Resultat för Ungdoms GP3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 37.57 | 1:20.17 | |||||
2 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.14 | 1:20.70 | |||||
3 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 37.52 | 1:20.85 | |||||
4 | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.58 | 1:22.20 | |||||
5 | Nicole Thulin | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.27 | 1:22.55 | |||||
6 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 39.93 | 1:24.47 | |||||
7 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 39.47 | 1:25.25 | |||||
8 | Hanna Nordin von Platen | 1993 | Södertörns Simsällskap | 40.32 | 1:26.13 | |||||
9 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 40.30 | 1:26.15 | |||||
10 | Stina Juhlin | 1992 | Wisby Simsällskap | 40.84 | 1:26.63 | |||||
11 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.80 | 1:26.74 | |||||
12 | Malin Wallmon | 1992 | Täby Sim | 41.09 | 1:27.33 | |||||
13 | Linnéa Rydberg | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.08 | 1:27.63 | |||||
14 | Elin Postlind | 1992 | Turebergs Simklubb | 42.86 | 1:29.63 | |||||
15 | Johanna Wetterborg | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.76 | 1:31.41 | |||||
16 | Jenny Stensson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 43.92 | 1:33.35 | |||||
17 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 44.08 | 1:34.40 | |||||
18 | Hajna Finta | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 49.32 | 1:42.66 | |||||
19 | Moa Thienemann | 1994 | Upsala Simsällskap | 48.88 | 1:44.61 | |||||
- | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Pauline Lindgren | 1993 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.57 | 1:17.15 | |||||
2 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.50 | 1:18.05 | |||||
3 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 38.05 | 1:20.23 | |||||
4 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 39.23 | 1:23.20 | |||||
5 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.49 | 1:24.18 | |||||
6 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 38.96 | 1:24.76 | |||||
7 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 39.35 | 1:25.18 | |||||
8 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.32 | 1:25.51 | |||||
9 | Therese Berzelius | 1995 | Väsby Simsällskap | 41.46 | 1:26.81 | |||||
10 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 40.90 | 1:28.56 | |||||
11 | Sara Borén | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.59 | 1:28.59 | |||||
12 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 42.28 | 1:30.92 | |||||
13 | Selma Kosevic | 1995 | Södertälje Simsällskap | 44.77 | 1:35.12 | |||||
14 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 44.82 | 1:35.67 | |||||
15 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 46.76 | 1:38.40 | |||||
16 | Alexandra Zraly | 1995 | Tyresö Simsällskap | 45.46 | 1:39.50 | |||||
17 | Tove Fransson Lindqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 47.62 | 1:41.06 | |||||
18 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.78 | 1:43.84 | |||||
19 | Emelie Borell | 1995 | Väsby Simsällskap | 49.59 | 1:44.09 | |||||
- | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 37.00 | 1:17.49 | |||||
2 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.80 | 1:20.40 | |||||
3 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.52 | 1:22.40 | |||||
4 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 38.29 | 1:22.65 | |||||
5 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.79 | 1:23.72 | |||||
6 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 39.30 | 1:23.96 | |||||
7 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 38.97 | 1:24.57 | |||||
8 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 40.83 | 1:27.83 | |||||
9 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 41.51 | 1:28.29 | |||||
10 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 41.87 | 1:28.48 | |||||
11 | Katja Svarfvar | 1996 | Norrtälje Simklubb | 42.85 | 1:30.40 | |||||
12 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.86 | 1:30.43 | |||||
13 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 42.94 | 1:31.31 | |||||
14 | Agnes Bolling | 1996 | Tyresö Simsällskap | 42.99 | 1:31.69 | |||||
15 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.76 | 1:31.86 | |||||
16 | Linnéa Sundman | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.86 | 1:33.15 | |||||
17 | Paula Isacson | 1996 | Täby Sim | 44.10 | 1:33.38 | |||||
18 | Caroline Älmeby | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.27 | 1:33.77 | |||||
19 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.78 | 1:36.05 | |||||
20 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 45.20 | 1:36.83 | |||||
21 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 47.03 | 1:37.95 | |||||
22 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 47.47 | 1:40.87 | |||||
23 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.56 | 1:41.09 | |||||
24 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 48.28 | 1:41.84 | |||||
