Resultater for A6 cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 559 | 36.06 | 1:12.85 | 1:51.00 | 2:29.18 | |||
A6 | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Yasmin Saud | 1994 | 691 | 32.39 | 1:07.55 | 1:43.29 | 2:19.01 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Belinda Ervolder | 1995 | 464 | 36.81 | 1:16.66 | 1:57.63 | 2:38.75 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Helena Pedersen | 1994 | 416 | 38.57 | 1:20.59 | 2:03.42 | 2:44.59 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | 394 | 39.19 | 1:22.30 | 2:05.46 | 2:47.59 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 519 | 36.12 | 1:14.16 | 1:53.61 | 2:32.89 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Sarah Sannung | 1996 | 514 | 36.35 | 1:15.60 | 1:54.77 | 2:33.37 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Nanna Johansen | 1996 | 493 | 37.92 | 1:17.39 | 1:56.92 | 2:35.57 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | 467 | 36.35 | 1:16.45 | 1:57.86 | 2:38.42 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Mette Jensen | 1997 | 417 | 39.57 | 1:21.44 | 2:03.59 | 2:44.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 414 | 38.92 | 1:20.70 | 2:03.31 | 2:44.86 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Engberg Nielsen | 1996 | 410 | 38.97 | 1:21.39 | 2:04.40 | 2:45.39 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 353 | 41.65 | 1:25.41 | 2:10.06 | 2:53.93 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 335 | 41.51 | 1:26.31 | 2:12.12 | 2:56.98 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mette Sannerud | 1997 | 334 | 41.62 | 1:26.69 | 2:12.66 | 2:57.18 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Thea Stybe Sørensen | 1997 | 321 | 42.68 | 1:29.04 | 2:14.37 | 2:59.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Karoline Bødker | 1997 | 315 | 44.54 | 1:31.41 | 2:18.27 | 3:00.64 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Carmel | 1997 | 206 | 3:28.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Frederikke Matthiassen | 1996 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Anna Gade | 1996 | DSQ | svøm på mave | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Siham Saud | 1997 | DSQ | svøm mave 50m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 386 | 39.27 | 1:21.96 | 2:06.04 | 2:48.83 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Laura Dahl | 1998 | 354 | 40.86 | 1:24.44 | 2:09.67 | 2:53.67 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Maja Østergaard | 1998 | 315 | 43.54 | 1:29.69 | 2:16.71 | 3:00.67 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Amalie Henum | 1999 | 303 | 44.09 | 1:31.15 | 2:18.02 | 3:02.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Natasja Schultz | 1998 | 298 | 43.99 | 3:03.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Malene Bang | 1999 | 287 | 44.53 | 1:32.30 | 2:20.70 | 3:06.26 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 273 | 46.77 | 1:36.45 | 2:24.91 | 3:09.32 | |||
A6 | ||||||||||
8 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 260 | 46.95 | 1:36.19 | 2:25.99 | 3:12.60 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 238 | 46.99 | 1:36.42 | 3:18.27 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Vera Staun Hansen | 1999 | 224 | 46.63 | 1:38.08 | 2:31.02 | 3:22.26 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Pernille Weberg | 1999 | 207 | 48.22 | 1:40.74 | 2:34.97 | 3:27.87 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Vibe Raaby Laursen | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 400 | 37.45 | 1:19.92 | 2:04.53 | 2:46.84 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 282 | 45.19 | 1:32.69 | 2:21.55 | 3:07.35 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Camilla Taylor | 2000 | 262 | 45.56 | 1:34.91 | 2:24.16 | 3:12.07 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 243 | 46.64 | 1:38.00 | 2:28.56 | 3:17.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 237 | 48.34 | 1:38.60 | 2:30.15 | 3:18.63 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Mårtensson | 2000 | 214 | 49.95 | 1:42.67 | 2:35.02 | 3:25.33 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 139 | 53.99 | 1:56.82 | 2:57.83 | 3:57.27 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 126 | 57.18 | 2:00.20 | 3:04.53 | 4:05.11 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 14:13 |