Resultat för Ungdoms GP3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gustafsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 31.06 | 1:04.73 | 1:38.86 | 2:12.68 | |||
2 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 30.60 | 1:05.48 | 1:41.48 | 2:16.07 | |||
3 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 30.59 | 1:04.55 | 1:41.58 | 2:18.01 | |||
4 | Stina Juhlin | 1992 | Wisby Simsällskap | 32.56 | 1:08.62 | 1:45.98 | 2:22.89 | |||
5 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.67 | 1:09.16 | 1:46.42 | 2:23.32 | |||
6 | Frida Jerrå | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.91 | 1:07.95 | 1:45.30 | 2:23.36 | |||
7 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 33.02 | 1:09.45 | 1:46.90 | 2:24.42 | |||
8 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 32.82 | 1:09.78 | 1:48.29 | 2:24.73 | |||
9 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.70 | 1:09.76 | 1:47.67 | 2:25.81 | |||
10 | Emma Broberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.30 | 1:10.02 | 1:48.32 | 2:26.12 | |||
11 | Jenny Lindberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.19 | 1:10.23 | 1:49.48 | 2:26.79 | |||
12 | Camilla Jitelius | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.20 | 1:12.35 | 1:51.27 | 2:28.42 | |||
13 | Elin Postlind | 1992 | Turebergs Simklubb | 33.44 | 1:12.19 | 1:53.80 | 2:34.04 | |||
14 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 34.08 | 1:12.83 | 1:53.69 | 2:34.20 | |||
15 | Hannah Walsh | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.53 | 1:12.12 | 1:53.10 | 2:34.28 | |||
16 | Towe Hjelmar | 1993 | Tyresö Simsällskap | 34.09 | 1:12.86 | 1:54.96 | 2:35.45 | |||
17 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 36.38 | 1:18.41 | 2:02.54 | 2:45.36 | |||
18 | Katarina Rylander | 1993 | Turebergs Simklubb | 36.70 | 1:19.07 | 2:02.26 | 2:45.48 | |||
19 | Therese Åkerberg | 1993 | Täby Sim | 39.14 | 1:23.41 | 2:09.83 | 2:54.98 | |||
20 | Frida Lundeborg | 1994 | Täby Sim | 40.03 | 1:26.00 | 2:13.39 | 2:56.75 | |||
21 | Wilma Nykvist | 1994 | Södertörns Simsällskap | 39.37 | 1:24.48 | 2:11.34 | 2:56.91 | |||
22 | Hajna Finta | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 41.80 | 1:31.89 | 2:22.76 | 3:12.76 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.70 | 1:04.71 | 1:39.27 | 2:13.99 | |||
2 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.61 | 1:04.81 | 1:40.68 | 2:16.70 | |||
3 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.08 | 1:06.23 | 1:42.56 | 2:18.09 | |||
4 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 30.61 | 1:04.98 | 1:41.83 | 2:18.31 | |||
5 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.78 | 1:05.21 | 1:42.16 | 2:18.99 | |||
6 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 32.83 | 1:07.54 | 1:44.29 | 2:21.49 | |||
7 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.53 | 1:07.74 | 1:45.07 | 2:21.96 | |||
8 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 33.19 | 1:09.31 | 1:47.11 | 2:24.09 | |||
9 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.02 | 1:10.69 | 1:48.11 | 2:25.73 | |||
10 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 32.83 | 1:09.91 | 1:48.82 | 2:27.84 | |||
11 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.99 | 1:11.81 | 1:50.62 | 2:28.18 | |||
12 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.05 | 1:11.67 | 1:51.05 | 2:28.99 | |||
13 | Elin Bjurman | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.45 | 1:10.73 | 1:50.57 | 2:29.14 | |||
14 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.62 | 1:13.21 | 1:52.40 | 2:30.31 | |||
15 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.78 | 1:13.08 | 1:52.82 | 2:32.67 | |||
16 | Frida Grenholm | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.67 | 1:13.28 | 1:54.29 | 2:34.10 | |||
17 | Sara Arpvall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.96 | 1:13.67 | 1:55.44 | 2:35.57 | |||
18 | Astrid Berg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.60 | 1:14.19 | 1:55.29 | 2:35.93 | |||
19 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 35.74 | 1:17.18 | 1:59.11 | 2:38.30 | |||
20 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.25 | 1:17.51 | 1:59.73 | 2:40.53 | |||
21 | Tove Fransson Lindqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.49 | 1:17.27 | 2:00.91 | 2:42.41 | |||
22 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 35.14 | 1:16.69 | 2:00.73 | 2:43.89 | |||
23 | Tuba Sevh | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.15 | 1:18.46 | 2:04.50 | 2:48.01 | |||
24 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 37.17 | 1:21.32 | 2:06.45 | 2:48.52 | |||
25 | Minna Väntönen | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 38.38 | 1:22.65 | 2:09.32 | 2:54.02 | |||
26 | Emelie Borell | 1995 | Väsby Simsällskap | 40.84 | 1:24.92 | 2:11.17 | 2:54.44 | |||
27 | Elsa Wadelius | 1995 | Södertälje Simsällskap | 39.32 | 1:25.00 | 2:10.60 | 2:55.75 | |||
28 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.54 | 1:25.98 | 2:12.47 | 2:59.47 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.46 | 1:05.31 | 1:40.77 | 2:15.70 | |||
2 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.01 | 1:04.51 | 1:40.88 | 2:16.27 | |||
3 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 30.89 | 1:06.19 | 1:43.33 | 2:18.88 | |||
4 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.22 | 1:08.63 | 1:46.43 | 2:24.46 | |||
5 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.57 | 1:10.81 | 1:49.11 | 2:25.28 | |||
6 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.36 | 1:08.93 | 1:47.39 | 2:25.37 | |||
7 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.04 | 1:10.84 | 1:50.59 | 2:29.01 | |||
8 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.69 | 1:12.82 | 1:52.43 | 2:30.95 | |||
9 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 34.08 | 1:13.53 | 1:53.30 | 2:31.59 | |||
10 | Katja Svarfvar | 1996 | Norrtälje Simklubb | 33.63 | 1:11.87 | 1:53.43 | 2:33.76 | |||
11 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.31 | 1:14.45 | 1:55.50 | 2:33.80 | |||
12 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.20 | 1:15.04 | 1:56.18 | 2:34.34 | |||
13 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 34.93 | 1:15.49 | 1:54.60 | 2:35.73 | |||
14 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.44 | 1:13.93 | 1:55.05 | 2:35.80 | |||
15 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 34.75 | 1:14.15 | 1:54.94 | 2:35.82 | |||
16 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 36.79 | 1:18.15 | 1:58.66 | 2:38.04 | |||
17 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 37.12 | 1:18.67 | 2:00.05 | 2:38.81 | |||
18 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 37.17 | 1:17.52 | 1:59.16 | 2:41.40 | |||
19 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.03 | 1:14.65 | 1:58.08 | 2:42.50 | |||
20 | Alice Delfin | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.46 | 1:18.07 | 2:00.80 | 2:42.67 | |||
21 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.69 | 1:18.33 | 2:01.88 | 2:43.54 | |||
22 | Michaela Janemon | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.76 | 1:19.90 | 2:04.18 | 2:44.13 | |||
23 | Linn Olanders | 1996 | Södertälje Simsällskap | 37.37 | 1:20.62 | 2:04.52 | 2:46.27 | |||
24 | Linnéa Sundman | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.74 | 1:20.71 | 2:05.16 | 2:48.84 | |||
25 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.03 | 1:21.51 | 2:06.38 | 2:50.33 | |||
26 | Paula Isacson | 1996 | Täby Sim | 37.45 | 1:21.59 | 2:07.16 | 2:50.35 | |||
27 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.17 | 1:23.44 | 2:10.03 | 2:55.50 | |||
28 | Elinor Wänerfjord | 1996 | Södertörns Simsällskap | 40.08 | 1:26.92 | 2:13.40 | 2:59.46 | |||
29 | Julia Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.75 | 1:26.05 | 2:15.71 | 3:01.98 | |||
30 | Anuka Munhzaya | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.92 | 1:24.93 | 2:15.26 | 3:03.53 | |||
31 | Linda Thelenius | 1996 | Spårvägens Simförening | 44.08 | 1:35.51 | 2:27.93 | 3:19.41 | |||
- | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.38 | 1:07.07 | 1:44.65 | 2:21.24 | |||
2 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.44 | 1:09.62 | 1:46.78 | 2:23.40 | |||
3 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 33.99 | 1:11.34 | 1:49.33 | 2:25.49 | |||
4 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.94 | 1:10.04 | 1:48.75 | 2:26.29 | |||
5 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 34.70 | 1:12.85 | 1:51.58 | 2:30.09 | |||
6 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.60 | 1:11.55 | 1:51.94 | 2:30.75 | |||
7 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 35.00 | 1:13.83 | 1:53.43 | 2:31.89 | |||
8 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.80 | 1:14.58 | 1:54.21 | 2:32.28 | |||
9 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 35.84 | 1:15.22 | 1:54.98 | 2:33.01 | |||
10 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.49 | 1:12.73 | 1:54.32 | 2:33.33 | |||
11 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 34.27 | 1:13.81 | 1:54.76 | 2:33.46 | |||
12 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 35.19 | 1:14.77 | 1:56.23 | 2:34.48 | |||
13 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 34.64 | 1:14.54 | 1:56.32 | 2:34.80 | |||
14 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.91 | 1:16.15 | 1:57.81 | 2:36.54 | |||
15 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.33 | 1:16.21 | 1:56.26 | 2:37.29 | |||
16 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 36.21 | 1:17.55 | 1:57.49 | 2:37.91 | |||
17 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.12 | 1:17.19 | 1:59.10 | 2:38.23 | |||
18 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 35.93 | 1:17.57 | 1:59.50 | 2:38.73 | |||
19 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.75 | 1:16.81 | 1:59.21 | 2:39.50 | |||
20 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.61 | 1:18.26 | 2:00.68 | 2:40.32 | |||
21 | Filippa Hegardt | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.97 | 1:19.65 | 2:03.08 | 2:40.46 | |||
22 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.40 | 1:18.83 | 2:00.30 | 2:41.21 | |||
23 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.03 | 1:17.59 | 2:01.10 | 2:42.59 | |||
24 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 37.08 | 1:20.16 | 2:02.69 | 2:43.69 | |||
25 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 36.59 | 1:18.74 | 2:02.09 | 2:44.00 | |||
26 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.65 | 1:18.92 | 2:02.40 | 2:44.55 | |||
27 | Moa Bremfors | 1997 | Simklubben Ena | 36.38 | 1:19.83 | 2:04.33 | 2:44.92 | |||
28 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.03 | 1:19.25 | 2:02.49 | 2:45.83 | |||
29 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 39.24 | 1:23.95 | 2:07.22 | 2:47.23 | |||
30 | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | 38.00 | 1:21.18 | 2:06.17 | 2:48.16 | |||
31 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.77 | 1:21.71 | 2:07.08 | 2:49.16 | |||
32 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.32 | 1:20.90 | 2:06.11 | 2:50.31 | |||
33 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 37.97 | 1:21.31 | 2:07.21 | 2:50.46 | |||
34 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.50 | 1:21.99 | 2:07.94 | 2:50.88 | |||
35 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.29 | 1:23.47 | 2:10.50 | 2:51.91 | |||
36 | Elizabeth Zhmud | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 40.41 | 1:24.79 | 2:10.91 | 2:52.04 | |||
37 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 39.35 | 1:24.55 | 2:09.24 | 2:52.74 | |||
38 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 38.51 | 1:22.46 | 2:08.86 | 2:54.08 | |||
39 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.63 | 1:25.52 | 2:12.93 | 2:57.84 | |||
40 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.61 | 1:27.55 | 2:16.33 | 2:59.45 | |||
41 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.73 | 1:22.27 | 2:12.07 | 3:00.72 | |||
42 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 40.13 | 1:29.89 | 2:20.02 | 3:03.93 | |||
43 | Annika Gustafsson | 1998 | Turebergs Simklubb | 41.62 | 1:29.08 | 2:19.54 | 3:05.77 | |||
44 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.09 | 1:32.64 | 2:22.58 | 3:10.10 | |||
45 | Sabina Cross | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 42.99 | 3:11.17 | 3:11.17 | ||||
46 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.18 | 3:13.39 | 3:13.39 | ||||
47 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.66 | 1:33.94 | 2:26.21 | 3:15.68 | |||
48 | Veronica Doland | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.86 | 3:20.06 | 3:20.06 | ||||
49 | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | 44.71 | 1:37.23 | 2:33.13 | 3:23.63 | |||
- | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kim Helander | 1992 | Tyresö Simsällskap | 26.97 | 59.07 | |||||
2 | Joakim Hvalgren | 1993 | Södertörns Simsällskap | 28.10 | 1:01.01 | |||||
3 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.59 | 1:02.59 | |||||
4 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 28.10 | 1:02.77 | |||||
5 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.72 | 1:02.91 | |||||
6 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.76 | 1:03.00 | |||||
7 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.50 | 1:03.18 | |||||
8 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.86 | 1:04.74 | |||||
9 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.07 | 1:05.07 | |||||
10 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 29.32 | 1:05.81 | |||||
11 | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägens Simförening | 30.17 | 1:05.88 | |||||
12 | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.88 | 1:06.24 | |||||
13 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 30.51 | 1:07.36 | |||||
14 | Johannes Henriksson | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.50 | 1:07.47 | |||||
15 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.87 | 1:07.86 | |||||
16 | Ambjörn Brynnel | 1994 | Simklubben Neptun | 31.62 | 1:08.50 | |||||
17 | Christian Karlsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 31.44 | 1:08.51 | |||||
18 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.90 | 1:08.68 | |||||
19 | Tom Berntsen | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.63 | 1:08.86 | |||||
20 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 30.90 | 1:08.90 | |||||
21 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.29 | 1:11.17 | |||||
22 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.40 | 1:12.47 | |||||
23 | Marcus Lewin | 1992 | Wisby Simsällskap | 32.39 | 1:13.30 | |||||
24 | Marceij Strama | 1993 | Södertörns Simsällskap | 33.97 | 1:13.72 | |||||
25 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.54 | 1:14.62 | |||||
26 | Alexander Hellgren | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.55 | 1:15.78 | |||||
27 | Rasmus Holmsten | 1993 | Norrtälje Simklubb | 40.32 | 1:33.24 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 28.82 | 1:02.04 | |||||
2 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 32.11 | 1:08.17 | |||||
3 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.38 | 1:08.85 | |||||
4 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.86 | 1:09.12 | |||||
5 | Oskar Nilsson | 1995 | Täby Sim | 31.30 | 1:09.20 | |||||
6 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.95 | 1:09.81 | |||||
7 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.63 | 1:11.69 | |||||
8 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 32.35 | 1:11.81 | |||||
9 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.78 | 1:17.88 | |||||
10 | Patrik Talib | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.89 | 1:18.36 | |||||
11 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 34.47 | 1:20.58 | |||||
12 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.23 | 1:23.52 | |||||
13 | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 39.63 | 1:32.88 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.21 | 1:02.72 | |||||
2 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 29.59 | 1:04.20 | |||||
3 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.89 | 1:05.47 | |||||
4 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.07 | 1:11.05 | |||||
5 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 34.03 | 1:13.65 | |||||
6 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.08 | 1:13.95 | |||||
7 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.17 | 1:16.59 | |||||
8 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.13 | 1:18.76 | |||||
9 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 35.59 | 1:20.72 | |||||
10 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.92 | 1:21.68 | |||||
11 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 38.34 | 1:21.71 | |||||
12 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 41.32 | 1:31.85 | |||||
13 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 42.43 | 1:36.47 | |||||
14 | Anton Hasbany | 1996 | Södertälje Simsällskap | 43.96 | 1:37.82 | |||||
- | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Carl Groth | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 34.09 | 1:14.12 | |||||
2 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 34.25 | 1:14.38 | |||||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.65 | 1:18.04 | |||||
4 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 37.05 | 1:20.14 | |||||
5 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.02 | 1:21.04 | |||||
6 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 36.19 | 1:23.68 | |||||
7 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 38.68 | 1:23.79 | |||||
8 | Emil Lundberg | 1997 | Södertälje Simsällskap | 39.36 | 1:28.79 | |||||
9 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 41.87 | 1:29.62 | |||||
10 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.80 | 1:30.16 | |||||
11 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.30 | 1:30.32 | |||||
12 | Viktor Bäckström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.48 | 1:31.27 | |||||
- | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 37.57 | 1:20.17 | |||||
2 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.14 | 1:20.70 | |||||
3 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 37.52 | 1:20.85 | |||||
4 | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.58 | 1:22.20 | |||||
5 | Nicole Thulin | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.27 | 1:22.55 | |||||
6 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 39.93 | 1:24.47 | |||||
7 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 39.47 | 1:25.25 | |||||
8 | Hanna Nordin von Platen | 1993 | Södertörns Simsällskap | 40.32 | 1:26.13 | |||||
9 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 40.30 | 1:26.15 | |||||
10 | Stina Juhlin | 1992 | Wisby Simsällskap | 40.84 | 1:26.63 | |||||
11 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.80 | 1:26.74 | |||||
12 | Malin Wallmon | 1992 | Täby Sim | 41.09 | 1:27.33 | |||||
13 | Linnéa Rydberg | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.08 | 1:27.63 | |||||
14 | Elin Postlind | 1992 | Turebergs Simklubb | 42.86 | 1:29.63 | |||||
15 | Johanna Wetterborg | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.76 | 1:31.41 | |||||
16 | Jenny Stensson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 43.92 | 1:33.35 | |||||
17 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 44.08 | 1:34.40 | |||||
18 | Hajna Finta | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 49.32 | 1:42.66 | |||||
19 | Moa Thienemann | 1994 | Upsala Simsällskap | 48.88 | 1:44.61 | |||||
- | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Pauline Lindgren | 1993 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.57 | 1:17.15 | |||||
2 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.50 | 1:18.05 | |||||
3 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 38.05 | 1:20.23 | |||||
4 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 39.23 | 1:23.20 | |||||
5 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.49 | 1:24.18 | |||||
6 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 38.96 | 1:24.76 | |||||
7 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 39.35 | 1:25.18 | |||||
8 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.32 | 1:25.51 | |||||
9 | Therese Berzelius | 1995 | Väsby Simsällskap | 41.46 | 1:26.81 | |||||
10 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 40.90 | 1:28.56 | |||||
11 | Sara Borén | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.59 | 1:28.59 | |||||
12 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 42.28 | 1:30.92 | |||||
13 | Selma Kosevic | 1995 | Södertälje Simsällskap | 44.77 | 1:35.12 | |||||
14 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 44.82 | 1:35.67 | |||||
15 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 46.76 | 1:38.40 | |||||
16 | Alexandra Zraly | 1995 | Tyresö Simsällskap | 45.46 | 1:39.50 | |||||
17 | Tove Fransson Lindqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 47.62 | 1:41.06 | |||||
18 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.78 | 1:43.84 | |||||