25 | Klara Jonsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.60 | 1:47.89 | |||||
26 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 50.71 | 1:49.60 | |||||
27 | Anuka Munhzaya | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 53.06 | 1:51.96 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.55 | 1:22.75 | |||||
2 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 40.53 | 1:24.24 | |||||
3 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 41.02 | 1:25.66 | |||||
4 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.23 | 1:29.04 | |||||
5 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.99 | 1:29.38 | |||||
6 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 42.54 | 1:29.54 | |||||
7 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.05 | 1:30.06 | |||||
8 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 43.52 | 1:31.71 | |||||
9 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 43.46 | 1:31.86 | |||||
10 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.25 | 1:32.63 | |||||
11 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.17 | 1:33.21 | |||||
12 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 44.63 | 1:33.47 | |||||
13 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.69 | 1:33.77 | |||||
14 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 45.29 | 1:34.57 | |||||
15 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 44.78 | 1:34.78 | |||||
16 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.15 | 1:35.65 | |||||
17 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 45.53 | 1:36.46 | |||||
18 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.57 | 1:36.55 | |||||
19 | Sofie Hallberg | 1997 | Södertörns Simsällskap | 47.26 | 1:36.68 | |||||
20 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.09 | 1:36.73 | |||||
21 | Amargi Soumi | 1997 | Södertälje Simsällskap | 45.88 | 1:36.75 | |||||
22 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 46.06 | 1:36.91 | |||||
23 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 45.64 | 1:37.21 | |||||
24 | Daniela Pavicevic | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.36 | 1:37.37 | |||||
25 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 44.18 | 1:37.72 | |||||
26 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 45.98 | 1:37.74 | |||||
27 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.51 | 1:38.63 | |||||
28 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 46.93 | 1:39.59 | |||||
29 | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | 47.41 | 1:39.99 | |||||
30 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 45.18 | 1:40.17 | |||||
31 | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | 48.86 | 1:40.74 | |||||
32 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 48.57 | 1:42.07 | |||||
33 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 49.03 | 1:43.33 | |||||
34 | Moa Bremfors | 1997 | Simklubben Ena | 48.02 | 1:43.57 | |||||
35 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.83 | 1:44.21 | |||||
36 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 49.01 | 1:44.37 | |||||
37 | Emma Fritz | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 49.65 | 1:45.41 | |||||
38 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.20 | 1:45.98 | |||||
39 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 50.67 | 1:46.05 | |||||
40 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 51.16 | 1:46.98 | |||||
41 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 50.00 | 1:47.02 | |||||
42 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.23 | 1:47.17 | |||||
43 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.07 | 1:47.18 | |||||
44 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.35 | 1:47.50 | |||||
45 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 50.13 | 1:47.92 | |||||
46 | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.82 | 1:48.00 | |||||
47 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.87 | 1:48.03 | |||||
48 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 50.12 | 1:48.64 | |||||
49 | Karolina Hansson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 53.51 | 1:49.63 | |||||
50 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 53.42 | 1:50.01 | |||||
51 | Edona Berisha | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.29 | 1:50.56 | |||||
52 | Annika Gustafsson | 1998 | Turebergs Simklubb | 53.41 | 1:52.64 | |||||
53 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.87 | 1:53.57 | |||||
54 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 53.51 | 1:53.83 | |||||
55 | Veronica Doland | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 55.61 | 1:54.66 | |||||
56 | Viktoria Thune | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 53.38 | 1:55.64 | |||||
57 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 55.65 | 1:56.30 | |||||
58 | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | 55.32 | 1:56.61 | |||||
- | Beatrice Ahl | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:23 |