Results for A6 cup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stvne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangr | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 2010-05-22 |
Lb 9, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 17 r og ldre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 715 | 34.53 | 1:12.35 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Sofie Seheim | 1991 | 662 | 34.45 | 1:14.23 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 551 | 38.05 | 1:18.91 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Charlotte Jensen | 1992 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Lb 9, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 551 | 37.48 | 1:18.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Yasmin Saud | 1994 | 541 | 1:19.43 | 1:19.43 | |||||
Herlev Svmning | ||||||||||
3 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 463 | 1:23.63 | 1:23.63 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Signe Rasmussen | 1995 | 454 | 41.04 | 1:24.21 | |||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
5 | Stine Damgaard | 1995 | 447 | 1:24.62 | 1:24.62 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Louise Uglebjerg | 1994 | 384 | 1:29.03 | 1:29.03 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Anna Jensen | 1995 | 268 | 46.70 | 1:40.42 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Melizza Petersen | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Lb 9, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kamilla Larsen | 1996 | 420 | 1:26.42 | 1:26.42 | |||||
Gladsaxe Idrts Forenin | ||||||||||
2 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 418 | 1:26.56 | 1:26.56 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Siri Christensen | 1997 | 384 | 42.71 | 1:29.00 | |||||
Gladsaxe Idrts Forenin | ||||||||||
4 | Emma Vanggrd | 1996 | 356 | 42.74 | 1:31.29 | |||||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
5 | Sofie Witthft | 1997 | 348 | 42.96 | 1:32.03 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Cirkeline sterby | 1997 | 345 | 44.05 | 1:32.24 | |||||
Gladsaxe Idrts Forenin | ||||||||||
7 | Ida Olsson | 1996 | 307 | 44.84 | 1:35.88 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Anna Fixdahl | 1997 | 300 | 46.19 | 1:36.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Sarah Brylov | 1997 | 296 | 45.58 | 1:37.13 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Therese Bagge Rasmussen | 1996 | 292 | 45.89 | 1:37.51 | |||||
Odsherred Svmmeklub | ||||||||||
11 | Louise Lyns | 1997 | 289 | 46.34 | 1:37.88 | |||||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
12 | Karoline Bdker | 1997 | 269 | 47.36 | 1:40.25 | |||||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
13 | Cille Dreyer | 1997 | 223 | 49.70 | 1:46.65 | |||||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
14 | Pernille Lynge Hansen | 1997 | 199 | 51.58 | 1:50.79 | |||||
Odsherred Svmmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Carmel | 1997 | 181 | 53.76 | 1:54.41 | |||||
A6 | ||||||||||
Lb 9, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 407 | 40.56 | 1:27.31 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Nikoline Kjeldsen | 1998 | 321 | 45.30 | 1:34.53 | |||||
Gladsaxe Idrts Forenin | ||||||||||
3 | Katrine Hvid | 1998 | 299 | 46.28 | 1:36.74 | |||||
Gladsaxe Idrts Forenin | ||||||||||
4 | Laura Dahl | 1998 | 299 | 46.12 | 1:36.75 | |||||
Roskilde Svmning | ||||||||||
5 | Stine Lrke Strm | 1999 | 297 | 45.92 | 1:37.01 | |||||
Gladsaxe Idrts Forenin | ||||||||||
6 | Laura Buchwald | 1998 | 290 | 46.27 | 1:37.76 | |||||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
7 | Lisa Sawada Petersen | 1998 | 267 | 47.75 | 1:40.49 | |||||
Gladsaxe Idrts Forenin | ||||||||||
8 | Nadia Hansen | 1999 | 254 | 48.45 | 1:42.14 | |||||
Dragsholm Svmmeklub | ||||||||||
9 | Emily Krontoft | 1998 | 252 | 48.47 | 1:42.50 | |||||
Herlev Svmning | ||||||||||
10 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 245 | 47.60 | 1:43.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Maja Leth Bang | 1999 | 236 | 50.55 | 1:44.74 | |||||
Herlev Svmning | ||||||||||
12 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 234 | 50.62 | 1:45.07 | |||||
Herlev Svmning | ||||||||||
13 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 221 | 51.31 | 1:47.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Karen Mrch | 1998 | 203 | 51.31 | 1:50.11 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Sarah Wohlert | 1998 | 200 | 52.50 | 1:50.69 | |||||
A6 | ||||||||||
16 | Laura Hartz | 1998 | 192 | 52.41 | 1:52.26 | |||||
Herlev Svmning | ||||||||||
17 | Julie Thun Rasmussen | 1998 | 190 | 53.71 | 1:52.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Katrine Normann Olesen | 1998 | 168 | 55.13 | 1:57.38 | |||||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
19 | Sebine Mller | 1999 | 159 | 59.31 | 1:59.52 | |||||
A6 | ||||||||||
20 | Fie Hansen | 1999 | 148 | 58.27 | 2:02.40 | |||||
A6 | ||||||||||
21 | Louise Nicolaisen | 1998 | 130 | 1:01.90 | 2:07.59 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 101 | 1:04.51 | 2:18.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Sofie Hong Yo Grndal | 1999 | 81 | 1:15.96 | 2:29.41 | |||||
A6 | ||||||||||
24 | Sofie Krogsgaard | 1999 | 72 | 1:18.01 | 2:35.86 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Caroline Skov Jensen | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
- | Louise Winsley | 1998 | DSQ | En hnd i afslutning | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Maria Kofoed | 1999 | DSQ | En hnd i vend v 50m | ||||||
A6 | ||||||||||
Lb 9, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 10 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 291 | 46.14 | 1:37.62 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Alberte Kjrsgaard | 2001 | 248 | 49.32 | 1:42.99 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 202 | 52.83 | 1:50.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 200 | 52.33 | 1:50.64 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Astrid Dyremose Kestner | 2000 | 195 | 52.49 | 1:51.54 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Nathasja Odgaard Thomsen | 2000 | 170 | 54.34 | 1:56.80 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | My Weitling | 2000 | 165 | 55.44 | 1:57.87 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Kamilla Neve | 2000 | 158 | 58.48 | 1:59.63 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Lrke Holm Junge | 2000 | 149 | 59.00 | 2:02.18 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 147 | 56.65 | 2:02.69 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 140 | 59.50 | 2:04.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | 71 | 1:14.42 | 2:36.34 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 56 | 1:20.81 | 2:48.99 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Marie Carmel | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Christine Greisen | 2000 | DSQ | To armt u vand v 25m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsmagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 11:41 |