19 | Emelie Borell | 1995 | Väsby Simsällskap | 49.59 | 1:44.09 | |||||
- | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 37.00 | 1:17.49 | |||||
2 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.80 | 1:20.40 | |||||
3 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.52 | 1:22.40 | |||||
4 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 38.29 | 1:22.65 | |||||
5 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.79 | 1:23.72 | |||||
6 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 39.30 | 1:23.96 | |||||
7 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 38.97 | 1:24.57 | |||||
8 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 40.83 | 1:27.83 | |||||
9 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 41.51 | 1:28.29 | |||||
10 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 41.87 | 1:28.48 | |||||
11 | Katja Svarfvar | 1996 | Norrtälje Simklubb | 42.85 | 1:30.40 | |||||
12 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.86 | 1:30.43 | |||||
13 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 42.94 | 1:31.31 | |||||
14 | Agnes Bolling | 1996 | Tyresö Simsällskap | 42.99 | 1:31.69 | |||||
15 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.76 | 1:31.86 | |||||
16 | Linnéa Sundman | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.86 | 1:33.15 | |||||
17 | Paula Isacson | 1996 | Täby Sim | 44.10 | 1:33.38 | |||||
18 | Caroline Älmeby | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.27 | 1:33.77 | |||||
19 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.78 | 1:36.05 | |||||
20 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 45.20 | 1:36.83 | |||||
21 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 47.03 | 1:37.95 | |||||
22 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 47.47 | 1:40.87 | |||||
23 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.56 | 1:41.09 | |||||
24 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 48.28 | 1:41.84 | |||||
25 | Klara Jonsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.60 | 1:47.89 | |||||
26 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 50.71 | 1:49.60 | |||||
27 | Anuka Munhzaya | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 53.06 | 1:51.96 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.55 | 1:22.75 | |||||
2 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 40.53 | 1:24.24 | |||||
3 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 41.02 | 1:25.66 | |||||
4 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.23 | 1:29.04 | |||||
5 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.99 | 1:29.38 | |||||
6 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 42.54 | 1:29.54 | |||||
7 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.05 | 1:30.06 | |||||
8 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 43.52 | 1:31.71 | |||||
9 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 43.46 | 1:31.86 | |||||
10 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.25 | 1:32.63 | |||||
11 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.17 | 1:33.21 | |||||
12 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 44.63 | 1:33.47 | |||||
13 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.69 | 1:33.77 | |||||
14 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 45.29 | 1:34.57 | |||||
15 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 44.78 | 1:34.78 | |||||
16 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.15 | 1:35.65 | |||||
17 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 45.53 | 1:36.46 | |||||
18 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.57 | 1:36.55 | |||||
19 | Sofie Hallberg | 1997 | Södertörns Simsällskap | 47.26 | 1:36.68 | |||||
20 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.09 | 1:36.73 | |||||
21 | Amargi Soumi | 1997 | Södertälje Simsällskap | 45.88 | 1:36.75 | |||||
22 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 46.06 | 1:36.91 | |||||
23 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 45.64 | 1:37.21 | |||||
24 | Daniela Pavicevic | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.36 | 1:37.37 | |||||
25 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 44.18 | 1:37.72 | |||||
26 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 45.98 | 1:37.74 | |||||
27 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.51 | 1:38.63 | |||||
28 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 46.93 | 1:39.59 | |||||
29 | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | 47.41 | 1:39.99 | |||||
30 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 45.18 | 1:40.17 | |||||
31 | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | 48.86 | 1:40.74 | |||||
32 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 48.57 | 1:42.07 | |||||
33 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 49.03 | 1:43.33 | |||||
34 | Moa Bremfors | 1997 | Simklubben Ena | 48.02 | 1:43.57 | |||||
35 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.83 | 1:44.21 | |||||
36 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 49.01 | 1:44.37 | |||||
37 | Emma Fritz | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 49.65 | 1:45.41 | |||||
38 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.20 | 1:45.98 | |||||
39 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 50.67 | 1:46.05 | |||||
40 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 51.16 | 1:46.98 | |||||
41 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 50.00 | 1:47.02 | |||||
42 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.23 | 1:47.17 | |||||
43 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.07 | 1:47.18 | |||||
44 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.35 | 1:47.50 | |||||
45 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 50.13 | 1:47.92 | |||||
46 | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.82 | 1:48.00 | |||||
47 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.87 | 1:48.03 | |||||
48 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 50.12 | 1:48.64 | |||||
49 | Karolina Hansson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 53.51 | 1:49.63 | |||||
50 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 53.42 | 1:50.01 | |||||
51 | Edona Berisha | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.29 | 1:50.56 | |||||
52 | Annika Gustafsson | 1998 | Turebergs Simklubb | 53.41 | 1:52.64 | |||||
53 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.87 | 1:53.57 | |||||
54 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 53.51 | 1:53.83 | |||||
55 | Veronica Doland | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 55.61 | 1:54.66 | |||||
56 | Viktoria Thune | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 53.38 | 1:55.64 | |||||
57 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 55.65 | 1:56.30 | |||||
58 | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | 55.32 | 1:56.61 | |||||
- | Beatrice Ahl | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.67 | 1:02.75 | |||||
2 | Christian Karlsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 30.42 | 1:03.00 | |||||
3 | Anton Sandäng | 1994 | Täby Sim | 31.98 | 1:06.71 | |||||
4 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.83 | 1:07.01 | |||||
5 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.36 | 1:07.40 | |||||
6 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 32.96 | 1:07.85 | |||||
7 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 32.91 | 1:08.00 | |||||
8 | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägens Simförening | 32.83 | 1:08.46 | |||||
9 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 32.97 | 1:08.54 | |||||
10 | Joakim Hvalgren | 1993 | Södertörns Simsällskap | 32.58 | 1:08.67 | |||||
11 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.38 | 1:09.03 | |||||
12 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.56 | 1:09.80 | |||||
13 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.15 | 1:10.98 | |||||
14 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.04 | 1:11.23 | |||||
15 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.37 | 1:12.48 | |||||
16 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.67 | 1:12.78 | |||||
17 | Kalle Nilsson | 1992 | Åkersberga Simsällskap | 35.21 | 1:13.04 | |||||
18 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.23 | 1:14.75 | |||||
19 | Philip Söderström | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.90 | 1:15.51 | |||||
20 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.81 | 1:15.59 | |||||
21 | Daniel Carlson | 1993 | Täby Sim | 36.17 | 1:16.15 | |||||
22 | Tom Berntsen | 1993 | Väsby Simsällskap | 36.06 | 1:16.56 | |||||
23 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.01 | 1:18.44 | |||||
24 | Ousama Cherif | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.91 | 1:19.25 | |||||
25 | Simon Hedlin | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.44 | 1:19.74 | |||||
26 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 38.61 | 1:20.11 | |||||
27 | Rasmus Holmsten | 1993 | Norrtälje Simklubb | 41.55 | 1:25.10 | |||||
28 | Lukas Sernlind | 1993 | Södertörns Simsällskap | 45.36 | 1:31.95 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.11 | 1:06.27 | |||||
2 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 32.29 | 1:07.61 | |||||
3 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.05 | 1:09.35 | |||||
4 | Alexander Gellerstedt-Edn | 1995 | Täby Sim | 33.85 | 1:09.61 | |||||
5 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 34.19 | 1:11.81 | |||||
6 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 34.99 | 1:12.13 | |||||
7 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.95 | 1:12.53 | |||||
8 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 35.90 | 1:13.09 | |||||
9 | Theodor Wall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.47 | 1:15.49 | |||||
10 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 34.94 | 1:15.50 | |||||
11 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.87 | 1:16.47 | |||||
12 | Oscar Walde | 1995 | Täby Sim | 37.95 | 1:17.19 | |||||
13 | Timothy Mackin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 36.97 | 1:17.88 | |||||
14 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 38.44 | 1:18.93 | |||||
15 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.07 | 1:19.07 | |||||
16 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 38.43 | 1:19.16 | |||||
17 | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | 37.53 | 1:19.22 | |||||
18 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 38.81 | 1:19.77 | |||||
19 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 38.48 | 1:19.85 | |||||
20 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.28 | 1:20.98 | |||||
21 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 40.43 | 1:22.68 | |||||
22 | Jesper Olsson | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.21 | 1:23.99 | |||||
23 | Porja Seyed | 1995 | Väsby Simsällskap | 40.24 | 1:24.19 | |||||
24 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 41.53 | 1:25.84 | |||||
25 | Samuel Lundgren | 1995 | Simklubben Neptun | 41.75 | 1:26.20 | |||||
26 | Fred Norberg | 1995 | Södertörns Simsällskap | 41.86 | 1:26.21 | |||||
27 | Emil Forsberg | 1995 | Turebergs Simklubb | 41.14 | 1:26.69 | |||||
28 | Philip Albornoz | 1995 | Södertörns Simsällskap | 44.03 | 1:28.91 | |||||
29 | Filip Nordmark | 1995 | Tyresö Simsällskap | 44.38 | 1:30.51 | |||||
30 | Balázs Szakos | 1995 | Södertörns Simsällskap | 45.70 | 1:35.01 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.56 | 1:05.09 | |||||
2 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 34.91 | 1:11.14 | |||||
3 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.31 | 1:12.05 | |||||
4 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.47 | 1:16.39 | |||||
5 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.38 | 1:16.91 | |||||
6 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.06 | 1:18.49 | |||||
7 | Casper Forsblad | 1996 | Tyresö Simsällskap | 37.50 | 1:18.58 | |||||
8 | Daniel Böhme | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.06 | 1:20.39 | |||||
9 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.88 | 1:21.54 | |||||
10 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 40.93 | 1:23.27 | |||||
11 | Daniel Thörnqvist | 1996 | Tyresö Simsällskap | 40.69 | 1:24.98 | |||||
12 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 42.02 | 1:26.89 | |||||
13 | Nils Larsson | 1996 | Täby Sim | 43.09 | 1:27.18 | |||||
14 | Adam Gräns | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 43.81 | 1:27.61 | |||||
15 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 46.20 | 1:29.63 | |||||
16 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 43.17 | 1:30.31 | |||||
17 | Cristian de Andrade | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.87 | 1:30.50 | |||||
18 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 45.28 | 1:30.78 | |||||
19 | Erik Storå | 1996 | Södertörns Simsällskap | 48.44 | 1:38.30 | |||||
- | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Amnelius | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 36.48 | 1:14.27 | |||||
2 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 36.51 | 1:15.43 | |||||
3 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.92 | 1:15.60 | |||||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.36 | 1:16.22 | |||||
5 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.07 | 1:16.93 | |||||
6 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 38.51 | 1:18.08 | |||||
7 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 37.79 | 1:18.92 | |||||
8 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.12 | 1:21.04 | |||||
9 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 38.92 | 1:21.26 | |||||
10 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.60 | 1:23.22 | |||||
11 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.61 | 1:24.23 | |||||
12 | Arraya Nebay | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.47 | 1:24.64 | |||||
13 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.30 | 1:24.90 | |||||
14 | Michael Speiner | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.30 | 1:25.20 | |||||
15 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.05 | 1:25.53 | |||||
16 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 42.23 | 1:27.17 | |||||
17 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 43.83 | 1:28.09 | |||||
18 | Christian Scheid | 1997 | Tyresö Simsällskap | 43.71 | 1:29.49 | |||||
19 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 45.00 | 1:30.57 | |||||
20 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.07 | 1:30.89 | |||||
21 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 43.26 | 1:31.09 | |||||
22 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 45.35 | 1:32.04 | |||||
23 | Viktor Bäckström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.08 | 1:32.67 | |||||
24 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.63 | 1:33.05 | |||||
25 | Jacob Moss | 1997 | Simklubben Neptun | 46.41 | 1:35.58 | |||||
26 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.05 | 1:36.50 | |||||
27 | Axel Andersson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.33 | 1:36.73 | |||||
28 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 50.09 | 1:42.22 | |||||
29 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.39 | 1:42.38 | |||||
30 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.01 | 1:42.54 | |||||
31 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 47.31 | 1:42.78 | |||||
32 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 51.64 | 1:43.79 | |||||
33 | Elias Toma | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.42 | 1:45.18 | |||||
34 | Felix Carlstedt | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 54.65 | 1:50.09 | |||||
35 | Ali-Rida Benameur | 1997 | Södertörns Simsällskap | 57.00 | 1:53.85 | |||||
36 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 58.52 | 1:55.26 | |||||
37 | Tim Kingdingstad-Spaak | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 58.48 | 1:55.90 | |||||
38 | Henrik Forsberg | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 58.08 | 1:56.80 | |||||
39 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 59.75 | 2:04.98 | |||||
- | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gustafsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 1:11.94 | 2:35.20 | 4:09.94 | 5:25.12 | |||
2 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:16.73 | 2:40.78 | 4:15.00 | 5:29.87 | |||
3 | Olivia Lindqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:17.00 | 2:44.53 | 4:20.87 | 5:36.34 | |||
4 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:25.57 | 2:53.64 | 4:26.94 | 5:47.62 | |||
- | Linnea Näsman | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNF | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:12.18 | 2:33.11 | 4:05.36 | 5:17.92 | |||
2 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:16.10 | 2:38.62 | 4:11.24 | 5:20.77 | |||
3 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:14.59 | 2:41.87 | 4:16.21 | 5:31.66 | |||
4 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:18.36 | 2:47.49 | 4:22.00 | 5:38.19 | |||
5 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:31.01 | 3:22.07 | 5:21.92 | 6:55.95 | |||
6 | Tuba Sevh | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:38.13 | 3:28.34 | 5:29.14 | 7:00.09 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:32.10 | 3:00.41 | 4:46.63 | 6:14.54 | |||
2 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:36.41 | 3:12.83 | 4:58.50 | 6:22.26 | |||
3 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.76 | 3:24.69 | 5:15.46 | 6:49.93 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:17.20 | 2:48.47 | 4:31.06 | 5:47.81 | |||
2 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 1:20.66 | 2:52.31 | 4:30.13 | 5:50.46 | |||
3 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:20.37 | 2:54.13 | 4:39.89 | 5:56.28 | |||
4 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:25.60 | 3:05.09 | 4:46.97 | 6:08.55 | |||
5 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:27.86 | 3:12.63 | 4:58.54 | 6:24.02 | |||
6 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 1:39.66 | 3:19.42 | 5:06.09 | 6:33.72 | |||
7 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 1:41.57 | 3:23.33 | 5:13.65 | 6:42.34 | |||
8 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:36.25 | 3:21.90 | 5:18.37 | 6:45.55 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:59 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Adrian Brynnel | 1992 | Simklubben Neptun | 1:04.54 | 2:15.05 | 3:25.13 | 4:35.78 | 17:42.19 | ||
5:46.99 | 6:58.42 | 8:10.11 | 9:21.51 | |||||||
10:33.08 | 11:45.60 | 12:59.25 | 14:13.23 | |||||||
15:25.15 | 16:34.78 | |||||||||
2 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 1:04.87 | 2:15.09 | 3:25.98 | 4:36.35 | 17:44.44 | ||
5:47.75 | 6:59.11 | 8:11.14 | 9:23.13 | |||||||
10:35.41 | 11:48.65 | 13:01.87 | 14:15.43 | |||||||
15:26.00 | 16:35.37 | |||||||||
3 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:06.25 | 2:18.41 | 3:31.46 | 4:44.48 | 18:16.76 | ||
5:58.71 | 7:12.61 | 8:25.65 | 9:38.68 | |||||||
10:52.00 | 12:06.03 | 13:20.51 | 14:35.14 | |||||||
15:49.55 | 17:03.89 | |||||||||
4 | Victor Sallhed | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:04.80 | 2:15.89 | 3:30.75 | 4:44.25 | 18:20.00 | ||
5:57.78 | 7:11.74 | 8:25.96 | 9:40.16 | |||||||
10:55.57 | 12:10.51 | 13:25.38 | 14:41.03 | |||||||
15:55.61 | 17:09.43 | |||||||||
5 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:07.97 | 2:21.44 | 3:35.76 | 4:49.49 | 18:29.51 | ||
6:04.12 | 7:19.03 | 8:33.97 | 9:48.52 | |||||||
11:03.37 | 12:18.34 | 13:32.92 | 14:47.54 | |||||||
16:02.64 | 17:16.99 | |||||||||
6 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 1:08.01 | 2:21.53 | 3:36.28 | 4:52.16 | 18:59.71 | ||
6:08.99 | 7:26.06 | 8:43.37 | 10:00.58 | |||||||
11:17.50 | 12:35.42 | 13:52.85 | 15:10.23 | |||||||
16:27.94 | 17:43.87 | |||||||||
7 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:10.61 | 2:26.50 | 3:43.69 | 5:02.15 | 19:30.19 | ||
6:19.64 | 7:37.85 | 8:56.90 | 10:15.96 | |||||||
11:35.70 | 12:55.46 | 14:15.20 | 15:34.79 | |||||||
16:54.26 | 18:13.23 | |||||||||
8 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 1:09.61 | 2:28.19 | 3:48.84 | 5:10.34 | 20:21.36 | ||
6:31.86 | 7:53.84 | 9:17.44 | 10:40.35 | |||||||
12:04.65 | 13:29.07 | 14:54.42 | 16:18.93 | |||||||
17:42.45 | 19:05.62 | |||||||||
9 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:16.36 | 2:39.26 | 4:03.91 | 5:26.00 | 21:08.47 | ||
6:49.89 | 8:15.01 | 9:41.40 | 11:07.82 | |||||||
12:34.54 | 14:00.95 | 15:27.12 | 16:52.80 | |||||||
18:19.83 | 19:46.13 | |||||||||
- | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | DNF | ||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:08.39 | 2:22.99 | 3:38.14 | 4:53.33 | 18:20.40 | ||
6:07.76 | 7:20.99 | 8:34.24 | 9:47.72 | |||||||
11:00.83 | 12:13.97 | 13:26.76 | 14:40.28 | |||||||
15:54.45 | 17:08.55 | |||||||||
2 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:06.99 | 2:19.46 | 3:33.53 | 4:46.75 | 18:28.21 | ||
