Resultater for Vattenfall Swim Cup 2010 Morning CVU
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Friday Morning
Results Event 5 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2010 (CVU) | Print Date | 16 May 2010 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 23:07 | |||
Organizer | West Swim Esbjerg | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 2010-05-14 |
Event 5, 100m Medley Women, Finals 11 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | 9 | 390 | 37.66 | 1:21.24 | ||||
S71 | ||||||||||
2 | Sophie Fischer | 1999 | 7 | 360 | 39.99 | 1:23.40 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Ida Persson | 1999 | 6 | 311 | 39.94 | 1:27.59 | ||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
4 | Madlen Tobaben | 1999 | 5 | 299 | 44.60 | 1:28.73 | ||||
Sc Seevetal | ||||||||||
5 | Jasmin Bahr | 1999 | 4 | 290 | 42.34 | 1:29.71 | ||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
6 | Frauke Seidel | 1999 | 3 | 289 | 44.56 | 1:29.73 | ||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
7 | Josefin Ossmyr | 1999 | 2 | 287 | 43.93 | 1:29.99 | ||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
8 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 1 | 282 | 43.16 | 1:30.48 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nina-Elisabeth Behnisch | 1999 | 260 | 41.67 | 1:32.98 | |||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
10 | Alicia Peters | 1999 | 257 | 43.99 | 1:33.38 | |||||
Berliner Tsc | ||||||||||
11 | Luc Cosima Schacherer | 1999 | 232 | 46.06 | 1:36.58 | |||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
12 | Maja Leth Bang | 1999 | 231 | 46.71 | 1:36.66 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Stefanie Jorga | 1999 | 231 | 45.79 | 1:36.71 | |||||
Sc Seevetal | ||||||||||
14 | Maria Moors | 1999 | 229 | 44.42 | 1:37.00 | |||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
15 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 226 | 46.05 | 1:37.48 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kim Lekaj | 1999 | 223 | 45.30 | 1:37.89 | |||||
Berliner Tsc | ||||||||||
17 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 221 | 43.76 | 1:38.12 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 219 | 45.97 | 1:38.49 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
19 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 218 | 46.13 | 1:38.55 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Sara Olsson | 1999 | 215 | 46.71 | 1:39.09 | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
21 | Mareike Jürs | 1999 | 211 | 50.33 | 1:39.65 | |||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
22 | Maxi Gläser | 1999 | 207 | 47.16 | 1:40.40 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Amalie Gotthard | 1999 | 199 | 47.95 | 1:41.71 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Marie Weinbach | 1999 | 196 | 49.33 | 1:42.22 | |||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
25 | Selin Wendt | 1999 | 165 | 50.61 | 1:48.11 | |||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
26 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 163 | 51.11 | 1:48.68 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Bernadett Moosdorf | 1999 | 160 | 50.14 | 1:49.26 | |||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
28 | Dimi Poutos | 1999 | 158 | 51.35 | 1:49.87 | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
29 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 135 | 52.52 | 1:55.73 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Franziska Nissen | 1999 | DNS | |||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
- | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Nissen | 1999 | DSQ | At stomac a. 25 m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
- | Sofie Back | 1999 | DSQ | Fin. back at breast | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
Event 5, 100m Medley Women, Finals 10 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Frederike Weber | 2000 | 9 | 281 | 42.44 | 1:30.65 | ||||
Berliner Tsc | ||||||||||
2 | Marlene Schmidt | 2000 | 7 | 280 | 41.39 | 1:30.69 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Vanessa Städter | 2000 | 6 | 273 | 42.05 | 1:31.54 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Michelle Thiele | 2000 | 5 | 268 | 40.61 | 1:32.06 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Melina Sinkwitz | 2000 | 4 | 253 | 45.26 | 1:33.79 | ||||
Berliner Tsc | ||||||||||
6 | Alisa Fritzsch | 2000 | 3 | 245 | 42.96 | 1:34.87 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Celine Förster | 2000 | 2 | 241 | 43.61 | 1:35.40 | ||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
8 | Viktoria Trommer | 2000 | 1 | 240 | 47.51 | 1:35.53 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Eva Olsen | 2000 | 218 | 45.76 | 1:38.62 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sarah Schumann | 2000 | 204 | 47.05 | 1:40.83 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Michelle Finger | 2000 | 197 | 46.53 | 1:41.96 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
12 | Carolin Klebert | 2000 | 197 | 47.80 | 1:42.07 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Nicole Schmid | 2000 | 192 | 50.91 | 1:42.89 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Celine Brock | 2000 | 188 | 48.63 | 1:43.52 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Felicitas Lehmann | 2000 | 185 | 45.99 | 1:44.09 | |||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
16 | Michelle Förster | 2000 | 183 | 49.88 | 1:44.55 | |||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
17 | Antonia Schierloh | 2000 | 179 | 49.87 | 1:45.37 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
18 | Laura Dargen | 2000 | 169 | 53.10 | 1:47.38 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
19 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 155 | 50.00 | 1:50.40 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Hjördis Karlsson | 2000 | 134 | 55.18 | 1:56.01 | |||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
- | Anne Lunding | 2000 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Chiara Lobsien | 2000 | DNS | |||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
- | Mathilda Westh | 2000 | DNS | |||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
- | Clara Schade Cantby | 2000 | DSQ | False start | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Matilde Krogstrup | 2000 | DSQ | stops in fly | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Event 5, 100m Medley Women, Finals 9 years and younger |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Saskia Ahrens | 2001 | 9 | 191 | 47.34 | 1:43.10 | ||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
2 | Elea Linka | 2001 | 7 | 173 | 49.79 | 1:46.51 | ||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
3 | Theresa Freytag | 2001 | 6 | 164 | 49.82 | 1:48.35 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Melina Moors | 2001 | 5 | 136 | 55.77 | 1:55.31 | ||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
5 | Luca Isa Gorzolla | 2001 | 4 | 133 | 54.13 | 1:56.39 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Maria Tsychkova | 2001 | 3 | 129 | 50.93 | 1:57.56 | ||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
7 | Ida Sofie Goldschmidt | 2001 | 2 | 103 | 56.27 | 2:06.57 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 1 | 99 | 58.67 | 2:08.16 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Anna Frida Leth Bang | 2002 | DSQ | Arme ført u.v. fly | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Maya Bellmann | 2001 | DSQ | Arms fw uw in fly | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 16 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg | Print Time | 23:07 |