Resultat för Vårsimiaden Regionsfinal Stockholm
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 Söndagen 6 juni 2010 kl 15.00
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Final | Utskriftsdatum | 08 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Stockholmpolisens IF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-05 |
Gren 51, 4X50m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Järfälla S | 0 | Järfälla Simsällskap | 2:22.73 | ||||||
Josefine Almvret | 1999 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Silan Seydan | 1999 | 34.06 | 1:06.41 | |||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 39.51 | 1:45.92 | |||||||
Tilde Levander | 2000 | 36.81 | 2:22.73 | |||||||
2 | Väsby SS Lag 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:23.30 | ||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Alma Ohlén | 1999 | 35.30 | 1:10.23 | |||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 36.31 | 1:46.54 | |||||||
Fanny Isaksson | 1999 | 36.76 | 2:23.30 | |||||||
3 | Spårvägen Lag 1 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:27.24 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Nina Bring | 1999 | 39.76 | 1:14.78 | |||||||
Moa Lindahl | 1999 | 36.51 | 1:51.29 | |||||||
Emma Garmelius | 1999 | 35.95 | 2:27.24 | |||||||
4 | SK Neptun Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 2:28.23 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Nora Jomaa | 1999 | 42.53 | 1:14.49 | |||||||
Linnea Gyllberg | 2000 | 37.92 | 1:52.41 | |||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 35.82 | 2:28.23 | |||||||
5 | Södertälje Lag 3 | 0 | Södertälje Simsällskap | 2:28.28 | ||||||
Frida Nano | 1999 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Lenina Mariani-Lopez | 1999 | 39.38 | 1:16.36 | |||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 34.64 | 1:51.00 | |||||||
Elin Jansmarker | 1999 | 37.28 | 2:28.28 | |||||||
6 | Täby Sim Lag 1 | 0 | Täby Sim | 2:28.37 | ||||||
Caroline Korssell | 1999 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Sigrid Loid | 1999 | 36.47 | 1:12.28 | |||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 38.77 | 1:51.05 | |||||||
Alexandra Westtorp | 1999 | 37.32 | 2:28.37 | |||||||
7 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:30.33 | ||||||
Susanna Mehrstedt | 1999 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Siri Selander | 1999 | 39.46 | 1:16.37 | |||||||
Alma Karlsson | 1999 | 35.29 | 1:51.66 | |||||||
Ebba Martin | 2000 | 38.67 | 2:30.33 | |||||||
8 | Tyresö SS Lag 2 | 0 | Tyresö Simsällskap | 2:30.56 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Victoria Stolt | 2000 | 39.71 | 1:15.88 | |||||||
Sofie Back | 1999 | 37.86 | 1:53.74 | |||||||
Sara Olsson | 1999 | 36.82 | 2:30.56 | |||||||
9 | Polisen Sim Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:36.15 | ||||||
Ida Pettersson | 1999 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Wilma Tillqvist-Larsson | 1999 | 42.92 | 1:16.46 | |||||||
Sara Kuhner | 1999 | 38.98 | 1:55.44 | |||||||
Hermella Alem | 2000 | 40.71 | 2:36.15 | |||||||
10 | Väsby SS Lag 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:39.45 | ||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 37.32 | 37.32 | |||||||
Sunneva Ingadottir | 1999 | 40.77 | 1:18.09 | |||||||
Katarina Korpe | 1999 | 39.31 | 1:57.40 | |||||||
Meilin Peipurroy | 2000 | 42.05 | 2:39.45 | |||||||
11 | Täby Sim Lag 2 | 0 | Täby Sim | 2:42.37 | ||||||
Jenny Jonsson | 2000 | 39.47 | 39.47 | |||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 41.40 | 1:20.87 | |||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 39.63 | 2:00.50 | |||||||
Kajsa Jansson | 2000 | 41.87 | 2:42.37 | |||||||
12 | Väsby SS Lag 3 | 0 | Väsby Simsällskap | 2:42.50 | ||||||
Mimmi Söderström | 2000 | 40.39 | 40.39 | |||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 42.47 | 1:22.86 | |||||||
Sara Jeppsson | 1999 | 40.17 | 2:03.03 | |||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 39.47 | 2:42.50 | |||||||
13 | Spårvägen Lag 2 | 0 | Spårvägens Simförening | 2:43.63 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 39.45 | 39.45 | |||||||
Matilda Henning | 2000 | 42.02 | 1:21.47 | |||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 39.84 | 2:01.31 | |||||||
Linda Svensson | 2000 | 42.32 | 2:43.63 | |||||||
14 | Skuru Lag 1 | 0 | Skuru Idrottsklubb | 2:43.93 | ||||||
Frida Kimander | 1999 | 37.57 | 37.57 | |||||||
Lovisa Egnel | 1999 | 40.77 | 1:18.34 | |||||||
Eva Pakhomova | 2000 | 41.09 | 1:59.43 | |||||||
Signe Nordegren | 2000 | 44.50 | 2:43.93 | |||||||
15 | Södertälje Lag 4 | 0 | Södertälje Simsällskap | 2:44.08 | ||||||
Annika Seeliger | 2000 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Sara Tillenius | 2000 | 41.79 | 1:24.72 | |||||||
Tina Huslid | 2000 | 37.56 | 2:02.28 | |||||||
Karin Emanuelsson | 1999 | 41.80 | 2:44.08 | |||||||
16 | Tureberg SK | 0 | Turebergs Simklubb | 2:49.25 | ||||||
Elin Swerlander | 2001 | 41.63 | 41.63 | |||||||
Alma Holmberg | 1999 | 41.36 | 1:22.99 | |||||||
Alva Mickelsson | 1999 | 39.17 | 2:02.16 | |||||||
Maria Tsychkova | 2001 | 47.09 | 2:49.25 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 08 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:33 |