6:00.73 | 7:14.70 | 8:29.71 | 9:45.40 | |||||||
11:00.98 | 12:16.73 | 13:32.61 | 14:48.12 | |||||||
16:03.68 | 17:17.73 | |||||||||
3 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:09.43 | 2:24.21 | 3:38.57 | 4:53.58 | 19:08.15 | ||
6:09.66 | 7:27.21 | 8:44.34 | 10:01.59 | |||||||
11:19.02 | 12:38.52 | 13:57.12 | 15:15.53 | |||||||
16:33.82 | 17:51.98 | |||||||||
4 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:09.92 | 2:26.15 | 3:43.33 | 5:01.68 | 19:40.45 | ||
6:20.56 | 7:40.44 | 9:00.06 | 10:18.97 | |||||||
11:38.98 | 12:59.80 | 14:19.94 | 15:40.89 | |||||||
17:01.57 | 18:21.80 | |||||||||
5 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:16.46 | 2:38.81 | 4:01.87 | 5:25.41 | 20:40.94 | ||
6:48.45 | 8:12.09 | 9:36.42 | 10:59.48 | |||||||
12:21.75 | 13:44.83 | 15:08.50 | 16:32.55 | |||||||
17:55.73 | 19:18.92 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 1:08.38 | 2:22.02 | 3:36.91 | 4:49.31 | 18:05.21 | ||
6:03.79 | 7:16.91 | 8:31.10 | 9:43.59 | |||||||
10:56.49 | 12:10.03 | 13:22.47 | 14:34.62 | |||||||
15:46.21 | 16:57.35 | |||||||||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:11.56 | 2:26.36 | 3:41.86 | 4:57.13 | 19:04.97 | ||
6:14.46 | 7:32.56 | 8:50.37 | 10:06.90 | |||||||
11:24.47 | 12:42.24 | 14:00.24 | 15:17.43 | |||||||
16:34.82 | 17:50.77 | |||||||||
3 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:12.80 | 2:30.92 | 3:50.47 | 5:13.34 | 20:47.06 | ||
6:37.49 | 8:00.06 | 9:22.86 | 10:46.46 | |||||||
12:11.45 | 13:38.26 | 15:05.21 | 16:30.22 | |||||||
17:57.11 | 19:23.24 | |||||||||
4 | Adam Gräns | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 1:17.31 | 2:42.92 | 4:10.10 | 5:39.14 | 21:54.97 | ||
7:08.89 | 8:37.97 | 10:05.87 | 11:36.10 | |||||||
13:06.78 | 14:36.13 | 16:05.03 | 17:34.18 | |||||||
19:02.80 | 20:30.28 | |||||||||
5 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 1:16.07 | 2:42.49 | 4:12.98 | 5:42.66 | 22:27.77 | ||
7:14.44 | 8:44.86 | 10:17.86 | 11:51.01 | |||||||
13:23.73 | 14:58.63 | 16:30.80 | 18:03.97 | |||||||
19:31.90 | 21:01.54 | |||||||||
6 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 1:18.12 | 2:44.71 | 4:15.04 | 5:45.90 | 22:34.98 | ||
7:17.06 | 8:46.94 | 10:18.62 | 11:50.93 | |||||||
13:22.49 | 14:54.70 | 16:27.60 | 18:02.23 | |||||||
19:35.73 | 21:08.93 | |||||||||
7 | Gustav Amnelius | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:38.07 | 3:25.03 | 5:08.88 | 6:54.31 | 25:37.75 | ||
8:39.30 | 10:21.95 | 12:06.32 | 13:50.58 | |||||||
15:33.20 | 17:16.26 | 18:59.84 | 20:41.63 | |||||||
22:22.17 | 24:04.20 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:14.64 | 2:35.28 | 3:57.22 | 5:18.56 | 19:51.77 | ||
6:40.04 | 8:00.78 | 9:21.23 | 10:41.11 | |||||||
12:01.05 | 13:20.60 | 14:39.55 | 15:58.42 | |||||||
17:17.66 | 18:36.16 | |||||||||
2 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:16.56 | 2:38.31 | 4:02.01 | 5:25.07 | 20:30.39 | ||
6:47.24 | 8:10.17 | 9:34.27 | 10:57.90 | |||||||
12:20.58 | 13:43.46 | 15:05.40 | 16:27.75 | |||||||
17:50.51 | 19:11.88 | |||||||||
3 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:16.88 | 2:40.63 | 4:08.22 | 5:33.86 | 21:28.95 | ||
7:00.84 | 8:28.93 | 9:55.83 | 11:23.88 | |||||||
12:51.16 | 14:18.68 | 15:45.71 | 17:13.71 | |||||||
18:41.22 | 20:08.26 | |||||||||
4 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 1:18.38 | 2:44.05 | 4:12.42 | 5:39.95 | 21:31.27 | ||
7:08.34 | 8:35.68 | 10:03.30 | 11:29.77 | |||||||
12:56.70 | 14:23.70 | 15:51.02 | 17:16.99 | |||||||
18:42.95 | 20:08.23 | |||||||||
5 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:21.06 | 2:46.47 | 4:11.97 | 5:38.21 | 21:47.82 | ||
7:04.71 | 8:34.27 | 9:59.89 | 11:26.27 | |||||||
12:54.32 | 14:24.10 | 15:55.28 | 17:24.83 | |||||||
18:52.98 | 20:20.65 | |||||||||
6 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:24.06 | 2:54.72 | 4:27.83 | 6:00.87 | 22:38.94 | ||
7:32.98 | 9:06.18 | 10:38.30 | 12:10.47 | |||||||
13:42.85 | 15:14.75 | 16:45.34 | 18:16.51 | |||||||
19:48.61 | 21:18.37 | |||||||||
7 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 1:21.66 | 2:53.62 | 4:28.53 | 6:02.72 | 22:52.09 | ||
7:37.50 | 9:12.08 | 10:45.38 | 12:18.44 | |||||||
13:51.28 | 15:24.98 | 16:57.06 | 18:28.85 | |||||||
19:59.93 | 21:28.85 | |||||||||
8 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:24.52 | 2:58.52 | 4:33.89 | 6:08.33 | 23:36.50 | ||
7:43.37 | 9:19.22 | 10:55.07 | 12:30.41 | |||||||
14:06.58 | 15:43.28 | 17:19.31 | 18:52.23 | |||||||
20:29.02 | 22:04.05 | |||||||||
9 | Axel Andersson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:32.13 | 3:18.62 | 5:06.27 | 6:53.49 | 27:04.23 | ||
8:41.82 | 10:31.12 | 12:17.91 | 14:09.30 | |||||||
15:59.18 | 17:50.80 | 19:39.23 | 21:31.67 | |||||||
23:28.50 | 25:20.53 | |||||||||
10 | Elias Toma | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:47.60 | 3:42.05 | 5:34.87 | 7:29.83 | 28:00.21 | ||
9:24.94 | 11:20.12 | 13:13.96 | 15:06.48 | |||||||
16:58.13 | 18:52.00 | 20:42.02 | 22:32.84 | |||||||
24:25.53 | 26:15.33 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 13:59 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Malin Blomquist | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.73 | 1:14.52 | 1:54.00 | 2:34.27 | |||
2 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.47 | 1:14.91 | 1:59.73 | 2:47.26 | |||
3 | Frida Jerrå | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.46 | 1:18.49 | 2:03.64 | 2:48.53 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.78 | 1:10.67 | 1:50.16 | 2:30.85 | |||
2 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.63 | 1:13.23 | 1:54.82 | 2:36.52 | |||
3 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.64 | 1:13.61 | 1:54.64 | 2:37.67 | |||
4 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 36.73 | 1:17.36 | 1:59.01 | 2:38.79 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.23 | 1:17.03 | 2:03.75 | 2:50.75 | |||
2 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.97 | 1:21.86 | 2:09.55 | 2:53.83 | |||
3 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 38.86 | 1:23.12 | 2:11.38 | 3:01.48 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.96 | 1:17.38 | 2:01.25 | 2:44.38 | |||
2 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 36.84 | 1:21.46 | 1:34.62 | 2:56.08 | |||
3 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.31 | 1:30.98 | 2:21.69 | 3:10.86 | |||
4 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 40.19 | 1:30.38 | 2:25.38 | 3:19.61 | |||
5 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.83 | 1:35.72 | 2:33.23 | 3:27.21 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joakim Hvalgren | 1993 | Södertörns Simsällskap | 28.23 | 1:05.74 | 1:46.75 | 2:18.76 | |||
2 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.30 | 1:10.21 | 1:51.15 | 2:23.00 | |||
3 | Philip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.23 | 1:09.47 | 1:53.57 | 2:25.11 | |||
4 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 29.74 | 1:09.41 | 1:52.63 | 2:27.34 | |||
5 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.60 | 1:11.33 | 1:57.59 | 2:32.38 | |||
6 | Johannes Henriksson | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.48 | 1:12.57 | 1:58.36 | 2:32.57 | |||
7 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 34.14 | 1:11.23 | 1:58.54 | 2:34.20 | |||
8 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.04 | 1:13.22 | 2:00.61 | 2:34.61 | |||
9 | Christian Karlsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 33.32 | 1:15.74 | 2:02.75 | 2:36.31 | |||
10 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.28 | 1:13.35 | 2:02.29 | 2:36.45 | |||
11 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 31.84 | 1:14.93 | 2:03.96 | 2:38.05 | |||
12 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.92 | 1:17.13 | 2:04.58 | 2:38.74 | |||
13 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 31.68 | 1:12.86 | 2:02.26 | 2:39.48 | |||
14 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.23 | 1:18.09 | 2:06.40 | 2:40.54 | |||
15 | Tom Berntsen | 1993 | Väsby Simsällskap | 31.48 | 1:13.13 | 2:04.02 | 2:41.87 | |||
16 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.51 | 1:16.53 | 2:07.00 | 2:42.33 | |||
17 | Marcus Lewin | 1992 | Wisby Simsällskap | 32.94 | 1:19.85 | 2:06.99 | 2:44.62 | |||
18 | Simon Hedlin | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.99 | 1:20.11 | 2:13.67 | 2:52.41 | |||
19 | Rasmus Holmsten | 1993 | Norrtälje Simklubb | 39.62 | 1:25.20 | 2:19.13 | 3:00.23 | |||
20 | Lukas Sernlind | 1993 | Södertörns Simsällskap | 38.69 | 1:28.47 | 2:21.24 | 3:03.21 | |||
- | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannes Nyström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.27 | 1:05.93 | 1:51.07 | 2:23.83 | |||
2 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 31.08 | 1:09.78 | 1:52.83 | 2:26.03 | |||
3 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.85 | 1:12.47 | 1:58.81 | 2:33.36 | |||
4 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.73 | 1:12.17 | 2:02.89 | 2:36.63 | |||
5 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.02 | 1:14.84 | 2:02.29 | 2:37.33 | |||
6 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 33.11 | 1:14.51 | 2:05.29 | 2:39.08 | |||
7 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 32.90 | 1:15.76 | 2:05.33 | 2:39.58 | |||
8 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 35.28 | 1:18.23 | 2:05.56 | 2:41.11 | |||
9 | Oscar Walde | 1995 | Täby Sim | 34.95 | 1:19.44 | 2:08.86 | 2:45.41 | |||
10 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 35.06 | 1:21.28 | 2:12.32 | 2:47.70 | |||
11 | Tobias Rindå | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.57 | 1:19.25 | 2:10.82 | 2:49.62 | |||
12 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.38 | 1:20.80 | 2:11.46 | 2:49.84 | |||
13 | Porja Seyed | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.21 | 1:25.05 | 2:19.75 | 2:57.39 | |||
14 | Philip Albornoz | 1995 | Södertörns Simsällskap | 37.65 | 1:25.72 | 2:20.72 | 2:57.62 | |||
15 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.38 | 1:28.98 | 2:21.96 | 2:59.63 | |||
16 | Adam Novak | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 38.53 | 1:23.50 | 2:19.86 | 3:05.31 | |||
17 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 41.18 | 1:30.18 | 2:27.17 | 3:08.55 | |||
18 | Herman Bergman | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 44.24 | 1:29.92 | 2:29.80 | 3:12.52 | |||
- | Erik Lindberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.08 | 1:07.44 | 1:51.56 | 2:24.48 | |||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.91 | 1:13.02 | 1:57.38 | 2:33.18 | |||
3 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.20 | 1:15.81 | 2:03.36 | 2:36.82 | |||
4 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.06 | 1:13.26 | 2:04.54 | 2:39.60 | |||
5 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 31.16 | 1:13.92 | 2:05.95 | 2:41.29 | |||
6 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.57 | 1:17.65 | 2:09.44 | 2:45.23 | |||
7 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.98 | 1:18.81 | 2:10.42 | 2:50.49 | |||
8 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 36.78 | 1:22.95 | 2:14.85 | 2:51.03 | |||
9 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 38.46 | 1:25.82 | 2:13.57 | 2:52.19 | |||
9 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 39.19 | 1:22.07 | 2:15.09 | 2:52.19 | |||
11 | Victor Höglund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.97 | 1:25.16 | 2:17.97 | 2:57.11 | |||
12 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 36.76 | 1:25.45 | 2:17.66 | 2:59.32 | |||
13 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 41.45 | 1:31.10 | 2:27.93 | 3:10.07 | |||
14 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 44.45 | 1:36.97 | 2:27.44 | 3:10.20 | |||
15 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 44.15 | 1:29.23 | 2:31.32 | 3:11.96 | |||
16 | Cristian de Andrade | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.05 | 1:36.72 | 2:37.28 | 3:21.35 | |||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 34.79 | 1:17.10 | 2:04.03 | 2:39.73 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 39.48 | 1:25.40 | 2:14.79 | 2:51.36 | |||
3 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.56 | 1:22.31 | 2:13.86 | 2:52.03 | |||
4 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.98 | 1:20.45 | 2:12.31 | 2:53.04 | |||
5 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 39.16 | 1:24.40 | 2:14.47 | 2:54.14 | |||
6 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 38.77 | 1:23.72 | 2:17.50 | 2:54.68 | |||
7 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.20 | 1:26.67 | 2:17.03 | 2:56.46 | |||
8 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.91 | 1:23.93 | 2:19.93 | 2:56.82 | |||
9 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.62 | 1:25.56 | 2:21.67 | 3:01.21 | |||
10 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 45.77 | 1:34.99 | 2:22.50 | 3:04.05 | |||
11 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 39.06 | 1:26.49 | 2:24.58 | 3:04.06 | |||
12 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 40.69 | 1:26.85 | 2:22.27 | 3:04.16 | |||
13 | Sebastian Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 41.58 | 1:30.15 | 2:28.59 | 3:07.18 | |||
14 | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 40.68 | 1:34.15 | 2:29.53 | 3:07.48 | |||
15 | Emil Lundberg | 1997 | Södertälje Simsällskap | 42.87 | 1:31.67 | 2:31.80 | 3:15.42 | |||
16 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.04 | 1:36.80 | 2:36.20 | 3:16.08 | |||
17 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.54 | 1:31.78 | 2:31.56 | 3:16.55 | |||
18 | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | 52.18 | 1:45.94 | 2:48.35 | 3:33.36 | |||
- | Axel Andersson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elias Toma | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:05.88 | 2:16.21 | 3:25.68 | 4:35.64 | |||
2 | Linnea Näsman | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.03 | 2:20.27 | 3:34.97 | 4:48.01 | |||
3 | Olivia Lindqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.52 | 2:25.34 | 3:39.88 | 4:54.21 | |||
4 | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | 1:08.60 | 2:23.44 | 3:40.77 | 4:58.20 | |||
5 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:11.49 | 2:28.11 | 3:46.25 | 5:03.11 | |||
6 | Stina Juhlin | 1992 | Wisby Simsällskap | 1:11.86 | 2:30.78 | 3:49.83 | 5:07.41 | |||
7 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 1:13.87 | 2:32.80 | 3:53.94 | 5:14.81 | |||
8 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:14.99 | 2:35.78 | 3:56.75 | 5:15.48 | |||
9 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | 1:15.27 | 2:37.41 | 4:01.59 | 5:21.85 | |||
10 | Hedvig Ekmark | 1992 | Täby Sim | 1:16.96 | 2:42.85 | 4:11.24 | 5:38.98 | |||
11 | Sandra Andersson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 1:19.79 | 2:46.89 | 4:15.11 | 5:43.06 | |||
12 | Wilma Nykvist | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:25.41 | 2:59.94 | 4:34.99 | 6:05.75 | |||
13 | Beatrice Bengtsson | 1994 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:23.10 | 2:58.46 | 4:37.71 | 6:15.83 | |||
14 | Rebeca Lindberg | 1993 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 1:36.96 | 3:21.44 | 5:06.78 | 6:48.31 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 1:08.56 | 2:23.58 | 3:38.74 | 4:51.40 | |||
2 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:11.12 | 2:28.34 | 3:45.59 | 4:59.65 | |||
3 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:13.26 | 2:32.83 | 3:52.93 | 5:09.51 | |||
4 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:14.01 | 2:32.46 | 3:52.14 | 5:10.08 | |||
5 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:14.77 | 2:36.41 | 3:58.02 | 5:17.89 | |||
6 | Sara Arpvall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:16.67 | 2:39.07 | 4:01.58 | 5:24.05 | |||
7 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:18.41 | 2:40.55 | 4:02.57 | 5:25.31 | |||
8 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:17.59 | 2:42.37 | 4:06.85 | 5:28.76 | |||
9 | Astrid Berg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:18.60 | 2:43.11 | 4:07.82 | 5:31.83 | |||
10 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:18.59 | 2:44.78 | 4:10.91 | 5:34.22 | |||
11 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 1:19.38 | 2:47.30 | 4:16.70 | 5:44.86 | |||
12 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:19.47 | 2:47.96 | 4:16.88 | 5:47.03 | |||
- | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:08.24 | 2:22.03 | 3:35.82 | 4:45.52 | |||
2 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 1:07.03 | 2:20.20 | 3:35.89 | 4:52.05 | |||
3 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:09.18 | 2:23.34 | 3:38.64 | 4:52.78 | |||
4 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:10.03 | 2:25.82 | 3:42.15 | 4:56.15 | |||
5 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:11.37 | 2:28.75 | 3:46.62 | 5:01.36 | |||
6 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:11.12 | 2:29.06 | 3:46.78 | 5:03.73 | |||
7 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 1:11.61 | 2:29.69 | 3:48.43 | 5:05.87 | |||
8 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 1:15.25 | 2:33.82 | 3:51.92 | 5:07.80 | |||
9 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 1:16.64 | 2:40.84 | 4:03.91 | 5:25.66 | |||
10 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:18.56 | 2:43.99 | 4:11.08 | 5:36.56 | |||
11 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:24.43 | 2:58.82 | 4:33.78 | 6:05.08 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:11.77 | 2:28.51 | 3:45.61 | 5:01.03 | |||
2 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:10.53 | 2:29.97 | 3:48.47 | 5:04.72 | |||
3 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:14.56 | 2:33.42 | 3:52.25 | 5:07.29 | |||
4 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 1:14.29 | 2:33.98 | 3:53.00 | 5:09.77 | |||
5 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:15.36 | 2:37.50 | 3:56.71 | 5:15.97 | |||
6 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:15.99 | 2:38.96 | 4:01.22 | 5:23.02 | |||
7 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 1:16.98 | 2:41.46 | 4:06.33 | 5:27.86 | |||
8 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:18.83 | 2:43.99 | 4:08.41 | 5:28.32 | |||
9 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:18.27 | 2:44.20 | 4:11.41 | 5:33.50 | |||
10 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 1:20.00 | 2:45.64 | 4:12.34 | 5:33.86 | |||
11 | Moa Bremfors | 1997 | Simklubben Ena | 1:20.18 | 2:47.75 | 4:17.21 | 5:39.89 | |||
12 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 1:20.08 | 2:49.32 | 4:19.75 | 5:45.60 | |||
13 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:20.09 | 2:50.13 | 4:20.61 | 5:46.25 | |||
14 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 1:21.63 | 2:51.97 | 4:20.80 | 5:47.42 | |||
15 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.41 | 2:53.46 | 4:24.88 | 5:52.55 | |||
16 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 1:19.40 | 2:52.35 | 4:26.47 | 5:53.66 | |||
17 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:23.21 | 2:56.15 | 4:27.26 | 5:57.02 | |||
18 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:24.96 | 2:58.32 | 4:33.21 | 6:02.98 | |||
19 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 1:28.46 | 3:02.48 | 4:35.29 | 6:03.85 | |||
20 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 1:25.74 | 2:59.64 | 4:33.71 | 6:04.66 | |||
21 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:26.60 | 3:03.70 | 4:37.68 | 6:06.89 | |||
22 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 1:26.39 | 3:01.99 | 4:38.38 | 6:12.51 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 34.08 | 1:12.83 | 1:52.48 | 2:32.33 | |||
2 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.12 | 1:16.74 | 1:58.49 | 2:40.19 | |||
3 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 36.22 | 1:18.22 | 2:00.16 | 2:42.28 | |||
4 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 34.98 | 1:16.16 | 1:59.12 | 2:42.88 | |||
5 | Patrik Lantto | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.16 | 1:20.80 | 2:04.69 | 2:48.17 | |||
6 | Christian Karlsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 39.72 | 1:24.89 | 2:11.74 | 2:56.48 | |||
7 | Philip Söderström | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.93 | 1:25.95 | 2:15.64 | 3:04.98 | |||
8 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 40.62 | 1:28.98 | 2:18.08 | 3:07.74 | |||
9 | Simon Hedlin | 1994 | Väsby Simsällskap | 44.17 | 1:34.61 | 2:27.44 | 3:19.72 | |||
10 | Christian Martins | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 45.75 | 1:40.11 | 2:36.74 | 3:31.96 | |||
11 | Rasmus Holmsten | 1993 | Norrtälje Simklubb | 47.81 | 1:42.48 | 2:38.96 | 3:35.53 | |||
- | Marcus Lewin | 1992 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.88 | 1:20.14 | 2:02.26 | 2:42.55 | |||
2 | Oskar Nilsson | 1995 | Täby Sim | 37.58 | 1:19.98 | 2:03.38 | 2:47.14 | |||
3 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 38.65 | 1:22.06 | 2:06.38 | 2:50.75 | |||
4 | Jakob Granelli | 1995 | Upsala Simsällskap | 40.15 | 1:27.73 | 2:16.93 | 3:03.04 | |||
