Resultater for Vattenfall Swim Cup 2010 Morning CVU
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Sunday Morning
Results Event 32 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2010 (CVU) | Print Date | 16 May 2010 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 23:08 | |||
Organizer | West Swim Esbjerg | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 2010-05-14 |
Event 32, 25m Butterfly Men, Heats 14 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Alexander Morgan | 1996 | 622 | 13.18 | ||||||
Stockholms Kappsimnings | ||||||||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 520 | 13.99 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Erik Wetzstein | 1996 | 510 | 14.08 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Aaro Liitti | 1996 | 480 | 14.37 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 462 | 14.55 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Dimitri Maul | 1996 | 459 | 14.58 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
7 | Jacob Husberg | 1996 | 438 | 14.81 | Not in final | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
8 | Maximilian Prügel | 1996 | 432 | 14.88 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
8 | Teddi Rasmussen | 1996 | 432 | 14.88 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Johannes Wagner | 1996 | 399 | 15.28 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Peter Højberg | 1996 | 391 | 15.38 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Baxter | 1996 | 385 | 15.47 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 354 | 15.91 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Maurice Brandt | 1996 | 323 | 16.40 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
15 | Johannes Kyas | 1996 | 321 | 16.43 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
16 | Sven- Torben Lesny | 1996 | 312 | 16.59 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
17 | Marc Zurheiden | 1996 | 310 | 16.63 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
17 | Pablo Auer | 1996 | 310 | 16.63 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
19 | Thorben Lobisch | 1996 | 276 | 17.28 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
20 | Max-Maik Fritzsche | 1996 | 275 | 17.29 | ||||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
21 | Fin Conje | 1996 | 269 | 17.42 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
22 | Malthe Lindquist | 1996 | 259 | 17.65 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Tom Neubert | 1996 | 251 | 17.84 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Nicolai Bøving | 1996 | 226 | 18.48 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Stefan Abildtrup | 1996 | 197 | 19.34 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Pascal Harder | 1996 | 165 | 20.51 | ||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
27 | Niklas Jürs | 1996 | 164 | 20.54 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
- | Troels Hansen | 1996 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | DSQ | Assym. swim | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Event 32, 25m Butterfly Men, Heats 13 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Janne Lahrssen | 1997 | 445 | 14.74 | ||||||
Wesselburn | ||||||||||
2 | Joshua Petersen | 1997 | 433 | 14.87 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
2 | Oskari Soini | 1997 | 433 | 14.87 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Lasse Brock | 1997 | 430 | 14.90 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Maxim Davydytchev | 1997 | 418 | 15.05 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Onni Vuorinen | 1997 | 407 | 15.18 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Till Wichmann | 1997 | 391 | 15.39 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
8 | Felix Reinhardt | 1997 | 383 | 15.49 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Paul Wohlrabe | 1997 | 370 | 15.67 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Josef Isaksson | 1997 | 362 | 15.79 | ||||||
S71 | ||||||||||
11 | Nikolaj Borup | 1997 | 356 | 15.88 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Magnus Hirschfeld | 1997 | 349 | 15.98 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
13 | Alexander Reppin | 1997 | 329 | 16.29 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
14 | Lucas Hachmann | 1997 | 315 | 16.54 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
15 | Lucas Claesson | 1997 | 280 | 17.20 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
16 | Lucas Persson | 1997 | 263 | 17.57 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
17 | Julian Thomas | 1997 | 243 | 18.04 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
18 | Lukas Reuter | 1997 | 231 | 18.33 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Oscar Melin | 1997 | 159 | 20.78 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
20 | Mark Simonsen | 1997 | 125 | 22.48 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Joe Phoomkhonsan | 1997 | 111 | 23.39 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
22 | Philipp Ort | 1997 | 100 | 24.23 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
23 | Lucas Bruun | 1997 | 85 | 25.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Alexander Dahlgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Alexander Kalisch | 1997 | DNS | |||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
- | Matthias Bach | 1997 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Sendyk Pawel | 1997 | DNS | |||||||
Marlin | ||||||||||
Event 32, 25m Butterfly Men, Heats 12 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Oliver Leupold | 1998 | 429 | 14.92 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Alfred Christensson | 1998 | 421 | 15.01 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Maurice Rothkegel | 1998 | 371 | 15.66 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 342 | 16.08 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Jonathan Kristensen | 1998 | 334 | 16.22 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Lars Donath | 1998 | 292 | 16.96 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
7 | Hannes Hötzel | 1998 | 284 | 17.11 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Gregor Gottschalk | 1998 | 272 | 17.36 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
