglebjerg | 1994 | 372 | 41.67 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Simone Falster | 1995 | 365 | 41.92 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 277 | 45.98 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Vanggård | 1996 | 348 | 42.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Olsson | 1996 | 323 | 43.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 312 | 44.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kristine Hammerum | 1997 | 300 | 44.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Louise Lynæs | 1997 | 298 | 44.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Fixdahl | 1997 | 298 | 44.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Sarah Brylov | 1997 | 272 | 46.27 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 438 | 39.46 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | 369 | 41.78 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nikoline Kjeldsen | 1998 | 302 | 44.67 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Laura Weinreich | 1998 | 285 | 45.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 274 | 46.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Lisa Sawada Petersen | 1998 | 273 | 46.22 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Sarah Wohlert | 1998 | 217 | 49.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Nadia Hansen | 1999 | 213 | 50.17 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja B. Hansen | 1999 | 210 | 50.39 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 207 | 50.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Karen Mørch | 1998 | 193 | 51.88 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Katrine Normann Olesen | 1998 | 178 | 53.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mathilde Norking | 1999 | 175 | 53.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Vera Staun Hansen | 1999 | 174 | 53.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Fie Hansen | 1999 | 150 | 56.44 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Maria Kofoed | 1999 | 123 | 1:00.24 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Louise Nicolaisen | 1998 | 118 | 1:01.17 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Sofie Hong Yo Grøndal | 1999 | 86 | 1:07.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | Louise Winsley | 1998 | 44 | 1:24.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Sofie Krogsgaard | 1999 | 43 | 1:25.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 258 | 47.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 213 | 50.21 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | My Weitling | 2000 | 204 | 50.95 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Astrid Dyremose Kestner | 2000 | 197 | 51.48 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Nathasja Odgaard Thomsen | 2000 | 172 | 53.89 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 158 | 55.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Kamilla Neve | 2000 | 155 | 55.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Lærke Holm Junge | 2000 | 154 | 55.95 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Katja Petersson | 2001 | 145 | 57.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 144 | 57.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 139 | 57.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Maria B. Antoft | 2000 | 118 | 1:01.15 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Marie Uglebjerg | 2002 | 103 | 1:03.91 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 90 | 1:06.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Natasha Magnus | 2000 | 87 | 1:07.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Emma Thougaard | 2001 | 66 | 1:14.25 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 56 | 1:18.36 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Marie Carmel | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 14:48 |