Resultater for Vattenfall Swim Cup 2010 Finals SD
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 7 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2010 (Fin) | Print Date | 16 May 2010 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 21:39 | |||
Organizer | West Swim Esbjerg | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 2010-05-14 |
Event 7, 50m Backstroke Women, Finals 13 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 9 | 596 | 31.67 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Laura Mäki | 1997 | 7 | 567 | 32.20 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 6 | 539 | 32.74 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sally Lindner | 1997 | 5 | 452 | 34.73 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Diana Burger | 1997 | 4 | 449 | 34.80 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
5 | Martha Meilstrup | 1997 | 4 | 449 | 34.80 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 2 | 435 | 35.18 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
8 | Benedicte Zilmer | 1997 | 1 | 363 | 37.37 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Event 7, 50m Backstroke Women, Finals 12 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 9 | 566 | 32.22 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elisabeth Grösel | 1998 | 7 | 506 | 33.45 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Emilia Lüders | 1998 | 6 | 500 | 33.58 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 5 | 442 | 34.98 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Pauline Fischer | 1998 | 4 | 407 | 35.95 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Pauline Klose | 1998 | 3 | 388 | 36.54 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Olivia Utter | 1998 | 2 | 384 | 36.67 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Jessica Jönsson | 1998 | 1 | 348 | 37.89 | |||||
S71 | ||||||||||
Event 7, 50m Backstroke Women, Finals 11 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 9 | 443 | 34.97 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Tosca Schmidt | 1999 | 7 | 417 | 35.68 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Sarah Gottschalk | 1999 | 6 | 401 | 36.15 | |||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
4 | Charlotte Wendlandt | 1999 | 5 | 384 | 36.67 | |||||
Berliner Tsc | ||||||||||
5 | Susann Epperlein | 1999 | 4 | 355 | 37.63 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Sophie Fischer | 1999 | 3 | 340 | 38.20 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Victoria Fischer | 1999 | 2 | 336 | 38.32 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Ida Persson | 1999 | 1 | 329 | 38.62 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
Event 7, 50m Backstroke Women, Finals 10 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Lia Neubert | 2000 | 9 | 379 | 36.81 | |||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
2 | Michelle Thiele | 2000 | 7 | 342 | 38.09 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Charlotte Bohner | 2000 | 6 | 315 | 39.17 | |||||
Berliner Tsc | ||||||||||
4 | Marlene Schmidt | 2000 | 5 | 313 | 39.27 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Katarina Tkachenko | 2000 | 4 | 305 | 39.58 | |||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
6 | Melina Sinkwitz | 2000 | 3 | 292 | 40.17 | |||||
Berliner Tsc | ||||||||||
7 | Alisa Fritzsch | 2000 | 2 | 277 | 40.90 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Sarah Seifert | 2000 | 1 | 263 | 41.62 | |||||
Berliner Tsc | ||||||||||
Event 7, 50m Backstroke Women, Finals 9 years and younger |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | 9 | 244 | 42.62 | |||||
S71 | ||||||||||
2 | Saskia Ahrens | 2001 | 7 | 195 | 45.99 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
3 | Rieke Lühr | 2001 | 6 | 191 | 46.27 | |||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
4 | Maria Tsychkova | 2001 | 5 | 187 | 46.64 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
5 | Tjale Schütz | 2001 | 4 | 169 | 48.16 | |||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
6 | Theresa Freytag | 2001 | 3 | 168 | 48.26 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Ida Sofie Goldschmidt | 2001 | 2 | 125 | 53.28 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Elea Linka | 2001 | DSQ | Sw at br. 25m | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 16 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg | Print Time | 21:39 |