5 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 40.14 | 1:26.93 | 2:16.40 | 3:05.43 | |||
6 | Tobias Rindå | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.79 | 1:27.20 | 2:18.50 | 3:09.75 | |||
7 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 41.73 | 1:30.63 | 2:21.61 | 3:10.67 | |||
8 | Mahdi Nazari | 1995 | Södertörns Simsällskap | 42.25 | 1:32.14 | 2:25.15 | 3:16.37 | |||
9 | Adam Novak | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 47.33 | 1:46.06 | 2:45.99 | 3:46.58 | |||
- | Jakob Hägglund | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.53 | 1:23.54 | 2:08.33 | 2:53.53 | |||
2 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.90 | 1:27.81 | 2:13.18 | 2:59.19 | |||
3 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 41.48 | 1:29.69 | 2:19.35 | 3:07.03 | |||
4 | Erland Ekholm | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 40.85 | 1:29.74 | 2:20.66 | 3:12.21 | |||
5 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.67 | 1:32.78 | 2:25.34 | 3:14.20 | |||
6 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 43.56 | 1:33.23 | 2:24.56 | 3:15.09 | |||
7 | Carl Groth | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.12 | 1:41.00 | 2:37.01 | 3:27.60 | |||
- | Daniel Böhme | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNF | ||||||
- | Adam Gräns | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 41.05 | 1:28.52 | 2:15.97 | 3:00.80 | |||
2 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 40.20 | 1:27.11 | 2:17.06 | 3:07.32 | |||
3 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.96 | 1:31.07 | 2:20.64 | 3:10.02 | |||
4 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 45.00 | 1:35.84 | 2:25.07 | 3:14.39 | |||
5 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.90 | 1:33.26 | 2:24.86 | 3:14.92 | |||
6 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.90 | 1:34.87 | 2:26.59 | 3:16.26 | |||
7 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 44.54 | 1:35.22 | 2:26.96 | 3:16.63 | |||
8 | Márton Szakos | 1997 | Södertörns Simsällskap | 50.76 | 1:51.87 | 2:55.06 | 3:55.20 | |||
9 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 59.82 | 2:09.26 | 3:18.09 | 4:28.46 | |||
10 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:02.99 | 2:17.61 | 3:33.94 | 4:45.14 | |||
- | Michael Speiner | 1997 | Södertörns Simsällskap | DNF | ||||||
- | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.67 | 1:10.11 | 1:47.51 | 2:26.16 | |||
2 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 35.65 | 1:14.42 | 1:54.94 | 2:35.08 | |||
3 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 36.85 | 1:16.77 | 1:56.90 | 2:36.04 | |||
4 | Camilla Hamdi | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.78 | 1:17.29 | 1:57.26 | 2:36.29 | |||
5 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.97 | 1:18.49 | 2:01.48 | 2:43.88 | |||
6 | Julia Norén | 1994 | Simklubben Ena | 37.50 | 1:18.70 | 2:01.80 | 2:44.01 | |||
7 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 36.96 | 1:18.96 | 2:03.45 | 2:46.05 | |||
8 | Frida Thomasson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.36 | 1:20.60 | 2:04.62 | 2:47.20 | |||
9 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 40.65 | 1:24.25 | 2:09.28 | 2:53.31 | |||
10 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.74 | 1:23.69 | 2:09.76 | 2:55.40 | |||
11 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 42.55 | 1:27.63 | 2:14.26 | 2:59.60 | |||
12 | Jenny Stensson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 44.67 | 1:32.79 | 2:21.31 | 3:07.83 | |||
13 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | 43.47 | 1:31.55 | 2:21.45 | 3:11.55 | |||
14 | Moa Thienemann | 1994 | Upsala Simsällskap | 46.14 | 1:35.53 | 2:25.65 | 3:12.18 | |||
15 | Hajna Finta | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 46.58 | 1:38.88 | 2:32.70 | 3:24.64 | |||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 34.08 | 1:11.54 | 1:51.13 | 2:29.16 | |||
2 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 36.49 | 1:15.00 | 1:54.63 | 2:33.93 | |||
3 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.45 | 1:17.67 | 1:58.51 | 2:37.57 | |||
4 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 36.54 | 1:17.51 | 1:59.77 | 2:41.26 | |||
5 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.76 | 1:18.26 | 2:00.41 | 2:41.47 | |||
6 | Elin Bjurman | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.83 | 1:19.66 | 2:02.57 | 2:43.88 | |||
6 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 37.90 | 1:18.91 | 2:01.75 | 2:43.88 | |||
8 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.44 | 1:20.25 | 2:03.33 | 2:45.80 | |||
9 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.64 | 1:27.02 | 2:13.49 | 2:59.31 | |||
10 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 41.20 | 1:27.15 | 2:15.21 | 3:00.04 | |||
11 | Emma Strömbäck | 1995 | Täby Sim | 41.94 | 1:28.76 | 2:15.63 | 3:00.37 | |||
12 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 42.98 | 1:31.52 | 2:20.63 | 3:06.84 | |||
13 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 44.50 | 1:37.45 | 2:31.27 | 3:22.19 | |||
- | Frida Grenholm | 1995 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.48 | 1:17.40 | 1:58.12 | 2:37.83 | |||
2 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.37 | 1:18.21 | 2:00.56 | 2:40.80 | |||
3 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.52 | 1:18.68 | 2:00.79 | 2:41.92 | |||
4 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 37.29 | 1:18.32 | 2:00.87 | 2:42.36 | |||
5 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.09 | 1:20.80 | 2:04.09 | 2:45.89 | |||
6 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.84 | 1:24.42 | 2:08.56 | 2:50.10 | |||
7 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 40.28 | 1:23.85 | 2:07.86 | 2:50.61 | |||
8 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.70 | 1:25.64 | 2:11.30 | 2:55.22 | |||
9 | Katja Svarfvar | 1996 | Norrtälje Simklubb | 40.90 | 1:25.88 | 2:11.22 | 2:56.15 | |||
10 | Linn Olanders | 1996 | Södertälje Simsällskap | 42.06 | 1:28.44 | 2:16.22 | 3:01.95 | |||
11 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 43.66 | 1:32.65 | 2:23.20 | 3:12.09 | |||
12 | Anuka Munhzaya | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.29 | 1:34.47 | 2:26.31 | 3:15.58 | |||
- | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 38.12 | 1:19.15 | 2:00.24 | 2:40.10 | |||
2 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 37.79 | 1:18.72 | 2:01.49 | 2:43.51 | |||
3 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 37.99 | 1:20.52 | 2:04.68 | 2:48.05 | |||
4 | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | 53.78 | 1:51.82 | 2:49.19 | 2:49.19 | |||
5 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.54 | 1:27.27 | 2:12.89 | 2:56.88 | |||
6 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.38 | 1:25.74 | 2:12.06 | 2:57.13 | |||
7 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.18 | 1:29.01 | 2:13.68 | 2:58.19 | |||
8 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 43.47 | 1:28.99 | 2:15.18 | 2:59.16 | |||
9 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 42.12 | 1:28.17 | 2:14.35 | 2:59.51 | |||
10 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.95 | 1:29.26 | 2:16.73 | 3:03.67 | |||
11 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 43.03 | 1:30.48 | 2:18.88 | 3:04.45 | |||
12 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 43.19 | 1:30.79 | 2:19.11 | 3:05.29 | |||
13 | Elizabeth Zhmud | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 44.33 | 1:33.27 | 2:22.15 | 3:06.26 | |||
14 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 42.90 | 1:32.05 | 2:21.09 | 3:06.67 | |||
15 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 44.42 | 1:33.07 | 2:21.62 | 3:08.43 | |||
16 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 45.72 | 1:33.59 | 2:21.76 | 3:09.18 | |||
17 | Moa Bremfors | 1997 | Simklubben Ena | 44.84 | 1:33.68 | 2:23.09 | 3:11.05 | |||
18 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.15 | 1:34.86 | 2:25.06 | 3:12.64 | |||
19 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.88 | 1:37.94 | 2:28.79 | 3:13.71 | |||
20 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 45.49 | 1:35.19 | 2:26.02 | 3:15.53 | |||
21 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 46.82 | 1:38.79 | 2:30.79 | 3:18.45 | |||
22 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 46.21 | 1:36.00 | 2:28.02 | 3:18.94 | |||
23 | Ulrica Svensson | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 45.74 | 1:37.29 | 2:30.06 | 3:19.61 | |||
24 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.18 | 1:40.95 | 2:35.01 | 3:28.60 | |||
25 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.94 | 1:46.60 | 2:41.92 | 3:31.98 | |||
- | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:59 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.02 | 55.22 | |||||
2 | Joakim Hvalgren | 1993 | Södertörns Simsällskap | 26.55 | 55.27 | |||||
3 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 26.72 | 55.28 | |||||
4 | Adrian Brynnel | 1992 | Simklubben Neptun | 26.92 | 55.82 | |||||
5 | Victor Sallhed | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.54 | 57.10 | |||||
6 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.91 | 57.22 | |||||
7 | Anton Sandäng | 1994 | Täby Sim | 27.88 | 57.48 | |||||
8 | Christian Karlsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 28.48 | 58.22 | |||||
9 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 27.80 | 58.30 | |||||
10 | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägens Simförening | 27.26 | 58.69 | |||||
11 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 27.97 | 58.75 | |||||
12 | Anton Holmqvist | 1993 | Täby Sim | 27.90 | 59.09 | |||||
13 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 27.97 | 59.12 | |||||
14 | Oscar Lindström | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.47 | 59.52 | |||||
15 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.76 | 59.60 | |||||
16 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 28.40 | 1:00.05 | |||||
17 | Ambjörn Brynnel | 1994 | Simklubben Neptun | 29.62 | 1:00.31 | |||||
18 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.12 | 1:00.37 | |||||
19 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 29.11 | 1:00.45 | |||||
20 | Jakob Svensson | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.76 | 1:00.49 | |||||
21 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 28.60 | 1:00.51 | |||||
22 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.23 | 1:00.89 | |||||
23 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.10 | 1:00.97 | |||||
24 | Patrik Lantto | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.66 | 1:01.56 | |||||
25 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.82 | 1:01.61 | |||||
26 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.90 | 1:01.66 | |||||
27 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 29.60 | 1:01.74 | |||||
28 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.54 | 1:01.83 | |||||
29 | Eugene Chan | 1992 | Södertörns Simsällskap | 29.37 | 1:01.87 | |||||
30 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 29.86 | 1:02.54 | |||||
31 | Ousama Cherif | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.22 | 1:02.67 | |||||
32 | Marcus Lewin | 1992 | Wisby Simsällskap | 30.15 | 1:03.28 | |||||
33 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 29.57 | 1:03.36 | |||||
34 | Tom Berntsen | 1993 | Väsby Simsällskap | 29.79 | 1:03.46 | |||||
35 | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.41 | 1:03.56 | |||||
36 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.49 | 1:04.16 | |||||
37 | Nicklas Jansson | 1992 | Skuru Idrottsklubb | 30.98 | 1:05.74 | |||||
38 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 31.54 | 1:06.36 | |||||
39 | Simon Hedlin | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.46 | 1:07.19 | |||||
40 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.90 | 1:08.27 | |||||
41 | Alexander Hellgren | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.92 | 1:09.48 | |||||
42 | Rasmus Holmsten | 1993 | Norrtälje Simklubb | 32.66 | 1:09.57 | |||||
43 | Lukas Sernlind | 1993 | Södertörns Simsällskap | 35.17 | 1:15.69 | |||||
- | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 27.72 | 57.77 | |||||
2 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 28.27 | 59.29 | |||||
3 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 28.54 | 59.66 | |||||
4 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.07 | 1:00.66 | |||||
5 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 29.56 | 1:00.94 | |||||
6 | Alexander Gellerstedt-Edn | 1995 | Täby Sim | 29.44 | 1:01.49 | |||||
7 | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | 29.25 | 1:01.65 | |||||
8 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.65 | 1:01.71 | |||||
9 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 28.82 | 1:01.79 | |||||
9 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.12 | 1:01.79 | |||||
11 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.56 | 1:02.57 | |||||
12 | Love Altin | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.59 | 1:02.60 | |||||
13 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.88 | 1:03.16 | |||||
14 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 29.86 | 1:03.46 | |||||
15 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.01 | 1:04.08 | |||||
16 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 30.28 | 1:04.14 | |||||
17 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 30.49 | 1:04.31 | |||||
18 | Tobias Rindå | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.02 | 1:04.32 | |||||
19 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.38 | 1:04.34 | |||||
20 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.13 | 1:04.60 | |||||
21 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 30.49 | 1:04.79 | |||||
22 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 31.01 | 1:05.35 | |||||
23 | Emil Forsberg | 1995 | Turebergs Simklubb | 31.95 | 1:06.19 | |||||
24 | Theodor Wall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.30 | 1:06.39 | |||||
25 | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.40 | 1:06.43 | |||||
26 | Oscar Walde | 1995 | Täby Sim | 32.33 | 1:06.81 | |||||
27 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 32.02 | 1:07.47 | |||||
28 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.09 | 1:07.58 | |||||
29 | Porja Seyed | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.51 | 1:07.76 | |||||
30 | Timothy Mackin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.11 | 1:07.94 | |||||
31 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.73 | 1:08.10 | |||||
32 | Patrik Talib | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.65 | 1:08.97 | |||||
33 | Erik Lindberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 31.20 | 1:09.25 | |||||
34 | Jakob Granelli | 1995 | Upsala Simsällskap | 31.75 | 1:09.65 | |||||
35 | Jesper Olsson | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.68 | 1:09.80 | |||||
36 | Samuel Lundgren | 1995 | Simklubben Neptun | 32.66 | 1:09.88 | |||||
37 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.57 | 1:09.91 | |||||
38 | Filip Nordmark | 1995 | Tyresö Simsällskap | 33.72 | 1:10.23 | |||||
38 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 32.05 | 1:10.23 | |||||
40 | Arthur Ljunggren | 1995 | Simklubben Neptun | 33.39 | 1:11.61 | |||||
41 | Fred Norberg | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.20 | 1:12.15 | |||||
42 | Adam Novak | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 34.32 | 1:15.61 | |||||
43 | Viktor Engström | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.77 | 1:16.09 | |||||
44 | Herman Bergman | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 36.37 | 1:16.18 | |||||
45 | Balázs Szakos | 1995 | Södertörns Simsällskap | 35.96 | 1:16.48 | |||||
46 | Mahdi Nazari | 1995 | Södertörns Simsällskap | 36.99 | 1:18.66 | |||||
47 | Ruben Cousins-Westerberg | 1995 | Tyresö Simsällskap | 40.58 | 1:27.59 | |||||
- | Philip Albornoz | 1995 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 27.80 | 57.50 | |||||
2 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 27.96 | 58.29 | |||||
3 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.97 | 1:00.30 | |||||
4 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 29.18 | 1:00.54 | |||||
5 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.64 | 1:01.94 | |||||
6 | Alexander Almqvist | 1996 | Södertälje Simsällskap | 29.77 | 1:02.66 | |||||
7 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.87 | 1:03.39 | |||||
8 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 30.73 | 1:03.40 | |||||
9 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.02 | 1:03.57 | |||||
10 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.41 | 1:05.44 | |||||
11 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 31.66 | 1:06.65 | |||||
12 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 32.45 | 1:06.86 | |||||
13 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.73 | 1:06.87 | |||||
14 | Victor Höglund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.28 | 1:08.15 | |||||
15 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 32.74 | 1:08.16 | |||||
16 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.91 | 1:08.27 | |||||
17 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.50 | 1:08.34 | |||||
18 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.28 | 1:08.41 | |||||
19 | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 31.80 | 1:09.09 | |||||
20 | Erland Ekholm | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 32.17 | 1:09.36 | |||||
21 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 32.03 | 1:09.85 | |||||
22 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 33.00 | 1:10.37 | |||||
23 | Carl Groth | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.07 | 1:12.64 | |||||
24 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.92 | 1:12.85 | |||||
25 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.99 | 1:12.87 | |||||
26 | Alfred Björkman | 1996 | Simklubben Neptun | 34.99 | 1:13.06 | |||||
27 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 35.49 | 1:14.30 | |||||
28 | Daniel Böhme | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.75 | 1:14.46 | |||||
29 | Daniel Thörnqvist | 1996 | Tyresö Simsällskap | 36.30 | 1:16.28 | |||||
30 | Anton Hasbany | 1996 | Södertälje Simsällskap | 35.73 | 1:16.33 | |||||
31 | Gustav Amnelius | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.78 | 1:17.80 | |||||
32 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 37.43 | 1:18.26 | |||||
33 | Max Sjölund | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.39 | 1:19.09 | |||||
34 | Nils Larsson | 1996 | Täby Sim | 37.51 | 1:20.24 | |||||
35 | Erik Storå | 1996 | Södertörns Simsällskap | 38.74 | 1:22.62 | |||||
36 | Cristian de Andrade | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.92 | 1:25.50 | |||||
37 | Aidan Gärdlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.79 | 1:25.93 | |||||
- | Viktor Karlsson | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.54 | 1:01.62 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 30.43 | 1:03.30 | |||||
3 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 31.27 | 1:07.02 | |||||
4 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.82 | 1:07.65 | |||||
5 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 31.70 | 1:07.72 | |||||
6 | Niklas Blom | 1997 | Södertörns Simsällskap | 31.82 | 1:09.11 | |||||
7 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 32.84 | 1:09.16 | |||||
8 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.34 | 1:09.41 | |||||
9 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 33.29 | 1:09.54 | |||||
10 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.52 | 1:09.71 | |||||
11 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.59 | 1:09.77 | |||||
12 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.76 | 1:11.14 | |||||
13 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.75 | 1:11.28 | |||||
14 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 33.98 | 1:11.45 | |||||
15 | Sebastian Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 34.87 | 1:11.48 | |||||
16 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 34.16 | 1:12.04 | |||||
17 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.44 | 1:12.07 | |||||
18 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 33.83 | 1:12.26 | |||||
19 | Michael Speiner | 1997 | Södertörns Simsällskap | 34.12 | 1:12.41 | |||||
20 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.44 | 1:12.49 | |||||
20 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.59 | 1:12.49 | |||||
22 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 35.49 | 1:12.77 | |||||
23 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 35.34 | 1:13.32 | |||||
24 | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.90 | 1:13.40 | |||||
25 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 36.01 | 1:14.07 | |||||
26 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.10 | 1:14.40 | |||||
27 | Arraya Nebay | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.72 | 1:14.97 | |||||
