2020-03-30   11:55:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tyresö knatte 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 1, 50m Bröstsim Fl 11oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 269 44.22
2 Hedvig Kinnunen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 232 46.47 +2.25
3 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb -.-- 213 47.81 +3.59
4 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 210 48.00 +3.78
5 Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 207 48.25 +4.03
6 Hanna Holmström 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 200 48.77 +4.55
7 Nadia Wigren 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 196 49.15 +4.93
8 Nadia Florczyk 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 195 49.23 +5.01
9 Emelie Stasiak 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 194 49.33 +5.11
10 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 192 49.46 +5.24
11 Lova Bergström 2009 Tyresö Simsällskap -.-- 184 50.14 +5.92
12 Molly Moback 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 171 51.37 +7.15
13 Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap -.-- 158 52.79 +8.57
14 Alva Östberg 2010 Turebergs Simklubb -.-- 157 52.91 +8.69
15 Sofia Silver 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 153 53.36 +9.14
16 Wilma Johem 2009 Tyresö Simsällskap -.-- 144 54.48 +10.26
17 Lilja Moore 2009 Lidingö Simklubb -.-- 140 54.88 +10.66
18 Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening -.-- 140 54.97 +10.75
19 Ebba Månsson 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 139 55.05 +10.83
20 Liv Hilbers Larsen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 139 55.13 +10.91
21 Lydia Hilbers Larsen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 135 55.54 +11.32
22 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 122 57.43 +13.21
23 Vilma Karlsson 2009 Hellas Simklubb -.-- 116 58.53 +14.31
24 Wilma DAmico 2011 Lidingö Simklubb -.-- 111 59.41 +15.19
25 Janina Höjertz 2010 Turebergs Simklubb -.-- 106 1:00.30 +16.08
26 Sanna Elias 2009 Lidingö Simklubb -.-- 103 1:00.75 +16.53
27 Agnes Östberg 2012 Turebergs Simklubb -.-- 103 1:00.79 +16.57
28 Rebecca Palmqvist 2009 Tyresö Simsällskap -.-- 100 1:01.34 +17.12
29 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 96 1:02.23 +18.01
30 Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening -.-- 88 1:04.09 +19.87
31 Saga Nilsson 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 85 1:04.71 +20.49
32 Ines Andersson 2011 Ösmo Simsällskap -.-- 81 1:05.77 +21.55
33 Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening -.-- 81 1:05.86 +21.64
34 Lilly Hilbers Larsen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 77 1:06.85 +22.63
35 Alva Lund 2011 Turebergs Simklubb -.-- 76 1:07.26 +23.04
36 Vera Brickner 2012 Turebergs Simklubb -.-- 65 1:10.78 +26.56
37 Leia Ekengren 2010 Turebergs Simklubb -.-- 65 1:10.97 +26.75
38 Hilda Öhman 2010 Ösmo Simsällskap -.-- 63 1:11.42 +27.20
- Elly Fahlén 2010 Ösmo Simsällskap -.-- DSQ
- Viola Thulin 2009 Tyresö Simsällskap -.-- DSQ
- Ella Rosengren 2009 Turebergs Simklubb -.-- DSQ
- Minna Olsson 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 10:11:58
2020-02-15 10:13:06 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 2, 50m Bröstsim Po 11oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 164 46.10
2 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 158 46.68 +0.58
3 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 157 46.72 +0.62
4 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 147 47.79 +1.69
5 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb -.-- 123 50.68 +4.58
6 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 122 50.81 +4.71
7 Andreas Kvist 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 111 52.48 +6.38
