Resultat för Roslagsmästerskapen 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Insim 13:00-13:50
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
415 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
|
358 |
1:18.30 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
282 |
1:24.78 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
271 |
1:25.90 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milo Bergman |
2006 |
Ålands Simförening |
|
268 |
1:26.25 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eric Fransson |
2006 |
Täby Sim |
|
230 |
1:30.68 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
223 |
1:31.60 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Andersson |
2006 |
Norrtälje Simklubb |
|
217 |
1:32.41 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
212 |
1:33.18 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
200 |
1:35.09 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
189 |
1:36.84 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
173 |
1:39.80 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilmer Sundman |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
168 |
1:40.66 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
155 |
1:43.48 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Ericsson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
154 |
1:43.55 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
135 |
1:48.38 |
+33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
127 |
1:50.39 |
+35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vide Kling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
122 |
1:52.02 |
+37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:08:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hampus Wikner |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
510 |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
509 |
1:09.61 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Andersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
455 |
1:12.25 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
435 |
1:13.35 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
357 |
1:18.38 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
350 |
1:18.86 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kenan Obradovac |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
|
266 |
1:26.40 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
260 |
1:27.05 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
194 |
1:36.02 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
|
181 |
1:38.16 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albin Rejås |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
147 |
1:45.33 |
+35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Kumlin |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
124 |
1:51.41 |
+41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:08:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 14:09:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|