28 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.02 | 1:15.10 | |||||
29 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.20 | 1:15.19 | |||||
30 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.64 | 1:16.06 | |||||
31 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.65 | 1:16.43 | |||||
32 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.55 | 1:16.95 | |||||
33 | Emil Lundberg | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.16 | 1:18.45 | |||||
34 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.43 | 1:18.94 | |||||
35 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 38.71 | 1:20.40 | |||||
36 | Axel Andersson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.92 | 1:23.75 | |||||
37 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.34 | 1:24.25 | |||||
38 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.30 | 1:25.76 | |||||
39 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.31 | 1:26.45 | |||||
40 | Felix Carlstedt | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.95 | 1:27.54 | |||||
41 | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.13 | 1:27.64 | |||||
42 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.96 | 1:28.18 | |||||
43 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.20 | 1:28.19 | |||||
44 | Denis Cumurija | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 41.07 | 1:28.84 | |||||
45 | Christian Scheid | 1997 | Tyresö Simsällskap | 41.56 | 1:29.42 | |||||
46 | Elias Toma | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.30 | 1:29.47 | |||||
47 | Tim Kingdingstad-Spaak | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.04 | 1:29.74 | |||||
48 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.47 | 1:29.84 | |||||
49 | Thimmy Wallmon | 1998 | Tyresö Simsällskap | 43.19 | 1:31.08 | |||||
50 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 42.26 | 1:31.26 | |||||
51 | Márton Szakos | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.69 | 1:32.79 | |||||
52 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.66 | 1:34.62 | |||||
53 | Henrik Forsberg | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 44.66 | 1:35.57 | |||||
54 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.26 | 1:36.36 | |||||
55 | Nasim Sedraoui | 1999 | Södertörns Simsällskap | 46.43 | 1:42.24 | |||||
56 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 49.56 | 1:43.23 | |||||
57 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 56.42 | 2:08.83 | |||||
- | Jacob Moss | 1997 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:59 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 28.28 | 58.64 | 1:30.14 | 2:01.75 | |||
2 | Philip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.61 | 1:00.23 | 1:32.58 | 2:04.32 | |||
3 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.48 | 1:00.18 | 1:33.05 | 2:04.34 | |||
4 | Victor Sallhed | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.99 | 1:01.06 | 1:34.28 | 2:05.02 | |||
5 | Adrian Brynnel | 1992 | Simklubben Neptun | 27.79 | 58.17 | 1:31.02 | 2:07.87 | |||
6 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.21 | 1:01.16 | 1:34.78 | 2:08.53 | |||
7 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.91 | 1:03.74 | 1:37.28 | 2:10.45 | |||
8 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.13 | 1:03.64 | 1:38.05 | 2:11.66 | |||
9 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.49 | 1:03.11 | 1:38.32 | 2:13.66 | |||
10 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 29.50 | 1:02.27 | 1:38.38 | 2:13.88 | |||
11 | Ambjörn Brynnel | 1994 | Simklubben Neptun | 30.59 | 1:04.37 | 1:39.66 | 2:14.02 | |||
12 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.14 | 1:04.59 | 1:39.76 | 2:14.06 | |||
13 | Johannes Henriksson | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.35 | 1:03.84 | 1:39.16 | 2:14.25 | |||
14 | Christian Karlsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 29.49 | 1:03.02 | 1:39.37 | 2:15.07 | |||
15 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 29.79 | 1:04.53 | 1:40.46 | 2:15.22 | |||
16 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.74 | 1:04.88 | 1:41.45 | 2:16.63 | |||
17 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 29.71 | 1:02.99 | 1:39.92 | 2:16.90 | |||
18 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 30.90 | 1:05.77 | 1:42.29 | 2:16.91 | |||
19 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 30.41 | 1:04.32 | 1:40.56 | 2:17.17 | |||
20 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 30.76 | 1:05.05 | 1:41.15 | 2:18.12 | |||
21 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.58 | 1:06.01 | 1:43.91 | 2:20.98 | |||
22 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.07 | 1:06.46 | 1:45.41 | 2:22.01 | |||
23 | Ousama Cherif | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.13 | 1:07.24 | 1:46.37 | 2:24.27 | |||
24 | Nicklas Jansson | 1992 | Skuru Idrottsklubb | 32.68 | 1:09.18 | 1:48.24 | 2:25.56 | |||
25 | Samuel Johansson | 1994 | Täby Sim | 33.40 | 1:10.72 | 1:48.48 | 2:25.62 | |||
26 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.37 | 1:08.95 | 1:47.92 | 2:26.23 | |||
27 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 31.68 | 1:09.14 | 1:48.21 | 2:27.87 | |||
28 | Marceij Strama | 1993 | Södertörns Simsällskap | 31.98 | 1:09.20 | 1:48.54 | 2:27.94 | |||
29 | David Kubat | 1992 | Tyresö Simsällskap | 38.01 | 1:22.36 | 2:12.52 | 3:05.01 | |||
- | Ernst Winsa | 1993 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannes Nyström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.80 | 1:00.16 | 1:33.76 | 2:07.58 | |||
2 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.30 | 1:05.96 | 1:41.70 | 2:15.30 | |||
3 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.65 | 1:05.64 | 1:41.34 | 2:15.57 | |||
4 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.84 | 1:06.72 | 1:43.78 | 2:17.94 | |||
5 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 31.08 | 1:06.83 | 1:44.24 | 2:19.54 | |||
6 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 31.19 | 1:07.02 | 1:44.89 | 2:21.41 | |||
7 | Love Altin | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.77 | 1:06.97 | 1:44.95 | 2:22.85 | |||
8 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 30.97 | 1:05.94 | 1:44.22 | 2:23.52 | |||
9 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 31.33 | 1:07.52 | 1:45.22 | 2:24.01 | |||
10 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.61 | 1:10.30 | 1:48.94 | 2:25.26 | |||
11 | Oscar Walde | 1995 | Täby Sim | 32.13 | 1:10.44 | 1:49.15 | 2:25.82 | |||
12 | Theodor Wall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.61 | 1:08.94 | 1:47.82 | 2:26.41 | |||
13 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.98 | 1:09.04 | 1:48.40 | 2:27.71 | |||
14 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.62 | 1:10.18 | 1:50.29 | 2:29.79 | |||
15 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.92 | 1:10.87 | 1:50.86 | 2:30.51 | |||
16 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 32.33 | 1:10.61 | 1:51.48 | 2:31.05 | |||
17 | Timothy Mackin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.44 | 1:11.98 | 1:51.84 | 2:32.57 | |||
18 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.08 | 1:11.45 | 1:52.36 | 2:32.86 | |||
19 | Philip Albornoz | 1995 | Södertörns Simsällskap | 35.61 | 1:15.76 | 1:57.66 | 2:34.27 | |||
20 | Emil Forsberg | 1995 | Turebergs Simklubb | 35.69 | 1:15.93 | 1:57.14 | 2:35.78 | |||
21 | Fred Norberg | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.63 | 1:14.36 | 1:57.09 | 2:37.53 | |||
22 | Porja Seyed | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.09 | 1:14.50 | 1:57.72 | 2:38.24 | |||
23 | Alexander Öhlén | 1995 | Södertälje Simsällskap | 36.04 | 1:17.08 | 2:00.72 | 2:43.95 | |||
24 | Samuel Lundgren | 1995 | Simklubben Neptun | 33.75 | 1:14.44 | 2:00.82 | 2:43.96 | |||
- | Erik Lindberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 28.06 | 1:00.53 | 1:34.08 | 2:07.70 | |||
2 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.04 | 1:01.84 | 1:36.25 | 2:09.55 | |||
3 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.37 | 1:03.09 | 1:39.35 | 2:15.09 | |||
4 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.12 | 1:09.43 | 1:47.60 | 2:22.21 | |||
5 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 31.29 | 1:08.70 | 1:45.93 | 2:23.58 | |||
6 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.40 | 1:08.97 | 1:47.42 | 2:24.06 | |||
7 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.03 | 1:07.51 | 1:47.41 | 2:25.09 | |||
8 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 31.49 | 1:08.03 | 1:47.16 | 2:26.77 | |||
9 | Alexander Almqvist | 1996 | Södertälje Simsällskap | 31.90 | 1:09.43 | 1:49.34 | 2:27.64 | |||
10 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 33.23 | 1:11.78 | 1:51.08 | 2:29.03 | |||
11 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.41 | 1:12.53 | 1:53.24 | 2:32.87 | |||
12 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 33.89 | 1:12.81 | 1:53.53 | 2:34.55 | |||
13 | Erland Ekholm | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.06 | 1:15.14 | 1:56.99 | 2:38.08 | |||
14 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.65 | 1:18.22 | 2:02.52 | 2:42.63 | |||
15 | Daniel Thörnqvist | 1996 | Tyresö Simsällskap | 37.08 | 1:19.85 | 2:03.50 | 2:44.83 | |||
16 | Alfred Björkman | 1996 | Simklubben Neptun | 38.42 | 1:21.90 | 2:06.64 | 2:47.99 | |||
17 | Carl Groth | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.11 | 1:21.64 | 2:07.61 | 2:48.90 | |||
18 | Gustav Amnelius | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.20 | 1:22.41 | 2:08.18 | 2:49.43 | |||
19 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 39.13 | 1:22.37 | 2:07.73 | 2:49.44 | |||
20 | Viktor Karlsson | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 36.60 | 1:20.03 | 2:05.74 | 2:50.80 | |||
21 | Cristian de Andrade | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.03 | 1:26.03 | 2:16.22 | 2:59.94 | |||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.14 | 1:08.33 | 1:45.62 | 2:21.58 | |||
2 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 32.51 | 1:10.00 | 1:48.11 | 2:23.45 | |||
3 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 34.60 | 1:13.40 | 1:53.80 | 2:31.71 | |||
4 | Niklas Blom | 1997 | Södertörns Simsällskap | 33.65 | 1:13.56 | 1:55.16 | 2:33.51 | |||
5 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.98 | 1:11.16 | 1:52.18 | 2:33.94 | |||
6 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 34.46 | 1:14.84 | 1:57.05 | 2:37.09 | |||
7 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 35.05 | 1:17.00 | 2:00.21 | 2:37.38 | |||
8 | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.87 | 1:16.22 | 1:57.97 | 2:37.39 | |||
9 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.49 | 1:14.95 | 1:56.78 | 2:37.59 | |||
10 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.29 | 1:14.78 | 1:57.93 | 2:38.33 | |||
11 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.28 | 1:14.38 | 1:57.06 | 2:38.86 | |||
12 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 35.40 | 1:14.42 | 1:56.10 | 2:39.31 | |||
13 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 36.52 | 1:17.56 | 1:59.23 | 2:40.47 | |||
14 | Sebastian Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 36.82 | 1:18.10 | 2:02.21 | 2:41.73 | |||
15 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.74 | 1:17.05 | 2:00.89 | 2:43.31 | |||
16 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.99 | 1:18.49 | 2:02.51 | 2:44.55 | |||
17 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.79 | 1:21.85 | 2:08.68 | 2:52.64 | |||
18 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.06 | 1:23.19 | 2:09.19 | 2:55.45 | |||
19 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.99 | 1:24.40 | 2:12.33 | 2:56.21 | |||
20 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.79 | 1:25.45 | 2:10.93 | 2:57.00 | |||
21 | Axel Andersson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.28 | 1:27.85 | 2:17.69 | 3:04.82 | |||
22 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.91 | 1:32.11 | 2:23.92 | 3:10.19 | |||
23 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.39 | 1:32.92 | 2:25.41 | 3:11.83 | |||
24 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.65 | 1:38.16 | 2:34.67 | 3:26.45 | |||
- | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 31.80 | 1:07.42 | |||||
2 | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | 30.94 | 1:08.18 | |||||
3 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 32.07 | 1:11.63 | |||||
4 | Frida Jerrå | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.18 | 1:12.16 | |||||
5 | Camilla Lindquist | 1993 | Södertälje Simsällskap | 33.69 | 1:13.67 | |||||
6 | Moa Strannerud | 1993 | Södertälje Simsällskap | 34.13 | 1:13.78 | |||||
7 | Nicole Thulin | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.28 | 1:14.19 | |||||
8 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.21 | 1:14.22 | |||||
9 | Linnea Olofsson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 34.74 | 1:15.08 | |||||
10 | Jessica Igelström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 34.15 | 1:16.15 | |||||
11 | Helena Rylander | 1993 | Turebergs Simklubb | 35.51 | 1:16.39 | |||||
12 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 35.01 | 1:16.94 | |||||
13 | Daniela Engström | 1992 | Täby Sim | 35.77 | 1:18.97 | |||||
14 | Elin Postlind | 1992 | Turebergs Simklubb | 36.49 | 1:19.42 | |||||
15 | Linnéa Rohlin | 1993 | Södertälje Simsällskap | 36.17 | 1:19.82 | |||||
16 | Veronika Feldwisch | 1992 | Tyresö Simsällskap | 37.42 | 1:19.87 | |||||
17 | Hannah Walsh | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.40 | 1:21.11 | |||||
18 | Frida Thomasson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.36 | 1:21.25 | |||||
19 | Elin Wadelius | 1993 | Södertälje Simsällskap | 37.14 | 1:21.56 | |||||
20 | Malin Wallmon | 1992 | Täby Sim | 37.12 | 1:24.00 | |||||
21 | Anna-Cecilia Lundström | 1994 | Täby Sim | 38.73 | 1:27.55 | |||||
22 | Rebecka Thune | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 43.11 | 1:35.87 | |||||
- | Karin Nilsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stina Juhlin | 1992 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.73 | 1:07.31 | |||||
2 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 32.11 | 1:08.87 | |||||
3 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.47 | 1:10.00 | |||||
4 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.21 | 1:10.86 | |||||
5 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 33.88 | 1:13.15 | |||||
6 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.95 | 1:13.88 | |||||
7 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 35.15 | 1:15.04 | |||||
8 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.41 | 1:17.24 | |||||
9 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.61 | 1:17.93 | |||||
10 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.87 | 1:19.59 | |||||
11 | Emelie Borell | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.88 | 1:24.19 | |||||
12 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 38.67 | 1:24.83 | |||||
13 | Victoria Thörnqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 40.87 | 1:27.48 | |||||
14 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.67 | 1:30.56 | |||||
15 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 38.22 | 1:31.72 | |||||
16 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 41.32 | 1:33.44 | |||||
17 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.23 | 1:38.38 | |||||
- | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | DNF | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.39 | 1:14.12 | |||||
2 | Linnéa Gustafsson | 1996 | Simklubben Neptun | 33.13 | 1:14.79 | |||||
3 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.87 | 1:15.27 | |||||
4 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.33 | 1:16.04 | |||||
5 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.37 | 1:16.12 | |||||
6 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.31 | 1:16.53 | |||||
7 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.31 | 1:18.19 | |||||
8 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.66 | 1:18.51 | |||||
9 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 34.80 | 1:20.46 | |||||
10 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 37.60 | 1:20.78 | |||||
11 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 38.03 | 1:21.08 | |||||
12 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 37.04 | 1:21.45 | enligt TLB | ||||
13 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.64 | 1:26.29 | |||||
14 | Jessica Mattsson Ceccon | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.15 | 1:28.23 | |||||
15 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.51 | 1:29.05 | |||||
16 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 39.48 | 1:29.13 | |||||
17 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.68 | 1:31.03 | |||||
18 | Linnéa Sundman | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.71 | 1:35.87 | |||||
19 | Rebecca Wiklund | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.05 | 1:37.55 | |||||
20 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 44.42 | 1:38.17 | |||||
- | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 34.68 | 1:14.10 | |||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.36 | 1:14.38 | |||||
3 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.01 | 1:15.50 | |||||
4 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 35.82 | 1:18.60 | |||||
5 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.15 | 1:18.61 | |||||
6 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.93 | 1:18.92 | |||||
7 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 36.02 | 1:20.02 | |||||
8 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.41 | 1:20.97 | |||||
9 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 35.61 | 1:21.09 | |||||
10 | Daniela Pavicevic | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.08 | 1:26.23 | |||||
11 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.48 | 1:26.62 | |||||
12 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 41.01 | 1:30.37 | |||||
13 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.90 | 1:30.60 | |||||
14 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 40.35 | 1:30.99 | |||||
15 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 42.84 | 1:31.82 | |||||
16 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 43.39 | 1:32.66 | |||||
17 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.92 | 1:33.30 | |||||
18 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 46.84 | 1:42.82 | |||||
19 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.85 | 1:43.66 | |||||
20 | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.77 | 1:44.92 | |||||
21 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.69 | 1:46.34 | |||||
22 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 45.38 | 1:46.43 | |||||
- | Anna Heuer | 1997 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Lundberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 32.98 | 1:09.95 | |||||
2 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.20 | 1:13.02 | |||||
3 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 34.64 | 1:14.19 | |||||
4 | Eugene Chan | 1992 | Södertörns Simsällskap | 35.20 | 1:15.22 | |||||
5 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 35.21 | 1:15.49 | |||||
6 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 34.82 | 1:16.22 | |||||
7 | Patrik Lantto | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.72 | 1:16.52 | |||||
8 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 37.38 | 1:20.64 | |||||
9 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.63 | 1:21.68 | |||||
10 | Nicklas Jansson | 1992 | Skuru Idrottsklubb | 37.92 | 1:22.49 | |||||
11 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.51 | 1:22.84 | |||||
12 | Marcus Lewin | 1992 | Wisby Simsällskap | 38.72 | 1:23.23 | |||||
13 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.88 | 1:25.31 | |||||
14 | Tom Berntsen | 1993 | Väsby Simsällskap | 39.34 | 1:26.29 | |||||
15 | Samuel Johansson | 1994 | Täby Sim | 41.85 | 1:28.24 | |||||
16 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 43.49 | 1:33.30 | |||||
- | Christian Karlsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.72 | 1:11.31 | |||||
2 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 36.16 | 1:17.95 | |||||
3 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 36.14 | 1:18.32 | |||||
4 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 37.44 | 1:20.37 | |||||
5 | Love Altin | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.28 | 1:20.67 | |||||
6 | Jakob Granelli | 1995 | Upsala Simsällskap | 37.93 | 1:22.63 | |||||
7 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 38.78 | 1:25.71 | |||||
8 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 39.33 | 1:25.79 | |||||
9 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 40.85 | 1:27.33 | |||||
10 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 40.85 | 1:28.24 | |||||
11 | Alexander Öhlén | 1995 | Södertälje Simsällskap | 43.76 | 1:30.49 | |||||
12 | Mahdi Nazari | 1995 | Södertörns Simsällskap | 42.55 | 1:30.89 | |||||