8 Thomas Döös 2009 Tyresö Simsällskap -.-- 106 53.30 +7.20
9 Douglas Hanikat 2011 Södertörns Simsällskap -.-- 99 54.44 +8.34
10 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 89 56.41 +10.31
10 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 89 56.41 +10.31
12 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb -.-- 83 57.74 +11.64
13 Arman Rana 2012 Åkersberga Simsällskap -.-- 76 59.47 +13.37
14 Haobo Zhao 2010 Turebergs Simklubb -.-- 74 59.98 +13.88
15 Linus Salminen 2010 Spårvägen Simförening -.-- 73 1:00.37 +14.27
16 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb -.-- 72 1:00.43 +14.33
17 Nils Lindfors 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 70 1:01.02 +14.92
18 Hampus Nygren 2010 Ösmo Simsällskap -.-- 66 1:02.28 +16.18
19 Kasper Florczyk 2011 Södertörns Simsällskap -.-- 66 1:02.46 +16.36
20 Ruben Eneroth 2009 Hellas Simklubb -.-- 63 1:03.26 +17.16
21 Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening -.-- 58 1:04.90 +18.80
22 Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening -.-- 53 1:07.18 +21.08
23 Charlie Moback Uusimäki 2011 Ösmo Simsällskap -.-- 37 1:15.40 +29.30
- Henry Svenarud 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- DSQ
- Theo Aster 2009 Ösmo Simsällskap -.-- DSQ
- Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening -.-- DSQ
- Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb -.-- DSQ
- Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DSQ
- Carl Joseph Michel 2009 Lidingö Simklubb -.-- DSQ
- Philip Stasiak 2010 Södertörns Simsällskap -.-- DSQ
- Anton Åkerström 2009 Lidingö Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 10:24:34
2020-02-15 10:29:53 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 3, 50m Bröstsim Fl 12 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb -.-- 272 44.07
2 Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb -.-- 245 45.61 +1.54
2 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 245 45.61 +1.54
4 Anna Maria Olympia Rosenqvi 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 245 45.64 +1.57
5 Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 231 46.52 +2.45
6 Elvira Wänman 2008 Turebergs Simklubb -.-- 218 47.43 +3.36
7 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 215 47.61 +3.54
8 Felicia Tiippana-Henriksson 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 200 48.81 +4.74
9 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb -.-- 193 49.40 +5.33
10 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 191 49.57 +5.50
11 Lovisa DAmico 2008 Lidingö Simklubb -.-- 169 51.64 +7.57
12 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 157 52.83 +8.76
13 Moa Olsson 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 150 53.64 +9.57
14 Ester Jordelius 2008 Hellas Simklubb -.-- 145 54.30 +10.23
15 Adéle Karlsson 2008 Hellas Simklubb -.-- 126 56.84 +12.77
16 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 125 57.01 +12.94
17 Astrid Beijnoff 2008 Hellas Simklubb -.-- 125 57.11 +13.04
18 Moa Hansen 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 114 58.73 +14.66
19 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 101 1:01.31 +17.24
- Ida Yao 2008 Lidingö Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 10:29:23
2020-02-15 10:29:37 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 4, 50m Bröstsim Po 12 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 206 42.69
2 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 169 45.59 +2.90
3 Gustav Bäckström 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 144 48.09 +5.40
4 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 131 49.66 +6.97
5 Stefan Björklund 2008 Turebergs Simklubb -.-- 126 50.24 +7.55
6 Henrik Renvall 2008 Turebergs Simklubb -.-- 123 50.74 +8.05
7 Philip Norling 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 116 51.71 +9.02
