2020-05-31   05:41:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SS04 Öppna Klubbmästerskap 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  17:48   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nadja Salomonsson  1992  Solna Sundbyberg SS 04            30.45   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            31.18   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            31.91  TLB 
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            31.91  TLB 
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            31.91  TLB 
Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            35.11  TLB 
Sofia Bäckström  2004  Solna Sundbyberg SS 04            36.67   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.52   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            31.91  TLB 
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04            32.70   
Linn Lynch  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.70   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            35.11  TLB 
Frida Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.30   
Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04            36.75  TLB 
Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.75  TLB 
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            37.83   
Linn Bergman  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.60   
10  Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            39.55   
11  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            40.03  TLB 
12  Wilma Danielsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.03  TLB 
13  Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.62  TLB 
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            33.30   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            36.06   
Nora Forsén  2007  Solna Sundbyberg SS 04            41.93   
Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.62  TLB 
Ella Lynch  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.62  TLB 
Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            42.62  TLB 
Lova Hjort  2007  Solna Sundbyberg SS 04            43.64   
Martha Hammes  2008  Solna Sundbyberg SS 04            44.79   
Sofia Hannu  2007  Solna Sundbyberg SS 04            45.03   
10  Lovisa Gyllbäck  2009  Solna Sundbyberg SS 04            50.38   
Signe Backlund  2009  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  17:48 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  17:48   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            26.43   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            26.88   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            27.93  TLB 
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            27.93  TLB 
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            27.93  TLB 
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            28.54   
Thiemo Voigt  1970  Solna Sundbyberg SS 04            32.52  TLB 
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            32.52  TLB 
Rasmus Strandberg  1997  Solna Sundbyberg SS 04            37.68  TLB 
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            27.93  TLB 
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            30.07   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            30.31   
Theodor Bagaian  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.87   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            34.72   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alvin Johansson  2005  Solna Sundbyberg SS 04            32.52  TLB 
Lukas Engström  2005  Solna Sundbyberg SS 04            32.52  TLB 
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            32.97   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.72   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            35.97   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.68  TLB 
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Doan  2007  Solna Sundbyberg SS 04            35.18   
Elwe Montelius  2008  Solna Sundbyberg SS 04            40.49   
Gustaf Färnqvist  2007  Solna Sundbyberg SS 04            40.93   
Viggo Johansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            43.41   
Hugo Bentzer  2009  Solna Sundbyberg SS 04            44.85   
Melker Larsson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            46.86   
Joakim Sandström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            55.30   
Oscar Sagelius  2008  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  17:48 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  17:48   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            32.53   
Nadja Salomonsson  1992  Solna Sundbyberg SS 04            32.73   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            32.75   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            35.37   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            33.29   
Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            39.47   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.64   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.55   
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04            36.35   
Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.57   
Linn Lynch  2005  Solna Sundbyberg SS 04            39.82   
Felicia Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.18   
Amelie Jäntti  2005  Solna Sundbyberg SS 04            40.42   
Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            40.66   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.67   
Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.38   
10  Wilma Danielsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.46   
11  Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.92   
12  Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.42   
13  Olivia Nietzsche  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.47   
14  Alexandra Silverryd  2005  Solna Sundbyberg SS 04            45.15   
15  Felicia Färnqvist  2005  Solna Sundbyberg SS 04            45.24   
16  Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04            45.70   
Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Linn Bergman  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            36.14   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            38.65   
Nora Forsén  2007  Solna Sundbyberg SS 04            40.06   
Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            41.22   
Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            41.90   
Lova Hjort  2007  Solna Sundbyberg SS 04            43.00   
Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04            44.09   
Martha Hammes  2008  Solna Sundbyberg SS 04            45.64   
Emilia Blomström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            48.91   