13 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 42.44 | 1:31.43 | |||||
14 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.39 | 1:33.30 | |||||
15 | Filip Nordmark | 1995 | Tyresö Simsällskap | 43.04 | 1:33.79 | |||||
16 | Porja Seyed | 1995 | Väsby Simsällskap | 44.03 | 1:36.38 | |||||
17 | Philip Albornoz | 1995 | Södertörns Simsällskap | 47.10 | 1:37.66 | |||||
18 | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 46.45 | 1:38.13 | |||||
19 | Samuel Lundgren | 1995 | Simklubben Neptun | 45.37 | 1:39.49 | |||||
20 | Ruben Cousins-Westerberg | 1995 | Tyresö Simsällskap | 45.48 | 1:39.73 | |||||
21 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 47.76 | 1:42.26 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.50 | 1:09.77 | |||||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.91 | 1:19.35 | |||||
3 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 37.87 | 1:19.58 | |||||
4 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.18 | 1:20.61 | |||||
5 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.97 | 1:21.95 | |||||
6 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 40.03 | 1:25.76 | |||||
7 | Erland Ekholm | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 40.78 | 1:27.96 | |||||
8 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 40.35 | 1:28.10 | |||||
9 | Alfred Björkman | 1996 | Simklubben Neptun | 42.68 | 1:29.69 | |||||
10 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 43.47 | 1:32.18 | |||||
11 | Alexander Almqvist | 1996 | Södertälje Simsällskap | 43.39 | 1:33.52 | |||||
12 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 45.63 | 1:36.22 | |||||
13 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 46.15 | 1:37.53 | |||||
14 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 52.40 | 1:48.59 | |||||
15 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 49.85 | 1:49.34 | |||||
16 | Aidan Gärdlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 55.82 | 1:59.77 | |||||
- | Gustav Amnelius | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Carl Groth | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 38.76 | 1:21.82 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 38.88 | 1:22.56 | |||||
3 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 40.58 | 1:26.94 | |||||
4 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.22 | 1:27.45 | |||||
5 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 41.79 | 1:29.81 | |||||
6 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.52 | 1:29.88 | |||||
7 | Arraya Nebay | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.58 | 1:29.90 | |||||
8 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 44.95 | 1:34.03 | |||||
9 | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 45.24 | 1:35.78 | |||||
10 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.05 | 1:36.34 | |||||
11 | Niklas Blom | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.35 | 1:36.72 | |||||
12 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 45.49 | 1:38.37 | |||||
13 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.74 | 1:41.71 | |||||
14 | Denis Cumurija | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 50.62 | 1:47.28 | |||||
15 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.29 | 1:47.54 | |||||
16 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 52.14 | 1:48.49 | |||||
17 | Sebastian Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 50.65 | 1:49.09 | |||||
18 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 51.57 | 1:50.38 | |||||
19 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 54.49 | 1:55.86 | |||||
20 | Henrik Forsberg | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 56.67 | 2:03.00 | |||||
21 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 57.37 | 2:04.70 | |||||
22 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 59.73 | 2:06.32 | |||||
23 | Tim Kingdingstad-Spaak | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:00.80 | 2:06.97 | |||||
- | Felix Carlstedt | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.80 | 1:12.45 | |||||
2 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 34.75 | 1:12.50 | |||||
3 | Camilla Hamdi | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.71 | 1:14.27 | |||||
4 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.35 | 1:15.50 | |||||
5 | Moa Strannerud | 1993 | Södertälje Simsällskap | 37.07 | 1:15.65 | |||||
6 | Stina Juhlin | 1992 | Wisby Simsällskap | 37.21 | 1:16.48 | |||||
7 | Camilla Jitelius | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.88 | 1:17.37 | |||||
8 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 37.53 | 1:18.28 | |||||
9 | Linda Olsson | 1992 | Tyresö Simsällskap | 37.55 | 1:18.35 | |||||
10 | Frida Thomasson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.92 | 1:18.58 | |||||
11 | Anna Wågström | 1993 | Tyresö Simsällskap | 37.98 | 1:19.30 | |||||
12 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 38.04 | 1:19.46 | |||||
13 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.24 | 1:19.69 | |||||
14 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.02 | 1:20.68 | |||||
15 | Elin Postlind | 1992 | Turebergs Simklubb | 40.92 | 1:22.55 | |||||
16 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 40.85 | 1:24.88 | |||||
17 | Towe Hjelmar | 1993 | Tyresö Simsällskap | 40.97 | 1:25.23 | |||||
18 | Jenny Stensson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 43.90 | 1:28.34 | |||||
19 | Jelina Rensink | 1992 | Åkersberga Simsällskap | 41.43 | 1:29.81 | |||||
20 | Karin Nilsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 44.06 | 1:30.84 | |||||
21 | Rebecka Thune | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 44.90 | 1:30.88 | |||||
22 | Therese Åkerberg | 1993 | Täby Sim | 44.28 | 1:32.31 | |||||
23 | Hajna Finta | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 47.13 | 1:37.55 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 33.11 | 1:08.49 | |||||
2 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 34.89 | 1:13.39 | |||||
3 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 35.74 | 1:13.81 | |||||
4 | Elin Bjurman | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.15 | 1:15.31 | |||||
5 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.90 | 1:15.51 | |||||
6 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.06 | 1:15.92 | |||||
7 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 36.69 | 1:16.03 | |||||
8 | Frida Grenholm | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.70 | 1:19.49 | |||||
9 | Therese Berzelius | 1995 | Väsby Simsällskap | 39.74 | 1:23.02 | |||||
10 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 40.43 | 1:23.54 | |||||
11 | Emma Strömbäck | 1995 | Täby Sim | 40.04 | 1:23.65 | |||||
12 | Emma Nyberg | 1995 | Tyresö Simsällskap | 39.35 | 1:23.89 | |||||
13 | Sara Arpvall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.39 | 1:25.78 | |||||
14 | Minna Väntönen | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 42.88 | 1:26.24 | |||||
15 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 42.10 | 1:26.25 | |||||
16 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 41.82 | 1:26.43 | |||||
17 | Selma Kosevic | 1995 | Södertälje Simsällskap | 42.38 | 1:27.19 | |||||
18 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.45 | 1:27.92 | |||||
19 | Emelie Borell | 1995 | Väsby Simsällskap | 45.26 | 1:29.35 | |||||
20 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.23 | 1:33.17 | |||||
21 | Elsa Wadelius | 1995 | Södertälje Simsällskap | 45.00 | 1:33.40 | |||||
22 | Tanya Wallmon | 1995 | Tyresö Simsällskap | 52.00 | 1:51.23 | |||||
- | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.47 | 1:13.88 | |||||
2 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.28 | 1:14.04 | |||||
3 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 36.18 | 1:15.04 | |||||
4 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 36.18 | 1:15.49 | |||||
5 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 36.61 | 1:15.92 | |||||
6 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.06 | 1:16.71 | |||||
7 | Katja Svarfvar | 1996 | Norrtälje Simklubb | 38.31 | 1:19.94 | |||||
8 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 38.37 | 1:20.50 | |||||
9 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.43 | 1:20.58 | |||||
10 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.71 | 1:21.11 | |||||
11 | Linn Olanders | 1996 | Södertälje Simsällskap | 39.70 | 1:22.69 | |||||
12 | Erica Wågström | 1996 | Tyresö Simsällskap | 40.66 | 1:23.01 | |||||
13 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.95 | 1:23.59 | |||||
14 | Victoria Sönnerhed | 1996 | Turebergs Simklubb | 41.08 | 1:24.47 | |||||
15 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 41.26 | 1:24.56 | |||||
16 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.66 | 1:25.09 | |||||
17 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 41.17 | 1:25.64 | |||||
18 | Sofia Larsson-Udd | 1996 | Täby Sim | 41.36 | 1:26.14 | |||||
19 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 42.11 | 1:26.51 | |||||
20 | Alice Delfin | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.66 | 1:26.55 | |||||
21 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.37 | 1:26.56 | |||||
22 | Ylva Andersson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.77 | 1:28.22 | |||||
23 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 39.95 | 1:29.25 | |||||
24 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 45.42 | 1:30.21 | |||||
25 | Julia Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 44.39 | 1:31.18 | |||||
26 | Jessica Mattsson Ceccon | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.43 | 1:31.66 | |||||
27 | Anuka Munhzaya | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.16 | 1:32.52 | |||||
28 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.59 | 1:33.33 | |||||
29 | Elinor Wänerfjord | 1996 | Södertörns Simsällskap | 44.58 | 1:33.46 | |||||
30 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 45.18 | 1:34.29 | |||||
31 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.94 | 1:35.86 | |||||
32 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 49.34 | 1:40.87 | |||||
- | Olivia Hagmansson | 1996 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.72 | 1:15.66 | |||||
2 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 36.60 | 1:16.77 | |||||
3 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 38.13 | 1:16.97 | |||||
4 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.07 | 1:17.09 | |||||
5 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 36.75 | 1:17.78 | |||||
6 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.98 | 1:18.71 | |||||
7 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.93 | 1:20.27 | |||||
8 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 39.24 | 1:20.40 | |||||
9 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.89 | 1:24.02 | |||||
10 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 40.82 | 1:24.10 | |||||
11 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.68 | 1:24.70 | |||||
12 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.26 | 1:24.77 | |||||
13 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.27 | 1:25.06 | |||||
14 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.89 | 1:25.51 | |||||
15 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 42.06 | 1:26.00 | |||||
16 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 41.17 | 1:26.13 | |||||
17 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 40.55 | 1:26.31 | |||||
18 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.56 | 1:26.33 | |||||
19 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 41.38 | 1:26.55 | |||||
20 | Moa Bremfors | 1997 | Simklubben Ena | 41.69 | 1:26.76 | |||||
21 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 42.14 | 1:26.83 | |||||
22 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.32 | 1:27.02 | |||||
23 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 42.30 | 1:27.08 | |||||
24 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 41.95 | 1:27.17 | |||||
25 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.00 | 1:27.37 | |||||
26 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.26 | 1:27.40 | |||||
27 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.73 | 1:27.81 | |||||
28 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 43.29 | 1:27.91 | |||||
29 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.97 | 1:28.75 | |||||
30 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 44.35 | 1:29.15 | |||||
31 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 44.35 | 1:29.33 | |||||
32 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 42.87 | 1:29.95 | |||||
33 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 43.97 | 1:30.33 | |||||
34 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.36 | 1:31.43 | |||||
35 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 43.35 | 1:31.50 | |||||
36 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.47 | 1:31.54 | |||||
37 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 44.09 | 1:32.17 | |||||
38 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.54 | 1:32.44 | |||||
39 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 47.15 | 1:32.98 | |||||
40 | Karolina Hansson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 46.13 | 1:33.28 | |||||
41 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.80 | 1:34.08 | |||||
42 | Amargi Soumi | 1997 | Södertälje Simsällskap | 45.97 | 1:34.54 | |||||
43 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.60 | 1:34.85 | |||||
44 | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | 47.03 | 1:36.08 | |||||
45 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.84 | 1:36.64 | |||||
46 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 46.87 | 1:38.06 | |||||
47 | Hanna Lundberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.72 | 1:39.51 | |||||
48 | Veronica Doland | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.13 | 1:40.05 | |||||
49 | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | 50.11 | 1:41.50 | |||||
50 | Emma Fritz | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 49.07 | 1:41.52 | |||||
51 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 48.31 | 1:42.71 | |||||
52 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.24 | 1:42.88 | |||||
53 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.79 | 1:43.87 | |||||
54 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.12 | 1:44.70 | |||||
55 | Karolina Sund | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 54.35 | 1:51.06 | |||||
56 | Viktoria Thune | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 53.19 | 1:51.96 | |||||
- | Edona Berisha | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Madeleine Lundin-Söderber | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:07.28 | 2:32.10 | 4:09.29 | 5:18.17 | |||
2 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.06 | 2:35.01 | 4:12.45 | 5:20.26 | |||
3 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.39 | 2:36.70 | 4:08.32 | 5:24.01 | |||
4 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:07.95 | 2:38.23 | 4:22.56 | 5:42.36 | |||
5 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:20.25 | 2:52.53 | 4:46.21 | 6:02.30 | |||
- | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 1:11.39 | 2:36.07 | 4:09.54 | 5:24.86 | |||
2 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:13.00 | 2:37.00 | 4:23.96 | 5:37.83 | |||
3 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 1:16.77 | 2:43.77 | 4:29.29 | 5:40.86 | |||
4 | Oscar Walde | 1995 | Täby Sim | 1:21.11 | 2:51.69 | 4:41.82 | 5:57.10 | |||
5 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:29.20 | 3:01.72 | 4:45.78 | 6:07.89 | |||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:05.78 | 2:24.95 | 3:57.19 | 5:08.12 | |||
2 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 1:25.95 | 3:00.63 | 4:45.93 | 6:04.35 | |||
3 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:18.27 | 2:53.67 | 4:38.72 | 6:05.06 | |||
- | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:15.81 | 2:48.12 | 4:28.18 | 5:43.71 | |||
2 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:22.61 | 3:01.15 | 4:48.89 | 6:08.98 | |||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 1:26.74 | 3:06.23 | 4:56.46 | 6:18.27 | |||
4 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:44.27 | 3:23.34 | 5:06.76 | 6:31.89 | |||
5 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:32.02 | 3:11.04 | 5:07.17 | 6:36.73 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Olivia Lindqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:12.05 | 2:28.70 | 3:45.14 | 5:01.93 | 10:06.22 | ||
6:16.60 | 7:33.19 | 8:50.87 | ||||||||
2 | Linnea Näsman | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.64 | 2:30.00 | 3:48.43 | 5:06.51 | 10:09.99 | ||
6:24.18 | 7:41.48 | 8:58.18 | ||||||||
3 | Camilla Lindquist | 1993 | Södertälje Simsällskap | 1:11.04 | 2:28.41 | 3:46.13 | 5:04.86 | 10:15.25 | ||
6:21.22 | 7:38.57 | 8:57.06 | ||||||||
4 | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | 1:11.14 | 2:28.35 | 3:47.94 | 5:08.49 | 10:26.39 | ||
6:29.32 | 7:49.50 | 9:09.88 | ||||||||
5 | Emma Broberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.11 | 2:30.82 | 3:50.56 | 5:10.90 | 10:34.62 | ||
6:31.70 | 7:53.24 | 9:14.72 | ||||||||
6 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:14.49 | 2:34.43 | 3:53.69 | 5:13.80 | 10:36.07 | ||
6:33.66 | 7:54.68 | 9:15.86 | ||||||||
7 | Jenny Lindberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.15 | 2:38.03 | 3:59.92 | 5:23.79 | 10:55.64 | ||
6:48.52 | 8:12.13 | 9:35.34 | ||||||||
8 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | 1:16.56 | 2:40.86 | 4:05.59 | 5:29.96 | 11:04.22 | ||
6:54.25 | 8:19.24 | 9:44.92 | ||||||||
9 | Sandra Andersson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 1:20.57 | 2:47.98 | 4:16.49 | 5:46.14 | 11:40.88 | ||
7:15.91 | 8:45.48 | 10:14.09 | ||||||||
10 | Rebeca Lindberg | 1993 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 1:39.18 | 3:28.68 | 5:16.23 | 7:04.10 | 14:09.29 | ||
8:52.19 | 10:40.62 | 12:26.49 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:10.58 | 2:25.22 | 3:39.80 | 4:55.51 | 9:57.99 | ||
6:11.41 | 7:27.79 | 8:43.88 | ||||||||
2 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 1:08.07 | 2:23.23 | 3:40.25 | 4:58.00 | 10:03.92 | ||
6:15.28 | 7:33.05 | 8:50.93 | ||||||||
3 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:15.28 | 2:35.09 | 3:55.30 | 5:15.65 | 10:38.24 | ||
6:36.62 | 7:57.98 | 9:18.71 | ||||||||
4 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:13.96 | 2:34.29 | 3:54.41 | 5:14.74 | 10:39.28 | ||
6:35.70 | 7:57.60 | 9:19.56 | ||||||||
5 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:18.02 | 2:44.41 | 4:11.54 | 5:38.92 | 11:26.41 | ||
7:06.14 | 8:34.24 | 10:01.55 | ||||||||
6 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:16.67 | 2:43.27 | 4:11.19 | 5:40.60 | 11:34.55 | ||
7:10.38 | 8:39.47 | 10:08.21 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:10.69 | 2:26.04 | 3:42.85 | 5:01.19 | 10:08.90 | ||
6:19.26 | 7:37.00 | 8:54.02 | ||||||||
2 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:11.97 | 2:28.49 | 3:45.20 | 5:02.56 | 10:11.36 | ||
6:20.54 | 7:38.59 | 8:56.07 | ||||||||
3 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 1:13.95 | 2:33.55 | 3:54.71 | 5:16.52 | 10:39.22 | ||
6:37.65 | 7:59.95 | 9:21.10 | ||||||||
4 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.50 | 2:48.65 | 4:16.52 | 5:44.33 | 11:25.34 | ||
7:11.37 | 8:38.41 | 10:04.38 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:12.82 | 2:32.01 | 3:51.60 | 5:11.70 | 10:25.49 | ||
6:31.68 | 7:52.24 | 9:11.14 | ||||||||
2 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 1:15.89 | 2:36.88 | 3:58.85 | 5:21.44 | 10:48.18 | ||
6:44.03 | 8:06.64 | 9:28.74 | ||||||||
3 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:14.81 | 2:38.59 | 4:04.12 | 5:28.85 | 10:52.34 | ||
6:51.18 | 8:12.71 | 9:33.87 | ||||||||
4 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:18.82 | 2:43.76 | 4:09.06 | 5:34.22 | 10:58.63 | ||
6:56.91 | 8:19.46 | 9:40.49 | ||||||||
5 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:16.41 | 2:40.48 | 4:05.58 | 5:29.86 | 11:03.22 | ||
6:53.96 | 8:18.71 | 9:42.57 | ||||||||
6 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:18.86 | 2:44.35 | 4:09.86 | 5:35.35 | 11:09.78 | ||
6:59.12 | 8:23.41 | 9:47.31 | ||||||||
7 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:16.95 | 2:41.61 | 4:07.34 | 5:34.19 | 11:16.59 | ||
7:00.91 | 8:27.68 | 9:54.43 | ||||||||
8 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:20.66 | 2:46.70 | 4:14.51 | 5:42.45 | 11:23.08 | ||
7:09.83 | 8:36.07 | 10:01.78 | ||||||||
9 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 1:20.22 | 2:48.68 | 4:16.40 | 5:44.57 | 11:25.19 | ||
7:11.82 | 8:38.78 | 10:05.54 | ||||||||
10 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 1:19.98 | 2:49.30 | 4:19.19 | 5:49.21 | 11:42.15 | ||
7:19.63 | 8:49.30 | 10:19.56 | ||||||||
11 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:19.37 | 2:48.64 | 4:20.04 | 5:52.59 | 11:52.68 | ||