8 Oliver Boije 2008 Lidingö Simklubb -.-- 75 59.70 +17.01
- Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 10:33:05
2020-02-15 10:33:20 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 5, 100m Bröstsim Fl 13 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap -.-- 285 1:34.72
50m: 44.80
100m: 1:34.72
(49.92)
2 Edith Forsell 2007 Turebergs Simklubb -.-- 273 1:36.04 +1.32
50m: 44.33
100m: 1:36.04
(51.71)
3 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap -.-- 254 1:38.40 +3.68
50m: 45.29
100m: 1:38.40
(53.11)
4 Isabell Andersson 2007 Turebergs Simklubb -.-- 242 1:39.96 +5.24
50m: 46.46
100m: 1:39.96
(53.50)
5 Selma Edwall 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 229 1:41.91 +7.19
50m: 47.96
100m: 1:41.91
(53.95)
6 Hedvig Hellström 2007 Lidingö Simklubb -.-- 212 1:44.55 +9.83
50m: 48.14
100m: 1:44.55
(56.41)
7 Judit Skäringer 2007 Tyresö Simsällskap -.-- 204 1:45.93 +11.21
50m: 50.89
100m: 1:45.93
(55.04)
8 Dagny Goertz 2007 Lidingö Simklubb -.-- 194 1:47.56 +12.84
50m: 49.80
100m: 1:47.56
(57.76)
9 Jacqueline Callin Bartlett 2007 Lidingö Simklubb -.-- 178 1:50.75 +16.03
50m: 50.71
100m: 1:50.75
(1:00.04)
10 Ella Curstedt 2007 Turebergs Simklubb -.-- 177 1:50.95 +16.23
50m: 50.54
100m: 1:50.95
(1:00.41)
11 Kajsa Elmqvist 2007 Turebergs Simklubb -.-- 165 1:53.52 +18.80
50m: 53.90
100m: 1:53.52
(59.62)
12 Fernanda Vasquez 2007 Turebergs Simklubb -.-- 144 1:58.74 +24.02
50m: 55.19
100m: 1:58.74
(1:03.55)
13 Tilda Petruson 2007 Tyresö Simsällskap -.-- 127 2:03.96 +29.24
50m: 56.86
100m: 2:03.96
(1:07.10)
Grenen officiell:  2020-02-15 10:44:33
2020-02-15 10:44:45 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 6, 100m Bröstsim Po 13 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Renat Zaripov 2007 Ösmo Simsällskap -.-- 148 1:45.09
50m: 48.95
100m: 1:45.09
(56.14)
2 Isak Silebäck 2007 Tyresö Simsällskap -.-- 119 1:52.79 +7.70
50m: 52.65
100m: 1:52.79
(1:00.14)
3 Raoul Eneskjöld 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 110 1:55.82 +10.73
50m: 51.39
100m: 1:55.82
(1:04.43)
4 Victor Hedqvist Segelman 2007 Tyresö Simsällskap -.-- 102 1:58.90 +13.81
50m: 56.65
100m: 1:58.90
(1:02.25)
5 Albin Bjurström 2007 Skuru Idrottsklubb -.-- 102 1:58.97 +13.88
50m: 57.30
100m: 1:58.97
(1:01.67)
6 Viktor Skalmstad 2007 Turebergs Simklubb -.-- 98 2:00.50 +15.41
50m: 54.25
100m: 2:00.50
(1:06.25)
Grenen officiell:  2020-02-15 10:42:18
2020-02-15 10:42:40 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 7, 100m Medley Fl 12oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb -.-- 302 1:24.19
50m: 37.68
100m: 1:24.19
(46.51)
2 Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 289 1:25.40 +1.21
50m: 37.98
100m: 1:25.40
(47.42)
3 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb -.-- 270 1:27.35 +3.16
50m: 39.52
100m: 1:27.35
(47.83)
4 Anna Maria Olympia Rosenqvi 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 267 1:27.71 +3.52
50m: 40.56
100m: 1:27.71
(47.15)
5 Elvira Wänman 2008 Turebergs Simklubb -.-- 254 1:29.17 +4.98
50m: 40.87
100m: 1:29.17
(48.30)
6 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 241 1:30.79 +6.60
50m: 40.88
100m: 1:30.79
(49.91)
7 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb -.-- 231 1:32.06 +7.87
50m: 40.36
100m: 1:32.06
(51.70)
8 Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 216 1:34.09 +9.90
50m: 40.70
100m: 1:34.09
(53.39)
9 Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb -.-- 215 1:34.21 +10.02
50m: 44.87
100m: 1:34.21
(49.34)
10 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 214 1:34.35 +10.16
50m: 42.82
100m: 1:34.35
(51.53)
11 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb -.-- 214 1:34.42 +10.23
50m: 44.43
100m: 1:34.42
(49.99)
12 Hedvig Kinnunen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 212 1:34.64 +10.45
50m: 43.23
100m: 1:34.64
(51.41)