9 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 271 | 17.39 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Nic Wetzel | 1998 | 259 | 17.65 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
11 | Stefan Martin Lara | 1998 | 249 | 17.88 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Daniel Silbermann | 1998 | 233 | 18.29 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
13 | Mads Holm | 1998 | 220 | 18.64 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sverre van Brink | 1998 | 220 | 18.64 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
15 | Felix Borck | 1998 | 209 | 18.97 | ||||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
16 | Noah Thompson | 1998 | 199 | 19.27 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Anders Withen Krogh | 1998 | 195 | 19.39 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Niclas Franke | 1998 | 182 | 19.86 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
19 | Oskar Jørgensen | 1998 | 159 | 20.77 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Felix Jahnke | 1998 | 148 | 21.25 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
21 | Mikkel Andersen | 1998 | 136 | 21.89 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Thor Madsen | 1998 | 129 | 22.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
23 | Mathias Edvardsen | 1998 | 93 | 24.81 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
24 | Ben Fahrenkrug | 1998 | 61 | 28.65 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
Event 32, 25m Butterfly Men, Heats 11 years and younger |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Jonas Jahnel | 1999 | 362 | 15.78 | ||||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
2 | Justin Speer | 1999 | 317 | 16.50 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Niclas Budek | 1999 | 299 | 16.83 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
4 | Tim Wilsdorf | 1999 | 280 | 17.20 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
5 | Pavel Makarchuk | 1999 | 263 | 17.56 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
6 | Jonas Krüger | 1999 | 258 | 17.68 | ||||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
7 | Lukas Glasewald | 2000 | 247 | 17.92 | ||||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
8 | Markus Engert | 2000 | 235 | 18.24 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Yannick Neue | 2000 | 228 | 18.42 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
10 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | 227 | 18.44 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Dominique Renné | 2000 | 225 | 18.49 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
12 | Patrick Tayfun Stüwe | 2000 | 223 | 18.56 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
13 | Lukas Hoellge | 1999 | 214 | 18.80 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
14 | Vincent Radach | 1999 | 213 | 18.85 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
15 | Hannes Jakubczyk | 2001 | 201 | 19.22 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
16 | Patrick Elvers | 2000 | 196 | 19.36 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
17 | Kasper Petersen | 2000 | 196 | 19.37 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thorben Richert | 2000 | 193 | 19.46 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Martin Engstrand | 1999 | 191 | 19.53 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
20 | Philip Chen | 2000 | 185 | 19.75 | ||||||
S71 | ||||||||||
21 | Jeffrey Ciomber | 1999 | 184 | 19.79 | ||||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
22 | Victor Ravnkilde Kristens | 1999 | 177 | 20.03 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
23 | Leif Peters | 1999 | 166 | 20.48 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
24 | Luca Zmatlik | 1999 | 164 | 20.56 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
25 | Franz Schmude | 2000 | 157 | 20.87 | ||||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
26 | Loris Kaminski | 1999 | 133 | 22.03 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
27 | Elias Christiansen | 1999 | 132 | 22.08 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
28 | Yannik D‹outrelepont | 1999 | 128 | 22.32 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
29 | Jonte Petersen | 2000 | 127 | 22.39 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
30 | Maximilian Haack | 2001 | 122 | 22.66 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
31 | Svend Matzen | 1999 | 118 | 22.94 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nils Linka | 1999 | 115 | 23.11 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
33 | Laurits Kenskov | 2001 | 115 | 23.12 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
34 | Hannes Borck | 2000 | 114 | 23.23 | ||||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
35 | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | 108 | 23.66 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
36 | Jakob Kyas | 2000 | 106 | 23.76 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
37 | Max Müller | 2001 | 102 | 24.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Tim Queiss | 1999 | 99 | 24.30 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
39 | Macus Buus Nielsen | 2000 | 96 | 24.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Simon Reichelt | 2000 | 87 | 25.39 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
41 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 75 | 26.66 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
42 | Henrik Lundby Pedersen | 1999 | 66 | 27.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
43 | Rasmus Emil Nielsen | 2000 | 66 | 27.88 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
44 | Jakob Grene | 2001 | 52 | 30.09 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Bjørn Kristensen | 1999 | DSQ | Assym. swim | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Kenan Kaya | 2001 | DSQ | Assym. swim. | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Moritz Mauer | 2000 | DSQ | False start | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
- | Paul Buchmüller | 1999 | DSQ | Assym. arms | ||||||
Sv Halle E.v. | ||||||||||
- | Philipp Albert | 1999 | DSQ | False start | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Thomas Frederiksen | 2000 | DSQ | Assym. swim. | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 16 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg | Print Time | 23:08 |