7:23.90 | 8:54.13 | 10:24.48 | ||||||||
12 | Daniela Pavicevic | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:21.17 | 2:55.25 | 4:32.07 | 6:10.91 | 12:44.60 | ||
7:51.74 | 10:21.42 | 11:58.20 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.77 | 1:06.41 | 1:44.02 | 2:21.09 | |||
2 | Kim Helander | 1992 | Tyresö Simsällskap | 27.96 | 1:01.77 | 1:39.97 | 2:21.45 | |||
3 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.49 | 1:07.73 | 1:47.48 | 2:25.44 | |||
4 | Niklas Inde | 1993 | Täby Sim | 30.14 | 1:06.72 | 1:45.64 | 2:26.25 | |||
5 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.88 | 1:08.63 | 1:47.56 | 2:26.31 | |||
6 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.65 | 1:08.96 | 1:48.37 | 2:27.61 | |||
7 | Philip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.19 | 1:08.52 | 1:49.64 | 2:33.31 | |||
8 | Filip Moss | 1994 | Simklubben Neptun | 32.77 | 1:11.67 | 1:53.09 | 2:35.16 | |||
9 | Marcus Lewin | 1992 | Wisby Simsällskap | 33.22 | 1:14.34 | 1:59.15 | 2:44.59 | |||
- | Victor Sallhed | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNF | ||||||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 32.46 | 1:11.72 | 1:53.92 | 2:36.68 | |||
2 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 35.33 | 1:18.00 | 2:01.03 | 2:43.62 | |||
3 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 33.42 | 1:16.06 | 2:03.80 | 2:52.17 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.15 | 1:07.92 | 1:47.60 | 2:26.25 | |||
2 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.98 | 1:16.00 | 2:01.19 | 2:45.56 | |||
3 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.33 | 1:17.38 | 2:01.93 | 2:45.90 | |||
4 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 38.82 | 1:26.52 | 2:16.54 | 3:06.57 | |||
5 | Victor Höglund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 38.34 | 1:28.71 | 2:24.20 | 3:18.87 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.87 | 1:18.96 | 2:05.28 | 2:45.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.96 | 1:13.76 | 1:58.40 | 2:34.09 | |||
2 | Linnea Gustafsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 33.09 | 1:12.85 | 1:58.15 | 2:34.23 | |||
3 | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | 31.76 | 1:13.30 | 1:58.18 | 2:34.36 | |||
4 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.69 | 1:17.95 | 2:03.64 | 2:40.39 | |||
5 | Linnea Näsman | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.88 | 1:21.38 | 2:07.16 | 2:42.02 | |||
6 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.18 | 1:17.58 | 2:03.19 | 2:43.49 | |||
7 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.90 | 1:19.16 | 2:08.53 | 2:44.52 | |||
8 | Stina Juhlin | 1992 | Wisby Simsällskap | 34.38 | 1:18.60 | 2:06.92 | 2:44.79 | |||
9 | Nicole Thulin | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.12 | 1:20.45 | 2:06.68 | 2:44.97 | |||
10 | Helena Rylander | 1993 | Turebergs Simklubb | 35.10 | 1:19.54 | 2:08.40 | 2:46.07 | |||
11 | Moa Strannerud | 1993 | Södertälje Simsällskap | 33.46 | 1:16.36 | 2:08.46 | 2:46.39 | |||
12 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.73 | 1:23.60 | 2:11.33 | 2:53.04 | |||
13 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.41 | 1:21.80 | 2:15.25 | 2:57.20 | |||
14 | Malin Wallmon | 1992 | Täby Sim | 37.13 | 1:26.44 | 2:14.54 | 2:57.54 | |||
15 | Anna-Cecilia Lundström | 1994 | Täby Sim | 38.63 | 1:28.30 | 2:21.10 | 3:01.50 | |||
16 | Karin Nilsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 39.20 | 1:28.93 | 2:28.65 | 3:12.84 | |||
17 | Rebecka Thune | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 42.70 | 1:33.32 | 2:34.54 | 3:18.70 | |||
- | Katarina Rylander | 1993 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Frida Lundeborg | 1994 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 31.77 | 1:10.73 | 1:55.15 | 2:29.26 | |||
2 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.32 | 1:10.80 | 1:56.80 | 2:31.22 | |||
3 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 35.80 | 1:18.78 | 2:01.41 | 2:39.04 | |||
4 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 33.81 | 1:14.26 | 2:00.91 | 2:39.36 | |||
5 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.90 | 1:18.24 | 2:03.98 | 2:40.47 | |||
6 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.00 | 1:18.56 | 2:07.93 | 2:43.50 | |||
7 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 33.47 | 1:18.85 | 2:04.18 | 2:43.82 | |||
8 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 33.84 | 1:15.49 | 2:05.10 | 2:44.43 | |||
9 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.36 | 1:17.18 | 2:12.08 | 2:46.16 | |||
10 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 34.91 | 1:15.73 | 2:05.03 | 2:46.72 | |||
11 | Sara Nyström | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.73 | 1:20.65 | 2:09.83 | 2:47.18 | |||
12 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.45 | 1:21.00 | 2:11.44 | 2:50.24 | |||
13 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 38.19 | 1:19.17 | 2:11.64 | 2:51.14 | |||
14 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 35.37 | 1:20.90 | 2:11.09 | 2:52.72 | |||
15 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.75 | 1:24.41 | 2:15.60 | 2:53.58 | |||
16 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 38.57 | 1:27.96 | 2:18.02 | 2:58.98 | |||
17 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 38.26 | 1:28.55 | 2:22.95 | 3:02.59 | |||
18 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 42.92 | 1:31.22 | 2:26.17 | 3:07.48 | |||
19 | Emelie Borell | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.79 | 1:29.07 | 2:24.89 | 3:07.63 | |||
20 | Alexandra Zraly | 1995 | Tyresö Simsällskap | 40.46 | 1:28.70 | 2:24.54 | 3:07.64 | |||
21 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.43 | 1:28.63 | 2:27.34 | 3:08.76 | |||
22 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.86 | 1:39.73 | 2:36.85 | 3:24.92 | |||
- | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Tuba Sevh | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.82 | 1:13.19 | 2:01.49 | 2:37.51 | |||
2 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.63 | 1:16.84 | 2:04.21 | 2:38.82 | |||
3 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 33.37 | 1:14.19 | 2:01.44 | 2:39.79 | |||
4 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.64 | 1:18.51 | 2:04.31 | 2:41.56 | |||
5 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.36 | 1:16.22 | 2:05.19 | 2:42.08 | |||
6 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.82 | 1:21.11 | 2:07.51 | 2:43.54 | |||
7 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 36.30 | 1:18.49 | 2:08.14 | 2:45.39 | |||
8 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 35.30 | 1:20.41 | 2:11.32 | 2:46.63 | |||
9 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.08 | 1:22.38 | 2:14.67 | 2:52.78 | |||
10 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 35.68 | 1:22.16 | 2:15.26 | 2:53.01 | |||
11 | Katja Svarfvar | 1996 | Norrtälje Simklubb | 38.22 | 1:22.65 | 2:14.90 | 2:54.55 | |||
12 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.11 | 1:29.56 | 2:21.89 | 2:59.27 | |||
13 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.67 | 1:25.37 | 2:16.44 | 2:59.43 | |||
14 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 39.07 | 1:27.39 | 2:21.19 | 3:00.85 | |||
15 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 38.72 | 1:27.09 | 2:22.37 | 3:02.60 | |||
16 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 42.69 | 1:30.38 | 2:23.67 | 3:03.35 | |||
17 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.50 | 1:31.04 | 2:23.82 | 3:03.64 | |||
18 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 39.30 | 1:27.05 | 2:23.39 | 3:04.03 | |||
19 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.94 | 1:34.20 | 2:29.96 | 3:09.84 | |||
20 | Johanna Assarsson | 1996 | Täby Sim | 42.89 | 1:34.67 | 2:28.55 | 3:12.55 | |||
21 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 41.10 | 1:31.57 | 2:29.93 | 3:13.57 | |||
22 | Elinor Wänerfjord | 1996 | Södertörns Simsällskap | 44.47 | 1:34.28 | 2:37.72 | 3:22.26 | |||
- | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNF | ||||||
- | Anuka Munhzaya | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Linnéa Sundman | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.01 | 1:15.26 | 2:01.54 | 2:37.18 | |||
2 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.59 | 1:19.97 | 2:09.76 | 2:44.22 | |||
3 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 39.23 | 1:21.88 | 2:08.68 | 2:46.74 | |||
4 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 36.73 | 1:22.96 | 2:10.59 | 2:46.86 | |||
5 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 38.06 | 1:21.84 | 2:08.77 | 2:47.75 | |||
6 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 36.27 | 1:19.90 | 2:11.81 | 2:48.34 | |||
7 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 36.75 | 1:21.94 | 2:10.94 | 2:48.73 | |||
8 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 36.65 | 1:20.29 | 2:11.10 | 2:50.38 | |||
9 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.34 | 1:26.04 | 2:12.39 | 2:50.74 | |||
10 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.71 | 1:24.50 | 2:13.15 | 2:52.02 | |||
11 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.43 | 1:22.15 | 2:13.08 | 2:52.23 | |||
12 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 38.72 | 1:25.03 | 2:16.12 | 2:56.16 | |||
13 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.98 | 1:25.54 | 2:17.93 | 2:56.52 | |||
14 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.94 | 1:27.45 | 2:18.90 | 2:58.00 | |||
15 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.40 | 1:27.26 | 2:19.53 | 2:59.21 | |||
16 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 39.70 | 1:28.28 | 2:19.32 | 2:59.37 | |||
16 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 37.44 | 1:26.25 | 2:19.58 | 2:59.37 | |||
18 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.74 | 1:28.87 | 2:22.36 | 3:01.50 | |||
19 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.62 | 1:30.57 | 2:23.47 | 3:03.97 | |||
20 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.28 | 1:29.07 | 2:23.22 | 3:04.22 | |||
21 | Filippa Hegardt | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.34 | 1:31.12 | 2:27.21 | 3:04.87 | |||
22 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.71 | 1:28.06 | 2:27.48 | 3:07.00 | |||
23 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 41.12 | 1:29.89 | 2:29.31 | 3:07.46 | |||
24 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.35 | 1:30.06 | 2:27.03 | 3:09.17 | |||
25 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.15 | 1:31.99 | 2:29.65 | 3:09.66 | |||
26 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 41.54 | 1:32.40 | 2:28.24 | 3:09.73 | |||
27 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 41.17 | 1:29.72 | 2:24.63 | 3:09.78 | |||
28 | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | 43.48 | 1:34.95 | 2:29.81 | 3:10.06 | |||
29 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.62 | 1:31.78 | 2:30.89 | 3:12.18 | |||
30 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 41.91 | 1:33.65 | 2:28.90 | 3:12.39 | |||
31 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 41.51 | 1:34.03 | 2:33.58 | 3:15.23 | |||
32 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 40.07 | 1:33.39 | 2:33.00 | 3:16.75 | |||
33 | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.47 | 1:38.88 | 2:37.06 | 3:21.87 | |||
34 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 46.56 | 1:36.85 | 2:40.25 | 3:25.77 | |||
35 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 48.20 | 1:43.42 | 2:41.76 | 3:26.91 | |||
36 | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | 47.28 | 1:42.56 | 2:38.39 | 3:27.32 | |||
37 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.93 | 1:39.71 | 2:44.90 | 3:29.17 | |||
38 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 50.04 | 1:48.48 | 2:46.41 | 3:29.24 | |||
- | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 1:04.22 | 2:11.00 | 3:16.99 | 4:23.96 | |||
2 | Adrian Brynnel | 1992 | Simklubben Neptun | 1:03.58 | 2:11.68 | 3:18.80 | 4:27.31 | |||
3 | Philip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:04.80 | 2:15.19 | 3:24.47 | 4:31.39 | |||
4 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 1:05.46 | 2:16.76 | 3:28.69 | 4:39.28 | |||
5 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:07.13 | 2:19.01 | 3:30.06 | 4:39.73 | |||
6 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:07.02 | 2:18.40 | 3:29.77 | 4:39.77 | |||
7 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:06.16 | 2:18.07 | 3:29.35 | 4:41.61 | |||
8 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:07.74 | 2:21.14 | 3:34.10 | 4:44.18 | |||
9 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:05.87 | 2:19.64 | 3:34.76 | 4:45.78 | |||
10 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:07.59 | 2:20.81 | 3:34.59 | 4:46.68 | |||
11 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 1:06.89 | 2:21.79 | 3:37.55 | 4:51.56 | |||
12 | Ambjörn Brynnel | 1994 | Simklubben Neptun | 1:10.39 | 2:26.42 | 3:41.74 | 4:52.68 | |||
13 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:09.86 | 2:26.24 | 3:41.73 | 4:54.88 | |||
14 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.38 | 2:25.61 | 3:45.94 | 5:00.10 | |||
15 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:09.53 | 2:28.00 | 3:46.23 | 5:03.38 | |||
16 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:17.09 | 2:41.39 | 4:07.29 | 5:27.31 | |||
17 | Christian Martins | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 1:20.31 | 2:57.25 | 4:37.22 | 6:08.14 | |||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:08.13 | 2:20.80 | 3:33.95 | 4:44.64 | |||
2 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 1:10.15 | 2:26.31 | 3:42.74 | 4:56.56 | |||
3 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 1:08.33 | 2:25.65 | 3:43.20 | 4:57.30 | |||
4 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:09.07 | 2:26.50 | 3:43.39 | 4:58.17 | |||
5 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:13.41 | 2:32.03 | 3:50.97 | 5:08.07 | |||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 1:04.39 | 2:15.42 | 3:26.51 | 4:33.36 | |||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:05.93 | 2:18.43 | 3:32.09 | 4:46.58 | |||
3 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:08.40 | 2:24.54 | 3:40.42 | 4:53.17 | |||
4 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:13.63 | 2:33.40 | 3:50.97 | 5:06.27 | |||
5 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:13.39 | 2:32.23 | 3:53.19 | 5:11.87 | |||
6 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 1:15.54 | 2:40.22 | 4:04.62 | 5:22.41 | |||
7 | Adam Gräns | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 1:16.36 | 2:38.93 | 4:02.66 | 5:24.78 | |||
8 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 1:16.20 | 2:43.58 | 4:09.00 | 5:32.54 | |||
9 | Viktor Karlsson | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 1:20.47 | 2:49.57 | 4:22.44 | 5:59.52 | |||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:09.30 | 2:25.53 | 3:40.77 | 4:52.75 | |||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 1:10.11 | 2:29.36 | 3:47.99 | 5:01.71 | |||
3 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:13.41 | 2:31.49 | 3:50.72 | 5:07.97 | |||
4 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:15.73 | 2:38.95 | 4:01.86 | 5:19.36 | |||
5 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:14.66 | 2:38.37 | 4:03.19 | 5:20.87 | |||
6 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:19.04 | 2:42.78 | 4:05.84 | 5:24.09 | |||
7 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:17.69 | 2:41.63 | 4:05.71 | 5:25.48 | |||
8 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 1:15.73 | 2:40.34 | 4:03.82 | 5:26.41 | |||
9 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:17.39 | 2:41.94 | 4:07.09 | 5:27.55 | |||
10 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:15.70 | 2:40.64 | 4:06.75 | 5:29.96 | |||
11 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:14.85 | 2:40.76 | 4:07.74 | 5:33.57 | |||
12 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:17.85 | 2:43.36 | 4:15.26 | 5:40.22 | |||
13 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:18.64 | 2:46.82 | 4:15.92 | 5:41.98 | |||
14 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:18.38 | 2:46.69 | 4:16.57 | 5:46.27 | |||
15 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:25.94 | 3:01.52 | 4:37.30 | 6:02.00 | |||
- | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 39.86 | 1:23.81 | 2:09.07 | 2:54.26 | |||
2 | Hanna Nordin von Platen | 1993 | Södertörns Simsällskap | 40.22 | 1:25.22 | 2:11.69 | 3:00.94 | |||
3 | Pauline Lindgren | 1993 | Södertälje Simsällskap | 40.85 | 1:27.52 | 2:17.45 | 3:07.02 | |||
4 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 43.90 | 1:34.68 | 2:27.33 | 3:19.81 | |||
5 | Hajna Finta | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 48.52 | 1:42.30 | 2:36.26 | 3:30.62 | |||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.02 | 1:19.23 | 2:03.37 | 2:47.69 | |||
2 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 38.84 | 1:23.42 | 2:10.38 | 2:58.99 | |||
3 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.36 | 1:26.42 | 2:12.55 | 3:00.60 | |||
4 | Sara Borén | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.98 | 1:31.12 | 2:20.45 | 3:09.13 | |||
5 | Minna Väntönen | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 47.53 | 1:41.13 | 2:36.30 | 3:29.20 | |||
6 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 46.15 | 1:42.99 | 2:37.67 | 3:30.44 | |||
7 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 49.17 | 1:44.63 | 2:40.81 | 3:35.95 | |||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 36.78 | 1:18.23 | 2:00.33 | 2:42.20 | |||
2 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.78 | 1:23.16 | 2:08.83 | 2:53.57 | |||
3 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.31 | 1:25.41 | 2:11.66 | 2:58.09 | |||
4 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.31 | 1:23.50 | 2:11.79 | 2:59.40 | |||
5 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 40.14 | 1:26.13 | 2:13.25 | 2:59.46 | |||
6 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.39 | 1:26.70 | 2:13.69 | 3:00.66 | |||
7 | Caroline Älmeby | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.14 | 1:38.89 | 2:30.68 | 3:18.62 | |||
8 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.53 | 1:35.30 | 2:28.72 | 3:20.51 | |||
- | Linnéa Sundman | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 42.56 | 1:29.88 | 2:15.26 | 3:00.66 | |||
2 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.58 | 1:29.49 | 2:16.66 | 3:03.81 | |||
3 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 42.69 | 1:29.94 | 2:18.90 | 3:07.05 | |||
4 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 42.85 | 1:31.70 | 2:20.27 | 3:08.16 | |||
5 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.10 | 1:30.18 | 2:19.48 | 3:08.83 | |||
6 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.93 | 1:33.07 | 2:23.45 | 3:12.20 | |||
7 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.01 | 1:34.44 | 2:24.68 | 3:14.12 | |||
8 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.20 | 1:35.95 | 2:26.51 | 3:16.02 | |||
9 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 45.19 | 1:37.01 | 2:27.31 | 3:16.49 | |||
10 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 45.57 | 1:36.66 | 2:28.40 | 3:18.01 | |||
11 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 44.92 | 1:36.16 | 2:28.30 | 3:18.54 | |||
12 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.98 | 1:35.18 | 2:28.24 | 3:20.23 | |||
13 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 46.27 | 1:37.22 | 2:29.25 | 3:21.41 | |||
14 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 45.83 | 1:38.29 | 2:31.22 | 3:23.59 | |||
15 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 47.96 | 1:41.42 | 2:34.08 | 3:25.59 | |||
16 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 46.59 | 1:39.21 | 2:33.86 | 3:26.65 | |||
17 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.14 | 1:42.32 | 2:37.00 | 3:28.80 | |||
18 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 47.50 | 1:42.38 | 2:37.73 | 3:29.58 | |||
19 | Elizabeth Zhmud | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 48.51 | 1:41.74 | 2:37.30 | 3:30.28 | |||
20 | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | 49.95 | 1:44.50 | 2:38.58 | 3:30.52 | |||
21 | Ulrica Svensson | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 49.16 | 1:45.91 | 2:42.69 | 3:36.34 | |||
22 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 49.32 | 1:45.63 | 2:42.92 | 3:38.90 | |||
23 | Sofia Glabik | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 50.70 | 1:46.79 | 2:44.82 | 3:39.14 | |||
24 | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | 50.13 | 1:46.18 | 2:43.86 | 3:39.17 | |||
25 | Moa Bremfors | 1997 | Simklubben Ena | 48.81 | 1:46.45 | 2:43.80 | 3:39.22 | |||
26 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 49.41 | 1:46.06 | 2:43.52 | 3:40.11 | |||
27 | Respina Aslani | 1997 | Tyresö Simsällskap | 48.72 | 1:44.75 | 2:42.06 | 3:41.29 | |||
28 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 51.98 | 1:51.38 | 2:51.09 | 3:50.01 | |||