13 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 193 1:37.69 +13.50
50m: 46.69
100m: 1:37.69
(51.00)
14 Ida Yao 2008 Lidingö Simklubb -.-- 191 1:38.11 +13.92
50m: 44.84
100m: 1:38.11
(53.27)
15 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 182 1:39.62 +15.43
50m: 47.13
100m: 1:39.62
(52.49)
16 Felicia Tiippana-Henriksson 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 179 1:40.22 +16.03
50m: 48.11
100m: 1:40.22
(52.11)
17 Nadia Florczyk 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 177 1:40.64 +16.45
50m: 47.63
100m: 1:40.64
(53.01)
18 Nadia Wigren 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 172 1:41.48 +17.29
50m: 48.42
100m: 1:41.48
(53.06)
19 Hanna Holmström 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 171 1:41.70 +17.51
50m: 48.28
100m: 1:41.70
(53.42)
20 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 169 1:42.06 +17.87
50m: 48.17
100m: 1:42.06
(53.89)
21 Ebba Månsson 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 168 1:42.27 +18.08
50m: 46.66
100m: 1:42.27
(55.61)
22 Molly Moback 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 164 1:43.11 +18.92
50m: 47.16
100m: 1:43.11
(55.95)
23 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 162 1:43.50 +19.31
50m: 49.25
100m: 1:43.50
(54.25)
24 Emelie Stasiak 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 160 1:44.05 +19.86
50m: 48.25
100m: 1:44.05
(55.80)
25 Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap -.-- 157 1:44.69 +20.50
50m: 49.40
100m: 1:44.69
(55.29)
26 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 154 1:45.25 +21.06
50m: 52.41
100m: 1:45.25
(52.84)
27 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 154 1:45.40 +21.21
50m: 52.14
100m: 1:45.40
(53.26)
28 Sofia Silver 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 147 1:46.90 +22.71
50m: 47.03
100m: 1:46.90
(59.87)
29 Adéle Karlsson 2008 Hellas Simklubb -.-- 145 1:47.37 +23.18
50m: 47.69
100m: 1:47.37
(59.68)
30 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 137 1:49.54 +25.35
50m: 57.18
100m: 1:49.54
(52.36)
31 Ester Jordelius 2008 Hellas Simklubb -.-- 120 1:54.33 +30.14
50m: 52.94
100m: 1:54.33
(1:01.39)
32 Alva Östberg 2010 Turebergs Simklubb -.-- 120 1:54.43 +30.24
50m: 56.42
100m: 1:54.43
(58.01)
33 Lilja Moore 2009 Lidingö Simklubb -.-- 115 1:56.07 +31.88
50m: 56.09
100m: 1:56.07
(59.98)
34 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 99 2:02.04 +37.85
50m: 58.76
100m: 2:02.04
(1:03.28)
- Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DSQ
- Lovisa DAmico 2008 Lidingö Simklubb -.-- DSQ
- Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 11:05:56
2020-02-15 11:06:11 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 8, 100m Medley Po 12oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 192 1:27.11
50m: 41.41
100m: 1:27.11
(45.70)
2 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 188 1:27.60 +0.49
50m: 43.44
100m: 1:27.60
(44.16)
3 Gustav Bäckström 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 183 1:28.49 +1.38
50m: 41.80
100m: 1:28.49
(46.69)
4 Stefan Björklund 2008 Turebergs Simklubb -.-- 160 1:32.50 +5.39
50m: 44.99
100m: 1:32.50
(47.51)
5 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 159 1:32.73 +5.62
50m: 45.97
100m: 1:32.73
(46.76)
6 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 147 1:35.22 +8.11
50m: 45.20
100m: 1:35.22
(50.02)
7 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 146 1:35.36 +8.25
50m: 45.72
100m: 1:35.36
(49.64)
8 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 141 1:36.54 +9.43
50m: 43.56
100m: 1:36.54
(52.98)
9 Henrik Renvall 2008 Turebergs Simklubb -.-- 132 1:38.54 +11.43
50m: 47.82
100m: 1:38.54
(50.72)
10 Benjamin Sebastianelli 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 123 1:40.84 +13.73
50m: 42.67
100m: 1:40.84
(58.17)
11 Andreas Kvist 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 121 1:41.56 +14.45
50m: 48.94
100m: 1:41.56
(52.62)
12 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 119 1:41.99 +14.88
50m: 48.35
100m: 1:41.99
(53.64)
13 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 118 1:42.23 +15.12
50m: 47.91
100m: 1:42.23
(54.32)
14 Philip Norling 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 115 1:43.13 +16.02
50m: 52.38
100m: 1:43.13
(50.75)
15 Philip Stasiak 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 111 1:44.44 +17.33
50m: 48.80
100m: 1:44.44
(55.64)
16 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb -.-- 110 1:44.69 +17.58
50m: 50.95
100m: 1:44.69
(53.74)
17 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap -.-- 108 1:45.46 +18.35
50m: 47.79
100m: 1:45.46
(57.67)
18 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 80 1:56.39 +29.28
50m: 1:00.69
100m: 1:56.39
(55.70)
19 Kasper Florczyk 2011 Södertörns Simsällskap -.-- 75 1:58.77 +31.66
50m: 57.94
100m: 1:58.77
(1:00.83)
20 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb -.-- 70 2:01.69 +34.58
50m: 1:00.77
100m: 2:01.69
(1:00.92)
21 Hampus Nygren 2010 Ösmo Simsällskap -.-- 62 2:06.91 +39.80
50m: 59.35
100m: 2:06.91
(1:07.56)
22 Theo Aster 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 56 2:10.91 +43.80
50m: 1:05.10
100m: 2:10.91
(1:05.81)
23 Carl Joseph Michel 2009 Lidingö Simklubb -.-- 55 2:12.13 +45.02
50m: 1:03.41
100m: 2:12.13
(1:08.72)
- Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb -.-- DSQ
- Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DSQ
- Nils Lindfors 2009 Ösmo Simsällskap -.-- DSQ
- Oliver Boije 2008 Lidingö Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 11:17:30
2020-02-15 11:17:57 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 9, 200m Medley Fl 13 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap -.-- 265 3:09.60
50m: 43.81
100m: 1:33.03
(49.22)
150m: 2:25.43
(52.40)
200m: 3:09.60
(44.17)
2 Edith Forsell 2007 Turebergs Simklubb -.-- 231 3:18.43 +8.83
50m: 43.69
100m: 1:38.36
(54.67)
150m: 2:32.85
(54.49)
200m: 3:18.43
(45.58)
3 Ella Curstedt 2007 Turebergs Simklubb -.-- 197 3:29.43 +19.83
50m: 43.00
100m: 1:35.54
(52.54)
150m: 2:36.31
(1:00.77)
200m: 3:29.43
(53.12)
4 Selma Edwall 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 195 3:30.06 +20.46
50m: 51.70
100m: 1:47.05
(55.35)
150m: 2:44.26
(57.21)
200m: 3:30.06
(45.80)
5 Hedvig Hellström 2007 Lidingö Simklubb -.-- 181 3:35.13 +25.53
50m: 46.36
100m: 1:38.99
(52.63)
150m: 2:43.32
(1:04.33)
200m: 3:35.13
(51.81)
6 Dagny Goertz 2007 Lidingö Simklubb -.-- 142 3:53.21 +43.61
50m: 47.61
100m: 1:48.08
(1:00.47)
150m: 2:52.24
(1:04.16)
200m: 3:53.21
(1:00.97)
- Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 11:22:06
2020-02-15 11:22:36 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 10, 200m Medley Po 13 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Victor Hedqvist Segelman 2007 Tyresö Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 11:27:56
2020-02-15 11:29:54 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 11, 25m Fjärilsim Fl 11oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb -.-- 17.84
2 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 18.38 +0.54
3 Molly Moback 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 19.58 +1.74 TLB
4 Hanna Holmström 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 19.58 +1.74 TLB
5 Hedvig Kinnunen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 20.31 +2.47
6 Alizia Ålund 2009 Tyresö Simsällskap -.-- 20.58 +2.74
7 Ebba Månsson 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 21.10 +3.26 TLB
8 Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap -.-- 21.10 +3.26 TLB
9 Liv Hilbers Larsen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 21.47 +3.63
10 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 21.59 +3.75
