2020-03-30   11:29:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tyresö knatte 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Insim 09.05-09.45

Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 8, 100m Medley Po 12oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 192 1:27.11
50m: 41.41
100m: 1:27.11
(45.70)
2 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 188 1:27.60 +0.49
50m: 43.44
100m: 1:27.60
(44.16)
3 Gustav Bäckström 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 183 1:28.49 +1.38
50m: 41.80
100m: 1:28.49
(46.69)
4 Stefan Björklund 2008 Turebergs Simklubb -.-- 160 1:32.50 +5.39
50m: 44.99
100m: 1:32.50
(47.51)
5 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 159 1:32.73 +5.62
50m: 45.97
100m: 1:32.73
(46.76)
6 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 147 1:35.22 +8.11
50m: 45.20
100m: 1:35.22
(50.02)
7 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 146 1:35.36 +8.25
50m: 45.72
100m: 1:35.36
(49.64)
8 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 141 1:36.54 +9.43
50m: 43.56
100m: 1:36.54
(52.98)
9 Henrik Renvall 2008 Turebergs Simklubb -.-- 132 1:38.54 +11.43
50m: 47.82
100m: 1:38.54
(50.72)
10 Benjamin Sebastianelli 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 123 1:40.84 +13.73
50m: 42.67
100m: 1:40.84
(58.17)
11 Andreas Kvist 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 121 1:41.56 +14.45
50m: 48.94
100m: 1:41.56
(52.62)
12 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 119 1:41.99 +14.88
50m: 48.35
100m: 1:41.99
(53.64)
13 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 118 1:42.23 +15.12
50m: 47.91
100m: 1:42.23
(54.32)
14 Philip Norling 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 115 1:43.13 +16.02
50m: 52.38
100m: 1:43.13
(50.75)
15 Philip Stasiak 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 111 1:44.44 +17.33
50m: 48.80
100m: 1:44.44
(55.64)
16 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb -.-- 110 1:44.69 +17.58
50m: 50.95
100m: 1:44.69
(53.74)
17 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 108 1:45.46 +18.35
50m: 47.79
100m: 1:45.46
(57.67)
18 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 80 1:56.39 +29.28
50m: 1:00.69
100m: 1:56.39
(55.70)
19 Kasper Florczyk 2011 Södertörns Simsällskap -.-- 75 1:58.77 +31.66
50m: 57.94
100m: 1:58.77
(1:00.83)
20 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb -.-- 70 2:01.69 +34.58
50m: 1:00.77
100m: 2:01.69
(1:00.92)
21 Hampus Nygren 2010 Ösmo Simsällskap -.-- 62 2:06.91 +39.80
50m: 59.35
100m: 2:06.91
(1:07.56)
22 Theo Aster 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 56 2:10.91 +43.80
50m: 1:05.10
100m: 2:10.91
(1:05.81)
23 Carl Joseph Michel 2009 Lidingö Simklubb -.-- 55 2:12.13 +45.02
50m: 1:03.41
100m: 2:12.13
(1:08.72)
- Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb -.-- DSQ
- Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DSQ
- Nils Lindfors 2009 Ösmo Simsällskap -.-- DSQ
- Oliver Boije 2008 Lidingö Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 11:17:30
2020-02-15 11:17:57 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner