Results for A6 cup 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 559 | 26.97 | 55.88 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Christian Christensen | 1991 | 528 | 26.88 | 56.96 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Philip Nielsen | 1991 | 370 | 30.67 | 1:04.12 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Siem Pedersen | 1991 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 607 | 26.09 | 54.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Jakob H. Andersen | 1993 | 571 | 26.97 | 55.51 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Martin Collignon | 1992 | 549 | 27.41 | 56.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Jonathan Weitling | 1993 | 543 | 27.17 | 56.42 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Jonathan Willems | 1993 | 465 | 28.51 | 59.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Johan Jørgensen | 1993 | 454 | 28.32 | 59.92 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 406 | 29.68 | 1:02.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mikkel Hollbaum Asmussen | 1993 | 300 | 34.23 | 1:08.74 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 666 | 25.62 | 52.71 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | 614 | 26.33 | 54.16 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Frederik Fisker | 1994 | 547 | 26.80 | 56.30 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Tobias Gjerløff | 1995 | 501 | 27.84 | 57.96 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Emil Møhl | 1994 | 483 | 28.44 | 58.66 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nikolai Sjælland | 1995 | 463 | 28.45 | 59.52 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Oliver Hjeresen | 1995 | 451 | 29.20 | 1:00.02 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Nikolai Larsen | 1994 | 447 | 27.78 | 1:00.21 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Grodt | 1994 | 447 | 28.88 | 1:00.22 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 439 | 29.49 | 1:00.58 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mads Norking | 1995 | 409 | 29.82 | 1:02.02 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Andreas Nielsen | 1994 | 400 | 30.21 | 1:02.51 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jonas Lauritsen | 1994 | 329 | 31.57 | 1:06.72 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Andreas Petersen | 1994 | 320 | 31.68 | 1:07.32 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Larsen | 1994 | 39 | 1:04.60 | 2:15.43 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Mads Østberg Wagner | 1994 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Mads Kildholt | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 406 | 29.78 | 1:02.19 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | 392 | 30.72 | 1:02.92 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Lasse Brock | 1997 | 356 | 31.44 | 1:04.98 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 351 | 30.56 | 1:05.29 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 348 | 31.35 | 1:05.47 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 311 | 32.71 | 1:07.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Mikkel Bang | 1997 | 272 | 34.23 | 1:11.08 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 270 | 34.46 | 1:11.25 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Benjamin Kâhler | 1997 | 262 | 34.30 | 1:11.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 260 | 34.57 | 1:12.15 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Frederik T. Poulsen | 1996 | 259 | 34.26 | 1:12.27 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Ottosen | 1997 | 254 | 34.51 | 1:12.73 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 238 | 35.07 | 1:14.34 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Andy Petersen | 1996 | 210 | 37.53 | 1:17.45 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 200 | 36.73 | 1:18.73 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus B. Hansen | 1997 | 137 | 43.36 | 1:29.22 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Mikkel Johnsen | 1997 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 334 | 31.81 | 1:06.38 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 303 | 32.41 | 1:08.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | William Matras | 1998 | 280 | 33.43 | 1:10.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 260 | 34.55 | 1:12.11 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | 236 | 35.63 | 1:14.48 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 229 | 34.94 | 1:15.25 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | 229 | 35.66 | 1:15.29 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Giano Grillo | 1998 | 228 | 35.62 | 1:15.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Kristoffer Neve | 1998 | 207 | 37.92 | 1:17.81 | |||||
A6 | ||||||||||
10 | Rasmus Steenberg | 2000 | 207 | 36.39 | 1:17.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Frederik Presskorn | 2000 | 201 | 37.23 | 1:18.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 193 | 38.20 | 1:19.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Andreas Vestergaard | 1999 | 188 | 39.57 | 1:20.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 188 | 38.29 | 1:20.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 186 | 38.81 | 1:20.67 | |||||
A6 | ||||||||||
16 | Lasse Maigaard | 2000 | 184 | 38.14 | 1:21.01 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Christian Mørkeberg | 1999 | 181 | 38.97 | 1:21.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Lucas Sidor | 2000 | 169 | 39.77 | 1:23.27 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
19 | William Hanger | 1998 | 159 | 39.88 | 1:24.99 | |||||
A6 | ||||||||||
20 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | 156 | 39.29 | 1:25.46 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Mathias Holdrup | 1999 | 151 | 40.27 | 1:26.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 150 | 41.25 | 1:26.62 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
23 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 150 | 40.51 | 1:26.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 148 | 41.59 | 1:27.03 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Philip Brenting | 1999 | 140 | 41.88 | 1:28.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Joachim Hermansen | 1998 | 136 | 41.95 | 1:29.44 | |||||
A6 | ||||||||||
27 | Philip Bruhn | 2000 | 131 | 1:30.61 | 1:30.61 | |||||
A6 | ||||||||||
28 | Andreas Petersen | 1998 | 125 | 43.29 | 1:32.07 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Mathias Vestergaard | 2001 | 115 | 44.95 | 1:34.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 107 | 45.11 | 1:36.94 | |||||
A6 | ||||||||||
31 | Mads Nordby Rasmussen | 1998 | 97 | 45.07 | 1:40.13 | |||||
A6 | ||||||||||
32 | Jonathan V. Bichel | 1999 | 97 | 46.70 | 1:40.22 | |||||
A6 | ||||||||||
33 | Christian E. Andreasen | 1999 | 92 | 47.15 | 1:42.10 | |||||
A6 | ||||||||||
34 | Anders Toft Ruby | 2001 | 85 | 49.05 | 1:44.52 | |||||
A6 | ||||||||||
35 | Daniel Brylov | 2000 | 85 | 49.93 | 1:44.71 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
36 | Tobias Fuglsang | 2001 | 46 | 59.81 | 2:08.92 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Benjamin Jakobsen | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Toft | 1998 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Frej Koch-Mathews | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mathias Thomassen | 1998 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Monrad | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | DSQ | ej berøring 75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 13:12 |