11 Sanna Elias 2009 Lidingö Simklubb -.-- 21.72 +3.88
12 Lilja Moore 2009 Lidingö Simklubb -.-- 23.57 +5.73
13 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 25.55 +7.71 TLB
14 Alva Östberg 2010 Turebergs Simklubb -.-- 25.55 +7.71 TLB
15 Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening -.-- 25.82 +7.98
16 Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening -.-- 26.62 +8.78
17 Vilma Karlsson 2009 Hellas Simklubb -.-- 27.85 +10.01 TLB
18 Vera Brickner 2012 Turebergs Simklubb -.-- 27.85 +10.01 TLB
- Nadia Wigren 2009 Ösmo Simsällskap -.-- DSQ TLB
- Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening -.-- DSQ
- Rebecca Palmqvist 2009 Tyresö Simsällskap -.-- DSQ
- Ella Rosengren 2009 Turebergs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2020-02-15 12:09:42
2020-02-15 12:09:57 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 12, 25m Fjärilsim Po 11oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 18.81
2 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb -.-- 19.22 +0.41
3 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 19.53 +0.72
4 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 20.58 +1.77
5 Andreas Kvist 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 21.98 +3.17
6 Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening -.-- 24.03 +5.22
7 Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening -.-- 24.94 +6.13
8 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb -.-- 25.10 +6.29 TLB
9 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb -.-- 25.10 +6.29 TLB
10 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 28.17 +9.36
11 Anton Åkerström 2009 Lidingö Simklubb -.-- 28.73 +9.92
12 Arman Rana 2012 Åkersberga Simsällskap -.-- 28.95 +10.14
13 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 29.70 +10.89
14 Hampus Nygren 2010 Ösmo Simsällskap -.-- 31.19 +12.38 TLB
15 Theo Aster 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 31.19 +12.38 TLB
- Ruben Eneroth 2009 Hellas Simklubb -.-- DSQ
- Nils Lindfors 2009 Ösmo Simsällskap -.-- DSQ
- Linus Salminen 2010 Spårvägen Simförening -.-- DSQ
- Carl Joseph Michel 2009 Lidingö Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 12:14:52
2020-02-15 12:15:13 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 13, 50m Fjärilsim Fl 12 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb -.-- 314 35.86
2 Elvira Wänman 2008 Turebergs Simklubb -.-- 286 36.97 +1.11
3 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb -.-- 240 39.18 +3.32
4 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb -.-- 213 40.79 +4.93
5 Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb -.-- 184 42.80 +6.94
6 Ida Yao 2008 Lidingö Simklubb -.-- 175 43.53 +7.67
7 Adéle Karlsson 2008 Hellas Simklubb -.-- 131 47.93 +12.07
8 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 109 50.92 +15.06
9 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 99 52.59 +16.73
10 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 96 53.17 +17.31
11 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 95 53.40 +17.54
12 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 72 58.55 +22.69
13 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 64 1:00.70 +24.84
14 Ester Jordelius 2008 Hellas Simklubb -.-- 64 1:00.84 +24.98
- Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DSQ
- Astrid Beijnoff 2008 Hellas Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 11:57:52
2020-02-15 12:16:33 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 14, 50m Fjärilsim Po 12 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 155 40.41
2 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 135 42.35 +1.94
3 Gustav Bäckström 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 134 42.48 +2.07
4 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 104 46.11 +5.70
- Oliver Boije 2008 Lidingö Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-15 11:58:20
