Results for A6 cup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stvne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangr | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 2010-05-22 |
Lb 28, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 19 r og ldre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Wagner | 1991 | 601 | 33.21 | 1:10.67 | 1:48.51 | 2:27.16 | |||
Herlev Svmning | ||||||||||
Lb 28, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 17 - 18 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rune Kjrulf | 1993 | 575 | 33.58 | 1:11.71 | 1:50.93 | 2:29.33 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Jonathan Weitling | 1993 | 514 | 35.00 | 1:14.13 | 1:54.51 | 2:35.08 | |||
A6 | ||||||||||
Lb 28, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads stberg Wagner | 1994 | 433 | 36.26 | 1:17.52 | 2:00.47 | 2:44.14 | |||
Herlev Svmning | ||||||||||
2 | Tobias Gjerlff | 1995 | 352 | 39.10 | 1:23.80 | 2:09.92 | 2:55.88 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Lars Elsborg | 1994 | 344 | 38.06 | 1:23.80 | 2:10.40 | 2:57.29 | |||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Petersen | 1995 | 305 | 41.52 | 1:28.65 | 2:16.65 | 3:04.59 | |||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
- | Johannes Schwaab | 1994 | DNS | |||||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
Lb 28, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 371 | 38.37 | 1:22.88 | 2:08.37 | 2:52.84 | |||
Herlev Svmning | ||||||||||
2 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 370 | 38.80 | 1:23.91 | 2:09.11 | 2:53.04 | |||
Allerd Svmmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Mrtensson | 1997 | 344 | 40.01 | 1:25.20 | 2:11.52 | 2:57.30 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Robin Thorsen | 1996 | 339 | 39.34 | 1:25.06 | 2:11.91 | 2:58.18 | |||
Birkerd Svmmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 250 | 45.17 | 1:36.05 | 2:27.31 | 3:17.02 | |||
Gladsaxe Idrts Forenin | ||||||||||
6 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 250 | 45.60 | 1:36.24 | 2:26.85 | 3:17.08 | |||
Birkerd Svmmeklub | ||||||||||
7 | Frederik T. Poulsen | 1996 | 240 | 45.48 | 1:36.87 | 2:28.41 | 3:19.95 | |||
Allerd Svmmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Bang | 1997 | 209 | 49.17 | 1:43.07 | 2:36.88 | 3:29.13 | |||
A6 | ||||||||||
9 | Magnus B. Hansen | 1997 | 172 | 51.85 | 1:48.27 | 2:45.69 | 3:43.49 | |||
A6 | ||||||||||
- | Mikkel Johnsen | 1997 | DNS | |||||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DSQ | svm ryg v 100, 150m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Lasse Brock | 1997 | DSQ | svm p ryg 125,175m | ||||||
Herlev Svmning | ||||||||||
Lb 28, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 12 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Hyllested | 1999 | 293 | 42.05 | 1:28.96 | 2:17.61 | 3:06.95 | |||
Gladsaxe Idrts Forenin | ||||||||||
2 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 278 | 42.12 | 1:30.21 | 2:19.94 | 3:10.33 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Victor Kjrsgaard | 1998 | 276 | 42.90 | 1:31.98 | 2:20.87 | 3:10.79 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 242 | 44.18 | 1:36.02 | 2:27.68 | 3:19.30 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | 241 | 44.67 | 1:35.87 | 2:28.81 | 3:19.63 | |||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
6 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 208 | 47.33 | 1:41.08 | 2:36.09 | 3:29.59 | |||
Herlev Svmning | ||||||||||
7 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 203 | 49.58 | 1:44.34 | 2:38.61 | 3:31.28 | |||
Gladsaxe Idrts Forenin | ||||||||||
8 | Rasmus Steenberg | 2000 | 198 | 48.92 | 1:44.19 | 2:39.73 | 3:33.20 | |||
Gladsaxe Idrts Forenin | ||||||||||
9 | Kristoffer Neve | 1998 | 197 | 49.99 | 1:44.60 | 2:40.16 | 3:33.38 | |||
A6 | ||||||||||
10 | Mikkel Ridder Malmsted | 1998 | 180 | 50.06 | 1:46.28 | 2:44.07 | 3:40.03 | |||
Gladsaxe Idrts Forenin | ||||||||||
11 | Mathias Holdrup | 1999 | 179 | 49.84 | 1:47.45 | 2:44.93 | 3:40.20 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Frederik Skovgaard | 1999 | 173 | 51.17 | 1:48.08 | 2:46.28 | 3:42.81 | |||
A6 | ||||||||||
13 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 138 | 53.67 | 1:55.97 | 2:58.41 | 4:00.48 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Daniel Brylov | 2000 | 113 | 1:00.59 | 2:06.83 | 3:13.70 | 4:16.60 | |||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Benjamin Jakobsen | 1998 | DNS | |||||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
- | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | DNS | |||||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
- | Oliver Neumann | 1998 | DNS | |||||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
- | Mathias Vestergaard | 2001 | DSQ | bent uden armt 25 m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Noah Thompson | 1998 | DSQ | en hnd i vend 175m | ||||||
Herlev Svmning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsmagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 11:39 |