10  Ellen Rönnkvist  2008  Solna Sundbyberg SS 04            49.33   
11  Ida Anderberg  2008  Solna Sundbyberg SS 04            50.35   
12  Tuva Wallner  2010  Solna Sundbyberg SS 04            50.72   
13  Amira Ein-Shouka  2009  Solna Sundbyberg SS 04            50.89   
14  Tilda Götesson - Scherman  2009  Solna Sundbyberg SS 04            51.10   
15  Sofia Hannu  2007  Solna Sundbyberg SS 04            51.15   
16  Iris Bonamy  2009  Solna Sundbyberg SS 04            53.16   
17  Marta Fridman  2009  Solna Sundbyberg SS 04            54.23   
18  Cecilia Jalde  2009  Solna Sundbyberg SS 04            54.31   
Ella Lynch  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Hedda Revsäter  2009  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Lovisa Gyllbäck  2009  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  17:48 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  17:48   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            28.08   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            28.79   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            29.17   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            30.18   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            30.57  TLB 
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.12   
Thiemo Voigt  1970  Solna Sundbyberg SS 04            34.35   
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            37.71   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            29.81   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            30.57  TLB 
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.29   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            35.84   
Eric Axland  2004  Solna Sundbyberg SS 04            39.64   
Daryl Arvidsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            46.31   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.34   
Alvin Johansson  2005  Solna Sundbyberg SS 04            35.01   
Lukas Engström  2005  Solna Sundbyberg SS 04            36.12   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.30   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.61   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.97   
Marcus Karlsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Doan  2007  Solna Sundbyberg SS 04            38.12   
Elwe Montelius  2008  Solna Sundbyberg SS 04            40.40   
Gustaf Färnqvist  2007  Solna Sundbyberg SS 04            40.77   
Melker Larsson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            42.23   
Viggo Johansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            42.61   
Oscar Sagelius  2008  Solna Sundbyberg SS 04            44.28   
Alvin Engström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            44.95   
Hugo Bentzer  2009  Solna Sundbyberg SS 04            47.24   
Kalle Värna  2009  Solna Sundbyberg SS 04            50.63   
10  Isak Käck  2008  Solna Sundbyberg SS 04            55.76   
11  Joakim Sandström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            56.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  17:48 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  17:58   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nadja Salomonsson  1992  Solna Sundbyberg SS 04            35.45   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            37.17   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            37.45   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            39.99   
Sunanda Aronsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            45.33   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Bäckström  2004  Solna Sundbyberg SS 04            41.23   
Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            41.36   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            48.46   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            38.33   
Linn Lynch  2005  Solna Sundbyberg SS 04            39.19   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.27   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.46   
Wilma Danielsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.99   
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04            43.17   
Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            43.80   
Alexandra Silverryd  2005  Solna Sundbyberg SS 04            43.98   
Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.56   
10  Felicia Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.88   
11  Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            45.52   
12  Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            45.67   
13  Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04            48.64   
14  Olivia Nietzsche  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.78   
15  Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04            49.74   
16  Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04            49.75   
17  Vilma Jönsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            50.29   
18  Felicia Färnqvist  2005  Solna Sundbyberg SS 04            50.51   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            41.11   
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            44.23   
Lova Hjort  2007  Solna Sundbyberg SS 04            44.42   
Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            45.47   
Nora Forsén  2007  Solna Sundbyberg SS 04            46.24   
Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04            48.79   
Martha Hammes  2008  Solna Sundbyberg SS 04            50.30   
Signe Backlund  2009  Solna Sundbyberg SS 04            50.36   
Naima Fridman  2007  Solna Sundbyberg SS 04            50.73   
10  Sofia Hannu  2007  Solna Sundbyberg SS 04            50.94   
11  Amira Ein-Shouka  2009  Solna Sundbyberg SS 04            51.63   
12  Emilia Blomström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            52.10   
13  Lovisa Gyllbäck  2009  Solna Sundbyberg SS 04            52.97   
14  Cecilia Jalde  2009  Solna Sundbyberg SS 04            54.14   
15  Ida Anderberg  2008  Solna Sundbyberg SS 04            54.22   
16  Tilda Götesson - Scherman  2009  Solna Sundbyberg SS 04            57.71   
17  Marta Fridman  2009  Solna Sundbyberg SS 04            58.82   
18  Hedda Revsäter  2009  Solna Sundbyberg SS 04            59.57   
19  Iris Bonamy  2009  Solna Sundbyberg SS 04            59.61   
20  Ebba Färnqvist  2011  Solna Sundbyberg SS 04            1:07.22   
Ella Lynch  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Monica Persson Centeno  2009  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Petra Hammes  2011  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  17:58 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  18:09   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            31.03   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            31.21   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            33.34   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            34.11   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            34.15   