2020-02-15 12:16:37 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 15, 100m Fjärilsim Fl 13 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Dagny Goertz 2007 Lidingö Simklubb DNS
Grenen officiell:  2020-02-15 11:56:55
2020-02-15 12:16:41 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 17, 6x50m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Tureberg lag 1 13 Turebergs Simklubb 3:41.52
Isabell Andersson 2007 AG3407 -.-- 34.92 34.92
Olof Westas 2007 AL3907 -.-- 35.15 1:10.07
Tea Hermelin 2008 AD8208 -.-- 33.83 1:43.90
Henrik Renvall 2008 AG2908 -.-- 37.91 2:21.81
Edith Dinnesen 2009 AF6409 -.-- 36.30 2:58.11
Erik Broms 2009 AB7909 -.-- 43.41 3:41.52
2 Saltsjöbaden 13 Saltsjöbadens Idrottsförening 3:49.15 +7.63
Raoul Eneskjöld 2007 AN8707 -.-- 33.37 33.37
Selma Edwall 2007 BI8607 -.-- 37.29 1:10.66
Henry Svenarud 2010 AF8710 -.-- 48.36 1:59.02
Philip Norling 2008 AO9508 -.-- 37.92 2:36.94
Cornelia Svenarud 2008 AE4408 -.-- 35.42 3:12.36
Linnea Ekstrand 2009 AL8209 -.-- 36.79 3:49.15
3 Tureberg lag 2 13 Turebergs Simklubb 3:52.32 +10.80
Fernanda Vasquez 2007 AO5807 -.-- 34.21 34.21
Daniel Wu 2007 AC7307 -.-- 38.82 1:13.03
Emma Arnö 2008 AB6608 -.-- 34.05 1:47.08
Stefan Björklund 2008 AJ3508 -.-- 36.95 2:24.03
Alva Östberg 2010 AE6010 -.-- 43.95 3:07.98
Tim Hermelin 2010 AD5110 -.-- 44.34 3:52.32
- Lidingö lag 1 13 Lidingö Simklubb DSQ
Matilda Berg 2008 -.-- 41.64 41.64
Lilja Moore 2009 -.-- 47.78 1:29.42
Carl Joseph Michel 2009 -.-- 51.32 2:20.74
Emil Corlevi 2009 AK9509
Elliot Engström 2009 AV7309 -.--
Alma Sandström 2007 AN6807 -.--
Grenen officiell:  2020-02-15 16:07:01
2020-02-15 16:07:16 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Tyresö Knatte
Plats: Arrangör: Tyresö simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
Gren 18, 50m Ryggsim Fl 11oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.76 279 39.27
2 Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap +0.75 231 41.82 +2.55
3 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap +0.69 222 42.34 +3.07
4 Hedvig Kinnunen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.88 215 42.80 +3.53
5 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb +0.67 193 44.40 +5.13
6 Nadia Florczyk 2010 Södertörns Simsällskap +0.88 173 46.02 +6.75
7 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap +0.82 171 46.23 +6.96
8 Nadia Wigren 2009 Ösmo Simsällskap +0.81 164 46.81 +7.54
9 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 158 47.44 +8.17
10 Molly Moback 2009 Ösmo Simsällskap +0.71 153 47.92 +8.65
11 Ebba Månsson 2009 Ösmo Simsällskap +0.74 151 48.17 +8.90
12 My Östlund Ramberg 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.87 140 49.38 +10.11
13 Hanna Holmström 2009 Ösmo Simsällskap +0.88 134 50.05 +10.78
14 Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap +1.10 133 50.28 +11.01
15 Olivia Skoglund 2009 Tyresö Simsällskap +0.95 131 50.42 +11.15
16 Emelie Stasiak 2009 Södertörns Simsällskap +0.95 130 50.57 +11.30
17 Ylva Mikaelsson 2009 Tyresö Simsällskap +0.71 121 51.76 +12.49
18 Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening +0.77 120 51.91 +12.64
19 Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening +0.87 119 52.13 +12.86
20 Lilja Moore 2009 Lidingö Simklubb +0.87 118 52.20 +12.93
21 Lova Bergström 2009 Tyresö Simsällskap +0.74 118 52.22 +12.95
22 Sofia Silver 2010 Södertörns Simsällskap +0.88 116 52.60 +13.33
23 Viola Thulin 2009 Tyresö Simsällskap +0.74 109 53.71 +14.44
24 Alva Östberg 2010 Turebergs Simklubb +0.85 106 54.14 +14.87
25 Tuva Hodneland 2009 Södertörns Simsällskap +0.84 106 54.24 +14.97
26 Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening +0.70 100 55.26 +15.99
27 Rebecca Palmqvist 2009 Tyresö Simsällskap +0.82 90 57.17 +17.90
28 Agnes Östberg 2012 Turebergs Simklubb +0.77 87