29 | Elsa Wislander Jansson | 1997 | Turebergs Simklubb | 53.61 | 1:54.99 | 2:57.47 | 3:57.57 | |||
30 | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | 57.44 | 2:02.83 | 3:11.03 | 4:17.44 | |||
- | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.25 | 1:09.49 | 1:44.45 | 2:19.57 | |||
2 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 33.08 | 1:08.84 | 1:45.93 | 2:22.99 | |||
3 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.49 | 1:09.75 | 1:47.33 | 2:25.39 | |||
4 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 34.82 | 1:12.24 | 1:50.18 | 2:27.17 | |||
5 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 34.87 | 1:11.97 | 1:50.18 | 2:27.25 | |||
6 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 33.26 | 1:10.19 | 1:49.10 | 2:27.85 | |||
7 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 35.10 | 1:13.20 | 1:51.51 | 2:29.11 | |||
8 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.86 | 1:11.73 | 1:51.06 | 2:29.66 | |||
9 | Victor Sallhed | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.52 | 1:14.78 | 1:53.41 | 2:30.15 | |||
10 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 36.13 | 1:15.19 | 1:55.27 | 2:33.63 | |||
11 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.34 | 1:14.77 | 1:56.40 | 2:34.80 | |||
12 | Philip Söderström | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.18 | 1:17.10 | 1:59.26 | 2:38.79 | |||
13 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 38.16 | 1:19.65 | 2:01.98 | 2:42.79 | |||
14 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.03 | 1:19.94 | 2:04.21 | 2:46.35 | |||
15 | Samuel Johansson | 1994 | Täby Sim | 40.16 | 1:23.29 | 2:08.21 | 2:52.32 | |||
- | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannes Nyström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.73 | 1:08.64 | 1:45.26 | 2:22.50 | |||
2 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.58 | 1:13.86 | 1:52.68 | 2:29.86 | |||
3 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 35.15 | 1:13.68 | 1:53.47 | 2:32.53 | |||
4 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 35.08 | 1:13.78 | 1:53.64 | 2:32.95 | |||
5 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 36.21 | 1:15.53 | 1:56.15 | 2:35.82 | |||
6 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 36.04 | 1:17.60 | 1:58.69 | 2:37.97 | |||
7 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 37.93 | 1:19.78 | 2:02.88 | 2:45.52 | |||
8 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.66 | 1:19.27 | 2:03.32 | 2:46.84 | |||
9 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 38.30 | 1:20.20 | 2:03.71 | 2:47.11 | |||
10 | Herman Bergman | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 41.95 | 1:27.03 | 2:13.93 | 2:56.41 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.13 | 1:10.35 | 1:47.86 | 2:24.33 | |||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.74 | 1:14.80 | 1:53.49 | 2:31.33 | |||
3 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.99 | 1:19.63 | 2:01.25 | 2:42.18 | |||
4 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.25 | 1:21.35 | 2:02.78 | 2:43.01 | |||
5 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.90 | 1:21.70 | 2:05.76 | 2:48.24 | |||
6 | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 39.90 | 1:22.94 | 2:07.76 | 2:52.38 | |||
7 | Viktor Karlsson | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 47.01 | 1:38.22 | 2:27.54 | 3:18.36 | |||
- | Cristian de Andrade | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 38.07 | 1:20.43 | 2:03.84 | 2:44.36 | |||
2 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 39.45 | 1:22.58 | 2:05.88 | 2:48.29 | |||
3 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 40.80 | 1:27.11 | 2:13.30 | 2:55.77 | |||
4 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 40.02 | 1:25.52 | 2:13.14 | 2:58.04 | |||
5 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.88 | 1:33.30 | 2:22.39 | 3:07.93 | |||
6 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 45.41 | 1:33.46 | 2:22.61 | 3:09.33 | |||
7 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.89 | 1:35.46 | 2:26.72 | 3:11.20 | |||
8 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.04 | 1:35.99 | 2:25.59 | 3:12.30 | |||
9 | Axel Andersson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.63 | 1:37.59 | 2:29.38 | 3:18.35 | |||
10 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.97 | 1:41.02 | 2:34.00 | 3:20.54 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gustafsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 29.55 | 1:01.50 | |||||
2 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 29.66 | 1:02.51 | |||||
3 | Linnea Näsman | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.12 | 1:03.21 | |||||
3 | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.74 | 1:03.21 | |||||
5 | Frida Jerrå | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.00 | 1:03.61 | |||||
6 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.20 | 1:04.19 | |||||
7 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.57 | 1:04.22 | |||||
8 | Moa Strannerud | 1993 | Södertälje Simsällskap | 31.10 | 1:04.88 | |||||
9 | Johanna Wetterborg | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.97 | 1:05.60 | |||||
10 | Jenny Lindberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.30 | 1:05.63 | |||||
11 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 31.93 | 1:05.66 | |||||
12 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 31.70 | 1:06.12 | |||||
13 | Linda Olsson | 1992 | Tyresö Simsällskap | 31.51 | 1:06.59 | |||||
14 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.90 | 1:07.00 | |||||
15 | Hannah Walsh | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.07 | 1:07.03 | |||||
16 | Elin Wadelius | 1993 | Södertälje Simsällskap | 32.61 | 1:07.22 | |||||
17 | Camilla Jitelius | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.39 | 1:07.81 | |||||
17 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.67 | 1:07.81 | |||||
19 | Emma Broberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.53 | 1:08.04 | |||||
20 | Malin Sundin | 1992 | Södertörns Simsällskap | 32.20 | 1:08.23 | |||||
21 | Elin Postlind | 1992 | Turebergs Simklubb | 32.59 | 1:08.47 | |||||
22 | Towe Hjelmar | 1993 | Tyresö Simsällskap | 32.83 | 1:08.79 | |||||
23 | Jessica Igelström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 33.06 | 1:09.14 | |||||
24 | Sara Sundin | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.48 | 1:09.55 | |||||
25 | Helena Rylander | 1993 | Turebergs Simklubb | 33.49 | 1:10.09 | |||||
26 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.77 | 1:10.72 | |||||
27 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 33.31 | 1:11.76 | |||||
28 | Anna-Cecilia Lundström | 1994 | Täby Sim | 34.49 | 1:12.31 | |||||
29 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.49 | 1:12.47 | |||||
30 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 34.49 | 1:12.98 | |||||
31 | Karin Nilsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 35.87 | 1:14.49 | |||||
32 | Rebecka Thune | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 39.43 | 1:21.37 | |||||
33 | Hajna Finta | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 41.56 | 1:28.01 | |||||
- | Jennifer Nygren-Ring | 1994 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Katarina Rylander | 1993 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Stina Juhlin | 1992 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 29.57 | 1:01.60 | |||||
2 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 29.82 | 1:01.82 | |||||
3 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 30.16 | 1:02.74 | |||||
4 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.16 | 1:02.95 | |||||
5 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.01 | 1:02.97 | |||||
6 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 30.63 | 1:03.56 | |||||
7 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.78 | 1:03.76 | |||||
8 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.71 | 1:03.81 | |||||
9 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.86 | 1:03.88 | |||||
10 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 30.69 | 1:04.75 | |||||
11 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 30.95 | 1:05.31 | |||||
12 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 31.65 | 1:05.39 | |||||
13 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.49 | 1:05.57 | |||||
14 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.48 | 1:05.70 | |||||
15 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.33 | 1:06.07 | |||||
16 | Sara Nyström | 1995 | Tyresö Simsällskap | 31.88 | 1:06.12 | |||||
17 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.61 | 1:06.66 | |||||
18 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 32.29 | 1:06.73 | |||||
19 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 32.15 | 1:07.05 | |||||
19 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.37 | 1:07.05 | |||||
21 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 32.24 | 1:07.31 | |||||
22 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.45 | 1:07.80 | |||||
23 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 32.45 | 1:08.70 | |||||
24 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 32.29 | 1:09.02 | |||||
25 | Frida Grenholm | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.98 | 1:09.58 | |||||
26 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.96 | 1:09.99 | |||||
27 | Emma Nyberg | 1995 | Tyresö Simsällskap | 33.11 | 1:10.59 | |||||
28 | Therese Berzelius | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.30 | 1:10.62 | |||||
29 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.97 | 1:11.36 | |||||
30 | Astrid Berg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.67 | 1:11.39 | |||||
31 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 34.06 | 1:11.90 | |||||
32 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 33.85 | 1:11.92 | |||||
33 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.36 | 1:12.48 | |||||
34 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.42 | 1:12.60 | |||||
35 | Tove Fransson Lindqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 34.82 | 1:13.03 | |||||
36 | Sara Arpvall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.76 | 1:13.49 | |||||
37 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 34.99 | 1:13.64 | |||||
38 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.51 | 1:14.44 | |||||
39 | Alexandra Zraly | 1995 | Tyresö Simsällskap | 35.17 | 1:15.76 | |||||
40 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 36.61 | 1:16.69 | |||||
41 | Tuba Sevh | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.17 | 1:17.39 | |||||
42 | Emelie Borell | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.29 | 1:18.30 | |||||
43 | Elsa Wadelius | 1995 | Södertälje Simsällskap | 37.43 | 1:18.48 | |||||
44 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.61 | 1:21.10 | |||||
45 | Tanya Wallmon | 1995 | Tyresö Simsällskap | 42.21 | 1:31.75 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.83 | 1:02.66 | |||||
2 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.74 | 1:02.71 | |||||
3 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.96 | 1:05.03 | |||||
4 | Linnéa Gustafsson | 1996 | Simklubben Neptun | 30.67 | 1:05.69 | |||||
5 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.23 | 1:05.96 | |||||
6 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 31.54 | 1:06.39 | |||||
7 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.23 | 1:07.94 | |||||
8 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.42 | 1:08.07 | |||||
9 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 32.97 | 1:08.73 | |||||
10 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 32.99 | 1:08.85 | |||||
11 | Katja Svarfvar | 1996 | Norrtälje Simklubb | 32.92 | 1:09.01 | |||||
12 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.41 | 1:09.14 | |||||
13 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.19 | 1:09.92 | |||||
14 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 33.67 | 1:10.16 | |||||
15 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.49 | 1:10.61 | |||||
16 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.91 | 1:10.69 | |||||
17 | Erica Wågström | 1996 | Tyresö Simsällskap | 34.02 | 1:10.92 | |||||
18 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 33.33 | 1:11.00 | |||||
19 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.18 | 1:11.39 | |||||
20 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.44 | 1:12.18 | |||||
21 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 34.27 | 1:12.36 | |||||
22 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.28 | 1:12.77 | |||||
23 | Alice Delfin | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.35 | 1:13.03 | |||||
24 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 34.38 | 1:13.21 | |||||
25 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 35.45 | 1:13.36 | |||||
26 | Agnes Bolling | 1996 | Tyresö Simsällskap | 35.36 | 1:13.60 | |||||
27 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.50 | 1:13.61 | |||||
28 | Frederikke Björklund-Lars | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.92 | 1:14.17 | |||||
29 | Sofia Larsson-Udd | 1996 | Täby Sim | 35.48 | 1:15.09 | |||||
30 | Linn Olanders | 1996 | Södertälje Simsällskap | 35.20 | 1:15.73 | |||||
31 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.53 | 1:15.89 | |||||
32 | Julia Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.98 | 1:16.80 | |||||
33 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.53 | 1:17.10 | |||||
34 | Rebecca Wiklund | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.73 | 1:17.42 | |||||
35 | Johanna Assarsson | 1996 | Täby Sim | 37.42 | 1:17.67 | |||||
36 | Ylva Andersson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.63 | 1:17.71 | |||||
37 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 37.64 | 1:20.54 | |||||
38 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.39 | 1:21.70 | |||||
39 | Anuka Munhzaya | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.84 | 1:22.20 | |||||
40 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.54 | 1:22.33 | |||||
41 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.05 | 1:25.60 | |||||
42 | Linda Thelenius | 1996 | Spårvägens Simförening | 43.26 | 1:31.25 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.79 | 1:04.05 | |||||
2 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 30.55 | 1:04.67 | |||||
3 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 32.23 | 1:05.87 | |||||
4 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.74 | 1:05.95 | |||||
5 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 32.03 | 1:07.61 | |||||
6 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 32.22 | 1:07.84 | |||||
7 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.32 | 1:08.19 | |||||
8 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 32.26 | 1:08.64 | |||||
9 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 32.89 | 1:08.66 | |||||
10 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 33.45 | 1:09.11 | |||||
11 | Filippa Hegardt | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.39 | 1:09.45 | |||||
12 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.85 | 1:10.31 | |||||
13 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 33.07 | 1:10.69 | |||||
14 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.92 | 1:11.74 | |||||
15 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 33.92 | 1:11.81 | |||||
16 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.36 | 1:11.82 | |||||
17 | Moa Bremfors | 1997 | Simklubben Ena | 34.81 | 1:12.10 | |||||
18 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.50 | 1:12.16 | |||||
19 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 34.16 | 1:12.55 | |||||
20 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 35.04 | 1:12.78 | |||||
21 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.78 | 1:12.89 | |||||
22 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.65 | 1:13.29 | |||||
23 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 35.32 | 1:13.65 | |||||
24 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 36.00 | 1:13.69 | |||||
25 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.13 | 1:13.90 | |||||
26 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.44 | 1:13.95 | |||||
26 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 34.69 | 1:13.95 | |||||
28 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 36.57 | 1:13.97 | |||||
29 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 35.62 | 1:14.13 | |||||
30 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.22 | 1:14.46 | |||||
31 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.81 | 1:14.65 | |||||
32 | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | 37.55 | 1:15.48 | |||||
33 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.11 | 1:15.50 | |||||
34 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.99 | 1:15.94 | |||||
35 | Ellen Grimborg | 1997 | Tyresö Simsällskap | 35.84 | 1:16.34 | |||||
36 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.03 | 1:16.52 | |||||
37 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 36.70 | 1:16.68 | |||||
38 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 36.52 | 1:17.02 | |||||
39 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.29 | 1:17.15 | |||||
40 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.04 | 1:17.31 | |||||
41 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 37.00 | 1:17.39 | |||||
42 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 37.27 | 1:18.19 | |||||
43 | Maria Tolkatcheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 37.65 | 1:18.37 | |||||
44 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.25 | 1:18.44 | |||||
45 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.48 | 1:19.35 | |||||
46 | Karolina Hansson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.25 | 1:19.57 | |||||
47 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.55 | 1:19.86 | |||||
48 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.40 | 1:19.98 | |||||
49 | Sofie Hallberg | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.84 | 1:20.95 | |||||
50 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 38.78 | 1:21.02 | |||||
51 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 37.89 | 1:21.29 | |||||
52 | Amargi Soumi | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.74 | 1:21.39 | |||||
53 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 37.70 | 1:21.50 | |||||
54 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.72 | 1:21.56 | |||||
55 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.65 | 1:21.85 | |||||
56 | Kelly Lindberg | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.20 | 1:21.97 | |||||
57 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 39.02 | 1:22.14 | |||||
58 | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.29 | 1:22.47 | |||||
59 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.47 | 1:22.79 | |||||
60 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.24 | 1:23.23 | |||||
61 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 40.08 | 1:24.10 | |||||
62 | Hanna Lundberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.27 | 1:24.18 | |||||
63 | Emma Fritz | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 38.23 | 1:24.22 | |||||
64 | Respina Aslani | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.68 | 1:25.82 | |||||
65 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.02 | 1:26.35 | |||||
66 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.19 | 1:26.55 | |||||
67 | Karolina Sund | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.98 | 1:26.82 | |||||
68 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.44 | 1:27.08 | |||||
69 | Sofia Glabik | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.17 | 1:27.59 | |||||
70 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.07 | 1:28.16 | |||||
71 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.88 | 1:28.30 | |||||
72 | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | 42.49 | 1:28.42 | |||||
73 | Sabina Cross | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 42.68 | 1:28.87 | |||||
74 | Lina Nybo | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.04 | 1:29.59 | |||||
75 | Veronica Doland | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.70 | 1:30.30 | |||||
76 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.77 | 1:32.70 | |||||
77 | Viktoria Thune | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 42.44 | 1:34.50 | |||||
78 | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | 44.66 | 1:34.74 | |||||
79 | Elsa Wislander Jansson | 1997 | Turebergs Simklubb | 43.89 | 1:34.86 | |||||
80 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 43.89 | 1:35.60 | |||||
81 | Beatrice Ahl | 1998 | Södertörns Simsällskap | 45.48 | 1:40.25 | |||||
82 | Johanna Hammargren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.17 | 1:44.36 | |||||
83 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.92 | 1:45.91 | |||||
- | Edona Berisha | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:56 |