Jens Haraldsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            34.16   
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            34.80   
Thiemo Voigt  1970  Solna Sundbyberg SS 04            40.18   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.06   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.54   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            37.96   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alvin Johansson  2005  Solna Sundbyberg SS 04            35.70   
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            39.34   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.27   
Lukas Engström  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.48   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.14   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            43.24   
Vendel Järgenstedt  2006  Solna Sundbyberg SS 04            54.17   
Marcus Karlsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Doan  2007  Solna Sundbyberg SS 04            39.49   
Alvin Engström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            47.90   
Melker Larsson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            51.47   
Yngve Järgenstedt  2009  Solna Sundbyberg SS 04            51.52   
Hugo Bentzer  2009  Solna Sundbyberg SS 04            53.52   
Isak Käck  2008  Solna Sundbyberg SS 04            55.14   
Oscar Sagelius  2008  Solna Sundbyberg SS 04            55.87   
Elliot Tolinsson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            57.82   
Joakim Sandström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            1:00.93   
Elwe Montelius  2008  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Gustaf Färnqvist  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Kalle Värna  2009  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Thorri Thorisson  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Viggo Johansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  18:09 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  18:33   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nadja Salomonsson  1992  Solna Sundbyberg SS 04            28.20   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            29.34   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            29.95   
Sunanda Aronsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            31.31   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            31.56   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            30.46   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.90   
Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            34.01   
Sofia Bäckström  2004  Solna Sundbyberg SS 04            34.05   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            30.71   
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04            31.71   
Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            31.95   
Amelie Jäntti  2005  Solna Sundbyberg SS 04            32.38   
Linn Lynch  2005  Solna Sundbyberg SS 04            32.50   
Frida Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            33.20   
Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.10   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            34.32   
Linn Bergman  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.32   
10  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            35.21   
11  Wilma Danielsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            35.31   
12  Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.01   
13  Felicia Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.37   
14  Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.67   
15  Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.88   
16  Felicia Färnqvist  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.24   
17  Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04            37.61   
18  Vilma Jönsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            38.28   
19  Alexandra Silverryd  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.38   
Olivia Nietzsche  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            30.68   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            33.57   
Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            33.89   
Lova Hjort  2007  Solna Sundbyberg SS 04            35.71   
Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04            35.77   
Nora Forsén  2007  Solna Sundbyberg SS 04            35.78   
Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            36.70   
Ella Lynch  2007  Solna Sundbyberg SS 04            37.68   
Emilia Blomström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            38.50   
10  Sofia Hannu  2007  Solna Sundbyberg SS 04            40.19   
11  Martha Hammes  2008  Solna Sundbyberg SS 04            40.35   
12  Signe Backlund  2009  Solna Sundbyberg SS 04            41.63   
13  Lovisa Gyllbäck  2009  Solna Sundbyberg SS 04            42.84   
14  Monica Persson Centeno  2009  Solna Sundbyberg SS 04            43.65   
15  Ida Anderberg  2008  Solna Sundbyberg SS 04            43.86   
16  Ellen Rönnkvist  2008  Solna Sundbyberg SS 04            45.41   
17  Cecilia Jalde  2009  Solna Sundbyberg SS 04            46.48   
18  Amira Ein-Shouka  2009  Solna Sundbyberg SS 04            46.75   
19  Tuva Wallner  2010  Solna Sundbyberg SS 04            47.18   
20  Tilda Götesson - Scherman  2009  Solna Sundbyberg SS 04            47.25   
21  Iris Bonamy  2009  Solna Sundbyberg SS 04            48.91   
22  Hedda Revsäter  2009  Solna Sundbyberg SS 04            49.99   
23  Amanda Aspsäter  2007  Solna Sundbyberg SS 04            50.95   
24  Marta Fridman  2009  Solna Sundbyberg SS 04            51.30   
25  Petra Hammes  2011  Solna Sundbyberg SS 04            57.56   
26  Ebba Färnqvist  2011  Solna Sundbyberg SS 04            1:03.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  18:33 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  18:38   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            25.01   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            25.80   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            25.85   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            26.74   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            27.17   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            27.49   
Thiemo Voigt  1970  Solna Sundbyberg SS 04            28.05   
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            29.67   
Rasmus Strandberg  1997  Solna Sundbyberg SS 04            32.69   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            26.76   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            27.55   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            27.67   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            29.98   
Theodor Bagaian  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.06   
Eric Axland  2004  Solna Sundbyberg SS 04            34.14   
Daryl Arvidsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            36.12   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            29.73   
Alvin Johansson  2005  Solna Sundbyberg SS 04            30.12   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            30.65   
Lukas Engström  2005  Solna Sundbyberg SS 04            31.35   
Alexander Källström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            31.42   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            31.43   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            32.21   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Färnqvist  2007  Solna Sundbyberg SS 04            33.96   
Elwe Montelius  2008  Solna Sundbyberg SS 04            34.08   
Stefan Doan  2007  Solna Sundbyberg SS 04            34.25   
Viggo Johansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            35.83   
Melker Larsson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            36.19   
Elliot Tolinsson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            37.62   
Oscar Sagelius  2008  Solna Sundbyberg SS 04            38.04   
Thorri Thorisson  2007  Solna Sundbyberg SS 04            38.31   
Alvin Engström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            39.32   
10  Hugo Bentzer  2009  Solna Sundbyberg SS 04            39.41   
11  Isak Käck  2008  Solna Sundbyberg SS 04            44.99   
12  Joakim Sandström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            45.54   
13  Yngve Järgenstedt  2009  Solna Sundbyberg SS 04            46.63   
14  Kalle Värna  2009  Solna Sundbyberg SS 04            51.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  18:38 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  19:13   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 9, 100m Medley Damer C, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            1:17.32   
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            1:17.58   
Nora Forsén  2007  Solna Sundbyberg SS 04            1:29.95   
Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            1:32.13   
Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04            1:32.56   
Martha Hammes  2008  Solna Sundbyberg SS 04            1:34.26   
Lova Hjort  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  19:13 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  19:15   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 10, 100m Medley Herrar C, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Doan  2007  Solna Sundbyberg SS 04            1:23.08   
Gustaf Färnqvist  2007  Solna Sundbyberg SS 04            1:25.07   
Elwe Montelius  2008  Solna Sundbyberg SS 04            1:27.38   
Viggo Johansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            1:33.65   
Melker Larsson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            1:35.39   
Alvin Engström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Hugo Bentzer  2009  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  19:15 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  19:18   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 11, 100m Medley Damer B, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:12.42   
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:18.36   
Linn Lynch  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:21.03   
Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:22.66   
Wilma Danielsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:25.32   
Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:25.86   
Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:26.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  19:18 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  19:24   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 12, 100m Medley Herrar B, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:13.54   
Lukas Engström  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:16.30   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:20.44   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:22.11   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:22.35   
Alexander Källström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Alvin Johansson  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  19:24 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  19:25   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 13, 100m Medley Damer A, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:13.61   
Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:20.76   
Sofia Bäckström  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:23.58   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:26.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  19:25 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  19:27   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 14, 100m Medley Herrar A, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:06.34   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:09.59   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:15.36   
Theodor Bagaian  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:16.99   
Eric Axland  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:30.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  19:27 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  19:27   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nadja Salomonsson  1992  Solna Sundbyberg SS 04            1:08.15   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            1:10.93   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            1:12.56   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            1:14.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  19:27 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2019    Utskriftsdatum  12 januari 2020   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  19:28   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 januari 2020         
 
 
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            1:00.01   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:02.12   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            1:02.53   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:05.13   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:06.71   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:11.49   
Thiemo Voigt  1970  Solna Sundbyberg SS 04            1:12.89   
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            1:17.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 januari 2020 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  19:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner